#201 2008-01-07 21:54

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Már megint nem vagyok valami fényesen, nem tudok enni pedig kéne híznom! voltatok már úgy, hogy úgy éreztétek, ha meg kell enni egy falatot, az rögtön vissza is jön? Szinte semmit nem kívánok, amit amúyg szeretek azt sem. Mit csináljak, vagy ti mit szoktatok ilyenkor csinálni? (fehérjeturmixot szoktam inni de hát abból azért nem lehet megélni)
elõre is köszi

Nincs jelen

 

#202 2008-01-07 23:01

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

B vitamin komplex fokozza az étvágyat.
Azonban ha hányingered van azon nem segít

Nincs jelen

 

#203 2008-01-07 23:06

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halika!

Tölts sok idõt olyannal aki baromi jóízûen eszik melletted és pillanatok alatt megjön a te étvágyad is és meg is marad odabennt a hami.:D:D:D:D
Nekem legalábbis ez vált be!:D:D:D:

Nincs jelen

 

#204 2008-01-08 00:22

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Tee! Nekem azt mondta egy doki hogy a B vitamin segít a hányingeren, de lehet, hogy csak a pszichésen, mert hoyg erõsíti az idegrendszert. Ez nem lehet?

Nincs jelen

 

#205 2008-01-08 07:08

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Ágica!
nekem ugyanez a bajom már hetek óta, amit te is írtál.... alig tudok letuszkolni pár falatot. Ha valami nagyon jólesik, abból azért fogy (pld vasárnap egy egész szelet (!) sülthúst tudtam enni).
Csak szolidaritani jöttem, ötletem nincs, hogy mitõl lesz jobb....
Én is várom az ötleteket
Puszi

Nincs jelen

 

#206 2008-01-08 07:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Igen a B6 vitamin elûzi a hányingered de ha pszichés akkor tegyél ellene!! :)

Nincs jelen

 

#207 2008-01-08 07:56

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Agica01!
Igen voltam hasonló cipõben, én le sem tudtam nyelni semmit mert ahogy a számba vettem az ételt rögtön ökrendeztem és kénytelen voltam ki köpni. Nálam a kórházban tápszerrel próbálkoztak ami szép lassan kortyonként meg maradt bennem. Próbálkozz tápszerrel és késõbb vízben fõtt csirke vagy pulyka mell filével. Igaz ez hosszadalmas folyamat de muszáj az életben maradáshoz. Sok sikert!

Nincs jelen

 

#208 2008-01-08 09:30

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szuszidi: Jól mondod, mindig ez van és mindig megpróbálok tenni is ellene! :)

Nincs jelen

 

#209 2008-01-08 10:05

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszi mindenkinek. Igazából alapból hányingerem nincs, csak akkor érzem úgy, ha a számba veszem a falatot, ahogy virágom is írta. 
Eddig szedtem medrolt, most hogy 8 mg-ra csökkent, lehet, hogy ez is közrejátszik kicsit? A B komplex vitamint lehet vény nélkül kapni?
Köszi, Á.

Nincs jelen

 

#210 2008-01-08 10:33

Cori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Ágica01!
Én is voltam így. Talán 2-3 hétig tartott nálam és egyszer csak megszûnt. Azóta normális az étvágyam.

Nincs jelen

 

#211 2008-01-08 16:23

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

B vitamin komplexrõl beszéltem ami több féle típusú B vitamin pl:B1 B2 B3 B5 B6 B12.
abszolúte lehet kapni vény nélkül azonban gyógyszertári vitaminokban nem nagyon vagyok otthon, így sajnos konkrét készítményt nem tudok neked mondani. Azonban mindenféle más boltban fitness/bodybuilder/egészségcentrumokban vagy miafrancban lehet szintúgy ilyet kapni           (zárójelben megjegyezném a B vitaminok elég büdösek orális szedéskor tehát ha alapból hányós vagy akkor valami ízesített itallal vedd be!) ha ez sem válik be nincs több ötletem

Ja és még valami a turmixot tényleg ne vidd túlzásba, ha nem eszel mellé mást mert könnyen meghajthat

Szerkesztette: tee (2008-01-08 16:33)

Nincs jelen

 

#212 2008-01-08 17:29

rebubu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szia Agica,
a medrol mellett nekem sem volt ètvàgyam. amikor abbahagytam, akkor lettem ujra igazàbol èhes. persze addig is enni kell...szoval szerintem ez egy tok normàlis mellèkhatàs - van, aki hutot urit tole, ès van, akinek elveszi az ètvàgyàt

udv.

Nincs jelen

 

#213 2008-01-29 09:32

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok,

Kérlek segítsetek! Mióta kivették a felét a vastagbelemnek borzasztóan sok a szelem. Egész nap csak púzok..bocsi.
Már utálom, ezt az egészet. Nem eszem vagy iszom olyat amitõl, mégis kell bár az is lehet, hogy a gyógyszeretktõl van. (Iuran, Budenofalk) Este felé már alig mehetek valahová. Tudtok valami olyan gyógyszert vagy teát vagy valamit amitõl nem kell szeleket eregetnem? Nõci vagyok és ez olyan ciki.
Köszi elõre is a segítséget.
Üdv: Tünde

Nincs jelen

 

#214 2008-01-29 10:09

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

próbáld meg az Espumisan gyöngykapszulát, nekem bejött, jó puffadásra és szélre is, semlegesíti még a bélben és nem jön ki

Nincs jelen

 

#215 2008-02-02 06:09

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Linus! Te írtad egy korábbi hsz-odban, hogy vírusos szemölcseid lettek. Nekem a Medroltól nõttek ilyenek a legkülönbözõbb helyeken. Egy ideig leszedettem õket, fõleg ami az arcomon volt, de most már van az ujjamon és a nyakamon, meg a hasimon is.
Te anno leszedetted? Vagy volt valami szer ami elmulasztotta? /Én is kaptam valami kencét, de attól nem múlt el/

Nincs jelen

 

#216 2008-02-03 20:08

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Úgy olvastam,h a ricinus olajjal való bekenés eltünteti a szemölcsöt. Állítólag. Sokat nem vesztessz ha megpróbálod.
Csilla

Nincs jelen

 

#217 2008-02-03 22:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Tünde: scd diéta esetleg?

Nincs jelen

 

#218 2008-02-04 08:19

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A lányom évekig kínlódott a szemölcseivel, de az orvosok semmit sem tudtak vele kezdeni. Aztán egy gyógyszertáros ismerõs az alábbi módszert javasolta, mely bevált és ezért javaslom kipróbálásra.

Hagyományos ragtapasszal kell több rétegben lefedni a szemölcsöt. Ha elkoszolódik, akkor újabb réteget kell rátenni. Hetente egyszer leszedjük a ragtapaszt, az elhalt részeket körömreszelõvel lereszeljük és megint ragasztjuk egy hétig. Néhány hét alatt rendbe jön.

Az elv az, hogy a vírus nem kap levegõt, állítólag. Én nem tudom, hogy igaz-e ez a magyarázat, de nálunk eredményes volt a kezelés. Elõzõleg próbálkoztunk fagyasztással, orvos által felírt kencével, gyógynövényes tinktúrával, de azok a módszerek nem hoztak eredményt.

Próbáljátok ki, ez legalább nem ártalmas az egészségünkre (már ami van belõle :D )!

                                                                                     Jehu

Nincs jelen

 

#219 2008-02-04 10:03

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szia Vicaa! nálam pár évvel ezelõtt kezdõdött, jobb kéz kisujj belsõ felén egy naggyal, és a talpaimon. (megjegyzem 3 éve szedem az Imurant.) aztán tavalyelõtt õsszel meguntam, mert a ujjam belsõ felén már akkora volt, hogy zavart, és sérülékennyé is vált, meg elkezdtek mellette újak, apróbbak is kijönni. elmentem egy bõrgyógyászhoz, akinek mellesleg el kellett magyaráznom, hogy amúgy mi bajom, és milyen gyógyszereket szedek. fagyasztották, és kaptam rá egy ecsetelõt - szép rikító sárgát, meg azt mondták, hogy ragasszam is, és az elhalt réteget vagdossam le. természetesen ennek az lett az eredménye, hogy szétszóródtak a kisujjamon, és mindkét talpamon is. késõbb egy másik bõrgyógyász szintén ecsetelõt adott, és mellesleg egy méregdrága antibiotikumot, hát ezek sem értek semmit. az ecsetelõknek az volt a lényege, hogy kiszívja, kihúzza, olyanok voltak már, mint a karfiolrózsa, és mindegyik egyre nagyobb. szóval azt a dokit is otthagytam.

kivágatni nem voltam hajlandó õket, mert ha nem tudják rendesen kikapni, akkor a vérrel bizony tovább terjed, meg kinek hiányzik egy kráter az ujján, vagy a talpain. bementem egy patikába és Scholl gélt vettem rá, õsz óta azzal kenem. emellett nem kell vagdosni, azóta nem lettek többen s nagyobbak. és ez a filmréteg legalább rajt is marad egész nap, még mosogatáskor/tusoláskor sem pereg úgy le, mint a másik. most tartok ott, hogy a kezemen már a nagyot is csak biztos ami biztos alapon kenem, hátha van még ott valami. a talpamon még vannak, de onnan is eltûnt néhány apróbb. valahogy épp az utóbbi két hétben gyorsult fel ez a folyamat, de a lényeg, hogy úgy néz ki, én nyerem a háborút :) viszont elég sokat kell szenvedni velük, tény hogy makacsok nagyon, és hát amíg Imurant szedek, addig pláne nem egyszerû. van amúgy a Schollnak egy fagyasztó spray-je is, én még csak a gélt próbáltam.

Nincs jelen

 

#220 2008-02-18 15:55

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nektek szokott fájni a sípcsontotok Medrol szedés közben? Meg ha csökkentitek az adagot van légszomjatok?

Nincs jelen

 

#221 2008-02-19 15:00

mana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Az én férjem már 12 éve chron beteg 2-szer lett mûtve ,nagyyon sokszor volt,már hogy hányingere volt és nem tudott enni.Ez által kiderült,hogy epés.Kiszedtzék az epe hólyagját de még mindig sokszor van hogy olyan mintha telitõdne és olyankor keserû a szájize hányingere van.De egy pár hét után vissza áll minden átmegy rajta.De sokszor kapott vitamin injekciót is.Én ilyenkor úgy szoktam fõzni amit meg kiván.De sokszor jót tesz a párolt zöldség  párolt hús sok gyümölcs.Alma mandarin .Most nagyon jól van.Pedig tavaly lett mûtve 62 kg-mal jött haza a kórházból és most már 95 kg.Nem szabad feladni.Sokszor kell enni és keveset.Én a férjemet 12 éve igy gondozom.Pedig már sok mindenen keresztül ment.Minden gyógyszernek van mellék hatása szerintem mi már mindenen végig mentünk.

Nincs jelen

 

#222 2008-02-20 13:52

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Volt már olyan valakinek, hogy nem tudott rendesen nyelni? Ahogy eszek, fáj minden egyes nyelés, olyan, mintha valami kaparná a torkom. Ez lehet a crohn mellékhatása? ESetleg sok gyomorsav csinálhat ilyent?

Nincs jelen

 

#223 2008-02-20 14:43

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ágica nekem volt egyszer kb.1évve úgy 2héttig tartott, nem tudom neked is az van-e ami nekem volt remélem nem mert az nagyon durva volt azt hittem meg õröülök úgy fájt a torkom. Nem tudtam nyelni se inni semmit minden fájt és tiszta lepedék volt a szám. 2hétig tartót életem leghosszabb 2hette volt. Glycoseptel ecseteltem ami kisssé csípte. De remélem neked nem ez a bajod és hamar elmúlik.

Nincs jelen

 

#224 2008-02-21 07:18

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A fiamnak is volt már nyelési fájdalma, nagyon-nagyon erõs, legszívesebben a nyálat se nyelte volna le. De mi azt hisszük, h a salazopiryn emelt adagjának a mellékhatása volt. Nálatok nem ez lehet a probléma? A mellékhatások között szerepel is az erõs torokfájás, ami esetleg rossz vérképre mutathat.
Csilla

Nincs jelen

 

#225 2008-02-21 10:33

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Én kb. az erõs mellkasfájdalomnak köszönhetem, hogy anno kórházba kerültem, és viszonylag hamar megtaláltuk, hogy mi a valódi probléma. Már 2-3 hónapja kínlódtam a hasammal, görcsölt, hasmenésem volt, és késõbb emellé társult a hetekig tartó láz és a mellkasfájdalom. Antibiotikum persze nem segített, tüdõm tiszta volt, EKG-m alig fért rá a papírra. Akkor már a láztól csak ittam-ittam volna ezerrel, de a teát is csak kortyonként, kínlódva tudtam magamba tolni. Megijedt a háziorvosom, hogy a szívemmel van baj - hátha szívizomgyulladás, és a láztól már állati gyorsan vert ugyan, szabályosan elringatott az ágyban, de az UH semmit nem mutatott. Így kerültem a fertõzõre, így derült ki, hogy nem vírus vagy ilyesmi, hanem a tünetek összekapcsolódnak és tükrözni kell. Azóta nem emlékszem, hogy lett volna ilyen, nekem akkor tuti a tomboló crohn okozta. Bõgve ettem a virslit, arra emlékszem...

Nincs jelen

 

#226 2008-02-21 13:47

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziaszotk.

Tomi: ennyire azért nekem nem szörnyû, de a glycoseptet kipróbálom.

Csilla: bizots nem a salazopirin, mert azt nem szedek, pentasát már 6. éve, eddig semmi bajom nem volt. AMi új tünet, az a sok gyomorsav.

Linus: mellkasfájdalmam nekem is van, a háziorvos azt mondta (azóta elmentem hozzá), hogy a gyomorsavtól, és szerinte a torkom meg a nyelés is attól fáj.

Köszi.

Nincs jelen

 

#227 2008-02-21 17:05

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

kedves ágica
olvaszam a problémádrol nekem is volt  ilyen gondom a nyelésel kezdõdõtt majd a szájûregbe az  inyen fehér lepedék volt azt monta  dokim hogy a belek gyulladasa miatt kialakuhat ez az un. emesztõredszeri gombásodás.                       
amely párosulhat gyomorégéssel a gombásodásra NYSTATIN a gy.égésre LANSON kaptam 3nap alatt helyrejõtt a torkom is és a szám is

Nincs jelen

 

#228 2008-02-21 19:08

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

laxin köszi, szerdán megyek a gasztrós dokimhoz, mindenképp mondom neki.

Amúgy a gasztros dokim is írt nekem Lansone-ra javaslatot, hogy az jó lesz a gyomorégésre (pár éve már szedtem egyszer és tök jó volt), amit el is vittem a háziorvosomhoz. Mire õ azt mondta, hogy NEM írhatja fel, mert a Lansone crohnosoknak nem jár támogatással!

Találkoztatok már ilyennel?? Lehetséges hogy a házidokim felülbírálja amit a gasztros ír, és amire javaslatot ad, és simán nem írja fel??

Nincs jelen

 

#229 2008-02-21 19:24

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ágica: A Lansone "Kizárólag orvosi rendelvényre kiadható gyógyszerkészítmény", tehát háziorvos felírhatja, nem csak szakorvos, még javaslat nélkül is, ellenben EÜ. tér köt-re csak refluxbetegségben (vagy hasonló, van egy halommal), tehát a szakorvosnak rá kell írnia ennek a betegésnek a kódját is, nem csak a Crohn-t a javaslatra, anélkül csak sima TB támogatásra írhatja fel, de azt, hogy megtagadja, olyan nincs (én Lansoptonet kaptam amikor savas problémáim voltak, de akkor mondta is a gasztrodoki, hogy ezt egyelõre csak sima TB támogatásra tudja felírni, ha állandó a savprobléma, akkor gyomortüki, reflux diag. és mehet az is 90%-ra)

Nincs jelen

 

#230 2008-02-23 10:05

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Na ez a gond az eü-vel: ki így ki úgy csinálja. Gondolom attól is függ ki mit vállal be.
Én csütörtökön kaptam a gassztros dokimtól Lansone receptet és még mindig Eü térköt kategóriát húzott be...

Nincs jelen

 

#231 2008-02-23 15:37

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A mi orvosunk a /gasztrós/ úgy oldotta meg, hogy azt írta, hogy a fiamnak nyelõcsõfekélye van /ami nincs is/ és felírta a savcsökkentõt a Controlocot. Ha egyszer ellenõrzést kap lehet, h nem írja fel többet, de most nagyon rendes.

Nincs jelen

 

#232 2008-02-23 17:10

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

ebben a topikban a gyógyszerfelírás témát pls fejezzük be, továbbiakban errõl az Egészségügy topikban beszélgessünk (ott is ugyanez a téma, ide meg nem tartozik)

Nincs jelen

 

#233 2008-02-25 19:06

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Tudtok valami jó kenõcsöt aranyérre vagy mûtetsem le? Valakinek volt már ilyen mûtéte? Össze varják vagy kapcsozák vagy mit csinálnak vele a mûtét után még kell valami kezelést csinálni vele? Érdemes egyáltalán leszedetni mert végülis annyira nagy gondom nincs vele csak jobb ha az nincs ott szerintem, de kédrés késõbb nem jönn-e vissza megint (a sok wc-re járástól)?

Nincs jelen

 

#234 2008-02-25 20:28

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Tomi83!

Sajnos nekem van tapasztalatom ebben, és mindenképp vizsgáltasd meg alaposabban mert, sokszor ez nem aranyér hanem végbél lokalizációs Crohn utólag nálam is így lett. Ennek ellenére a mûtét mellett döntöttem amit nem bántam meg azóta sincs semmi problémám.
A mûtétrõl annyit, hogy kb. 20perc, és felszívódó varratokat használtak ezért nincs utószadízás, ami utána következik azért az nem egy "leányálom", de kilehet bírni egy hét alatt túl vagy rajta!

Nincs jelen

 

#235 2008-02-26 14:40

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszi Nita!
Megvizsgálták már egy sebész, úgyhogy tuti aranyér és "csak" kivül van belül nincs azt mondta. Adott kúpot, meg kenõcsöt ami után majdnem teljesen eltünt. De most megint elõjött  mondjuk annyira nem vészes mind mikor kijött akkor nagyon fájt nrm tudtam ülni se. Most csak a wc-re járáskor fáj kicsit. A sok wc-re járás miatt nem akarta lszedni az orvos hátha elmúlik. Nem tudom még kicsit várok vele, de lehet nem uszom meg és elõbb- utobb átkell esnem rajt :(

Nincs jelen

 

#236 2008-02-27 09:59

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszi Gigi, majd megpróbálom hátha használ.

Nincs jelen

 

#237 2008-02-27 18:17

Vanda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok!

a véleményetekre, tapasztalatotokra lennék kíváncsi. igazából nálam még nem és remélhetõleg nem is fog bebizonyosodni a crohn betegség, csak a tüneteim alapján felmerült a gyanúja. minden 3 éve kezdõdött az elsõ kisfiam terhessége ideje alatt. nagyon elkezdett fájni jobb oldalt a hasam, majd többször kiterjedt az egész alhasra, szúró kis apró fájdalmak. ezek jöttek mentek, de szinte állandó volt egy biz. idõszakban. hasi uh, vér-vizelet vizsgálat semmit nem állapított meg, ráfogták a másállapotra. majd jött egy hosszabb panaszmentes idõszak. most a második babám születése óta-  8 hónapja- újra jelentkezett de szinte már állandó jelleggel fenáll, ás két hete nagyon fáj alul. újra végigfutottam a szokásos köröket, nõgyógyász, vér-vizelet vizsgálat és mindent rendben találtak egyedül a véremben a crp +, ami gyulladásra utal. az uh-os vizsgáló belgyógyászati kivizsgálást javasolt. a beleim is nagyon gázosak, úgy h nem eszek puffasztó ételeket, és nagyon odafigyelek a táplálkozásomra. se hasmenésem, se székrekedésem nincsen, ezen a területen is jól vagyok. már telefonon sikerült idõpontot kérnem a szakma egyik kiváló szakemberéhez, dr kovács ágotához. biztosan csak a vele való konzultáció után fogok megnyugodni. csak már annyira idegesítõ ez a bizonytalanság....
vkinek voltak hasonló panaszai és "csak" ezek a tünetek elegendõk ahhoz, h tényleg felmerüljön a crohn gyanúja. nagyon szeretném elkerülni a tükrözéses vizsgálatokat, de ha ez ad biztos képet, természetesen elfogadom.
kérlek írjatok!
elõre is köszönöm a válaszokat!

Nincs jelen

 

#238 2008-02-27 19:23

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szia vanda én mindenképpen azt tanácsolom hogy olyan orvoshoz fordulj aki crohn betegséggel is foglalkozik ne hogy        ugy járjál mint én akit 7 évig kezeltek hasnyálla majd tavaly õsszel elmentem pesre a proff átnezte az õsszes leletemet és kõzõlte crohos vagyok

Nincs jelen

 

#239 2008-03-10 15:24

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Hónapok óta hõemelkedésem van, és olyan, mintha be lenne dugulva az orrom. Voltam háziorvosnál, Fül-orr-gégén, csináltak röngent, vettek torokváladékot. Az eredmény: minden ok, biztosan a Crohn-tól van, állítólag most az orr nyálkahártyát támadta meg. Járt már így valaki közületek? Kezdek belefáradni, hogy nálam újabban nem a szokásos módon, hanem ilyen és a többi testtájon elõjövõ tünetekkel jelentkezik ez a fránya kórság. Senki sem tudja, mit csináljanak vele, azt mondták a dokik, tûrjem, amíg át nem megy más tünetbe.
Segítsen valaki valami tanáccsal!

                                                                          Jehu

Nincs jelen

 

#240 2008-03-14 08:45

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Van, akinek a sok sztero miatt megállapítottak már csontritkulást és emiatt kapott parkolási igazolványt? Mert úgy hallottam, hogy akinek van, annak elvileg jár. Ha igen, hol-hogy intézte, hol kell elindulni? A papírom már megvan a nagyfokú ritkulásról. :(
Köszi.

Nincs jelen

 

#241 2008-03-14 09:02

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Agica itt nézzél körül! http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ … leirasjogi
elsõ olvasatban nem hiszem hogy jár sajnos ez van de esetleg egy két telefont megér!
S mennyi lett a  nagyfokú ritkulás eredménye?
Jobbulást!
Üdv:Szuszidi

Nincs jelen

 

#242 2008-03-14 11:26

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

A lányokat kérdezném, hogy van olyan akinek túl gyakran jön meg a mensese és mit adnak rá egy colitisesnek, s van-e ugyan összefüggés. A lányomnak egy fél éve jelentkezett elõször, de azóta már számtalanszor megvolt, legutóbb is egy jó hétre megjött az elõzõhöz képest. A héten csináltattam nála labort, de meglepetésemre, jó a vasszintje, hemoglobinja, szerintetek akkor ne foglalkozzak vele. E vitamint ajánlott heti egyet a gasztrodokink, folsavat és a vasat is elkezdtem vele szedetni, a colitise nyugiban van valószinû, mert a gyulladásos értékei is kiválóak, pedig a suliba néha fáj a hasa.
Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#243 2008-03-14 12:41

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

én csak azt tudom Ani, hogy nekem alapból rendszertelen volt mindig is, és totál kiszámíthatatlan. semmit nem tudtam kezdeni vele. azután vált normálissá, hogy elég idõs lettem, és aktuális lett a fogamzásgátló. biztos vagyok benne, ha most elhagynám a bogyót, uaz lenne, mint régen - volt ilyen szünet, hogy nem szedtem, össze-vissza jött meg és erõs volt, görcsöltem is. mindenesetre nem látok összefüggést a crohn-colitis és a rendszertelen menses között. nah, király, végülis a lényeg, hogy igazából okosat mondani nem tudok. nõdokival beszéltetek?

nagyon örülök ám, hogy a pocija rendben van! :D

Nincs jelen

 

#244 2008-03-14 12:43

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

én már 16 évesen azért kaptam a fogamzásgátlót, hogy beállítsák... vagyis inkább leaáálítsák... (igaz, szedtem mellé még vérzéscsillapítót is 3 évig, és a vasam azóta is csak ritkán van rendben)

Nincs jelen

 

#245 2008-03-14 12:48

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

érdeklõdnék, hogy a betegség mellett lett-e valakinek vérnyomás-problémája? 2 évvel ezelõtt az én szép mindaddig  120/70-80-as vérnyomásom egyszercsak 150-160/100 körülire beállt állandóra. és most azon gondolkodom, hogy lehet-e összefüggés a nyavajám és ez között...

Nincs jelen

 

#246 2008-03-14 13:29

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A szteroid okozhat vérnyomás emelkedést, ha azt szedsz.

Linus, sajna a nõdoki sem tud okosat mondani, mindenkinek a fogamzásgátlót ajánlják, meg nem tudom rá tudnám-e beszélni, hogy menjünk el. Az unokatesójának is 13 évesen azt írtak fel és ráadásul, bár szerintem ez egyedülálló, rosszabb lett tõle a helyzet. Nála most helyrejött aloás készítmények hatására, de félek, hogy Anikónál bekavarna bélügyileg, egy méhpempõs készítményt már meg is vettünk, de mintha lazulna tõle a széklete, úgyhogy nem merem adni neki, de lehet, hogy csak sok a B vitaminból, ugyanis ebben is van és a probiotikumban is, de egyenlõre a probiotikumot adom inkább. Te szeded még a laktívot és tapasztalsz változást a bonolacthoz képest, vagy hasonló, esetleg eldönthetetlen?

Nincs jelen

 

#247 2008-03-14 13:41

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

ani! nem szedek még semmit. diagnózis sincs még. csak tulajdonképpen valahogy akkor kezdõdött a dolog, ha leszámítom az alacsony vasat, amire még anno 10 éve a heim pálban is csak annyit mondtak, hogy "vérszegény, szedjen vasat" (na, köszi, egy vérvétel miatt bumliztunk fel pestre, levették, hazaküldtek... ezt itthon is megmondták már hónapokkal elõtte). szóval nem tudom, hogy ide tartozik-e, de két éve kezdõdött az egész: magas(abb) vérnyomás (mint a megszokott), aztán másfél éve egy nap alatt bedurrant a fülem (ma szabadítottak meg a grommet-tõl), majd jobb lábfejemben jött egy ízületi gyulladás (két hónap alatt injekcióval kikúrálták, azóta talpbetétet használok), a hajam szerintem hullik úgy jó egy éve (család szerint csak azért tûnik úgy, mert megnövesztettem, és most látványosabb a lakásban mindenfelé "levedlett fejszõrzetem"), aztán 10 hónapja jött ez a múlni nem akaró hasmenés.
persze lehet, hogy nincs köztük összefüggés, meg hát az is igaz, hogy ha baj van, az csõstül jön...

Nincs jelen

 

#248 2008-03-14 13:44

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

eldönthetetlen... :D de van étvágyam, és jól vagyok, ez a lényeg! amellett vmi mégsem stimmel, hogyha kb havonta 1-2 napig  egy kicsi vért is látok a székletben. úgyhogy Nyúlvét után hívom a doktornénit, és ha a kontrolltükin majd azt látja, hogy belül is rendben vagyok, akkor csökkenthetjük végre a gyógyszereim. üdvös lenne, mert a hüvelygomba állandósult az imuran mellé szedett budenofalk hatására, meg az arcom fényérzékenysége is... tényleg, tud vki vmi jó kis fényvédõkrémet az arcomra? utcára csak ki kell mennem jóidõben is :)

Nincs jelen

 

#249 2008-03-14 19:22

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Drága Betegtársak,
nekem egy rakat melléktünetem van a CUmhoz (érdekes, ifjú leány koromban az egyik nagy szerelmemet becézték CUnak, hûûû).
1. Mikor még nem is sejtettem, hogy ez a bajom lehet, már akkor is nagyon fájó pattanások voltak szeméremtest szerte, általában a legjobb helyeken (hüvelybejárat, csikló, meg ilyesmi). Akkor szokott ez lenni, mikor csak kicsit gyulladozik a dolog:(((. A nõgyógyim azt mondta, hogy puhítsam fel forró vízzel és nyomjam ki. Nem tudja elképzelni sem, hogy mit beszél.... Nagyon fáj, de azért ki lehet bírni, csak kényelmetlen a bugyi és harisnya és nadrág viselet, mert ugye dörzsölik, így nagyon fáj. Van ilyen másnak is???????
2. Nekem is fejvörösödés, de ezerrel, fõleg, ha esetleg valamin felhúzom magam (tudom, már írták mások is).
3. FElébredés éjjel és azonnali alváskényszer-igény-elszökellés (tudom, már írták mások is).
4. Izomfájdalmak és olyan, mintha izomlázam lenne, pedig sajnos és esküszöm, nem tornázom (tudom, már írták mások is).
5. Depresszió hegyek. (gondolom, ha egy nap többször is nagyon-nagyon rossz dolgokon jár a fejem, akkor az már lehet ez)...
6. Hirtelen felszökõ düh apróságok miatt is akár.
7. Légszomj a vérszegénység következtében (kövérebb is vagyok, de szerintem még nem annyira, hogy ennyire légszomjom legyen).
Asszemennyi. Az az érdekes a dologban, hogy a gasztros dokim azt mondja mindig, hogy nincs köze a betegséghez, de Bennetek olvasva... ezügyben inkább az õ szavát vonnám kétségbe.
BÁr azon is sokat gondolkoztam, hogy ha az ember elolvassa a betegtájékoztatót (márpedig én mindennek alaposan), lehet, hogy pszichésen jönnek ezek a tünetek elõ?
Mindenkinek minden jót.
Ha esetleg másnak is van/volt ilyen fájós pattanása, és tud valamit, ami enyhíthetne... megköszönném illendõen.

Nincs jelen

 

#250 2008-03-14 20:50

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ede: neked hüvelybejáratod, csiklód meg ilyesmid van? nickedbõl nem erre következtettem :D

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB