#251 2010-10-28 11:38

Jucuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

:-) sziasztok!
szép napokat mindenkinek!
ezek az elsõ soraim,ma regisztráltam.
                                                         üdv.mindenkinek Jucuska

Nincs jelen

 

#252 2010-10-28 12:00

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Öcsém, Zsuzska, nem semmi cuccokat ide nyomsz. Az Istenke áldjon meg érte!!!!!:):)

Nincs jelen

 

#253 2010-10-28 15:48

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ede :):) Kedves egészségedre!

Elõrevetíteném,hogy a hosszú hétvége alatt kipróbálom majd a gõzölt gesztenyetortát is. Ha jól sikerül az is felkerül :)

Nincs jelen

 

#254 2011-01-26 18:52

csupata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Csirkefasírozott:1,5 kg csirkemellfilé, 2 sárgarépa, 1 zsemle3, 1 tojás,olaj,só,majoránna,édes pirospaprika.
A zöldséget megtisztítjuk, megmossuk, a zsömlét vízbe áztatjuk, a husit darabokra vágjuk. Az így elõkészített hozzávalókat ledaráljuk. A masszát sózzuk, fûszerezzük, a tojással jól összedolgozzuk.
Alufóliát kikenünk olajjal, ebbe szorosan beletekerjük  a húsos keveréket.
Rudat formálunk belõle, elõmelegített sütõben megsütjük, a végén a fóliát kinyitjuk, óvatosan, ügyelve, hogy ne égjen meg.
                            jó étvágyat üdvözlettel csupata

Nincs jelen

 

#255 2011-01-26 19:03

csupata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sajttal töltött krumpli:
4 db nagy krumpli, 10dkg sovány sajt, / ó vári, tolnai/, 2 ek margarin, 1dl kefír, só, bazsalikom, borsikafû,
A megmosott krumplit héjában megfõzzük, majd kihûtjük, meghámozzuk.Hosszában kettévágjuk, a belsejét kikaparjuk úgy,hogy 2 cm-es széle maradjon.A kikapart fött krumplit összekeverjük a margarin felével, a kefirrel, fûszerezzük.A fûszeres masszát visszatöltjük a krumpli üregébe, a tetejét megszórjuk reszelt sajttal.A maradék margarinnal kikenünk egy tûzálló tálat beletesszük a töltött krumplikat, és közepes tûzön szép pirosra megsütjük.

                              üdv csupata

Nincs jelen

 

#256 2011-01-26 19:09

csupata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sajtos virslisaláta:
2 pár baromfivirsli, 15dkg sovány sajt, 2 dl kefírt, citromlé, kevés reszelt hagyma.
A virslit megfõzzük és karikára vágjuk, a sajtot kis kockára vagy gyufaszálnyi csíkokra daraboljuk.A kefírt elkeverjük citromlével, sózzuk, és jól elkeverjük a virslivel és a sajttal.Egyéni érzékenység szerint reszelhetünk bele kevés hagymát.

     üdv csuputa

Nincs jelen

 

#257 2011-01-26 19:14

csupata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Barackos túrókrém:
15dkg sovány túró, 2-3 õszibarack, fahéj, méz, 1 dl vaniliás Nutridrink.

A barackot megmossuk, meghámozzuk, apró kockára vágjuk. A túrót összeturmixoljuk késhegynyi õrölt fahéjjal, és a Nutrdrinkkel, végül elkeverjük a barackkal. Ha kell, pici mézzel édesíthetjük.

               üdv csupata

Nincs jelen

 

#258 2011-01-26 19:22

csupata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hússaláta:
20dkg csirkemellfilé, 1 nagy krumpli, 1 nagy alma, 2 dl kefírt, só, citomlé.
A csirkemellet enyhén sós vízben puhára fõzzük. A krumplit meghámozzuk, kockára vágjuk és megpároljuk.
Az almát szintén kockára vágjuk, csepegtetünk rá citromlevet, hogy ne barnuljon meg. A kefírt elkeverjük citromlével, sóval, és ezt az öntetet elkeverjük a csíkokra vágott csirkehússal, a krumplival, és az almával.

                                              üdv csupata

Nincs jelen

 

#259 2011-01-26 19:27

csupata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Babéros pulyka:
1,5 kg pulykamell, olaj, 2 ek liszt, 1 ek joghurt, 2 babérlevél, só.
A húst megmossuk, apró kockára vágjuk és kevés olajon megforgatjuk, míg ki nem fehéredik. Ezután sózzuk, beletesszük a babérlevelet, és kevés vízzel fedõ alatt puhára pároljuk.
A lisztet elkeverjük a joghurttal, és besûrítjük vele a hús levét. Ha a mártás túl sûrû lenne, vízzel hígítsuk.

                                                                            üdv csupata

Nincs jelen

 

#260 2011-02-07 10:34

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Élesztõpástétom

Hasonló az íze a húslevesben fõtt májas töltelékhez (májhoz hasonló ízt ad az élesztõ)
Hozzávalók : 3 nagy fej vöröshagyma (kb fél kg),  3/4 tk v. ízlés szerint kõsó (a durvaszemcsés, nem a jódozott finomított), víz, 1 kocka élesztõ (5 dkg, bolti sörélesztõ), zsemlemorzsa, õrölt pirospaprika, bors, majoránna, petrezselyem zöldje, kb 2 ek hidegen sajtolt olivaolaj

Készítés : a finomra vágott vöröshagymát vízben sóval odatesszük fõzni, nem olajban dinsztelünk! Kb 30-40 perc alatt majdnem szétfõ a hagyma, víz legyen benne, ha kell pótoljuk. Ezután beletesszük az 1 kocka élesztõt és ezzel együtt kavargatva viszonylag nagy lángon tovább fõzzük, hogy az élesztõgombák teljesen elpusztuljanak. Tovább fõzve hozzátesszük a fûszereket, majd a végén adagolunk hozzá zsemlemorzsát. Ezzel állítjuk be az étel állagát, hogy pástétomszerû krémet kapjunk. A tûzrõl levesszük hûlni hagyjuk és megvárjuk míg melegre hûl, ne legyen forró. Ekkor keverjük hozzá a zsiradékot (hidegen sajtolt olivaolajat, vagy ha nincs más akkor a szokásos étolajat)

Ez teljesen reform étel, kenyérre vagy pirítósra kenve zöldségekkel fogyasztjuk. Májkrémszerû íze van, mûhiba esetén az élesztõ felfújhat bennünket, ezért kell az élesztõt beletéve legalább 15-20 percig fõzni.

Szerkesztette: Ottó (2011-02-07 10:36)

Nincs jelen

 

#261 2011-02-27 16:16

polidori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!
Crohn betegként én is recepteket gyûjtök. A diétásra formált, és eddig elkészített receptjeimet ide szedtem össze: crohndieta.blogspot.com
Gyertek, és segítsetek oda is minél többet összeszedni.
Mindenkinek jó egészséget!

Nincs jelen

 

#262 2011-03-03 09:28

Amon-Ré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Kérdeznék tõletek, a párom a crohn beteg, szeretnék neki változatosan fõzni, de olvasgatva a recepteket tapasztalom, hogy tartalmaz fokhagymát, vöröshagymát, meg néha egyéb mást amit elvileg nem lehetne enni. Akkor most ez, hogy is van? Elég tanácstalan vagyok, õt kb. egy hónapja mûtõtték, mert elzáródás miatt kilukadt a bele. :( Szeretném jól csinálni a dolgokat..

Köszi mindenkinek aki kicsit helyreteszi a bizonytalanságom :)

Amon-Ré

Nincs jelen

 

#263 2011-03-10 17:49

MSE
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Szia Amon-Ré!

Engem 3hónapja mûtöttek.Én is igyekszek  változatosan fõzni,már eléggé meguntam
a semleges,ízetlen ételeket..
Nekem az orvosom mindig azt mondta,hogy próbáljak
meg kísérletezgetni az ételekkel,mert egyéni ,hogy ki mit bír.
Egyszer próbáltam,a vöröshagymát,egy ételbe.
Nagyon rosszul lettem tõle. Meg is fogadtam,hogy soha többet,nem ér ennyit.
Mégis hiányzik a hagyma az ételekbõl,sok étel alapja .
Egy ismerõsöm tanácsolta,hogy próbáljam meg a póréhagymát,az nem olyan erõs.
Bevált! Most már több ételbe is raktam,sõt szendvicsre is raktam nyersen!
Semmi bajom sem volt tõle és az ételek is finomabbak. :)
Ajánlom,hogy tegyetek egy próbát!

Nincs jelen

 

#264 2011-03-17 12:15

Amon-Ré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kedves MSE!

Köszi a válaszod :) Kipróbáltuk a snidlinget már az elején, mivel én betudtam zöldfûszernek :) A párom bírja  is, ezzel sincs gond :)

Idõközben vettem egy könyvet a bélbetegségek diétájával kapcsolatosan, és abban is volt egy jó tipp, bors helyett lehet borsikafûvet, nekünk ez is bejött :)

További szép napot mindenkinek

Amon-Ré

Nincs jelen

 

#265 2011-04-15 09:04

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

sziasztok!..rengeteg jó receptet, ötletet olvastam itt. köszi mindenkinek!:)..én is megosztok veletek egyet!...Halkrém:  egy félkilós liga margarint, egy doboz tonhalfilét, reszelt vöröshagymát, pici mustárt , pici pirospaprikát jól összekutyulok krémes állagúvá, aztán lehet még bele snidling, kapor, borsikafû....ki mit szeret, vagy bír....klassz kis kence lesz belõle, pirítóson, puffasztott rizsen.....ugyanezt a cuccot szoktam hal helyett fõtt tojással is....vagy aki szereti az intenzívebb hal ízt, 2 boboz halat is teket a fél kiló margarinhoz!...:)...jó étvágyat!:)....jájjjjjjjjj...elfelejtettem, a halat le kell csöpögtetni, az olaj nem kell!:):

Nincs jelen

 

#266 2011-05-10 11:58

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#267 2011-05-10 12:10

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Medvehagymás kemencés lángos
Hozzávalók 4 személyre:

A tésztához:
40 dkg liszt,
½ ek. só,
2,5 dkg élesztõ,
1,5 dl tej,
1 tk. cukor,
langyos víz amennyit a liszt felvesz (kb. 2 dl).

Feltét:
Fél pohár tejföl (nagy),
1 közepes fej hagyma,
10 dkg bacon vagy bármilyen húsos szalonna,
1 csokor medvehagyma,
15 dkg sajt.

Nincs jelen

 

#268 2011-05-15 22:35

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

http://noitema.hu/tart/cikk/pe/0/96232/ … place=srss

A világ legjobb kajája... szerintem... de se crohn, se colitis esetén nem javasolt. Én már 3 napja bûnben élek, ezt bevallom nektek :)

Szerkesztette: marcsi0727 (2011-05-15 22:41)

Nincs jelen

 

#269 2011-05-16 00:25

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Parmezan sajtos "chips"

Tetszes szerinti mennyisegu apro krumplit par percre forrasban levo, sos vizbe teszek, mikor meghult, akkor felkarikazom, parmezan sajttal jol megszorom mind a ket oldalat. Egy lapos tepsibe, sutopapirra fektetem a szeleteket es ropogosra sutom mind a ket oldalan. Jo etvagyat!

Nincs jelen

 

#270 2011-05-16 09:37

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Marcsi!:)szerintem is!...javasolják, vagy sem...én szoktam enni!...imádom!........Zsebi....a Tiéd sem hangzik rosszul, sõt!.....:)asszem egy kis prószát sütök is délután..:)

Nincs jelen

 

#271 2011-05-26 10:21

Amon-Ré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Kérdezném, hogy használt e már valaki közületek kókuszzsírt fõzéshez? Azt olvastam, hogy jó crohn-osoknak, és jobb a tápanyagok felszívódása is.

Nincs jelen

 

#272 2011-06-23 10:53

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Elkészült ez a szösszenet, ami segítséget adhat fõleg a kezdõ betegeknek. Én magamból indultam ki, amikor szembesültem a problémával...

Étkezési tanácsok Crohn- és Colitis betegek számára
http://ibd-zala.hu/etkezesi_tanacsok.html

Várom a véleményeket, hozzászólásokat!

Nincs jelen

 

#273 2011-06-23 11:04

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Amon-Ré írta:

Sziasztok!

Kérdezném, hogy használt e már valaki közületek kókuszzsírt fõzéshez? Azt olvastam, hogy jó crohn-osoknak, és jobb a tápanyagok felszívódása is.

Igen, rendszeresen, csak nem olcsó....

Nincs jelen

 

#274 2011-06-23 11:46

ruska85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Az lenne akkor a kérdés, hogy péksüteménybõl/kenyérbõl most akkor mi a jó - már olvastam mindent.... Sokkal inkább szimpatizálok, a barna, teljeskiörlésû, magvas, korpás cuccokkal, de olvastam több helyen is, h az mennyire nem jó, mert csak irritálja a belet a sok rost, mag... De  amúgy meg mindenhol a fehér kenyér, fehér lisztbõl készült pékáruk rossz hatásáról, egészségtelenségérõl lehet olvasni és valahol bennem is az él, hogy az a rossz, az egészségtelen és sokkal szívesebben fogyasztok vmi "barnát" :)
Most akkor mi a jó megoldás?

(Mondjuk nekem az lenne, ha egyiket sem enném nagyon, mert akkor fogynék kicsit - ezt csak nagyon zárójelben merem írni, mert tudom, hogy legtöbbeteknek pont hízásra lenne szüksége... Én csak akkor fogytam le eléggé, amikor kórházban voltam, de kb akkor értem el a számomra vágyott súlyt, de azóta vissza is híztam vmennyire, ami nekem sajnos, másnak tudom, h ez lenne a vágyott...)

Köszi :)

Nincs jelen

 

#275 2011-07-14 16:26

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!  ruska85 nagyon jó a felvetésed, ezen már én is elgondolkoztam. Néha-néha én is megeszek különféle péksüteményeket ileosztomával, tehát "bûnözni" szoktam...
A dietetikusom tanácsára szoktam enni hamis uborkasalátát. Ezt cukkinibõl kell csinálni, inkább vékonyakat kell csinálni vásárlásnál. Majdnem olyan jó, mint az igazi uborka.

Nincs jelen

 

#276 2011-09-22 15:25

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Meggyleves,-szósz,-fõzelék( kinek milyen sûrûn tetszik :) )

Fél kg meggyet felteszek fõni annyi vízzel, hogy bõven elfedje( én levesesen szeretem). Ízesítem egész szegfûszeggel, egész fahéjjal, csipet sóval, kb. 4ek cukorral és hagyom felforrni. Közben 1 zacskó vaníliás pudingport kb.2dl vízzel kikeverek és a forró lébõl hozzá kanalazok ( hõkiegyenlítek ), majd keverés közben a meggyhez öntöm. 1-2percig újra felforralom és kész. Mi imádjuk magában, hidegen, melegen, husi mellé!

Borsófõzelék

Fél kg zsenge vagy ha be tudok szerezni,akkor még jobb ha cukorborsót felteszek fõni annyi vízzel, hogy ellepje és  2-3 csipet sóval ízesítem. Ha felforrt, kisebb, de nem takarék lángon, puhulásig fõzöm. Ízlés szerint cukrozom ( én kb.4 ek cukrot teszek bele). Még a fõzési idõ alatt rántást készítek, itt egy kicsit bajban vagyok a mennyiségekkel, mert függ az edénytõl, a liszttõl, az idõjárástól... :) Én egy kis edényke aljába kisujjnyi étolajat öntök, majd apránként néhány ek lisztet kanalazok bele. Folyamatosan kis lángon, keverve pirítom, amíg világos zsemleszínt kapok. A rántásból a puhára fõtt borsóhoz annyi kanállal keverek, hogy a fõzelék állagnál kicsit hígabb legyen, késõbb még úgyis sûrûsödik. 2-3percig forralom ( ilyenkor veszít a lisztes ízbõl). A családnak kész. Magamnak leturmixolok annyit, amennyi kell, majd szûrõn átpasszírozom. Hihetetlen mennyiségû borsóhéjtól szabadulok így meg, vagyis a belem. Fasírtot készítek hozzá, amit tepsire teszek, pici olajjal meglocsolok és pirosodásig a sütõben,kb.180-200 fokon sütök.

Nincs jelen

 

#277 2011-09-22 15:43

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Tuti, sültpipi ( lehet egész csirke vagy csak comb, vagy ki mit szeret )

A csirkehúst fûszerezem, majd pihenni hagyom.
Egy tepsibe annyi sót öntök egyenletesen, hogy kb ujjnyi vastag legyen. Én egy kisebb egész csirke alá 1kg sima, asztali sót teszek.  A húst bõrével felfelé a sóra teszem és mehet a sütõbe. 200 fokon, pirosodásig sütöm, ha már puha, de még világos, akkor odapörkölök neki 220-240 fokon. Az Anyukám szokta forgatni, õ úgy szereti, ha mindenhol piros, én forgatás nélkül sütöm.Egyszerû és nagyszerû önmagában, körettel, kenyérrel, ki mit szeret, ki mit bír.

Nincs jelen

 

#278 2011-10-05 20:34

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Zellerkrémleves

Kevés olívaolajon felkarikázott újhagymát, felkockázott zellergumót pirítok. Ízesítem sóval, borssal, õrölt köménnyel és felaprított zellerlevéllel, petrezselyemzölddel. Felöntöm húslevessel és a zeller puhulásáig fedõ alatt fõzöm. Összeturmixolom és reszelt füstölt sajttal tálalom.

Nincs jelen

 

#279 2011-11-03 15:15

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nincs jelen

 

#280 2011-11-03 20:41

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok! Az oldal látogatóinak üzenem, hogy regisztráljanak és nézzenek be az Étrend, avagy mutasd, hogy mi van a... c. topicba eszmecserére!

Nincs jelen

 

#281 2012-03-07 11:20

Enibabu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Citromos csirkemell receptet osztanék meg veletek, most találtam!

Hozzávalók: csirkemell
                   1 db nagy citrom
                   Kakukkfû ( lehetõleg friss )
                   1,5 ek. méz
                   só, bors, olívaolaj

A sütõt elõmelegítjük
Egy jénai aljába öntünk kevés olíva olajat, és pakoljuk rá a csirkemell szeleteket, és hintsük meg sóval, borssal ( én borsikafüvet használok ).
Mikor a sütõ felmelegedett, rakjuk be a csirkét kb. 10 percre, amíg ki nem fehéredik.
Miközben a csirke a sütõben van, vágjuk fel szeletekre a citrom felét, készítsük elõ a mézet és a kakukkfüvet.
Mikor a csirkemell kifehéredett vegyük ki a sütõbõl, pakoljuk rá a citromszeleteket, szórjuk rá a kakukkfüvet, és csepegtessük le mézzel. A citrom másik felét kézzel facsarjuk a csirkére (tetszés szerint )
Rakjuk vissza a sütõbe, amíg a csirke szép aranybarna lesz, és jól átsül.
Rizzsel, burgonyával, vagy párolt zöldségkörettel tálaljuk.

Jó étvágyat kívánok mindenkinek!

Nincs jelen

 

#282 2012-04-11 21:15

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

ruska85-nek:

önmagában ez így nem igaz hogy a fehér kenyér egészségre ártalmas.

helyesebben inkább: egy EGÉSZSÉGES embernek jobban ajánlott teljes kiõrlésû/magvas pékárút enni vagy teljes kiõrlésû/magvas lisztekbõl ételt készíteni, mert sokkal kedvezõbbek az élettani hatásaik:
- a magas, de GYORSAN OLDÓDÓ ROST-tartalmuk miatt lassítják az emésztést, stabilizálják a vércukor-szintet,
- csökkentik az éhségérzetet,
- magasabb kalcium (Ca), magnézium (Mg), vas (Fe) egyéb ásványisó és vitamin-tartalmúak ami az egészséges vérnyomáshoz, csontok és fogak megfelelõ fejlõdéséhez, szinten tartásához járul hozzá.

EGY CROHN-beteg számára JOBB a fehér kenyér, mert ez állapottól függetlenül mindig fogyasztható (hasmenséses idõszakban is), mivel kevés és rövid rostot tartalmaz, és magnélküli, így a magok nem rakódnak le a sérült bélfalra, nem súlyosbítják tovább a helyzetet.

Ha teljes kiõrlésû a liszt, és egynemû (azaz nem darabos, nincsenek nagyobb szemek, magdarabok benne) az még szerintem egy jó állapotban lévõ Crohn/CU betegnek ajánlható = szóval a magnélküli barnakenyér megfelelõ táplálék lehet.

Nincs jelen

 

#283 2012-04-12 10:38

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Üdv!

Csak annyit, hogy súlyos crohn betegként én állítom, hogy meg lehet szokni a teljes kiõrlésû és egészmagos
péksüteményeket is.

Nincs jelen

 

#284 2012-04-27 22:30

morisz64
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kedves Ottó!

Belenéztem a Crohn topicba és láttam korábbi levelezéseidet a diétával kapcsolatosan. Érdekesnek tartom és sokban bizonyító erejûnek. Láttam a betegtársak reagálását is akiket meg lehet érteni mert nincsenek hiteles magyarázatok a birtokukban , így a sötétben tapogatóznak, ahogy mi is. Vannak azonban biológiai tények amelyek objektív átgondolás és levezetés után meggyõzõek lehetnek.

Nem vagyok Chron beteg de sokat foglalkoztam már az un. gyógyíthatatlannak hitt betegségek okával és kezelési lehetõségeivel.

Szívesen beszélgetnék Veletek errõl a témáról, ha igényli valaki.

Nincs jelen

 

#285 2013-02-21 09:01

piciviki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

sziasztok, tök jók a receptek. A férjem azt mondta, hogy a dokija azt javasolta, hogy a hagymát, olajon hevített dolgokat is mellõzni kell...
vagy azért annyira nem kell ezt kõbe vésni?
Mi jó pár hete krumplit csirkét, karajt, rizst eszünk és zöldségeket mindenféle zöld fûszerrel, de kezdem unni.

Nincs jelen

 

#286 2013-02-22 18:02

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

szia piciviki! szerintem keressél fel egy dietetikus szakembert, aki majd ellát téged ezen a téren jó tanácsokkal. elvileg minden kórházban kell hogy legyen. sztómád van e?ha nincs aktív gyulladásod, akkor lehet lazítani kicsit a gyeplõn.

Nincs jelen

 

#287 2013-02-22 18:39

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

piciviki
szia! én eleinte a hagymát lereszelttem picit " megfõzttem kicsi vízbe,leszürve készitettem utána vele az ételt.Túl megsült  dolgok nem ajálottak! De 7 év után azt mondom : ha válalkozó vagyis beválallos a férjed óvatossan lehet ezt azt probálkozni! Én ugy láttom ( nekem fiacskám colitis ulserozás) van amit jól bir máskor ugyanaztól borzasztóan begörcsöl! Nagy rejtély ez számunkra...másik amire rájöttem..persze a dr.ok " papírforma szerint"mondják a magukét! Miénk rugalmas--szokta mondani akár töltött káposztát is egyen! sõt nem kell félni ha szereti..õ a tölteléket eszi csak,fehér kenyeret eszi ,bármit probáltunk nem vált be,még azt elmondom az elsõ 3 évben minta beted volt! mégis jöttek a fellángolások..De én semmire se beszéllek rá! De le sem! Döntsetek ti! sziasztók.

Nincs jelen

 

#288 2013-03-07 21:15

bobi15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok
piciviki

Nekem a régi kezelõorvosom azt mondta :"amit meg kívánok ,és úgy érzem meg tudom enni azt egyem meg ,még ha tejes,vagy más olyan összetevõje van ami gázos nagyon. akár zsíros, rostos  " mert mindig oda figyelni nem lesz könnyû. És ha próbálom megtalálni mikkor mit tudok enni ,még változatos is lehet.  /igaz a feleségem ettõl a falnak megy ,hogy nem tudja mit fõzzön,de én csak akkor tudom meg mondani ha látom a kaját. /. ha aktív a crhon  akkor kerülöm a  nem ajánlottat .
Most épp kórházba vagyok ,és a dietetikus egy szabvány papírt adott ,de semmi újat nem mondott mint ez elõtt 20 éve a kezelõorvosom.

Nekem az a véleményem : ki kell tapasztalni ki mibõl mennyit tud elviselni /de ezt csak ha jól van ,nincs aktivitás /
Aktiv állapotban nem szabad kísérletezni ,akkor lehetõleg kerülni,vagy minimalizálni

Nincs jelen

 

#289 2013-09-08 17:29

Szuzó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Még nem olvastam a receptek között olyant ami nyúlhússal készült volna, én most olyat osztok meg veletek.

Húsleves nyúlból / Vadas spagettivel

2 nyúlcomb és a gerince
3 nagyobb sárgarépa
2 petrezselyem gyökér
1 közepes hagyma
1 csokor lestyán
pár szem egész bors

1 evõkanál liszt
1 kávéskanál mustár
1 dl joghurt
ízlés szerint citromlé

Hagyományos módon húslevest fõzünk, ha megfõtt picit hagyjuk hûlni majd leszûrjük és 2,5 dl félre teszünk belõle a többit újból felforralva akár levestésztával, daragaluskával befõzzük.
A levesben fõtt zöldségeket, sárgarépa, petrezselyemgyökér, hagyma (a lestyánt nem) a félretett levessel összeturmixoljuk, és a joghurtos lisztes mustáros habarással sûrítjük, összeforraljuk és ízlés szerint citromlével savanyítjuk és beletesszük a fõtt nyúlhúst.Spagettivel tálaljuk.

Jó étvágyat!

A nyúlhús talán a legegészségesebb a  fehér húsok között, nem zsíros és talán megfizethetõ!
Minden olyan ételt el lehet vele készíteni amit például szárnyasból csinálnánk.

Szerkesztette: Szuzó (2013-09-08 17:35)

Nincs jelen

 

#290 2013-11-28 01:54

robyee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valamit reggelire?

Nincs jelen

 

#291 2013-11-29 15:37

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Mire gondolsz?
Különféle kencék, pástétomok, turmixok :)

Nincs jelen

 

#292 2013-12-05 11:09

hetvari
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Marha-ragu leves

vékonyka szeletkére vágott kb. 30 dkg marhalábszárt 2 evõkanálnyi reszelt/aprított sárgarépával és petrezselyemgyökérrel, majoránnával, õrölt köménymaggal, sok zöld tárkonylevéllel kuktában puhára fõztem. 3 nagy répát felkarikáztam, 2 nagy krumplit kisebb kockákra vágtam és hozzáadva azt is puhára fõztem. Amikor már minden megfõtt 2 evõkanál fõtt rizst botmixerrel pépesítettem, úgy hogy folyamatosan töltögettem hozzá kb. 3 dl vizet. Ezt apró lyukú szûrõn áttöltve a leveshez öntöttem, így sûrítettem be. A tárkonyoshoz nekem a savanykás íz megy. Mivel az ecetet és citromlevelet most mellõznöm kellett, hozzáöntöttem kb. 0,5-1 dl 100%-s rostos almalevet.

íz: 90%
ránézésre 65%
illat 100%


Szeges rakott csirke

1 ek olivaolajjal kikent tûzálló tálba rétegelve: 1 ujjnyi 5-6 szegfûszeggel fõtt rizs - 1 sor almaszelet - 1 sor csirkemellcsík - só, tört/õrölt szegfûbors (könnyen törhetõ az egész is kanállal) - néhány hagymakarika - alma - kevés reszelt sajt (Aldiból Gouda) - csirkemell - fûszer - hagyma - alma - rizs - 1-1,5 dl víz vagy húslé - sajt.
Sütõben lefedve 40-50 perc alatt kész.

íz: 80%
ránézésre: 50%
illat: 95%

Jó étvágyat!!

Nincs jelen

 

#293 2013-12-06 09:39

hetvari
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

mai menü:

palacsintaleves
DM Alnatura csirkehúsleves kockából (mert gyorsan kellett és igazi leves nem volt)
Palacsinta 1 tojás fehérjébõl kb. 30 dkg lisztbõl és 0,5 l rizstejbõl teflon serpenyõben sütve. Rövid csíkokra vágva tányéronként kb. 2 palacsinta az adag. A maradék pedig elfogyott cukor nélkül fõtt almakompóttal, amit pürésítéskor mézzel kicsit édesítettem és pici õrölt bourbon vaníliával megbolondítottam.
petrezselyemzöld
A palacsintát csak felhasználáskor teszem bele, mert különben elázik.

Tejes hal
Egyszer ajánlotta nekem valaki a Metro fagyasztott termékei közt kapható Viktória tavi fogasfilét. Elég drága, de kiolvasztáskor nem folyik el belõle fél liter víz. És nagyon finom.
Szóval fejenként 1 szelet fogasfilét 2 ujjnyi csíkokra vágva teflon serpenyõben megsózva, zsiradék nélkül aranybarnára sütöttem. A végén ráöntöttem a levét: (4 szelethez) 0,5 dl 100%-os rostos almalé, 1 dl rizstej, 1 gerezd zúzott fokhagyma, 1 kk petrezselyemzöld. Ezzel 3 perc alatt összepároltam. Hm, nagyon finom lett! Rizzsel vagy petrezselymes krumplival esszük majd.

Jó étvágyat!

Nincs jelen

 

#294 2014-05-25 12:30

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Én colitises vagyok. Cukrot elvileg kerülni kell de a babapiskótát meg ajánlják ami elég édes.
Hogy lehet ez?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB