#251 2009-07-10 19:07

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Judy, most ezt.... figyi, hétfõn megyünk le, bemenjek hozzá martenszbe;)???

Nincs jelen

 

#252 2009-07-11 21:23

rika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

judy.

Csak nem azt akarod ezzel mondani hogy nem csinált veled semmit az orvos?
Gyógyszert sem adott? Igaz szerinte nem elég betegek az izületeid ha nem
küldött legalább rtg-re. Vagy meg akarja várni hogy ne tudj mozdulni?
Hát nem is tudom hogy mit mondjak!!!!
Nekem reggelente nem mozognak az izületeim mert merevek.
Kezeim bokám,lábujjaim, a wc-re idõbe kell elindulnom.
Csak azt mondom hogy néha jó lenne ha az orvos ugyan azt érezné
mint a betegei másképp állna a dolgokhoz

Fájdalommentes jóéjszakát kívánok!!!

rika.

Nincs jelen

 

#253 2009-07-12 20:02

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ede: ugyanannyit kapnál érte, mint egy rendes emberért. Hidd el, nem éri meg. :D
Rika: csak olyan vizsgálat volt, amit õ ott a rendelõben meg tudott csinálni. Magyarul áttapogatta az ízületeimet, meghajtogatta õket, és csókolom. Kezelésre javaslat kb. annyi, hogy sulfasalazine szóba jöhet, NSAID csak ha elkerülhetetlen, és akkor is a legkisebb adagban, a legrövidebb ideig. Na már most. Gasztrodoki (és a házi orvos) erre azt mondta, hogy ezt szedtem évekig. Sõt azért hagytam el a Salazopyrin-t, mert nem szívódott fel. NSAID-ról meg annyit, hogy azért küldött el a doki, mert már az sem hatott.
Szerencsére nagyon ritkán dagad be, és még ki tudok mászni az ágyból, igaz kicsit sántítok mellé. Csak mindennapos fájdalommal élek. Volt nekem is olyan, hogy mire el tudtam indulni, addigra legyõztem az ingert, és már nem is kellett menni.
Most azon az állásponton vagyok, hogy alap esetben (ha nincs front, nagy szél) este fájnak jobban, akkor meg úgyis lefekszem. Ha meg annyira fájna, beveszek egy Apranaxot 40mg-os gyomorvédõvel, és várom a hatást.

Nincs jelen

 

#254 2009-07-12 20:29

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Judy ha elfogadsz egy összetett kúrát felrakom. Ízületi bántalmakra van speciálisan kifejlesztve. Apranax az igen a mentõs fájdalom csillapító egy elefántnak is elég egy adag!

Nincs jelen

 

#255 2009-07-12 21:20

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Na már leírtam! Rövid ész! Bocsi!

Nincs jelen

 

#256 2009-07-16 15:01

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

3 evvel ezelott nagyon fajt a jobb allkapcsom, annyira, hogy mar a ragas is nehez volt.
Fogorvostol, fogorvosig jartam evekig, kaptam harapasemelot ejjelre, aztan koronakat csereltek, mondvan egyik magas, masik alacsony....vegul fel eve kb. minden problemam megszunt.
Aztan jot a colitis, s elgondolkodtam, lehet-e az allkapocs izulet volt gyulladva, s senki nem vette eszre, s mar akkor is volt IBD, csak meg keves tunettel  ( havi 1 sima hasmenes ).
Most ami furcs 3 napja a bal oldali allkapcsom faj.
Kerdes: Van-e ilyen mellekhatasa vagy velejaroja az IBD-nek, vagy ez valami teljsen mas ?
Ahogy olvastam, masoknak a terd es csipo izulet ami faj.
Aki tud segitseg, vagy akinek hasonlo a problemaja. Koszonom

Nincs jelen

 

#257 2009-07-16 21:23

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Lucy: nekem durvább esetekben szokott fájni az álkapcsom. De tény, hogy nem az az elsõ ízülete az embernek, ami fájni kezd. Nem biztos, hogy akkor már IBD-s voltál, de lehet már elindult egy autoimmun folyamat.

Nincs jelen

 

#258 2009-07-16 21:28

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Emberek kérdés.
Használja valaki amit leírtam ízületi fájdalmakra?

Nincs jelen

 

#259 2009-08-13 15:02

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Hali,nekem a hátam szokott piszkosul fájni,a gerinctõl kiindulva,és átsugázik teljesen a mellkasomig.Olyan mintha az egész oldalam gyulladásban lenne,dolgozni is alig tudok tõle sokszor.Másnak is van ilyen baja?
Ha már baja van az embernek miért nem lehet csak 1 féle...
Nekem csináltak csontritkulásra vizsgálatot,nem lett az igazi.Csodálkoztak is,hogy ebben a korban hogy lehet ilyen állapotban,és a csigolyám is le vannak kopva rendesen :(Sajna sokat nem tudnak vele csinálni.Kíírtak gyógytornára,de örülök ha a melóbol hazaérek,nemhogy még menjek utána a korházba vizi,meg sima tornákra..
Nekem Brexin-t adtak,de nagyon fájt a hasam tõle,vagyis gondolom attol,mert amikor nem vettem be abbahagyta.

Nincs jelen

 

#260 2009-08-13 18:22

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Breki: én úgy tudom, hogy csontritkulás esetében nagyon fontos a gyógytorna. Szerintem ne hanyagold.

Nincs jelen

 

#261 2009-08-13 20:29

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Lehet igazad van,majd ha elkezdenek kezelni,és felerõsödök,majd lehet kérek új beutalót.+ eljárok úszni,azt legalább szeretem.Nem szeretek idegen emberek közé menni,fõleg nem ilyen kis csoportokba...de ha használ,valahogy leküzdöm a fóbiám :)

Nincs jelen

 

#262 2009-08-14 10:45

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia, Breki! Sajna, ez is a puttonyban van. Én ha javasolhatom, mivel nem nagyon szeretsz emberek közé menni, próbáld ki a jógát, vagy  a pilatest. Azzal tuti bajt nem csinálhatsz. Én vettem egy könyvet (mindennapi jóga), illetve van 3 különbözõ jóga dvd-m, meg egy pilates és azt szoktam idõnként.... persze, lustaságom egy nagy adag kifogás, de én a gerincemmel szenvedve, csak jót mondhatok róla. Jobbulást!!

Nincs jelen

 

#263 2009-08-14 14:19

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves Ede!

Melyik pilates dvd van meg Neked és milyen? Én is szeretném kipróbálni. Régebben a jógával próbálkoztam, de sajnos hamar ráuntam.

Köszi a választ elõre is!

Üdv.: Andi

Nincs jelen

 

#264 2009-08-14 14:23

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Judy, Mi a neve a gyomorvédõnek? Én az Apranax-tól gyomorfekélyt kaptam :(

Köszi, üdv.: Andi

Nincs jelen

 

#265 2009-08-14 15:56

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

k.andi: gyomorvédõ a Quamatel, Apo-Famotidin, meg az ilyenek. On-line patikákban utána lehet nézni.
De én amint éreztem, hogy az Apranax piszkálja a gyomrom, abbahagytam.

Nincs jelen

 

#266 2010-02-09 19:46

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Senkinek nem fájnak az ízületei? Mert lassan hat hónapja nem írt ide senki! Bár ha nem fáj az örvendetes.

Szerkesztette: Szuszidi (2010-02-09 19:47)

Nincs jelen

 

#267 2010-02-09 20:08

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Fura módon pont a napokban gondolkodtam el, hogy tulképpen mostanában ízületileg egész okés vagyok! Pedíg szoktak lenni ilyen panaszaim, s semmit nem változtattam ezirányban, mint pl torna vagy gyógyszer vagy stb.(vagyis nem tornázom, nem szedtem gyógyszert rá) Persze gyanítom ez nem múlt el, csak most nyugiban van. Nem mintha nem lenne elég bajom nélküle is  :O

Nincs jelen

 

#268 2010-02-09 22:31

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szuszi! Nekem kb két hónapja mindennap fáj a térdem hol kevésbé hol jobban, de miután semmit se tudok tenni ellenne nem is írok már róla. Bár most kicsit túlzás volt már a bal térdem nem akarja megtartani a lábszáram ha a levegõben van, olyan fájdalom mikor reggel lépcsõt kell lefelé másznom, hogy tényleg nem is hittem el. Aztán "bemelegszik" és kicsit jobb lesz.
Lenne egy kérdésem zöld kagyló kivonatot ajánlottak állítólag az jó erre szedte már valaki?...nekem valahogy ezek mindig valami kamunak tûnek....:/

Nincs jelen

 

#269 2010-02-10 04:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves Nita!
Nem véletlen volt a kérdés, ugyanis a párom térde lába (közértes a drágám) állandóan fájt s vizesedett. Most elkezdtem vele egy kezelést ami úgy nézz ki nagyon bejön. Egy egyszerû moxa szivart használok. A lényege a moxa melege õsi kínai gyógymód. Ha vége lesz a kezelés sorozatnak majd írok róla bõvebben is. Fontos a kezelést tanulni kell nem lehet csak neki esni a dolgoknak!
Legyen szép napotok!

Szerkesztette: Szuszidi (2010-02-10 05:21)

Nincs jelen

 

#270 2010-02-10 09:15

Tiara
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nita!

A zöld kagylóról már halottam, sõt tapasztalataim is vannak vele kapcsolatban. Pontosabban nem nekem, hanem a kutyáimnak. Ez most furán hangozhat, de én eddig csak állatok, pontosabban kutyák ízületi problémáinak kezelése kapcsán hallottam róla. Persze ez nem zárja ki azt hogy emberek számára is létezik...
A lényeg az, hogy nekem mindkét kutyám öreg korára ízületi problémákkal küzdött, egyik már szinte felállni is alig tudott. Aztán apum beszerezte neki ezt a zöld kagylós bogyót, és mintha valami csoda történt volna. Sokkal jobban lett. Azóta is kúra szerûen kapja. A bogyó elég büdös, de a kutyáim szeretik.

Ennyit tudtam segíteni. Szerintem ha van emberek számára is készített változata, akkor feltétlenül megéri kipróbálni.
Üdv: Tiara

Nincs jelen

 

#271 2010-02-10 23:52

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Tiara!
Köszi az infót ha nekik hatott talán nekem is fog! :) Ezt nekem egy elég komoly sport orvoshoz járó ismerõsöm mondta, hogy ezt ajánlották neki is.
Szuszi! Sok sikert a kezeléshez!

Nincs jelen

 

#272 2010-02-14 07:24

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ígértem hogy beszámolok a kezelés menetérõl hogy is állunk. Öt nap telt el a kezelés kezdetétõl, ami részeket megkezeltem a moxával (elárulom hogy fekete üröm szivarról van szó) azok a pontok nem fájnak kimaradt viszont a kezelésbõl a térdhajlat (tanulom én is elfeledtem) azok a  pontok fájdalmat generálnak. Természetesen nem csak a térdnél lehet használni hanem a test bármely részén egy ellenjavallat van amikor nem szabad a bõrbetegségeinél (pl: nyílt seb a bõrön). Majd mesélek még a hatásáról. Mire jó még. Jelenleg itt tartunk.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#273 2010-02-14 07:27

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Moxával kezelte tavaly a hasamat egy keleti doktornõ, nagyon kellemes jó érzés. Azt mondta, hogy én is bármikor moxázhatom magam, arra kell vigyázni, le ne csöpögjön.
Ha gyulladtak a belek, akkor nem szabad alkalmazni, legalábbis azt mondta.

Szép vasárnapot nektek.

Majanka   /mamo   - lehet, hogy majd valaki visszaalakít mamová.

Nincs jelen

 

#274 2010-03-02 20:11

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ígéretem híven a moxász kezelésrõl. Ma annyira fájt a derekam hogy alig bírtam a munkát, jelentem egy kezelés 40 perc alvás és semmi gond vele.
Legyen szép estétek!

Nincs jelen

 

#275 2010-03-04 10:12

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem is kezelték a hasam ill a beleim, + akupunktura és igen jó volt a hatása, csak sajnos messze volt aki csinálta és abbamaradt:(
a barátnömnek is segített a teniszkönyökén---
az akupunktúrán gondolkodom hogy visszamegyek.
Szuszidi! ugy tudom most már vannak Moxa cseppek is, a test öngyógyítását indítja be. Erröl van infód? Köszi!

Nincs jelen

 

#276 2010-03-04 12:43

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Timcsi nincs tudomásom róla.
Ami kapható moxa kúp, önmelegítõ moxa, moxa tekercs.
Én ezekrõl tudok!
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#277 2010-03-05 15:02

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ma diagnosztizáták nálam a sacroileitis-t,vagyis csak a raiológiai papiron látom,a csont izotopon hogy voltam.Találkozott már valaki ilyennel?
Akkor most van elvileg Reaktív arthritis,SNSA,és Sacroileitis.Tök jó...nem volt elég bajom eddig  se..

Szerkesztette: Breki (2010-03-07 20:19)

Nincs jelen

 

#278 2010-04-06 12:09

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Breki. Látom nem reagált senki. Nekem úgy 2001 környékén volt ilyen csont izotóp vizsgálatom, ahová a reumatológus küldött el.Ugyanez lett az eredmény mint neked.Akkor még 1000-rel dolgoztam, nem vittem vissza a leletet,( a vizsgálatra is hónapokat kellett várnom) nem tudom mit lépett volna rá a doki. Írj majd róla.

Nincs jelen

 

#279 2010-04-06 12:22

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves mindenki.
Izületi panaszokkal ti a reumatológiára jártok?Mindig voltak izületi gondjaim, már a betegségem elõtt úgy 10 évvel is. Hol itt, hol ott. Mióta a crohn kiderült, a háziorvos nem küld reumatológiára, azt mondja ,amit ott írnának( nem szteroid gyulladáscsökkentõk), azokat úgysem szedhetem.Írt fel fájdalomcsillapítót, ha nagyon kell, azt vegyem be. Most az a bajom, hogy mindenhol fáj, ahol izület van, a fejem búbjától a kisujjamig.Ilyen még nem volt.Nem dagadt, nem piros, csak fáj és nem tudok pl.a kezemmel biztonságosan megfogni valamit.Volt vagy van így valakinél, mi lehet a megoldás?
Köszi.

Nincs jelen

 

#280 2010-04-06 12:41

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

sibi írta:

Kedves mindenki.
Izületi panaszokkal ti a reumatológiára jártok?Mindig voltak izületi gondjaim, már a betegségem elõtt úgy 10 évvel is. Hol itt, hol ott. Mióta a crohn kiderült, a háziorvos nem küld reumatológiára, azt mondja ,amit ott írnának( nem szteroid gyulladáscsökkentõk), azokat úgysem szedhetem.Írt fel fájdalomcsillapítót, ha nagyon kell, azt vegyem be. Most az a bajom, hogy mindenhol fáj, ahol izület van, a fejem búbjától a kisujjamig.Ilyen még nem volt.Nem dagadt, nem piros, csak fáj és nem tudok pl.a kezemmel biztonságosan megfogni valamit.Volt vagy van így valakinél, mi lehet a megoldás?
Köszi.

Jártunk...és az orvosodnak igaza van, sajnos...
Jártam én többek között hydroterápiára és gyengeáramú kezelésre is, de mint "halottnak a csók"  :(  ezért aztán például betonbiztos térdvédõben síelek és teniszezek és összeszorítom a fogam  :( ja, bringázáshoz nem kell, mert kisebb a terhelés.

Nincs jelen

 

#281 2010-04-06 14:41

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Köszönöm Kapitány. Nem túl biztató. Akkor nem marad más, mint az összeszorított fog és a tûrés. Ja és ha kertészkedni vagy ablakot mosni akarok, akkor egy fájdalomcsillapító.Szomorú vagyok. Ez most rosszabb, mint az eddigi lokális fájdalom, most mindenhol fáj.Hát ez van sajna.
Üdv

Nincs jelen

 

#282 2010-04-06 14:50

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Amikor abbahagytam a medrolt szinte azonnal kezdtek fájni az izületeim. Az ujjaim, vállam, térdeim. Azt nem tudom, hogy a szteroid tette tönkre õket, vagy csak colitises tünet.
Nektek mikor szokott fájni? Pl. ha éppen aktív az IBD, akkor is fájhat?

Nincs jelen

 

#283 2010-04-06 17:03

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Monka. Nekem korábban úgy fájt, hogy hol a csípõm, hol a térdem, hol a derekam, hol valami más.Amikor a mûtét elõtt le kellett építeni a medrolt 6 évi folyamatos szedést követõen, az elhagyás után fájt vagy két-három hétig szinte mindenem, nem csak az izületeim.Most csak 4 mg medrolt szedek, de az összes izületem fáj pár hete és nem vagyok most aktív. Van némi hasmenés, hasfájdalom.Nem vészes.CRP-m 11,5 We 23. Az hogy az összes izületem egyszerre fájjon, ez új, és nem tudom mitõl függ.

Nincs jelen

 

#284 2010-04-06 17:04

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia!
Én jelenleg szedem a Medrolt és nekem most is idõnként nagyon fájnaik a térdízületeim.Az orvosom csak annyit mondott rá,hogy valószinûleg elmúlik a szeroidtól,de egyelõre nem nagyon érzem....
Ági

Nincs jelen

 

#285 2010-04-07 09:03

Timcsi35
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

elõre bocs a kitörésemért, de ne ámítsátok magatokat, "drogossá" tettek a sok gyogyszerrel, innen nehéz a kiút, egyik elmúlik jön a másik.. és ugye a kor.... persze én is reménykedem kisérletezem...
jobbulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#286 2010-04-07 11:34

Selyem5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Nekem rosszabb az izületi fájdalom mióta szedem a Medrolt.
Elõtte a derekam fájt,a medence csontom estére,de elviselhetõ volt.
1 hónapi Medrol adag után,most már iszonyatos a térdem mérete,estére nem igazán tudok lábra állni.
Fáj és vizes,dagadt.
Szerintem a szteroid ráerõsített,de gondolom ez is egyéni érzékenységre vezethetõ vissza.
Kinek a szteroid ,kinek a betegség fellángolásakor erõsebbek a fájdalmak.
Nálam a Medrol nyomta meg a fájdalmat.
A magas sarkú cipõket elfelejthetem,meg a kirándulást a családdal.Egyelõre.

Nincs jelen

 

#287 2010-04-08 11:04

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Nekem az a bajom, hogy a térdeim fájnak marhára és nagyon fáznak. Nem szedek semmi gyógyszert sem, 'csak' IBS-es vagyok. Egyébként hivatalban dolgozom és ülõmunkát végzek, de igyekszem azért mozogni is sétálni, gyalogolni, de nem megeröltetõen. Valószínûleg fogok járni úszni mert az midig jót tesz.

Anikó

Nincs jelen

 

#288 2010-04-08 13:50

Emi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Nagyjából visszaolvasgattalak titeket. És ámulok, hogy mennyire erõsek vagytok. Meg hogy nekem viszonylag milyen jó dolgom van...
20 éves vagyok, 7 éve Crohn-os, és az utóbbi pár hónapban elkezdtek bedagadni a bokáim, és fáj néha a hátam is hozzá (az már egyre ritkábban). A doki azt mondja, lehet simán a lúdtalpam miatt is, dehát amióta élek lúdtalpam van, miért most dagadna be a bokám hirtelen?
Most csak xalazint szedek szerencsére.
Van valakinek ilyen tapasztalata?

Nincs jelen

 

#289 2010-04-08 18:07

túlélõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
A cronnal összefüggõ csipõizületi gyulladás lehetõsége merült fel a fiamnál. Augusztusra adtak neki CT-re idõpontot. Addig azért még van négy hónap. Pénze nincs magán ct-re. Lehetséges-e, hogy valamelyik kórházban korábbi idõpontot kérhessen tb alapon? Mit tudtok róla, hogy mûködik?
Ha van valakinek tapasztalata legyen szíves írja meg!
Tünetmentes állapotot kívánok minden cronosnak, UC-nak és mindenkinek, aki beteg.

Nincs jelen

 

#290 2010-04-08 18:39

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia!

Bocsi, de Budapesten kerestek CT lehetõséget?

Nincs jelen

 

#291 2010-04-08 19:17

túlélõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Tim!
Szabolcsiak vagyunk. Jó lenne, ha valahol közelebb lenne lehetõség. Addig gyógyszert sem írnak neki rá. Dolgozni sem bír. Egyáltalán van-e ilyen lehetõség, hogy máshol korábbi idõpontban megnézzék?

Nincs jelen

 

#292 2010-04-14 15:21

Marion
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok

Valamivel több mint egy hónapja diagnosztizált Crohn betegként elsõ ízben jelentkezett lábfájásom. Nem is bírok normálisan járni, olyan mintha az egész izom fájna. Van erre valami nálatok már bevált krém vagy egyéb gyógyszer?

Köszi

Nincs jelen

 

#293 2010-04-14 23:09

Hanna32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Nálam egy hete diagnosztizáltak colitiszt. Sok tapasztalatom nincs, de nekem is mindenem fáj, fõleg derekam , hátam. Apranaxot én a migrénemre szedtem eddig, szerintem jó és most hogy írjátok egyeseknek erre is bevált kiprobálom. Esetleg orvosról tapasztalatok, megosztaná velem valaki. Én Dr Bélai Ferenchez kerültem, Bp III. kerbe rendel.Elõre is köszönöm mindenkinek jobbulást.

Nincs jelen

 

#294 2010-04-14 23:47

Elizabeth
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Hanna32
Én is a Vörösvári uti rendelöbe járok.Az én orvosom Dr Grosz Éva . 
Dobj egy e-mailt ha te is ide jársz.

Nincs jelen

 

#295 2010-04-15 11:39

Selyem5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia!
Nekem is fájnak a lábaim.Fõleg a térdem és a jobb.
Vizesek nagyon,és mintha az izom fájna.Úgy ahogy te is leírod.
Sokszor alig bírok lábra állni késõ délután,este.
Fekve kicsit jobb.De a fájdalom akkor is megvan.
Meg a derekam sajog.A könyököm,csuklóm szokott "beállni".
Gondolom ilyen lehet az  idõskori izületi fájdalom.
Semmit nem veszek be,épp elég a többi gyógyszer amit kell szednem.
Próbálom elviselni.

Szerkesztette: Selyem5 (2010-04-15 11:41)

Nincs jelen

 

#296 2010-04-15 12:58

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szép napot!
Keressetek valakit aki moxázik megéri.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#297 2010-12-15 15:37

kismackó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok.
Nálatok is jelentkezett már térd fájás? Ez a medroltól van?

Kismackó, átraktalak ide...
aiolosz
a nagymackó

Nincs jelen

 

#298 2010-12-15 15:53

kismackó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Rendben,bocsánat hogy nem ide írtam nem vettem észre

Nincs jelen

 

#299 2010-12-15 16:12

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ha medrolt szedek nekem is hatványozottan fáj és vizesedik, de nélküle is szokott fájdogálni :(

Nincs jelen

 

#300 2010-12-15 16:20

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia,

a térdem nekem is vizesedik tõle, a lábszáram meg fáj és zsibbad felváltva. Sajnos sem a csontoknak, sem az izomnak nem használ a medrol.

Kálciumot szedjél d vitaminnal. Ha eddig nem írt fel a doki írasd fel.
Üdv.
Cr

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB