#151 2015-11-28 23:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Felírhat. Elég nagy adagot is, mivel a háziorvos ugye belgyógyász. Viszont támogatás nem jár rá, csak ha van szakorvosi javaslat is. Anélkül drágább.

Szerkesztette: Rigor (2015-11-28 23:42)

Nincs jelen

 

#152 2015-11-29 21:25

gliba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Köszönöm Rigor! Én is úgy tudtam, hogy felírhat, de valamiért nem ír fel...

Nincs jelen

 

#153 2015-11-30 08:43

Mariza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Igen!

Nincs jelen

 

#154 2015-11-30 13:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Le se merem írni mennyi ideig, és mennyit írt fel a háziorvos.. :P Szóval felírhat az biztos. Az hogy õ vonakodik egy dolog, az meg hogy mire a szakrendelésen idõpontot kapsz.... elõbb reszel rosszul annyira hogy ügyelet/kórház mire sorra kerülsz a várólistán (ha már most nagyon rossz és téged a gasztro csak 1 hónap múlva óhajt fogadni akkor nincs mese).

Nincs jelen

 

#155 2015-12-03 08:41

Mariza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Csak tudnám, némelyik orvos, miért nehezíti meg az amúgy is kiszolgáltatott beteg ember életét? Fáj az neki ha felírja a muszájból szedett gyógyszert? Mert senki nem szedi gasztronómiai kéjbõl azt a rohadt keserû Medrolt! Nem is értem, hogy ilyen segítõkészséggel miért lesz valaki orvos, mert nem mondanám, hogy emberszeretetbõl!
Hu...., jól felidegesítettem magam :) Bocsánat!!!

Nincs jelen

 

#156 2015-12-03 11:51

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Legyen ez egy költõi kérdés, miért nézegeti a borítékos zsebét és miért kuruzslóskodik számos háziorvos homeopátiával és egyebekkel?

Nincs jelen

 

#157 2015-12-06 21:27

gliba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Mariza! Sajnos én is eléggé fel szoktam ezen idegesíteni magam. Én sem értettem, hogy miért gondolja, hogy poénból szedem. Elég sok mellékhatása van… ez lenne az utolsó amit unalmamból beszednék. Sajnálom, hogy felidegesítetted magad! Remélem azért nem nagyon :)

Rigor! Igen, tudhatná, hogy mi a menete a kórházi medrol szerzésnek és hogy mi lesz ha nem szedem és az a durva, hogy õ nagyon jól tudja, ugyanis  gasztrós! Mit lehet várni egy olyan embertõl, aki nem megy ki egy magatehetetlen beszélni nem tudó emberhez, csak akkor ha épp van kedve. Ez sem kedv kérdése, hanem kötelesség, mint a gyógyszerfelírás. Emberség az nincs benne sajnos. Nem is értem minek ment orvosnak az ilyen. Utáltam az elõzõ háziorvosunkat is, mert egy bunkó volt és semmit nem csinált, boríték nélkül, de legalább és így utólag gondolva õt legalább azzal lehetett motiválni. Összességében nekem semmi jó tapasztalatom nincs az orvosokkal kapcsolatban.  Kellene egy topic, egy dühöngõ, amiben az ember kiírja magából az orvosi utálatát. Nekem már az is sokat számít, hogy, van aki megérti ezt a helyzetet!

Köszönöm! :)

Nincs jelen

 

#158 2015-12-08 21:03

Mariza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

....:) azért nem kaptam gutaütést! :)
Képzeljétek én már a leszokás utolsó fázisában vagyok /Medrolról/ Már csak egy felet szedek naponta... Olyan jó lenne, ha le tudnék szokni, mert olyan "holdvilágképem" van és nem csak az arcomon :)  Szóval jó nagy kövér brünhilda lettem 1 év alatt, és hát mit mondjak... szépen serken a szakálam is, ami csakis azért zavar, mert hát nõ lennék!!! :)  :D   Na de majd visszaáll minden a rendes kerékvágásba, - gondolom én - ! Mert szó mi szó, mióta leszokóban vagyok, bizony mindenem jobban fáj egy kicsit,  :(  remélem majd a fájdalom is el fog múlni, bár kétlem, hogy teljesen újjászületnék... :)  :D Nekem alapjában véve, nagyon sokat segített a Medrol, mondhatnám úgy is, hogy csak ez segített, na de majd meglátom, hogy tudok e nélküle élni, hiszen olyan "isteniekeserûûûû" :D

Nincs jelen

 

#159 2015-12-30 15:12

Mariza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

:( Sajnos 2 hét "Medroltalanság" után 3 napja újra szedem! :(  Mozdulni nem bírtam, úgy begyulladtak, és bedagadtak az izületeim! Most, hogy újból szedem már jobb! Szerintem én nem fogok tudni leszokni róla  :(  sajnálom, mert annyi rosszat hallok róla! És hát néhán mellékhatása nálam is kézzel fogható  :(  Szóval, én így jártam :(
Remélem Mindenkinek jól teltek az ünnepek! Boldog újévet kívánok!

Nincs jelen

 

#160 2015-12-30 19:04

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Nálam is ez volt, illetve van is! :( A biológia terápiák (remicade/humira) nem kerültek nálad szóba? Úgy lehet el tudnád hagyni a medrolt. Szedsz valamilyen immungyengítõt is? (pl imuran) Mennyi medrolt kaptál?

Nincs jelen

 

#161 2015-12-30 21:55

Mariza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

9 hónapig szedtem a Medrolt, és 4 hónapja szedem mellé a Trexant is! A Medrolt 8 mg-mal kezdtem, de az utolsó két hónapban már csak 4 mg-ot szedtem, és az szépen rendben is tartott, de az orvos utasítására - amit én sem bántam - szépen fokozatosan leálltam!  Trexan maradt, heti 20 mg-mal! Amikor elhagytam a Medrolt, fel akart írni valami más gyógyszert is, de arra nem került sor, mert amikor mennem kellett volna hozzá sajnos nem tudtam elmenni, ezért csak január 18-án megyek újra! Lehet, hogy életem végéig kell szednem?? És ha igen, akkor mindenféle más nyavalyám is lesz???? Különben, meg kell hogy mondjam, hogy mióta megint szedem sokkal jobban vagyok! Csak idegesít, hogy nagyon hízok, és a holdvilágképem, meg a szakállam se igen tetszik :)

Nincs jelen

 

#162 2015-12-30 23:47

gliba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Mariza! Sajnálom, pedig pont azt akartam írni, hogy de jó, hogy már 4mg-nál tartasz. Én nem tudok 8mg-ra lemenni, és most újra 12mg, és már az sem akar igazán hatni :(  Nálam a humira már szóba került. Trexanról még nem is hallottam. Medrolnak sok mellékhatása lehet, de pl. a holvilág arc idõvel vissza megy, a szõrnövekedés, hát nálam hajhullás mellett jött a szõrnövekedés és az nem múlt el azután sem, hogy anno abba hagytam a medrolt, de ez nem jelenti azt, hogy nálad se fog.

Szerkesztette: gliba (2016-02-01 11:51)

Nincs jelen

 

#163 2016-01-19 18:32

Mariza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Kedves Sorstársaim!
Leírná nekem Valaki, hogy mit jelent a Biológiai terápia? Úgy jelentésileg, mint gyakorlatban? Mert bár már egy éve járok az orvosomhoz - tulajdonképpen nincs is vele bajom - de azon kívûl, hogy "nézzen utána, hogy mi az a biológiai terápia"? semmit nem mondott róla, illetve annyit, hogy ha én úgy gondolom, akkor õ azt javasolja a továbbiakban :O
Hát, csak lestem, mit hal a szatyorban, de gondolom, látván az "okos" tekintetemet, inkább nem is akart tovább beszélni róla...! Hát, nyilván egyszerûbb így! Persze most majd megpróbálok utána nézni, hogy mit is jelent, de ha esetleg Valaki innen írna nekem egy pár sort róla, persze úgy, hogy meg is értsem :) akkor azt nagyon megköszönném!!!!! :)

Nincs jelen

 

#164 2016-01-19 18:42

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Mariza a Remicade/Humira topikban olvasgass!

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=135

Szerkesztette: QpaK (2016-01-19 18:43)

Nincs jelen

 

#165 2016-02-03 12:01

Piggilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Sziasztok!

Lassan egy éve diagnosztizáltak nálam colitist. Novemberben volt egy ellenõrzõ tükrözésem, amelynél kiderült, hogy a Salofalk teljesen kitisztított (3x1000 mg). Sajnos december közepére hirtelen visszaestem, ezért medrolt kellett elkezdenem (24 mg) és a salofalkot is megemeltük 4x1000 mg-ra. A gondom az, hogy éppen sikerült lefogynom 57 kg-ra, de visszajött 4 kg nagyon hirtelen.  A medrolt még 3 hétig kell szednem, és a hasam kerek és kemény, nagyjából mint egy terhes nõnek...van erre valami praktikátok, hogy hogy tudnám eltûntetni, illetve milyen hamar számíthatok arra, hogy eltûnjenek a plusz kilók?
Köszi a segítséget! :)

Nincs jelen

 

#166 2016-02-03 14:33

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Szia! Amikor én medrolt szedtem, vízhajtót nem kaptam mellé, így gyorsan felment rám 6 kilo, ami víz volt. Amikor teljesen abbahagytam a medrolt, akkor szép lassan lement a víz, és visszaállt a súlyom.

Nincs jelen

 

#167 2016-03-19 06:56

Esztiesztus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Sziasztok. Szerintetek ha vénásan kapok 80mg medrolt majd tabletta 3 nap utàn 64 mg majd 48 majd 32mg utàna 5 naponta 4 mg akkor mennyire jön ki a holdvilàg arc? Kapok mellé kàliumot. Szerintetek mit tudok még tenni hogy annyira ne legyen durva? Vagy ennyi ideig hiába a nagy dózis nem lesz drasztikus? Válaszokat köszönöm elõre! Egy 10 éve colitises :-)

Nincs jelen

 

#168 2016-03-20 19:18

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Üdv, Mióta kapsz Medrolt? És mennyi ideig kaptad folyamatosan?

Nincs jelen

 

#169 2016-03-20 19:41

Esztiesztus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

3 naponta csökkentik 16 mg vel. Szombattól fogok 32 mg-t kapni. Most 4 napja kapom.

Nincs jelen

 

#170 2016-03-30 16:44

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Én 5 éve nyomatom a Medrolt kisebb nagyobb megszakitásokal nem tudom mit fog okozni ha abba hagyom volt már csontritkulásom amit nem nagyon kezeltek ugy hogy semmi nem történt ez ügyben.
Félek hogy ujra elöjön a izületi gyuladás térdeimen az katasztrofa lábra nem birtam állni akkor amit adtak rá tabletát
mégjobban ment a hasam abbahagytam.

Nincs jelen

 

#171 2016-03-30 18:09

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Ocsi

Ha volt csontritkulasod,amit nem kezeltek,akkor az azt jelenti,h most is van.Minnel nagyobb az erteke,annal rosszabb.
Elvileg csak -2.5 score erteknel adnak gyogyszert ra,vagy kezelest.
En a helyedben odafigyelnek ra,h mit szedsz,es,h a csontsurusegi vizsgalat mit mutat.
Ha nem figyelsz ra,elobb utobb sulyos gonjaid fognak tamadni.Ez egy alattomos betegseg,mert csak akkor "jelez",mikor mar sulyos a baj.
A medrolt fokozatodan le kellene epitened,el kellene hagynod.
Tudom,mutet ellen vagy,nem akarod kikapni a vastagbeled.
Sajnos meg nem jott el az az ido,h tudjak gyogyitani a gyulladasos betegsegeket.

Nincs jelen

 

#172 2016-04-30 12:16

Szilvi1990
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Sziasztok!

Amennyiben még érdekel valakit a biológiai terápia, ha kell nemsokára tudok bõvebben nyilatkozni róla.
Nálam már szóba került, épp most építem le a Medrolt (remélhetõleg a mellékhatásaival együtt), ezt követõen jöhet a biológiai terápia (ha minden igaz még idén sor kerül rá, ha újra fellángol), ami valószínûleg csak kis idõ kérdése.

Jobbulást mindenkinek :)

Nincs jelen

 

#173 2016-05-27 10:40

Kokesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Medrol mellékhatása!!!

Sziasztok!

Én olyan 4 éve vagyok crohn beteg. 25 éves vagyok és most eléggé elhatalmasodott rajtam megint a betegség.
Tavaly majdnem egy éven keresztül szedtem Medrolt (8mg), Immuran-t és 3g-os Salofalk-ot. Március óta teljesen lejöttem a szteroidról, de azóta csak rosszabb. Próbálok minél több vitamint szedni és lelkileg is próbálom magam erõsíteni, mivel tudom hogy a crohn nálam "lelki" problémákból indult fel. Most hogy itt olvasgattam eljutottam arra a szintre, hogy lehet újra szedni fogom a Medrol-t. Sajnos most nincs orvosom, de jövõ hónapban veszek részt egy kivizsgáláson ahol SPA gyanúval fognak kivizsgálni, mint crohn-os beteget.

Jelenleg Budapesten élek és szeretnék egy normális gasztrós orvost, aki tudja hogy mit csinál. Ti tudtok ajánlani orvosokat?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB