#251 2008-04-05 21:00

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Ez a bácsi is fülig merítkezett a kuruzslás tengerébe:)

Nincs jelen

 

#252 2008-04-08 19:05

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0815/7038 … apia_1.htm

Ígéretes a Crohn-betegek számára kidolgozott kezelés....

Nincs jelen

 

#253 2008-04-09 02:19

schwab_dr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Nincs jelen

 

#254 2008-04-09 07:45

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

schwab_dr lehet, hogy érdekes újdonság csak sajna angolul van és így szerintem sokan nem tudtuk elolvasni.

Nincs jelen

 

#255 2008-04-09 09:43

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Virágom,

már több éve olvashatjátok ezen az oldalon, hogy az askenázi zsidóknál gyakoribb a Crohn betegség elõfordulása. A Schwab doktor által belinkelt cikk ezt a jelenséget vizsgálja egy nemrégiben lezajlott genetikai kutatás eredményének fényében. Na ezt szépen mondtam.


Egyébként Nita cikke ugyanarról a kombinált kezelésrõl szól mint ez.

Nincs jelen

 

#256 2008-04-09 10:12

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

ugyan nem ide tartozik, de muszáj megkérdeznem: schwab_dr az egeszseg.origo.hu-ról?

Nincs jelen

 

#257 2008-04-10 01:16

schwab_dr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Igen, most talaltam ra erre a forumra.
Az erdekesebb cikkek angolul jelennek meg, nem realis, hogy ezeket mind le tudjuk forditani, de ami fontos, azt mindenkepp...
Az idezett cikket szerkesztesi megfontolasbol nem jelentettuk meg, azt hiszem nem kell magyarazni, hogy miert...

Nincs jelen

 

#258 2008-04-21 16:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

"A vitaminok nem is egészségesek

A BBC számolt be a koppenhágai egyetem kutatóinak tanulmányáról, akik 67 kísérletsorozat eredményeit összegezve arra jutottak, hogy egyes vitaminok többet ártanak a szervezetnek, mint amennyit használnak. A bétakarotinról, az A- és E-vitaminról derült ki, hogy hajlamosak megzavarni a test természetes védekezõ mechanizmusait, és így közvetetten növelik a szívbetegségek és a rák kialakulásának esélyét."

A teljes cikk itt:
http://index.hu/tudomany/brittudosok/20 … szsegesek/

Nincs jelen

 

#259 2008-04-21 21:15

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Rigor!
Itt Jadé.. :)..
Errõl a vitamin"dologról"már én is hallottam,hogy nem egészséges.Mégis elképzelhetetlennek tartom,hogy én ne szedjek vitaminkészItményeket..Csak ételbõl nekem sajnos nem szIvódik fel.Ha egy nap nem veszem be pl. a Magne B6-ot már éjjel totálisan begörcsöl a lábam.De annyira,hogy még másnap is kemény fájdalmaim vannak...Igy én nem tudok "ezek"nélkül élni... :( Legalábbis egyenlõre..
Minezt teljesen szuper laboreredményekkel..Sajnos hiányzik az a 30 cm vékonybél..Ennek tudom be..

Nincs jelen

 

#260 2008-04-21 21:20

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

ez egy vicc... :)
valóban elsõként okolhatóak a káros vitaminok az esetleges egészségkárosodásért..
az hogy az ember szemetet eszik, nem sportol de legalább nem veti meg az élvezeti cikkeket ráadásul igen kedvezõ fekvésû helyen él(ahol monnyuk a co2 kicsit magasabb az átlagnál..) esetlegesen az neem az nem, a vitaminok a bûnösek. kíváncsi vagyok a társadalom hány százaléka eszi meg (az amúgy idióta rendszer) az RDA mennyiséget gyümölcsökbõl zöldségekbõl. (pl az a c vitamin ajánlott mennyisége arra elegendõ hogy a skorbut jelei ne mutatkozzanak)

Szerkesztette: tee (2008-04-21 21:35)

Nincs jelen

 

#261 2008-04-24 16:21

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0816/3998 … rsav_1.htm

Az omega-3 zsírsavak sem használnak.

Nincs jelen

 

#262 2008-05-13 22:43

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Nincs jelen

 

#263 2008-05-27 08:59

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

huh... nem tudom már, hogy hol olvastam, ezért belinkelni nem tudom, de nagyon megmaradt bennem egy érdekes statisztikai adat: míg a colitisesek többsége egészségesebb életmódot folytat a nagy átlagnál, addig a crohnosok rontják az átlagot mind dohányzás, mind édesség (elsõsorban csokoládé) evés terén. érdekes... :)

Nincs jelen

 

#264 2008-05-27 09:15

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

chysh azért lehet mert a crohn beteg nagyon kívánja az édességet.Ezt magam is alá tudom támasztani.Viszont a dohányzás nagyon káros nekünk.

Nincs jelen

 

#265 2008-05-27 10:28

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Ez marhaság, én is baromira kívánom az édességet és azon belül is elsõsorban a csokoládét:)
Szerencsére a fehérje finom csokis ízû, ráadásul ott van még a fincsi szintén cukormentes ditéás gyümölcszselém:) (ami mint megtudtam különösen hasznos/egészséges az ibd-ben, ugye az ízületi panaszokra egyenesen "gyógyszer"!!!!!)   - http://www.vital.hu/themes/health/zselatin1.htm 

-idézek:

"Gyógyszer vagy élelmiszer?

Mindezek fényében bátran állítható, hogy mindazok, akik ízületi fájdalmaktól szenvednek ezentúl egy régiúj szerrel is számolhatnak, a zselatinnal. Szerrel, de nem gyógyszerrel, hiszen a zselatin tulajdonképpen nem is gyógyszer, hanem élelmiszer. Az emésztése tökéletesen biztonságos, mellékhatásokkal nem kell számolnunk, ráadásul a szaküzletekben is kapható zselatintartalmú termékek könnyen felszívódnak, bevitelük egyszerû és általában a zselatin mellet további, az ízületek egészséges fejlõdését elõsegítõ vitaminokat illetve ásványi anyagokat tartalmaznak."

Nincs jelen

 

#266 2008-05-27 12:43

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

ezek szerint te rontod a colitisesek ezirányú statisztikáját :) (attól még nem marhaság, csak statisztika... most így leírva, lehet, hogy egy és ugyanaz... :))

Nincs jelen

 

#267 2008-05-27 13:38

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

A crohnosok statisztika rontását vállalom...;)

Nincs jelen

 

#268 2008-05-27 14:08

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Különösen a medrolozás tudja meghozni a csokiéhséget. Olyankor valami kibírhatatlan. Amúgy meg nem vészes, de a medroltól valami elemi erõvel tud rátörni az emberre a csokivágy.
Bár feltételezem hogy a felszívódás komoly szerepet játszhat a crohn-osok esetében, tekintve hogy a gyulladt vékonybélben talán kevesebb cukor szívódik fel, így magasabb az igény is.

Nincs jelen

 

#269 2008-05-27 17:42

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Halika!

Na én is stati.....stati.....statisztikarontó vagyok.:D:D:D:D:D:
Gombóc artúr kutyafüle hozzám képest.:D
Ja éés bagózok is.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#270 2008-05-27 17:48

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Roor!Melléd állhatok?  :)  :)  :)

Nincs jelen

 

#271 2008-05-27 18:22

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Halika!

Mercy:állhatsz,ülhetsz,fekhetsz,amit csak szeretnél.::D:D:D:D

Nincs jelen

 

#272 2008-06-05 20:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Forrás: http://szkeptikus.blog.hu/2008/06/05/rak_a_hit_nem_hat
"

Rák – a hit nem hat?

(Hraskó Gábor)


A napokban hallottam a rádióban egy rövid híradást egy új tudományos kutatásról, amely szerint a pozitív gondolkodás nem gyógyítja a rákot. Illetve nem járul hozzá a rák gyógyulásához. Azaz nem növeli a rákbeteg túlélési esélyeit.

Nem véletlenül van problémám a megfogalmazással...

Az alternatív egészségügyi folklór szerint a pozitív gondolkodás olyan erejû, hogy akár a gyógyszeres kezeléseket is kiválthatja. A pozitív hozzáállás erõsíti a szervezet természetes védekezõrendszerét, helyreállítja a szervezet egyensúlyát, megszünteti a negatív energiákat.

Nem kétlem, hogy mindkét elképzelés alátámasztására lehet vizsgálati, kísérleti eredményeket találni. Azonban valószínû, hogy egy komolyabb összefoglalás alapján a nívósabb tudományos kutatási eredmények inkább negatívak lesznek. A nem tudományos közleményeket kiszûrve az elsõ találatom egy BBC News cikk volt 1999-bõl, amely szerint nem igazolódott sem az, hogy a stresszes életmód hozzájárulna a rák kialakulásához (elnézést az egyszerûsítõ „a rák” megfogalmazásért, de a folklór is csak így emlegeti), sem az, hogy a pozitív hozzáállás javítaná mondjuk a mellrákban szenvedõk gyógyulási esélyeit. Az eredmények a The Lancet és a British Medical Journal címû nívós orvosi lapokban jelentek meg[1].

Hasonló megállapításra jutott egy 2007-es kutatás is, amelyet többek között az ausztrál ABC News ismertetett. 1093 rákbeteget követtek nyomon. Közülük 646 halt meg mielõtt a vizsgálat befejezõdött. A kutatók nem találtak összefüggést a túlélési esélyek és a betegek pozitív hozzáállása közt – a nemtõl és a rák típusától függetlenül[2]. Ezek az eredmények összecsengenek azzal, amit én, mint tudományosan gondolkodó, az emberi szervezetet valamelyest ismerõ, szkeptikus ember elképzeltem.

Természetesen nem elképzelhetetlen, hogy a gondolkodás (pozitív vagy negatív) fiziológiai hatásokkal járjon. Sõt! A tudomány naturalista felfogása szerint az agymûködés, tehát a gondolkodás, az emóciók is a fizikai szervezet mûködési termékei, így ezek definíció szerint fizikai, fiziológiai változással járnak. Az ijesztõ nevû pszichoneuroimmunológia tudományterület számos fiziológiai, molekuláris folyamatot feltérképezett már, amelyek a gondolkodásbeli, érzelmi és immunfolyamatokat kötik össze. Több, mint 30 éve fedezte fel a Rochesteri Egyetem két kutatója, hogy pavlovi reflexet lehet kiépíteni az immunrendszertõl teljesen független inger (szacharóz adása) és az immunrendszer bizonyos paraméterei (ez esetben az immunrendszer általános gátlása) között[3].

A szervezet védekezõrendszere – amelyrõl ma már a tudomány elég sokat tud – nem valami misztikus, a fizikai szervezettõl független, rejtélyes életenergia-rendszer, amelyet az ugyancsak immateriálisnak feltételezett érzelmek, gondolatok befolyásolnak. Ezzel éppen ellentétben, az immunrendszer mûködése, reakciói különféle fizikai, élettani paraméterekkel (hormonszint, sejtszámok, stb.) jellemezhetõk. A pszichoneuroimmunológia eredményeit is figyelembe véve, a rákról és egyéb vírusos, bakteriális betegségekrõl szerzett ismereteink alapján elég valószínûtlennek tûnik, hogy az agy–immunrendszer kapcsolat komoly szerepet játszana az ilyen típusú betegségek leküzdésében.

Azonban én is túl száraznak, valamilyen értelemben egyoldalúnak találom ezeket a negatív tudományos eredményeket. Azt ugyan személyes tapasztalatok alapján igen nehezen tudnánk megállapítani, hogy egy-egy ismerõsünk pozitív vagy negatív hozzáállása mennyiben segítette, illetve gátolta a rákkal való küzdelmét, de valamilyen értelemben érzünk valamiféle kapcsolatot.

Itt nagyon fontos a pontos fogalmazás – ezzel küzdöttem az elsõ mondatokban. Mit is kérdezünk pontosan? Mire is adott választ a kutatás? Közel sem egyértelmû elsõ hallásra, és ez könnyen olyan félreértéshez vezethet a tudomány és a laikus publikum között, ami elkerülhetõ lenne.

Ki kételkedne abban, hogy nagyon fontos a pozitív hozzáállás egy ilyen súlyos betegség, esetlegesen igen komoly mellékhatásokkal bíró kezelés esetén? Szerintem senki! Azonban nem érdektelen pontosan tudni, hogy mit is várhatunk el a pozitív gondolkodástól. Ténylegesen erõsíteni fogja a szervezet védekezõ rendszerének reakcióit? Gátolni fogja a rákos sejtek vagy a rákot okozó vírusok szaporodását? Vagy pszichésen segít a kemoterápia, a sugárkezelés gyötrõ mellékhatásainak elviselésében? Erõt ad, hogy ne adjuk fel a túlélési esélyt adó kezeléseket idõ elõtt? Hihetetlenül fontos kérdések!

Úgy gondolom, hogy a tudományos kutatások elsõsorban az alternatív egészségügyi folklórnak az életenergiát, a természetes védekezõrendszer erejét növelõ állításairól mondanak negatív ítéletet. A kérdés vizsgálata – mint általában – megint kétféle lehet:

    * megvizsgáljuk, hogy ténylegesen létezik-e az effektus, azaz a pozitív hozzáállásúak túlélési esélyeit összehasonlítjuk a negatív vagy semleges hozzáállásúakéval;
    * megvizsgáljuk, hogy találunk-e a szervezet ismert védekezõrendszereiben észlelhetõ változást a pozitív gondolkodás hatására, azaz a hatásmechanizmust vizsgáljuk.

Mint mindig, itt is fontos, hogy legalább valami halvány elképzelésünk legyen a hatásmechanizmusról; mindenesetre ha magát az effektust nem tudjuk igazolni, akkor az egész elképzelés értelmetlenné válik. Ha az effektus meggyõzõ erejû, akkor még ismert hatásmechanizmus hiányában is vélelmezhetjük, hogy nem tévedtünk a kísérlet értelmezésében, és nem valami hiba vezetett a pozitív eredményhez.

Nos, úgy tûnik, hogy a kísérletek újra és újra arra mutatnak, hogy a pozitív gondolkodásnak, hozzáállásnak nincs lényegi szerepe a betegség fiziológiai legyõzésében. Ellentétben a modern gyógyászat számos terápiájával, szereivel, amelyek a rákbetegségek számos típusa esetén legalább néhány százalékos, de akár nagymértékû esélyt is adhatnak a gyógyuláshoz, vagy legalább a beteg életminõségének javulásához.

Ezek a kísérletek azonban arról nem mondanak semmit, hogy más szempontból milyen szerepe van a pozitív hozzáállásnak, annak, hogy „nem adja fel” a beteg a tekintetben, hogy aláveti-e magát a gyakran nagyon kellemetlen kezeléseknek, hogy rendszeresen szedi-e a gyógyszereit, stb.

A tudományos vizsgálatok minden valószínûség szerint figyelembe vették azokat a gyógyszerszedési, kezelésekben való részvételi viselkedési formákat, amelyek a betegek pozitív, illetve negatív hozzáállásából adódnak. Feltételezésem szerint olyan pácienseket vizsgáltak, akik egymással összemérhetõ módon vettek részt a kezelésekben, illetve az ebbõl adódó különbségek nem a pozitív–negatív gondolkodási megoszlás mentén mutatkoztak. Mert különben nem a hozzáállás hatását, hanem az abból eredõ eltérõ gyógyszerszedési, kezelési különbségek hatását vizsgálták volna.

Mindezt összefoglalva tehát igenis lehet, hogy mind a negatív tudományos kutatásoknak, mind a személyes tapasztalatoknak igaza van. A pozitív hozzáállás a komoly betegségek leküzdésében (is) fontos szerepet játszik, de nem a tekintetben, hogy önmaga legyõzi a kórt, hanem hogy a bizonyítottan hatékony orvosi kezelések alkalmazásának kényelmetlenségeit, esetenként komoly mellékhatásait segíti elviselhetõvé tenni."

Nincs jelen

 

#273 2008-06-10 14:46

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://index.hu/tudomany/osjt0 80610/

Nehéz lesz õssejtekkel gyógyítani

* MTI - ugyelet@mail.index..hu

| 2008. június 10., kedd 13:25

Az õssejtek gyógyító erejét a vártnál nehezebb lesz alkalmazni az orvosi gyakorlatban - állítja Mario Capecchi amerikai Nobel-díjas kutató. A terápiák során többféle õssejt-populációval kell számolni.

Capecchi, a Utahi Egyetem professzora egérkísérletek során meglepõ eredményekre jutott, amelyek szerint ugyanazon szervben különbözõ típusú õssejtek munkálkodhatnak közösen. Ez viszont azt jelenti, hogy a nem megfelelõ õssejtre alapozott terápia kudarcot vallhat. "Õssejt-terápia során figyelembe kell venni annak összetettségét" - hangsúlyozta a Nobel-díjas tudós. A professzor, aki a Nature Genetics címû szaklapban publikálta eredményeit, azt fejtegeti, hogy az õssejtek biológiája a vártnál bonyolultabb, ez viszont rossz hír azon betegek részére, akik az új gyógymódok gyors megjelenésére számítanak.

A szervezet egyéb sejtjeitõl eltérõen az õssejtek speciális tulajdonságokkal rendelkeznek. Nem csupán önmagukat képesek reprodukálni, hanem más sejtek széles spektrumát is elõ tudják állítani, olyanokét, amelyek a szervezet különbözõ részein szükségesek. A leghatékonyabb változatuk a magzati õssejtek, amelyek a szervezet bármely szövetét képesek elõállítani. A felnõtt szervezetben is találhatók azonban õssejtek, bár az embrionális változathoz képest lényegesen csökkentett képességekkel rendelkeznek. A tudósok abban bíztak, hogy a felnõtt szervezet õssejtjeit is fel lehet használni a gyógyításra, kiiktatva az oly sok vitát kiváltó embrionális õssejteket. Capecchi professzor kutatásai viszont azt vetítik elõre, hogy a leghasznosabb õssejtek megtalálásától nem vezet okvetlenül egyenes út a gyakorlati alkalmazásig.

A tudós kidolgozott egy új módszert, amellyel az egerek bélrendszerében nyomon lehet követni a felnõtt õssejteket. Váratlanul kiderült, hogy a Mario Capecchi által vizsgált õssejtek a belek felsõ harmadában csoportosultak. Ez viszont azt jelenti, hogy a belek kétharmadában más, eddig még nem azonosított õssejtek mûködnek közre a szövetek megújításában. Ily módon, ha csupán egyfajta õssejteket alkalmaznak a terápiában, ez korlátozott gyógyhatást eredményezhet a szerv egészében. "A közfelfogás szerint uniformizált õssejtek vannak a szervekben. Mostanra viszont kiderült, hogy többféle õssejt-populáció van minden szervben, és ha a terápiában fel akarjuk õket használni, figyelembe kell venni a rendszer összetettségét" - hangsúlyozta Capecchi.

Nincs jelen

 

#274 2008-06-12 11:31

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Nem chronnal és nem colitissel kapcsolatos érdekes helyett inkább megdöbbentõ de íde linkelem:

http://www.haon.hu/hirek/Hajdu-Bihar/ci … 1-06424562

Nincs jelen

 

#275 2008-07-12 09:03

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#276 2008-07-15 14:12

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#277 2008-07-17 11:43

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0829/2051 … cina_1.htm

most találtam, lehet, hogy figyelemre érdemes.

Szerkesztette: bánatos (2008-07-17 11:45)

Nincs jelen

 

#278 2008-08-11 19:59

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://www.elelmiszerallergia.hu/hirek/ … egek/1780/
Az ismeretlen eredetû gyulladásos bélbetegségek közé tartozik a colitis ulcerosa (ulceratív kolitisz ) és a Crohn betegség (morbus Crohn )-IBD.A két betegség között markáns különbségek fogalmazhatók meg, de mindkettõre jellemzõ, hogy bármely korosztálynál felléphet.

Nincs jelen

 

#279 2008-08-11 21:15

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Természetes eredetû gyógymód a gyulladásos bélbetegségekre:

A Harvard Medical School és a California Institute of Technology kutatói új tanulmányukban kimutatták, hogy a vékony- és vastagbélben élõ baktériumok által termelt cukormolekula mérsékelheti vagy akár teljesen meg is szüntetheti a gyulladásos bélbetegségek tüneteit. Bár a kísérleteket egyelõre csak állatmodelleken végezték el, ez az elsõ alkalom, hogy a szervezetben természetes módon termelõdõ molekuláról betegségmegelõzõ hatást sikerült kimutatni.

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0832/5228 … ilis_1.htm

Nincs jelen

 

#280 2008-08-11 23:15

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Ezt már belinkelte valaki?? Mindenképp olvassátok el!!!

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0832/5228 … _print.htm

Lényege: a bélflóra megbomlása nyomán jönnek létre a bélrendszer gyulladásos betegségei!!!

Bogyó

Nincs jelen

 

#281 2008-08-11 23:17

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Jajj, bocsi, most látom, pont az elõzõ hozzászólás is ugyanez! csak úgy megörültem a cikknek, semmit meg sem néztem.
Bogyó

Nincs jelen

 

#282 2008-08-12 15:37

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Inkább többször, mint egyszerse, kedves Bogyó! Köszi az érdekes cikket mindkettõtöknek. Így legyen!

Nincs jelen

 

#283 2008-08-16 13:51

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://www.eletforma.hu/?r=9750
Ha ezt eszed, elbírhatsz akár egy háremmel is!"
A  csicseri borsó!  Kiváló hasmenés ellen
  Rendkívül gazdag telítetlen zsírsavakban, és növényi fehérjékben.
Segít megelõzni a potencia zavarokat és erõsíti a férfiasságot, kiváló hasmenés ellen, por alakban sebfertõtlenítõ és gyógyítja a furunkulust.

Nincs jelen

 

#284 2008-08-18 06:37

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://inforadio.hu/hir/tudomany/hir-219577
Akik fittyet hánynak a rettegett betegségre.

Nincs jelen

 

#285 2008-08-20 06:10

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

A rágógumi segít a mûtét utáni lábadozásban


Szakértõk szerint a rágózás beindítja a bélmûködést azoknál, akik valamilyen hasi mûtéten estek át, így kevesebbet kell kórházban lenniük, és az egészségügyi rendszer is sokat spórolhat.

http://inforadio.hu/hir/tudomany/hir-219917

Nincs jelen

 

#286 2008-08-21 05:58

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Már csomagolomis a rágót a kórházi cuccomhoz :D
Amúgy is szeretem. Kösssz!!

Nincs jelen

 

#287 2008-08-21 10:15

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

csak óvatosan, mert a legtöbb rágóban (mentolosokban) van olyan adalék, ami hasmenést okoz!

Nincs jelen

 

#288 2008-08-21 12:14

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

nemcsak a mentolosokban, hanem az összes cukormentesben (aszpartám és társai)

Nincs jelen

 

#289 2008-08-21 18:08

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Ánya nem hiszem, hogy neked rágógumira lesz szükséged...

Nincs jelen

 

#290 2008-08-21 18:20

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Én sem hiszem, de ez az "Érdekes cikkek" topik... ide CSAK cikkeket dobjatok!


:)

Nincs jelen

 

#291 2008-08-26 12:49

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Sziasztok, találtam egy érdekes cikket a neten:
http://www.ujdieta.hu/index.php?content=726

csak egy kis idézet az elejérõl: 'Bizonyos kutatások szerint a kéntartalmú húsok túlzott mértékû fogyasztása is a gyulladásos bélbetegségek kóroki tényezõje lehet, elsõsorban a bélnyálkahártya toxikus károsodásának elõidézésével. De az étrendi tényezõk között felmerült a finomított szénhidrátok és a tehéntej kockázatnövelõ szerepe is.'

Szerkesztette: Ottó (2008-08-26 12:50)

Nincs jelen

 

#292 2008-08-26 15:03

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://www.mypin.hu/hu_a/interjugyfekely.php
Gyomorfekély – csak fáj-fáj és nem múlik…
Hogyan lehet a gyomorfekélyt, mint betegséget a laikus számára is érthetõen definiálni?

Kérdéseinkre dr. Vizer Gábor belgyógyász szakorvos a VizerMed Kft. Gastro-Labor tulajdonosa válaszol

Nincs jelen

 

#293 2008-09-01 06:42

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://www.nana.hu/index.php?apps=cikk& … p;fr=balaj
Magyar készítmény lett a világ legjobb táplálkozástudományi terméke
Avemar
Klinikai vizsgálatok alapján kijelenthetõ, hogy a készítmény kiegészítõ kezelésként igen hatékony vastag- és végbélrákban……

Nincs jelen

 

#294 2008-09-09 16:06

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Berci!
Vettem Avemart és a tájékoztatóban olvastam, hogy cu-nak nem jó!!!
Szerencsére el tudtam adni!

Nincs jelen

 

#295 2008-09-10 07:03

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://www.geographic.hu/index.php?act= … p;id=12230
Új módszer a vastagbélrák korai felismerésére

Német kutatók olyan laboratóriumi eljárást dolgoztak ki, amellyel a daganatokra jellemzõ egyik speciális enzimet (tumor M2-piruvát kináz) lehet kimutatni. Így ha daganat van jelen valahol a belekben, azt a széklet magas enzimtartalma jelzi.


Magyarországon a vastagbélrák a második leggyakoribb rosszindulatú daganatos betegség, átlagosan 2 óránként hal meg valaki emiatt. A szomorú statisztika oka az, hogy a kórt többnyire már elõrehaladott stádiumban fedezik fel, miután a daganat tünetmentesen növekszik éveken keresztül.

Korábban szélketteszt segítségével történõ béldaganatszûrésre csak a székletben lévõ vér vizsgálata állt rendelkezésre. Az enzimes béldaganatszûrés (ScheBo Tumor M2-PK Székletteszt) által lényeges elõrelépés történt a tünetmentes béldaganatok korai felfedezése területén. Az új módszer értékét az adja, hogy a nem vérzõ daganatokat is jelzi, ezért érzékenysége kiemelkedõ, 85 %-os.

Az enzimes béldaganatszûrést elõször Németországban alkalmazták 2004-ben. Magyarországon ebben az évben vált elérhetõvé. A társadalombiztosítás azonban nem finanszírozza, díja 9800 forint.


   
   
(NG Online, MTI)



2008. szeptember 10.

Nincs jelen

 

#296 2008-09-10 08:01

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#297 2008-09-17 09:36

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#298 2008-09-17 09:36

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#299 2008-10-07 23:07

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Nincs jelen

 

#300 2008-10-08 03:09

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Kedves Pasek, most már igen :) Köszi szépen, szép napokat

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB