#7501 2017-03-29 22:46

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 2014-11-02
Írások: 336

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Háááát, nekem a probiotikum semmit nem ért, de nem mondhatom, hogy ne próbáld ki, mert nálad meg lehet, hogy használ valamit.
Enzimet anno a PEAK Enzymes termékét használtam, ez a mostani verziója:
https://peakshop.hu/shop/peak_man/enzymes_emesztoenzim

Én nem evés közben vettem be, hanem evés előtt kb. 15-30 perccel. A bő folyadék kinek mi. Én max egy pohár vizet ittam vagy még annyit sem. Amúgy a jó emésztéshez sokaknak az is jót tesz, hogy valami ecetes savanyúságot esznek kaja előtt! Egy kis csalamádé, paradicsomsali, akár kovászos ubi. Csinál egy kis savat és jobban működik a dolog. Svédországban pl. mindenki a főétkezés előtt megeszik egy kis tál savanyúságot. Addig elbeszélgetnek, stb. Ez lehet káposzta, ecetes kukorica, vagy bármi egyéb. (Természetesen nem mindenkinél, de ez lenne a normális)

Milyen tea?
Pl. étkezés után egy kis menta tea. De a szeder, málna, csalán is hasznos lehet.
Ezt az oldalt javaslom nézegetni, majdnem az egyetlen ember, aki orvosokat taníthat egyetemen az országban gyógynövény témában.
http://gyorgytea.hu/gyogynovenyek-betegsegekre

Erről jut eszembe, hogy a szilva, aszalt szilva csodákra képes ha kemény akarsz lenni! :-)

Kenyér:
Nálam ez semmi gondot nem okoz. Erre nem nagyon tudok javasolni semmit.
Én annyit tettem, hogy míg régen pl. 4 tojásos rántottához ettem akár 3 zsemlét, addig most max. 1-2-t. Tehát csak feleztem a fogyasztást. Én nem akarok háromszoros áron  mindenféle spéci kenyereket venni, inkább korlátoztam a dolgot, de tök jól hozzászoktam.

Ha lágy a széklet, attól még lehet jó a dolog ha pl. sok a zöldség-gyümölcs, főzelék.
Ha "jobbat" akarsz, akkor kell mellé keményítő, pl. rizs, krumpli (lila burgonya, édes burgonya!), tészta, vagy spécibb: hajdina, bulgur, kuszkusz. Én pl. egy jó őrségi kolbászos-hajdinás levesért meghalnék :-)

Sajt:
Nem vagyok egy nagy sajtevő, de szerintem szendvicsbe nyugodtan! Csak ne a sz@r lapkaizét tedd bele, hanem legalább egy szeletelt lidlis edamit, goudát. A sparos Frisco sajtok Hollandiából jönnek, sokszor elég jó árban vannak akcióban. A kecskesajt megint csak ajánlott, ha csak havonta egyszer is veszel.

Zsírok:
Az egyik legfontosabb. Csak ne a transzzsírt vidd be étolajban sütött cuccokkal, péksüteményekkel.
Sütni kókuszzsír vagy pl. tojás alá szűz(!) olíva.
A nejem újabban a helyi termelői(!) piacon vesz házizsírt is, hatszor jobb, mint bármilyen étolaj.
A másik legfontosabb zsírforrás a tojás. Hetente háromszor reggelire valamilyen formában vidd be!
Leginkább rántotta, tükörtojás. Ízesítsd sajttal, erős paprikával, hagymával, a most jövő medvehagymával, omlettként apróra vágott paprika, paradicsom, sajtkocka, esetleg gomba.
Aztán az esszenciális és növényi olajok, amik ugye nem állítódnak elő benned, de mind gyulladás csökkentő, érrendszer ápoló dolgok.
Ezek a halolajok:
http://www.naturvitamin.hu/pharmekal-he … p-163.html
http://www.naturvitamin.hu/pharmekal-he … p-362.html

fokhagymaolajok,
kenderolaj, tökmagolaj, lenmagolaj:
http://bathaporta.hu/hidegen-sajtolt-ol … dermagolaj
http://bathaporta.hu/hagyomanyosan-sajt … tokmagolaj
http://bathaporta.hu/hidegen-sajtolt-ol … lenmagolaj

és a jó minőségű olíva. Ez szerintem kötelező.
Ha van rá keret, akkor a barackmagolaj, a mákolaj, a dióolaj, a repceolaj, a szőlőmagolaj mind jó valamire, utána kell olvasni.

Ha erre törekszik valaki, nagy eséllyel javulhat szerintem. Nem ez a Szent Grál, de ezzel javíthatók dolgok, kinek mi...

Étvágy:
Én valami jó kis B-komplexet javasolnék neked, pl ezt:
https://shop.builder.hu/b-komplex/vitak … -tab-p5956

És ha van egy kis érzéked, játssz a kajával. A szendvicseket, a tojást, a tésztákat is lehet millió dologgal kombinálni, nem kell mindig ugyanazt enni...

És igen, az antibiotikum el tudja cseszni a beleket...
Te szerintem nagyon nem tartasz ott, de ha a fentiekre figyelsz, nagy lépést tettél előre.

Ezen kívül:
Amit én kötelezően bevinnék minden élő emberbe, az a C
https://shop.builder.hu/c-vitamin/body- … -kap-p5626
és a D vitamin
http://www.naturvitamin.hu/pharmekal-he … p-407.html
valamint a jód
http://kekjod.hu/
Teljesen máshogy működsz tőle...

Szerkesztette: makkmarci (2017-03-29 22:53)

Nincs jelen

#7502 2017-03-30 07:37

balázs47
Tag
Regisztrálva: 2017-01-06
Írások: 13

Makkmarci! Köszi! A probiotikumot az orvos javasolta de szerintem mindenkinek ezt irják fel mint valami csodaszert. Gondolom meghallotta tőlem hogy anno szedtem antibiotikumot és akkor gyerünk adjunk neki ki is. Azért szedem ,mert azért kb 14 hónap alatt 5 féle antibiotikumot szedtem hol a helikora ,hol a gyulladásra hol a fogamra. Kicsit kétkedve fogadom hogy az utolsó antibiotikum után kb 3 héttel jönnének az első panaszok ,de remélem majd javul és lesz javulás. A kajára most figyelni fogok. Ami nagyon rossz a sok bélgáz , főleg este pihenő" időszakban és reggel, hajnalban, állandó gázok és pici görcsök. reggel 1 lágy széklettel. Nem szeretnék bélguylladást kapni most 7-én megyek vérvételre bár nem tudok mit nézessek meg , mert azt hiszem a belek állapotáról nem ad sok infót egy vérvétel. A B" complexet szedem , teát én körömvirágot iszom kicsi kamillával, de lehet az is baj a bélholyhok miatt(azt olvastam). Igazából azért iszom hogy a gyulladást megelőzzem vagy megszüntessem ha van.

Nincs jelen

#7503 2017-03-30 22:35

makkmarci
Tag

Reggelire próbálj meg mindig valami zsíros dolgot enni, ez a fenti részt biztosan helyre fogja hozni!
Tojás, vajas kenyér, valami jobb fajta (házi) kolbász, esetleg valami többolajos saláta, ha épp ilyen kedved van, stb.
Az olívaolaj erős gyulladás csökkentő, ha kicsit kaparja a torkod, az a jó!
De a kendert mindenképp ajánlom, akár egy életen át is...
Ha valakit érdekel a dolog, ezt érdemes megnézni, elgondolkoztató:
https://www.youtube.com/watch?v=0n-VqJAHx3k

Ez egyénenként változó mértékben, de biztosan javít hosszú távon (én 1 évet mondanék).
A tegnapiból is javaslok hozzá minél többet.
Azt nem állítom, hogy a dolog ott kezdődik, hogy nagyon kevés és rossz tápanyag van a hétköznapi kajában, de hogy köze van hozzá, ez egészen biztos!
Alapból nem kapjuk meg a kellő mennyiségű ásványt ahhoz, hogy az idegi és hormonális dolgok jól működjenek. Ehhez adunk egy kis stresszt, ami szintén igénybe veszi ezeket és rövidebb-hosszabb idő alatt egy részét el is baltáztuk. Mai fiatalok sokan eleve hátrányból indulnak, gyorskaja, gubbasztok a net előtt hétvégén is a Nap és a mozgás helyett, stb...
Nem drasztikusan jönnek elő ezek a dolgok, hanem évek, évtizedek alatt. Egyre több a kuncsaft, nő a biznisz.
A kollégám (kertes házban laknak) lánya talán nincs 20 éves, vékony, hófehér. Azt mondja alig akar enni, napra alig megy, a gép előtt van rengeteget, a keze sokszor hideg. Kapásból kérdezem, nincs a pajzsmiriggyel gond? De van! És? Szed rá gyógyszert. Mi??? És alul- vagy túlműködik? Hát ő azt nem tudja. Na itt feladtam... Lehet, hogy csak vitamin meg jód kellene. "És akkor ezt az orvos miért nem mondja?" Na itt meg végleg feladtam...
Nekem anno, mikor tök sz@r vérképem lett, még hepatitis vizsgálatra is el akart küldeni a körzetim.
Nem mentem el! Nem drasztikus, de lényeges változásokat vezettem be, kevés szalámi, kevesebb zsemle, több saláta olajokkal. Nehezen jött meg az eredmény (meg persze volt még sok egyéb megtett és kísérleti dolog is, amiket leírtam), de rá két évre a nejem, mikor elhozta a vérkép papíromat a dokitól, azt mondta, hogy nem tudom, mit csinál a férje, de ne hagyja abba! Miért? Mert drasztikusan feljavult minden érték, még a koleszterinem is leesett, pedig ráálltam a tojás-szalonnára! :-)
A doki csak ebben az egy esetben mit tesz? Koleszterin csökkentő gyógyszer. Aha...
Épp az ellenkező irányba visz. A koleszterin látszólag csökken, a zsír és máj háztartásod meg romlik.
Nagyon sokan nem értik, hogy elsősorban magukat kell jó pályára tenni (és azon lenni eleve fejben, bélben), ha javulásra vágynak, de sokan későn eszmélnek, pl. amikor már naponta 5-ször rohan a budira. Ha ez nem sikeres, akkor természetesen kell a doki. Sokan megcserélik a dolgot és ez baj szerintem...

(Természetesen lehetnek tényleg nagyon gázos esetek, ahova már kell a komoly segítség (és mit sem ér, hogy én itt miket írok), de annak is oka van, hogy miért alakult ki. Nem a genetikai és komoly környezeti ártalmakra gondolok, meg rákos dolgokra...)

Szerkesztette: makkmarci (2017-03-30 22:57)

Nincs jelen

#7504 2017-03-31 21:54

makkmarci
Tag

A mai Ridikül adást véletlenül kaptam el, érdemes megnézni, a belekről, baktériumokról volt szó...

Nincs jelen

#7505 2017-04-03 07:29

sanyika
Tag
Regisztrálva: 2017-03-17
Írások: 5

Sziasztok, némi frissítés a korábbiakhoz.
Mióta legutóbb írtam, azóta reggelente a kávé előtt ébredés után azt a napi 1 szem HOVA filmtabit szoktam bevenni, azon kívül az enterobene már nem jellemző. A legutóbbi óta NEM kellett vidszafordulnom,  vagy megállnom az utam során. A korábbiakhoz... Úgy tűnik, csupán ennyire befolyásolja a stressz a dolgot. Azt vettem észre, hogy sokkal rendezettebben is mennek a wc-n a dolgok. Az amúgy is gyors anyagcserém ellenére a napi 1-2 alkalom az igencsak jónak mondható szerintem. De a legjobb az egészben, hogy lassan egyáltalán nem is mozgat a probléma, így utam során szinte fel sem merül, hogy problémák lehetnek. Ez akkora önbizalom löket nekem, ahogy korábban is írtam, hogy szerintem még 1-2 hét és nyugodtan megpróbálhatok útra kelni tabletta nélkül.
A ma reggel kifejezetten necces volt még a többi közül is. Történt ugyanis, hogy szombat éjjel a kis főzőcskéből berúgás lett végül. Két nagy adag pörkölt, egy jó pár sör és töménytelen mennyiségű házi pálinka kíséretében az ilyenek nemhogy másnap, de még a harmadnapot is f#stengerré varázsolják, de tegnap illetve ma a korábbi sikereken felbuzdulva nyugodt szívvel el mertem indulni és így nem is feszengtem rajta, hogy mi van ha...Mondanom sem kell,  nem is volt probléma.

Szerkesztette: sanyika (2017-04-03 15:35)

Nincs jelen

#7506 2017-04-05 07:42

balázs47
Tag

Köszi Makkmarci a tanácsokat. Akkor egyenlőre nem megyek orvoshoz. Próbálom magam kikúrálni. Mivel az UH negatív és a vérvétel is jó lett ,máj , hasnyálmirigy enzimek, gyulladásos paraméterek ,CRP, koleszterin nem megyek más vizsgálatra. Nekem csak ez az úszó ,hasnemés szerű széklet ami nagyon zavar , ez normális hogy a víz felszínén marad? Ja még egy dolog , levetették velem a CA19-9 tumormerkert ami hasnyálmirigy illetve emésztőrendszert nézi nekem most 6 egység lett , ami tavaly 1 egység volt , igaz 30 egységig normális. Az a baj mióta a körzeti orvosom elhintette hogy lehet hasnyálmirigy problémám van(vékonyságom,hasi fájás)) valahogy befészkelte magát a fejembe és nem tudom kiverni:( Igaz más doki meg azt mondta UH -rendben .vérvétel jó ne aggódjak. Másnak is úszik a vízen a hasmenés szerű széklete? valahogy megnyugodnékbig_smile

Nincs jelen

#7507 2017-04-05 22:53

makkmarci
Tag

Balázs!
Nekem is van néha(!) ilyen vízen úszik dolog, de hirtelen nem is tudom, hogy mitől. Asszem olyankor, mikor több tökmagot eszek a kelleténél pl.
Nem vagyok biztos benne, de talán. Legközelebb megírom, ha ilyen van!
Szerintem ez önmagában nem gond...
Neked ha minden okés amúgy, akkor a fentiek!
Én a hétvégén voltam két napon tóparton a jó idő miatt napozni, erdőben minitúrázni, szinte kicserélt.
Ma meg tegnap olyat kajáltam, hogy (általam) szeletelt gombát megforgattam olívában a tűzhelyen, aztán vágtam egy kis szalonnát, pirítás, majd rá 4db házi(!) tojás. Egész nap nem voltam éhes és k. jól esett :-)
Ennél jobbat és többet egy máj/epe és hasnyálmirigy sem kívánhat!
Érzem, hogy jó!
Persze a többi étkezésnél, ha van, nem mondom, hogy fald a zsírt. De ha pl. eszel egy túrós csuszát, nyugodtan tegyél rá szalonnát!
A minimális állati (szalonna, hal és olaja, tojás) és a kicsivel több növényi olaj (kender, tökmag, olíva, stb.) csodákra képes!
Ha nem a magam vérén látnám, lehet hogy kételkednék, de így nem!
És újra megemlítem, hogy nem fog mindenkinél csoda történni, de a jó táplálkozás alapja ez, nem pedig az évtizedek óta sulykolt zsírszegény diéta. Mindemellett persze nyugodtan meg lehet felezni a zsemle mennyiségét pl. a rántottához, nem fog ártani, egy idő múlva hiányozni sem fog.
Este felé nyugodtan egyél pl. bármilyen (fehérjés, pl.) túrós kaját, legyen az csusza vagy rétes, nem szabad, hogy ártson.
Amit én még szigorúan betartok és 100% használ, hogy amíg nincs meg a reggeli wc, addig nem eszek semmit. Annak ki kell jönni (vagy kávéval, ha arra vagy ráállva, vagy két pohár vízzel), addig nincs pótlás, ha éhes vagyok, akkor sem!
Ez nálam egy olyan jó ritmust adott, hogy nem cserélem le semmire!

Amiket mostanában (meg akár régebben) leírtam, azok szinte táplálkozási alapok!
Ha valaki még időben van, kezdje el...
Ha már baj van, annak meg az oka és a kiváltója a legfontosabb.
Emiatt szükség lehet orvosi segítségre és legyen ez az első gondolat.
De a többi meg ott van feljebb...

Szerkesztette: makkmarci (2017-04-05 23:06)

Nincs jelen

#7508 2017-04-07 17:30

balázs47
Tag

Nekem a doki meg a zsírszegény kaját javasolta:D Igaz fogalma sincs mi a bajom. 3 hete szedek probiotikumot de még lazább lett a székletem most már hasmenéses. Igaz csak 1 nap egyszer.  Érdekes akkor érzem hogy fáj a hasam mikor pihenek vagy nyugalmi állapotba kerülök. ha dolgozom vagy jövök megyek köldöktájt érzek szúrást, nyomást. Szóval valami nem nagyon oké. Olyan mintha állandóan elrontanám a hasamat plussz még valami köldök táji panasz. Volt 3-4 nap hogy nem fájt ,de most 3 napja visszatért. A lebegő, hasmenés szerű széklet az végig megmaradt. Mikor fáj a hasam nagyon fáradt vagyok szinte kimerült , le kell feküdnöm . Egyenlőre az vigasztal hogy az UH, vérvétel rendben, tavaly volt vastagbél , gyomortükrözés , csak nincs nagy baj. Megkérdeztem sajnos a hasnyálmirigybetegséget csak CT mutatja ki, még az nincs kizárva , illetve lehet az antibiotikumok miatt laktóz vagy valami ételallergia is szóba jöhet..(doki szerint). csak egyet nem értek közel 1 év alatt csont vékonyra fogytam 62 kiló és még mindig nem tudja senki miért. Ma nagyon elkeseredett lettem, volt pár jobb napom de visszatért és tudom érzem valami baj van ott belül még sincs aki megmondja mi a baj. A legborzasztóbb a tanácstalanság ,mert ha legalább tudnám hogy beteg vagyok még az is jobb lenne mint így élni.

Nincs jelen

#7509 2017-04-07 17:49

sanyika
Tag

Kicsit OFF, de reagálva erre, én úgy gondolom valóban betegség. Nem minden esetben kell ez alatt szervi problémákra gondolni...

Nincs jelen

#7510 2017-04-09 21:43

pt
Tag
Regisztrálva: 2010-08-14
Írások: 922

Minden komoly gyógyszert sikerült elhagynom.
Jól vagyok.
Egy dolog ami megmaradt az az Aerius 5mg allergia ellen kezdtem el szedni és nem hagytam abba.
Vagyis próbáltam abba hagyni, de az elhagyása után 2 nappal elkezdtek az ibs tünetek vissza jönni...így megint szedni kezdtem, minek hatására elmúltak a rosszullétek.
Szóval ez is lehet egy kiút.....ha valaki épp hisztamin problémákkal küzd....és más minden rendben.
Minden vizsgálatom volt már kivéve a hisztaminosat....de már nem érdekel.....nem fogom abbahagyni a szedését a gyógyszernek csak azért, hogy a vizsgálatot egy hónap múlva megcsinálhassák.
Viszont aki nem szed ilyesmit annak érdemes egy tesztet csinálnia ez irányba.

Nincs jelen

#7511 2017-04-11 10:46

andifeher
Tag
Regisztrálva: 2011-03-28
Írások: 99

Ha nem is csodaszer de sokat tud segíteni főleg ha nemcsak pro hanem prebiotikum is egyszerre mint pl Protexin termékek. Igen a bélgázt aláírom, de ettől még hatásos.

Nincs jelen

#7512 2017-04-13 17:19

balázs47
Tag

Makkmarci! Na most 3 napig múlthéten  lázas voltam , majd a láz elmúlta után kb 4 napig erős hasmenésem volt napi 4-5. Ma volt az első hogy nem volt híg de azóta elég rossz a belem, nehéz, puffad néha fáj főleg a kanyarokban s a köldök vonalában. A láz és a hasmenés miatt visszamentem Dt Takáts Alajos dokihoz megnézték UH- val minden szerv oké azt mondta a vastagbél mintha egy kicsit gyulladt lenne:(( Szóval most várakozás van ,lehet ebből még Chron vagy Colitis is lehet? Minden nap nézem a székletem de nem nyákos nem véres.  Tavaly júniusban volt egy negatív (2 kis polip) vastagbéltükrözésem.
Még meg akartam kérdezni mit lehet enni savanyúságként húshoz , krumplihoz bélbetegeknek? nagyon száraz nekem minden kaja mióta váltottam nagyon hiányzik a káposzta a cékla az uborka este  a paprika paradicsom, rettentően száraz így minden étel nekem. Ha valakinek bélgyulladása van milyen savanyúságot vagy akár zöldséget( nem pároltra gondolok mert az is "száraz "nekem) ehet??
Köszönöm a választ bárkitől!

Nincs jelen

#7513 2017-04-14 00:53

makkmarci
Tag

Savanyúság?
Ami neked jól esik! A káposzta, a cékla szerintem nem lehet gond, de gázképzők, így ideiglenesen lehetsz érzékenyebb miattuk. Az uborka és a paradicsom/paprika meg azoknál problémás, akinek eleve van valami gondja az emésztéssel.
Persze ez sem mindenkire illik, de jellemzően így néz ki.
Az enzimes kapszulát alapból javasolnám a helyzetedben, max. egy fél évet. A legfontosabb, hogy a gyomor és a vékonybél rendben legyen így elsőre, szívódjon fel minden hasznos dolog, ami kell. Nem mondom, hogy ne törődj a vastagbéllel, de fentről teszed rendbe szerintem. És ez idő!
Nálam se a pre-, se a probiotikumok nem tettek semmi különöset, így ezt nem erőltetném. A legkülönfélébb natúr vagy leveses zöldségek gazdagítják a bélflórát, így én ezt az utat választanám. Személy szerint erősen javasolnám az aszalt szilvát vagy a szilvalekvárt rendszeres fogyasztásra (házi készítésű, üstben főzött, cukormentes)! A vaterán is van jófajta, de én jelenleg őrségi termelőtől veszem, személyesen tőle nálunk a piacon (Hári Tamás kistermelő). Email: harit@freemail.hu
Semmiféle plusz cucc nincs benne, úgy jó, ahogy van! A vastagbél legjobb barátja! 
Ha száraznak tűnik a kaja és kell mellé valami általad említett, az csak jó! Esetleg próbáld meg, hogy előételként eszel savanyúságot. Ha az étvágyad jó (főleg így), akkor menj lejjebb...
Szerintem neked NINCS bélgyulladásod, ezért ne parázz!
A normális kaja (zsír/fehérje/ keményítő) jó lesz neked, ha a fenti irományaim neked megfelelő részét alkalmazod...
Nem biztos, hogy elsőre stimmelni fog, de lesz eredménye. Fentről lefelé gondolkodj! Emésztett, jól megrágott, savanyúsággal segített kaja jó kell, hogy legyen! Ha nem, tégy mellé enzimet átmenetileg. Ja, és az olajok!
A többit már leírtam...

Szerkesztette: makkmarci (2017-04-14 00:59)

Nincs jelen

#7514 2017-04-17 20:04

RealHero
Tag
Regisztrálva: 2014-12-16
Írások: 257

Nekem jelenleg abból van elegem a legkisebb stresszre is begörcsöl és tol ki mindent .Ha üres a vastagbél alsó szakasza akkor feljebbről jön ki minden. Ki hogy van ezzel? Mit kapkodtok be ilyenkor?Plussz antidepit?Vagy görcsoldót?Esetleg hasfogót?
A leszarom tabletta nem válik be!

Nincs jelen

#7515 2017-04-17 20:14

sanyika
Tag

Dettó, és ha rástresszelsz gyakorlatilag nincs visszaút, jobb ha keresed a legközelebbi wc-t.
Minden reggel egy szem hova, ebben 3x annyi cucc van mint egy valeriana-ban, eddig csak ez segített. Próbáld ki, mert talán enyhít a gyomoridegeden annyit, hogy ne foglalkozz vele,  ha így lesz akkor az inger sem jön majd.
Nem mondom, hogy én speciel tünetmentes vagyok mostanra, mert előre rettegek a holnap reggeli indulástól, tekintev, hogy micsoda zabálások voltak itt húsvét alkalmával, de különösebben már nem igaz annyira, mint régebben, mert tudom, hogy nem lesz gond.

Nincs jelen

#7516 2017-04-18 00:57

makkmarci
Tag

Akkor esetleg próbáljatok valami ritmust vinni a bevitelnél.
Pl. ha du. 5-kor eszek egy krumpli-husi kombót, akkor annak normál esetben kb. másnap reggel 7-8 körül illene távozni. Erre lehet készülni, esetleg előtte két pohár víz/kávé, stb.
Szóval ha konkrétan tudod, hogy milyen jellegű kaját eszel és kb. 12-15 óra múlva kellene, hogy kijöjjön, arra valamilyen szinten lehet készülni...
Már csak az a kérdés, hogy egy ilyen rendszer bevezetése után marad-e stressz?
Nem mondom, hogy nem gondolok rá, de már nem stresszel!
Ma pl. volt fácán husileves és sülthús rizzsel este 8-kor. Mivel holnap nem dolgozom, így nem érdekelt a dolog, de tudom, hogy kb. 10-kor, mikor felkelek kényelmesen, a kávé után viszontlátom. És emiatt nem ad okot a stresszre!
Ha reggel mennem kéne dolgozni, akkor vagy nem ettem volna meg, vagy előbb annyival, hogy itthon megoldjam a dolgot. Én ezzel játszok újabban és teljesen jól működik. Inkább kicsit éhes vagyok, minthogy számomra idegen helyen végezem és menjen a stressz...
Tudom, hogy "könnyű azt mondani", de ne csak bogyókban gondolkodjatok...

Szerkesztette: makkmarci (2017-04-18 01:01)

Nincs jelen

#7517 2017-04-18 07:47

JUCI51
Tag
Regisztrálva: 2010-01-01
Írások: 12

Sziasztok! CU-ban szenvedek már 20 éve. Úgy 6 éve nincsenek panaszok és a gyógyszert elhagytam. Most viszont kiújult egy vírusos bélfertőzés okozta hasmenés miatt. Mivel kezeljem magam? Beindítottam a gyógyteát és a diétát. Mit tehetek még. A gasztro orvosomhoz több hét a bejutási várakozás.

Nincs jelen

#7518 2017-04-21 11:02

QpaK
Tag
Regisztrálva: 2013-10-25
Írások: 1180

JUCI51
Pedig ezzel orvoshoz kéne menni. Ha nagyon rossz a helyzet, akkor soron kívül is fogadni fog, ha pedig nem annyira durva, akkor gasztós nélkül is ki tudsz jönni belőle. Konkrét módszer nincs rá, csak az áltános dolgok. Igyál sokat, ne szej antibiotikumot, de csillapítsd a lázad, és ne egyél rostosat, fűszereset, zsírosat, tejeset - amíg megy a hasad. Ha jobban vagy, fokozatosan bővítheted az étrendet. Hús+rízs, almakompót, főzelékek...

makkmarci
Ezzel én is így vagyok. Szerintem is fontos, hogy mikor mennyit eszünk. Az inulás előtti hashajtás pedig aranyat ér. Ha üres a bél, akkor gyomorideg sincs, mert eleve nincs is minek kijönnie. wink

Szerkesztette: QpaK (2017-04-21 11:10)

__________________________Colitis Ulcerosa (Pancolitis) ________________________

Nincs jelen

Láb