#101 2004-11-23 13:49

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hm..Nem is tudtam,hogy a kettő ugyanaz.Nekem hála az égnek semmi gond nem volt.Egy tanács,azoknak akiken fognak ilyet csinálni.Jó hide vizet kell inni utána (meg ha lehet akkor előtte is bár erre már nem emlékszem).Akkor nem fogod érezni a cső helyét, mert az a legrosszabb,hogy egész nap slejm lesz ott ahol a cső volt.De Monik te tuti jobban tusos, hogy mit adnak, mert te vagy a biológus.Én ilyen részletesen nem tom.A dokim viszont nagyon rendes volt.

Nincs jelen

 

#102 2004-11-23 23:33

Andi
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Sok "szakértő" van itt úgy látom (sajnos), talán néhány kérdésemre tudtok választ.
Májusban egy véletlen ultrahangon fedeztek fel egy bélvastagodást nálam, augusztusban  tükrözéssel megállapították Chron betegségemet, (ami lehet, hogy akár 10 éve tart). Azóta folyamatosan szedek Budenofalkot, Salofalkot, Medrolt, Controlocot, káliumot és vasat. Vannak ételek melyeket "kihagyok", de nem étkezem nagyon másképpen, mint előtte. A munkám lehetővé teszi, hogy tudjak pihenni (főnök vagyok szerencsémre), de néha nagyon sokat dolgozom, hajnalig. Sok mindent elolvastam a bajommal kapcsolatban, de sok mindent nem értek. Amióta eszemet tudom, (29 éves vagyok) nem tudok mindennap székelni, ez most sem változott! Kétnaponta-naponta székelek, viszont hasmenéses. Mindenki hasmenéssel küzd, ez is az??  Nem értem miért vannak fájdalmaim a jobb oldalamon szinte mindennap?!?!?!??? Az orvosom erre azt mondta álljunk vissza a Medrollal, már épp csökkentettük 4 mg-ra kétnaponta, most újra 8 mg naponta. Híztam tőle néhány kilót 47-ről 50-re (majd 3 hónap alatt), és állandóan éhes vagyok. Hízni nem akarok többet, nem ez a baj. Reggel szinte mindig fáj a hasam, középen és jobb oldalt, nem is tudok ilyenkor még enni, se inni, mintha az emésztésem még nem "indulna be". Nem tudom kinek van hasonló tapasztalata, írjatok. Egy olyan orvosra is szükségem lenne, aki komolyan venne, nem csak felírná a gyógyszereket, amíg még nem rosszabodik a dolog. Mindenki ilyen sokáig, ennyiféle gyógyszert kap??? Normális ez???
Írjatok
Köszönöm,
Andi

 

#103 2004-11-24 09:03

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Andi,

nos tobb tiz evig szednek emberek gyogyszert emiatt ne aggodj, ez tobbunkel igy is van.
A gyogyszerek egy resze csak hosszabb ido utan hat, de pl. a szteriod az eleg gyorsan (mint a medrol), vagy lhet, hogy neked nem hat. Mindenkepp keress olyan dokit akiben megbizol, van egy ilyen forumszba is, valaki tuti tud neked ajanlani, attol fugg melyik regioban laksz.
Nem kell olyan sok mindent kiiktatni az etrendbol foleg, ha tunetmentes az ember. Nem ettol gyogyulsz meg, es a dieta az segit abban, hogy konfortosabban erezd magad, de nem gyogyit meg!
Hasmenes pedig akkor is hasmenes, ha csak minden masnap van, orulj, hogy nem 20x egy nap! Nezd a dolgk jo oldalat!
A medrol valoban hizlal, mert vizet kot meg a szervezeted, es nalam is eros ehsegerzetet okoz, nade en 17 kilot hiztam tole, ami 1,5 ev alatt ment le magatol dieta nelkul:-), bar volt olyan nap, hogy nem ittam semmit es egesz nap pisiltam, az huzos volt.
Szoval ne panikolj, nem olyan veszes am ez a helyzet, keress mielobb egy jo dokit es legy optimista!!!!

Barna,
hmm a vizsgalat elott, ha iszol, akkor kihanyod mikor eszed befele a szondacsovet nem? En vegig oklendeztemm, dehat nem volt bennem semmi. No mind1, nemis akarok erre a vizsgaltra gondolni se.

Udv, monik

Nincs jelen

 

#104 2004-11-24 17:48

Andi
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Nagyon köszönöm a választ, segített.
A fájdalmakkal kapcsolatban mi a tapasztalat?

 

#105 2004-11-24 18:37

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Andi:azt mondtad,hogy középen és jobb oldalt fájdalmaid vannak.Anatómiai tudásom nem sok, de sztem ez a vastagbeled lesz és annak is a közepe körül.Tipikus crohn tünet (persze a vékonybeleseknél).Esetleg még a gyomornál is lehet valami.Mindenképpen kell csináltatni egy teljes kivizsgálást,tükrözésekkel, esetleg CT (bár nem tom,hogy az kimutatja -e rendesen a dolgokat).Én ennyit tudok segiteni.Jó orvosokat találsz Pesten, (Kovács Ágota) Szekszárdon,Szegeden,Veszprémben is van asszem.Merre laksz?

Nincs jelen

 

#106 2004-11-24 21:42

Andi
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!
Köszönöm a választ. Pesten élek, Kovács Ágotán kívül nincs más? Úgy tudom ő már nem "legálisan" rendel a kórházban.
A tükrözésen kívül vér és vizeletvizsgálatom volt csak, az orvosom szerint a tükrözésnél vett szövetminták tökéletesen kimutatták Chron betegségemet. Szerinte nem kellene még drasztikusan kezelni (infúzió), de fontos lenne időben "elkapni". Infuziós kezelést mikor kell alkalmazni??? Nem elég drasztikus ha valaki 4 féle gyógyszert + vas, kálium szed??? Az oldalsó fájdalmaimra adta a Controlocot, ami jó is volt (A Budenotól kialakul gyomor és nyombél probléma). De aztán újra jött a fájdalom, a köldököm felett  egészen jobb oldalamig. Ez vastagbél? A sebész szerint összenövések lehetnek ott, 3 éve epekövességgel mütöttek, pont ott szokott fájni.
Tehetetlennek érzem magam. És nem értem, el fog ez múlni valaha, muszáj ennek fájnia, mi a "normális"?? Nem tudom mikor forduljak rögtön a dokihoz és mi az ami belefér, vele járója a bajnak???

 

#107 2004-12-02 23:52

BB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok !
Kérlek írjátok meg pontosan milyen tünetegyütessel jár a chron és a colitis ulcerosa, mit értünk az alatt hogy nyugalmi állapot ( ekkor semmilyen tünetet nem észleltek, vagy csak enyhébben), és amikor aktiv a betegség akkor mennyire súlyosak a tünetek ?

Nincs jelen

 

#108 2004-12-02 23:55

BB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az én orvosom alapelve hogy a lehetőségekhez mérten a legkevesebb gyógyszert adjon. Közel 10 év óta csak salofalk 250-est szedek, az állapotom elég kiegyensúlyozott, bár az utóbbi 1 évben kicsit több a panaszom.

Nincs jelen

 

#109 2004-12-03 09:30

zoli703
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

BB: A Salofalk 250-et colitisre vagy crohnra kapod?

Üdv,
   Zoli

 

#110 2004-12-04 10:11

BB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

chronra, legalább is minden kontroll vizsgálat adatlapján ez szerepel.

Nincs jelen

 

#111 2004-12-05 16:37

redoree
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nekem az a problémám, hogy már kb. 5-6 napja eléggé fáj a gyomorszájam. Elmentem kivizsgálásra (vérkép, vizelet, ultrahang, helicobacter p. vizsgálat, ekg) és minden eredményem jó lett, negatív. Most mégis gyomortükrözésre akarnak elküldeni, hogy majd akkor abból kiderül, hogy mi a probléma. De hát ha pl. a vérképem normális, akkor még mindig lehet mondjuk gyomorfekélyem? Nem jelent volna meg vmelyik vizsgálat során az eredményekben, hogy vmi komolyabb gyomorproblémám van? Nagyon félek a tükrözéstől, nem tudom, hogy szükséges-e ez nekem. Kaptam quatamel savlekötőt, de a helyzetemen nem túl sokat javított.

 

#112 2004-12-05 17:39

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Redoree: valószínűleg nem. Hiszen gondold el, milyen egyszerű is lenne a helyzet, kiderülne ezekből a vizsgálatokból minden. Nyilván egy boldogabb emberiség élne a világon, akik nem ismernék a különböző bél- és gyomortükrözések gyötrelmeit. Ma, sajnos igenis csak a tükrözésekkel lehet legbiztosabban "látni", hogy baj van vagy sem.

Nincs jelen

 

#113 2004-12-05 20:14

redoree
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sejtettem, hogy ezt fogom hallani:(( Már hamarosan kezdek beletörődni, de azért borzasztóan félek ettől a gyomortükrözéstől.
Bódítás esetén nem is öklendezik az ember, nem érez semmit? A bódítás nem altatást jelent ugye? Mennyi idő múlva tér magához teljesen az ember? Köszi a segítségeteket előre is!

 

#114 2004-12-05 20:39

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Úgy tudom, gyomortükrözésnél nem szokás bódítani mert a páciens aktív közreműködése szükséges. Most hallottam egy orvostól, hogy a gyomortükrözést kidolgozó tudósok annak idején - önkéntes jelentkezők híján - önmagukon próbálgatták az eljárást. Bizarr, nem?

Nincs jelen

 

#115 2004-12-06 09:05

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Redore!
A gyomortükrözés szinte semmiség,nem kell aggódni miatta.Bóditani nem fognak,de ha nyugodtabb vagy a vizsgálat alatt,annál könnyebben fog menni.

Nincs jelen

 

#116 2004-12-06 19:56

Zsuzsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves redoree!

Egy gyomortükrözésen már én is átestem! Arról én sem hallottam, hogy bódítanának közben, viszont érzéstelenítőt kapsz a nyelvedre, torkodra, mint ahogy azt egy-két korábbi hozzászólásban már írták. Tényleg nem szörnyű és félemetes, inkább kicsit kellemetlen. És ahogy már monik is írta, amikor már lenyelted a csövet, akkor csak a mély lélegzetvétel a fontos, és akkor tényleg nem lesz semmi gond.
Jobbulást! :-)

Nincs jelen

 

#117 2004-12-12 23:58

judy
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Meddig tart a véres széklet? Én entocort klyzmát kaptam 3 hétig, ami nagyon jó volt. Az orvos leállította és most entocort tablettát szedek, reggel 2 szemet. Még mindig nem javulok, meddig tart ez? lehet, hogy rosszul kezelnek?

 

#118 2004-12-13 11:47

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!

Én úgy tudom az Entocort egy lassú hatásspektrumú steroid. Sokkal lassabban fejti ki a hatását, mint egy Medrol v. Methipred. Kitartás, meghozza az eredményét.:)

Szia: Mancsa

Nincs jelen

 

#119 2004-12-13 14:29

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Judy,

az entocort klizma az lokalisan hatott, ott ahol a baj volt, elonye meg az is, hogy mashova kevesbe jut el a szervezetedbe, mig a gyogyszer az egesz beledre hat, es fokent arra, a medrollal ellentetben, ami a belen kivul minden mas szervre komoly hatassal van. Sot ez a szteroid gyorsan lebomlik a szervezetben a szisztemas szteridokkal szemben, mitn a medrol.
Azonban lehet, hogy rad nem hat eleg erosen, es mas gyogyszerre van szukseged, mindenkepp az kezeloorvosodtol kerdezd meg, hogy tudna -e mast ajanlani, mert ez nem hat, a helyzet valtoztalan vagy rosszabb. Esetleg lokalisan ujra hasznalhatnal klizmat, vagy kupot. Nem kell panikolni, az orvos sem tudhatja, hogy kire melyik gyogyszer gyakorolja  a legkedvezobb hatast.
Csak turelem!

udv!!!

Nincs jelen

 

#120 2004-12-14 19:47

judy
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a hozzászólásokat az entocorthoz. Nálam colitis ulcerosát diagnosztizáltak, a baloldalon a csipőm körül fájt egy ponton, meg is tükkröztek (altatásban) és ezt állapították meg. Az entocort klizmát 3 hétig alkalmaztam, majdnem megszünt a vérzés és a székelések száma is 1-2 volt. Gondolom, a tabletta nem olyan macerás hosszú távon, mint a klizma, ezért tért át az orvos az entocort tablettára, de minden keződött előlről, véres és többszöri széklet. Meddig lehet ezt csinálni? Mikor szoktak műteni? És az mire jó? Sokan írták, hogy tünetmentesek, de gyógyszert szednek. Az mit jelent? Éppen most keresek új orvost, mert már elegem van....

 

#121 2005-01-07 11:55

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Apumat keddre behívták tükrözésre, colitis ulcerosa gyanújával:(
Pont ez hiányzik nekünk most....  már komolyan úgy érzem minden összefogott ellenünk... Istenem add hogy neee
kezd elegem lenni ebből az egész hülye életből...

Nincs jelen

 

#122 2005-01-07 16:32

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Suhi!

Ugye ezt az utolsó mondatot "csak" keserűségedben írtad, de nem gondoltad komolyan?

Nincs jelen

 

#123 2005-01-08 10:02

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Cápamama!

Üzeneted elolvasása után, s egy Kedves Sorstárs hívása után eléggé elszégyeltem magam amiért így elkenődtem, s kezdtem újra hinni, hogy van remény és nem csak rosszat tartogat nekem ez az év.
A mai ajándékom, hogy hajnali háromkor, mintha öntözőcső lenne a két végem, s teljesen megnyitnák a csapot, magyarul elkaptam a most divatos "fosós-hányós" vírust. így hétvégén, vizsga előtt... pedig azt hittem a tegnap volt a holtpont,..
nagyon vigyázzatok hogy ti ne kapjátok el, mert nem túl kellemes!

Nincs jelen

 

#124 2005-01-11 13:46

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Apumnak teljesen negatív lett az eredménye, egészséges mint a makk!!! :D

Nincs jelen

 

#125 2005-01-16 18:32

Zsuzsó
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Én 97-ben kerültem be a Kórházba,mert baromira fájt a hasam.4 napig nem ehettem,majd elvittek tükrözésre,ott meg megmondták,hogy Cronos vagyok.Következett 3 hónap bentmaradás-nem javultam(elgyógyszereztek),majd ismént unga-bunga,itt már Colitis ulcerosat is találtak.
03-ban könyörögtünk a sebésznek,hogy mütsön meg,de Ő nem akart-hogy ezzel még 5évig lehet élni+szülni is.Szedtem tovább a kukukat,nem is éreztem rosszul magam.
04-ben elkezdett fájni a hátam,de már a szemem is bevérzett,bememtem a sebészetre,pont az volt az ügyeletes akinek könyörögtünk-nem keltették fel-irány az ügyelet,ott elzavartak,hogy hátfájással nem foglalkoznak-így elmentem a növérke barátnémhoz,tőle kaptam fájdalom csillapítót,így haza is mentem.3 napra rá már az ágyból sem tudtam kimászni-akutt lettem.irány a Kórház,na ott a nagy tudósok megállapították,hogy méhen kívüli terhes vagyok-csak néztem hogy mi van?!Végül felvettek az Intenzívre és 2óra múlva megműtöttek.3 hónapig voltam bent ezalatt3 műtét+retikül.
most Debibe járok a Sebészem talált nekem 1normális orvost,mert kiderült,hogy aki volt az nagyon is elkezelt.Király mi?7 év a semmiért!

Ha valakinek van valami kérdése irjon,válaszolok.Szerintem én is megjártam a hadak útját és talán én is tudok segíteni.:-)

 

#126 2005-01-26 19:05

bombaba
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv Nektek, kérdésem van Mindenkihez:

van köztetek olyan, aki cöliákiás is? Vagy ezek nem járnak együtt?

bombaba

 

#127 2005-01-27 12:57

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Bombaba!

Sajnos jarhat egyutt, nekem a ferjem liszterzekeny, en meg a Crohn-os, mi igy jarunk egyutt :) .

monik

Nincs jelen

 

#128 2005-01-29 10:27

bombaba
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia, Monik,
örülök, hogy a vidámabb végéről fogtad meg a dolgot. Sajnos, azt is tudom, hogy mindenkinek megvan a maga 3 #-je.
A kérdés, nyilván Te is tudod, nem egészen erre irányult, bár lehet, hogy a megfogalmazás nem volt egészen egzakt.

Igazából az érdekelt volna, hogy a két féle betegség kizárja egymást vagy nem (egy, azaz egy egyénen belül).

Bizom benne, hogy az önként jelentkezők nullához konvergáló számából valószinüsithető az igen (kizárja egymást) válasz.

 

#129 2005-01-29 12:24

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Már az se normális hogy ez a betegség létezik...
A betegség lefplyása pedig teljesen egyéni, ebbe sokminden belefér a tartós tünetmentességtől a szinte folyamatos erős tünetekig.

Nincs jelen

 

#130 2005-01-30 02:47

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

Én pár hónapja kezdtem vérezni, kb. másfél hónapja van hasmenésem. Eleinte azt hittem, aranyér és vártam, mert nálam az napokon belül elmúlik. Aztán nem múlt el és elmentem a háziorvoshoz kúpokért. Elhasználtam mind a 40 darabot, de csak nem állt el a vérzés. Aztán jött a huza-vona az időpont egyeztetéssel, mire végre eljutottam az orvosig. Orvos aztán jól elküldte beteget további orvoshoz, az meg további orvoshoz. Aztán jött a vastagbél tükrözés, ami életem egyik legkellemetlenebb élményének bizonyult. Én kértem volna valami kábító hatású szert, de nem adtak, viszont az ambuláns lapomra minden további nélkül rákerült az intravénás injectio és egy 60 perces kezelés utáni betegfelügyelet, egy felszíni érzéstelenítés kíséretében. (Igaz, a gépjármű vezetői vizsgán sem kérték az Y-ont, mégis rávezették a vizsgalapomra. Akkor örültem neki.)
Szóval én az előző két napban szigorúan csak pépeset ehettem és sok folyadékot kellett fogyasztanom, viszont megúsztam a rosszízű folyadékok bevitelét. Ezzel szemben a beöntést nem. Igaz, szerintem az egyáltalán nem vészes a tükrözéshez képest, bár éppoly megalázónak tűnik.
Az is nagyon tré volt, amikor elakadt a cucc egy hajtűkanyarban, aminél kétségbeesetten felnyögtem, de a legrosszabb mégis az volt, hogy utána annyira fájt a hasam a levegőbefúvástól, hogy alig tudtam feltápászkodni a műtőasztalról. Aztán a levegő csak lassacskán, kisebb adagokban távozott a tett színhelyéről, addig meg feszített, szúrt és csikart. Rettenet.
Na, az orvos megállapította, hogy betegnek colitis ulcerosa-ja van, sőt az ambuláns lapra odabiggyesztette a latin kifejezés mögé, hogy k.m.n. Ez vajon mit jelent? Mondjátok meg! Tudnom kell!
Jelenleg a szövettanra várok és még mindig abban reménykedem, hogy tévedett az eszelős doki és a colitis is csak egy durva túlzás az ambuláns lapomon az el nem végzett kábítás mellett.
Ez ugye olyan betegség, ami soha nem múlik el? Na, majd én a körmére nézek!!!

Beteg

Nincs jelen

 

#131 2005-01-30 12:45

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tényleg!!! mit jelent a k.m.n. ???? nekem is ott vigyorog a papírjaimon de én sem tudom:(

Nincs jelen

 

#132 2005-01-31 14:36

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Bombaba!

Nem vicceltem tenyleg elofordul egyutt is, csak gondolj bele minden 10.000-dik ember liszterzekeny, es mondjuk minden 20.000-dik Crohn-os, (ezek csak has szamok), na mekkora a valoszinusege, hogy egyszerre mindketto legy? Jo kerdes... Mindketto autoimmun betegseg, mas genek a hibasak, de megnovelik a kockazatat mas autoimmun betegsegenek. Szoval szo sincs olyanrol, hogy kizarna egymast a ketto, sajnos pedig jo lenne, ha mastol nem is legalabb ennyitol megkimelhetnnek leendo gyermekeinket.

monik

Nincs jelen

 

#133 2005-01-31 14:38

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szio Beteg,

addig legyel turelemmel mig megerkezik a szovettan, raersz majd utana is morfondirozni mi is a fene ez...
udv!

Nincs jelen

 

#134 2005-02-01 00:11

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Zoli,

Kösz a segítséget k.m.n.! Hál'istennek nem Kóros Majom Nátha. Arról csupa rosszat hallottam. Nem is beszélve a keletázsiai mocskos nyavalyáról. Beteg és Tomekkk ma sokkal okosabbak lettek.
A következő rejtvény viszont nehezebb lesz!
Mit tudsz az E-coli-törzsről? Tényleg indiánok? Olvastam valahol, hogy a kólibaktérium igen jó barátja az ilyen betegbélű egyedeknek, mint Beteg. Hol lehet ilyet beszerezni és hogy kerül a szervezetbe?
Három napod van a kérdések megválaszolására, melyet pontozással fogok elbírálni. Ha három napnál előbb nyújtasz be megoldást, plusz pontot kaphatsz. 10 a maximum. Mondjuk, eleve 2-ről indulunk. Nálam nincs bukás.

Na, ketyeg az óra! Jó munkát!

Beteg

Nincs jelen

 

#135 2005-02-01 00:24

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Monik,

Köszönöm a bátorítást, de Dr. Kukker elég határozottan állította ezt a virágnevű betegséget, mint aki legalábbis látott már ilyet.
Mindazonáltal nem volt kíméletes. Amikor azon reményemmel hozakodtam elő, hogy több ilyen hátborzongató anális élményem nekem ugyan nem lesz, minden további nélkül az arcomba vágta, hogy márpedig lesz, mert ez a kór el nem múl, csak néha tünettelen. Minden cirógatás és becézgetés nélkül. Ekkor döntöttem úgy, hogy paraszolvencia végett zsé helyett egy verset helyezek el a borítékjában, melyben méltatom kedvenc betegségét és fölényes hozzáállását. Persze bőkézzel mérve a jóindulatot. Jóllehet, csak én fogom tudni, hogy mit is írtam. És talán jobb is így.
Hozzáteszem, az asszisztensnő nagyon kedves volt. Csoki legyen, vagy virág?

Beteg

Nincs jelen

 

#136 2005-02-02 11:57

rolee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hello Mindenki

nekem már kétszer volt tükrözésem/áprilisba leszek 19/ nem tudom nem volt olyan veszélyes főleg ahogy neki indultam hogy hú tükrözés belehalok meg minden!de!nem itt vagyok az elsönél ugye megitattak velem 4 liter teát/hashajtóval izesitve/ aztán kijött minden /fogytam 3 kilót/ aztán bementem/nem volt semilyen érzéstelenités/ és nem fájt inkább azt mondanám h kellemetlen volt mert szoritott a levegö belülröl és az volt de az se fájt szóval kibirható volt! a második az már kicsit kellemetlenebbre sikerült mert ahogy már irták elöttem a levegö feljött a gyomromba és szúrt görcsölt minden bajom volt mondtam is a doktornönek h mi van és adott espumisant aztán papám hazakisért lefeküdtem és aztán félóránként wc-re aztán kb 3-4 óra alatt rendbe jöttem!biztos h lesz még ilyen de nem hiszem h lenne mitöl tartanom ugyhogy csak mindenkit nyugtatni tudok hogy NE féljen!ja és ha közbe beszélgetsz az orvossal meg nézed a monitort az talán egy kicsit segit elfeledkezni arrol h fáj! meg érdekes látni h mlyen vagyok belül! örülök h találtam ilyen oldalt:)

Nincs jelen

 

#137 2005-02-02 12:45

janika
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Sajna még az orvosok,nem tudják,h mi lehet a problémám,de félek...
Aki tudna nekem információval, ill. megosztaná a tapasztalatait velem,az
légyszi vegyen fel msnre: playsys@hotmail.com  ,vagy írjon.

bye!

 

#138 2005-02-02 13:35

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rolee

nem akarom elvenni senki kedvét a tükrözéstől, de azért ha keményen ott a gyulladás, akkor a fent említett anális élmény korántsem "csak" kellemetlen... szvsz.;)

Jéééé, most látom, ez volt az 50. hsz- em!!!!!! :D:D:D

Szerkesztette: shadow (2005-02-02 13:36)

Nincs jelen

 

#139 2005-02-02 14:53

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Csilla,

Többszörösen is csalódást kell okoznom.
A humoromat sokszor magam sem értem, így nem is csodálkozom, ha elnyerem a köz szemében a hibbant státuszt.
Laza annyira vagyok, mint egy atombiztos beton bunker. Többet szorongok, mint két raklap konzerv hering.
És talán ami a legmegdöbbentőbb, hogy nőci vagyok. Szőke.

Üdv, Beteg

-----------------

Szia Zoli,

Bámulatos, amit véghez vittél. Adok 16 pontot és akkor igazságosan, esetleg igazságtalanul osztozhatsz rajta Monikkal.

Beteg

------------------

Monik,

Most te következel. Mit tudsz a kólibaktériumról? Tényleg aljas, vagy pont hogy jótékony?

Beteg

Nincs jelen

 

#140 2005-02-03 08:58

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Haliho,

hat az E. coli az a baci akivel en minden nap dolgozom, ma a molekularis biologiaban a haziallat, a legjobban tanulmanyozott baci, amirol szinte mindent tudnak a kutatok :) , a kis aranyos.
Van olyan torzse ami nagyon erosen patogen, valamikor egy oriasi hamburger fertozese botranyt okozott ama masik kontinensen.
Alapbol azoban a belunkben el, a csaladjanak a neve eppen innen ered Enetrobacteriumok (szoval belso baci), de a hugyutakba jutva mar korokozo, pl. nem megfelelo higienievel atjuthat a hugyutakba es ott mar patogen, nonknel szokott gondot okozni idonkent, de errol asszem egy urulogus tudna tobbet.
Roviden ennyit.
JA ezert hany pont jar? :)
monik
Ui: hol lehet bevaltani a pontjainkat?

Nincs jelen

 

#141 2005-02-03 15:34

bombaba
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Monik,
azért ez elég lelombozó. Ilyenekből egy is elég fejenként, a kettő már halmazati büntetésnek számit.

A lisztérzékenység gyakorisága 1:100, a Chron-t nem tudom.
Kösz a választ
bombaba

 

#142 2005-02-03 18:18

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

Nnna, megtaláltam azt az értekezést, ami felkeltette az érdeklődésemet a kólibaktérium iránt. Bocsánat, hogy most idemásolom, de jobb, ha nem én próbálom visszaadni a mondanivalóját.

(Teljes cikk: http://www.pro-patiente.hu/?tPath=/bete … k=33883879)

>>> A bélfal "népessége"

A bélflórával kapcsolatos ismereteink zöme elsősorban székletminták vizsgálatából származik, így többnyire a bélüreg baktériumaira vonatkozik. E baktériumok túlnyomórészt anaerobok, azaz életműködésükhöz nem igényelnek oxigént. Az emésztés folyamatában azonban nagy jelentősége van a nyálkahártyához kötődő, bélfalon elhelyezkedő baktériumoknak is. Egyrészt azért, mert nagyon közeli kontaktusban állnak a bélhámsejtekkel és a környező immunkompetens sejtekkel, másrészt ezek a mikroorganizmusok elsősorban aerobok - a bélüreg döntően anaerob flórájával szemben -, és így szükségük van a bélnyálkahártyán keresztül beáramló oxigénre. Oxigénfogyasztásukkal megteremtik a szükséges miliőt - oxigénhiányos környezetet - az anaerob bélbaktériumok számára. Így segítik fenntartani a bélfal stabil "népességét".

A kólibaktérium - Echerichia coli - a vastagbélfalunkon megtelepedő, mennyiségileg domináns aerob faj. Az egyik legjelentősebb első benépesítője a csecsemők születéskor még steril bélrendszerének, és egész életünkön át fontos szerepet tölt be bélmiliőnk kialakításában és fenntartásában.

Crohn-betegeknél a bélfalat ennél jóval változatosabb baktériumközösség népesíti be, ez a tény pedig egyértelműen a bélfal és a bélüreg baktériumai között fennálló egyensúly megváltozására utal.

Reménykeltő terápia

Az utóbbi években egyre intenzívebben kutatják a probiotikumok hasznát és hatásmechanizmusát bélgyulladás esetén. Állatkísérletekkel igazolták például a lactobacilusok jelentőségét.

Kolitisz kialakulását megelőzően ugyanis a bélflóra lactobacilusainak mennyisége csökken, míg a bélnyálkahártyához tapadó baktériumok elszaporodnak. Lactobacilusok bélbe juttatásával a kolitisz kialakulása gyakran megakadályozható.

FONTOS! A bélflóra káros és hasznos baktériumai között felborult egyensúlyt feltételezve Dr. Nissle már 1918-ban sikerrel alkalmazta az általa izolált E. coli-törzset idült gyulladásos bélbetegségek kezelésére. Nyolcvan év terápiás tapasztalata után az E.coli-törzs első probiotikumként alkalmasnak bizonyult a bél gyulladásos megbetegedéseinek kedvező befolyásolására. Kísérletekkel igazolták, hogy E. coli-törzsekkel kezelt Crohn-betegeknél egy év leforgása alatt a viszszaesések száma a hagyományos szteroidterápiával kezelt betegekéhez képest a felére csökkent. Vastagbélgyulladásos betegeknél a mesalazin-terápiával egyenértékűnek bizonyult az E. coli hatása, tehát a kólibaktérium valószínűleg a szteroidterápia hatékony kiegészítője.

A szakemberek még nem ismerik pontosan, hogy a bélbe juttatott élő kólibaktériumok miként fejtik ki hatásukat. Feltételezik azonban, hogy közvetlenül avagy közvetve a patogén mikroorganizmusok antagonistájaként lépnek fel, s kiszorítják a kórokozókat. Ezt a feltételezést igazolják azok a kísérletek is, melyek újszülöttek bélrendszerének mesterséges benépesítésére irányultak. Az alkalmazott E. coli baktériumok ugyanis a patogén mikroorganizmusok megtelepedését jelentősen csökkentették.

A kólibaktériumok immunválaszt módosító hatását ugyancsak újszülöttekkel végzett kísérletek eredményei alapján feltételezik. Ezek során az orális kezelésre használt E. coli-törzs a nyálkahártyát védő IgA-antitestek termelődését fokozta hatékonyan. Az E. coli szájon át történő alkalmazása megelőző hatásúnak bizonyult Listera monocytogenes-, illetve Candida albicans-fertőzéssel küszködő betegek esetében is.

A kólibaktérium probiotikumként történő használata mellett szól, hogy

csekély immunogén hatékonysággal rendelkezik, azaz nincs gyulladást kiváltó befolyása
kedvező hatása van az esszenciális rövidláncú karbonsavak termelődésére, amelyek vastagbelünk hámsejtjeit táplálják. <<<

--------------------

Monik,
A pontokat katicák hátára kell ragasztani. Egy katica max. 7 pont.

Pá, Beteg

Nincs jelen

 

#143 2005-02-04 09:18

csill
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tényleg sikerült többszörösen meglepned, kedves Beteg. Sajnálom, h nem ismerlek személyesen, kellemes társaság lehetsz. /ebben biztos nem tévedek!/

Leírnám röviden az én fiam történetét, hogyan kezdődött a betegsége.
A szokásos hasmenés, hányás(ritkán) mald kimutattak a székletéből candida gombát. Ezzel volt kezelve 6 hónapig. Lefogyott 44 kilóra, miközben 173cm-re nőtt.
Képzelhetitek!! Én már bebeszéltem magamnak, h rákos. Mivel szüleim is rákban haltak meg, láttam már ilyet. Még ezek után is az orvos azt mondta, h legyünk türelemmel. Különben minden orvos más-más diétát javasolt. Már hortam természetgyógyászhoz is, csak bioboltban vásároltunk neki, eredmény semmi.
Egyszer bevittem az ügyeletre, ott szerencsénkre egy olyan orvos volt, aki kapásból megmondta mi baja lehet, és azonnal beküldött a kórházba bennünket. Ott nagyon szépen helyrehozták. Igaz, már kétszer visszaesett, de az már nem volt olyan súlyos. Azóta hízott 11 kilót, és már jobban bírja magát. Azóta tudom, h nem szabad két, három orvos diagnózisát elfogadni.
Mindenkinek a legjobbakat kívánom!!!

 

#144 2005-02-04 10:16

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Mindez igy van ahogy Beteg mondja es velem egyutt tobben is mondtak mar itt a forumon, hogy jobban erezzuk magunk a probioikumoktol, nem nem gyogyulunk meg tole, de az sokat szamit, ha az ember kozerzete jobb, ritkabbak a visszaesesek es azok kevesebe sulyosak, ez mar nagyon szuper.
Azonban itt Magyarorszagon nincs olyan probiotikus keszitmeny amely E. coli-t tartalmazna, de Lactobacillus, Bifidus es Streptococcus torzsekbol lehet zabalni:).
Ennek valoszinu tobb oka van. Ma olyan korban elunk, mikor mindenki minden megfazasra antibiotikumot kap be, merthat tappenzre nem mehet el, aztan 1-2 nap alatt meg kell gygyulni.
Egyre tobb olyan bakterium vesz korul bennunket melyek rezisztnse valnak az antibiotikumokra (ja itt jon a gyogyszergyarak biznisze, hogy csinaljunk masikat). Ezek a rezisztenca markerek cserelodnek bakteriumok kozt is, a belunkben levo jo bakteriumok is megkaphatjak, de ugyanigy nemcsak hasznos, hanem karos tulajdonsagokat is begyujtehtnek mas korokozoktol, pl. kepesek lesznek toxikus feherjeket termelni stb.
Ugy tudom Nemetorszagban izolaltak egy vilaghaboruban elhugyt katona belebol olyan E. coli-t, ami meg nem gyujtott be mindenfele rezisztenciat, es ilyen E. colival kezeltek CC-seket, akik valoban jobban is lettek.
Hat ennyit a coli-rol.
Ha van lehetosegunk ra, azert igyekezzunk probiotikumokat fogyasztani, akar tejetermekekkel, akar taplalekkiegeszitokkel.
Monik

Nincs jelen

 

#145 2005-02-05 18:14

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Csilla,

Ez már nem az első eset, hogy azt olvasom, fiatal kölkök estek áldozatul a fránya colitisnek. Igazságtalanság. Én már éppen paráztam annyit és ettem annyi antibiotikumot életemben, hogy beköltözzön a beleimbe az ördög. De egy fejlődésben levő gyerkőc, nos az vajon miért lakol?
Ismerek (egyébként kedves) embereket, akik agyonmérgezik a szervezetüket - értsd cigi, kávé, alkohol, kábszer - és kutya bajuk. Jómagam nem fogyasztok kávét, soha nem dohányoztam, nem drogoztam, na jó, olykor lecsúszott két-három deci jófajta vörösbor, de messze nem beszélhetünk alkoholizmusról. Ráadásul sportolok, mióta az eszemet tudom. OK, a férfiakat nem vetettem meg... Hoppá, erre a rizikófaktorra most gondolok először - de csak nem!! Ja, és persze szerettem a kóla lájtot, de mióta megijesztettek az aszpartam neveletlen viselkedésével, azóta nemhogy lájtot, de édesítőszert sem fogyasztok. Na, azért húst eszem, meg egyébként minden mást.
Szóval colitis barátunk nem rossz cselekedeteink szerint válogat.
Itt a fórumozók eléggé egyet értettek abban, hogy a betegség szoros összefüggésben van a stresszel (szorongással), mondhatnám, ez a betegség pszicho-szomatikus eredetű. Nem vettél észre valamit a fiadnál, ami kiválthatta nála ezt a bélfenét? Mit mondott az orvos?
Egyébként hány éves, hogy ekkorát nőtt hirtelen? Remélem, kosarazik!

Beteg

Szerkesztette: Beteg (2005-02-05 18:16)

Nincs jelen

 

#146 2005-02-05 18:39

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Monik,

Tetszik, amit írtál, megszavazok neked további 4 és fél pontot. Egyébként milyen tejtermékekre gondolsz konkrétan. Van még valami a kefíren (kaukázusi) és a joghurotn kívül? És van egyáltalán még más fajta élelmiszer, ami a mi esetünkben jótékony hatású? NEM AKAROK GYÓGYSZERT SZEDNI!

Ja, és van még valami, amit meg kell osztanom mindenkivel. Beteg nem hisz a hókuszpókuszban, sosem olvas horoszkópot, hanem próbálja saját kezében tartani a sorsát. Sajnos vallásilag hitetlen is. Bár, nyálcsöpögés keretében bevallja, hogy a szeretet adás-kapás alapvető életfunkció. De most a betegségekre visszatérve, arról határozottan meg van győződve, hogy eddig minden megbetegedését - a részleges szalagszakadáson kívül, amit a bokáján szenvedett el egy szerencsétlen földetérés során - a gondolkodása (mondjuk lelke) váltotta ki. Így egyetért azzal, hogy amit az agyával elrontott azt az agyával fogja meggyógyítani. Némi kávéházi csevegés és saját belátás után elkezdte alkalmazni az imaginációt, a következő képpen:
Esténként lefekvés előtt a pocijára teszi a két kezét és meg van győződve arról, hogy már ez is jó hatással van rá, mert amikor kiskorában fájt a pocija, vagy a buksija, akkor is jól esett, amikor az anycikája rárakta a pracliját. Szóval Beteg fekszik kéz a bélen és elmélyülten elképzeli látványosan meggyötört belét (odaképzeli a helyére), ami piros és sebes. És akkor Beteg küld egy helyes kis fehérköpenyes  különítményt, hogy azok tisztítsák meg a beteg bélszakaszt a sebektől és zabolázzák meg a gyulladást. Beteg látja, ahogy a sebecskék múlnak és a lob alábbhagy. Ez nem tart sokáig, Beteg általában bele is alszik a dologba. Jobb képességű egyedek odaképzelhetnek belük helyére egy középkori várat, ami megsérült a csaták során és most ki kell javítani a falakat. Kézművesek, ácsok és buzgó laikusok szorgoskodnak a vár körül, ami egyre épül, szépül... Javaslom, ne képzeljünk a belünk helyére lufit, ami tele van levegővel, nehogy egy puki miatt kirepüljünk a paplan alól... De sokféleképpen el lehet képzelni a nyavalyától súlytott területet és ezer útja van a gyógyítás módjának. Lehet szépen beírni tippeket. Már az is jó, ha csak vihogunk rajta, mert a nevetés is gyógyít.
Egy biztos: egy hét imagináció után ma még csak egyszer váltam meg salakomtól, amely - tán háláját kifejezve - alakot öltött, és nem csak úgy simán kifolyt, mint ahogy mostanában szokta. Ráadásul a vérzés is apadt. Persze lehet ez mástól is, de miért gondolnám, hogy mástól volt?!
Még csak hétfőn fogják felírni nekem a kemikáliákat, amiket szednem kéne, de ha addig tovább javulok és enyhülnek tüneteim, akkor maradok inkább a joghurtnál / kefírnél imaginációval megbolondítva. Aztán meglátjuk...

Üdv, Beteg

Nincs jelen

 

#147 2005-02-05 19:19

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Beteg!

Ez az eljárást hívhatnánk ,akár Agykontrollnak is :)) Én is gyakoroltam így ,csak én egy varázs-szekrény használtam és a különböző csodaszerek és hókuszpókuszok segítségével javítottam magamon. Ha sokat gyakorlod az összpontosítást, akkor nem fogsz beleszundikálni. :))

További jó vizuális gyógyítást kívánok:))
Kívánom, hogy ettől gyógyulj meg és ne a kemikáliáktól:))


Szia

Nincs jelen

 

#148 2005-02-07 13:49

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Beteg,

vmi ilyesmi a reiki is :), es en is szoktam, es neha este belealszom, dehat az nem baj:), meg joganidrazni is :), ez egy hosszabb relaxacio )kb. 1 ora), aztan ugy elreluxazom magam, hogy bealszok :).

Ja es koszi a pontokat, lassan mar egy igazi katica leszek (septempunctata, het pottyel:) ), merthat mar az oviban is ez volt a jelem:).

monik

Nincs jelen

 

#149 2005-02-07 17:49

rolee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

SHADOW

nem tudom mennyire mondható "keménynek" az én betegségem de érettségi elött emlékszem70 kilóról 55-re mentem le ez durva???most már 62 vagyok de szerencsére most lett vége a vizsgaidőszakomnak!mert ezek a stresszes helyzetek nem igazán gyógyitó hatásuak!mindegy végül is!nálam az orvos a stresszre fogja!és eddig igaza volt ez ellen viszont nehéz vmit is tenni/v legalábbis én nem tudok/
és még lesz 9 ha minden jól megy!!!!
     
                                                                                 "...mindig korai feladni..."

Nincs jelen

 

#150 2005-02-07 19:10

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Rolee,
én nem azért mondtam, hogy cáfoljalak, direkt hozzátettem hogy SZERINTEM. Akkor biztos csak én voltam kényes.
A stressz biztos nem tesz jót, de sajnos nem mindig lehet tenni ellene... vagy csak nagyon nehéz.

Szerkesztette: shadow (2005-02-07 19:12)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB