#1751 2014-10-22 23:10

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Erre azért mindenképp figyelj oda. Ha a gyomorban/nyombélben gyulladás van és sok a savad az nem jó párosítás, érdemes a fekély kialakulását elkerülni. Lehet hogy 20mg pantoprazol vagy valami hasonló célszerû lenne de ezt is nyílván az orvosoddal beszéld meg. Te csak említsd meg hogy szokott égni a gyomrod. (nem kell megijedni nem egy vészes gyógyszer egyébként, csak a savtermelésed csökkenti kicsit de nem okoz semmi más problémát).

Nekem, mint irtam a vékonybél felsõ szakaszai érintettek leginkább nyombél,éhbél 3x8cm kb. Hasmenés(idõszakosan enyhe igen),láz nem jellemzõ rám . Nem jobb vagy rosszabb szerintem csak más..

Nincs jelen

 

#1752 2014-10-22 23:28

Zsolt93
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

nekem nem szokott égni a gyomrom. régen volt ilyen a helicobacter alatt azóta sem sav, sem gyomorégés nem volt egészen eddig. most refluxom van az igaz. a pantoprazol hatásos 2x40 mg-t kell szednem jelenleg. hasi fájdalmad nincs is? mert nekem jelenleg még 0-24 fáj, legföképp a köldök alatt. gondolom amíg gyulladás van, vagy nincs kezelve a kiváltó ok addig ez így lesz. 3x2 salazopyrin-t 2 napja szedem. Kb mikor kellene változást éreznem?

Nincs jelen

 

#1753 2014-10-22 23:43

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

jo hat 2x40mg mellett remélhetõleg már nem ég az ember gyomra nem tudtam, hogy szeded ezért tanácsoltam hogy esetleg szedni kéne :))

van hasi fájdalmam bordák alatt közvetlenül középtájt, de ezt én sem tudom hogy lehet elmulasztani humiraval talan:)

Igen valószínûleg addig így lesz, de hogy a salazopyrin segít-e ebben én nem tudom rá a választ. Én nem szedtem soha salazopyrint csak pentasát (ami ugyanugy szalicilsav szarzmazek) de õszintén szólva nem a legizmosabb gyógyszerek egyike

Nincs jelen

 

#1754 2014-10-22 23:49

Zsolt93
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szomorú ez a fórum. ez az egész. Mielõbbi gyógyulást kívánok! Hasi CT még vár rám.

Nincs jelen

 

#1755 2014-10-23 00:07

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nem kivétel, csak nincs olyan hogy kifejezetten jellemzõ. Minden változat elõfordulhat fájdalom rosszullét, és produktum tekintetében.
Ha nem sötét, nincs vér, akkor a csillogó fényes réteg lehet még ételallergia(van ami fertõzéstõl alakul ki, vagy utána jelentkezik), vagy epeprobléma is. Vagy bármi egyéb.

Nincs jelen

 

#1756 2014-10-23 00:13

Zsolt93
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nem sötét, vér sincs. A színe is kb. normális. Állaga puha. Nem tudom mi lehet ez, de lassan 2 hónapja van és éhes továbbra sem igen tudok lenni, valamint fájdalommentes sem. Szerencsére a helyzet nem rosszabbodott, de a fájdalom nem is javult semmit.

A vérképem jó. A vörösvérsejtek száma a felsõ határnál van.

Szerkesztette: Zsolt93 (2014-10-23 00:17)

Nincs jelen

 

#1757 2014-11-25 13:48

n_Attila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

"tudtommal a crohn-ra szinte kivétel nélkül jellemzõ a hasmenés VAGY hányás , sokaknál láz. "

én is a kivétel közé tartozom, 2007 óta vagyok beteg, terminális illeum érintettséggel és sosem volt hasmenésem, maximum enyhe hasfájás, viszont sipoly az volt.. hasfali, és a cökum tájékán. Úgy olvastam a betegek 90%-ára jellemzõ a hasmenés, de én nem találkoztam hozzám hasonló hasmenés nélküli esettel...

Nincs jelen

 

#1758 2014-12-02 07:03

Ilona194961
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! Egy 83 éves néni mellett vagyok ápolónõ! A néninek több alapbetegsége mellett Colitis ulcerosa,Diverticulosis sigmae szerepel.Két hete folyamatosan hasmenése van.Már nagyon legyengült állapotban van.Az Uzsokiban szokott feküdni,ahol nem voltak megeleégedve a kezeléssel.Ezért sürgõsen Magánorvost keresnénk,de kórházi háttérrel.A néni nem járóképes.A lánya ügyvéd,minden pénzt hajlandó megfizetni a segitségért.

Nincs jelen

 

#1759 2014-12-02 07:59

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Ilona, javaslom írd be a hozzászólásodat ebbe http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 884#p97884
a topicba is!!!

Nincs jelen

 

#1760 2014-12-08 22:42

Andi13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Elõször vagyok az oldalon, és a segítségeteket szeretném kérni! Nem biztos, hogy a megfelelõ topicba írok, de ha elmondjátok hova irjam, szívesen átmásolom oda is a kérdésem!
A betegség nem engem érint, hanem édesanyámat. Tavaly július óta sztómával él, és ezzel kapcsolatban kérném a segítsegeteket. A mûtét után nemsokkal beesett a sztómanyílás alja (ahogy húzodtak vissza a belei, izmai), és azóta nagyon sokat kínlódik a zsák felhelyezésével, ill. állandó félelemben él, hogy mikor esik le, mert nem tudja megfelelõen felhelyezni. Ill. ha fel is helyezi a a zsák tartalma nem a zsákba kerül, ezáltal az leválik  a helyérõl. Az orvos, aki mûtötte azt mondta, csak egy újabb, nagy mûtéttel, a sztómanyílás áthelyezésével lehetne megoldani, de veszélyes eljárás (fertõzèsveszély)!
Érdeklõdnék, hogy van-e közöttetek vagy az ismerõseitek között valaki, aki hasonló problémával küzd, és esetleg tatált rá megoldàst?( pl.másik fajta sztómazsák)

Elõre is köszönöm!
Andi

Nincs jelen

 

#1761 2014-12-09 06:39

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Andi13!

Az "élet a sztómával"  c. topicban lehet olvasgatni a témával kapcsolatban.

Nincs jelen

 

#1762 2015-01-23 13:45

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! 
van itt egy tanulmány (ingyenesen letölthetõ) ibs-kisokos.hu amit Dr Székely György írt, akik most diagnosztizálódtak IBS-esnek hasznos lehet.

Nincs jelen

 

#1763 2015-02-07 12:06

K.I.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szep napot Mindenkinek !!!
Az en tortenetem a kovetkezo : 12es feleve vagyok beteg . A betegsegem terhessegm alatt kezdodott ,mikoris a 9 honapot es meg azon tul allando hasmenesem volt . Ez ido alatt senki sem foglalkozott a hasmenessemmel , mondvan , hogy terhes vagyok majd elmulik. Szules utan egy honappal 38kg-ra fogytam az 59 bol . Akkor mindenki azt mondta ne eheztessem magam mert nemlesz tejem es kulonben is raertem volna leadni azt a par kilot szoptatas utan is es egyek rendesen (ez vicces volt mert hiaba mondtam hogy en eszek rendesen sot en imadok enni senki sem figyelt ram tovabra sem) Mignem vegul a nogyogyaszom a 6 hetes kontrol alkalmabol vegre "HALOTTA" amit mondok es beutalt ide meg oda a lehetosegeihez kepest es meg azon is tul !!! Vegul a CT vizsgalatnak koszonhetoen jutottam el a gasztroshoz . Ami megint vicces mert felitr egykis antibiotikumot es egy kis dietat es egy par szentablettat majd utamra engedett . ez 2003 ban tortent ! 1 1/2 ev alatt sikerult visszahiznom a normalisnakmondhato 45-48kg kozotti allandoan ingadozo testsulyomra . Voltak gorcseim , hasmeneses idoszakaim mignem ujra egy hosszan taro hasmeneses idoszak alkalmabol (koltozes miatt uj korzeti doki es uj gasztros) elmentem ismet dokihoz es elmeseltemmi volt eddig es 2009ben ujjabb KOMOLYABB vizsgalatok utan egyertelmuen azt mondtak collitises vagyok . Salazopirinnel kezdtem aztan az elso 9 honap utan megfaztam es rubofent vettem bea lazra ami kiutette egymast es alergias reakcio mutatkozott igy a salofalkot kaptam helyette . Eloszor napi 4 aztan csokentettek napi 3 ra . Nost ezt szedem azota is . A kerdeseim a kovetkezok : Hogy lehetseges , hogy en sose vagyok jobban ? Havi egyszer sirva fetrengek a foldon ugy faj mindenem es bar hasmenesem tenyleg nagyon ritkan van de az oldalamminden nap faj (nem is igazan faj egyertelmuen inkabb forro es neha olyan erzesem van mindha luk lenne az oldalamon), van ugy hogy csak idoszakosa de van ugy hogy egesz nap . En a kis butus azt hittem mostanaig ,hogy ez ilyen ,mignem ratalaltam erre az oldalra es rengetegen azt irjak , hogy teljesen tunetmentesek es gyogyszer mentesek !!!! En tenyleg nagyon buta vagyok !!! Ezen kivul arra lennek kivancs , hogy ki mit eszik es iszik , en akkor vagyok a legjobban ha egy szelet halat kisutok naturon egy csep olajon es egy tanyer iztelen rizst , de a legjobb ha egesz nap nem eszek semmit . Van aki kavezik ? Mi van a probiotikumokkal ? es a keffirrel es egyatalan a tejtermekkekkel ? en ezeket tenyleg nem ertem !!! (mar jeleztem hogy buta vagyok :-) !!! ) Es mi van az edessegekkel ????
Kontrolon reg nem jartam egy egy nagyobb valtozas miatt (kulfoldre koltoztem) DE most megyek a jovo heten , nem tudom mire szamithatok , eddig itt a forumon tobbet tudtam meg mint eddig az orvosoktol ami azert eleg (ironikusan) trefas !
Azt hisze tul sokat beszeltem :-) , a valaszokat elore is koszonom  !

Nincs jelen

 

#1764 2015-02-07 20:44

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

K.I. írta:

"..En a kis butus azt hittem mostanaig ,hogy ez ilyen ,mignem ratalaltam erre az oldalra es rengetegen azt irjak , hogy teljesen tunetmentesek es gyogyszer mentesek !!!!.."

Igen, sokat írtál, de nem baj...viszont ezt a mondatodat felejtsd el. Azért, mert gyógyszer mellett is betegek sokkal többen és csak gyógyszer mellett sikerül sokaknak tünetmentesnek lenni. Olvasgassál, de nem fogadj el semmit itt kritikátlanul, mi nem orvosok vagyunk, hanem betegek és csak a saját tapasztalatainkat írjuk itt le. Két egyforma beteg és betegség nincs, analógiák természetesen vannak. Több kérdést tettél fel amire egyes topikokban találsz választ. Nem lesz könnyû, de ha  nagyon nem találsz valamit, akkor kérdezz. A "Ki kicsoda" topikban megtalálod a társaság tagjainak az u.n. "beteg útját", érdemes beleolvasni.

Nincs jelen

 

#1765 2015-05-04 11:23

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!

Szerintem ezzel szinte mindenki így van a dokiktól elég keveset lehet megtudni arról mi segít a hétköznapokban. Nálunk is bevált a hal/csirke natúr és rizs sokat is esszük. Kávét max gyerekkávét vagy nekem bevált a félkoffeines ricore kávé azt isszuk laktózmentes tejjel (laktózérzékenyek is vagyunk). Probiotikum csak saját tapasztalat alapján nekünk a Protexinesek jöttek be, de szerintem ez tényleg mindenkinek egyedi.

Nincs jelen

 

#1766 2015-05-04 11:25

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Az édességeket illetõen ezeket esszük: http://lelkesdietazo.blogspot.hu/search/label/S%C3%BCti a recepteket én teszem fel ez az én blogom így az én tapasztalatimat olvashatod.

Nincs jelen

 

#1767 2015-09-04 19:01

minime
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

2009 óta diagnosztizálták nálam a colitis ulcarosat. Az állapotom elején kúpokat kaptam amik hol segítettek hol nem. Nálam véres széklet jelentkezett és nyákos is volt. Egyéb testi tünetem, fájdalmam nem jelentkezett.
Én inkább az alternatív gyógymódokat részesítem elõnyben, ezért amikor elmentem egy természet doktorhoz, az õ javaslatára hagytam el az orvosi gyógyszereket. Ezután, mindenféle gyógyteát, gombát, vitaminokat, probiotikumokat kipróbáltam, több kevesebb sikerrel.Egy évet követõen nem láttam már további fejõdést, gyógyszerek nélkül is olyan volt mint gyógyszerrel. Nagyon sok mellékhatást olvastam a különbözõ gyógyszerek szedésérõl, ezért sem szerettem volna én is egyiket szedni a másik után, így tovább próbálkoztam, kutattam. Így kerültem egy másik természetdoktorhoz, ahol akupresszúrával kezelt, itt leltem rá, illetve ajánlotta a dokim a következõ port: Ultra Inflam X-et.
Ez olyan mint egy fehérje por, az a bibi vele, hogy Magyarországon nem forgalmazzák, ezért külföldrõl lehet csak megrendelni. Sokat gondolkoztam rajta, hogy meg merjem-e rendelni? Végül úgy voltam vele, hogy hátha ez most segíteni fog. Már ennyi idõ elteltével az ember már mindenben szeretne hinni, csak segítsen.
Rendeltem a készítménybõl, és mivel azt mondta a természetdokim, hogy egy kúra 3 doboznyi, ezért 3 dobozt rendeltem meg, így megspóroltam 20 ezer forint postaköltséget. (ennyi lett volna ha egyesével rendelem meg)
Így egy doboz 70 euró(kb 21.700ft) volt. Kb 12 nap alatt meg is érkezett. Nagyon vártam, hogy bevegyem az elsõ adagot. Az íze kicsit fura volt, de hát az egészségért ez nem nagy áldozat. Elkezdtem inni, minden nap 3 pohárral.
Nagy meglepetésemre az elsõ doboz felénél a véres székletem szépen megszûnt. Elszedtem egy teljes dobozzal, a székletem sose volt ilyen "szép". Azt hozzá kell tennem, hogy közben folyamatosan szedtem probiotikumot is.
Ennek már kb 3 hónapja és már olyan mintha ez az egész csak egy rossz álom lett volna. Újra tudok enni bármit, bár a kisördög még sokszor bennem van, nehéz elfelejteni ezt, de már úgy tekintek az egészre, mint egy rossz korszakra aminek vége. Remélem, hogy rajtam kívül még másoknak is segíthet ez a por. Legalább mi tartsunk össze, akik egy cipõben járnak, mert az orvosok csak felírják ami éppen a trendi csodafegyver és ezzel le van tudva a beteg egy hónapra.

itt lehet utána nézni az összetevõknek, sajnos magyar leírás nincs, csak angolul.
https://www.metagenics.eu/en/211/consum … ml?id=2334

innen rendeltem meg, de ha valakit érdekel és rászánja magát és szeretné megpróbálni, nekem van még 2 doboz amit nem szedtem el, kidobni nem szeretném, ahhoz elég drága volt, 2017 február hónapig jó a szavatossága, kedvezõ áron szívesen átadom.

Imi

Nincs jelen

 

#1768 2016-02-15 17:10

Varangyka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdvözlök mindenkit!

Nagyjából 5 éve diagnosztizáltak Crohnnal. Kb. 1 éve szedem a Pentasa 2g (napi 2db). A mostani vérvételem szerint, gond van a májammal és alacsony a fehérvérsejtszámom. A körzeti orvosom szerint méregtelenítenem kellene (arról nem világosított fel hogyan). Elkezdtem szedni (Zöldvér/Tenger kincsei) algákat - állítólag méregtelenítõ, és kipróbálnám a kovaföldet és az õrölt útifûmaghéjat. Lehetséges, hogy a Pentasától lettek rosszak a leleteim (elõtte tökéletes volt a vérképem)? El kellene hagynom, mivel lehet kiváltani? Nem ártok magamnak, ha algát, kovaföldet, Gyermekláncfû cseppeket vagy útifûhéjat szedek?
Elõre is köszönöm a segítséget!

Nincs jelen

 

#1769 2016-04-14 17:24

Jucus66
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Jucus vagyok és nagyon örülök,hogy rátok találtam.  nõvéremnél decemberben diagnosztizálták a colitis ulcerosát.  Azóta szedi a medrolt és a salazopirint  és semmit nem javult. Egyre gyengébb,sápadtabb, a hasmenés nem szûnik. Jönnek a szteroid mellékhatásai,mindkét lába dagadt,fájnak az izületei,esténként lázas. Étvágya nincs A gastroenterológusa nem nagyon foglalkozik vele csak a szteroidot nyomja.  Segitségeteket szeretném kérni,hogy tud e valaki valamilyen természetes gyógymódot. A biológiai kezelésrõl tudna valaki tájékoztatást adni?
Esetleg Somogy megyében tud e valaki magán orvost aki ezeket a beetegségeket kezeli.

Segítségeteket elõre is köszönöm. email címem:majucus@gmail.com Ha ide írtok azt is megköszönöm.

Üdvözlet é jobbulás mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#1770 2016-04-14 23:11

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia !

Orvost kell váltani ha nincs javulás.
Imurant fognak adni az a következõ lépés. Az kb 6-8 hét amire hat.
Hogyha az se hoz javulást utána jön a biológiai terápia. Az a tuti.
Természetes gyógymód szerintem nincs.
Ezen mentem keresztül én is.  Csak a biológia segített.

Nincs jelen

 

#1771 2016-07-29 18:10

lalola
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

  Hát én is új vagyok az oldalon,de csak nagyon röviden akarom leirni a történetemet. 15 éve kezdõdött a betegség ,azóta egy vékonybélmûtét,tályogmûtét talán minden tabletta és injekció ki lett próbálva részemrõl. Persze hosszú távon semmi nem igazán használt. Pár hónapja ráakadtam a neten a Barnai Roberto által hirdetett,terjesztett teóriára,amit sokkal valóságosabbnak hiszek,mint az orvosok találgatásait,hogy vajon mi mit okoz? Ha valakit érdekel ez a téma a Biologika Szerv Atlaszt keresse. Egy nem túl vészes betegség kapcsán kipróbáltam ,amit a könyv javasol és úgy tûnik bevált.

Nincs jelen

 

#1772 2016-07-29 18:19

lalola
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Az elõzõ irásomból kimaradt,a volt párom is crohn beteg. Neki kb 8 éve volt tályog- és vékonybélmûtétje egyszerre. A mûtét után max.1-2 hónapig szedte a gyógyszereket,persze nem rendszeresen,azóta viszont semmit. Kávézik,cigizik,üditõket iszik,mindenféle zsiros ételeket,k-betûs zöldségeket eszik. Tehát amit megkiván mindent . A nem rendszeresen jelentkezõ hasmenésén kivül semmi baja nincs.  Azt mondja erre hogy õ lesz...a a betegséget,nem beteg. Ha fáj valami-Majd elmúlik. Hát õ igy áll hozzá a crohnhoz.

Nincs jelen

 

#1773 2016-07-30 08:58

lalola
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Jucus!

Magánorvost nem tudok ,de a Kaposvári Kórház gasztro szakrendelésen a Dr Haragh Attilát tudom javasolni. Nagyon sokan járnak hozzá,ajánlatos elötte idõpontot kérned. Persze igy is mindig meg vannak csúszva az idõpontosokkal.

Nincs jelen

 

#1774 2016-08-27 22:38

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Azért indítottam ezt a topicot, mert folyton azt olvasom, hogy a colitis ulcerosa hasmenést okoz. Nekem 5 éve székrekedésem van, a hashajtók se segítenek, szenna teát ittam, 50grammot minden másnap + keserûvízet, az használt egyedül. Februárban azonban véres, nyákos lett a székletem. A tejallergiára gyanakodtam, amirõl mára kiderült, hogy laktóz intolerancia. Májusban diagnosztizálták a colitist, kaptam rá salazopirint, de tanácsot csak annyit a székrekedésre, hogy igyak tovább szennát vagy próbálkozzak még hashajtókkal, amikor mindenhol azzal találkozok, hogy az állandó hashajtózás is okoz bélgyulladást, colitisnál pedig konkrétan perforációhoz vezet és már nekem is extra erõs fájdalmaim vannak tõle. Úgyhogy most pár napja nem vettem be semmilyen hashajtót, nem is jött ki semmi, attól félek, hogy bélelzáródásom van. Azt olvastam ezt is okozhat ez a betegség. Nagyon puffad a hasam, jobban, mint a kezdetekkor, fáj és egy kemény kõvé állt össze.

Hétfõn telefonálok a BHC klinikának, hogy beszéljek egy másik gasztrós dokival. Addig is valakinek bármilyen tapasztalata arról, hogy hogyan lehet székrekedésem egy hasmenéses betegségnél és bármilyen tanács arra, hogy vmi kiürüljön növényi rostok és hashajtók nélkül? 22 éves vagyok :/ Elõre is köszönöm a segítséget!

Nincs jelen

 

#1775 2016-08-27 23:25

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia

Azért,mert colitiszed van,nem biztos,hogy állandóan hasmenésednek kell lennie.Ha gyulladásban van a bél,akkor igen.De ha remisszióban",akkor elvileg normálisan mûködik.
Olyat nem hallottam,hogy aktív gyulladásnál székrekedés forduljon elõ.
Ez elég extrém lenne vastagbél gyulladásnál,mikor "fellángolt" állapotban van.
Volt olyan idõszakom,mikor minden normális volt,nyugis állapotban voltam,és elõfordult,hogy 2-3 naponta voltam wc-én.
szerintem ez a székrekedés nem a gyulladás miatt van.

Nincs jelen

 

#1776 2016-08-27 23:34

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

LadyMilady írta:

Sziasztok!

Azért indítottam ezt a topicot, mert folyton azt olvasom, hogy a colitis ulcerosa hasmenést okoz. Nekem 5 éve székrekedésem van, a hashajtók se segítenek, szenna teát ittam, 50grammot minden másnap + keserûvízet, az használt egyedül....

Amennyiben beírod a fórum keresõbe a székrekedés szót, nagyon sok találatot kapsz, próbáld meg ezeket elolvasni.

Nincs jelen

 

#1777 2016-08-28 00:20

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Olvastam õket, de nem kaptam kielégítõ választ. Ezek szerint másoknak gyulladt állapotban még nem volt székrekedése.

Nincs jelen

 

#1778 2016-08-28 09:27

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nekem nem az a problémám, hogy küszködök a székrekedéssel és elõfordul néha, hogy 2-3 napig semmi nem jön ki. Nem, ha nem veszek be vmi nagyon durva hashajtót, pl. a guttalax, tisasen, stadalax, stb nem segít, akkor 3-4 hétig sem ürül ki semmi. Erre a problémára azóta sincsen megoldás, és most még erre jött rá egy fekélyes bélgyulladás is, ami nekem nem okozott még soha spontán székletet sem, nem hogy hasmenést. Viszont azt írják ezzel kapcsolatban, hogy a rendszeres hashajtók elvékonyítják a bélfalat-> perforáció. Másrészt ha bekeményedik a széklet, növényi rostokkal próbálkozok, ami a székrekedést talán enyhíthetné akkor jön a bélelzáródás-> perforáció. Egyébként is tartok tõle, hogy kialakulhatott már nálam a bélszûkület.
Volt már valaki, akinek bélszûkülettel, bélelzáródással kellett megküzdenie?
Én kérdeztem a gasztrós dokimat, aki tükrözött, hogy nem állhat-e más a székrekedés mögött, nem kellenének-e további vizsgálatok, de azt mondta, hogy elégedjek meg a colitis ulcerosával, ez is éppen elég súlyos és ne keressek egyéb betegségeket. Csak ezzel most meg vagyok lõve teljesen. Az se jó ha hashajtót veszek be, az se ha nem jön ki semmi, akkor most mit tehetnék?

Nincs jelen

 

#1779 2016-08-31 13:55

Zituska.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia LadyMilady! A székrekedésre elég jók a szilva,a savanyúkáposztalé fogyasztása,ha elzáródásod lenne akkor valószínûleg sokat hánynál és nemigen tudnánk itt beszélgetni. A vastgabélgyulladásnál a bélsár pang és összecsomósodik abelek bugyraiban ezért távozik nehezen és még rá is tesz a gyulladásra,tovbább erõsítve azt. Ez a link egy oldalra mutat ahol picit több van róla ,bár tényleg ritkább a szorulásos változat,mint  hasmenõs.Jobbulást neked!  http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=511

Nincs jelen

 

#1780 2016-09-01 13:22

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm! Milyen jó lenne ha ilyen házi praktikák, mint a szilva segítenének :D senki soha nem lenne szorulásos, de igen rátesz a gyulladásra, plusz a drasztikus hashajtózás, mert normális hashajtó még nagy mennyiségben sem használ nálam. Csak ez a szenna, amibõl viszont kell egy egész zacskó, úgy meg kimos mindent, megiszom hajnali 4kor de 14 óránál elõbb nem tudok kimozdulni, kicsivel kevesebb mennyiség meg null hatás. Úgyhogy nyilván ezért is lett colitis ulcerosam, és azért is, mert már 5 éve diagnosztizáltak egy súlyos vastagbélgyulladást és gyomorsavtúltengést, de egyiket sem kezelték. Most 5 év után a BHC-ben végre nem azt mondták h hashajtózzak vagy azt h így is úgyis hamar meghalok, hanem azt, hogy van oka a székrekedésnek és ki kell vizsgálni normálisan. Simán okozhatja a gyomorsavtúltengés is és ha ez megoldódik utána az ulcerosa szinten tartható Salazopyrinnel és Pro Gastro 825-tel vagy Re-Generaltal.

Szerkesztette: LadyMilady (2016-09-01 13:24)

Nincs jelen

 

#1781 2016-09-01 13:23

LadyMilady
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Amúgy akkor hánynék, ha a vékonybelemben lenne az elzáródás, de igaz, azóta kiderült, hogy a vastagbelemben sincs, de azt nem tudom, hogy van-e szûkületem, kellene egy hasi röntgent készíttetnem.

Nincs jelen

 

#1782 2016-09-20 06:58

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Ju!

Ez nagyon jó, de az is jó lenne ha esetleg leírnád ki ez az orvos és hol található!
Köszi

Nincs jelen

 

#1783 2016-09-20 10:40

Ju
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sajnos az a probléma hogy már nyugdíj mellett dolgozik egy héten kétszer és emiatt már új betegeket nem fogad. Egyébként a szegedi klinikán található meg.

Nincs jelen

 

#1784 2016-12-19 21:28

Maszat5869
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok. Nem is igazán tudom hol is kezdjem... Kb 3 éve volt elõször vastag bél gyulladásom. Arra emlékszem rengeteget szenvedtem... azóta 4x jelentkeztek hasonló tünetek de el is múltak de immáron 3hónapja van hasmenésem. Újabban nyilalló fájdalmat érzek jobb és bal oldalon is a hasam alatt. +Ehhez társult még egy test hõmérséklet ingadozás (Amikor nyilal ráz a hideg hirtelen olyan rosszul leszek hogy le kell ülnöm mert összeesek) Amennyire tudom nem véres a székletem (Azt honnan tudom megállapítani hogy véres-e? ) Igazából most jutottam el oda hogy valamit csinálni kel mert 1 órát sem birok ki wc -nélkül. Az ételre rá se birok nézni. Elég nagy dilemmába vagyok mert a munkahelyemen nem tolerálják ezt. (Napi 4 órás bejelentéssel napi 10 órát dolgozok szabadnap nélkül immáron 8 hónapja. Kínai a fõnök. Kb:1%-ban érti a magyart. Megmagyarázni nem tudom neki mi is van valójában! Viszont aki táppénzre megy az egybõl ki van rúgva... Tanácsot szeretnék kérni mit tegyek? Ugyértem ha elmegyek a háziorvoshoz akkor mit is mondjak neki hogy meggyõzõ legyek ahhoz hogy adjon egy beutalót a gasztrora tehát ne higgye azt hogy lógni akarok. Illetve mi az amit otthon is tudok tenni hogy javuljon a helyzet. Megragadnám a helyzetet bemutatkoznék. (22 éves vagyok Fiú. Kék szemû Sötét barna hajú. Kb 180cm magas. édesanyámmal élek. Hajdú Bihar megyében. ) (Sajnos tõle nem sok segítségre számíthatok mert mindenre csak a száját húzza.. Fater pár éve lelépett alkoholista... Ezért is fordultam hozzátok. És azt külön megköszönném ha tudnátok segíteni orvos ügyben kit érdemes felkeresni.  Illetve milyen vizsgálatok várhatóak?   (Szeretném megjegyezni hogy kb 3 éve voltam bél tükrözésen és találtak polipot vagy mit...)

Nincs jelen

 

#1785 2016-12-19 21:41

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Maszat, ha a háziorvos érti a dolgát, egybõl sürgõsséggel küldd  a gasztróra. A DOTE-n jó orvosok vannak, a többiek majd elmondják kit keress. Nézz magadnak egy másik munkahelyet, mert többek között ez sem használ, ekkora terhelés ennek a betegségnek. Vigyázz magadra.

Nincs jelen

 

#1786 2016-12-19 22:42

Maszat5869
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nagyon szépen köszönöm a segítséget... Ha lesznek eredmények akkor majd jelentkezem.

Nincs jelen

 

#1787 2016-12-21 16:54

Maszat5869
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok. Nos hol is kezdjem rettegve ugyan de megtettem az elsõ lépést. Elmentem a háziorvoshoz. Nos beutalót semmit nem kaptam... Viszont sikerült hazajönnöm egy szatyor pirulával fõként csak vitaminnal.Gyógyszerek amiket kaptam:

-Hidrasec: Ez ha jól tudom hasfogó.
-Linex Forte: Ez valami tápszer szeretne lenni.
-Béres B6 Vitamin
-Normolyt Por.
Hát ennyi eddig. 1 hét múlva vissza kell mennyek 1hét táppénzre kiirt ami azt jelenti hogy egyúttal ki is vagyok rúgva a melóhelyrõl. Én ugyan erõsködtem kicsit hogy jó lenne egy beutaló a Gasztrora de nem adott.

Nincs jelen

 

#1788 2016-12-21 20:42

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

akkor menj el sz SBO-ra

Nincs jelen

 

#1789 2016-12-22 19:39

Maszat5869
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdvözlök mindenkit... Immáron mobilról írok mert nem birok felkelni. Utoljára 2013.02.05 9 órakkor került sor tükrözésre. 1.Lymphoid follocularis hyperplasia a terminális ileum submocosájában. 2.Polypus hyperplasticus sigmatis darabja a biopsiás mintában. Dicetel a panaszokat nem javitotta. Vélemény: A biopsiás minta nyiroksetes szaporulatot ir le. De nem zárható ki kezdõdõ Chron lehetõsége. Dr.Vitális.....egy. adjunktus

Sikerült kiharcolnom a háziorvosomnál kaptam egy kis gyûjtõ tartályt amibe széklet mintát kellett beadnom. 28-án kell vissza mennyek akkorra lesznek eredmények. Egyébként belgyógyász végzettsége is van! A házi orvosomnak.

Szerkesztette: Maszat5869 (2016-12-23 09:29)

Nincs jelen

 

#1790 2017-01-18 11:56

Maszat5869
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok... Hát ez nem semmi. Február 20-án megyek a gasztrora akkora kaptam idõpontot. Valakinek van valami ötlete mire számithatok?

Nincs jelen

 

#1791 2017-02-07 13:00

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#1792 2017-02-09 08:37

Dávid23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Röviden leírnám a kis történetem, illetve lenne pár kérdésem ha nem bánjátok ;)
17 éves vagyok, diák.
Szóval körübelül 2 hónapja diagnosztizltáknálam a crohn-t, egy 3 hónapos szteroid kezelés alá vetettek (ami jelenleg is tart), és volt egy 6 hetes tápszeres idõszakom (semmit nem ettem, csak egy bizonyos "Modulen" nevû tápszeren éltem). Mához 2 hete telt le a tápszer, és elkezdtem enni. Nekem a kezelés kezdete óta (2 hónap) normális volt a székletem (szilárd), és tegnap híg volt ment kicsit a hasam is, és ma reggel pedig már nem csak hogy híg de kicsit véres is volt (tudom hogy ez az ilyen betegeknél elõfordul, de nekem ez elõtt soha ne volt véres, mármint nem került el abba a stádiumba a betegség hogy véres lett volna), nagyon megiedtem, mi ilyenkor a teendõ? Vagy ez normális?
Elõre is köszönöm a válaszokat!
Esetleg ha valaki kicsit összefoglalná nekem, hogy vele ez hogy volt, vagy õ is átélte ezt hasonló korban, azt nagyon megköszönném!
Itt az emailem (ha valaki privátba írna): davidjuhasz23@gmail.com

Nincs jelen

 

#1793 2017-02-09 15:26

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dávid! Ha vér van benne akkor az colitis ulcerosa ( vastagbélgyulladás).

Nincs jelen

 

#1794 2017-02-10 08:50

Maszat5869
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hogyan is van ez...  Az elõzõekben már leírtam ezt hogy mi a helyzet velem röviden ismét. 2013 nyarán kezdõdött Napi 10-12 alkalommal kellet felkeresni a wc-t. De érdekes mert 1-2 hónapra elmúlik utána elõjön és mindig egyre rosszabb. Egyre erõsebb a fájdalom jobb és bal oldalt alhasi fájdalom, elég sûrûn ráz a hideg, egyre sûrûbben kell wc-re rohangálni stb... De most kb 1 hete a fájdalmaktól és a híg széklettõl eltekintve jobban vagyok. Gyógyszer semmit se szedtem rá ja igen annak idején a gaszros doki elküldött dilidokihoz az felírt egy csomó nyugtatót ez azt eredményezte hogy nem bírtam felkelni az ágyból a suliban is elaludtam... Nos jobb nem lett a helyzet... Akkoriban. De ezt nem igazán értem hogy most mit csin... úgy értem a tünetek enyhültek most kell mennem febr. 20án a gasztrora. De igy akkor kinevetnek szerintem mivel komolyabb problémám jelenleg nincs kivéve fájdalom és hasmenés. Amúgy azt el kell ismerni hogy régebben stresszesebb volt am amikor kezdõdött de azóta szinte semmi stressz. Nektek vélemény?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB