#51 2005-04-10 18:46

Charmed
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

DIÉTÁS CSIRKEVAGDALT


Hozzávalók:
Csirkemell vagy csirkecomb 400 g
Alma 200 g
Zsemle 1 db
Tojás 1 db
Napraforgóolaj 1 evőkanál
Só, édes-nemes pirospaprika, fehér bors,
őrölt kömény, majoranna ízlés szerint

Elkészítés:
A csirkehúst a megtisztított, meghámozott almával a vízben áztatott zsemlével ledaráljuk.
Sózzuk, borsozzuk, fűszerezzük, a tojással jól összedolgozzuk., majd rudat formálunk belőle.
Az alufóliát vékonyan megkenjük olajjal, a húsrudat szorosan beletekerjük. Sütőben megsütjük, a végén az alufóliát kinyitjuk.
Enyhén megpirítjuk, ügyelve, hogy vastag pörzsanyag ne képződjön.
Diétás burgonyapürével, zöldsalátával, főzelékekkel tálalhatjuk.

Nincs jelen

 

#52 2005-04-10 18:47

Charmed
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

TÖLTÖTT BURGONYA

Hozzávalók:
Burgonya 800 g
Trappista sajt (reszelt) 100 g
Margarin 30 g
Kefir 100 ml
Só, fehér bors ízlés szerint

Elkészítés:
A megtisztított burgonyát héjában megfőzzük. Ha megfőtt még forrón meghámozzuk, és hosszában kettévágjuk.
A belsejét kikaparjuk úgy, hogy burgonyában kb. 2 cm szél maradjon. A kikapart burgonyatörmeléket margarinnak, kefirrel, reszelt sajttal és sóval kikeverjük és a burgonya üregébe visszatöltjük.
A burgonyákat kikent tűzálló tálba rakjuk, és szép pirosra sütjük.
Tálaláskor zöldpetrezselyemmel díszítjük.

Nincs jelen

 

#53 2005-04-10 18:49

Charmed
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sajttekercs

Hozzávalók:
Trappista sajt 200 g
Félzsíros tehéntúró 150 g
Gépsonka 60 g
Kefir 100 ml
Só, zöldpetrezselyem ízlés szerint

Elkészítés:
A sajtot forró vízben megolvasztjuk, alufóliára tesszük, és vékonyan kinyújtjuk.
A félzsíros tehéntúrót a kefirrel, az apróra vágott zöldpetrezselyemmel simára keverjük, ízesítjük sóval, és rákenjük a kinyújtott sajtra.
Vékony sonkaszeletekkel a túrót beborítjuk, és feltekerjük.
Lehűtve tálaljuk, friss zöldpetrezselyemmel vagy bazsalikommal díszítjük.

Nincs jelen

 

#54 2005-04-10 18:49

Charmed
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Virsli saláta

Hozzávalók:
Baromfi virsli 200 g
Trappista sajt 150 g
Ecetes uborka 150 g
Napraforgóolaj 1 kávéskanál
Mustár 1 kávéskanál
Só, fehér bors, citromlé, vöröshagyma ízlés szerint

Elkészítés:
A mustárt elkeverjük a napraforgóolajjal, citromlével, sóval, borssal.
Beletesszük a karikákra vágott baromfi virslit, hagymát, a kockákra vágott uborkát és sajtot.
Óvatosan összekeverjük, majd hűtjük.
Friss fűszernövényekkel megszórva tálaljuk.

Nincs jelen

 

#55 2005-04-14 11:12

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ezt a SÜTEMÉNYT pár napja próbáltuk ki, egy kicsit reform, de szerintem nagyon nyami-nyami. :-))))

Hozzávalók:

1,75 dl olaj;
17,5 dkg cukor (lehet méz is helyette);
2 db tojás;
15 dkg reszelt répa;
1 db narancs;
12,5 dkg mazsola (aki bírja és szereti, mi kihagytuk mert én nagyon nem szeretem);
17,5 dkg Graham-liszt;
1 csapott evőkanál szódabikarbóna;
1 kiskanál mézeskalács fűszerkeverék.

Elkészítés:

Az olajat, a cukrot (mézet) meg a tojásokat szép simára keverjük (4-5 perc). A répát, (a mazsolát) és a narancs héját beleszórjuk, meglocsoljuk fél deci kifacsart narancslével. Hozzáadjuk az összekevert szárazanyagokat. Formába töltjük a tésztát és 180 C-on 30 percig sütjük a recept szerint, de nekünk azért több idő kellett.

Nincs jelen

 

#56 2005-04-19 22:19

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nehogy azt mondjátok titkolózós vagyok, most megosztom veletek az istencsászár csokis muffinom (hamár az utóbbi időben mindenki rászokott).A teszt megvolt Szegeden, remélem nektek is sikerül frankón megcsinálni.:

Hozzávalók:

6 tojás
45-45 dkg vaj,  porcukor,liszt
10 evőkanál barackíz (de lehet egy kisebb üveg is, attól csak finomabb lesz)
másfél csomag sütőpor
szódabikarbóna (nemtommennyi, izlés szerint :D )
20 dkg kakaópor
jó 2-3 tábla étcsokoládé,ez rajtatok áll, mennyire vagytok édesszájuak (én nagyon:P)

Elkészitése:

Mindent ami por állagú, szitán átszitáljuk, lehetőleg kislyuku szitán ,mert akkor fog szépen kinézni.A vajat kis kockákra összevágjuk és belerakjuk a cukrot és robotgéppel (vasgyúrók kézzel) összedolgozzuk őket, mintha piskótát csinálnánk.Miután habosra kevertük, belerakjuk a tojásokat, kis keverés után a barackizt, majd megint megkverjük.Utána az átszitált lisztet,a kakaóval belerakjuk és végleg összedolgozzuk őket.Kóstolópróba, ha jó akkor az étcsokit ripityára törjük, vagy felkockázzuk, ki-hogy szereti, és belekeverjük egy kanállal a masszába.A sütést gondolom sokan tudják, de aki nem, annak elmondom:170fokra beállitjuk a sütőt, és miután jó meleg (!!!) beletoljuk megtöltött sütőformát.Akinek a régi teflon szerü sütöformája van és rákényszerült a papirtasira, az abba kanalazza bele és utána a formába (ha nem rakod bele a papirtasit a formába, sütés közben a muffin lesz olyan erős és szétnyomja).

Jó falatozást!

Nincs jelen

 

#57 2005-05-02 15:15

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

ZÖLDSÉGES RIZS

Hozzávalók (egy adag):

1 maréknyi rizs;
sárgarépa;
fehérrépa;
és egyéb más zöldség ízlés és t?r?képesség szerint;
1 tojás.

Elkészítés:

A rizst megf?zzük, a zöldségeket megtisztítjuk felszeleteljük és megpároljuk. A tojás fehérjét habbá verjük. A rizst, a zöldségeket és a tojás sárgáját összekeverjük, majd a habot hozzáadjuk. Kivajazott tálba öntjük a masszát és kb. 40 percig sütjük.

Igazából ez köret recept, de mivel eléggé laktató, én simán magában, egytálételként szoktam fogyasztani.

Nincs jelen

 

#58 2005-05-09 16:46

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

PÁROLT TONHAL

Hozzávalók (mennyiség és ízlés arányában):

tonhal szeletek;
egy kevés olaj;
gomba;
cukkini;
paradicsom;
póréhagyma;
natúr joghurt;
petrezselyem;
kapor;
kakukkf?;
só.

(Az eredeti recept szerint joghurt helyett tejszín szerepel és kell bele egy kevés fehérbor is, amit mi kihagytunk.)

Elkészítés:

A süt?tál aljára egy kevés olajat teszünk, majd rárakjuk a tonhalat, a szeletelt gombát, cukkinit, paradicsomot és póréhagymát. Friss petrezselymet és kaprot rakunk rá. Majd megszórjuk sóval és kakukkf?vel. A tetejére ízlés szerinti mennyiségben joghurtot öntünk. A tálat lefedjük alufóliával és 20-25 percig sütjük.

Nincs jelen

 

#59 2005-05-10 12:14

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

ROSTON SÜLT PONTY

Hozzávalók (4 személyre):

1000 g ponty;
120 g étolaj;
bazsalikom;
citrom;
só.

Elkészítés:

A megtisztított, felszeletelt halat besózzuk, meghintjük bazsalikommal, majd étolajjal vékonyan bekenve grillsüt?ben vagy roston mindkét oldalát ropogósra sütjük. Tálaláskor citromkarikával díszitjük, és petrezselymes burgonyát vagy párolt zöldségköretet adunk mellé.

Nincs jelen

 

#60 2005-05-10 12:38

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kapros harcsapaprikás ala" lyoco_bacsi "modra:

Na, de mibul ?

about egy kg harcsafilé
három fej édeshagyma 
oliva olaj szukseg szerint
zöldpaprika  kb 2 db
paradicsom  kb 2 db
kb 2 dl tejföl
harom evo_kanal liszt
keves édes f?szerpaprika
kapor izlés szerint
só, fokhagyma, kevés örölt köménymag

Elkészítése:

A harcsafilét kockára abrichtoljuk (mint az anyosokat), sózzuk, majd a felforrósított olajban mindkét oldalán el?sütjük, aztán az olajból kivéve félretesszük.
A hagymát finomra, a paprikát, paradicsomot apró kockára vágjuk, a fokhagymát összezúzzuk. Az olajban a hagymát megfuttatjuk és elkészítjük a pörköltalapot, majd a halat beletesszük. Pár percnyi forralás után a tejfölb?l és lisztb?l készült habarással behabarjuk, átforraljuk és utána ízesítjük.
Forrón tálaljuk, köretként túrós csuszát adunk.
Joetvagyat :-)

Szerkesztette: aiolosz (2005-05-10 12:38)

Nincs jelen

 

#61 2005-06-16 17:33

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Lestyán

Most nem receptet osztanék meg, hanem egy remek f?szernövénynek szeretnék reklámot csinálni. Nagypapám húga nagy tudósa a bio termékeknek, s adott nekem egy növényt, aminek az illata teljesen olyan, mint a maggi vegetáé. A növény neve lestyán. Leveleit leszárítottuk, s minden tartósítószer és egyéb adalékok hozzáadása nélkül bélkímél? ételízesít?t kaptunk. Mindenbe jó, levesek, rizs, húsok...stb.
Szabad utat az ízeknek :)

Nincs jelen

 

#62 2005-07-19 15:27

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Egyszeru oszibarackos suti

50 dkg liszt, 20 dkg margarin, egy csipet szodabikarbona, pici so, 10 dkg cukor, 1 van. cukor, 1 tojas keves tejjel puha tesztava gyurjuk. Kette szotjuk kinyujtjuk a tepsibe helyezzuk az aljara morzsat szorunk (ez felissza a barack levet) ra a negyedbe vagott barack (sztem kajszival erdemes keverni), majd a teszta masik fele, es a tetejet tojassal megkenjuk es kristalycukorral megszorjuk, mert nagyon keves benne a cukor, es ettol marvanyos lesz a teteje.
Majd 180C-on sutjuk kb. 15-20 perc alatt kesz.
Jo etvagyat! :)
Ps: allitolag szilvaval is fini.
Ha kihult csak akkor szeletelheto.:(

Nincs jelen

 

#63 2005-07-19 21:06

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

sziasztok!
Tegnap a chat-en Zoli ígért recepteket - sütés nélkül készíthet? sütiket - szerintem mindannyiunk nevében nagyon várjuk!
Addig is egy kiprobált recept, nagyon finom!

Kefires süti
1 zacskó tejszín ( kb. 3 dl)                    langyosítani, de nem forralni
1/2; liter kefir (3 doboz 1.75-ös)        ?zgerincformát kiöblíteni vízzel,
1 zacskó zselatin                               majd ebbe önteni a keveréket, s
8 ev?kanál cukor                               gyümölcsöt tenni rá.
gyümölcs-ízlés szerint               
H?t?be kell ezután tenni. Gyorsan kész és nagyon finom ajánlom!

Szerkesztette: bocsigabi (2005-07-19 21:10)

Nincs jelen

 

#64 2005-07-20 08:10

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Liszt nélk?li s?tit is légyszi k?ldeni. köszi

Nincs jelen

 

#65 2005-08-19 08:57

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

PUDING és KRÉM sütikhez, TEJTERMÉK NÉLKÜL

Nálunk édesnyám a nagy kísérletez? a konyhában, mindent kipróbál, és vagy bejön, vagy nem. No a következ?k nekem nagyon tetszenek:

PUDING: majdnem minden nagyobb élelmiszer boltban kapható kukorica keményít?. Ez egy liszt szer? fehér por. A csomagoláson szokott lenni elkészítési javaslat.
Egy-két ev?kanál ilyen port el kell keverni csomómentesen hideg vízben,(kb. fél- egy liter, pontosan nem tudom), majd melegíteni kell, és szorgalmasan kevergetni. Miel?tt felforrna szépen bes?r?södik, olyan állaga lesz mint a puding, csak egyel?re "se íze, se b?ze"
Ezt az alapot lehet aztán ízesíteni,
pl.
     vanilin cukor + cukor,vagy sz?l?cukor=vanília puding
     továbbá ízlés és fantázia szerint kakaó, gyümölcs, vagy aroma; csak a képzelet szab határt

KRÉM: ugyanez a metódus, csak kicsit kevesebb keményít?vel készül, hogy alapvet?en hígabb legyen az alap, majd kih?lés el?tt kevergetni kell hozzá búzadarát (gríz), és fed? alatt várni kell, míg kicsit megszívja magát a gríz és megpuhul. A gríz azért kell, hogy masszívabb állaga legyen a krémnek, ez sütibe töltéskor, formázáskor jól jöhet. A krém ízesítése megint csak fantázia dolga. Nekem a gesztenyepürével ízesített jön be legjobban. És hogy ez a geszenyés krém ne legyen túl száraz, meggy bef?tt levével szoktuk hígítani, bár ez a gesztenyés krém nálunk általában meggyes gesztenyés tortába szokott kerülni.

pasekix

Nincs jelen

 

#66 2005-08-19 21:30

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Holnap már ki is probálom a receptet köszi

Nincs jelen

 

#67 2005-08-22 11:02

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Megint eltelt egy hétvége, és megint eszembe jutott (két) apró fogás

Olyanoknak ajánlom, akik bírják a sült dolgokat

RÁNTOTT HÚS (másként I.)

Nekem pl. a rántott dolgok, igazából a panír gondot okoznak, egész pontosan ég t?lük a gyomrom. Tehát akkor vagy párizsiasan kell kirántani, ami el?zetes f?zést igényel, vagy a kipanírozott húsokat egy rácsra rakva a süt?ben sütjük meg mindenféle olaj, vagy zsír nélkül.Kicsit ki tud száradni, de küllemre olyan mint a "hagyományos" rántott hús.

RÁNTOTT HÚS (másként II.)

Ha van elég türelmetek, akkor a panírt, (zsemlemorzsa) lehet helyettesíteni sajtreszel?n lereszelt krumplival. Itt csak az a hézag, hogy nagyon ragacsos, és türelmet igényel. A kikloffolt húst lisztbe, majd tojásba forgatjuk, eztán kell megpróbálni meghempergetni a lereszelt  krumpliba. Nekem a harmadik szeletnél már a fülem is tojásos szokott lenni :)
Ja, ha nem vagytok elég gyorsak, akkor a lereszelt krumpli hamar megbarnul. Az így kisütött bundás husi maga körül már tartalmazza a köretet is.

Nincs jelen

 

#68 2005-08-22 11:42

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rantott hus:

liszt, tojas es reszelt sajt, majd a sutoben megsutni, es a sajt istenien rabarnul.
Probald ki pasesix!

Vagy pl. zsemlemorzsa helyett zabkorpaba, buzacsiraba hempergetni a hust, esetleg soros tesztaba, palacsinta tesztaba.

monik

Nincs jelen

 

#69 2005-08-22 11:46

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Liszt nelkul piskota (Bercinek)

4 tojas
4 kanal cukor
kis szodabikarbona
1 ek viz
1 zacsko pudingpor (gluten mentes), lehet vanilias, csokis mind1
2 ek. gluten mentes liszt vagy kemenyito

Ugyanugy kell elkesziteni, mint a hagyomanyos piskotat, aztan lehet tolteni lekvarral, nutellaval, fenntebb leirt kremmel (kemenyitovel fozve), gesztenyevel.

monik

Nincs jelen

 

#70 2005-08-30 22:00

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

MÉZES ELEFÁNTSZEM

ez sajnos lisztes, bocsi érte Berci!


Hozzávalók:

   5 db tojás
   5 kanál liszt
   valami fújtató por (szódapor, vagy süt?por)
   2 kanál méz
   1 kávéskanál fahéj
   3 kanál cukor
   fél deci víz
   1-2 banán
   valami kemény állagú krém, fent valahol írtam egy olyat, ami nekem be szokott válni
   ízlés szerint csokimáz a tetejére
   esetleg tejszínhab


   Kicsit hosszú lesz, de érdekes sütemény, nem túl nehéz, viszont mutatós és finom, csak sajna sokáig tart elkészíteni. Az alapja egy mézes piskóta. Ugyanúgy készül, mint egy rendes piskóta, csak a tojás sárgájához kell tenni (tojások száma mínusz 2-3) ev?kanál mézet. A méz miatt kell még hozzá kb. fél deci víz. Cukorból meg persze kevesebb, mint a tojások száma, megint csak a méz miatt. A liszthez kell még rakni kb. 1 kávéskanálnyi fahéjat, egyébként ugyanúgy habverés, óvatos kevergetés mint a hagyományos piskótánál. Tepsit viszont érdemes kicsit szélesebbet választani, hogy a pisókta tészta vékonybb legyen. A kisült piskótát meg kell várni, hogy kih?ljön, majd kb. 2-3 centi vastagon fel kell hordani a krémet. A banánokat fel lell vagdalni nagyjából 10 centis darabokra, és a tészta hosszabbik szimmetriatengelyére a krémbe kell helyezni. Ekkor jön a minimálisan szükséges kézügyesség: a tésztát krémest?l mindenest?l rá kell hajtani a banánokra. Gyakorlatilag a hosszában áthajtott tésztában az "él" mentén banánkarika látszik krémbe ágyazva. Az így meghajtott banános rúd leszeletelve egy nagy mamlasz elefánt szemére hasonlít


pasekix

Szerkesztette: pasekix (2005-08-31 07:41)

Nincs jelen

 

#71 2005-09-06 16:45

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Almás nyalánkság

<kép>


Tészta:
3 tojás, 25dkg cukor, 30dkg liszt, süt?por, fél margarin, kb 3 deci tej, fahéj (utóbbit én kihagyom mert égeti a gyomrom)
Krém:
3dl tej, 1 cs. vaníliás pudingpor, 5 ev?kanál cukor, 15dkg margarin

Almát meghámozzuk, szeletekre vágjuk. Tepsit alufóliával kibéleljük, rá a szeletelt alma, s 5-10 percre a süt?be tesszük. Közben elkészítjük a tésztát, majd az almára öntjük, sütjük. Közben a pudingos krémet készítjük el, mikor a tészta kihült, rá kell kenni. Tetejét egy kis kakaóporral meghinteni.

Szerkesztette: Suhi (2005-09-06 16:48)

Nincs jelen

 

#72 2005-10-06 11:12

Sus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok.

Ácsi! Most akkor mi van?
A kórházban kaptam egy leírást, hogy mit ajánlanak fogyasztani. Tilos: gomba, karaládé, karfiol, hagyma...kukorica, tejföl, majonéz, fokhagyma...( nagyon szertem mindet)
nem mertem még hozzányúlni ezekhez. De mégis lehetne? Most akkor mi van?

Sus

Nincs jelen

 

#73 2005-10-06 15:24

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Szia Sus,
kapsz egy listát amib?l egy id? után ki fogod tapasztalni magadnak hogy mi az amit néha elbír a szervezeted, és mi az, ami tényleg árt, vagyis amit soha. Sajna...
Én például tudom magamról, hogy amiket felsoroltál: élen a kedvencemmel a kukoricával, karfiollal, hagymával, mind a szinte soha kategóriába tartoznak, mert vagy a nagyon magas illóolajtartalmuk miatt, vagy a rostjaik vagy a kemény "páncéljuk" miatt puffasztanak, ami fájdalommal jár, illetve megkínlódom (megkínlódnék) a megemésztésükkel. nem beszélve ugye akkor mikor a gyulladás aktív...
Sajnos sajnos.. nyamm

ha pótolni akarod valami finommal, nekem most az almakompót nagyon bejön :)

- bocsesz ez másik topik

Szerkesztette: Judit (2005-10-06 15:28)

Nincs jelen

 

#74 2005-11-21 16:56

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kedves Zoli!

A füszerek! Izlés szerint!

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#75 2005-11-23 16:34

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Megosztom veletek a holnapi ebédem, ugyanis van otthon egy jó adag túróm, s keresgéltem a neten, hogy mit készítsek bel?le (albérleti körülmények között), s szerintem egy tutttti jó kis nyalánkságot találtam!

"Túróval töltött alma

A megmosott almák tetejéb?l vágj le egy 1-1,5 centis szeletet, a belsejüket pedig vájd ki úgy, hogy legalább 1 centis faluk maradjon. A túróhoz adj mazsolát, (én citromreszeléket teszek bele inkább) cukrozd meg, s keverj hozzá annyi tejfölt, hogy egyenletes masszát kapj. (Esetleg feljavíthatod 1-2 tojássárgájával is.) A kikevert túrót hagyd pihenni egy fél órát, majd töltsd az almákba, végül tedd vissza rájuk a levágott fels? szeleteket. Egy tepsi alját vajazd meg, állítsd bele az almákat, s tedd közepesen meleg süt?be. (A töltésnél visszamaradt túrót - esetleg összekeverve a kivájt almabéllel - csomagold alufóliába, és úgy helyezd a tepsibe.) "

már csak az a kérdés, mennyire fog sikerülni kivájni az almát :)

Nincs jelen

 

#76 2006-01-03 22:45

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#77 2006-01-29 13:23

Angruz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok.Ezt a receptet egy számora nagyon kedves lánynak készíttetem ell és neveztem ell rolla.Remélem nem "loptam ötletet " senkitöl. Ha megtetszik készitsétek ell!

   

Rita s?ltje.


Hozzávalók: 2 db. csirkemell, kifilézve
                  1 doboz ananászkonzerv
                   füstölt bacon-szalonna
                  a füszerezéshez só, fehérbors,gyömbér,reszelt 
                  szerecsendió,feketebors,fokhagyma
                  3 dl. húsleves
az öntetthez: 3 dl tejszin, oregano,tárkony

A csirke melleket beírdaljuk, egyenként tetszés szerinti mennyiségben bef?szerezz?k, majd ananász darabkákkal
megt?zdeljük.A tepsibe 20-25 db. szalonna kockát szó-
runk, erre helyezzük rá az el?készített hússzeleteket,amelyeket apróra vágott fokhagymával meg-
szórunk,majd vékony szalonna csíkokkal befedünk.A 3 dl.
húslevest aláöntjük, kevés zsiradékot is teszünk alá,majd
fóliával befedjük.
Amikor a hús megpuhult,a fóliát levesszük, a levét leöntjük,
majd pirosra sütjük tovább.

Az öntett: a leöntött folyadékról leszedjük a felesleges zsiradékot, oreganóval és tárkonnyal f?szerezzük,majd fel-
f?zzük.Ezután a tejszínnel behabarjuk.

Párolt rizzsel tálaljuk.

Nincs jelen

 

#78 2006-02-02 15:32

VOLT-R
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Most ide ti csak úgy írogattok receptet, vagy ezt betegen mind meg is ehetitek? Az én páromnak ugyanis bármelyiket csinálhatnám, rám maradna az elpusztítás, mert ? ezekb?l szinte semmit sem ehet meg.
Egy csomóan írtatok almás cuccokat. ? egyáltalán nem bírja. A mézet, szilvát, sz?l?t sem, tejtermékeket, krumplit sem, hagymát sem (se fok, se vörös), csicsóka, brokkoli, banán se....

Nincs jelen

 

#79 2006-02-03 08:30

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hello VOLT-R!

Igen csak ugy. Mindenkinek mas a jo. Es erre meg egy dietetikus se tud valaszt adni. Sajat maganak kell kitapasztalni mi jo es mi nem. De te mar ezen tul vagy.
Nagyon fontos, hogy mit mivel keszitesz el, hogyan hasznalsz voros hagymat (pl. ozbarnara piritod, 1 nagy fejet hasznalsz, azonnal piritod a darabolas utan, vagy hagyod alni, csak egy kis fej felet-negyedet hasznalod fel, soha nem varod meg, hogy 1 darabka is megbarnuljon) es ez csak 1 etel alapja volt.
Azt hiaba varod, hogy olyan receptet/dietat talalsz itt vagy mas dietas konyvben ami eppen megfelel neked, igenis elo kell venni a kreativitast es egyes alapanyagokat masokkal helyettesiteni. Plussz dolgokat hozzaadni, pl. a hagymahoz komeny magot akkor nem puffaszt (idezet Capamamatol :) ). Sok arpro tapasztalat.
Dieta nem= azzal hogy minden jot megvonunk magunktol, kisse maskepp eszunk eteleket es kesz.
Jo probalkozast kivanok! Probalj meg feldezeni uj fuszereket ld. Suhi-lestyan probaja, probald ki a romai komenyt is pl....

Nincs jelen

 

#80 2006-02-18 18:56

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

<kép>
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sziasztok!
Íme életem els? kelt tésztája! Nem mondom, hogy nem voltam nyakig lisztes a gyúrás közben, de f? hogy ez is megvolt! A receptet a TV Paprikának köszönhetem, nagyon finom, bár csak óvatosan vele, mert ugyebár kelt tésztáról van szó.

Házmester stangli

Hozzávalók 4 személyre:
35 dkg liszt;
30 dkg f?tt krumpli;
0,5-1 dl víz;
2,5 dkg éleszt?;
1 db tojás sárgája;
4 dkg vaj;
só;
bors; (simán kihagytam)
kömény;
oregánó;
sajt;
szalonna; (na ehhez sem kell ragaszkodni... elég a sajt is, de variálható virslivel is)

A lisztet, a krumplit, a vízben feloldott éleszt?t, a tojás sárgáját, a vajat és egy kevés sót összekeverjük, alaposan átgyúrjuk, és hagyjuk kelni.
Miután megkelt, pizza alakúra nyújtjuk, és felcikkezzük. A szélére szeletenként sajtot, szalonnát, vagy bármilyen sós péksüteménybe ill? finomságot teszünk, és feltekerjük kifli alakúra.
Tojással megkenjük, f?szerezzük borssal, köménnyel, oregánóval, majd még tíz percig kelni hagyjuk.
180°C fokos süt?ben megsütjük.

Nincs jelen

 

#81 2006-03-27 19:38

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ananászos muffin

<kép>
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Hozzávalók: 20 dkg ananász (konzerv), 25 dkg liszt, 1 csomag vaníliás puding, egy kis szódabikarbóna+sütõpor, 20 dkg vaj, 17,5 dkg cukor, 3 tojás, 1 csomag vaníliás cukor, ananászlé tetszés szerint


A sütõt elõmelegítem, a muffinformákat jól kivajazom. Az ananászt lecsöpögtem, majd én a kemény rostok miatt kézi mixerrel pépesítem. A lisztet, a pudingport és a sütõport összekeverem, majd egy másik edényben a vajat habosra keverem a cukorral, majd hozzáadom a tojásokat, a vaníliás cukrot,  és az ananászlevet. Hozzáadom a lisztes keveréket és az ananászpépet, majd összekeverem az egészet. S már csak a sütés van hátra.


Csirkeleves lestyánnal
(ezt még valamikor a neten találtam)

Hozzávalók: 1 csirke , 1 csokor lestyán  vagy 1 teáskanál szárított, õrölt lestyán  1 nagy csokor petrezselyemzöld, 1 kis fej vöröshagyma, 1 evõkanál olaj, 2 szál zellerzöld, 5 dkg cérnametélt, 1 pici pirospaprika, ízlés szerint só.

Elkészítés: A csirkét megtisztítom és feldarabolom. A megtisztított és finomra vágott vöröshagymát felforrósított olajon sárgára fonnyasztom, majd a tûzrõl félrehúzom és elkeverem benne a pirospaprikát. Ezután visszateszem a tûzre, ráöntök egy evõkanál vizet és a húsdarabok mindkét oldalát jól átsütöm a hagymás olajon. Felöntöm másfél liter vízzel, megsózom, beleteszem a megmosott és összevagdalt zellerszárat és addig fõzöm, amíg a hús megpuhul. (Ha õrölt lestyánt használok, akkor azt is a zellerrel együtt teszem a levesbe.) Ezután megszórom a nagyon finomra vágott lestyánnal és zöldpetrezselyemmel, hozzáteszem a cérnametéltet és készre fõzöm.

Szerkesztette: Suhi (2006-04-02 21:01)

Nincs jelen

 

#82 2006-04-02 21:22

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Családi menü Suhiéknál

<kép>
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Karajt szeletekre vágtunk (de lehet csirkemell, pulykamell, nekünk éppen ez volt itthon), vékonyra kivertük, majd kis foghagymát reszeltünk rá és megkentük pirosarannyal.
4 tojásból, gombából és zöldhüvelyû zöldbabból rántottát készítettünk, egy kis kakukkfûvel ízesítettük, mert az jól megy a gombához.  (Tulajdonképpen a rántottát bármivel lehet ízesíteni, amit elbír a bélés, no meg nem nagy munka egy tojásból csak beleseknek külön csinálni mondjuk répareszelékkel stb) Mikor megvolt a rántotta metélõhagymát vágtunk rá. Ezzel a rántottával megtöltjük a kivert húsokat és felgöngyöljük. Kis olajon megkapatjuk, majd az elõre meghámozott, felszeletelt, õrölt rozmaringgal és kis olajjal összekevert burgonyaágyra sorakoztatjuk a husikat. Közben egy kis tejfölt egy kis  tejszínnel kikeverünk, kis pirospaprikával színeztük, s lelocsoltuk vele az egészet, egy merõkanál húsalaplét is tettünk alá (esetleg egy kis fehérbort) alufólia alatt pároljuk. Késõbb egy kis friss petrezselyemzölddel és egy kis reszelt sajttal gazdagítjuk és alufólia nélkül pirítjuk. Családnak a göngyölegeket még bacon szalonnával is körbe lehet tekerni...
na meg persze lehet variálni ezerrel!

Nincs jelen

 

#83 2006-04-03 15:23

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Most egy olyan teasüteményt szeretnék megosztani veletek, amit szerintem nyugodtan ki lehet próbálni akár crohnos vagy colitises az illetõ. Azért is jó, mert nagyon egyszerû, elkészítéséhez nem kell nagy szakértelem. Ráadásul szerintem a reggeli teához a legjobb! :)

Ánizslapok

3 tojást, 15 dkg cukrot és 15 dkg lisztet jó alaposan kiverünk, majd beleszórjuk az ánizst.
(amúgy az ánizs nem csak finom, de gyógynövény is: "ánizs csökkenti a felfúvódást és a teltségérzetet, így közismerten jó szélhajtó, görcsoldó és emésztést serkentõ gyógynövény.")
Tepsibe sütõpapírt teszünk, s kanalazunk egyet-egyet a masszából úgy, hogy kis lapokat kapjunk.

Nincs jelen

 

#84 2006-04-07 22:22

Angeldog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nekem nincs ilyen hosszú receptem. Colitis-es vagyok. De az elsõ lépésként mikor elõjön, mindig naponta 2,3-szor eszek egy vagy kettõ nagy evõkanál oliva olajat, nem a legfinomabb, de segít. Próbálta ezt még valaki? Natúr oliva?

Nincs jelen

 

#85 2006-04-08 16:24

leila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Szia! Még nem próbáltuk, de leírnád, hogy mi az amiben az oliva olaj segít? Milyen tünetet szüntet meg?

Nincs jelen

 

#86 2006-04-11 08:28

Alamuszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

"monik

Nagyon fontos, hogy mit mivel keszitesz el, hogyan hasznalsz voros hagymat (pl. ozbarnara piritod, 1 nagy fejet hasznalsz, azonnal piritod a darabolas utan, vagy hagyod alni, csak egy kis fej felet-negyedet hasznalod fel, soha nem varod meg, hogy 1 darabka is megbarnuljon) es ez csak 1 etel alapja volt."


Igazából engem ezek a kis "trükkök" érdekelnének, hogy hogyan lehet a viszonylag hagyományos ételeket is fogyaszthatóvá tenni a lányom számára...
Amit az orvos adott, azt mindenki ismeri, mit ehet és mit nem...de hozzátette, egyénileg kell kipróbálnunk, mit bír a gyerek..:)

Mik azok a fûszerek, táplálék kiegészítõk, amelyekkel segíthetek, hogy ne fájjon a hasa, ne legyen rosszul...

Nincs jelen

 

#87 2006-04-11 19:47

Angeldog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Az oliva olyan hatást gyakorolt a betegségemre, hogy ritkultak a fájások, mintha egy krém bekente volna a sebet, hogy ne íritálja az étel. Általában ébredés után reggeli elõtt ittam, és utána sokkal jobban esett az étel, mert nem fájdult meg egybõl a hasam. Nem finom azt aláírom, de egy-két kanállal ki lehet bírni. Bár ezt nem ajánlom, csak mondom, hogy mivel az olaj íze nem jó, ezért én egy kis tejszínt ittam rá, amit a kávéhoz szoktak adni, azt a picit, és az elnyomta az ízét. Ezt pár napig bírtam csinálni, de lehet, hogy rendszeresen csinálnám, gyorsabban gyógyulnék. Most a steroidtól várom, hogy segítsen, mert túl feledékeny vagyok, hogy reggeli elõtt eszembe jusson az oliva. De lefekvés elõtt is jót tett, mert nyugodtabb volt az éjszakám. Remélem tudtam segíteni. Ártani biztos, hogy nem árt az oliva, hisz azt mondják, hogy az igazán tiszta oliva egészséges.

Nincs jelen

 

#88 2006-04-11 22:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Alamuszi: Táplálékkiegészítõként a legtöbb betegnek a Nutri termékeket ajánlják.Rengeteg izben van, 2 decis szivószálas kiszerelésben, amit elvihet magával a lányod bármerre és nem is olyan rossz izüek!Persze vanak apró trükkök, mivel lehet õket még finomabbá tenni, persze ez is egyén függö.Pl én az epresbe nyaranként nagyon apróra vágott epret tettem, a vaniliásba kakaót és így tovább.Így nem volt annyira unalmas, mégis segitett.A Nutrit felirja a gasztrósdoki, ha jól tudom akkor valami 54 forint egy darab(?) bár ebbe nem vagyok biztos.Van még por formájában ugyanez a termék, amit belefõzhetsz/keverhetsz pl krumplipürébe, fõzelékbe, levesbe (bár ezt az utolsót sose próbáltam, mivel hogy nézne ki egy fehér szinü gulyásleves...nyammmi:)).
Fûszerekkel szerintem segíteni nem nagyon tudsz.Több vitamint bevihet vele, pl a petrezselyemmel (Én mindig eszem, minden nap és piszkosul fel tud dobni még egy szendót is vagy bármi mást), de a betegségbe magába szerintem nem segit, legalább is én nem vettem észre, hogy mondjuk a majoranna, oregano, vagy más hasonló segitett volna, persze lehet hogy csak én nem ismerek elég fûszert (az aloa vera füszer? bár az se használt:)).Persze lehet próbálkozni, de füszerek terén szerintem nem nagyon érdemes, de ez egyéni vélemény!De a petrezselymet mindenképp próbáljátok ki, mert eléggé finom kajákat csinálok én is meg a kedvesem is, amióta vesszük és feldobjuk vele a kaját!

Nincs jelen

 

#89 2006-04-12 19:14

Angeldog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Visszatérve a táplálékkiegészítõkre, én egyszer kaptam egy olyat, hogy Isosource. Az izesítés nélküli nekem nagyon izlet, de van kávés, vaniliás, kakaós is. Ebben benne van minden féle anyag, ami a táplálékkiegészítõkben, fél literes üvegben van. Ezt csak azért írom, mert nekem a Nutridrink nagyon nem izlett. Ha valakinek túl sûrû, akkor egy kis vizzel lehet higítani, de én szinte nem is voltam éhes ettõl a szertõl, (elõször akkor kaptam, miután tükröztek és persze ez együtt járt a több napos éheztetéssel, ezzel a szerrel sikerült visszaszokni arra, hogy ételt is egyek.) Egyébként azt hallottam az Isosource-rõl, hogy ha csak ezt fogyasztaná az ember, akkor is életbe maradna, szóval van benne minden. Próbálta még valaki ezt? Ha igen, mi a tapasztalat?

Nincs jelen

 

#90 2006-06-02 15:22

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy szabad utat az ízeknek!  Házi fûszernövény termesztésbe kezdtem az erkélyen... igaz még csak próba szintjén megy, bazsalikom, metélõhagyma, petrezselyemlevél, citromfû, de kapor is nõ a ládában. Azt mondta a dietetikus, hogy a zöld fûszerekrõl nem kell lemondani... hát én most kezdek rájuk szokni :)

Például a joghurtos pácba teszek metélõhagymát, sok-sok petrezselyemzöldet, kis bazsalikomot, egy pici gyömbérport és egy pici kurkumát csak a szép színért. Beleforgatom a csirkemellet és egy napig pácolódik, majd tûzálló tálba megsütöm. Olyan puha, omlós és ízletes lesz a husi, hogy hmmm...

akinek tetszik próbálja ki

Nincs jelen

 

#91 2006-06-02 19:26

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ha husikról és fûszerekrõl beszélünk:
egy tipp a pipihusi megsütéséhez:

Ez a párom specialitása, de azért feldobom,szal fogod a csirkecombot vagy szárnyat, bekened mustáral és megszórod vegetával, vagy csirkefûszerrel (asszem a Maggi gyárt ilyet).A mustár miatt a fûszer csontig belehatol a csirkébe, nem úgy mintha csak simán megszórod.Gyenge idegzetûeknek nem ajánlott, fõleg ha a bélés nem birja az ilyen mértékü füszert (pici puki nem gáz:))

Nincs jelen

 

#92 2006-06-03 20:32

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

jó annak aki ehet mustárt :)

Nincs jelen

 

#93 2006-06-15 11:55

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Jobbnál jobb recepteket olvastam, amit írtatok.
Tudna valaki segíteni, aki Nutrison Powdert használt fõzéshez táplálékkiegészítõként.
Az adagolás sincs rajta, ill. látom, hogy egy adagolókanál kb. 22 cal.
Általában mennyit használtok (függ esetleg súlytól, a lányom 42 kg)
Pl. sült tésztákba lehet e keverni, magába a tésztába, nem a töltelékbe.
Most pl. palacsintatésztába kevertem.!?

Estleg hallott valaki kifejezetten ilyen receptekrõl valahol.
Az orvosunktól kaptunk egy kis füzetet, abban csak két-három olyan étel szerepel, ami Nutrison Powderrel is készíthetõ.
Tehát, ha valakinek jó ötletei vannak, szívesen venném, ha megírná.

Köszi a segítséget!

Üdv. mindenkinek: Ildikó :)

Szerkesztette: Ildico (2006-06-15 12:07)

Nincs jelen

 

#94 2006-06-15 13:47

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ildico: Rengeteg kajába lehet tenni, bár az adagolását nem tudom fejbõl ,mert 5 éve szedtem utoljára.Mi anno kefirhez, különbözö mártáshoz,, palacsintatésztához, sütitésztéba vagy töltelékbe tettük.Szinte majdnem minden kajába bele lehet csempészni, persze arra kell figelni, hogy mondjuk ha milánóiszószba teszed, akkor csak a lányod szószába tegyél, mert ha az egészbe teszel, akkor az eloszlik és akkor te is kapsz a Nutriporból.
Erre specilis könyv, vagy füzet nincs.Mindenre csak a képzelet szab határt. (nekem egyedül a sülthúsba nem sikerült nutriport csempészni, minden másba sikerült és nem rontja el az izét)

Nincs jelen

 

#95 2006-06-15 13:50

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nagyon köszönöm a gyors válaszod.
Megpróbálok én is kísérletezni. (Ja a palacsinta ehetõ lett :)

Szia!

Nincs jelen

 

#96 2006-07-02 21:44

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Végigolvastam a recepteket. Biztos, hogy elolvastátok (valaha) az általános diétás szempontokat, amelyek erre a betegségre érvényesek?

Ha valaki le akarja smirglizni a bélfalát, egyen aszalt gyümölcsöket is héjastól, ne csak héjával reszelt almát, meg héjas szilvát, meg hasonlókat.

A beteg belet kímélni kell, mégha szorulása is van esetleg a tulajdonosának. és arra nem a durva, nehezen emészthetõ dolgok a jók. (A zabkorpa jó.)

Tényleg azt hiszi mindenki, hogy az évek múltával minden csak jobb lesz? Hogy az ember szervezete amúgy is csak egyre élettõl dúzzadóbb és erõsebb és ellenállóbb lesz a kor elõrehaladtával!?
Felelõtlenül étkezni = csak sürgetni és gyorsítani azt, ami amúgy is bekövetketik, nevezetesen: az állagromlást.

Aki nem képes fiatal korában valamelyest megalapozni a késõbbi egészségét amennyire tõle telik, az vessen részben magára is! Minden receptíró ismételten tanulmányozza át az általános tanácsokat a diétára vonatkozóan!
Jószándékkal tanácsolom!

Nincs jelen

 

#97 2006-07-02 22:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Yakus:
Ahány ember annyi féle betegség és étkezés.Nemtom mennyi idelye vagy nagy szakértõ, de ezt tudja mindenki, aki már találkozott ezzel a betegséggel.Én pl nem ehetek málnát, apám, akinek nincs vastagbele, megeszi és nincs baja tõle.Nekem a szaftos pörkölt nem árt meg, van akinek megárt.Ezárt ha van olyan recept ami nekem jó és van olyan ember, aki tudja hogy õ pl afûszerektõl nem szairk hupililát, az megcsinálja és élvezi.Aki meg diétán, az se egyen mindig ugyanazt.Kell a változatosság és senki se olyan hülye hogy azt csinálja és eszi meg, amit nem szabad neki.

Nincs jelen

 

#98 2006-07-03 11:49

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nem vagyok "nagy szakértõ", és nem is törekszem ilyen "babérokra". Csupán érdekel a téma. És alaposan tanulmányoztam a saját érdekemben, nem tegnap óta.
Hallottam már olyat, hogy valaki tudatlanságában ártott másnak vagy önmagának, nem pedig szándékosan. Ez erre a területre is érvényes.

Ha nekem választanom kellene, hogy nem ehetek akármit, vagy még hamarabb egyre nagyobb adagban fogom habzsolni az egyre erõsebb gyógyszereket, és ezzel együtt egyre romlik (mert senkinek nem javul az állapota az évek múlásával, ezt ugye tudjuk mindannyian, nem?!) az állapotom, nos én lemondok inkább sok kajáról. És pótolom õket mással. (A magyar konyha csak egy kis szelete a világ konyháinak, s ugyanez a fûszerezésre is érvényes.)

Ha valakit bosszant a jóindulatú hozzászólásom: ismétlem, egyen nyugodtan aszalt szilvát is, és búzakorpával szüntesse az esetleges székrekedését.

Nincs jelen

 

#99 2006-07-03 12:05

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Szerencsére, ha megnézed, aki ide irt, az már nem mai motoros.Láthatod a hozzászólások számában, vagy az adatlapján a "ki kicsoda" topicban.Nem "leugatni" akartalak, csak mindenki tisztában van a betegség minden apró bugyrával, hiszen sokan megjártuk a poklok poklát is.Van aki 40 évesen, van aki 18.Én 3 hónapot töltötem a korházba és úgy gondolom, hogy van elég információm arról, hogy a tünetekbõl lássam, ki mit ehet kb.És ha jól tudom le lett szögezve nemegyszer, hogy midnenki csak saját felelõségére próbálja ki ezeket a kajákat.Mindenki tudja mit ehet, mit nem.Ezeket a recepteket át lehet alakitani úgy hogy majdnem mindenkinek jó legyen, hiszen lassan már citrompótló pótló is van már (csak példa volt).A kezelõdoki is azt mondja mindenkinek:a diétát magunk alakitjuk, persze vannak egyetemes dolgok, mint pl a tej, ami a betegek 90%ának árt, de mindent ki kll próbálni mert van aki szinte mindent meg tud enni, kivéve egy dolgot, ami a felsorolásban nincs.Sok ilyen van!

Nincs jelen

 

#100 2006-07-03 15:02

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

hmmmm..BARNA-BY...:)
engem kihagytal...16ev...:o  amugy teljesen egyetertek veled mindenki sajat magahoz alakitja a dietajat!!! vannak hozzaszolasok akik a sajat tapasztalataikat irjak le de mindenki sajat magan tapasztal mindent!!! nekem peldaul nincs vastagbelem es megis meg tudok enni mindent...ja es szensavas dolgokat iszok nap mint nap mostanaban.....
amugy van amelyik orvos is azt mondja egyel barmit van amelyik azt hogy dietazd magad halalra....de ugy is te tapasztalsz ki mindent!!!
szoval en sebesz es gasztros hozzajarulasaval eszek barmit...:)
de amugy mi volt  ez a kemeny hangulatu osszezorrenes vagy csak en vettem le igy...? lehet vissza kene olvasnom a dolgokat...
puszi nektek!!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB