#151 2012-10-18 18:57

nyirike
Tag
Regisztrálva: 2011-03-13
Írások: 20

Re: Probiotikum Prebiotikum

Gyulladásgátló probiotikumok
A Bristoli Egyetem kutatói laboratóriumi körülmények között olyan probiotikus baktériumot találtak, amely felhasználható gyulladásos bélbetegségek, köztük a Crohn betegség kezelésére.
A angliai Bristoli Egyetem állatorvosi és orvosi karának munkatársai évek óta foglalkoznak probiotikumokkal. Az Egészségügyi Világszervezet meghatározása szerint a probiotikumok olyan mikroszkopikus méretű, élő szervezetek, amelyek megfelelő mennyiségben bejutva valamilyen magasabb rendű szervezetbe, kedvező egészségügyi hatást fejtenek ki.
A tv-reklámokban legtöbbször szereplő probiotikumok a tejben élő lactobacillus és a bifidobacterium, amelyek a tejsavas baktériumok közé tartoznak. Azzal kapcsolatban már régóta vannak tapasztalatok, hogy a gyulladásos bélbetegségek probiotikumok hatására javulnak, de a kutatók ennek magyarázatát nem ismerték.
PLoS ONE szakfolyóiratban közölt tanulmány szerint Tristan Cogan és munkatársai vizsgálataik során fölismerték, hogy a béltartalomban lévő vas erősen gátolja a probiotikus baktériumok növekedését. A bél vastartalma igen sok tényező miatt megnövekedhet. Ez lehet gyulladás, vérzés, sőt stressz is és ilyen körülmények között a lactobacillus törzsek nem szaporodnak.
Azt is kimutatták, hogy a kórokozó baktériumok viszont a vas szintjének emelkedése esetén nyolcezerszer gyorsabban szaporodnak, mint normál körülmények között. A kutatók fölismerték, hogy a tejsavbaktériumok azért szokatlan probiotikumok, mert vasra nincsen szükségük és vas hatására szaporodásuk sem fokozódik.
A munkacsoport tagjai a lactobacillus olyan törzseivel foglalkoztak, melyeket a gyulladásos bélbetegségek kezelésére már korábban is alkalmaztak, de olyat kerestek, amely a gyulladást hatásosan csökkenti, ugyanakkor magas vastartalmú közegben is jól szaporodik.
Laboratóriumban sikerült is olyan lactobacillus törzset találni, amelynek életképességét a környezet magas vastartalma nem rontja. Az egyetemi kutatócsoport ezt a törzset azonnal szabadalmaztatta, mert kimutatták, hogy probiotikus és az immunrendszert is kedvezően módosítja. Úgy gondolják, hogy a vas hatásának fölismerése lehetővé teszi a kedvező tulajdonságú probiotikum alkalmazását a bélbetegségek kezelésére.

Nincs jelen

#152 2012-10-24 22:13

sibu
Tag
Hely: gy-m-s megye
Regisztrálva: 2008-10-06
Írások: 28

azt mondta a doki, h nem kell szünetet tartani ha nem akarunk, viszont a daganat miatt nemakarom h csak ezt a protexin ibs vagy mi annak az uj gyogyónak a neve csak azt szedje. uh abban állapodtunmk meg h reggel prot.ibs este meg a protexin másik amint fentebb irtam smile

Nincs jelen

#153 2014-07-24 00:51

fischy
Tag
Hely: Budapest
Regisztrálva: 2004-10-09
Írások: 8

A Crohnra én is többféle probiotikummal próbálkoztam: normaflore, probiotikum plus stb. Most egy Probiotic Digest nevűt kezdtem el használni ami kifejezetten crohn betegeknek készült csak sajna nálunk még ezt nem lehet kapni, mert ez egy izraeli termék, nekem a húgom küldött egy dobozzal mert szerinte ez a legjobb, lehet neki hinni, mert ő gyógyszerész és ért ehhez és eddigi tapasztalatom szerint, bár még csak 1 hete szedem, tényleg jó. Én már 22 éve vagyok crohnos átmentem már négy műtéten, bár az utolsó a sztómavisszazárás  volt. Az már kb. 4 éve volt azóta egész jól vagyok, bár mivel már hiányzik a belem 90%-a ezért hamar átmennek rajtam a dolgok napjában 8-szor kijárok, de ez nem hasmenés csak a rövid belem miatt van, viszont mióta ezt szedem lecsökkent 5-re és még az olyan dolgok mint pl. tejeskávé sem hajt meg mint ezelőtt. Viszont olvasva az előzményeket már van a Protexinnek is olyan változata ami crohnosoknak és colitiseknek is jó ahogy azt valaki korábban említette. Itt meg tudjátok nézni: http://vitaminkosar.hu/webshop/17,prote … a-ibs.html

Szerkesztette: fischy (2014-07-24 00:52)

Vizöntő

Nincs jelen

#154 2014-07-24 16:03

nyirike
Tag
Regisztrálva: 2011-03-13
Írások: 20

Crohnosoknak a Protexin Balance!
Én is kipróbáltam minden féle fajtát,de a Protexin balance vált be legjobban és hatásos.Szedem egy hónapig napi 2.-őt utána egy hónap pihi és utána megint.

Nincs jelen

#155 2014-10-17 14:06

Gomba
Tag
Regisztrálva: 2004-10-10
Írások: 12

Sziasztok!

Többen írtátok, hogy használtok VSL#3-at. Colitisre én is kipróbálnám, viszont sehol sem találok beszerzési forrást. Ti honnan szereztétek be?  vagy csak online küldföldről? (ide is kérnék tippeket)

ui: használati tapasztalatok is érdekelnek, akinek van

köszönöm!

Szerkesztette: Gomba (2014-10-17 14:09)

Nincs jelen

#156 2014-10-17 18:07

rny
Tag
Regisztrálva: 2013-12-20
Írások: 509

amazon?

Nincs jelen

#157 2014-10-17 18:49

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 2014-04-07
Írások: 159

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok a Protexinnel, de amióta kiderült, hogy az IBS-eseknek külön kifejlesztett probiotikuma egy nagy kalap szar és semmi hatása sincs, azóta én valahogy nem tudom komolyan venni.

Ez a VSL#3 engem is érdekel. soha nem hallottam róla. mi ez, hol lehet kapni, mennyi stb...?

Nincs jelen

#158 2014-10-17 19:11

rny
Tag

en ugy tudom csak azert buntettek meg mert nem igaz, hogy kulon az ibs-sel barmi kulonoset csinalna, csak simma probiotikum. hat ezt magamtol is gondoltam.
vslrol sokat olvastam amerikai honlapokon, elvileg ott az a legjobb. en a biokultot szedem, az van itthon es eleg jo - protexin gyartja

Nincs jelen

#159 2014-10-17 19:17

Gomba
Tag

hűtés nélkül 1 hétig tartható el. Ezért amazon.com nem jó (onnan nem biztos, hogy ideér annyi idő alatt).
Amazon.co.uk-n nem rendelhető. Farmaline.co.uk-on rendelhető, ott úgy néz ki, hogy 4-5 nap alatt ideér. vsl3online.com-on is rendelhető, ott hűtött pack-kal is szállítják (+12euro).
A szállítási költségek egyébként elég húzósak (ahogy a normál ár is).
Aki használta az port vagy tablettát szedett?
Én mindenképp kipróbálom csak a beszerzési forrás helye kérdés még.
Nagyon sok angol nyelvű cikk van ahol lehet olvasni róla, hogy hatékony lehet CU esetén.

Nincs jelen

#160 2014-10-17 20:56

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 2014-04-07
Írások: 159

Protexin kamuzott, innentől kezdve bekaphatja!

Nincs jelen

#161 2014-10-18 10:30

Rigor
Colitis
Regisztrálva: 2006-09-14
Írások: 1516

Én is végigpróbáltam anno mindenféle pre-probiotikumokat,(még valami drága amerikait is) de   colitis esetében nem osztott nem szorzott. Aztán annyiban maradtam hogy a kaukázusi kefír-t bírom, az mint folyékony étel rost nélkül pont jó is lesz erre a célra, aztán úgy pont jó is volt. De jobb attól sem lett, csak mondjuk kevésbé puffasztott, meg kevesebb székletet produkált mint egy párizsis zsemle smile

"Az embereket könnyebb hülyíteni, mintsem meggyőzni arról, hogy hülyítik őket."

Nincs jelen

#162 2014-10-18 15:21

sosi46
Tag
Regisztrálva: 2011-12-12
Írások: 157

Üdv

Nekem a dokim a Pro gastro 825 javasolta.
Azóta csak az megy nagyon penge szer.
wink

Nincs jelen

#163 2014-10-18 16:17

rny
Tag

Miért, a pro gastro csinál valami különbséget?
Én is szedek probiotikumot de az még nem jutott eszembe, hogy ettől elvárjam, hogy jobban legyek

Nincs jelen

#164 2014-10-18 16:24

QpaK
Tag
Regisztrálva: 2013-10-25
Írások: 1192

Korábban szedtem a pro gastrot. Akkor még a cég a colitis javulását ígérte. Most látom bélfertőzésre javasolják. http://www.progastro.hu/ smile

__________________________Colitis Ulcerosa (Pancolitis) ________________________

Nincs jelen

#165 2014-10-18 16:51

sosi46
Tag

Nekem nagyon jó volt a Pro,,,
Igaz most járt le az évem, Remi kezelésböl.
De negyed évente, bedobok 1 doboz Prot is.
smile

Nincs jelen

#166 2014-10-18 18:16

QpaK
Tag

sosi a Remi mellett bármi jónak hathat. Akkor voltam 100%-os: Pedig mindent megtettem, hogy kicsináljam magam: fűszeres kaják, alkohol... wink

__________________________Colitis Ulcerosa (Pancolitis) ________________________

Nincs jelen

#167 2014-10-18 18:40

sosi46
Tag

Remi mellett igen, de nekem már majdnem K.o volt.
Semmi nem használt utolsó lehetöség volt a Remi.
De a Pro is segitett hamarabb rendbe tenni a bélést.

Nincs jelen

#168 2014-10-18 19:05

QpaK
Tag

Szintén last chance volt. Párhuzamosan kezdted? Mert akkor elég nehéz eldönteni. Legalábbis én estem már ebbe a hibába. Valahogy így: Semmi nem használt, de aztán kipróbáltam ezt a csodaszert xy ajánlotta, azóta jól vagyok. A Remit meg kivettem a képletből. Még jó, hogy nem publikáltam. smile Nekem csalódás volt a pro gastro, pedig emlékszem mekkora felhajtás volt körülötte. Nyálkahártya gyógyító, így colitis úgy crohn... Aktív időszakban olyan volt mint a liszt. Aztán az is igaz, hogy szervezet válogatja és mivel ártani nem árt, egy próbát megérhet.

Nincs jelen

#169 2014-10-19 17:53

Gomba
Tag

Pro Gastro-t szedtem anno vagy 8-10 dobozzal de nwkem semmit sem hasznalt.

Nincs jelen

#170 2014-10-19 17:54

Gomba
Tag

Konkrétan a VSL3 is a listaban volt?
Tudod a remény hal meg utoljára wink

Nincs jelen

#171 2014-10-20 11:05

rny
Tag

Gomba,
ha találsz beszerzési forrást szólj, szerintem rendelek egyet én is. Sőt, ha benne vagy esetleg rendelhetünk együtt, így osztozhatunk a szállítási költségeken wink

Mondjuk egyáltalán nem világos nekem, hogy mitől tudja ezt mindazt, amit írnak róla, összetevői alapján semmi több, mint egy átlagos probiotikum.
pl. összehasonlítva a biokulttal (http://www.bio-kult.com/about-bio-kult/319/bio-kult) nem tudom akkora e a különbség, hogy megérje az árát. Ráadásul a vsl 8 törzset tartalmaz, a biokult pedig 14-et. A saját honlapja csak amerikába szállítja, a farmalineon pedig csak 10 tasakosat látok, 16 euróért. 4900 ft azért elég kemény 10 napos adag árának

Szerkesztette: rny (2014-10-20 11:38)

Nincs jelen

#172 2014-10-20 19:38

flydomi
Tag
Regisztrálva: 2013-08-30
Írások: 121

Angliából próbáljátok meg beszerezni.

http://www.dennisthechemist.com/vsl-3-p … 74302.html

Van kapszulás formában is,ami elvileg jobb,mint a por.
A különbség a többi probiotikumtól az,hogy nagy mennyiségben tartalmazza a jo baktériumokat.(több száz millát)
A minden napos használata vetekszik egy havi FMT-vel.Szerintem
Ha ez egy "csodaszer" lenne,ami segít az IBS és IBD-ben,akkor már réges-régen tudnánk róla.........
De kivételek vannak,ha csak 0,001% is.

Nincs jelen

#173 2014-10-20 19:54

rny
Tag

mi az az fmt?

Nincs jelen

#174 2014-10-20 20:09

flydomi
Tag

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 087#p97087

jobb,mint egy probiotikumos kezelés....wink

Nincs jelen

#175 2014-10-20 20:22

rny
Tag

aha! így már tudom smile Ezt te próbáltad??
Engem nagyon érdekelne, el tudom képzelni, hogy használ, logikusan hangzik, csak sajnos… eléggé nehézkes a dolog.

Nincs jelen

#176 2014-10-21 07:21

flydomi
Tag

rny

még nem probáltam,de meg akarom csinálni.De sajnos az állapotom nem engedi meg.
Egyébként Dave megcsinálta,és elég pozitiv volt  a "kezelés".
Csak nézd meg,h mit ír ott,a széklet-terápia topikban.
Én annak örülök,hogy végre van egy olyan sorstárs,aki bevállalta ezt,és a saját tapasztalatát megosztotta velünk.
Amit még egyszer megköszönök neki.
Érdekes az,hogy az interneten kutattam orrba-szájba az iránt,hogy találjak egy hiteles beszámolt a széklet-terápiáról,de sose volt olyan bejegyzés-hozzászolás sorstársaktól(legyen szó külföldi oldalakon),ami megerősítette volna azt,hogy kicsit is tud segíteni az FMT.(a fekélyes vastagbélgyulladásra gondolok,nem a fertőzés okozta C.D-re)Főleg részletes beszámoló nem volt,csak egy szimpla "IGEN-MEGGYÓGYULTAM BELŐLE" hozzászólás külön angol-amcsi fórumokon.Amit én azért szkeptikusan fogadok-fogadtam.
És igen,logikusan hangzik,hogy használ.
De ez se egy 100%-os "gyógyszer-terápia",ami egy életre szólna.De inkább tévedjek.

Nincs jelen

#177 2015-01-20 04:06

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 2015-01-20
Írások: 33

Nem tudom volt e róla már szó, a Jutavit-et próbáltátok már? Nekem sokkal jobban bevált emésztési gondokra, puffadásra, mint a többiek, amiket eddig szedtem.

Nincs jelen

#178 2015-04-03 13:26

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 2013-11-11
Írások: 82

Sziasztok!

Progasztro 825 szedek. Sokat szellentek tőle.
Ez normális?

Nincs jelen

#179 2015-04-04 08:27

rencsike84
Tag
Regisztrálva: 2014-11-26
Írások: 43

Szia!Én Protexint szedtem,és én és is sokat szellentettem tőle.Abbahagytam,azóta nincs ilyen problémám,szóval szerintem attól van a sok gáz.

Nincs jelen

#180 2015-04-04 09:44

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 2015-01-20
Írások: 33

Az S. thermophilus tartalmú probiotikumok jók gázképződés ellen.

Nincs jelen

#181 2015-04-18 13:01

Répa
Tag
Regisztrálva: 2015-02-10
Írások: 4

Én kefirgombából készült kefirt iszok minden nap, egy-egy nagy bögrével reggel és este. Nekem tavaly október végén jött ki a betegségem, és január óta iszom intenzíven a kefirt. Szerintem nagyon hatásos, teljesen rendbe hozta a székletemet. Fokozatosan vezettem be az étrendebe, először csak egy-két kanállal, nehogy gond legyen belőle. Bélbetegeknek napi 1 litert ajánlanak belőle. Az íze eleinte kicsit lehet szokatlan, a bolti kefir nekem is jobban ízlett előtte, most már azonban a bolti kefirnek gondolom vacaknak az ízét.
A kefirgombákat két naponta, vagy másfél naponta szűröm, de például akinek nagyon be van gyulladva a bele, annak három naposat ajánlanak. Annak már kicsit intenzív az íze, szerintem például két naposan a legfinomabb.
Direkt leteszteltem, volt, hogy pár napig nem ittam, a székletem rögtön rosszabb állagúvá vált, és gyakrabban kellett vécére járni. Úgy vettem észre, h a beleimet is elég jól megnyugtatja. Ha megfájdul egy kicsit, és iszom rá egy kis kefirt, hamarabb elmúlik a fájdalom.
Emellett napi 4 probioticum kapszulát is szedek, protexin balancot. Azt nem tudom, mennyire hatásos, de még nem mertem leállni vele, ártani nem árt. big_smile
Annyit még hozzá tennék, hogy elég intenzív laktózérzékenységem van. A kefir állítólag annak a helyreállításában is segít majd idővel. (lehet majd bűnözni, de persze csak módjával) A kefirtől függetlenül amúgy mindenféle tejterméket fogyasztok (tejfölön kívül), persze csak laktózmenteset, így szerencsére semmi bajom nincs tőlük.

Nincs jelen

#182 2015-05-21 11:34

Gomba
Tag

Ezt azoknak írom, akiket érdekel a VSL3 témakör.

Úgy tűnik jelenleg egyetlen módon lehet rendelni itthonra VSL3-at: puresto.eu vagy (ugyanaz a cég) spectrumsupplements.eu weboldala. Viszont a szállítási határidejeik nem éppen jók, bár valamekkora hűtés puhafalú hűtőtasakkal van szállításkor, de velem fordult elő olyan, hogy 2 és fél hétre jött meg az áru. A vsl3 elvileg egy hetet bír ki hűtő nélkül. (@rny: ezen kísérletezések miatt nem kerestelek még a rendelés miatt smile ).

A farmaline-on már nem lehet rendelni. Először hónapokig nem volt elérhető, a minap pedig kaptam tőlük levlet, hogy a piacon (ez gondolom Belgiumra érvényes, mert pl. Angliában még látok VSL3-at) visszavonták a VSL3-at, helyette vásároljak Vivomixx-et.

A Vivomixx hatóanyagban, tárolhatóságban, formátumban (por és tabletta) megegyezik a VSL3-mal. Viszont erről jelenleg elég kevés infót találtam (többször gondoltam, hogy átverés). Gondoltan kipróbálom, rendeltem (vivomixx.eu-ról egy 6-os pakkot). Második napja ezt iszom VSL3 helyett, természetesen még nem érzek semmit, ha van új hírek majd írok.
A szállítás rendben volt. 5 munkanap alatt megjött, két fix jégakku között termodobozban voltak a probiotikumok (mondjuk a szállítás 50 eur, szóval meg is kérik az árát...)

Nincs jelen

#183 2015-05-21 15:19

Ricsi
Tag
Hely: Winterthur
Regisztrálva: 2015-01-29
Írások: 16

http://www.vsl3.de/jetzt-kaufen/tuetchen-detail

Itt talàltam. Ez jo akkor? kikéne probàlnom mert antibiotikumos kura ota ,nemnagyon àll helyre a székletem.

Nincs jelen

#184 2015-05-21 15:52

Gomba
Tag

Igen, jó. Csak az ugye Magyaroszágra nem szállít, én azért nem írtam, de neked gondolom odaviszi smile

Nincs jelen

#185 2015-08-31 09:16

andifeher
Tag
Regisztrálva: 2011-03-28
Írások: 104

Jó ez a cikk: A tanév és az ősz beköszöntével a bakteriális és a vírusos fertőzések elterjedésének időszaka is elkezdődik. A gyermekek ilyenkor újra nagyobb közösségbe kerülnek, így cseppfertőzés útján terjedő megbetegedéseknek könnyen áldozatául esnek.

A betegségek kialakulását tekintve mindig a megelőzés a legfontosabb. Így az immunrendszer megerősítése jelentős feladat ebben az időszakban. Az immunrendszer működésében aktívan részt vesznek a gyomor-bélrendszer immunsejtjei valamint a bélflóra közel 400 baktériumfaja (Lactobacillus sp., Bifidobacterium sp. és Streptococcus sp. stb).  http://protexin.hu/immunrendszer/az-imm … vkezdeskor

Nincs jelen

#186 2015-09-14 17:29

andifeher
Tag
Regisztrálva: 2011-03-28
Írások: 104

A legegyszerűbb és leghatásosabb módja az egészséges emésztés fenntartásának, ha a természetes utat választjuk. De vajon mi az oka, hogy a legtöbb, egészséggel foglalkozó tájékoztató és ajánlás a természetes utat ajánlja?
http://lepicol.hu/szekrekedes/szekreked … ni-etelek/

Nincs jelen

IBDoktor

Láb