#1001 2008-08-09 08:53

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia skynetpg, nekem a véleményem, hogy igen jót tesz. Mert igen ám de nagyban közre játszik az, hogy milyen lelkiállapotban vagyunk, egy-egy aktív passzív szakasz során.
Nálam volt és segített.

Nincs jelen

 

#1002 2008-08-09 09:28

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Skynetpg!

Érdemes, de nem mindegy, hogy kihez mész. Tájékozódj elõtte!!
Nekem sokat segített annak feldolgozásában, hogy ezzel a betegséggel kell leélnem az életemet. Ez volt 22 éve. Most meg abban segített, hogy a sztómára felkészüljek. Azt hiszem sikerült. :)
Ha nem találsz megfelelõt ismeretség alapján, akkor  szívesen segítek.

Nincs jelen

 

#1003 2008-08-09 13:07

Barby20
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

SZIA LISA! Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre! Idõközben megjött a szövettanom eredménye, hál istennek és persze nekem is(mert hogy nagyon koncentráltam) nem vagyok crohn-os! Tegnap engedtek ki a kórházból, most jelenleg gyógyszeres kezelés alatt állok, medrol,salasopyrin,vas készítmények remélem én is el fogom érni hogy teljesen tünetmentessé váljak, de ez tõlem is függ, és az étkezési szokásaimtól is! Minden colitis-esnek csak azt tudom mondani, bármi baj van egybõl keresse fel az orvosát, még a legapróbb gondoknál is! Én tanultam a hibámból és soha többé nem akarok kórházba kerülni és csövet kapni:(

Nincs jelen

 

#1004 2008-08-09 14:55

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Barby20, ámen!! Teljesen igazad van az elhanyagolással kapcsolatban, az TILOS!!

Nincs jelen

 

#1005 2008-08-09 16:09

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Barby, nincs mit!
Nagyon örülök, hogy a szövettan nem isgazolta a crohn-t..bármi kérdésed, vagy gondod lenne ide gyere és igyekszünk válaszolni.
Üdv. : Lisa

Nincs jelen

 

#1006 2008-08-19 09:52

Norby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Rossz érzéssel olvasom a soraitokat. Fõleg azokét, akik tehetetlen orvosokhoz kerültek, illetve akik minden nap szenvednek a betegségtõl.
Nálam 2008 áprilisában diagnosztizálták a colitist a Lászlóban. Az orvosok ott eléggé hozzáértõek, de aki engem vizsgált nagy paraszt volt.Colonoscopia elõtt eszébe sem jutott érzésteleníteni. Asztem közben, hogy kipurcanok.

Az lenne a kérdésem, hogy ha a szövettan azt írja, hogy IBD,akkor nálam miért minden egész más, mint legtöbbeteknél? Azért mentem dokihoz, mert kevés friss vér volt a széklet mellett. Semmi hasmenés vagy hasfájás. Két hétig volt, és azóta semmi nyoma a betegségnek. Igaz szedek napi 2x2 salazopyrint és napi 4mg medrolt (ezt más miatt), de tényleg, már el is felejtettem szinte, hogy ezem van. Még híztam is vagy 2-3 kg-ot azóta. Semmit sem változtatott az életminõségemen, csak a tudat zavar, hogy van.
Vélemény?

köszi
N

Nincs jelen

 

#1007 2008-08-19 10:31

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Norby lehet hogy a "más miatt szedett" Medrol hat a colitisedre.Sõt biztos.Az egész szervezetre hat.

Nincs jelen

 

#1008 2008-08-29 10:03

Halcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nekem kb. fél éve diagnosztizáták a cu-t az egész vastagbemen. Most már csak Pentasa-t szedek 3x2-õt naponta. A véres hasmenés gyorsan elment, a láz is, a hasmenés még kicsit megvolt, de mára 2x-er visznylag értelmes alakzatban távozik belõlem az ürülék, de a vége még egy kicsit nyákos marad.
Ezt a gyógyszert tényleg életem végéig szednem kell? Mi van ha önkényesen nem szedem? Nincs kedvem gyógyszerfüggõ lenni.
A másik probléma, hogy a térdemben porclágyulást figyeltek meg, de cu-soknak nem nagyon lehet szedni reuma elleni készítményeket. Proenzy 3-at írt fel az orvos. A cu-s orvos azt mondta nem jó, de próbáljam meg. Másnap volt 1 hasmenésem. Tud valaki valami nekünk szedhetõ porcerõsítõt? Természetes cuccok elõnyben.

Hálás köszi.

Halcsi

Nincs jelen

 

#1009 2008-08-29 17:33

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia, Hancsi,
"Ezt a gyógyszert tényleg életem végéig szednem kell? Mi van ha önkényesen nem szedem? Nincs kedvem gyógyszerfüggõ lenni." Úgy tûnik, bár nekem sem nagyon fûlik  hozzá a fogam. Kérlek, kérlek, ne tedd azt, amit én, mert én tavaly augusztusban (bocs azoknak, akik már esetleg többször is olvasták ezt), amikor beütött immár vagy negyedszer, és mivel azt olvastam, hogy gyógyíthatatlan, úgy döntöttem, nem megyek orvoshoz. Szeptember végén egy szombat reggelén, miután a férjemet elküldtem az ügyeletre, hogy írjanak nekem salofalk beöntést (mekkora pofa kell ehhez, mi, részemrõl), majd az orvos visszaküldte, mondván, ugyan járuljon már elé az, aki ezt kéri... Na, akkor én térden csúszva, kétrét görnyedve járultam, majd kaptam egy jó kis beutalót és azóta egyszerûen nem tud elmúlni... ÚGyhogy mielõtt eszedbe jutna, hogy nem szeded, töröld is ki,vagy szerintem nagyon-nagyon jó indokod legyen rá, hogy ne szedd. Nem azt mondom, hogy mindenáron például szteroidot kell szedni sokáig, abban az orvosok azért csak hajlanak arra, hogy más gyógyszerelést határozzanak meg, de... Melletük lehet probálkozni más irányú gyógymódok keresésével is, de a legfontosabbak azért kellenek, fõleg, ha rosszul vagy rosszabbul vagy. További szép napot és kellemes hétvégét!

Nincs jelen

 

#1010 2008-08-29 19:18

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Halcsi!

én is, én is átestem ezen a fázison. :D
Nem jó abbahagyni a gyógyszert. ezt megtanultam. :(  Magamnak úgy magyaráztam meg, hogy valami hiányzik a szervezetembõl, amit a gyógyszerrel kell pótolni. Tehát nem is külsõ, hanem belsõ segéderõ lett belõle. Függõ lettem tõle, ha így fogalmazunk, de cserébe nekem volt kb 15 év tünetmentes idõszakom, elõtte meg évekig csak idõnként és nagyon rövid ideig voltak tüneteim. A betegségem elsõ négy éve volt borzasztó, míg meg nem találtam a megfelelõ belgyógyászt és nekem még pszichoterápia is kellett hozzá. Évenként jártam ellenõrzõ tükrözésre is. Folyamatosan tartottam és tartom a kapcsolatomat a belgyógyászommal. 22 éve járok hozzá. Az elején nem fogadtam el a szteroidot, azért nem lettem jobban. Azután nem szedtem be a gyógyszert. Amióta "rendes" beteg lettem, nem volt tünetem. Hozzá kell tennem,hogy szerintem nekem enyhe lefolyású a betegségem.
Olvasgass a fórumon, sok kérdésedre választ kapsz, ha mégsem, kérdezz bátran.

Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#1011 2008-08-29 21:25

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halcsi!
Én is abbahagytam a mûtétem utána nem sokkal a Pentasat mondván "hogy én jól vagyok". Most ott tartok hogy újra felére szûkült a dolog és miközben ezeket a sorokat írom neked sem vagyok kirobbanóan jó formában.. Azóta már megtanultam, szedni mint a kisangyal... Mert hát a szûkület már nem fog soha visszatágulni. Egyébként én majd szeptember 17.-én megyek controllra. Na akkor mindenkinek friss infókkal fogok tudni szolgálni... :/

Nincs jelen

 

#1012 2008-08-29 21:26

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Jah, tény hogy én Crohnos vagyok, de szerintem ez a gyógyszer szedésén illetve nem szedésén nem változtat.. :)

Nincs jelen

 

#1013 2008-09-04 09:16

Halcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Nagyon köszi a válaszokat. Bocs hogy csak most írok. Van valakinek tapasztalata ezt homoepátiával kezelni? Vagy természetgyógyászattal?

Illetve volt olyan akinek Proenzy 3-at (vagy más porcerõsítõt kellett szednie) De a vastagbélgyuszi nem engedte?
Érdekelne hoyg mit szedett helyette. Mert engem meghajtott ez a szer. A térdem meg fáj :(.

Minden jót.
Halcsi

Nincs jelen

 

#1014 2008-09-04 09:20

Halcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Még egy két kérdés. Mit jelent a tünetmentessség? És mit jelent az újra kijött idõszak nálatok?

Mert alapvetõen nálam tünetmentesség van, de azért a székletem vége kicsit nyákos mindig. De nincs napi sok hasmenés, meg vér sincs.

Ez tünetmentesség? Vagy valakinek már volt olyan is, hogy abszolút visszaállt a régi székelési szokás.

A betegség mindenkinek láz, és véres hasmenés?

Halcsi

Nincs jelen

 

#1015 2008-09-04 09:58

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Halcsi!
Én próbálkoztam homeopátiával, nekem nem lett jó. 2004-ben voltam Pesten egy helyen, voll-mûszerrel vizsgáltak.
Elsõ alkalommal rosszabb állapotban mutatta a vastagbelemet. Majd egy hónap múlva miután szedtem már a bogyókat az újabb vizsgálat sokkal jobb állapotban mutatta a vastagbelemet. De ezután röviddel volt egy tükrözésem, ami azt mutatta, hogy eléggé aktív, gyulladt állapotban van a vastagbelem.
És gondoltam itt valami nagyon nem stimmel. Így többet nem mentem vissza oda.

Nincs jelen

 

#1016 2008-09-04 10:30

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nincs jelen

 

#1017 2008-09-07 20:59

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hali én 2007 December ota vagyok colitises és azt akarom kérdezni hogy szedett e már valaki Flora Rotect Probiotics ot és mi a véleménye rola a segitséget elöre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#1018 2008-10-01 19:24

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello mindenki!

Egy kérdést szeretnék feltenni, remélem valaki tud majd valami okosat mondani!:-)
Colitises vagyok, és egy pár napja elkapott valami fránya vírus, láz, torokfájás, orrfolyás, ahogy kell. Azt akarom kérdezni, hogy ilyenkor elõjöhet-e a betegség? Azért, mert nekem egy kicsit gyanús a dolog. Bár szélgörcs, hasmenés nincs, de a vérzés néha-néha mintha elõjönne. Azért írom így, mert nem egyértelmû. Egyszer igen, másszor meg nem. Inkább nem jellemzõ, mint igen. Hogy van ez? Vagy a láz, mint gyulladás ott is elõjön? Mert amikor colitses lettem lázam is volt. És, mitévõ legyek? Megvárjam, amíg elmúlik ez a nátha, és utána figyeljem a dolgokat, vagy azonnal kórház?

Köszike, csá!

Nincs jelen

 

#1019 2008-10-01 20:07

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Gigi!

A háziorvosnál ma jártam, és adott antibiotikumot. Nemrég kezdtem el szedni, remélem hatásos lesz majd! Igazából a gasztrós orvossal inkább ezt a néha elõjövõ betegséget gondoltam megvitatni, de nem tudom, mi legyen! Még várok egy pár napot, és utána majd kiderül, hogy az náthás-lázas gyulladás húzódott-e rá, vagy valamilyen kiújuló dologról van-e szó!
Köszönöm a segítséget!:-)

Nincs jelen

 

#1020 2008-10-09 09:02

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Fél éve diagnosztizálták nálam a cu-t, 15 cm mérsékelt gyulladás. Annyi az össz problémám h. véres a székletem, de nincsenek fájdalmaim - legfeljebb nagyon enyhék. Sokszor elõfordul (reggel) hogy csak vér és nyák ürül. Nem tudom pontosan, hogy ez mitõl van. Tudom h. "tipikius" cu-s tünet, de tudja esetleg valaki, hogy ilyenkor mi vérzik?? Fekély??
Én ezekkel a tünetekkel el volnék...nem teszi tönkre a napjaimat, elfogadom h. ez van. De a dokim szteroidot akar szedetni velem. (most Saloflakot szedek) Félek a mellékhatásoktól, ezért most próbálkozom altrnatív gyógymódokkal. Azt nem tudom, hogy a tüneteim mennyire súlyosak? A vérzés az mennyire veszélyes dolog?? Intõbb jel mint a hasmenés?? (az nekem sosem volt)  Sajnos a dokim nem túl kommunikatív...ezért kérdezlek benneteket.
Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#1021 2008-10-09 10:25

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Gigi!

Köszi a választ. Én is hasonlóan gondolom mint te. Egyébként kaptam a Salofalk kúpot még a diagnisztázálás idején két hétig. El is múlt minden bajom, kb. másfél hónapra. Olyan boldog voltam hogy csak na :) Aztán jött az államvizsgám, és azóta nem akarok helyrejönni. Vagyis nem akar a vérzés múlni. Kaptam már azóta két hétre Pentasa beöntést, az egy hét múlva hatott aztán mikor abahagytam újra elõjött. Eltelt egy hónap aztán megin két hét és uez történt. Én úgy gondolom, hogy ez így nem egy következetes kezelés...Ha a kúptól tünetmentes voltam mér nem azt írja fel?? És sztem a klizmát sem csak két hétig kéne használni. Én mint laikus úgy ítélem meg, hogy a szteroid mellékhatása kockázatosabb mint maguk a tüneteim. Legalábbis én nem érzem vészesnek...Azért kérdeztelek meg bennetek, nehogy én bagatelizáljam el és komoly szövõdményei lehetnek a vérzésnek...
De akkor megnyugtattál, csak hát hogy mondjam a dokinak, hogy ezt és ezt írjon fel???  Ráadásul mindenütt azt olvasom, hogy csak a végbelet érintõ gyulladásra kifejezetten a helyi kezelést kell alkalmazni, ehhez képest nálam ezt nem nagyon csinálja a doki...Megköszönöm a további észrevételeket elõre is!!

Nincs jelen

 

#1022 2008-10-09 11:13

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia :) Köszönöm a segítõ válaszaidat! Megpróbálom újra kérni a kúpot és kipróbálom a Normaflore-t is.
Aggaszt a vérzés, de azért kicsit megnyugtattál. Bár ma eléggé megijedtem reggel, mert nem annyira kevés vér volt mint szokott lenni...de este hagymás krumpli salátát ettem, gondolom a kaják tudják piszkálni a cuccot odabenn...Vannak napok amikor csak kicsit a székletem végén van vér, de van amikor reggel vérzéssel kezdek csak+ nyák...érdekes dolgok történhetnek odabenn...Jó volna érteni mi is történik pontosan :)

Nincs jelen

 

#1023 2008-10-09 12:38

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hedgehog!
Én a helyedben sürgõsen dokihoz mennék, mert ez amit írsz minden csak nem normális dolog. (Velem is volt ilyen, bár én Crohnos vagyok) Ne játsz vele! Irány az orvos...

Nincs jelen

 

#1024 2008-10-09 12:46

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Most nézem miket írtatok... Nálam ezek a tünetek, mint a nyákos széklet, vérzés.. stb. már nem az enyhe kategóriába tartoztak... De persze minden ember más..

Szerkesztette: Margóci (2008-10-09 12:47)

Nincs jelen

 

#1025 2008-10-09 14:04

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nem tartom én sem  normálisnak a tüneteimet. Bár az igaz h. sok mindent elviselõs típus vok. Nekem egyébként kezdettõl fogva csak ezek a tüneteim: véres-nyákos széklet, idõnként csak vér-nyák. Semmi egyéb nem volt a kezelésem elõtt és most sem. Így nyilván nem tudok különbséget tenni, hogy ez most enyhe v. nem. A dokim szerint nem komoly a gyulladás, a szövettan is mérsékeltnek írta ahogy említettem. De ha azt mondjátok ez a vér-nyák dolog nagyon rossz dologra utal annak ellenére h. nincs se hasfájás, se fogyás, se hasmenés....akkor elfogadom h. kell erõsebb gyogyi. Csak nagyon tartok a szteroidtól. De elõbb megpróbálom visszakérni a kúpot v. beöntést. Aztán majd kiderül. Még annyit megemlítenék, hogy a dokim mindig csodálkozik h. naponta 1-2* megyek csak wc-re, a véreredményemre annyit reagált a múltkor, h. nincs itt semmi baj...minden értékem normális volt, annak ellenére h. megvan a vér-nyák. Ekkor volt h. két hétre kaptam klizmát...használt egy ideig aztán újra elõjött a vérzés.Ekkor említette meg a doki a szteroidot.  De egyelõre visszakaptam a klizmát megint csak két hétre, de mire el kezdett használni abbahagytam...és most újra tünetek.
Szerintem kitartóbban kellene a helyi kezelés....de hát nem értem én sem az egészet, most akkor ez enyhe v. nem...vagy mi is van igazán??
Hát ez az én nagy dilemmám :)

Szerkesztette: hedgehog (2008-10-09 14:11)

Nincs jelen

 

#1026 2008-10-09 22:04

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi a biztatást :) Megyek a dokimhoz...és remélem használ majd a kúp. Gigi! Nem volna probléma, ha fevenném veled e-mailben a kapcsolatot? Jó volna beszélgetni olyannal akinek már több tapija van a betegségrõl, és úgy látom te ilyen vagy (sajna). Én pedig tele vagyok kérdésekkel, amikre a dokim nem tud válaszolni. :( Még egyszer köszi.

Nincs jelen

 

#1027 2008-10-10 08:29

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hedgehog!

A háziorvosod is felírhatja a kúpot, vagy klizmát ha egy éven belül használtad és van róla papírod a gasztrós dokitól. A lányomnál is nagyon jó a Salofalk kúp, mi sem használjuk folyamatosan, de mindig van otthon, s ha vért látok a székletében, akkor egy pár napig használjuk, igaz macerásabb, mint a gyógyszer. A Normaflore helyett inkább a Laktív probiotikumot javasolnám, ebben a hónapban akciós a gyógyszertárakban, abból napi egy kapszula is elég és 20 db van benne és most 990 Ft, mióta ezt szedi a lányom kevesebbet kellett a kúp. Azért érdemes rögtön elkezdeni kezelni a vérzést, hogy nehogy feljebb húzodjon a gyulladás.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#1028 2008-10-10 08:49

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Skynet!

A mi tapasztalatunk az, hogy colitisben egy antibiotikum sem jó. Kíváncsi vagyok vajon mások is így vannak-e ezzel. A Magyar Orvosban is most olvastam egy cikket a crohn és colitisrõl és ott is ez van írva, hogy colitisben pl. a Klion nem jön szóba, ennek ellenére a lányomnak legutóbb azt írta fel a gasztrós dokink, de helyette én kúpot használtam, mert ha beadom neki a klion, szinte biztos vagyok benne, hogy már szteroidot szednénk, mindig annyira rossz hatással van rá. Megfázásra mióta bél problémái vannak csak láz csillapítót használunk, ami az egész szervezetre hat. Egyébként Tantum Verde torokspray, orrspray, borsmenta illóolaj, gyógyteák, méz, citrom, köhögésre kakukkfüves szirup, ezek biztos nem ártanak a bélnek, sõt inkább pl. a kakukkfüves szirup mintha használna is.
Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#1029 2008-10-10 10:52

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Gigi!

Lehet, csak az én lányom ilyen érzékeny az antibogyókra, nála a Ciprobay is hasmenést, még véresebb székletet, sõt hõemelkedést is okozott. De a Salazopyrin vált be a legjobban, pedig állítólag abban az egyben van egy kis rész antibiotikum, legalábbis Motom az orvos válaszolban ezt írta. Pentasát szedett évekig, de a mellett sokkal hamarabb jött elõ a vérzés. Nekünk antibiotikum kúra után lobbant be az egész bélrendszere még annak idején, mikor kezdõdött öt és fél éve, lehet ezért reagál így a szervezete.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#1030 2008-10-10 12:50

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hedgehog!
Én nem azt mondtam, hogy kell a szteroid. :) Csak azt hogy ezzel semmiképpen se játsz. Nem is akarok mélyebben belefolyni, mert mint ahogy már fentebb is említettem én nem cu-s vagyok. Csak hát nálunk Crohnosoknál ezek a tünetek kicsit másként vannak definiálva. :) Ennyi! Mivel a cu tünetei mások, így vedd úgy hogy nem is szóltam semmit sem. :) Vannak itt tapasztalt cu-s társak is.:)
Üdv!

Nincs jelen

 

#1031 2008-10-10 13:10

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ani!

Köszönöm a javaslatot, én is kigondoltam, hogy felíratom a kúpot a háziorvossal mert egyébként is megyek hozzá gyógyszert íratni. Bárcsak én is azonnal el kezdtem volna a kúpot újra, ahogy megjelent a vérzés..már biztos jobb lenne a helyzet. Na de sebaj, köszönöm a segítséget!

Nincs jelen

 

#1032 2008-10-10 13:12

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Margóci!

Köszi, nem értettem úgy hogy szerinted szteroid kéne nekem :) Az biztos, hogy még picit meg vagyok ijedve, mert nem ismerem eléggé a betegségem... Köszi neked is a segítséget, hiszen arra sarkalltál, amire kell: menjek dokihoz megoldásért. Köszi szépen!

Nincs jelen

 

#1033 2008-10-10 19:19

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ani58!

Köszi a felvilágosítást! Valószínû igazad lehet! A cu-ra most az orvos Salofalk klizmát írt írt fel, már két napja használom, és határozottan jobban érzem magam. Remélem hosszabb távon is hatékony lesz!

Nincs jelen

 

#1034 2008-10-10 21:50

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Emberek. Pont tegnap beszélgettem a háziorvosommal és aggályait fejezte ki az antibiotikumok kapcsán és pont azt javasolta, amit Ti csináltok, Ani, hogy inkább igyekezzek tünetileg kezelni a légúti panaszaimat, mert az Imuran mellé már ne adjak még egy nagy pofást a rendszernek. A gasztros is azt írta, hogy sok esetben az antibiotikumok meghajtják az embert. Itt most nem akarok senki ellen meg mellette sem szólni, csak hogy mennyire nagyon megoszlanak a vélemények. Nekem a korábbi gasztrosom mindig Kliont írt fel, hogy most az nekem jó volt vagy sem, nem tudnám megmondani és egyszer szedtem már Ciprobayt is, illetve Aktil Duot. De mivel általában szarul voltam, nem tudnám megmondani, hogy ezek kapcsán volt-e valami gáz... (akkor meg mit pofázok, mi? :D) Szép napokat!!

Nincs jelen

 

#1035 2008-10-22 09:37

Réka25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy ha erre a betegségre jellemzõ tünetem van (véres,nyálkás széklet), akkor mindenképpen csak ez a betegségem lehet nekem is? Amit olvastam róla, hogy láz, hasfájás is jellemzõje, azok nekem nincsenek. Hasmenés az van, de az sem mindennap, és a vér sem mindennapos. Egy nap viszont valamikor 2-3-szor is megyek wc-re, de van amikor egyszer sem.
A tünetek már hónapok óta megvannak, de nem tulajdonítottam nekik nagy jelentõséget, hogy majd elmúlnak, mert nem vagyok az a tipikus orvoshoz járó fajta. Nem gondoltam, hogy ez bármiféle betegsére utalhat. De most kívácsiságból rákerestem a tünetekre a neten, és kidobta ezt az oldalt. Beleolvasgattam az írásokba, és eléggé megijedtem.
Szóval akkor most sürgõsen keressek fel egy orvost? Hány hónap "nemtörõdömség" után lehet nagy baj?
Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon köszönöm!

Nincs jelen

 

#1036 2008-10-22 10:37

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Add fel az elveid Réka és menj orvoshoz. Ha vér is van a dologban már nem játék.Tudnod kell itt diagnózist nem csak tanácsot kaphatsz.

Nincs jelen

 

#1037 2008-10-22 11:06

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Réka25 írta:

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni, hogy ha erre a betegségre jellemzõ tünetem van (véres,nyálkás széklet), akkor mindenképpen csak ez a betegségem lehet nekem is? Amit olvastam róla, hogy láz, hasfájás is jellemzõje, azok nekem nincsenek. Hasmenés az van, de az sem mindennap, és a vér sem mindennapos. Egy nap viszont valamikor 2-3-szor is megyek wc-re, de van amikor egyszer sem.

A veres, nyalkas szeklet colitis_re utal, fokeppen akkor, ha az hasmeneses es a ver vilagos szinu. Ha sotetebb a ver szine, akkor nem a vastagbel a ludas. A szeklet konzisztenciaja azert erdekes, mert lehet aranyer is, de az kemeny szeklet mellett fordul elo.
A fajdalom egyeni, nekem huszonvalahany ev alatt soha nem volt.
Laz akkor van, amikor a gyulladas mar komolyabb merteku, no ezt nem erdemes megvarni.
Erdemes orvoshoz menni minnel elobb, annal jobb...korzerti dokihoz erdemes mar ugy odamenni, hogy beutalot kersz gasztroenteorologiara.

Nincs jelen

 

#1038 2008-10-22 11:11

Réka25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
Akkor már biztosan elmegyek az orvoshoz, és kivizsgáltatom magam! :(

Nincs jelen

 

#1039 2008-10-22 12:23

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Réka25 !

A "nem árt ha tudjuk" topikba tettem fel egy cikket, hasznos lehet...

Szia

Nincs jelen

 

#1040 2008-10-22 21:12

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Réka25!

Nem mindegy, hogy milyen orvoshoz mégy!! Gasztroenterológiai szakrendelésrre kéne menned, ahogy Aiolosz írta. De az orvos sem lényegtelen. Már a kivizsgálás idején sem!!! Biztos tudunk segíteni neked az orvosválasztásban, ha megírod hol laksz.

Tényleg járj utána, vizsgáltassad ki.

Nincs jelen

 

#1041 2008-10-25 17:52

Zsoca1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Réka!

Tanácsom az, hogy rögvest menj orvoshoz. Nekem márc. közepén kezdõdtek a tüneteim, és nem nagyon éprdekelt egészen ápr. elejéig, amikor a láz, a hasmenés és a görcsök úgy legyengítettek, hogy alig tudtam menni. Kérlek, ne várd meg ezt! Persze megrémülnöd nem kell, mert ha idõben elkezdik a kezelést, nem történik semmi baj.

Minden jót! :)

Nincs jelen

 

#1042 2008-10-27 11:40

Réka25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm szépen a jó tanácsokat!
Elmentem orvoshoz, aki beutalt laborvizsgálatra, és sebészetre. Most olvastam, hogy gasztroenterológushoz kellett volna, hogy beutaljon? Hát nem oda kell mennem. Ez nagy baj, hogy én a sebészeten kezdem?

Nincs jelen

 

#1043 2008-10-27 11:59

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Réka! Remélhetõleg nem a mûtétnél szeretnéd kezdeni, valószínûleg nem, ezért a kivizsgáláshoz mindenképp gasztroenterológus szükségeltetik. Ha mégis elmész a sebészhez, várhatóan õ is ennyit fog javasolni. Igazándiból nem értem a házidokid (házidokid?) miért a sebészetre küldött.

Nincs jelen

 

#1044 2008-10-27 12:25

Réka25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igazándiból én sem értem.
Ez a háziorvos csak ideiglenes, mert nemrég költöztem fel Pestre albérletbe, és akihez eredetileg tartozom, az elég messze van, így nem tudok elmenni hozzá. Úgyhogy ez az itteni, akihez itt, Pesten tartozom, szóval eddig még nem is láttam. Csak remélni tudom, hogy tudja, miért küldött oda.

Nincs jelen

 

#1045 2008-10-28 20:26

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy maradt egy doboz bontatlan Entocort 3 mg retard kapszulám. Ha valaki szedi, szívesen eladnám. Ár megegyezés szerint.

Horváth Veronika

veroniks22_kukac_freemail.hu
70/359-45-80

Nincs jelen

 

#1046 2008-10-30 10:04

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aiolosz!

Csak egész csendben jegyezném meg, hogy sajna az aranyér a mi hasmenéses betegségünk következménye is lehet...

Nincs jelen

 

#1047 2008-11-14 11:05

Meli77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nekem a dokim azt mondta,hogy az én C.U.-m 10-es skálán 3-as!
Nekem is "csak" véres-nyák jött.Más semmi gondom nem volt!Se hasmenés,se görcs,se láz,se semmi.Csak kb 1 hónapig jött belõlem hol több,hol kevesebb vér és nyák.Majd ahogy jött,el is múlt!Így mire idõpontot kaptam a dokihoz,már tünetem sem volt!Jól voltam!De mégis gyulladt volt a belem!!!
Én kaptam Pentasat 2×2 500mg-ot,Imurant 2×1 25mg-ot,ezeket fél évig kell biztosan szednem.Kaptam még Medrolt is 1×2 4mg-ot,amit 30 napig kell szednem,meg majd ismét 30 napi 1×1 4mg-ot.Utána nem kell már szeroidot szednem.
Eleinte,na most nagy az arcom,hisz még csak 10 napja szedem a bogyókat,nem akartam bevenni a Pentasan kívül semmit,hisz gondoltam,nem olyan vészes az én állapotom!De olvasgattam és rájöttem,be kell szednem,hisz egyrészt biztos tudja a doki,hogy miért írta fel,másrészt jobb az elején elcsípni!Így kevesebb szeroidot kell szedni lényegesen,mintha vársz,és súlyosbodik a helyzet,hisz akkor mindenképpen kell szeroid,e akkor már nem úszod meg kevesebb adaggal.
Tudom én még "pici" vagyok,és nam sokat tudok a betegségrõl,de én azt tanácsolom ha az orvos szerint kell a bogyó,akkor szedjük be!!!
Én mindenesetre szedem,aztán majd meglátom,hogy mi lesz a konrollon.
puszi mindenkinek!
Szép napot! :D

Nincs jelen

 

#1048 2008-11-14 11:33

Meli77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Persze hogy volt tükrözésem,utána mondta a doki,hogy a 10-es skálán kb 3-as erõsségû a bajom.

Persze szedem a bogyókat!Azért is írtam,mert olvastam,hogy korábban volt már valaki így mint én(csak pici véres nyák,semmi más),és nem akarta a gyogyókat,fõleg a szteroidot.

Csak azért írtam,hogy hiába nincs tünetünk,hiába érezzük,hogy jól vagyunk,az nem biztos,hogy belül is így van.
Szóval én jól voltam,de a belem akkor is gyulladt volt.Ezért írtam,hogy senkit ne tévesszen meg,ha jól van,mert kellenek a bogyók,amiket a doki felír!Különben biztosan szarabbul leszünk ki hamarabb,ki késõbb!

Nekem majd januárban kell visszamennem kontrollra,ha addig nem lesz valami extra!Akkor majd kiderül mennyit tudtam javítani,esetleg rontani a beleimen!

puszi

Nincs jelen

 

#1049 2008-11-19 19:57

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek cu-ban kontrollként milyen gyakran érdemes megismételni a tükrözést? Nálam fél éve diagnosztizálták a betegséget, akkor volt az elsõ tükrözésem, és most az orvosom meg szeretné ismételni. Az oka az, hogy nem múlt el még mindig teljesen a véres széklet problémám.
Ennyi idõ után láthat már valami változást? Nagyon tapasztalatlan vagyok ebben a témában, de van aki szerint ennyi idõ után teljesen felesleges, mert úgyse lát változást...Nektek mi a véleményetek??

Nincs jelen

 

#1050 2008-11-19 23:08

Zsoca1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Úristen! Nekem akkor amikor a legbrutálisabb volt, március-áprilisba, 1 hónap alatt elmúlt, aztán augusztus-szeptemberbe is elõjött a véres széklet, bár lightosabb verzióban, de így is eléggé kétségbeestem.
De fél év!!!
Én amúgy azt vettem észre, hogy nekem a kiújulásban a diétás étrend felrúgása és a túlhajtás is közrejátszik minden esetben, bár most - mint ahogy egy másik blogba írtam - lehet hogy egy non-steroid gyull.gátlótól újult ki a cu.
Képzeljétek, ma a doki azt mondta nekem, hogy a cu az egyetlen betegség, amellyel kapcsolatban kimutatták, hogy a dohányzás jót tesz neki. Nos, én 23. napja nem cigizek. Kérdeztem, kiújulhat-e ettõl. :) Nevetett, és mondta, nem hiszi. :) Aztán kérdeztem, hogy visszaszokjak-e, újra nevetett és azt mondta ne. :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB