#101 2006-07-03 15:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Dori:Bocs hogy kihagytalak!
Én nem feltétlen kemény hanggal akartam hozzászólni, bár igy sikerült sajna, de tudvalevõ, hgy itt mindenki a saját tapasztalatát irja le!Nem vagyunk dietikás nõvérek, hogy megmondjuk ki mit egyen, mi csak a saját taapsztalatainkat irjuk le és ezt senkinek se kötelezõ kipróbáln, csak aki eheti azt amit más is.Vagy átvariálja ugy a kajcsit, hoyg neki jó legyen!Sok beteg évek óta tartja a kapcsolatot, sokan sokmindenkirõl sokat tudunk, kivétel persze az ujjakról, akik nemrég jöttek, de sokan tartják egymással a kapcsolatot és ismerik egymást annyira hogy tudják, más mit ehet,mit nem, vagy mi a problémája.

Nincs jelen

 

#102 2006-07-03 20:38

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kísérletezzen mindenki. Az általános elvek betartásával. A diéta topikban olvahatóak nagyon jó általános tanácsok. Azokkal ütközött sok-sok recept itt. De, részemrõl már túl is van beszélve. Természetesen nem azért írtam le a véleményemet, mert ki akarnám a rosszakat próbálni: csupán a többiek, az újdonsült betegek érdekében. Joszándékkal tettem.
És sem betegségben, sem tudásban, tájékozottságban nem akarok senkivel "versenyezni".

Még azt megjegyezném, hogy aki azt látta, hogy az orvosoknak van az étkezésre vonatkozó tudásuk, az a nagyon ritka fehér holló orvossal találkozott. Az orvosoknak szinte gõzük nincs arról, mit is lehet/kell enni, mit nem. De nem is az õ dolguk ezt tudni. Aki orvostól vár erre vonatkozóan felvilágosítást, az esetek többségében csalódni fog. Viszont: nem is a diétás nõvérrel akar senki tükrözést csináltatni... s az ott látottakat szekvéleményként elfogadni.

Nincs jelen

 

#103 2006-07-04 19:19

Ágness
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!!!

Én azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy megtudjam, mit lehet enni, ha vkinek ilyen betegsége van. Az öcsémrõl most derült ki és bármit eszik, beteg lesz nagyon. Megköszönném, ha leírnátok pár dolgot, amit nem ehet, mivel nem tudunk mi sem kiigazodni

Köszönettel: Ági

Nincs jelen

 

#104 2006-07-04 21:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kedves Ági!

Feltétlen kerülni kell a tejes dolgokat, mint pl Tej,tejföl, joghurtok.Szintén kerülni kell a zsíros, olajos ételeket, kerülni kell a füszerek mértéktelen használatát.Magyarul szinte alig lehet kajálni a kezdeteknél.Gondolom az öcsédet próbálják gyógyszerekkel szintrehozni, így nem ajánlottak ezek a kaját!Ilyenkor kell az alap diétát betartani (no tejes, no fûszer, no zsir és olaj).-hja! kihagytam még az aprómagvas dolgokat és a túl rostos ételeket is (pl barack, málna, eper,bab,borsó kukorica,mogyoró,pisztárcia, stb).Ha kezdetekben van nagyon, és sokat fogyott, lehet kérni a kezelõorvost, irjon tápszert.Nem ciki szedni, és rengeteg dolog van benne, amit az étkezések alkalmával se "szed" be.Nutridrinknek hivják, és ha van közgyógyigazolvánnal elvileg 58forint darabja és napi 2-3at ajánl a doki.Étkezést is helyettesit és rengeteg izben kapható.Tuningolni is lehet millió módon! Pl a vaniliásba tehettek kakaót és álkakaó lesz belõle (még talán finomabb is mint az eredeti). Hát durván ennyi!Ha kérdésed van irj nyugodtan!

Egy kérdés:az öcséd hány éves?

Nincs jelen

 

#105 2006-12-20 10:05

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kezdõdik a karácsonyi sütés... mi mással lehet jobban karácsonyi hangulatot teremteni, mint a mézes-fûszeres illatokkal? Úgyhogy nekiláttam házi mézeskalács-szerûséget alkotni... (ha másra nem lesz jó, a fára akasztom dísznek) :)

<kép>
Mézes-recept
Hozzávalók: 
45 dkg sima liszt,
25 dkg szitált porcukor,
1-1 kávéskanál õrölt fahéj, szegfûszeg, gyömbér, reszelt citromhéj,
szódabikarbóna,
3 egész tojás,
15 dkg méz
A hozzávalókat egy nagy tálban összekeverjük, utoljára a tojást és a mézet.
Kilisztezett edénybe tesszük, és legalább egy napig állni hagyjuk.
3 mm vastagságúra kinyújtjuk, kiszaggatjuk, tojássárgájával megkenjük, díszítjük.
Elõmelegített sütõben 5-10 percig sütjük.
Sütés után porcukros tojáshabbal mintákat készíthetünk rá, majd langyos sütõben szárítsunk rajta egy kicsit.
Néhány nap szükséges a süti puhulásához, idejében készítsük el karácsony elõtt.
Alkalmas karácsonyfadísznek is.

Szerkesztette: Suhi (2006-12-24 11:37)

Nincs jelen

 

#106 2006-12-20 21:51

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Suhi, nagyon jo recipeket szoktal nekunk ajanlani, koszi szepen :-)
Ez ugyan nem karacsonyi, de nagyon finom...

Májpuffancs

Hozzávalok:
1 kg maj (marha esetleg sertes)
nehany kanal liszt
keves prezli
so
4-5 tojas
3 fej hagyma
petrezselyem vagy majoranna
oliva olaj

A hagymat a robotgepben szet_trancsirozom es olivaolajon +dinsztelem. Nem mosom ki a robotgepet, hanem berakom a majat es szinten trancsir (persze le is lehet daralni, de akkor tobbet kell mosogatni). A dinsztelt majhoz hozzakeverem a hagymat az olajjal egyutt, a lisztet, a prezlit es a petrezselymet is. A tojasokat kettevalasztom és a sargajukat is hozzaadom. A robotgeppel alaposan osszekeverem, majd a tojas feherjet habba verem és utoljara azt is beleontom (ettol levego, konnyu lesz).
Vegul forro olajban kisutom, ugy, hogy evokanallal kis darabokat rakok a serpenyobe. Vigyazni kell a meretre, mert szepen megdagad, puffancs lesz belole. 

joetvagyat

Nincs jelen

 

#107 2007-05-07 12:29

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Padlizsánkrém:

1 közepes padlizsán, kb 250g
1 kis fej hagyma
fél citrom leve
só, 1-1,5 ek olivaolaj, esetleg egy gerezd fokhagyma

A padlizsánt alufóliába csomagolva sütõben v, a gázon vaslapon és vmi edénnyel letakarva megsütjük egyben kb 25-35 perc, ha összehuppan akkor már jó.
Ezután kivesszük, várunk mig egy kicsit meghûl, A belsõ tartalmát kikaparjuk egy tálkába, bele reszeljük a hagymát, a fokhagymát adunk hozzá sót a citromlevét és az olivaolajat. Ezt a cuccot villával jól elkeverjük és kész! Piritós kenyérre téve nagyon jó!

Szerkesztette: Ottó (2007-05-07 12:29)

Nincs jelen

 

#108 2007-05-07 12:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Padlizsán krém egy kicsit másképpen:

3-4 Padlizsán
1 nagy fej vörös hagyma
olaj
mustár (házi vagy ami nem tartalmaz tartósitó szert)
majonéz (házi)

A padlizsánt félbe vágva sütöbe rakva meg sütöm. Amíg sül addig a hagymát meg pucolom kockára vágom és párolom. Ha a padlizsán kész kiveszem meg várom míg kihûl és kikaparóm egy üveg tálba amibe már bele van téve a hagyma a kis kanál mustár és a   kiskanál majonéz! Össze keverem hûtöm addig az ízek is össze érnek!  Piritós kényérrel vagy pirított zsemlével nagyón finom.
Jó étvágyat hozzá!!

Nincs jelen

 

#109 2007-05-31 18:12

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Crohn - colitises pogi

50dkg liszt - 25 dkg graham. 25 dkg fehér búzaliszt
1 pohár kefír
1 csomag élesztõ
2 tojás sárgája
6 kávéskanál tengeri só
25 dkg Liga margarin
1 evõkanál olíva

Az alapanyagokat összegyúrom, hogy félkemény tésztát kapjak. Kiszaggatom a pogikat és margarinnal kikent tepsibe teszem . A tetejüket megkenem a maradék tojásfehérjével, lenmag és szezámmag keverékével pedig megszórom. Elõmelegített sütõben 175 fokon 20-30 percig sütöm.

Nincs jelen

 

#110 2007-06-01 07:55

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

A sárgarépás muffin szuper. Cukor helyett mézzel sütöttem.

Nincs jelen

 

#111 2007-08-31 08:51

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kekszes almás sütés nélkül

A rama sütigyár oldalán van ez a recept, én megcsináltam, nagyon finom, szerintem mindenki megeheti.


Hozzávalók:

A tésztához:
50 dkg háztartási keksz (ha lehet, akkor szögletes forma)
3 csomag fõzni való vanília ízû pudingpor (12 dkg)
20 dkg kristálycukor (méz is lehet)
8-10 evõkanál víz
8 dl víz
1,25 kg alma

A tetejére:
5 dkg Rama Sütõmargarin
4 evõkanál porcukor
4 evõkanál keserû kakaópor

Elkészítése:
Az almát meghámozzuk, kicsumázzuk és nagy lyukú reszelõn lereszeljük. Lábasba rakjuk, 5 dl vizet ráöntünk, a cukorral ízesítjük, 8-10 perc alatt puhára fõzzük (ha mézzel készítjük, akkor azt a már puha almához keverjük).Közben a vanília ízû pudingport 3 dl vízzel kikeverjük, az almához öntjük, és kevergetve 2 percig fõzzük, ezalatt jól besûrûsödik. Egy kb. 28 x 23 cm-es tepsi alját keksszel kirakjuk (ritkán lehet négyszögletû kekszhez jutni, ezért a hagyományos kerek is jó hozzá, amit szintén a tepsibe rakunk, az üres helyekre pedig kis darabokat tördelünk belõle). A meleg almakrémet egyenletesen rákenjük. A tetejére szép sorban keksz kerül (kerek kekszek esetén az üres területeket tört darabokkal kitöltjük). A kakaóport a porcukorral és a 8-10 evõkanál vízzel kevergetve fölforraljuk, a tûzrõl levéve a margarint hozzáadjuk, majd ezt a mázat a sütemény – pontosabban a keksz – tetejére kenjük. Jól behûtjük, ezalatt nemcsak összeérik egy kicsit, hanem össze is áll, így lehet majd szeletelni.

Nincs jelen

 

#112 2007-09-04 13:47

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rigor!
Megnéztem a honlapodon szereplõ recepteket, nagyon tetszettek!!! :)
Szeretnék én is áttérni a SCD diétára, ezért tanulmányozok minden ezzel kapcsolatos dolgot. Csak a savanyúkáposztát nem értem, hogy az hogyan lehet megengedve, én mióta crohnos vagyok nem merek vele próbálkozni, pedig egyszerûen imádom!

Nincs jelen

 

#113 2007-09-06 11:05

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hja, azért nem minden recept SCD kompatibilis ám ott:) A savanyú káposzta csak mint "házi" étel került bele. (meg akkor amikor csináltam nagyon inaktív voltam, így merészeltem, bár a nagyját végülis nem én ettem hanem a család).

Nincs jelen

 

#114 2007-09-06 12:27

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Szerintem nem kéne annyira félnünk a káposztától /természetesen ez csak akkor érvényes, ha nincs szûkület!/, mert más szempontból meg igen jótékony hatású. Pont a káposzta az, amit az egyébként igen érzékeny beleim elég jól tolerálnak. Hogy miért, azt nem tudnám megmondani. Lehet próbálkozni a párolt káposztával, paradicsomos káposztával, természetesen puhára fõzve, nem vén nyersanyagból!!! Persze, itt is az egyéni tûrõképesség a mérvadó.

Nincs jelen

 

#115 2007-09-06 12:32

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Én tegnap káposztalevest bátorkodtam 3 tányérral:) Nem okozott különösebb panaszt, igaz pár galambot elengedtem, de jóval kevesebbet és egyáltalán nem görcsöltem miatta nem úgy mintha telezabáltam volna magam mondjuk kurmplival, vagy pizzával.

Szerkesztette: Rigor (2007-09-06 12:32)

Nincs jelen

 

#116 2007-09-06 12:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rigor! Egészségedre váljék!
Széljárásnak is kell lennie, mert ha nincs, az is betegség!

Nincs jelen

 

#117 2007-09-06 12:46

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Dehogy betegség:) én remekül elvagyok úgy (amikor jól betartom a diétát) hogy egyáltalán nem gázosítok:)

Nincs jelen

 

#118 2007-09-06 12:55

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Jól van Rigor! Akor téged majd könnyen elvisel az "asszonyod"!

Nincs jelen

 

#119 2007-09-06 13:02

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nem csak azért lényeges (de megfigyeltem, tényleg praktikus hogy szinte egyáltalán nem fingok soha amióta belõttem a tuti diétát) hanem mert amikor aktív a bél, akkor minden egyes galambbal a wc-re kell menni mivel szaftmentesen nem lehetne elengedni. És akkor ugyebár nagyon számít a gáz mennyisége (meg még jobban tolja elõre az anyagot, így még több wc-re rohanást eredményez).

És a szobát sem kell olyan sûrûn szellõztetni, mint abban az idõben amikor hallgattam a buta kõkorszaki diétára hogy egyél sok kekszet meg krumpit az majd megfog (hát a francokat fog meg, jó sokat kell tõle tojni, végigingerli a belet, gázosít, a seb jobban bedurran tõle). De hát logikus lenne, nekünk nem hagyományos értelemben vett hasmenésünk van, hanem a vérgenny stb által generált belsõ "beöntés" plusz az ingerelt sebek, így ha hagyományos hasfogó diéta elvek szerint eldugítjuk a beleket az még rosszabb. A keményítõ-cukor stb által rendezett baktériumflóra borításról, káros körforgásról nem is beszélve.

Nincs jelen

 

#120 2007-09-06 13:16

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Tökéletesen értem, amit mondasz. Ezekre a dolgokra oda is kell figyelni, saját magunk ellen miért dolgoznánk!
De például ott van a krumpli, ami az én kedvencem. Nagyon szeretem, és nem szeretnék lemondani róla. Ami jó benne az, hogy lugosít, ugyanakkor azt olvastam, hogy erjed a belekben. Ez már nem jó!!!  Gondolom ezért nem fér bele az SCD diétába sem!?

Nincs jelen

 

#121 2007-09-06 13:43

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

A magas keményítõtartalma miatt nem. Ez a lugosítás-savasítás meg legalább annyira marhaság minta vércsoport diéta, ilyenekkel külön ne fáraszd magad:)

A krumpli helyett ajánlom a répát! Szerintem sokkal finomabb mind párolva, nade sütve!!!!! Egy kis görög fûszerrel megszórva, vékonyra szelve uborkaszeletelõn és úgy kisütve olajban.... nincs az a sültkrumpli ami a közelébe érne.
Sajnos sokkal tovább kell sütni, és fõzni is mint a krumplit, de megéri. Egyszer még egész vékonyból nagyon sokáig sütve répachipset is csináltam (egy idõ után annyira kisül hogy pont olyan ropogós lesz állagra mint a bolti chipsek) - na az aztán mindent visz, ember legyen a talpán aki az egészet nem tömi magába egyszerre:)  És laktató is.

Nincs jelen

 

#122 2007-09-06 19:28

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hali!
Én annak idején megfogadtam Rigor tanácsát. Tényleg elhagytam a krumplit meg a cukrot- a babapiskótát és kekszet. rengeteg gyümit eszem és persze a répát. Ennek köszönhetõen a nyáron remek barbna színre tettem szert. Most pedig, hogy újra dolgozhatom- jól érzem magam.- Ja: káposzta- apárolt formáját próbáltam. Gond nélkül bejött. Semmi gondom nem volt vele. Én azt ajánlom kis mennyiségben próbálkozzatok.- pusszantás!!!!!!!

Nincs jelen

 

#123 2007-09-06 21:00

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Örülök hogy bejött a tippem, bár azt nem értem hogy függ össze a barnulással?:)

Nincs jelen

 

#124 2007-09-06 21:29

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kedves Rigor, úgy hogy a sárgarépában rengeteg A-vitamin van, ami a napsütés által termelõdõ D vitaminnal együtt segíti, fokozza a melanin/pigment termelõdést, és hamarabb leszel napsütötte színû:)

Nincs jelen

 

#125 2007-09-06 21:32

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Más: ismeritek a www.alter.hu oldalt? Érdemes megnézni, majd regisztrálni. Robnál találtam egy füzetkét, ami SCHaer-termékek (gluténmentes cuccok) gyönyörû fotóival arra sarkalt, hogy utánanézzek... Regisztráltam, mert azt tervezem, hogy mire kijön a kórházból meglepem néhány SCD-hez való finomsággal..

Nincs jelen

 

#126 2007-09-06 21:46

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hmm akkor azért lettem én is barnább idén:) (és idén elõször nem égtem le! - na jó persze, mert már tavasztól folyamatosan félmeztelenül bringáztam)

Nincs jelen

 

#127 2007-09-06 21:53

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

A répával azért óvatosan mert a túlzott fogyasztásnál besárgul a bõröd.

Nincs jelen

 

#128 2007-09-06 22:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hát azért annyit nem eszem:) épp csak amikor már nagyon kívánom a köretet:P De többnyire inkább salátát szoktam.

Nincs jelen

 

#129 2007-09-07 13:38

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

"A béta-karotinban gazdag nyers sárgarépa rendszeres fogyasztásával fizikai fényszûrõt juttatunk a bõrbe, így ajánlatos kora tavasztól a rendszeres fogyasztása"...tehát nem csak az A vitamin tartalma miatt leszünk tõle szép barnák. De tényleg azok leszünk, legalábbis én is sokat eszem és már rég voltam ilyen barna, mint idén nyáron....ja és tartósabb is a barnaság, ha sokat eszel belõle.

Nincs jelen

 

#130 2007-09-07 16:05

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!
Én most találtam rá erre a topikra, jo ötlet itt megosztani a recepteket másokkal sokat segíthet én még nem nagyon ezsem sokmindent, mert nem sikerült eddig kitapasztalni mi is jo, kerestem egy pár helyen Kovács Ágnes diétás könyvét de elfogyott ahol néztem, így marad a kisérletezés, de remélem itt csak olyan receptek vannak amik tuti jok, nálam még mindig nem tudták eldönteni h crohn vagy colitis hát nem vicces...:( egyenlõre salofalkot szedek de nem változik töle semmi.
Írjatok sok sok receptet:)

Nincs jelen

 

#131 2007-09-07 16:51

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok

Nekem ugy rémlik h kakaot nem szabad enni de itt sok receptben szerepel, akkor most lehet?
A dokim azt mondta ne egyek cukrot sem lisztet csak mézet de itt szerepel mind kettö, akkor most mit is lehet enni???

Nincs jelen

 

#132 2007-09-07 16:55

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Szia! Mint már sokan írták ez egyénfüggõ Én pl. semmilyen tejes dolgot nem ehetek, még joghurtot / amit imádok/ sem ,mert különben irány a Wc.De valahol azt olvastam ,hogy  a sárgadinnye kifejezetten jó hatással van colitisre?!
Nekem azt mondta a doki egyáltalán nem kell diétázni  és ugyis magam tapasztalom ki ,hogy mi az amit megehetek ,fõként ilyen aktív szakaszban ,mint amilyenben most vagyok -és igaza volt  / bár   kellett hozzá egy kis idõ/...

Szerkesztette: CSICSU (2007-09-07 17:06)

Nincs jelen

 

#133 2007-09-07 17:28

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

kicsimeli: nézd meg milyen típusú diétás receptek azok, mert tippem szerint nem scd-s receptek hanem mezei hasmenésesnek valók. Abban meg persze hogy liszt meg cukor meg egyéb marhaságok. Szóval felejtõs.
Angolul van itt pár:
http://www.scdiet.org/2recipes/default.html
http://www.breakingtheviciouscycle.info/

De majd egyszer megemberelem magamat és leírom én miket szoktam:)

Most épp keleties ízesítésû rántottát eszek párolt répával és saját készítésû majonézzel, mellé pedig bolerot.

Nincs jelen

 

#134 2007-09-07 17:51

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Jó étvágyat Rigor! :)
Olvastam a te recepteidet is de még nem próbáltuk õket sokan tanácsolták h vegyem meg Kovács Ágnes könyvét igyekszem de eddig nem találtam sok helyen már elfogyott:( itt olvastam a többi receptet ebben rovatban. Akkor ehetek csokit is? Mert én nagyon édesszájú vagyok és nem bírom sokáig valami finomság nélkül:) amúgy hideg kaják közül mit javasolsz?  a kenyér vajjal meg sonkával jo, de egy idõ után uncsi én 11 órát melozok és nem sok idõ van enni ezért szendvicset szoktam csak vinni.
Szép napot!

Nincs jelen

 

#135 2007-09-07 17:52

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

még egy kérdés milyen lisztet lehet használni fõzelékekhez?

Nincs jelen

 

#136 2007-09-07 18:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Namost ez attól függ, ha rászánod magad és scd diétát tartasz, akkor a szendvicset meg a lisztet elfelejtheted.

Sajnos a csoki sem jó, nekem is azt a legnehezebb visszafogni, de mondjuk egy zsömle több bajt csinál scd elvek szerint mint pár kocka csoki, úgyhogy belefér. Ja, meg a fehérjeturmix csokis ízesítésû, cukormetnes stb, azzal kb a csoki utáni vágyat is le lehet küzdeni, meg munkába vinni se rossz. Persze lehet mondani hogy unamas, de aki szereti a csokit az sosem únja meg:)

Szóval maradnak inkább a fõtt tojások, tojás mindenféle ügyes csomagolásban, pástétomok, sült husik, saláta, alma.

Milyen fõzelékre gondolsz? - eleve túlsok féle nem nagyon lehet, mert hiába pürésítesz, a többség magas keményítõtartalmú ami problémás lehet.

Egyébiránt pl répa alapú "fõzeléket" néha szoktam én is csinálni, szerintem egyáltalán nem kell a fõzelékbe liszt, inkább finom fûszerek - aztán a végén persze nem is hasonlít fõzelékhez inkább zöldségpástétomnak hívhatjuk viszont finom!:)

SCD-ben persze elvileg lehet használni mandulalisztet, de én még nem láttam sehol, másrészt gondolom nagyon drága.

Szerkesztette: Rigor (2007-09-07 18:15)

Nincs jelen

 

#137 2007-09-07 19:44

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Mivel ez a téma érdekel, ezt mindig át szoktam futni.
Lehet másféle diétát is tartani, de az erre a betegségre irányzott diétát nem scd-nek hívják, mert nem az. Ennek a betegségnek a fõ diétás elveit kell betartani, az a lényeg. És erre lehet még rátenni másféle irányokat, van aki húst nem ezsik, van aki szénhidrátot.
Az egy nagyon fontos alapelv szerintem, hogy semmi mûvi kaját nem kell az amúgy is érzékeny belekbe tenni. Semmi, amiben mindenféle E-k vannak: babapiskótától (mit gondoltok, az 1 tonna guargumi vajon mibe ment bele, ha nem pékárukba?) háztartási kekszen át levesporokig és ilyen-olyan porokig. Én ennek a fehérje pornak az összetételére lennék kiváncsi. Mert mindenbe, még a babapiskótába is(!) tesznek mindenféle sz@rt; nem hinném, hogy az izomgyúróknak a legtisztább, legbélkímélõbb összetételû bio minõségû, nem mû izéket állítanának össze.
Például az olajos magvak nem ajánlottak, akkor nem hiszem, hogy - még ha méregdrága is, mert tényleg az - a mandulaliszt jót tenne.
A betegség fõ diétás alapelveit kell betartani. Zsírzsegény, cukorszegény, rostszegény, tejmentes/szegény, belen megtelepedõ-letapadó kelttészták, pogácsák stb. kerülését stb. stb.
Ha valaki nem tartja be az arany középutat, az optimális egyensúlyt a táplálkozásban is, az nem tesz jót. Túl sok tojást enni pl. ugyanúgy nem jó, mint túl sok csokit. A fõtt tojás pedig az egyik legnehezebben emészthetõ étel. A kolezterinre pedig tényleg nem ajánlott sokat fogyasztani. Akinek az epéje nem a zsíros ételektõl, hanem a betegséggel járó "mellékesként" nem tökéletes, annak kifejezetten káros is lehet, ha soka tojást eszik.
Nem vitázni akarok, csupán leírtam. Lehet, hogy nem a keksz elhagyása tett jót, hanem a keksz elhagyása, ami teli volt E-kkel tömve.
Mindenki úgy eszik, ahpogy gondolja, ahogy tud, amit hisz. De elképzelhetõ, hogy a placebó-féle hatás jön itt is elõ. MÁsnak tulajdonítható valami, mint aminek igazából köszönhetõ. Az pedig, hogy a búzából készült ételek nem tesznek kifejezetten jót a bélnek, olvasható. Én is írtam már ide. De van egy csomó más gabonaféleség a kölestõl a rizsig, és a rizst és kölest is lehet sokféle módon készíteni.
Én nagyon örülnék, ha leírnád, mik az összetevõi a fehérjeturmixodnak, mert fehérjét, ha lehetne valamit jót, szívesen vennék én is.

Nincs jelen

 

#138 2007-09-07 20:00

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Yakus! Nagyon sok igazság van abban, amit írtál!

Nincs jelen

 

#139 2007-09-07 20:28

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hogy ellensúlyozzam Marthuskát: Yakus! Nagyon sok tévedés van abban amit írtál!

1. Az scd diétát kifejezetten crohn-ra fejlesztették ki.
2. Olvasd el az káros körforgás szénhidrátra vonatkozó elveit, és megérted miért nem mûküdik az hogy van akinek ez jó van akinek az. Francokat, a keményítõ, összetett szénhidrát emésztése ugyanúgy sarkallatos pont mint a chilipaprika rágcsálása.
3. Az hogy E szám nem jelent semmit, egyszerûen csak megjelölés. Kifejezetten egészséges adalékanyagoknak is rémisztõ kódjuk van.
4. A guargumitól senkinek semmi baja nem lesz, legalább olyan veszélyes mint az alma. Azaz hogyha az alma mérgezõ rovarirtóval volt kezelva akkor bajt okoz. Egyébként nem.
5. Ne hidd el, hogy könnyen emészthetõ tápokat csinálnak a sportolóknak. Fõleg azoknak aki kokszolnak!  Számukra  létszükséglet hogy az amit megesznek minél tisztább legyen, ezért is esznek például biogyümölcsöket stb. (már ami a kaja szilárd részét illeti).
6. cukorszegény - ok. van egy rakás féle cukor, légyszíves ne vedd egy kalap alá õket. Monoszaharidok mehetnek, sõt kellenek.  Helyesebben így hangzana: összetett szénhidrátot kerülni.
A kelttészta nem tapad le, hanem ádázul bomlik, borítja az inzulinháztartást, sok salakanyagot hagy magaután,
a bomlástermékei felborítják a bélflórát, és még sok galambot is lehet utána eregetni.
7. azt leírtam korábban is hogy akinek az epéje nem bírja a tojást, az a sárgáját vegye ki belõle és fogyassza csak a fehérjét. Egészséges epének egyébként jó, mert meghajtja.
8. Régi és megdõlt tévhit hogy a tojás rossz a magas koleszterinre. Minthogy kétféle koleszterin létezik: ldh(rossz) és hdh(jó) és ez utóbbi van a tojásban.. Szóval végeztek rá kísérleteket, magas koleszterinszintû emberekkel sok tojást etettek és láss csodát, lement a koleszterinszintjük!!!!
De ha érdekel cikkekkel, linkekkel alátámasztom.

Kár hogy többet nem írtál mert akár összejöhetett volna a 10 pont is (esetleg megjegyezni hogy az ami természetes vagy mesterséges nem feltétlenül jelzi hogy jó-e vagy rossz, vagy leírni hogy az aspartame egyáltalán nem káros, csak hoax rémhírekben terjesztik, esetleg csatolni mellé tanulmányt miért nem káros. stb. )

A fehérjekészítmények oldalán hatalmas táblázatok szoktak lenni amin részletesen mg-ra lebontva le van írva pontosan mibõl mennyi van benne. Tartósítószer pl emlékeim szerint nincs, mert teljesen kiszárított porról van szó.

Nincs jelen

 

#140 2007-09-07 21:34

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rigor,
-sehol nem olvastam, hogy ezt a diétát erre a betegségre fejlesztették volna ki. Ha így lenne, miért nem propagálja mindenki?

-Az emberek elég rég esznek gabonaféléket ahhoz, hogy kellõ tapasztalat legyen arról, hogy a gabonafogyasztás nem eleve kártékony. De van, aki rágcsálhat szemrevóbbenbés nélkül chilipaprikát, van, aki nem. A szélsõségektõl kell óvakodni általában.

-Természetesen mindenki tudja, én is, hogy az E-szémok nem mindegyike ártalmas.

-A guarguminak nézz utána, a növény eleve mérgezõ, de kis mennyiségben nem. Én azonban kis mennyiségben is óvakodom tõle, mert a belem nem makkegészséges.

-A sportolóknak az a létszükséglet, hogy bármi áron nyerjenek. Némelyek esetleg szteroidokkal, hormonokkal, növekedésgátlót a tornászoknak stb,. stb.bármi áron.

-Szénhidrátra is szüksége van a szetrvezetnek. Finomítatlan cukrokra nem igazán. A méz ugyanúgy cukor, mint a cukor. A barna cukor is. Mégis, utóbbi kettõ egészségesebb. Sõt, a fruktóz (gyümölcscukor) is inkább javasolt ebben a betegségben. De minden szénhidrátot teljesen kihagyni: a ló másik oldala.

A kelttészta, friss pogi, friss foszlkós kaláccsal ellentétben a szárazabb zsemle, kenyér, pirítós jóval könnyebben emészthetõ, mert nem válik gulásztáva és nem tapad le a bélfalra, mert nagyobb felületen értinkeznek az apró, szétmorzsolható (azaz szárazabb, szikkadtabb) pékáru részecskéivel az emésztõnedvek.
Sok salakanyagot a rostok termelnek, nem a friss pogácsa v. kelttészta.

A tojáskísérletedrõl írtakat ha alátámasztanád, mert ígyhumbug a tudomány mai állása szerint, noha a tojásról mondottakat tényleg sok szempontból revideálták. Azt is ezeretem, amikor ráírják a margarinra (hidrogénezett, ártó, veszélyes margarinra), hogy koleszterinmentes. Meg az olajra. A koleszterint majd a szervezeted termeli ki a zsírok hatására.

Más sok mindenben a véleményem, mint a tiéd. Nem meggyõzni akarlak, csupán leírtam. Aki olvassa olvassa, aki nem, nem.

Az ember teste érztékeny valami, nem túlzásokra találták ki. És hosszú ideig érdemes megõrizni - a lehetõ legjobb állapotban. Valami, ami rossz, kártékony, nem biztos, hogy abban a pillanatban megmutatkozik. Az ok-okozat összefüggés nem ilyen egyszerûen letapintható.

A mértékletesség, a szélsõségek kerülése, a túlzásoktól való mentesség általános alapelv kell hogy legyen a táplálkozásban is.

Nincs jelen

 

#141 2007-09-07 23:28

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Yakus: tessék: http://www.scdiet.org/1about/default.html  - azt én sem értem hogy hazánkban miért nem propagálják, helyette viszont jóval elmaradottabb és nem túl hatékony diétás elveket operálnak (kanadában tudtomaal vannak külön scd termékeket forgalmazó boltok is). Itt a crohn-colitis oldalon is elég komoly irodalma volt receptekkel listákkal, de most épp átalakítás van, ezért nem találod. (robur ígérete szerint jelentõs bõvítéssel kerül fel hamarosan az scd diéta).  Persze van olyan vélekedés is orvosi körökben hogy hóógyne szinte mindent ehetsz, meg javasolnak egy mezei hasmenéses diétát ami nekünk nem épp a legjobb (saját tapasztalat, ugyanolyan szintû aktivitás mellett az scd-vel nagyságrendekkel elviselhetõbbek a tünetek, gyorsabb a gyógyulás, stb stb-).


Nyilván a gabonafélék fogyasztása más lapra tartozik a rizs, a zab remek táplálék, (a fehér lisztes cuccok az egészséges embereknek sem a legjobbak) épp csak nekünk a káros körforgás, összetett szénhidrátok emésztési mókái miatt nehezebben elviselhetõvé teszik és megnyújtják az aktív idõszakot.


Az hogy a szélsõségektõl óvakodni kell általában - nos persze ebben van valami de például ezzel a vitaminmániások nem értenének egyet:) (én meg velük nem értek egyet:P).  De attól függ milyen alap életmódhoz mérjük a szélsõséget. Mondjuk a megszokott zsírszénhidrát bomba hagyományos étkezéshez képest szélsõségesnek tûnhet egy olyan diéta amiben nincs chips csoki krumplihegyek és több kg tészta, ráadásul napi 8szor kell enni. Holott ez a jobb.  Szóval nézõpont kérdése. Lehet hogy az amit eleve normálisnak és kiegyensúlyozottnak hittél valójában az ideálishoz képest szélsõséges.


Persze bármi áron, de egyszerû a dolog: a koksz mellé ha a többi nem tiszta minõségi élelmiszer akkor komoly mellékhatásai lehetnek már egy mezei párizsizésnek, - sokkal érzékeny a koksztól túlfeszített szervezet, ráadásul
ha náluk beüt egy betegség akkor egy hét hasmenés is fél év munkáját teheti tönkre. Sok a tévhit és a hamis elõítélet a téma körül.

Utánanéztem a guarguminak, én nem találtam mérgezõ hatását, légyszíves linked be a forrást, érdekelne.
Én csak ezt találtam:

"A guargumi vízzel duzzadó élelmi rost, amely emészthetetlen, így a vizet visszatartja a bélben és ozmotikus hashajtóként hat, illetve elõsegíti a bélmozgásokat, oldja a székrekedést és segít megelõzni annak olyan szövõdményeit, mint a divertikulózis, a Crohn betegség, a kolitisz és az irritábilis bél szindróma. "
Abszorpciós képességének köszönhetõen képes megkötni a mérgeket és baktériumokat (amelyek pl. fertõzéses hasmenés okozói lehetnek)."

- Bocs de nekem ez inkább pont ellentétes hastásnak tûnik....


A méz monoszaharid.  Könyörgöm nézz már utána mielõtt ilyeneket leírsz.

A fruktózt talán korábban írtam hogy javasolt ebben a betegségben, mega szõlõcukrot - ezek monoszaharidok!!!!
A barnacukor nem!!!! Az ugyanolyan rossz mint a finomított fehér cukor, épp csak nincs megtisztítva. (ez a barnacukor jobb szintén régi mítosz.)



A tésztákhoz annyit tenneék hozzá hogy nagyon komolyan észrevehetõ milyen durván megnöveli a széklet mennyiségét. Káros körforgásról nem is beszélve, mert az a lényeg.


A tojáshoz elsõ körben ezt találtam csak :http://begreeny.com/?p=51   (de már fáradt vagyok ígérem keresek még megbízhatóbb forrást) (tehát a tojás károsság a tudomány régebbi állása szerint:) )


Én szkeptikus vagyok és eléggé belemélyedtem ebbe a táplálkozási témában pro-kontra. Sok dolog volt amiben rengeteget változott a véleményem csináltam hülyeségeket is, hittem is hülyeségekben, de már jobban odafigyelek.

Eleinte az scd-vel is elég bizalmatlan voltam, naponta mértem a vércukrot, vérnyomást stb, de aztán pár hónap múlva olyan csudajó vérképet, vércukorszintet tudtam felmutatni hogy nem hitték el hogy beteg vagyok:) (na bezzeg azelõtt). Arról nem is beszélve hogy direkt próbálgattam hogy bizonyos hasonló idõszakokban hogy reagál a szervezetem. Hát az a helyzet hogy nagyon erõsen érezhetõ a különbség.

Nincs jelen

 

#142 2007-09-08 12:09

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rigor,
nem akarlak meggyõzni, sem vitázni, sem szófacsarások kicsavarásába és reagálásaiba belemenni. Hogy belinkeled nekem az scd honlapját, ami nyilvánvalóan a saját elméletét fogja propagálni, nem jelent objektív mércét - nekem nem meggyõzõ.
A honlapra belinkeltem már egy két szájtot, amelyre érdemes benézni. Javasolom a Tudatos Vásárló- t újfent. (www.tudatosvasarlo.hu) A guargumiról emlékeim szerint ott olvastam, vagy az õ általuk megadott linkek egyikén.

Egyszer nézz utána, mibõl áll és hogyan készül pl. a parizer, vagy a trappista sajt. Én ezeket is mûkajáknak mondom.
Az orovosoknak gõze nincs arról, hogyan kéne diétázni, ezért sokan azt mondják a betegnek: ó, egyen, ami jól esik, majd kitapasztalja stb. Errõl már írtunk itt régebben.
Én nem akarok itt sem észt osztani, sem vitázni. Akit érdekel, alaposan utána tud nézni mindennek. Ha valaki azt hiszi, a méz ártalmatlan, kanalazhatja cukor helyett, az egye. Ezt egészségeseknek mondják, és rájuk igaz is. De a méz, mint tudjuk, erõsen savasít, így nem olyan egyéretelmûen jó, mint ahogy sokan tévesen hiszik.
Ne haragudj, én ezzel befejeztem az eszmecserét errõl a témáról. Csupán azért írtam, mert egy ideje olvastam a táplálkozási hozzászólásaidat, a bizonyosság szintjén lévõ állításaidat. De mindenkinek, aki egy az egyben elfogadja a nézeteidet, azt javasolom: kétkedjen azért egy kicsit. Nézzen szét, olvasson, nem egyféle út van. Nem egy az igazság, a gyógyulás stb. - az scd. Az kétségtelen, olvasni, tájékozódni kell. Tapasztalatból tudom, hogy ez hasznos.
:)

Nincs jelen

 

#143 2007-09-08 15:20

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok! Én csak azt tudom mondani, amit az orvosom mondott. Crohnra "nincsen csodadiéta".

Nincs jelen

 

#144 2007-09-08 15:43

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hol írtam én hogy egyél parizert meg ilyeneket! Tökre kizárt:) - persze ha egy kicsit utánanézel rájössz hogy annyiba kerül amennyibõl rendes húst vehetsz stb.

Te a természetgyógyász siteokról meg hoax lánclevelekbõl tájékozódsz? Vagy úgy tûnik különösen fogékony vagy a tudománytalan táplálkozási elméletekre, lám újabbat felvillantottál.

Ez a savasítás lugosítás dolog még logikátlan alapokon is nyugszik, idézek két gondolatot ezzel kapcs egy másik fórumból:
2
- a szervezeten belul a savassag-lugossag merteke (pH) nagyon precizen szabalyozott, es a kulonbozo szervekben eltero. A a ver kozel semleges (7.4), a nyal lugos, a gyomor savas, a vekonybel lugos, a vizelet valtozo 4.5-8 kozott... nem definialt, hogy a "szervezet" savas-lugos volta alatt melyik reszlet pH erteket ertik?
- Az eteleket besoroljak savas es lugos valtozast okoz csoportokba, es kifejezetten savanyu, savas pH-ju eteleket is "lugosito" hatasunak tartanak.  "

Az scd diétát nem csak a diéta oldalán találod meg hanem más crohn-colitises, illetve egyéb orvosi oldalon is(bár ez semmit nem jelent.. ha kipróbálod mondjuk 1 évig kísérletezve milyen amikor nem tartod be, milyen aktívan na akkor talán rájösz hogy marhaság-e  - persze némi módosítás ennél sem árt egyéni érzékenység miatt pár dolog kihúzva stb. de az alapelv, vagyis az összetett szénhidrátok kerülése a lényege amitõl ez több lesz mint egy rosthagyó diéta). (hú én az elején naponta többször mértem vércukrot vérnyomást stb, aztán jött olyan csuda jó vérképem hogy nem hitték el hogy beteg vagyok:) - na bezzeg korábban. - persze ez nem számít semmit, sõt ahol valaki a személyes élménybeszámolóival agitál az nekem pl mindig gyanús szokott lenni:P  Mert nem ez a lényeg hanem a káros körforgás:) - )

A tudatos vásáról oldal azért mégsem olyan alapos, például az
aszpartamról is leírják a hülyeséget a metanollal és fenilanilinnel.

Az aszpartam fenilalanin- és aszparaginsav-tartalmát nem szabad túlmisztifikálni. Egy adag tejben nyolcszor több a fenilalanin és tizenháromszor több az aszparaginsav, mint egy azonos adag 100%-osan aszpartammal édesített üdítõitalban.

A metanol kis mennyiségben természetes tartalomként sok élelmiszerben fordul elõ. Egy aszpartammal édesített üdítõitalban azonban kevesebb a metanol, mint ugyanannyi természetes paradicsomlében.

bõvebben az aszpartamról:
http://www.nana.hu/index.php?apps=cikk&cikk=21576


Én sem egy helyrõl szedem ám az információimat, de szkeptikus lévén azt hiszem elég jól mûködik az összessküvéselmélet és áltudományos blabla elhárító szûrõm, ráadásul több irányból is szeretem megszemlélni összevetni a dolgokat.

Nincs jelen

 

#145 2007-09-08 15:49

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Marthuska: sõt igazából nem a diétától gyógyulsz meg, meg nincs is csodadiéta, én is épp úgy aktív tudok lenni ha olyanja van a colitisemnek akármennyire diétázom csak az nem mindegy hogy hogy tudom elviselni ugyanazt a szintû aktív állapotot!!!!!!

Tehát mondjuk van x méretû sebem ami y mennyiségût vérzik.
Ha én erre rázabálok fél tonna krumplis tésztát  akkor 5 percenként mehetek a wc-re, és ha viszont scd-t akkor napi 2-3. Arról nem is beszélve ha eszem összett szénhidrátot,  akkor jön a gázképzõdés. És ha  béltartalom véres-nyákos akkor minden egyes galamb a wc-re parancsol ha nem akarod beszaftozni a fehérnemûdet.
És ha eléggé gyulladt akkor visszatartani sem tudod azt a madarat. Ha viszont szépen megy az scd akkor egész nap elvagy pukkantás nélkül. Szigorúbb scd-vel meg mennyiségileg olyan kevés és olyan állagú székleted lesz ami a sebeket nem ingerli úgy mintha nem tartanád be.  És ugye az összetett szénhidráttól  negatív irányba borul a bélflóra ami talán szintén nem tesz jót.

Aki szerint ez marhaság az ne csinálja. De legyen szíves ne is agitáljon ellene.

Nincs jelen

 

#146 2007-09-08 15:53

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Én bizony jópár évet éltem volna át sokkal, de sokkal kevesebb szenvedéssel ha mindazt már az elején tudom amit ma, ezért tartom fontosnak hogy elmondjam amit megtudtam. Meg azért mert humanista vagyok:)

Nincs jelen

 

#147 2007-09-08 17:24

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rigor! Én nem tudok mit mondani az SCD diétáról, mivelhogy ki sem próbáltam. Attól félek, hogy ha csak ezeket enném, még jobban lefogynék /se kenyér, se krumpli, se rizs, se tészta?!/ Hát én ezeken élek!!!
Mindenesetre kíváncsian várom majd az SCD-s recepteket. Írtad, hogy lesz egy ilyen topik. Majd meglátom, mit tudok belõle megvalósítani. Én nem vagyok ellensége semmilyen diétának, fõleg ha tudom, hogy már másokon segített.

Nincs jelen

 

#148 2007-09-09 14:11

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rigor,
az akadémiai székfoglalódra majd hívj meg.

Természetesen csakis hoaxokból, huszadrangú, zombiknak és Gyõzikéknek írt szájtokból és lánclelvelekbõl tájékozódom, és különösen fogékony vagyok a tudománytalan nézetekre, mint ahogy írod rólam. A témáról mit sem tudok, mint ahogy mindazok a szájtok, dietetikusok, tudósok és orvosok, akik nem az scd-hívei, s akiket olvastam. A tudományos világ bújjon el mögötted, és csönd legyen nekik, ha azt gondolják, az aszpartam, bizony rákkeltõ, a méz, bizony, savasító (összefüggéseit a gyulladással bizonyára a kisujjadból rázod ki kémiai képleteivel és folyamatival együtt), a gabonák nem elhagyandóak (a makrobiotika is egy baromság), a vegetariánusok, és akik még az egészséges embernek is a nagy, vörös húsok mérséklését hírdetik - ostoba fajankók stb. stb.

Nem igazán szeretem, ha kiforgatják, tendenciózusan félreértik a szavaimat, és eleve olyan nívójúnak feltételeznek, mint aki csak csakis fórumokból akar táplálkozástudomáyni dolgoról tájékozodni.
Nincs igazad, nem fórumokról szerzem az információimat kizárólag. És fõleg: válogatni tudok az információk és a fórumok váteszei között.

Nincs jelen

 

#149 2007-09-09 14:34

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Halika!

Csak kapkodom a fejem,gyerekek mi van itt?
Szõkenõsen kérem a magyarázatot,máshogy ugysenem értem!

Nincs jelen

 

#150 2007-09-09 16:07

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Na tessék, nem gondoltam, hogy a savanyúkáposzta és az SCD iránti érdeklõdésem után ilyen vita keletkezik.
Nekem nagyon szimpi az SCD diéta, mindenképp kipróbálom, és akkor majd a tapasztalatokkal már én is tudok valami okosabbat írni. Csak meg tudjam állni!!!
Rigor, te nem estél kísértésbe az elején, amikor elkezdted? Nem mintha nem lenne akaraterõm, de vannak olyan ételek, amiknek azért nem nehéz elcsábulni! :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB