#301 2010-06-08 09:27

Posuch
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Elkezdtem az imurant szedni napi fél tablettával. Még nem érzek semmit, vagyis mellékhatást nem érzek. Ilyen kis adagtol is biztos lenne valami. Nem? Szedem akkor a medrolt egyik nap 32mg a másik nap 16mg, salofalk 3X2, imuran napi fél, controloc napi 1. Egész jól vagyok és ez az érzés olyan rég volt. Beletörõdtem a sorsomba. Ez van együtt kell élnem ezzel a betegséggel én is nagyon konok vagyok és magammal kellett megbékélnem. Nehéz!!!!! De itt vagytok TI is és sokat segítettetek nekem. Sokan írtak privátba és nekik is nagyon köszönöm, hogy ilyen odaadóak egy ismeretlennel szemben. KÖSZÖNÖM!!

Kérdeznék még tõletek, hogy mit sportolhatunk. Nagyon hiányzik a mozgás. Tavaly még a biciglizés is a nehezemre esett, mert fájt a hasam. Vízbe menni? Most, hogy az imurant szedem? Lehet? Kérlek írjatok.

Mindenkinek Szép napot!

Nincs jelen

 

#302 2010-06-08 13:20

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Posuch,
mellékhatás Imuran szedésnél csak idõvel tud kialakulni, (persze nem szükségszerû, hogy bármi is legyen.) Te hány milligrammost szedsz? És nézik a laborértékeid rendszeresen? Nekem egy hét után - 50 Mg-mal kezdtem -, csak 25 Mg-mal emelték csak az adagot, mert az amiláz értéke alulról súrolja a határértéket.
Imurannal egyébként az erõs napfénnyel kell vigyázni leginkább, mert az káros lehet. (Vmilyen napvédõ használata ajánlatos.)

Nincs jelen

 

#303 2010-06-09 09:16

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Posuch!
Bármit sportolhatsz amit úgy érzel hogy jót tesz. Ezt leginkább saját magadnak kell kitapasztalnod. Én azt tanácsolnám hogy azokat kerüld amiknél a hasizmok erõsebben igénybe vannak véve. Nekem pl. nagyon bevált a futás. Az Imuran szedése nem befolyásolja azt, hogy mehetsz-e nyílt vízbe vagy akár medencébe vagy sem. Szóval az úszás is nagyon jót tehet. Ha pancsolhatnékod van, hát tedd azt! :)
További szép napot!

Szerkesztette: Margóci (2010-06-09 19:02)

Nincs jelen

 

#304 2010-06-10 08:37

Posuch
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Geo73!

Köszi válaszod! Nos, az imurant pont ma egy hete szedem napi fél szem, vagyis az imuran dobozra az van írva, hogy 25 mg. Akkor 12,5 mg-ot eszek egy nap, mellé a 3X2 salofal, controlloc, medrolt egyik nap 32mg a másik nap 16 mg. Jövõhéten megyek amiláz, fehérvérsejtszám, crp vérvételre. A közérzetem jó, de ha sok édességet eszek akkor a pocakomnak ez nem tetszik.

Az imuran adagomat fel szeretné emelni az orvos 125mg-ra. Gondolom ezért próbálkozik kicsi adagokkal, hogy, hogy reagál a szervezetem.

Szép napot!

Nincs jelen

 

#305 2010-06-10 10:11

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Posuch,

akkor a te orvosod is óvatos, az nem biztos, hogy baj, mert annyi kémiai cuccot kell magunkba nyomni. Én most már 75 Mg-ot szedek, nem érzek egyelõre mellékhatást, majd meglátjuk...

Nincs jelen

 

#306 2010-07-16 16:25

Kuszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok itt, a problémámmal együtt.

Már kb. 3-4 éve folyamatos hasmenéssel küzdöttem, ami étkezés utáni folytonos rohanást jelentett. Én a stresszre fogtam, fogalmam sem volt, hogy ez betegség is lehet. Aztán hébe-hóba véres széklet, de ezt a széklet állagának tudtam be. Szeretem a jó magyar konyhát és enni is imádok... aztán kb. 3 hete véres volt a székletem aztán széklet nélkül is véreztem. Vizsgák után doki és õ küldött gasztróshoz Rectosigmoiditis ulcerosa (chronica) gyanúval. Ezt csak a kód alapján tudom. A vérvétel eredménye nagyon jó lett, minden határértéken belül van, egyedül a "pisisavam" :-) lóg ki egy kicsit a sorból. Hétfõn pedig tükrözés. Amitõl tartok egy kicsit-nagyon.

Fogalmam sincs hogy álljak ehhez az egészhez. Nem vagyok beteges tipus, az esetleges gyógyszerezés is riaszt, mert azt meg útálom.

Nincs jelen

 

#307 2010-07-16 17:19

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kuszika!
A tükrözés után a szövettan sok mindent elárul majd.
Addig is fel a fejjel.
A tükrözést kábításban csinálják,nem lesz vészes.

Szerkesztette: Zoltán (2010-07-16 17:23)

Nincs jelen

 

#308 2010-07-16 18:04

Kuszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm! Csak túl élem majd!

Nincs jelen

 

#309 2010-12-15 19:53

Lensver
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nem tudom ki hallott már a Roaccutan nevû gyógyszerrõl, amit bõrgyógyászok szoktak felírni pattanásos bõr ellen. Én ezt a gyógyszert az ezredforduló környékén két éven át szedtem (nem folyamatosan, de több kúrát), és most nyáron (2010 július), miután már több éve nem volt rendben a gyomrom, Crohn betegséggel diagnosztizáltak. Mivel a betegség pontos okai nem ismertek, ezért nekiálltam utánanézni (persze csak amatõr módon) van-e összefüggés az életem során szedett gyógyszerek/betegségek és a Crohn betegségem között. Nemrég láttam, hogy a Roaccutan nevû gyógyszer és az IDB kialakulása között bizonyítható kapcsolatot mutattak ki az USA-ban, és már több per is lezajlott, meglehetõsen magas kártérítési összegekkel (ha jól láttam Angliában és Írországban is már vannak kezdeményezések). Ahogy néztem, a betegség és a gyógyszer közti összefüggést csak 2007-ben mutatták ki, ezért elõtte természetesen nem hívhatták fel az ember figyelmét erre a veszélyre a bõrgyógyászok (a gyógyszernek amúgy nagyon sok mellékhatása van). Most viszont még mindig írják fel ezt a gyógyszert (20 millióan fogyasztják világszerte), és ha ennek köszönhetõen más embereknél is esetleg IBD alakul ki, jó lenne legalább ráirányítani a figyelmet, és minimum feltüntetni a mellékhatások között. Nincs amerikai mentalitásom, ezért nem szeretnék milliókat kiperelni a cégtõl (bár nem lenne rossz persze), de már annak is örülnék, ha felhívnák a figyelmet a veszélyekre, és esetleg a gyártó cég (Hoffmann–La Roche) támogatná az IDB gyógymódok kutatását, hogy ezáltal áttételesen mindenkinek segítsen akinek ilyen baja van.

Mivel nem vagyok jogász, sem orvos, hogy ezen információkat hivatalosan ellenõrizzem, ezért kérem azokat akik esetleg ebben kompetensek, hogy nézzenek utána a témának, hátha segíthetünk vele magunkon és egymáson.

Angolul információk és cikkek a gyógyszer hatóanyagának oldalán a wikipédián:

http://en.wikipedia.org/wiki/Isotretinoin

Jó egészséget mindenkinek.

Nincs jelen

 

#310 2010-12-16 14:34

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Leírom az én történetem. Az a lényege az egésznek hogy még orvosaim se tudják, hogy Crohn beteg vagyok vagy nem? Az a betegségem lényege ,hogy 3 havonta visszatér. Ilyenkor fáj a hasam...nem egy helyen hanem napokra le lehet bontani  mert kb minden nap máshol fáj és ez ismétlõdik. Vérképemben magas CRP-m általában ilyenkor 100 felett van. Láz is szokott lenni és ami nekem furcsa ilyenkor nagyon sokat büfögök,de nem természetesen hanem kicsit erõltetetten. Ez lenne az alaphelyzet. Ez úgy történik 3 hónapig semmi bajom aztán ez elõjön és leglább egy hónapig tart,de már volt olyan hogy egész nyáron beteg voltam. Kezeltek már Crohn betegséggel is habár nincs hasmenésem és szövettan se bizonyítja csak annyi hogy ismeretlen eredetû gyulladás és hogy visszatér. Volt már vastagbéltükrözésem, gyomortükrözésem,széklettenésztés, CT,MRI vérvizsgálatok, H2 kilégzés teszt.... már szinte mindenféle vizsgálatom volt, de minden NEGATÍV, de nekem mégis 3 havonta visszatér ez a betegség ugyanazokkal a tünetekkel. Most legutóbb az lett megállapítva hogy nem igazolható a Crohn betegség, de most megint eltelt 3 hónap és újra beteg vagyok. Szedtem már Pentasát--nem hatott...szedtem Medrolt az hatott..de ugyanúgy visszatért és kemény mellékhatási voltak.
Az orvosok már nem tudnak semmit se kezdeni vele...csak annyit hogy valószínûsíthetõ a Crohn. Az a helyzet hogy papírok alapján egy teljesen egészséges ember vagyok, de az életem mégis megkeseríti valami 3 havonta és ez olyan mintha 3 hónapig építenék egy házat és utána lerombolnám. Ilyenkor fogyok mert alig eszek mert fáj ha már eszek is. És az is elég rossz érzés hogy egész nyáron beteg vagyok és semmibe se tudok úgy bele vágni hogy 3 hónap után ne szakadna félbe.

Azt szeretném tõletek kérdezni, hogy hova forduljak milyen irányba keressek? Váltsak orvost vagy mit tegyek? Mert még azt se tudom mi a betegségem,de mégis 3 havonta mindig beteg vagyok ugyanazokkal a tünetekkel.

Minden tiszteletem a Crohn betegeké lehet hogy én is az vagyok ez egy szörnyû betegség..kitartást és jó egészséget kívánok mindenkinek!

Nincs jelen

 

#311 2010-12-16 14:42

turcsita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Én 16éves vagyok fél éve derült ki hogy "egyedi"crohn beteg vagyok hogy miért mondta ezt az orvos, mert nekem sose fájt a hasam soha nem volt hasmenésem, csak láz vérkép magas crp rekord 89:) vas szinte 0. Volt tükrözés ott derült ki hogy a gyomrom és a vékonybelem bevan gyulladva klinikailag crohn betegnek nyilvánitottak. Elkezdék a szteroid terápiát 4napig infuziosan utánna gogyszer formájában ez idáig tünet mentes voltam.Ma voltam kontrolon és ultrahangos mondta hogy megvastagodott a bélfalam 5-6mm a doki mondta hogy sajnos fellángolt.Pszichologushoz is járok szerintük szorongásom van izgulok és nem tesz jot szerintetek ezért jött elõ ujra ilyen hamar?:(
Még egy kérdés ezt majd egyszer müteni kell?:S

Köszi elöre is!

Nincs jelen

 

#312 2010-12-16 16:36

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Turcsita!Nekem 17 évesen kezdõdött,most 40 vagyok és még nem kellett mûteni.Mindenkinél más,ne gondolj rögtön a legroszabbra.A nyugalom,pozitív gondolkodás sokat segít.    :)

Nincs jelen

 

#313 2010-12-16 16:42

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Gábor!Próbáld meg egy másik orvosnál másik helyen.Sajnos ez a betegség nagyon huncut.Addig menj míg egyértelmûen meg nem állapítják miért vannak a panaszaid.
Kitartást és sok erõt Neked!

Nincs jelen

 

#314 2010-12-16 17:03

turcsita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm szépen !

Azt nem tudod hogy miért gyulladt be ujra ilyen hamar?
valami tipp? :)

Nincs jelen

 

#315 2010-12-16 17:13

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sajnos azt nem tudom,tippelni pedig nem szeretnék.   :)
Én saját magamon kitapasztaltam,hogy nekem a belsõ feszültség,ideg váltotta ki leggyakrabban.Ma már mindennek a pozitív oldalát nézem inkább és lazítok.

Nincs jelen

 

#316 2010-12-16 20:59

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nem adom fel! Sok orvos azt mondja, hogy mit várok tõle mit csináljon mert minden vizsgálatot elvégeztek amit lehet. Elég nehéz a helyzetem. Jó lenne egy olyan orvos aki addig nem áll le, gondolkozik amíg meg nem tudja mondani mi a bajom. Mert azok az orvosok akik eddig vizsgáltak úgy vettem észre hogy nem gondolkodnak rajta csak a vizsgálatokat pipálják ki és ha minden negatív szét tárják a kezüket és azt kérdezik,hogy mit csináljanak most már õk mindent kivizsgáltak.

Nincs jelen

 

#317 2010-12-19 16:01

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Olyan ember jelentkezését várom akinek most kezdõdött a Crohn-betegsége, vagy még nincs eldöntve,hogy Crohn beteg-e és nincs hasmenése csak hasi fájdalma és magas CRP-je. Sorstársamat keresem... aki magára ismer az írjon!

Nincs jelen

 

#318 2010-12-23 13:54

Janka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Nyinyike!

Eddig semmilyen fórumra nem írtam, pedig itthon vagyok a fél éves gyerekemmel, mindig van mit csinálnom. De a hozzászólásod magamra emlékeztetett. Másfél éve (tehát már a terhességem alatt is) ekcémás és csalános vagyok, volt hogy egész testen tünetes voltam. Januárban megyek tükrözésre elõször felülrõl, majd ha kell alulról is. Még nem vagyok 30 sem, de már marék gyógyszereket és szteroidot kell szednem. Bár a férjem nekem nem mondja, hogy biztos szeretek szenvedni és hogy ne sajnáljam magam, de kezdem úgy érezni, hogy belefáradt ebbe az örökös "dokihoz járok, megvan a lelet, de nem mutat ki semmit kórházba be és ki"-be. én is belefáradtam, mert csak most küldtek tükrözésre, pedig már a legelején kérdeztem a kórházban, hogy nekem nem kell-e menni ilyen vizsgálatra ( a szobatársaimat küldték ugyanis.) Azt mondták semmi nem indokolja ezeket a vizsgálatokat, val. ételallergia. Ma már több napja, hogy nem eszek csak kétszersültet és teát, de mégis bedagadt a szemem és az egész mellkasom piros, felhívtam a dokit, aki azt mondta, hogy lehet, hogy colitis. Ma az interneten tudtam meg, hogy ez milyen betegség. Marhára félek a januári két vizsgálattól és az egésztõl, ha ennyire rettenetes, mint ahogy leírjátok mi lesz velem ezek után? Hogy megyek dolgozni, ha mindig bedagad a szemem, kezem és az ekcéma is kiújul? (egyéb tüneteim is vannak persze vérzés,néha szorulás, néha hasmenés) De lehet, hogy ezután rosszabb lesz?
Néha úgy érzem felkelni sincs kedvem, de erõt veszek magamon, itt a gyerek meg a férjem, a háztartás...
Te is így érzel néha? Erre írtad azt, hogy nincs elég erõd? Van gyereketek? Már ha nem bántalak meg ezekkel a kérdésekkel. Tudod nem nagyon értik meg a nem betegek, mit érez az akinek baja van, bármilyen is az a betegség.

Bocs, hogy ennyit sajnáltattam magam, de csak a tényeket írtam le, illetve azt szerettem volna ezzel mondani, hogy hasonló cipõben járunk, mert nem mondják ugyan, de tudom, hogy elegük van már a nyûglõdésembõl. De ahogy biztos Te sem, én sem akartam beteg lenni.

Nincs jelen

 

#319 2010-12-23 14:08

Janka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Most látom, hogy egy nagyon régi írásra válaszoltam, de örülök, hogy regisztráltam.

Nincs jelen

 

#320 2010-12-23 16:18

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Janka!
A mi betegségünkhöz nagyon nagy akaraterõ és türelem is kell, sose add fel, küzdeni kell, meg kell mutatni ennek az alattomos betegségnek, hogy te igenis erõsebb vagy, le tudod õt gyõzni. A családtagok-rokonok-baráti körön-környezeteden nagyon sok múlik, hogy fogadják el, hogy tolerálják. Elhiszem, hogy kezdesz belefáradni, de nem szabad, ez 1 út amit be kell járni, én is most A-ból, B-be járok minden nap, de ne, hidd el, hogy ne add fel ezzel szembe kell nézni és minden nap egyre jobb lesz, gondolj a picidre a férjedre és az egész családra, õk is adjanak neked erõt. Sok-sok türelem kell ehhez az egészhez, és én szívbõl kívánom neked, hogy mielõbb gyere rendbe, aggódni meg ahogy nekem is szokták írni, elõre felesleges nem szabad, és persze itt van a pozitív hozzáállás.
Jobbulást, egészséget meg kitartást kívánok neked! Üdv: Bordás. ;)

Nincs jelen

 

#321 2010-12-29 23:21

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nekem idén állapították meg a Chron-betegségemet. Már évek óta voltak rá utaló jelek.Nekem most van a 4 gasztró dokim. Az elsõ 2 maszek volt és azt mondta menjek pszichológushoz. Még évekkel ezelõtt 2003-ban ha jól emlékszem, amikor honvéd voltam, 1 belgyógyász Dr nõ is ugyanezt mondta. IBS-sel kezeltek. Ennyit errõl  a betegségrõl hirtelen meg az orvosok 1 részérõl.
Amúgy ugyanazt kívánom mindenkinek, mint az elõttem hozzászóló kedves Bordás a BUÉK-kel kiegészítve!

Nincs jelen

 

#322 2010-12-31 14:58

_Noncsi:)_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nekem 10 éves koromban kezdõdött ez a betegség hasmenéssel,hasfájással.Most 13 éves leszek.Amikor idõnként visszatérnek a tünetek nem tudok iskolába menni.Ilyenkor vagy itthon vagy kórházban vagyok.Szeptemberben vért kaptam,azóta jó a közérzetem.Október és november között jól voltam,de most decemberben újból véres a székletem.Szteroidot szedek,és havonta 1-szer megyek a kezelõorvosomhoz.Kitartást mindenkinek:)

Nincs jelen

 

#323 2010-12-31 15:24

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Noncsi! Üdv a fórumon! Mielõbbi jobbulást kívánok Neked, hogy elhagyhasd a szteroidot! Hosszú, tünetmentes idõszakot az új évre!

Nincs jelen

 

#324 2010-12-31 17:34

ani80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Mindenkinek Boldog És Tünetmentes Új Évet Kívánok!

Nincs jelen

 

#325 2010-12-31 18:01

_Noncsi:)_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Marthuska!Én a Noncsi anyukája vagyok.Köszönjük hogy irtál.Neked is B.U.É.K!

Szerkesztette: _Noncsi:)_ (2010-12-31 18:03)

Nincs jelen

 

#326 2011-07-02 20:16

_Noncsi:)_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia mindenkinek!
Nálam sok változás áll fen,mert mostsnában állapitották meg,tükrözés után,hogy polip van a vastagbél falán.Várjuk a szövetten erdményét.Ha rossz lesz akkor kiveszik a vastagbelemet.Igy is lehet majd teljes életet élni???Még csak 13 éves vagyok.

Nincs jelen

 

#327 2011-07-02 20:46

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Noncsi!

Kicsit elõre szaladtál, ha a szövettan ki mutatja a rossz eredményt akkor sem biztos, hogy az egész vastagbeledet ki kell venni, lehet, hogy csak azt a részt ahol van a polip. Az eredmény után majd többet fogsz tudni, de konkrétan kérdezz rá a sebésztõl, hogy mennyi részt is kell kivenni (ha kell).
Amúgy IGEN, lehet teljes életet élni, nehezebb és tanulni kell, de az életért semmi kis áldozat elhiheted!
Páromnak pl. a fél vastagbelét vették ki, Õ teljesen teljes életet él, annyival, hogy a széklete sûrûbben van és ritkább. Akinek az egész vastagbelét kiveszék, annak kicsit komolyabb diétát kell tartania, hogy ne érjék  kellemetlen meglepetések, de mint mondtam ez mind megtanulható.

A magam részérõl nyilatkozva (nekem másabb típusú volt a helyzet), de én is 12 és fél évesen lettem beteg, és viszonylag korán kellett megtapasztalnom azt, hogy milyen is ha rövidebb béllel él az ember. Szerintem gyorsabban tanulunk, és könnyebben sajátítjuk el a dolgokat, praktikákat. Viszont hamarabb is kerülünk mélypontra, egy-egy WC-be rohanás után, de ezen hamar túl van az ember.

Várd meg az eredményt, és addig ne is gondolj semmi féle mûtétre (max. polip levételre)

Nincs jelen

 

#328 2011-07-04 21:09

_Noncsi:)_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Liza!
Én  Noncsi anyukája vagyok.Köszönjük a biztatást és bizunk benne hogy nincs nagy baj.Talán még meg menthetõ a vastagbél.Ha baj van akkor el kell fogadjuk és megtanulunk élni vele.De amit most jelenleg tudunk az hogy a vastagbél 10cm-re ami ép.Pénteken többet fogunk tudni.Mégegyszer köszi.Szia.Márta

Nincs jelen

 

#329 2011-07-24 14:49

morzol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Én tavaly júniusban ettem egy lecsos tojast.Estére felment a lazam.Másnapra gyengének éreztem magam.Nem volt hasmenesem,nem voltam rosszul.2 hétig nem volt etvagyam.Aztán kezdett minden helyre allni.Amcsibol hazafele ettem 2 adag tejszínes tesztat meg sárgadinnyet amit ki f...am.Masnapra kesernyés lett a szám meg száradt nem volt etvagyam..Elmentem dokihoz aki felírt egy ciprobay nevû antibiotikumot.Attól nem lettem jobban.Utanna kaptam egy normixot amitol rosszul lettem.Úgy éreztem hogy libeg az agyam stb.Megcsinálták gyomor-vastagbeltukrozest semmi nem volt.Kimutattak hogy laktozos lettem.Megint kaptam egy normixet amitol meg szarabbul lettem.A szék érem kezdett egyre rosszabb lenni.Megcsinaltattam minden vizsgálatot,ÁNTSZ (szeklet,AIDS,stb mindent).Szekletbol kimutatták a Helicobaktert.Arra kaptam Amoxicilin-Klacidot aminek a vegen meg rosszabbul lettem.Éves utan levert a víz,szedultem,stb.Felborult a cukrom is a felszivodas miatt,de nem vagyok cukros.Vettek vagy 20x vert minden leletek jó volt.Csináltak vékony el CT nem volt semmi.Vettek vékony el biopsziat azon látszik hogy a vékonbel károsodott ödemas,lefoszlott,stb.Azt mondtak ez helyre jön.Kaptam decemberben megint egy klion antibiotikumot amitol meg rosszabbul lettem.Nincs normális felszivodasom.Január óta nem jöttem helyre.Nyakos a székletem.Nem faj semmim,nem megy a hasam,nincs veres szekletem..Leleteim jók.Nincs hiány állapot viszont nincs etvagyam.Viszont a szekletbol kimutatták a belgyulladast.Kaptam rá Salofalkot amit 3 napja szedek..Tavaly óta lefogytam vagy 20 kilót.Azt mondtak hogy Candidas vagyok.Elvagyok keseredve.Segítsen valaki ha tud.Koszonom!

Szerkesztette: morzol (2011-07-24 15:24)

Nincs jelen

 

#330 2011-07-25 06:39

Megváltó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Morzol!

Nézd át a fórumot alaposan, segíthet a merre tovább kérdésben.
Tarts megfelelõ diétát, várd ki mire jutsz a salofalk-kal...
Leírásodban nem láttam, hogy szednél probiotikumot; az pedig nagyon hasznos lehet!

Jobbulást!

Szerkesztette: Megváltó (2011-07-25 08:05)

Nincs jelen

 

#331 2011-07-25 08:47

morzol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia!Mar mindent végigolvastam a fórumon meg a neten.Tanacstalan vagyok.Engem a 6 fele antibiotikum vágott tönkre amit beszedettek velem januarig.Azóta nem jöttem helyre.Dietazom ezerrel meg a probiotikumot is nyomom magamba.Nem faj semmim,nem megy a hasam,a verkepem jó,egyedül a szekletvizsgalat (calprotect) mutat ki gyulladást.Bár a koldok körüli bor érzékeny.Eves utan mindig fajt a fejem.Nincs egyaltalan etvagyam. :( Mar minden jelet figyelek magamon.Igaz szedtem egy BWL-3 beltisztitot amitol elmúlt valamennyire az éves utáni fejfajasom.Attól ment a hasam,rengeteg nyak urult vele,de amikor abba hagytam elmúlt a hasmenés.Ez is betutta gyullasztani a beleket?Gondolkoztam megint egy MR-en hátha többet látnak rajta.Nagyon elvagyok keseredve hogy chronos lettem vagy valami más.Köszönöm a segitsegeteket!

Szerkesztette: morzol (2011-07-25 08:49)

Nincs jelen

 

#332 2011-07-25 21:29

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Morzol!

Lisztérzékenységre csináltak vizsgálatot?Ha jól tudom egy vérvételbõl is kiderül és a patikában is kapható erre a célra gyorsteszt.Tesóm lisztérzékeny és neki is a vékonybelén lehetett látni a gondot.

Nincs jelen

 

#333 2011-07-26 10:47

morzol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia!

Vérbõl is néztek meg vekonybel biopsziat is vettek.Nem vagyok liszterzekeny.Minden fele alergia tesztet megnéztek mar antsznel de semmi.Minden negatív.Gondolkozok a vekonybel kupon.Ezt az egy vizsgálatot nem csinaltattam meg meg.Meg egyszer megnezetek mindent amit lehet a szekletbol.Tegnap csinaltattam megint egy verkepet de minden negatív.Nincs gyulladás csak a székletben.Etvagytalan vagyok és nyakos a szeklet.Hasmenesem,hasfajasom,lazam nincs.Nem is volt soha.Várom a hozzászólásotokat,hogy mi lehet a bajom.Köszönöm!

Szerkesztette: morzol (2011-07-26 10:50)

Nincs jelen

 

#334 2011-08-07 14:30

Bebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

21 éves lány vagyok, 4 hónapja diagnoztizálták nálam a crohn-t. Nekem hasmenéssel, bal alhasi fájdalommal, rossz közérzettel, hirtelen fogyással étvágytalansággal kezdõdött a betegségem. Olyan gyengének éreztem magam,hogy sokszor egész nap csak feküdtem. Imádtam enni, unalmamban is csak ettem és ettem...aztán fordult a kocka egyik napról a másikra azok az ételek amikért éltem haltam egyszerûen kifordultak a számból és rájuk sem tudtam nézni...3 hét leforgása alatt 16,5 kg-ot fogytam, nagyon megilyedtem! Ekkor fordultam orvoshoz, azonnal vérvétel gyomor és vastagbéltükrözés...  Rövid idõ leforgása alatt diagnoztizálták a  chohn-t! Nagyon elkeseredtem és teljesen magamba fordultam, elakartam bújni a világ elõl. De most ,hogy megtaláltam ezt a fórumot látom,hogy van aki nálam sokkal de sokkal rosszabb dolgokat élt át! Szerencsére a családom és a barátaim mellettem állnak, és segítenek nekem!!

Nincs jelen

 

#335 2011-08-08 09:48

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Bebi! Üdv köztünk!
Ha kérdésed van tedd fel bátran!Biztosan lesz aki válaszol:)
Tünetmentes szép napoz!

Nincs jelen

 

#336 2011-08-09 15:31

Bebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm szépen Moncsa :)

Olyan tanácstalan vagyok a táplálkozással kapcsolatban, azt sem tudom,hogy mit egyek vagy merjek-e egyáltalán enni,mert evés után egy órával iszonyatos görcsökkel kûzdök :/

Nincs jelen

 

#337 2011-08-09 15:54

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Ezt bizony csak saját magadnak tudod kitapasztalni és ezekre itt is mindenki mást fog írni!Van aki nem eszik húst és vannak akik különféle diétákra esküsznek.Én konkrétan nem diétázom.Nagyjából tudom mi az amit bírok és mit nem :)

És kedves Kapitány ezt gondolom át is fogod helyezni a megfelelõ topicba :D

Nincs jelen

 

#338 2011-08-09 19:24

Bebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Mindenesetre köszönöm szépen Moncsa:)

Nincs jelen

 

#339 2011-08-09 19:39

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

moncsa85 írta:

Ezt bizony csak saját magadnak tudod kitapasztalni és ezekre itt is mindenki mást fog írni!Van aki nem eszik húst és vannak akik különféle diétákra esküsznek.Én konkrétan nem diétázom.Nagyjából tudom mi az amit bírok és mit nem :)

És kedves Kapitány ezt gondolom át is fogod helyezni a megfelelõ topicba :D

off
Nem....mert egy új ember még tájékozatlan és az fontosabb, hogy segítséget kapjon. De aki rutinosabb az ilyenkor áthívhatja a "megfelelõ" topicba vagyis ide: Diéta - kell vagy nem? :)
on

Nincs jelen

 

#340 2011-08-09 20:19

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

:D Akkor ezt elrontottam :D Pedig 1,5 év alatt ragadhatott volna rám ez-az :D

Nincs jelen

 

#341 2011-08-11 18:35

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nekem hasmenéssel kezdõdött és ekkor még nem gyanakodtam, aztán jött a hõemelkedés.

Nincs jelen

 

#342 2011-08-11 19:19

Mezeiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Bebi én ezt az oldalt ajánlanám neked nekem ez nagyon sokat segített
http://nutricia.supportal.hu/dieta_p.pdf
111-117.lap

Nincs jelen

 

#343 2011-09-26 13:20

Panqua
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nem tudom, jo helyre irok-e, szoval, ha nem, nyugodtan jelezzetek :)
Szoval, par hete volt vastagbel tukrozesem, es talaltak gyulladast, de nem a kameraval, hanem csak a szovetmintan. Az orvosom ugy magyarazta, hogy negy tényezõnek kell egyszerre jelen lennie a szovetmintaban ahhoz, hogy Crohn-osnak nyilvanitsanak vkit, es nekem ebbol ketto megvan, viszont ezt meg nem tekintik Crohn-nak Azt is mondtak, h ennek a ?betegsegnek?  - vagy csak periodusnak  - a neve Enteritis follicolaris. Harom honapig dietaznom kell, annak leteltevel kontroll. Nem tud valaki valamit esetleg errol a betegsegrol? Neten nemigen talaltam semmit sajnos...

Nagyon koszonom a segitsegeteket elore is, es mindenkinek sok erot kivanok!

Nincs jelen

 

#344 2011-11-07 12:46

szilvi00
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Egy másik topicban már nagyjából leírtam, hogy nekem hogy kezdõdött, de ide is jó lett volna. Szóval nekem kb két éve vannak tüneteim, de eddig nem voltak vészesek, simán lehetett vele normálisan élni. Bár idõnként étkezés után volt amolyan indokolatlan hasmenésem, de ennyi. Persze az évek alatt amikor egyre többször elõjött ez a probléma, csináltak Laktóz, glutén érzékenységre tesztet, de mind negatív lett. A laborjaim is jók voltak, egészen tavalyig, mert ott magas májfunkciót mértek, és megállapították, hogy zsírmájam van. Erre az volt a válasz, hogy ez a túlsúlytól van. Aztán az idén ismét visszatért a hasmenés, hányingerrel társulva. Bármit, és bármilyen kis mennyiséget ettem, rögtön jött a hányinger, bár egyszer sem hánytam. Ha nem ettem semmit jól voltam. Aztán szedtem Kliont, meg csináltak székletleoltást, de a székletben nem volt semmi, a gyógyszertõl meg nem lettem jobban.
Végül eljutottunk a tükrözésig. Ott a terminális Ileumban és a vastagbél leszálló ágában és a szigmában találtak felületes fekélyeket. Azt mondta a doki, hogy biztosra vehetem a chront, de a szövettan még nincs meg. Addig is szedem a Xalazit-ot. Az elsõ kétségbeesésen túl vagyok, de nem mondhatnám ,hogy javul az állapotom a gyógyszertõl. Sokmindent olvastam itt az oldalon, és ettõl sokszor még jobban kétségbe esek. Bár sokakkal ellentétben még jól vagyok, hiszen tudok dolgozni, még ha néha kellemetlen is.
Szóval mindenkinek hosszú, tünetmentes idõt kívánok!

Nincs jelen

 

#345 2011-11-08 14:30

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szivi00!!!

Hasonló féle a helyzetünk,de nekem még talán (asszem szerencsére,vagy nem is tudom már) ennyire sem tudták megmondani a frankót."Valami felszínes sérülések a szigmában,de semmire nem illik rá,nem tudom mi lehet ez" így a hírös orvos.Gondolja,hogy majd valamelyik felé elbillen.Mondom neki,jobb lenne,ha 99 éves korom elõtt nem nagyon billegne,erre nekem is xalazin.....szart se ért úgy érzem,de azért fél évre más felírták.Higgy benne,vagy valami másban,mert ezen a betegségen tényleg csak a hit és a képzelõerõ segít,a többi próbálkozás csak.Ez szubjektív vélemény,remélem nem tapostam senki lelkében.

Csácsácsá mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#346 2011-12-30 18:49

szilvi00
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Rég voltam itt, de a legutóbbi hozzáászólásom óta folyamatosan dolgozom. Viszont megjött a szövettanom, ami nem igazolta egyértelmûen a Chront, "csak" idült gyulladást írt le. A tükrözés óta szedem a Xalazin-t továbbra is, de az egy hónapos kontrollon a 3x1g helyett 2x 1g-ra csökkentették, merthogy hasmenésem sincs, sõt, amióta a gyógyszert szedem inkább szorulásom van... Az idõnkénti hasi fájdalmak persze megvannak, néha éjjel édredek nagyon erõs görcsökre, amit egy  nagyon nehezen ûrített kevés széklet megoldja a gondot. A fájdalmak amik leginkább vannak, az a bal bordák alatt van leginkább, és ezért nem is értem, hogy az orvos miért nem akar gyomortükit is csinálni, hiszen máshogy nem lát az emberbe...
Tegnap jött meg a 3 hónapos labor kontrollom, ami teljesen jó, csaka crp: 10-es ami minimálisan emelkedett. Ennyi. Továbbra is tanácstalan vagyok, de majd megkeresem a dokit januárban is, ha nem javul a fájdalom!
Ja, és igazából nincs olyan étel amihez tudom kötni a fájdalom és görcs megjelenését..
Mindenkinek Boldog és Tünetmentes Új Évet kívánok!

Nincs jelen

 

#347 2012-01-27 15:10

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Ide is beteszem ezt a linket hátha aki éppen csak informálódik használni tudja: http://vitaminkosar.hu/ibsteszt/

Üdv,
Andi

Nincs jelen

 

#348 2012-02-01 05:39

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztók! Kisfimnak 2005.novemberében enyhén lázas lett,görcsös hasmenések.Háziorvos szerint izgulás miatt!Ez igy ment 5 hónapig-ekkor már nagyon elkeseredttünk egy nagy görcsös roham után soha nem felejttem el! igy szólt a még alig 10 éves kisfiam:anya nekem biztós valami nagy bajom van!Sirva kértem az orvost küldjön benünket labor vízsgálatra! Igy derült ki-közben eltelt 5! hónap!Szolnokra a Hetényibe került a gyerek,itt keményen megkaptuk.colitis ulserósa!Vegyem meg Kovács Ágota könyvét..és onnan minden megtudok!Igy volt.2008 májusa óta a Budaiba járunk,csodálatós Fõorvos Asszonyunk van!Szeretettel üdvözlök mindenkit!Örülök ,hogy ide találttam-nagyon nehéz nekünk vídéken,senkivel nem tudunk információt cserélni! Itt nincs ilyen beteg.

Nincs jelen

 

#349 2012-02-01 08:40

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Ádám 15 írta:

"...Szeretettel üdvözlök mindenkit!Örülök ,hogy ide találttam-nagyon nehéz nekünk vídéken,senkivel nem tudunk információt cserélni! Itt nincs ilyen beteg...."

Mi is szeretettel üdvözlünk, ha már így alakult :( Olvasgass és kérdezz, ha tudunk, segítünk....de attól tartok van colitises beteg felétek is, csak nem tudtok róla...

Nincs jelen

 

#350 2012-02-01 17:30

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm szépen a kedves fogadtatást! Gyerek beteg az biztós nincs másik,mert mondtta a házi dokink.Igen sokat böngészelek nálatok!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB