#651 2007-07-04 11:43

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem úgy tûnik, hogy a gyógyszereket egy idõ után megszokja a szervezet és ezért talán cserélgetni kellene. Négy év után már nekünk sem használt a pentasa, pedig jó nagy mennyiségben kellett szedni, most salazopirinbõl elég kétszer egy.

Nincs jelen

 

#652 2007-07-04 18:10

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Roor!- Köszi a fagyi nevet. Megkóstoltam a csokit is. Szuper volt. Legalább is ennyi idõ után újra csokit érezni a számba...mennyei élvezet.
Rigor!-mint látod, bebûnöztem. Szükségem lenne a tanácsodra, hogy a diétát is tartani tudjam, de ne csak vágyakozásból álljon az életem. Igen , tudom: minden a fejben dõl el. De szerintem lehet valahogy a kettõ között egyensúlyozgatni. De hogyan?

Nincs jelen

 

#653 2007-07-04 20:41

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Apacsanya!Kedves egészségedre! :D

Nincs jelen

 

#654 2007-07-04 20:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én se tudom mindig betartani, például hétfõn ideges is voltam, aztán ettem egy szelet pizzát egy fagyit és még egy kis csokit is! na másnapra már vérzett is, de mára már elmúlt, se vér se wcrohanás. Hát ilyen ez.
Nekem a bolero italpor bevált, nagyon sokféle ízben van, és gyümölcszselét is lehet belõle gyártani, a cukor és tejmentes "tejszínhab" is fini, illetve csináltam tojássárgáját édesítõvel és nyers kakaóval keverve, vagy ugyanez túróval.
Aztán persze lehetne még fruktózt használni és abból sokféle édességet, illetve mandulalisztet, csak ezek nekem nagyon drágák:)
Ja meg a fehérje tápkieg. amit inni szoktam az nagyon finom csokis ízû:)  - azokon a napokon amikor sportolok és inni szoktam más édeset nem is nagyon kívánok.

Alkalomadtán pedig egy-egy túrórudi belefér a diétába ha épp nem aktív az ember.

Nincs jelen

 

#655 2007-07-05 07:11

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halihó!
Köszike a válaszokat. Akkor egyensúlyozgatok tovább.

Nincs jelen

 

#656 2007-07-12 02:44

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Segítséget kérek! 4 éves kisfiam számára megfelelõ szakorvos keresek Miskolcon, Debrecenben, Nyíregyházán v. Budapesten Kérlek írjatok !

Nincs jelen

 

#657 2007-07-19 22:41

shakeit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok

találtam egy viszonylag új dolognak számító gyógymódot, kíváncsi vagyok, hogy hallott-e már valaki róla. a klinika neve calendula bt. és siófokon található. azt mondják meg tudják gyógyítani ezt  abetegséget. colitises vagyok. hallott már róla valaki? a kezelés díja elég magas, ezért gondoltam, hogy elõtte körbekérdezõsködnék. írjon bárki bármit hallott

Nincs jelen

 

#658 2007-07-20 06:12

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

shakeit: Google a barátod...

A kezelt betegségek címszó alatt nem szerepel a colitis, de nem valószínû, hogy bárki is gyógyítani tudna egy olyan betegséget, melynek - jelenleg még - nem ismerik az okát...

Persze mindenki azt csinál a pénzével, amit akar!

Nincs jelen

 

#659 2007-07-20 19:06

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

mifele hozzaszolas mar :) :) :) :)

Nincs jelen

 

#660 2007-07-20 21:02

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ayurvéda  lol:) az arab orvoslás azon ága ami nem állta ki a tudományos próbát. A többi igen, méghozzá annyira, hogy nagy részben azon alapul a nyugati orvoslás. Csak az már nem túl különleges, és misztikusnak sem tûnik.

Nincs jelen

 

#661 2007-07-21 19:02

shakeit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

kedves pizzaóriás, válaszolhattál volna kevésbé bunkó módon, de azért köszi a hozzászólásodat, ja és ez a "lol" már nem divat, hacsaknemkívül esel egy bizonyos helyen, melyet budapestként emlegetnek...

Nincs jelen

 

#662 2007-07-21 20:17

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

"Nagyon szeretem" azokat az embereket akik  szerencsétlen betegeket mindenféle ezeréves kuruzslással, noni-val lehúzzák anyagilag és mindenek elõtt csípõbõl  személyeskedve támadnak, és hülyeségeket is beszélnek.  Nincs itt moderátor?

Nincs jelen

 

#663 2007-07-22 22:59

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Húúúúúúúúúúú- látom az élet nem változott semmit. Pedig bíztam benne, hogy a nyaralás után mindent másként fogok látni. - Szomorú vagyok, hogy csépelitek egymást.
Csak nyugi!

Nincs jelen

 

#664 2007-07-31 13:32

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rigor, teljesen osztom a véleméyned!

Nincs jelen

 

#665 2007-07-31 13:41

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem az utóbbi idõben az a problémám, hogy - bár nem szedek szterót - hízom! És nem igazán amiatt, mert sokat eszem, sõõõt... Kb. két hete még arra is rávettem magam, hogy heti 3-4X kb. egy órát tornázzak.
Nem tudjátok véletlenül mi az oka annak, hogy a Colitisben szenvedõk inkább meghíznak, míg a Crohnosok fogynak? Amikor nekem aktív a Colitis, napi 10-20x biztos rohangálok vécére, de én még ekkor is képes vagyok hízni...:(
Persze biztos az életkorom is szerepet játszik :(

Nincs jelen

 

#666 2007-07-31 14:00

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

_panka_: Tippem szerint azért mert a vékonybelünk jó, így a tápanyagok remekül felszívódnak, viszont a kortikoszteroidl õrületes éhséget csinál, megborítja a fehérje anyagcserét, (izom bontós, zsír elraktározós irányba) felvizesít, stb.   Ráadásul ha rosszabbul vagy nincs étvágyad - egy darabig - aztán jön az õrületes éhség. A koplalás-kajálás pedig egyenes út a zsírba hízáshoz (a szervezet takarékra áll, aztán amikor jön a tápanyag vadul elkezd raktározni).
Egy crohn-os esetében meg sajnos ami nem tud rendesen felszívódni azt a szervezete nem nagyon tudja raktározni....

Nincs jelen

 

#667 2007-07-31 14:44

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rigor,
igen, ez lehet, és abban is igazad van, hogy vizesít. Erre nem tudsz valami gyógymódot? Néha reggel annyira fel van puffadva az arcom (mint írtam, nem szedek szterót), hogy borzasztó.  Salazot és Salofalk kúpot (néha beöntést) használok, ezek okozhatnak ilyet?
Adalék: az a baj, hogy én már-már koplalok az utóbbi idõben, mégsem fogyok!
Persze az plusz, hogy a méhemet kivették három hónapja és ezért hormont szedek erre is, meg a pajzsmirigyem sincs a helyzet magaslatán, szóóóóóóóóval arra IS szedek hormont...:( Hát, tudjátok, a szegény embert az ág is húzza...
Úgyhogy ezek mind összejõve a csuda tudja, hogy mit okozhatnak.
Én mindenféle jótanácsot, tapasztalatot örömmel vennék tõletek!

Nincs jelen

 

#668 2007-07-31 15:09

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hûûû akkor nálad halmozottan hátrányos a helyzet hízás ügyileg.
Salofalk nem hiszem hogy okozna ilyet, én beöntést szoktam. Amúgy amióta scd diétázok, persze egyénileg változtatva még a megengedett cukrokat is visszafogom azóta rendesen beállt a testsúlyom, nincs kerekedés keményebb szteroidozás mellett sem.  A koplalást bélkímélés címszóval csinálod vagy fogyni akarsz? Mert sajnos egyikre sem igazán jó! Egyrészt fõleg izomból veszítesz, zsír az csak késõbb kezd fogyni, így viszont legyengülsz, ami nem jó a betegségnek.
Én pár hónapja elkezdtem extra fehérjét pótolni tápkiegbõl, így az izomveszteséget sikerült kiküszöbölni:) (hja elég sokat sportoltam és azt vettem észre hogy nem csak zsírból fogyok hanem durván izomból is ami kevésbé szerencsés).  Inkább sokszor kell enni keveset mint koplalni. Ez a hízás ellen is jó, mert a szervezet folyamatosan kap tápanyagot így nem áll rá a raktározásra, és beleket is jobban kíméli, és még éhes sem leszel.

Persze van amikor jó ha tudja az ember hogy nem kell majd wc-re rohangálni, nos én ilyenkor beöntést szoktam alkalmazni (illetve salofalk beöntés elõtt is csinálok egy béltisztítást így nem keveredik mindenfélével az értékes hatóanyag). Meg a magasabb fehérjetartalmú ételek, illetve tápkieg. is hasznos.
Hosszabbtávú tapasztalatokat a fehérje tápkieggel  kapcsolatban szvsz  majd fél év múlva szolgálhatok:P
Egyelõre még csak kb két hónapja próbálgatom hogy bírom, meg milyen komolyabb adagot is csak a múlt héten vettem, de eddig a frontátvonulásos idõszakban bejött, mivel a vérzés elég erõs volt, ám így is megúsztam napi 1-2 wc-vel, holott tudom hogy régen amikor összevissza ettem a tésztákat meg mindent, óránként mentem 4-szer legalább. De hát ez pusztán a kevesebb salakanyag mennyiségébõl, illetve a gázosan bomló öszetett szénhidrátok kerülésébõl is adódik.

Nincs jelen

 

#669 2007-07-31 15:49

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rigor, választ köszi!
Ezt a "beöntés" dolgot tõled én már láttam egy másik beszélgetõs helyen is. Nekem kicsit erõsnek tûnik, az nagyon érdekelne, hogy errõl kérdezted már orvos véleményét? Valahol értelek én, de nem biztos hogy jó, amit csinálsz!

Nincs jelen

 

#670 2007-07-31 15:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Persze hogy megbeszéltem, az orvos külön meg is dícsért, hogy igen, nagyon jó ötlet, hasznos stb.:)

Nincs jelen

 

#671 2007-07-31 15:56

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kérdésedre: - a fogyózást nem a belek kímélésére, hanem a fogyózás miatt csinálom!

U.i.: Biztos én vagyok a béna, de nincs itt v.miféle chat?

Nincs jelen

 

#672 2007-07-31 15:59

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nah, akkor minden ok! És hogy is valósítható ez meg? Már úgy értem, hogy milyen eszközzel?

Nincs jelen

 

#673 2007-07-31 16:13

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halljátok, van chat! kattide:

http://crohn-colitis.hu/forum/chatbox.php

Nincs jelen

 

#674 2007-07-31 16:19

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Egyébként engedd meg, hogy itt gratuláljak az Indexen írt postjaidra! (pl. 19650, 52, 59,.... megatöbbi). Annyira kacagtatóan-sírnivalóan igaz életképek/helyzetrajzok a "magunkfajta" betegekrõl!
Üdv,
Marianne

Nincs jelen

 

#675 2007-07-31 16:27

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én gyógyszertárban vettem beöntõ szettet, meg vazelint:)  Persze azért olyan sûrûn nem csinálom mert hát finoman szólva sem egy nagy élmény, viszont egyrészt kitisztítja a belet a saloflak elõtt, így jobban bent marad, könnyebb bent tartani, másrészt egy kitisztított bélre kerülve jobban felszívódik, és nincs ott semmi extra salakanyag amivel keveredve romlana a hatásfoka.
Egyébként gyengébb vérzéseknél egy kis kamillás beöntés (és benntartása) is kedvezõ hatású.

A fogyózásról tudnék mit mesélni:)  pár éve szteroidtól püffedt 110kg-os paca voltam, a lépcsõn alig bírtam felmenni mennyiségû izommal, most pedig 75kg és ebbõl több az izom mint 110kg-os koromban (néhány hasizomkocka is elõsejlik).
Egy biztos: az scd diéta és az izomtartó fogyás szinte kompatibilisek:) Sokszor enni keveset, és kerülni a finomított szénhidrátot (illetve ha fogyni is szeretnél akkor az egyszerû cukrokat is).
Ja és felmenõim közt apai ágon szitne mindenki 2. típusú cukorbeteg, így a csökkentett szénhidrátbevitel remélhetõleg segít abban hogy én megússzam cukorbetegség nélkül.
És mozogni is kell. Ha nem megy akkor csak terhestorna jelleggel de úgy hogy ha lehet megemelkedjen a pulzuszám és legalább egy órát úgy hogy két nap mozgás egy nap pihenõ. (nem megerõltetõ annyira nem is fárasztó de mégis hatásos).
Másrészt ez ne diéta legyen, hanem életmódváltás. Tehát ne úgy állj hozzá hogy na szépen lefogyok aztán lehet megint úgy élni mint korábban hanem úgy hogy egy másfajta étkezésre, rendszeres mozgásra kell berendezkedni, azzal a hozzállással, hogy márpedig te 70 évesen is így fogsz étkezni és mozogni (a hosszú és egészséges élet titka ugyebár - a neten találni megdöbbentõ képeket, videókat aktív sportoló matuzsálemekrõl akik olyan kondiban vannak hogy egy átlag huszonéves megirigyelheti).
- van aki persze túlzásba viszi mindenesetre az eredmény így is megdöbbentõ:
73 éves "nénike" :   http://www.flicklife.com/cbba1eea208541 … ilder.html
85 éves "bácsika": http://www.bobdelmonteque.com/bobsphotos.htm


A gyulladt vastagbélre, fájdalmas görcsös állapotra nekem a legjobban meglepõ módon a biciklizés jött be a legjobban! Lehet hogy furán hangzik, de amikor olyan állapotban voltam hogy a sarki boltba lesétálni is wc pánikot meg görcsöt keltett, biciklin gond nélkül betekertem a munkahelyemre, másrészt kb 10 perc alatt megnyugodott a belem.  De ez csak saját tapasztalat lehet hogy másnál nem így mûködik.

Szerkesztette: Rigor (2007-07-31 16:27)

Nincs jelen

 

#676 2007-08-01 08:05

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Panka!
Bocs, hogy beleszólok,de szerintem fontos, hogy tudj róla. Nekem is kivették a méhemet és a petefészkeimet is. A hormonpótlást a gasztrós dokim tanácsára utasítottam el. Az a tapasztalata, hogy a colitises betegeknek nem tesz jót. Nem tudott szakirodalmat mondani, de a személyes praxisa alapján tanácsolta. Nekem több, mint öt éve volt a mûtétem és valahogy kibírtam hormonpótlás nélkül. Amúgy 25. éve vagyok diagnosztizált colitises és a nõgyógyászati mûtetem nem borította meg a beleim nyugis állapotát. Kb 15 éve tünetmentes vagyok, állandó ellenõrzés és minimális gyógyszerszedés mellett. Sajnos tavaly áprilisban elindult a poliposodás a beleimben, ami miatt most három havonta vizsgálnak és a végén egy vastagbél eltávolító mûtét van kilátásban. Mindenkinek hasonló, vagy ennél még jobb betegség lefolyást kívánok.
A súlyommal én is folyamatos küzdelemben vagyok. Rigorral teljesen egyetértek, hogy egyedül az életmód változás, változtatás jöhetne szóba. Évek óta próbálkozom vele, eddig hiába.
Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#677 2007-08-01 17:39

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Ánya a tanácsot!
Megyek a nõgyógyászhoz felülvizsgálatra nemsokára, és meg fogom kérdezni, hallott-e errõl! A gasztros dokim tudja, hogy mûtöttek, de semmit nem szólt vagy kérdezett.
Az a baj, hogy én még "csak" 46 éves vagyok, és ahogy tudom a hormonpótlás nem pusztán arról szól, hogy "kibírom-e nélküle", hanem nagyon sok alapvetõ funkciót ténylegesen segít/pótol (ahogy a neve is jelzi) a szervezetben.
Mit érthetett pontosabban az orvosod a "...colitises betegeknek nem tesz jót..." alatt, nem tudod? Ezt nagyon jó lenne megédeklõdni, mert bogarat ültettél a fülembe.
Azt lehet tudni, hogy a poliposodást mi indította be nálad?
Én is mindig attól félek, hogy ennyi év után (én is regisztrált beteg vagyok közel 25 éve) egyszercsak igen rosszra fordul a dolog...:( A mûtét utáni állapotodról mit mondanak? Mi várható?
Ha valamit megtudsz, megírod?
Elõre is köszi, üdv,
Panka

Nincs jelen

 

#678 2007-08-02 18:02

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Panka,

A nõgyógyász nem valószínû, hogy hallott a dologról. A gasztrós doki azt mondta, hogy azt vette észre a saját praxisában, hogy a változókori hormonpótlást szedõ betegei rosszabbul lettek és egészséges nõknél pedig ekkor jelentkezett a cu. Nem magyarázta tovább, nem is kérdeztem, elfogadtam. A nõgyógyász mindig próbált rábeszélni engem is a hormonpótlásra, de mindig ellenálltam és a gasztrós dokimra hivatkoztam. Egy kórházban dolgoztak, mégsem beszélték meg.........Életkorunk hasonló, nekem 48 évesen volt a mûtétem.
A poliposodás a cu-s betegeknél elõfordulhat. Tíz év után, akár. A neten olvastam. Ilyenkor a teljes vastagbél eltávolítása válik indokolttá. Nekem eddig még mindig adtak haladékot. Három havonta vizsgálnak és a szövettani eredmény alapján most is megkaptam október végéig az egyben maradásra az engedélyt. Nagyon boldog vagyok, mert október végén lesz egy éve, hogy meg akartak operálni. Akkor nagyon megijedtem. Azóta három havi ciklusokban élek.
A poliposodást nem tudom mi indította be nálam. Vannak lelki okok, amire a környezetem ráfogja, de nem tudom. Mindenesetre azóta járok ismét pszichológushoz, elmentem homeopata orvoshoz is és igyekszem lelkileg rendbe tenni magam. A poliposodás megállása nagyon jó, az orvos is gratulált hozzá. Nem érzem igazán a saját érdememnek.
Itt a fórumon sokan segítettek nekem, amikor elõször pánikoltam a mûtéttõl. Ezúton is köszönom nekik. Már nem félek annyira, bár örülök, hogy egyenlõre halasztódott. A mûtét után vagy sztóma lesz, vagy egy másik mûtéttel lesz a végbelembe bekötve a vékonybelem, amivel többen élnek már itt közülünk.
Bármiben tudok, szívesen segítek neked én is. Írhatsz magán emailt is, ha gondolod.
Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#679 2007-08-02 21:35

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ánya bocs hogy beleszólok, de mit jelent az, hoyg a végbélbe lesz követ a vékonybél? Ezt hogy oldják meg? Ezzel kerülendõ el a sztóma? Válaszodat elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#680 2007-08-04 20:18

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Pilli!
Azt mondta nekem a sebész, hogy mivel a vastagbelemet ki kell vágni, így a vékonybelembõl kialakítanak egy kis tartályt, ami képes egy kicsit majd vastagbélként is mûködni. Azt hiszem ezt a mûtéti megoldást más cu-s betegnek már meg is csinálták.  Ehhez az kell, hogy a záróizom megfelelõen mûködjön, mivel a vékonybél tartalom sokkal folyékonyabb és éjjel-nappal termelõdik. Elõtte azonban egy ideig sztómám lesz.Teljesen még én sem vagyok biztos mindenben, mert még nem volt a tényleges mûtét elõtti felkészítõ beszélgetés. Ha minden jól alakul, akkor október végén is kapok talán még haladékot. Egyenlõre ennek a három hónapnak örülök.
Válaszoltam a kérdésedre?
Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#681 2007-08-05 17:51

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Ánya! Igen, köszönöm. Tarts ki és gyógyulj!! Pilli

Nincs jelen

 

#682 2007-08-06 06:50

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves   Ánya !
Sajnos én is túl vagyok mindkét mûtéten a nõgyógyászati kemény volt, nagyon megviselt.
  A polip ellenõrzés fontos, van egy bizonyos idõszak, amikor még lézerrel el tudják végezni.
A beavatkozás olyan volt, mint egy béltükrözés, a mûtét gyenge altatásban vagy kábításban történt.
Üdv: Eszter

Nincs jelen

 

#683 2007-08-06 07:43

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Ánya!
Én is köszönöm a részletes választ!
Jobbulást,
Panka

Nincs jelen

 

#684 2007-08-12 15:20

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem is tudtam igazán, melyik topikba írjak most. 5 éves kisfiam székletében minimális vér és nyálka volt 3 hete. Két orvosnál voltunk vérvételi eredmények és széklettenyésztés után székletében Candida van. Az egyik orvos (mindkettõ elég elismert) azt mondja ezt a gomba okozta, (okozza )a másik orvos szerint gomba ilyet nem okoz!? Tudtok olyanról akinek kizárólag a gomba okozott nyálkát +kevés vért? Kérlek írjatok mert most végképp nem tudom kinek higgyek???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#685 2007-08-12 19:34

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Susi!

véres székletet ha jól tudom "sima" étel allergia is okozhat... ilyenrõl nemvolt szó?
T

Nincs jelen

 

#686 2007-08-15 17:49

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ez a tünet 4 hónaposan, és másfél évesen is elõjött nála, másfél évesen tej és szója allergiát állapítottak meg, bár vére csak a szóját jelezte, csak közepesen pozitívan. Tejet visszaterhelték másfél éve most volt újra panasz, de a tejdologgal nem foglalkoznak, s egyéb allergiákat is vérébõl menézve mind negatívak. Csak rosszabb dolgokra tudok gondolni.

Nincs jelen

 

#687 2007-08-27 20:21

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ma voltam dokinál és csináltak egy vérvételes vizsgálatot /alá kellett hozzá írni egy papírt,hogy beleegyezem/ ,gén mutációk IBD-s betegekben /OCTN /DLG5/ -hallottatok róla már vmit??!Sajna megint szterot kell szednem és  kapni fogok /ha minden igaz / biológiai kezelést /valamilyen infúzió/ -errõl tudna vki vmi okosat? És még  vmi  kaptam számomra egy úl gyógyszert / Pentasa/ megosztanátok Velem a tapasztalatotokat ill. mit lehet róla tudni??  KÖSZI -nagyon várom a válaszokat !

Nincs jelen

 

#688 2007-08-27 20:26

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Csicsu!Én szedek pentasát,semmi bajom tõle,nem érzékelek mellélhatást,max annyit ha véletlen kimarad egy adag akkor kicsit mortyizik a pocim de ennyi.:)
Röviden megfogalmazva (és én is csak így hívom)szintentartó gyogyesz.:)
Eddig bevált,nem kell tõle félni nem harap! :D
Ha valamit tudsz errõl a gén mutációs bizbaszról írd meg,mert érdekelne mi is ez! :)

Nincs jelen

 

#689 2007-08-27 20:50

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én is aláírásomat adtam egy ilyen vizsgálathoz, amirõl CSICSU is ír. IBD-s betegektõl vettek vért tudományos kutatás céljára.
A Pentasa nekem nem vált be.

Nincs jelen

 

#690 2007-08-28 21:26

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Roor! Hátha ilyen "szinten tart" a Pentasa, mint amilyenen most vagyok akkor minek szedjem? Errõl a génmutációs valamirõl csak az tudna esetleg vmit mondani aki tud perfect angolul :http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/j.1572-0241.2007.01343.x 
Szia Mathuska ! Nem írtad miért nem vált be  légyszi írjál bõvebben róla  .Köszi!
Ja és senki nem mondta meg miis az a biológiai kezelés  / sajnálom hogy Barni  és Dóri már nem ír olyan okosakat azóta elég sz.. a fórum / .Remélem olvassátok!

Nincs jelen

 

#691 2007-08-29 08:50

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Csicsu!
Nekem azért nem vált be a Pentasa, mert semmit nem javított a betegségemen. Sõt talán még irritálta is a beleimet. A Salofalk és Xalazin sem hozott javulást. Tehát az aminoszalicilsav gyógyszerek közül eddig még egyik sem segített. Talán azért nem, mert ahogy William Sandborn amerikai kutatóorvos leírta: "Ezeknek valójában minimális hatása van Crohn betegségre." De ettõl még másnak beválhat, fõleg ha hisz benne! Colitis ulcerosára ezek sokkal hatásosabbak. Légy türelemmel.
"A jelenleg használatos gyógyszerek sorát a biotechnológia által született új gyógyszerek zárják, ilyen a Remicade, mely egy fehérje, a TNF-alfa közömbösítése révén képes a bélgyulladás eredményes csökkentésére." Ez most már nem olyan új dolog, amit írtam, mert vannak már újabbak is. Gondolom erre a biológiai kezelésre gondolsz?
Én szerencsére nem olyannak látom a FÓRUM-ot, mint Te. Jelenleg is meg vagyok elégedve!!!

Nincs jelen

 

#692 2007-08-29 09:04

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csicsu:
Neked tényleg senki nem mondta meg mi is az a biológiai kezelés?
Akkor ezt még nem olvastad:
http://crohn-colitis.hu/hun/leirasok-gy … ek.php#bio

Marthuska:
Valóban vannak újabb gyógyszerek, és ezekrõl hamarosan itt is olvashattok (kicsit elmaradtak az új cikkek, de jönnek! Sandborn még 2004 januárjában volt, azóta engedélyezték a cikkben Antegrenként emlegetett Tysabrit (natalizumab) és a Humirát is. Most vizsgálnak egy újabb ígéretes biológiai szert, a Certolizumab pegol-t. Ilyen vérvizsgálaton én is voltam, úgy hat éve. Tudtommal akkor még nem állt elég minta rendelkezésre génkutatás céljára a Közép-Európai térségbõl.

Mindenkinek:
A Fórum sztem egyre jobb...

:D

Nincs jelen

 

#693 2007-08-29 09:26

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Robur!
Szerintem is egyre jobb a Fórum, és minél többen bekapcsolódnak, annál jobb!

Kíváncsian várom az új cikkeket. Minden érdekel, ami egy kis reménysugárt nyújt!

Nincs jelen

 

#694 2007-08-29 14:02

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bocs nagyon félreértettük egymást /vagyis rosszul fejeztem ki magam /, hisz a fórum olvasgatása tölti ki jelenleg a mindennapjaimat /csak néha nem kapok választ a "tudatlanságomra" és már megkaptam ,hogy nézzek utána ,de jobban szeretem Veletek megbeszélni ill. tõletek betegtársaimtól "hallani" a választ! Köszi:Robur és Mathuska!

Nincs jelen

 

#695 2007-09-05 11:37

Valcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

nézelõdtem az oldalon, gondoltam én is megírom az én történetemet. 26 éves vagyok, 98 óta colitises (baloldal). Természetesen nekem is félrediagnosztizálással kezdõdött a történetem, de ezzel itt nem is untatnék senkit. Habár mindig is szorulásos voltam, azért 2000 ben siekrült produkálnom egy 10 kg-os fogyást. Igazából ezt követõen kerültem szakorvos kezei közé, és indult meg a kezelésem. Ekkor kaptam normális felvilágosítást a betegségrõl (pl. hogy nem gyógyítható...) habár eleinte újra jól voltam, Salazopiryn mellett, egyre rosszabbul lettem, és valahogy az orvos sem vette komolyan a panaszaimat. közben egyetemre mentem, kollégista lettem (foglamam sincs hogy csináltam végig a wc-n osztozást, de sosem volt baj). végül elegem lett abból, hogy rosszul vagyok, és hogy az orvosaim azt mondogatják, hogy fogadjam el azt, hogy ez ennél jobb nem lesz, és orvost váltottam kb. két évvel ezelõtt. És végre elindult valami. Új, modernebb gyógyszerek, entocort, pentasa, majd a mostani verzió: pentasa, és imuran. majd jött a következõ lépcsõfok: felkerestem egy pszichiátert, mert rettegtem az utazástól, a tömegtõl, az ismeretlen helyektõl. kezdetben egy fél éves gyógyszeres kezelés jött, szorongásoldó, pici hangulatjavító, és végül egy tüneményes fiatal pszichológusnõ, aki eszméletlen sokat segített abban, hogy jobban legyek, és ne rettegjek. az elmúlt 9 év alatt soha nem voltam ilyen jól. bármit ehetek, nem okoz gondot az utazás, napi egy széklet, teljesen normális, vért nem láttam az elmúlt két évben, nincsenek görcsök, hirtelen rohamok, és futások a wc-re. minden teljesen normális. az egyetem után munkába áltam, nem jeelnt gondot a feladataim ellátása. a munkáltatóim persze nem tudják, de nem is tartozik rájuk, amíg reggel 8-ra beérek.
Szerencsére a gyógyszerekkel sosem volt problémám, mindet jól tolerlom. ha valaki esetleg az imurantól félne, nekem semmi bajom nincs vele, szeritnem a szteroid sokkal rosszabb gyógyszer. az az, amit nem szeretnék újra szedni, szerencsémre az orvosom se híve.
hu, kicsit hosszú lett, inkább abba is hagyom

Nincs jelen

 

#696 2007-09-05 22:42

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Még új vagyok köztetek, de én is leírom a történetem. 24 éves lány vagyok. 1 éve van colitisem. Hirtelen jött mindenféle elõjel nélkül. Salazopyrin nem használt. Utána salofalk tabletta és beöntés. Teltek a hónapok, pár nap jobban lét után jött pár nap rosszabbul lét váltogatták egymást. Wc-re futkorászás megmaradt. Dolgozni alig tudtam sokat szenvedtem, az orvosom nem foglalkozott velem igazán, minden alkalommal csak poénkodott, hogy "látom nem hízott." Persze ezt a 10 kg mínuszomra mondta.
Idén májusban rettentõ rosszul lettem: 35-40 széklet/nap.  Szakorvosom 1 napra befektetett a kórházba, infúziót kaptam kiszáradás ellen. Enni semmit nem kaptam. Így hazaengedett, mondván minden rendben, hiszen alig voltam wc-n.(hiszen nem ettem semmit, nem volt ami sokszor távozzon). 2hétig a nappaliban aludtam 2m-re a wc ajtótól, de volt hogy nem értem be a wc-be. Nem tudtam a tartani a székletem. Fogytam még 5kg-ot. Éreztem, hogy nagy a baj, de nem volt hova mennem. Egy neves orvoshoz 2hétre eá kaptam idõpontot. Azonnal bennt fogtak egy másik kórházban. Tömtek gyógyszerrel, szteroiddal: Medrol. Minden este 1liter beöntés aminek 1óra volt a lefolyási ideje. Azt mondta az orvos, a legutolsó pillanatban kerültem õhozzá. 10 nap kórház sok javulást hozott. Medrol fokozatos csökkentésével megint visszajött egyik napról a másikra. Most kb.15széklet/nap. Alig tudok így dolgozni. Ügyfelekkel foglalkozom, változtatni kellett a beosztásomon, mert azt a munkát nem tudom végezni. Már 1 éve folyamatosan kínlódok. Én megelégednék azzal, ha tartósan el tudnék jutni arra aszintre, hogy napi 1-2 székletem lenne, de úgy látszik nem vagyok az élet kegyeltje. Írásom lehet, hogy pesszimistának tûnik, de az csak annak tudható be, hogy sok írásotokat olvastam, és döbbenetes, hogy hányunkat kínoz ez a betegség. A családom elõtt természetesen mutatom, hogy mennyire kitartó vagyok! Próbálok lelket önteni beléjük, hogy ne legyenek úgy elkeseredve, hiszen van akinek lába nincs és nem tud járni. Neki mennyivel rosszabb lehet. Pénteken megyek megint dokihoz. Majd megosztom veletek, mit javasol. Jobbulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#697 2007-09-05 22:49

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Amit kifelejtettem. Nagyon fáj a szemem és az izületeimre is kiterjedt.  Deréktól lefele szörnyen érzem magam. Kb 1 hónapja már a hajam is hullik, és a memóriám sincs rendben. Sokmindent elfelejtek, ha eszembe akarják juttatni, akkor néha még arra sem emléxem, hogy beszéltünk volna az említett dolgokról.

Nincs jelen

 

#698 2007-09-05 22:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Cori: olvass bele a diéta topicba, épp most írtam be azt a módszert ami nekem bevált. Na nem azt jelenti hogy ettõl aztán hajj de meggyógyulsz, viszont hamarább és a zavaró tüneteket komolyan mérsékli. Például az hogy óránként 3-4 wc látogatás helyett ugyanolyan szintû gyulladás mellett csak napi 3-4 az már valami. Meg hogy a gázosodás elmarad, így a galamberegetéses wc-ket is kihúzhatjuk (mert ugye ha vérzik akkor az ember nem tud úgy szellenteni hogy ne jöjjön vele valami kis csúnyaság - visszafojtani meg majd olyan nehéz mintha kemény szállítmány érkezne).

Ja és ajánlom figyelmedbe a váltott napos szteroid szedést, így sok mellékhatás és a hozzászokás, leépítés is elkerülhetõ. Azaz már elsõ nap a szokásos adag duplája, másnap kihagyás harmadik nap újra. Valahol korábban be is linkeltem azt az orvosi oldalt ahol a tippet találtam.

A beöntésrõl: nekem a salofalk beöntés vált be a legjobban, elõtte egy alaposabb 1-2 literes normál langyos vizes tisztítás, aztán ez a kis 2dl-es flakon lefekvés elõtt, reggelig benntartva. Másnapra elállítja a vérzést!

Nincs jelen

 

#699 2007-09-06 13:36

Valcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Cori!
Tudom, ez így nem sokat segít, de szeritnem semmi kép se keseredj el, mert attól jobban nem leszel, csak az általános állapottod romlik tõle. Ki milyen súlyosan, de azt hiszem itt mindenki átesett ezen. szerintem addig kell menni, és kipróbálni mindent, amíg végre valami nem használ. Én például utánanéztem neten, népi gyógyászatban, és amikor nagyon rosszul voltam, és mindig csak ugyanazokat a dolgokat adták, amik nem használtak, elkezdtem, dohányozni. mint kiderült a népi gyógyászatban anno így gyógyították a betegséget, mivel a nikotinnak gyulladáscsökkentõ hatása van. fél évig csináltam és használt. persze ez sem egészséges dolgo, de a medrol sem az. Nézz utána a gyógyszereknek, orvosoknak. sok orvos, már bocsánat, de lemaradt az elsõ gyógyzsereknél, holott sokkal modernebb szerek is vannak már. én pl. több orvostól is hallottam, hogy a szájon ét szedett gyógyszerek sokkal hatékonyabbak, mint a beöntések, mivel azok nem jutnak feljebb a bélben, csak az alsó szakaszon hatnak.
fura, hogy "csak" 10 nap kórház volt. (én kevésbé rossz álllapotban egy hónapig tartó kezelésen vettem részt). kitartást a gyógyuláshoz! Sajnos sok gyógyszer hatása csak hónapok múlva jelentkezik, de megéri kivárni.
ui.: habár ez a privát véleményem, de én pl. utáltam a kúpokat, beöntéseket adni magamnak, fõleg tinédzser korban ezt elég nehezen vettem be, és megváltás volt a szájon át szedhetõ tabletta, és sokkal hatékonyabbak. (entocort, pentasa, imuran)

Nincs jelen

 

#700 2007-09-06 13:47

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A dohányzást nem csak népi gyógyászati alapon ajánlják, de csak a colitisnél (hehe még a dr. house-ban is volt, hogy egyszerûen cigit írt fel a betegnek:) ). De akkor már inkább nikotintapasz, sõt a cannabis még jobb:) Azért azt hiszem a medrolról sokkal könnyebb leszokni mint a dohányzásról, és tüdõrákot sem okoz, továbbá azért mégis nagyságrendekkel hatásosabb.

Szerkesztette: Rigor (2007-09-06 13:47)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB