#51 2006-02-19 14:39

Laci17
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok! 17 éves vagyok és Makón élek.Nemrég derült ki hogy Crohnos vagyok, minden tünetét produkáltam. Szeretném tudni hogy próbálta-e már valaki a herbalife-ot?
Itt Makón van egy n?,  aki ezt árulja, és szerinte sokat segíthetne rajtam, de nagyon drága.
Én még nem dolgozom és az ?seim sincsenen eleresztve, ezért írok nektek.
Ismeri valaki ezt a Herbalife-ot? Bárki bármit tud, írjon! Kösz!!

Nincs jelen

 

#52 2006-02-25 20:08

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Wandi
Szeretnélek megkérni arra, hogy irjál nekem b?vebben az általad tapasztalt diétáról. Mik azok az ételek amik jók, és mik azok amik fellobbantják a gyulladást. Én is sok mindennel próbálkoztam már, és igyekeztem sokfélét olvasni róluk. Tudom, hogy mindenkinél egyéni, de   kiváncsi lennék a te tapasztalatodra.
Nagyon szépen köszönöm.
Üdvözlettel: Ildikó

Nincs jelen

 

#53 2006-02-26 15:57

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!
A brokkolihoz és a karfiolhoz ajánlom miel?tt felhasználnátok, sok vízbe kell áztatni, mert  a rajtuk lév? nemkívánatos anyag így tud eltávozni!

Nincs jelen

 

#54 2006-03-01 09:29

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Folytassuk az orvos kerestetik topicbol atvett gondolatokat itt!

Zacskos leves. Brrrrrrrrr
En az izet is utalom, de az egy dolog, azonban, mikor valakinel muszaj ilyet enni, utana kesz leggombe alakulok. Nekem ugy alt. az E-vel teli cuccok nyirjak rendesen a belem.
Ill. a felvagottak is mostmar az utobbi idoben, ezekrol is leszoktam.

Hus. Hum, azert nem mindegy honnan. Otthon anyuektol kukoricat evett, vagy boltban tappal tomott, az utobbi fel ora alatt megsul, mig az elobbi 1.5 alatt, szoval asszem igen nagy lehet a hus minosege kozti kulonbseg. Az otthonitol nincs bajom, a boltinak meg olyan szaga van, hogy elgondolkodom neha a vegetarianus eletmodon....

Nincs jelen

 

#55 2006-03-01 15:36

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Persze vidéken még vehetsz húst megbízható ismer?st?l, no meg tejet, tejterméket is. Én megtermelem a kertben, amit lehet, s így szinte mindent ehetek, ami nem bolti. Ez egy más min?ség. Ha figyelembe veszem, mit nem szeret a szervezetem, akkor el lehet egész t?rhet?en éldegélni. (Ez nem a gyógyulás, hanem a békés egymásmellett élés.) Így egyre hosszabb a (majdnem) tünetmentes id?szakom. Ebb?l a szempontból szerencsésebb vagyok, mint egy budapesti vagy más nagyvárosi emberke.

                                                                  Jehu

Nincs jelen

 

#56 2006-03-01 18:05

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Jóhát Móncsi, a Vifon/Smack=/=zacskósleves, ezek egy lépcs?vel lejjebb vannak!:) Nemtom, nekem vmiért bejön az a full mesterséges tészta, ami 1/2 perc alatt megf?...:)

Nincs jelen

 

#57 2006-03-01 19:21

Ildikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok
A candida gombáról már én is sokat olvastam. Többek között volt egy olyan orvosi leirás is -most nincs itt a közelemben nem tudnék bel?le idézni - ahol azt firtatták, hogy a gombák jelen vannak minden bélflórában, de nem olyan veszélyesek mint ahogy azt hiresztelik róluk. A tévében is volt régebben egy vita a candidáról. Ha jól emlékszem természetgyógyászok és kutató orvosok voltak meghivva, de ?k sem tudtak zöldágra verg?dni. Igy nehéz eldönteni, hogy kinek van igaza. Én minden tejtermékt?l puffadok, pedig nagyon hiányzik. Lehet, hogy a Danon activiától nem lenne bajom? Vagy mikor kéne ennem, este?

Nincs jelen

 

#58 2006-03-02 08:32

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Immortal,

ez csak az én véleményem volt :)

Amúgy jehuval egyetértek, én is próbálok ezt-azt kisebb-nagyobb sikerrel megtermelni a kiskertben, es azt enni. Fûszereket szárítani, ebbõl saját keveréket csinálni, dehát ez szép lassan megy, évrõl-évre valami újat bevezetni.

Nincs jelen

 

#59 2006-03-03 11:51

jutta70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Üdvözöllek!
Engem érdekelne a megfelelõ étrend,diéta.Ha tudsz nekem segíteni ezt megköszönném.
ugyanis nekem szükületemvanés végbél sipolyom. Most kaptam meg a szövettani eredményem,ami nem mutat egyértelmû crohnt,de a tüneteim arra utalnak.Most kaptam agy két hónapos gyógyszeres kúrát,de ezelött is szedtem folyamatosan salofalkot,de nem volt hatásos.Ezt még  végig csinálom,orvosom szerint van rá esély a gyógyulásra vagy legalább is hogy ne súlyosbodjon.Koszönettel:Jutta70

Nincs jelen

 

#60 2006-03-08 11:02

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!
Biztos nem véletlen,hogy többen egymástól függetlenül is ugyanarra jöttünk rá.
Már egy hasonlat is eszembe jutott: Ha kiütést kapsz a mûszálas ruhától, beteg vagy egyáltalán, vagy a mûszál a hibás?
Értitek? A mai élelmiszeripar nem törõdik mással, olcsó ócska kaja, sok,és drága és mû.
Nekünk kell kiválasztani mi az ami még ehet?.
Nem olyan nehéz, bele lehet jönni.
Bocs, csak azoknak tudok igazán segíteni aki pesti, vagy feljön Pestre, mert hosszú a diétát összeállítani. az általánosság itt nem mûködik, mindenkinek más a Crohn-ja, más a diétája is.
                                                                                  wandi

Szerkesztette: wandi (2006-03-08 11:08)

Nincs jelen

 

#61 2006-03-08 12:01

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

sziasztok :-)
a diétát inkább egy orvosnak kellene összeállitania - már ha valaki talál egy erre hajlando orvost...
de az már önmagában oriásit segit, ha valaki elhagy minden mü kaját (nem is olyan könnyu).
vagyis - az étrend álljon zöldségekböl gyümölcsökböl - fözve, vagy nyersen ki, hogyan birja jobban, otthon készitett egyszeru hus-és halételekkel, rizzsel, krumplival. ezt egyéni kapacitás szerint lehet böviteni gabonapehelykásákkal, kölessel, hajdinával, kukoricakásával, hogy változatosabb legyen.
füszerezni lehet- általában nem irritáló az édes pirospaprika, a kömény, az ánizs, a babérlevél, a majoranna és a gyömbér
persze az egyéni beállitottságra nagyon kell figyelni.
és még a sót is meg kell válogatni - a jódozott finom tengeri sóba csomósodás-gátlot tesznek (ha már valaki igyekszik elkerülni a mü dolgokat) :-)

Nincs jelen

 

#62 2006-03-08 12:10

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Íme a gyógyszerink története:

Kr. e 2000 "használd ezt a gyógynövényt"

Kr. u. 1200 "pogányság a gyógynövényekkel való gyógyítás, mond el ezt az imát"

Kr. u.  1500 "az imádság babona, idd meg ezt az elixírt"

Kr. u.  1800 "az elixír kuruzslás, vedd be ezt a pirulát"

Kr. u.  1900 "a pirula eredménytelen, vedd be ezt az antibiotikumot"

Kr. u.  2000 "az antibiotikum mesterséges, itt van ez a gyógynövény miért nem használod ezt?"

Nincs jelen

 

#63 2006-03-08 12:19

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Úgy van... miért ne használnánk a gyógynövényt???

mert már nem igazán tudjuk, hogy mi mire valo. és ráadásul az biztosan csak nagyon korlátozott mértékben használ, ha a szokásos gyogyszerek meg egyéb mérgek közé bedobunk egy kis gyogynövényt.
ha lassan is , de mindent ami nem ok át kell alakitani körülöttünk, aztán jöhet a gyogynövény is. és akkor majd használni is fog :-)

Nincs jelen

 

#64 2006-03-08 14:35

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Azert, mert nem lehet pontosan tudni mennyi benne a hatoanyag... (ami fugg attol hol, mikor szedted, sutott -e nap, hogy taroltad, hogy szaritottad....)
Nem olyan egyszeru az. Persze vannak olyanok amelyeknel nem gond, ha tobbet 'vesz be' az ember.

Nincs jelen

 

#65 2006-03-09 13:08

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Bombaba!

Ha nem volna egészségügyi fõiskolai diplomám, nem állítanék másnak össze diétát.
Nem sok orvos szánna ennyi idõt egy emberre.
                                                                       üdv : wandi

Nincs jelen

 

#66 2006-03-09 14:22

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Az ero legyen a beletekkel, akarom mondani Veletek...

bombaba irta:
"a diétát inkább egy orvosnak kellene összeállitania - már ha valaki talál egy erre hajlando orvost..."

BumBaba, nem tudunk rolad semmit, mert nem lattunk a "ki-Kicsoda" cimu topicban, de az biztos, hogy sok orvost meg nem_lattal eddigi eletedben az tutti ...
Par kilo kenyeret mar +ettem eddig, de olyan orvost, aki dietat allit ossze a bretegeknek, meg nem lattam :-(
Koztunk legyen szolva, kicsit lenezik ezt a dieta osszeallitast..."majd a diabeteszes kollegiana jon es O +mondja".....
Velemenyem szerint, tisztelet a kivetelnek, nincsenek tisztaban ezzel a problemaval..
es le is nezik...mas a celfuggveny
segits magadon, az Isten is +segit....

Nincs jelen

 

#67 2006-03-09 16:27

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

igazatok van... álnevet használok :-) na nem - a bombaba anyukám nickneve, aki csak beteg-anyukája cimen irogat, én rebubu vagyok , csak most anyu gépét használom (na ezt bogozzátok ki)
szoval orvosokat láttam, annyit, hogy elég is volt egy id?re...
de szerencsére nem mindenki ugyanolyan -- nemrég egy doktornö különböz? tesztek alapján személyre szolo dietát állitott össze nekem, a különböz? vitamin- és ásványianyag hiányokat is figyelembe véve. pár nap után már éreztem a különbséget.
szivesen hosszabban is kifejtem a dolgot, ha valakit érdekel emailben

Nincs jelen

 

#68 2006-03-10 15:55

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Bombaba!

Szeretném ha tájékoztatnál valamilyen módon a diétáról v. azazt összeállító orvosról. Elõre is kösz i SUSI

Nincs jelen

 

#69 2006-03-11 12:55

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves bombaba!

Engem is érdekel a téma, gondolom, még sokan vagyunk így vele. Ha lehetséges, irjál bõvebben errõl: ki a doktornõ, milyen teszteket használt,hogyan állapította meg a vitamin- és ásványianyag-hiányokat, milyen étrendet javasolt, és milyen változásokat éreztél pár nap után ?
Az én dokimtól - aki szerintem az egyik legjobb - a leghasznosabb tanács, amit kaptam, hogy egyénileg kisérletezzem ki, mit ehetek és mit nem. Persze elmondták a legfontosabbakat, de ezek általánosságok voltak: pl. rostos ételeket (szûkületek miatt), erõsen fûszereseket kerüljek, fehérjékben, szénhidrátokban, vitaminokban és ásványi anyagokban  gazdag legyen az étel, és ügyeljek arra, hogy megfelelõ kalóriamennyiséget fogyasszak. Ennyi... Ezután elõvettem a szakirodalmat és összeállítottam az étrendemet, amit persze nem mindíg tartok be, de ez már másik téma...

Köszönettel: Clió

Nincs jelen

 

#70 2006-03-11 18:45

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

mindenkinek kellemes hétvégét...
Susi, neked irtam emilt. kedves Clió és többiek - szoval ez sajnos egy kulfoldi téma, én a tesztet olaszországban csináltam, és bioscreening-nek hivják. de már rákérdeztem, hátha létezik ilyesmi itthon is. a dolog lényege, hogy az ember hajábol laboratoriumban megállapitják a különbözo vitamin-, és ásványianyag hiányokat , és a nem jol tollerált élelmiszereket. ezért ez kimondottan egyéni... nálam például c vit , cink, foszfor, mangán stb. hiányt találtak, és egy csomo nem jol tolerált élelmiszert :-) . ezeket rogton kizártam az étrendembol, amit a doktorno segitségével a crohnt mindemellett figyelembevéve összeállitottunk. az eredmény érdekessége, hogy egy csomo olyan intolerancia jött elö, amit én sejtettem de nem voltam biztos benne, mert sohasem ártott meg a bizonyos étel
pl. söréleszto, olivaolaj, földimogyi...  meg persze egy csomo olyan is , amire nem számitottam
ezen kivul a mü dolgokat is vizsgálták, meg a mérgezo fémeket (nekem pl. az ólom van fölhalmozodva a szervezetemben, ezért rendkivul érzékeny is vagyok rá -- amikor nagy a szmog kimondottan rosszul tudok tole lenni...  - ez a felhalmozodás a cink hiányával is kapcsolatban áll, mivel a cink segiti a mérgezö fémek tisztulásást a szervezetböl)
szoval , most szedek könnyen felszivodo cink vegyületet meg egyebeket,  az étrendem
pedig könnyü reggeli, délben hus/hal/tojás friss zöldségekkel, este gabonakása fött zöldségekkel. mindez napraforgo-, szezám-, és tökmaggal dusitva, meg szojalecitinnel megszorva. gyümölcs étkezésektol távol, viz ugyszintén - és sok. néhány könnyü gyogytea. azért még igy is tudok joizüeket enni... és elötte is hasonlo volt az étrendem, csak még mellette állandosult egy enyhe gyomorfájás, meg kethetente kb egy rosszullét (passziv szakaszban...)
most már majdnem két hete csinálom, és jol érzem magam, a böröm kisimult (a szteroid kura vége ota ragyák jöttek elö az egész képemen, pedig ez igazán nem volt rám jellemzö), az izuleti fájdalmak is mulandoban vannak, meg a közérzetem is Ok.
a rostos dolgokkal ugy bánok el, hogy jol megrágom oket, aztán kiköpöm a vastag rostokat - igy nem maradok le a hasznos dolgokrol , amik bennuk vannak.
egyszer valaki irt egy egri természetgyogyászrol, aki eltiltotta bizonyos dolgoktol, meg gyogyteát állitott össze. ez ilyesmi lehet. azért amint megjön a válasz, hogy van-e itt is magyarországon bioscreening, megirom.
az egyetlen hátránya az egésznek, hogy ráment a gatyám... de szerintem megérte :-)
üdv. rebubu

Szerkesztette: bombaba (2006-03-11 19:19)

Nincs jelen

 

#71 2006-03-12 14:26

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Köszi rebubu a nagyon érdekes és kimerítõ választ. Jó lenne, ha nálunk is léteznének ilyen vizsgálatok (vitamin- és ásványianyaghiány kimutatása), mert akkor célzottan lehetne pótólni a hiányzókat. Sajnos ez a terület az orvostudomány "fehér foltja". Abból a meggyõzõdésbõl indulnak ki, hogy vegyes táplálkozás esetén, ha nincs felszívódási  probléma, nem akakul ki hiányállapot. Szerintem ez nincs így, a mai élelmiszerek már nem ugyanazok, mint régebben, a termõtalaj is agyon van szennyezve..

Üdv és mégegyszer köszi:Clió

Nincs jelen

 

#72 2006-03-22 20:59

tothm10
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Wandi!

Engem is érdekelne a diéta össze állítás. Már próbálgatom figyelni én is, hogy mi az ami nem bántja a hasam. Ami nem tetszett a hasamnak azt többé nem ettem. Túl sok mindent tettem így tiltó listára. Szivesen venném a segítséged. Ami még sajnos ide vág, hogy cukros is vagyok, amihez felszívódási zavar is párosult a cukor résszrõl.

Köszönettel, tothm10

Nincs jelen

 

#73 2006-03-27 10:58

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia mindenkinek!
Akik írtak e-mailt, megírtam a telefonszámom, és ezt továbbra is így teszem.   Ugye aki
azt gondolja betegséget személytelenül neten át kezelni lehet, csak viccel.
Ha valaki bízik bennem, szeretne jobban lenni, nem intézhetem el felelõtlenül, mindenki megérdemli a személyes figyelmet, törõdést. Éppen azért sem tehetem meg, mert én is csak a nagy semmit kaptam az orvosoktól. Gyógyszert írni, beutalót adni pár perc,  odafigyelni az emberekre - idõt igényel, de megéri. Szerintem.



                                                              üdv: wandi

Nincs jelen

 

#74 2006-03-27 11:50

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Aham, nekem ebben csak az nem tetszik, hogy csupan az orszag nagyobb reszet (mert a VIDEK az am) figyelmen kivul hagyod a nagy torodessel....

Nem hinnem, hogy ez az a korsag, mit pusztan az etrenddel lehet orvosolni, es meggyogyitani. Sokat szamit az etkezes, de sajnos nem eleg.
Nem tudom Te honnan tudod masnak mi a jo, mert ez nagyon egyeni, es meg az elet soran is valtozik.
Ehetsz akarmit sztem ha er egy nagy taruma, utana ugyis kiujul...

Szerkesztette: monik (2006-03-28 09:47)

Nincs jelen

 

#75 2006-03-28 09:24

bombaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

pénzt kérsz ezért a segitségedért?

Nincs jelen

 

#76 2006-03-28 12:03

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Valóban nem mindenki pesti, de a telefonszámom, amit megadhatok vidékrõl is hívható.
Valóban mindenki baja és a diétája más és más, ezért kell személyes vagy tel. kapcs.
Én pontosan nem tudom mit ehet egy másik Chronos / bár sejtem/ de azt tudom, hogy találhatja meg a saját diétáját.
Végül: Nem kérek pénzt, és megértem, hogy szkeptikusak vagytok, de ez nem lehet pénzkérdés.
Én szemétnek tartom azokat, akik leveszik a beteg embereket, mert kiszolgáltatottak,
eredmény meg semmi, sõt rosszabb.

Nincs jelen

 

#77 2006-03-28 12:45

Alamuszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!
Kicsit szokatlannak tûnik, hogy én regisztráltam be ide, pedig nem vagyok Chron-beteg. De a 19 éves lányom igen, augusztusban lesz egy éve, hogy kiderült a betegsége.
Érdekelnének diétás tanácsot, konkrétabban mit mivel és fõleg hogyan készítsek el neki, hiszen az ételét én készítem el.
Pentasat és Budenofalkot szed, ez utóbbit átmenetileg leállították, de mert egy hónapja kiújultak a tünetei, újra szednie kell.
Az orvostól igazi segítséget diéta terén nem kapunk, csupán annyit, hogy egyéni dolog, próbáljuk ki, mit bír....nos, magam is eü. dolgozó vagyok, tudom, hogy ember és ember között rengeteg különbség van, mégis szeretnék errõl többet tudni.
Sajnos,eddig is elég válogatós volt, és most teljesen tanácstalan vagyok, hogyan segíthetnék rajta. Hiszem, hogy a megfelelõ étrend gyógyító hatással van.
Nagyon szeretném, ha tünetmentes lenne, ezért kérek segítséget Tõletek, hiszen Ti nap mint nap együtt éltek ezzel a betegséggel...
Köszönöm és szép napot mindenkinek!:)

Nincs jelen

 

#78 2006-03-28 13:07

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia Alamuszi!
Az étrendek tényleg teljesen egyediek, de ha megnézed a Receptek-topikot ott nagyon jó dolgokat találsz. Ezt én is tegnap néztem meg elõször és most "sütöm" Zoli egyik sütést nem igénylõ süteményét.
Üdv:Vera

Szerkesztette: Vera (2006-03-28 13:07)

Nincs jelen

 

#79 2006-03-29 19:17

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Jelentem; finom lett!

Nincs jelen

 

#80 2006-04-06 21:59

csizmás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!
Szeretném a segíségeteket kérni 1 éve kezelnek borelliaval.Ekor már volt ételallergiam.De amióta antibiotikumokat szedem egyre több élelmiszerre vagyok allergias.És 1 hónapja a penészgomba és penicilin gomba toxin is gondot okoz.Ha valaki mar atesett ilyen betegségen ill kezelés alatt áll szeretném ha megosztaná mit tapasztalt ugy mint étrend,immunerõsítés.

Nincs jelen

 

#81 2006-10-10 17:17

cenõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Wandi! Diverticulitis betegnek is tudnál diétát ajánlani? Sztem nagyon sokban hasonlithat a Crohn-os diétához,de sehol nem találok semmi tutit.
Nagyon,nagyon kellene.
Elõre is kösz.

Nincs jelen

 

#82 2006-10-12 12:43

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Wandi,
te dietetikus vagy? Ez a tanult, választott és szeretett szakmád? Vagy egészségügyis vagy, akit érdekel ez a téma? (mindkettõ jó)
Szívesen konzultálnék veled, ha lehet.
Engem ui. érdekel a táplálkozás, és nagy fontosságúnak tartom, csakúgy, mint minden egyéb pszichés/lelki rásegítést. Önmagában egyik komponens sem mûködõképes.
Kell a gyógyszer, és kell az odafigyelés: a lelkünkre testünkre. És ahogy MIsha is írja, az odafigyelés a jelekre, az apró jelekre is.

Az egyéni tapasztalás nagyon fontos, de tudás is kell mindenhez.Hiába tûnik fini és könnyûnek a mascarponés fõttészta a képzeletben, ha a mascarpone a világ legzsírosabb sajtja, olyan mintha vaj lenne. És az alapelv egyike az, hogy zsírszegényen étkezzünk, mert a zsírokat tudja legnehezebben és legnagyobb munkával lebontani az emésztõrendszerünk.

Engem nagyon érdekelne, mik a te tapasztalataid, és az azokból és a szakmádból leszûrt tudásod, amit nagy általánosságban másnak is ajánlasz.
Yakus

Nincs jelen

 

#83 2006-10-12 12:45

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

yakus@freemail.hu

Nincs jelen

 

#84 2006-11-18 20:11

nobi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!
Orulok hogy ratalaltam erre a forumra.En 21 eves lany vagyok es sajnos 3 hete jottem ki a korhazbol ahol gyomorfekelyel kezeltek!Szeretnek errol a betegsegrol minnel tobbet megtudni;peldaul teljesen gyogyithato e?a gyogyszeres kezeleseken kivul milyen kurakat tartsak?milyen etrendet kovessek?
Ha tudtok segiteni kerlek  irjato a kovetkezo e-mail cimre:nobilisszima@freemail.hu  vagy
dna_nobi@yahoo.com
Koszonom!

Nincs jelen

 

#85 2006-12-03 00:45

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Én is változtattam az életvitelemen a gyógyulásom érdekében, és egyelõre úgy találom, jól haladok, 3 hónapja nem voltam rosszul:
1.) nagyon sok teát iszom, cukor és más ízesítés nélkül (fõleg gyümölcsteák és zöldtea) 2.) aktív árpát eszem étrend kiegészítõként (nem akarok terméknevet írni, csak annyit: ez árpa csírából készül, és tele van aktív állapotban lévõ enzimekkel(!), továbbá kerülöm a nagyon rostos ételeket, fõleg a babot és a müzliket, 3.) többet alszom, korán vacsorázom.
És amióta ezeket a szabályokat bevezettem, az édesség, a nassolás utáni vágyamat is le tudom küzdeni, amihez korábban sosem volt akaraterõm. Vacsorára azért szoktam biosütit enni, de mivel ez teljes kiõrlésû tönkölybúzából van, ezután már lefekvésig nem vagyok éhes, és nem ingázom az íróasztalom és a konyha között csokiszeletek és kekszek után kutatva.
És nekem nagyon bejön a frissen csavart grapefruitlé is: azóta iszom rendszeresen, hogy olvastam, több száz féle gomba és vírus ellen jó, úgy, hogy közben a szervezet számára hasznos bélflórát viszont nem károsítja. (Vigyázat: gyógyszert nem szabad grapefruit lével együtt bevenni, mert módosíthatja egyes gyógyszerek hatását!) A grapefruitmag kivonatról mégtöbb jót írtak, de ezt még nem próbáltam ki.

Szerkesztette: Bogyó (2007-01-12 18:45)

Nincs jelen

 

#86 2007-01-15 09:24

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!
Jó hírem  van azoknak, akik érdeklõdtek a diéta felõl, amivel nagyon jelentõs eredményt értem el.
Most, hogy megoldódott a korlátlan Net-em, bárkinek tudok az elért javulásról beszámolni.:)
Sajnos mire a diéta kapcsán a Crohnnal együtt tudnék élni, a szövõdmények már kialakultak.
Ezek miatt talán már soha nem leszek teljesen jól. :(
                                                         üdv: Wandi

Nincs jelen

 

#87 2007-01-18 13:35

jani
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

a diéta nem mindig jó SÕT

Nincs jelen

 

#88 2007-01-18 14:08

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

A  diéta  a beteg objektív mennyiségi és minõségi táplálékszükségletének  és  szubjektív táplálékigényének  megfelelõen  kialakított  étrend.
Ez szerinted hol rossz?

Nincs jelen

 

#89 2007-01-18 15:11

jani
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Nem diétáznikell hanem mértékletesen étkezni megadni mindent a szervezetnek amire szûkségevan.Egy beteg embernek nem tesz jót ha diétázik.A mi betegségûnknél ha aktív nagyon nagy súj veszteséggel jár.Valamibõl lekel adni,nekem a csúcs 51kg- volt.Én nem diétázom,az én diétám zsírszegény és fûszermentes és nagyon jól érzem magam.Ez csak az én véleményem.Szép napot kívánok neked

Nincs jelen

 

#90 2007-01-18 15:48

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Jani, nem akarok kötekedni de szerinted a zsírszegény és fûszermentes az mi ha nem diéta?
Wandi én kíváncsi vagyok a te diétádra, mert én is szigorúan diétázom, viszont nem szedek mellette semmi gyógyszert. És meg is teszek bármit azért hogy ne kelljen gyogyi.

Nincs jelen

 

#91 2007-01-18 18:05

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Jani!

Olvasod Te egyáltalán amit írsz?

Malacka :)

Szerkesztette: wandi (2007-01-18 18:05)

Nincs jelen

 

#92 2007-01-18 19:27

jani
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Aki azt hiszi,hogy a diétátol meggyógyul az tévúton jár.A srtesz többet árt mint egy szelet zsíroskenyér                                                                                                                         
Malacka ha chron betegvagy és nem szedel gyógyszert nem lesz jó vége.                                                                                                                                        Szép álmokat

Nincs jelen

 

#93 2007-01-18 19:57

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Jani!
Diéta+semmi stressz=egészség (legalább is a mi esetünkben). Tehát ha te nem diétázol, akkor duplán stresszmentesnek kell lennie az életednek. Stresszmentes élet pedig nincs. Jani! Nézd már meg, hogy van e egyáltalán pulzusod? Bocsi!

Nincs jelen

 

#94 2007-01-18 20:41

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

ÉN sem diétázom. Nekem az orvosok mindig azt mondták hogy magam tapasztaljam ki hogy mi az amit megehetek és mi az ami nem. Ez nem diéta. Legalábbis szerintem.

Nincs jelen

 

#95 2007-01-18 20:59

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Nemtom janinak milyen háttere van a betegségben, de oltári nagy hülyeségeket beszél!!!
Diétázni kell, és olyan nincs hogy nincs stressz! Már az stresszt okoz, hogy busszal kell menni dolgozni, mivel a tudatalattiban jár a dolog, hogy lekésed vagy sem, hameg autóval mész, akkor lesz dugó vagy sem.Minden stresszel, csak nem ugyanúgy!Igy stresszmentes élet NINCS!
És különben is mindenkire személyre szabott diéta van, amit õ szab meg, mert mindenki maga tudja mit tud enni és mit nem, mire alergiás, mire nem!
Jólenne ha néhány topicba körülnéznél Jani, mert ott mindenre megkapod a választ, mielõtt hülyeségeket irsz!

Nincs jelen

 

#96 2007-01-18 21:19

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Éljen Barni!
Azaz! Mondd meg Janinak, hogy butaságokat ír! Én ennyire nem mertem keménykedni vele! De most teljes mértékben egyet értek! Valamelyik topicban olvastam, hogy Jani sok-sok éve beteg már, ezért is csodálkozom azon, hogy ennyire félretájékozott. 
Ha nem eszik sem zsírosat, sem fûszereset, akkor  máris DIÉTÁZIK! ... szerintem

Nincs jelen

 

#97 2007-01-19 05:42

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Halika!

Jáj!Nem pofázok bele,mert így is össze kell magam húzni,de a dokim nekem csak annyit mondott,hogy mindent ehetek amit bírok,de nekem kell kitapasztalnom,hogy a bélésem mit szeretne.
Szóval olyan személyreszabott a diétám,de mielõtt bármihez is hozzányúlnék,kétszer meggondolom.
Malacka szokott néha helyrerakni kajaügyileg,aminek igazán örülök,mert már jópár kajacsapdát sikerült így kikerülnöm.
Azért volt amibe belepottyantam.:)
Szóval ki mit bír azt eszik!:P
De ez máris egy diéta!:)

Nincs jelen

 

#98 2007-01-19 07:39

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Jó reggelt mindenkinek,

bocsi, de nem akartam ekkora vitát kirobbantani, de örülõk hogy más is hasonló véleményen van, mint én.
Jani én nem azt mondtam hogy mindenki jobban lesz a diétától és tuti nem kell mellé gyógyszer, de ha van egy lehetõség, hogy ezzel csökkentheted a gyogyik mennyiségét, és a szövõdményeket, akkor gondolom nem is olyan nagy dolog egy kis habos sütirõl lemondani.
Egy kis utána olvasással rengeteg hasznos infóhoz juthatsz a fórumon. Hidd el ne mcsak a tapasztalat, hanem "némi hivatalos szakmai tudás" is beszél belõlem.

Nincs jelen

 

#99 2007-01-19 20:39

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Wandi!
Én egyszer már kértelek, hogy írd le ide, vagy ha ide nem akarod, a nem sokkal fentebb megadott e-mail címemre mindazt a sok jó tapasztalatot és szaktudást, amit a diéta kapcsán te tudsz.

Közben Malackával, aki szintén ért a táplálkozástudományhoz, jó nagyot leveleztünk, és nagyon hasznos információcsere alakult ki közöttünk. Abban voltak bõven márkanevek, recept is, tapasztalatok, tapasztalatcsere, tanácsok stb.

Én nagyon fontosnak tartom a diétát. Kiváncsi vagyok még mindig a tiedére.
Yakus

Nincs jelen

 

#100 2007-01-20 10:12

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Yakus leírnád Te is a tapasztalatcserét Malackával? Én is kíváncsi vagyok! Mert most már elgondolkoztatott ez a téma.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB