#3001 2016-03-19 20:34

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hmm, szûkület...jaj, az nem tûnik túl biztatóan. :( Ez 100%, hogy akkor számíthatok szûkületre? Gondolom akkor minél rostmentes táplálkozás ajánlott és esténkénti egyszeri ima... :( (nemörülök)

Nincs jelen

 

#3002 2016-03-20 14:18

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hát, nem vagyunk orvosok, de én úgy emlékszem, nekem ott lettek szûkületek, ahol hegesedés volt. Nem tudom, mit kell enni, de az ima jól jöhet. :)

Nincs jelen

 

#3003 2016-04-01 13:35

mosoly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Én 2008 óta vagyok colitises. A szövetten már mutatott Chront is,de a tüneket csak colitisre mutatnak. Az elsõ 10 évem kegyetlen volt. Évente kb. 3 havonta fellángolással, és olyankor colonoskópia, kórház,vénás injekciók, amire érzékeny lettem az évek során. Aztán jöttek a tünetmentes évek. Azokért imádkoztam mindennap,amikor a reggeli ébredés után azonnal a wc-t kellett  látogatni,és mindennap délig ki sem bírtam mozdulni a lakásból. Görcsölések halmaza,stb.
Tavaly áprilisban vesekövet mutatott az UH. Azóta 2-3 havonta 3-4 keresztes vizelet.Olyankor  antibiotkum,amitõl újra.és újra görcsölök. Most husvét elõtt megint azt kellett szednem,de 1 fajta már nem volt elég,így kellett még 1 fajta antibiotikum,ami most teljesen padlóra vágta a beleket.( Szedek Protexint,de most nem érzek hatását,pedig már csak 4  kapcsula van a dobozból.
Ha valaki tudna valamit hozzá kiegészítésként,nagyon megköszönném:)
Mindenkinek panaszmentes szép napot kívánok :)

Szerkesztette: mosoly (2016-04-01 14:02)

Nincs jelen

 

#3004 2016-04-01 17:19

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia! Próbálj ki másik probiotikumot. Pl. Pro gastro 825. Vagy amelyik másik szimpatikus. Hátha a váltás segít. :)

Nincs jelen

 

#3005 2016-04-02 11:37

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv mosoly

A Pro gastro 825 az nagyon jó,,,, kérdés neked használni fog?
De próbáld ki sztem.
Sokaknak, köztük nekem is nagyon jó volt a különféle gyógyteák, (citromfü, sóskamagtea, diólevéltea stb,,, )
olvasgass utána ha gondolod.
Jobbulást kivánok.
üdv,,,,

Nincs jelen

 

#3006 2016-04-02 14:29

mosoly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia sosi46 :)

Nagyon szépen köszönöm a tippet,utána nézek,és megveszem, Reménykedem,hogy jó lesz,és segít majd :) Egyébként tõlem is nyugodtan kérdezhettek,már régóta vagyok colitises:) Szia,kellemes hétvégét.:)

Szerkesztette: mosoly (2016-04-02 14:30)

Nincs jelen

 

#3007 2016-04-02 14:32

mosoly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Csumpimalac.)

Ari a neved :)
Köszike a tippet,muszály váltanom,mert ez most nem használ.) Legyen szép hétvégéd.) szia :)

Nincs jelen

 

#3008 2016-04-02 21:28

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia,,,

Annyit kérdeznék, nálad mi váltotta ki a betegséget van valami konkrét oka?
Vagy örökletes úton történhetett?
Szép napot , estét vagy ami éppen van,,,, :)

Nincs jelen

 

#3009 2016-04-06 15:02

mosoly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Sosi:)

Nem örökletes, a családunkban csak nekem van  ilyen. Nekem szülés után jelentkezett bélgyulladás,mert szülés elõtt 2 doboz penicillin injekciót kaptam tüszõs mandula gyulladásra. és gondolom azok tették padlóra a beleket. De sajnos akkor még nem volt annyira ismeretes a pro-biotikumok. Aztán 3 évig bélgyulladással kezeltek,de tükrözés nem volt.  3 év után már annyira beteg voltam,hogy a gyógyszerek nem hatottak,ezért kellett befeküdnöm kivizsgálásokra a kórházba. Ott derült fény a colitisre.

Nincs jelen

 

#3010 2016-04-06 15:12

mosoly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ma vettem Protexin balance-t.. Van valakinek tapasztala róla? Az antibiotikumtól még mindig fáj a hasam mindennap,és még megy is :(

Nincs jelen

 

#3011 2016-04-09 08:17

MenõManó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Fél éve van colitisem és eddig különösebb gondom nem volt vele,élem az életet a lehetõ legnormálisabban. Van összeállt székletem, csak a pentasát szedem,napi reggeli egy wc-zés és ennyi. Néha kicsit vékonyabb a székletem, de semmi gondot nem érzek! Normál mértéke is van a székletnek,tehát nem kevés! EZ lehet szûkület? Illetve és erre lennénk jobban kíváncsi,kinek milyen tapasztalata van. Most nem tudom,hogy összeverem magam,anélkül, hogy észrevenném, ilyen apróbb lila foltok vannak a lábamon, de a vérvétel helye is nagyon belilult. Vagy ez a vérveszteség miatt van, ha kicsit megütöm,már lilulhat? Köszönöm elõre is! :)

Nincs jelen

 

#3012 2016-04-09 09:42

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én egy ideje nagyon nehezen könnyebülök meg. Ahogy leülök, a wc-re elõször csak gáz jön, de abból jó sok. Majd kis vizenyõs hasmenés váladékkal, (néha vérrel) és ezt követõen úgy kell kipaszíroznom magamból egy kis görcsös fájdalmas laza/pépes székletet. Van amikor ez a pépes történet csak másodszorra/harmadszorra ürül, esetleg két-három részletben… Vagy csak úgy, hogy elõrehajolok és simogatom a hasam jobb oldalon…De mindenképpen összefügg a gázosodással, mert elõször levegõ és csak utána tud beindulni. Újabban ez a képlet... Az engem is érdekelne, hogy ez mennyire “normális” - esetleg kell aggódnom szûkület miatt?
Meg gyakran fáj tompán a jobb oldalamon is, izomláz szerû fájdalom… Ez a rész olyan sérülékeny volt korábban, hogy kolonoszkóppal eddig nem tudták megnézni. Székletem egyébként szokott lenni napi 4x-5x, csak nehezen és görcsösen tisztulok ki.

Szerkesztette: QpaK (2016-04-09 09:55)

Nincs jelen

 

#3013 2016-04-09 15:10

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem akarok senkit riogatni, de amikor nekem ilyen tüneteim lettek, akkor az szûkület volt. Meg kell nézetni, az a biztos.

Nincs jelen

 

#3014 2016-05-04 00:30

rrr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nálatok egy "fellángolás" hogy néz ki? Illetve mennyi ideig szokott tartani?

Nincs jelen

 

#3015 2016-05-04 12:31

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello  rrr

A fellángolás vagy aktiv idöszak sztem mindenkinél különbözõ. (bélszakasz gyulladási szakasza, foka stb)
Nálam 5 hónapig tartott és nem múlt el semmilyen alternatív cucctól és a gyógyik sem segitettek már igy jött
a biosz kezelés az mentett meg de ne parázz nem mindenkinél van igy.
Van sok jó termék ami segit ha aktiv vagy, probiotikumok, gyógyteák, na meg a diéta olvasgass utána.
Kérdezed, hogy néz ki,,,, hát elég szarul szó szerint :) de ez is változó betegtöl függöen, de a hasmenés a jellemzõ nagyon.
Sokszor és véresen sajnos :(
DE vannak nálam pengébbek akik már nagyon vágják a témát kérdez öket segiteni fognak ne aggódj.
üdv,,,

Nincs jelen

 

#3016 2016-05-05 00:19

rrr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi a választ.
Fél évente 1 alkalommal erõs fájdalom, véres hasmenésnek lehet ez az oka?
1 alkalom alatt értem azt, hogy fél óráig erõs fájdalom, véres széklet, de utána és elõtte semmi nem volt hónapokig.
Megyek kivizsgálásra, csak aggódom, hogy tényleg ez lesz az oka, ezeknek a relapszusoknak a milyenségérõl pedig nem sok információt találtam, például, hogy mennyi ideig szoktak tartani.

Nincs jelen

 

#3017 2016-05-05 11:43

Jaslindore
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Nálam 3 éve diagnosztizáltak colitis ulcerosa-t, pontosabban proctitis-t, és reflux-t. Arra volnék kíváncsi, hogy nálatok is jelentkeznek izom, izületi fájdalmak? Fõleg éjszaka nem tudok tõle aludni, mert gyulladásnak érzem és lángol a testem, sajog, fáj már a nagyizületek többsége is. Már csak erõsebb fájdalomcsillapítóktól tudok csak aludni. De panaszkodásomra a reumatológus erõs antidepresszánst írt fel, mert a gyulladásos bélbetegségek pszichoszomatikus jellegûek. 3 hónap múlva sor kerül egy gerinc röntgenre, mert akkorra volt idõpont. Se fájdalomcsillapító vagy vmi gyulladás csökkentõ. Eleinte kaptam Pentasát, de egy ideje már csak kúpot kapok. Azóta rosszabb, de panaszkodásom semmilyen kontroll vizsgálat nem követi.
Jobbulást kívánok mindenkinek! Üdvözletem!

Nincs jelen

 

#3018 2016-05-13 07:43

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem a reggel mindig problémás. :( Felkelek és kb. fél óra múlva érzem, hogy mennem kell a wc-re. De nem egyszer, hanem kb. addig megyek, míg érzem, hogy kiürültem. Egyébként már két éve tünetmentes vagyok, de félek, hogy ez valaminek a kezdete. Egyébként a nap hátralevõ részén okés minden, nem kell wc-re mennem. Nincs is hasmenésem, de ez a reggeli wc tour kicsit aggaszt. Vagy ne aggasszon?

Nincs jelen

 

#3019 2016-05-13 08:37

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nekem minden reggelem ilyen, évek óta. sokszor formált széklettel indítok, de mire megyek újra és újra, egyre hígabb, rossz napokon végül már vizes, vagy csak nyák az utolsó. És én nem érzem, hogy nem ürültem volna ki.
Ébredés után szinte azonnal megyek, sokszor még a kávé elõtt megyek már a 2. körre... és nincs olyan érzés, hogy majd még menni kell... hanem egyszercsak a semmibõl jön újra az inger. És amíg a formált székletnél pusztán csak inger van, a hígabbakat végbélfájdalom is jelzi elõre.
és nem tudom, hogy ez mitõl lehet. ébredés után általában max 3-4 óra alatt ez lezajlik (nagyon ritkán tart tovább, vagy húzódik át 1-1- menet délutánra), és utána egész nap nincs már semmi bajom.

Nincs jelen

 

#3020 2016-05-31 15:07

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Megvolt a tükrözésem. Ez mit jelenthet :
macroscoposan aktivitási jelek csak a sigmában észlelhetõk.

Nincs jelen

 

#3021 2016-05-31 16:48

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nincs jelen

 

#3022 2016-06-02 10:14

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

El vagyok keseredve :( Kapok Entocort végbélszuszpenziót plusz salofalk 1gos kúpot, de egyre jobban vérzek... fáj is a pocakom. Már betegszabira kellett elmennem, mert már semmi erõm sincs. A dokim persze soha sem ér rá, mert osztályvezetõ lett. Kérdésem, hogy entocort használata után mikor érzem a javulást? Tudom,hogy mindenkinél más, de kb. A másik, hogy szerintetek normális, hogy az orvosom egy hónapra tud csak idõpontot adni? Addig feldobom a pacskert....

Nincs jelen

 

#3023 2016-06-02 10:50

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia,,
Állapot rosszabbodásnál nincs várakozás,,,, harcolj nem kicsi a tét.
Ha nem segit semmilyen gyógyi beszélj a dokiddal a biológiai kezelésrõl.
Nálam már csak az segített, 5 hónapig melóztam vérzéssel napi sok hasmenéssel.
Gyors, gyógyulást neked,,, kitartás.

Nincs jelen

 

#3024 2016-06-03 11:24

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sosi46! Most bevetettem protekciómat, bár most meg én érzem szarul magam, amiért idõpontért kuncsorgok. Szerintetek az normális, hogy egy hónapra tudok idõponthoz jutni? Nektek kb. mikorra tudnak idõpontot adni? Köszönöm a hozzászólást, sosi46! :) Én azt tapasztaltam, hogy a kezdetekkor csak enyhén vérzett, még nem is fájt. Most odáig fajúlt a dolog, hogy reggel és este rettenetes fáj és már majdnem hánytam is a fájdalomtól. A vérrõl meg ne is beszéljünk. Ez kb. másfél hónap alatt...kivagyok már....

Nincs jelen

 

#3025 2016-06-03 11:51

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

én itt a kórházban helyben vagyok, de idõpontot gasztróra így is legalább 2-3 hétre kapok. persze mindig azzal, hogy ha baj van, természetesen menjek azonnal. szóval ha most odatelefonálnék, hogy vérzek, vagy nagyon fáj, akkor ha bent van az orvos, akkor fogadna most.

szegeden csak hívtam az orvost, és õ kb csak annyit mondott, hogy mikor nem dolgozik, amúgy mehetek bármikor... volt, hogy ilyenkor mentem már másnap. mondjuk hozzá nincs elõjegyzés, itt betegregisztráció van. vagyis volt. 2 éve még biztosan.

kitartás!

Nincs jelen

 

#3026 2016-06-03 12:14

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Youlcsi! Az a vicces, hogy én az orvosom telefonszámát nem tudom. :( Volt, hogy felhívtam a kórházat, mert ugye véreztem és fájt, erre azt mondja az asszisztense, hogy nincs mit tenni, egy hónap vagy menjek magánrendelésre vagy a sürgõsségire....Hiába mondtam, hogy rosszul vagyok...Kénytelen voltam elmenni a magánrendelésre...természetesen 20 ezer forintokat nem tudok kifizetni egy-egy alkalomkor.  Voltam már kétszer, hogy lássa, fontos számomra, de még nem kaptam meg a telefonszámát...az, hogy borítékoljak, elveim ellen menne... Orvosváltáson gondolkodtam, de megtudtam, hogy nem olyan könnyû, mert félõ, hogy az osztály fõorvosa megsértõdne és akkor rosszul járnék...PEdig az orvossal semmi gondom, csak az idõbeosztása, ami aggaszt... :(

Nincs jelen

 

#3027 2016-06-03 12:49

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

de ilyenkor miért magánra sokezerért? miért nem "vagy a sürgõsségire"? és akkor õk kérnek sürgõs konzíliumot, és máris el vagy látva.

a dokim számát nem tudom, de ugye kórházi melléken bármikor elérem, ha kell. ha meg rendelési idõn kívül lenne baj, bizony mennék az sbo-ra.
MT-nak meg sosem volt titok a telefonszáma, én is a fórumról szereztem be :)

Nincs jelen

 

#3028 2016-06-04 14:57

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igazad van, Youlcsi! A következõ az lesz! Azt hittem, hogy jobban járok a magánrendeléssel. :(

Nincs jelen

 

#3029 2016-07-13 09:48

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! 2 éva diagnosztizálták a betegségemet. Akkor nagyon rosszul voltam, véreztem rendesen. Majd félév Medrol kezelésbe telett mire lement a gyulladás.
Nekem is minden reggel 1-2 WC túrával indul, vannak rosszabb napok amikor 4-5 alkalom is van.
Most 2 napja viszont a szokásásnál nagyobbnak tûnik a baj: hasmenésem van folyamatosan, este is. Amint eszem valamit, akár diétásat is, akkor utána menni kell. Fájdogál a hasam is olyankor. A széklet híg, de vér egyáltalán nincs.
Még sosem volt ilyen, mit kell ilyenkor tenni? Várjak még türelemesen, szigorúan diétázva néhány napot vagy szaladjak a dokihoz? Köszi a válaszokat!

Nincs jelen

 

#3030 2016-07-13 16:49

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Moongun! Én  a helyedben kérnék idõpontot.  Ha belobbant, szerintem a diéta édes kevés. Meg mire eljutsz orvoshoz, lehet, hogy megoldódik, akkor meg max lemondod az idõpontot. De én mennék.

Nincs jelen

 

#3031 2016-07-14 10:18

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Moonguns

Ja ja, dokid keresd fel, addig is ne egyél olyan kajákat ami puffaszt, vagy bántja a bélésed.
Gyógyszert miket szedsz? ha lehet emeld pár napig!!! banánt birod? kicsit keményiti a székletet,
Jobbulást,,,
( van rahedli pdf formátumban a betegségrõl szóló és étrendrõl cuccom ha érdekel elküldöm) mail-re vagy ha fent vagy facebook-on akkor oda is tudom !!!! ) legjobbakat,,,,

Nincs jelen

 

#3032 2016-07-14 11:42

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sosi! Vannak receptjeid is? :)

Nincs jelen

 

#3033 2016-07-14 12:26

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Asszem van némelyikben,,, :)

Nincs jelen

 

#3034 2016-07-21 13:23

Ifindukafundaluka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Helló, mindenkinek ! :) Apukámnál 3 hónapja diagnosztizáltak Colitis ulcerosat. Még most is kórházban van, 25 kg fogyott s a biológiaira vár. Érdekelne ,hogy ha már " jó" lesz,s valami újat próbálna enni,ami hasmenést  okoz,az csak egyszeri hasmenés lesz,vagy beinditja az új hasmenéses folyamatot?

Nincs jelen

 

#3035 2016-07-21 13:58

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia, ezt nehéz elõre megmondani: lehet így is, lehet úgy is. Vannak szerencsésebbek, akiknek alig van fellángolása, és olyanok is, akiknek szinte mindig aktív a betegség. Egy biztos: az étel önmagában sem fellobbantani, sem megszüntetni nem fogja a bajt. Aktív idõszakban sosem tudjuk, hogy mi váltotta ki, mint hogy, amikor jól vagyunk, azt sem értjük, miért van, hiszen semmit sem csinálunk másként.
Emellett persze fontos, hogy kitapasztalja apukád, hogy mit bír enni, és mit nem, de általában nem az étel ront a betegségen, hanem már aktív a gyulladás, és emiatt nem bírunk egyes ételeket....

Jobbulást és nagyon hosszú tünetmentességet kívánok!

Nincs jelen

 

#3036 2016-07-21 14:52

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ifindukafundaluka

A biosz kezelést ha birja a szervezet és a crp érték  is beáll normálisra akkor szinte bármit kajálhat.
De persze ésszel, és figyelje majd mi okoz problémát majd nála.
Nekem már a második adag Remicade használt,,,, szóval fel a fejjel és a legjobbakat,, kitartás !!!!! :)

Nincs jelen

 

#3037 2016-07-28 13:07

Recefice
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,   Angliaban elek, masfel eve vagyok colitises. A doki (gasztros) meghatarozta a gyogyszereimet es kesz. Aggodasomra a szteroid mellekhatasai miatt azt felelte: "valamit valamiert". Hogy mit tehetek en a jobbulasomert, esetleg javasol valami dieatat az volt a valasz hogy felejtsem el - nem ismeretes hogy mi okozza a betegseget.
(Nagyon elfogolalt orvos /hmmm../, majusban jartam nala, es oktober 16-ra adta a kov. idopontot.)
Most ezeket szedem: Pentasa es Prednisolone (szteroid). A haziorvoshoz megyek amikor valami valtozas van, es o ilyenkor a gyogyszer adag emelesevel probal segiteni. Aggodva kozolte velem hogy ez nem az o szakterulete, viszont a gasztros dokihoz nagyon nehez korabbi idopontot kapni (esetleg ha nagy a baj :-( ).

Az osszes tudasom dietarol, teakrol, gyogyszerekrol, probiotikumrol innen a Forumrol van; a Ti tapasztalataitokbol probalok okosodni. Peldaul a "legfontosabb a jo doki" hatasara beadtam egy kervenyt, hogy masik gasztost szeretnek. Sajnos annyira nem allok jol anyagilag hogy en valasszam a dokit. :-/

Harom hettel ezelott gyakori es veres szeklet miatt mentem a hazidokihoz, aki megemelte a szteroid adagomat es kiegesziteskeppen Pentasa habot irt fel. Ezen a heten kellett volna visszamennem hozza, de pont szabin van. A gyakori es veres szeklet elmult. Helyette reggelente gazok kisereteben vizes rozsaszines/sargas zaccos valami a "szeklet". Kb. ugy nez ki, mint mikor a kiurult a kajszilekvaros uveget mosogataskor feltoltod vizzel, osszerazod es kiontod.
Volt ilyen tapasztalatotok? Mi lehet ez? Aggodnom kell?

Tovabbi szep napot.

Nincs jelen

 

#3038 2016-07-29 16:25

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nyák, és kevés vér. Semmi extra, szokott lenni ilyen. Van hogy vér nélkül takony szerû trutyi. Elõfordul.

Nincs jelen

 

#3039 2016-07-29 16:37

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ma reggeli termésem ilyen volt...undi volt az biztos és felkúrt, mert épp a remisszió felé vezetõ úton haladok...

Nincs jelen

 

#3040 2016-07-30 19:13

Recefice
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Koszonom a valaszokat. Igyekszem nem tulaggodni. :-)

Nincs jelen

 

#3041 2016-08-01 20:40

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Recefice

Sajnos még a dokik se tudják,hogy mi a helyes lépés,mit kellene csinálni.Amig a tudomány "sötétben" kotorászik ezzel a betegség kapcsán,addig senki nem tud-fog gyógymodot mondani.A diéta mindenkinél más és más.Mellesleg a szteroiddal vigyáz.Ne ess túlzásba vele,mert csak még rosszabb lesz tõle.

Nincs jelen

 

#3042 2016-08-10 18:52

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok! Szedem a Cortimentet, úgy néz ki, hogy használ, tehát már nem vérzek, nem fáj és nincs hasmenésem. Ma reggel elmentem a mosdóba és elég nagy adagot produkáltam :D aztán vagy 5szor még elmentem, de mind az 5 elég durván nagy adag volt. Nem hasmenés volt, amolyan colitises normális. Elég durva,hogy mennyi kaki van egy emberben. Ez szerintetek mi a csuda volt? Érdekes....

Nincs jelen

 

#3043 2016-08-10 19:25

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szerintem ez az étkezéssel függhet össze. Nálam akkor van ilyen, ha sok tésztafélét vagy burgonyát  eszem. (sütemények, palacsinta, tészták, sültkrumpli)

Nincs jelen

 

#3044 2016-08-10 19:38

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Valóban sok tésztafélét és burgonyát ettem. De ez akkor ugye nem tesz rosszat a kis belecskémnek?
Bár úgy tudom, hogy maga a kajával gyulladást nem tudunk igazán kiváltani, de most amikor kijöttem az aktív idõszakból félek a visszaeséstõl.

Nincs jelen

 

#3045 2016-08-10 20:26

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nem okoznak gondot, inkább kellemetlenséget. Általában amiben sok szénhidrát van az ilyen. Szerintem nyugodtan egyél mindent ami jól esik,  (én is azt szoktam) van elég bajod neked is gondolom. Ennyi örömünk legalább legyen! ;)  A tésztaféléket meg akkor érdemes elkerülni, ha tudod másnap nem nagyon leszel wc közelbe...

Nincs jelen

 

#3046 2016-09-09 16:38

Csabics
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok.
Ma voltam 4. tükrözésemen.
A Coecumig volt megnézve.
"Az anus gyurutol a sigmaig végig gyulladásos jelek ,de elsõsorban a rectumban lepedekes területek.
Vérzékenyebb, többszörös biopszia történt.
Az orvos szerint 40-45 cm.
Szerintem ez nincs ennyi amit leírás.

Mi a véleményetek, mekkora szakasz a beteg?

Budenofalk 3x1
Salofalk granulátum 3g reggel 1
Entocort klizma esete 1
Salofalk 1g kúp 1

Bár ez megy már egy ideje, remélem segít.
Szövettani eredmény, 10 napos várás után lehet steroid therapia.
Csak a leírás alapján én nem látom a 45 cm-es erintettséget.
Köszi elõre is.

Crp 07.02.  0.2 volt  általában max 2.6 volt.

Szerkesztette: Csabics (2016-09-09 16:43)

Nincs jelen

 

#3047 2016-09-09 16:50

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Csabics

Szerintem most,hogy 40-45cm gyullad vagy sem,nem számít.Az a pár centi elhanyagolható,ha gyullad bélrõl van szó.
Sajnos nem ettõl fog vagy nem fog "meg gyógyulni" a betegség.
Ha a gyulladás úgy dönt,hogy tovább "kúszik",hogy még több terület legyen "begyulladva",akkor így is-úgy is megteszi.
A lényeg az,hogy a "remisszió" állapot tartós legyen,akár a beteg élete végéig.

Nincs jelen

 

#3048 2016-09-09 16:52

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az, hogy van, hogy azt mondja a doki, hogy 40 cm gyulladt és a CRP CSAK 0,2??? Biztos jót nézel? Én amikor tünetmentes vagyok is 1,5 a crp-m.

Nincs jelen

 

#3049 2016-09-09 18:58

Csabics
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Akkor rossz leírás került a papírra?
De ha a "Sigmáig végig " gyulladt akkor az nem 40 cm.
Vagy elirtak  ?

Vagy a Sigma végéig. ...?
Telefonon megkérdezem majd. Bóditás után nem volt mindenre figyelmem.
Viszont itt elketmondast érzek.

Nincs jelen

 

#3050 2016-09-09 19:30

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az nem lehet, hogy 40 centi érintett, de annak egy szakasza van begyulladva? Nekem ilyenkor olyasmit írnak a papírra, hogy pancolitis, jelenglegi prognózis sigmoditis, vagy proctitis. - mert többnyire a vége szokott gyulladásba lenni.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB