#2001 2016-01-18 15:45

Ultra
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Egy "hamburgeres" meg egy "kekszes" uralja a "diéta topikot"...õk tudják, hogy kell gyógyulni, meg 'diétázni! :D

Ez ugye most már tényleg vicc, ugye 'srácok'...? Szóljatok már, hogy ez A KÉSZ ÁTVERÉS SHOW! :D :D :D

Na hol van a megérdemelt pezsgõm! Ide vele, de nyomban! :cool:

Nincs jelen

 

#2002 2016-01-18 16:22

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Mondom, hogy nem tudsz olvasni, én éppen a paleo mellett érveltem. :)

Igazad van, én nem akarok bohóckodni. A tudomány az egy vicc, egy kabaré: Õk is mondják, hogy nem ismerik a betegséget. Hagyjuk is!
A paleósok ismerik, ráadásul Szendi informatikus: akkor csak tudja mirõl beszél! Neked is segített - ugyan nem vagy diagnosztizált beteg, de segített. Márpedig ha a Te képzelt bajodra jó volt, (legyen az bélfertõzés/ibs/Crohn/colitis...) akkor az cukorbetegségtõl kezdve rákon át mindenre jó... Teljesen logikus, nem? Ne is foglalkozz az igazsággal, az fáj! Inkább diétázz!

Mindenképpen kiérdemeltél egy Arany Málna díjat, ahhoz pedig pezsgõ is jár. Nyugi: Glutén és minden mentes, õstulok paleo pezsgõ.

Nincs veled baj, a hozzád hasonló befolyásolható emberekre épül ez a piac... További Sok Sikert én már hagylak. Az hogy te Hülye vagy egy dolog, már elfogadom... Azt meg majd más elintézi, hogy a többieket ne Hülyítsd! :D

Szerkesztette: QpaK (2016-01-18 16:27)

Nincs jelen

 

#2003 2016-01-18 17:01

Ultra
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jól látod, a felsorolt betegségekre mind jó! ;)

Rosszul látod, nem vagyok befolyásolható, néhány fórumtaggal ellentétben! :I

Ez a "topik" sajnos behalt...leépült, nektek legyen 'hála' (...) Lehet, tiéd az utolsó,...vagy Rigoré! ;)

Annyira örülök, hogy ilyen "hülye vagyok"!!! :cool:

Nincs jelen

 

#2004 2016-01-18 18:47

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Na látod, azért vagy befolyásolható, mert ezt is elhiszed! Teljesen átmosták az agyad, már nem hallgatsz a logikus magyarázatra, az ördögtõl való. Tagadod a tényeket, az igazságot elferdíted, vagy véleménynek titulálod. Ha elolvastad volna, amit Rigor linkelt, magadra ismernél...

Én befolyásolható VOLTAM, már ha rám gondolsz. Bevallom sok marhasgot próbáltam. Nem csak a paleóval "gyógyultak ám ki" Volt részem az agykontrollban, biorezonanciában, gyógyteákban, kineziológiában, diétákban... Mind azt hirdette, hogy meg lehet gyógyulni. És tudod mit? Csak az orvosok tudtak segíteni. Beállították a gyógyszereim és most jobban vagyok, mint amikor diétáztam, pedig mindent eszem!!!

Ez a topik nagyon rossz irányba ment, az IGAZSÁGHOZ mindenkinek joga van, de NEM a TE igazságodhoz. Most jön az, hogy okos enged? Jaj de ari...ovoda! ;)

Majd kikupálódsz...Azért remélem annyi eszed lesz, hogy mielõtt elvérzel orvoshoz mész. Már ha tényleg beteg vagy ugye, mert pedzegetted, hogy nem...

Nincs jelen

 

#2005 2016-01-19 01:12

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Agykontroll + diéták sõt még anyám által rám erõltetett lourdes-i víz is megvolt, pedig azt már akkor is hülyeségnek tartottam. Az embernek ezzel a betegségben rettenetesen sok üres ideje szabadul fel amiben tanulhat. És hasznos is. Eleinte (majdnem)mindenki így kezdi, de aztán "továbbtanul".

Nincs jelen

 

#2006 2016-01-19 18:43

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Halkan megjegyzem hogy nem véletlenül van az scd-paleónak külön topicja:
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 71&p=5

Nincs jelen

 

#2007 2016-05-22 08:49

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Üdvözlet minden sorstársnak!!

Régen nem jártam erre. Figyelmetekbe ajánlom Dr. David Klein-t és könyvét : Self Healing Colitis & Crohn's.
Aki tud angolul az olvashatja, magyarul nem találtam, és a 80/10/10-es diétát.
Jó egészséget mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#2008 2016-06-14 21:21

egeszsegmuvesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok, én két éven keresztül kísérleteztem különbözõ diétákkal az IBS-emmel, és végül sikerült felépülnöm teljesen belõle. Elég sok mindent el kellett hagynom, viszont mára szerencsére bármit fogyaszthatok és nincs negatív reakcióm rá. Persze azért ugyanúgy tartom azt az étrendet amitõl jól érzem magam.

Nincs jelen

 

#2009 2016-07-18 11:48

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Nincs jelen

 

#2010 2016-07-21 13:28

Ifindukafundaluka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok! :) Colitis ulcerosánál,nyugalmi állapotban lehet e használni laktózmentes tejet,kis mennyiségben ,és a nádcukor használata elmegy e?

Nincs jelen

 

#2011 2016-07-21 18:05

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia! Ha sosem volt baja a tejtõl, és nem laktóz érzékeny, akkor colitisnél mehet a rendes tej is. Én vagyok rá az élõ példa, hogy lehet így is, mindig is faltam a tejet, mûtét után pedig a tejbedara csinált sûrû szép székletet, így literszám ettem. Nem vagyok laktózérzékeny, így a krumplipürét is normál tejjel csinálom, azt is literszám. Imádom! :D A joghurt is jót tesz a pocinak, meg a natúr joghurttal készült ételek is. A nádcukorról nem tudok nyilatkozni.

Szerkesztette: csumpimalac (2016-07-21 18:07)

Nincs jelen

 

#2012 2016-07-24 21:39

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Miért ne lehetne enni nádcukrot? Nem is értem a kérdést. A tejet is ihatod, ha bírod. Én is colitiszes vagyok és nekem nem okoz gondot a tej. Mondta nekem is a dokim, hogy colitiszesek nagy része laktózérzékeny...hál isten én azt legalább nem nyertem meg magamnak :) meg amúgy is, nyugalmi idõszakban minden mehet, csak mértékkel. Egyél amíg tudsz!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB