#4351 2016-03-19 13:29

petyus65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi! Én csak attól félek, hogy nehogy müteni kelljen, mert az eltolná a visszazárás idejét.

Nincs jelen

 

#4352 2016-03-19 14:53

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szerintem, ha van idõpont, hogy mikor zárják vissza, akkor nem fognak most hozzányúlni. Viszont akkor ki kell bírni a zárásig így. Ami nem könnyû. Fel a fejjel! :)

Nincs jelen

 

#4353 2016-05-26 14:41

mozart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Kérdésem lenne, elõre is köszönöm a válaszokat:
Vastagbél sztómám van, azaz a végbél van vakon lezárva. Eddig hetente egyszer, de mostanában sûrûbben vannak végbél fájdalmaim. Mintha késsel hasogatnák, begörcsöl az egész, mozdulni sem bírok. Tegnap már a teljes alhasamra átment, a hármas izomcsoportra (végbél-hüvely-húgycsõ)..
(Pénteken voltam sebésznél a sztómazáró mûtétem miatt, szövetet vett a végbélbõl és azt mondta minden rendben odabent, ha a szövet eredmény is jó, akkor mehet a zárás.)

Mit lehet tenni a fájdalmak (valószínûleg görcsök) ellen? Azon kívül hogy bekapok rá fájdalomcsillapítót, mit lehet tenni? Tornáztatás, stb. bármi, akármi,??
Sportolás után szinte mindig elõjön, általában éjszaka. Talán a sokat ülés sem tesz jót...
?

Andi

Nincs jelen

 

#4354 2016-06-05 21:39

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szasztok.

Jó rég jártam már itt, mármint olvasgattalak benneteket, csak nem tudtam hozzá fûzni semmit. Most viszont egy kis gonddal találtam szembe magam és remélem tudtok tanácsot adni.
Nincs felmaródás, teljesen fenn marad a Coloplast-os zacsi, de ahol van a tapadó felület, ott nagyon viszket és a bõrömön vannak kicsi piros pöttyök. Szét tudnám vakarni magam.
Eddig használtam olyan bõrvédõ kendõt, ami alkoholt is tartalmaz és ilyen film réteget  képez a bõrön és azzal jobb a tapadása a zacsinak. Nost, már ezt is elhagytam, mert szerintem nagyon kiszárítja a bõrt.
Ha mikor cserélek bekenem a bõröm a sztómás krémmel, akkor utána át szoktam törölni nedves törölközõvel, mert ha picit is krémes marad a bõr, akkor ugye nem tapad a zacsi. Lehet valamit nem jól használok?!?!?!
Leírnátok a zacsi csere meneté?!?! Valamint, h hány naponta cseréljem így, most h viszket?!
Júúújjj, nagyon viszket.... :(
Elõre  is nagyon köszi!

Anikó

Nincs jelen

 

#4355 2016-06-05 22:30

sulbi60
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia!
Én visszatértem a Convatec kétrészesre, konvex alaplapúra. Én is elhagytam a bõrvédõ kendõt,mert az alaplapnyk annyira jó a ragasztója,h.nincs szüksé g pótragasztóra. Lehet,h.nem rég hagytad el a bõrvédõ kendõt,és a bõr nem felejt. Sokat használtad,és még a bõrön maradt maradvány. Idõvel elmúlik a viszketés is. Én bõrvédõ krémet sem használok. Te a felmaródás védelmére kensz rá? Vagy más oka van?  Amikor 1 részest használtam a következõ  volt a sorrend:  1. Convacare bõrtisztító kendõvel  letisztítás  2.szappanos törülközövel áttörlés. 3.hajszárítóval a bõr szárazra szárítása. 4. bõrvédõ kendõvel áttörlés,ez tartalmazta a ragacsos filmréteget. 5. hajszárítóval átmelegített zacskó felhelyezése alulról kezdve felfelé haladva . Vigyázva,h.a zacskó mg ne olvadjon.. 6.tenyérrel rásimítás,a kéz melege is segít a ragasztó rögzítésében. Megjegyzés: ekkor nem használtam pasztát.
Remélem tudtam segíteni,nyugodtan kérdezz, bármilyen banálisnak tûnik.
Üdv: Judit

Nincs jelen

 

#4356 2016-06-06 16:28

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia.
Nagyon Köszi a segítséget. Igen. Idõ lesz mire helyre jön a bõrkém.
Azért használtam a kendõt, mert aktívan dolgozom és nem akartam, h "baj" legyen. Tuti ne marodjon fel a bõr és tutira birja a zacsi 2 napot. Most viszont inkabb naponta cserélem és mikor idõm engedi és tuti nem ürül a sztoma, hagyom szellõtni és csak a sztomás krémmel kenem ilyenkor.
Milyen a két részes? Nincs semmi tudásom róla. Kiknek való és miben másabb, mint az egyrészes üríthetõ?

Nincs jelen

 

#4357 2016-06-06 22:57

sulbi60
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia.
Örülök,h.segíthettem. A kétrészes azoknak való,akiknek a bõrfelszíntõl beljebb van a sztóma,vagy a bõrredõk miatt meghajlik a bõr,és leválik a zacskó,és kifolyik a tartalma. Van egy alaplap,ami fenn van 3-4-5 napig,és csak a zsákot kell cserélni. Az alaplapból 30db-t adnak 90 napra,a zsákból 150db-t.
Üdv. Judit

Nincs jelen

 

#4358 2016-06-20 16:57

motty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia, Andi,
én csupán annyit tudtam meg néhány hete egy valóban hozzáértõ sztómás nõvértõl, hogy a "kiiktatott" béldarab él, tehát nyákot termel, ami a végbélen át ürül - mi azt hittük, és persze csodálkoztunk rajta, hogy anyukám aranyere jött elõ megint. Fel is tud fúvódni, ami elég gyakori jelenség. Ha nem sikerül magadtól a nyákot és levegõt kitermelni alul, akkor szóba jöhet beöntés, de nyilván csak szakember segítségével. Ez néhány hónapra megoldhatja a felpuffadt hasat. Viszont anyukámnak nem fáj az alhasa, tehát lehet, hogy nem ez a problémád.

Nincs jelen

 

#4359 2016-06-20 17:01

motty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Allergiás reakció lehet. Szerintem az elsõ kérdés, még mielõtt váltani próbálnál másfajta zsákra az, hogy nem szedsz-e valamilyen új gyógyszert, illetve nem vagy-e allergiás. Én pl. szénanáthás vagyok, keresztallergiával aprómagvas gyümölcsökre, pl. eperre, málnára. Elõször ezeket iktasd ki az étrendedbõl, hátha ennyi a probléma. Mást nem változtattál (pl. másik fajta lemosószer)? Rossz esetben "elunta" a bõröd a használt zsákot, és akkor másik után kell nézni. Mi próbáltunk 2 részeset (abból is van sima alaplapos), de anyukám azt mondta, hogy túl merev, nem szerette.

Nincs jelen

 

#4360 2016-06-20 18:00

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok. Most jöttem a bõrgyógyászatról. Hát gombás fertõzés lehet. Azt mondta a doki,h mivel mindig légmentesen tapad az alaplap, ezért mikor jon a meleg, izzad a bõröm és itt kialakulhat. Olyasmi, mint a pelenka kiütés. Bár pici hólyagok is vannak már. Nagyon vörös mikor leveszem a zacsit és baromira viszket.
Kaptam valami kutyulós krémet amit olyankor kell használni, mikor zavcsit cserélek és tudom "szellõztetni" a bõröm. Próbálok képet feltenni ide...

Nincs jelen

 

#4361 2016-06-20 18:07

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kép nem megy. 😐  nem szedek csak fogamzásgátlót, semmi mást. Pollenekre vagyok allergiás, de arra se szedek semmit. Nem vészes. Gyümölcsökrõl se volt soha gondom. Miota gond van, csak tusolok és vizzel mosom a bõröm.
Jég zselével szoktam hûsíteni, persze csak körbe, Nehogy a "sztoma megfazzon".

Nincs jelen

 

#4362 2016-07-18 02:17

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok.
Hát, kiderült a "titok" és persze belefutottam még egyszer. Persze, nem lehet,h a hibát csak egyszer kövessem el. :)
Ez a nagy meleg és az izzadás nem a legjobb barátai a sztómásoknak szerintem.
Mindkét alkalommal voltunk strandolni és persze napoztam is (tankiniben). Nem cseréltem le amikor haza értünk. Ez lehetett a baj, szerintem. Ugyan is elötte már nem volt semmi baja a bõrömnek és nem is kentem rá semmit, csak hagytam minden nap legalább egy órát reggelente "pihenni" a bõröm és  helyre is jött magától. Meg persze naponta a csere.
Elég sokat bicózok és izzadok is olyankor rendesen, és azt már tapasztaltam, h utána mikor hazaérünk, azonnal tusolás és csere. Ezzel már nincs gond.
Most más.
Van egy csomó kétrészes, nem üríthetõ zsákom, ha érdekel valakit!! Nekem jobb az egyrészes, legalábbis nyárra tuti. Szívesen adom bárkinek.

Nincs jelen

 

#4363 2016-07-18 20:48

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Német testvérvárosi kapcsolatból nagy mennyiségû többnyire egyrészes konvex (homorú besüllyedt sztómára való) sztómazsákot és urosztómás zsákokat kaptunk. Mivel ezekbõl általában nincs kereslet, helyhiány miatt szeretnék mielõbb megszabadulni a készlettõl. Ésszerûen esztergomi helyszíni átvétel lenne praktikus, azért, hogy az igénylõ kitudja választani a neki megfelelõt. Fényképrõl ez nem dönthetõ el. Az azonosítást a cikkszám szerint sem tartom megoldhatónak, mert sok fajta van. A katalogizálásához nincs idõm, sem energiám. Aki érte tud jönni vele idõpont egyeztetéssel szinte bármikor, hétvégén is állok rendelkezésére. Természetesen az eszközöket ingyen kínálom.

Nincs jelen

 

#4364 2016-08-05 16:54

beus1003
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,
néhány hónapja egy anyuka Reményx néven írt ebbe a topicba, ha esetleg olvassa ezeket a sorokat örülnék, ha kommunikálhatnék vele. Sajnos én is komoly sérüléseket szenvedtem a szülés során, és most kilátásba került a rekonstrukciós mûtét, aminek elõfeltétele a végbél tehermentesítése, azaz egy vastagbél sztóma. Hát mit ne mondjak...megijedtem. Jó lenne, ha tudnék vele beszélni, hogy neki azóta miként alakult a sorsa. Köszönöm, hogy ezt ide leírhattam.

Nincs jelen

 

#4365 2016-08-18 09:54

Jocó64
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
12 éve vagyok leszázalékolva sok egyéb mellett vastagbél eltávolítás miatt,és véglegesen sztómával élek 2 éve.Idén voltam felülvizsgálaton és úgy néz ki vissza kell mennem dolgozni 4 órában.Szeretném megkérdezni,hogy aki dolgozik sztómával vannak-e problémák és milyen lehetõségek vannak az elhelyezkedésre?

Nincs jelen

 

#4366 2016-08-18 17:46

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Én dolgozom 4 órában már 4 éve egy olyan munkahelyen, ami kifejezetten megváltozott munkaképességûeknek van, és ezért itt könnyû munkák vannak, és az elvárás is a betegséghez, állapothoz igazított. Lehet, kezdésnek ilyen helyet kéne keresned, aztán már ha belelendültél, akkor lehet keresgetni másik állást.

Szerkesztette: csumpimalac (2016-08-18 17:48)

Nincs jelen

 

#4367 2016-08-18 19:55

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jocó

Szerintem a sztóma nem akadály abban,hogy ugyanúgy dolgozz,mint elõtte.(persze,más egy Crohnos,más egy Colitiszes utáni állapot)Hacsak nincs más betegséged is.
Max nem kell a munkahelyednek tudnia arról,hogy pontosan neked ez van.Gondolom a vendéglátásban ezt nem nagyon "preferálják".
Mellesleg nagyon sok munkahely "szívesen" foglalkoztat leszázalékolt beteget az utánuk járó kedvezmény miatt is.

Szerkesztette: flydomi (2016-08-19 18:27)

Nincs jelen

 

#4368 2016-08-18 22:17

sulbi60
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Jocó!
Én is 4 órában dolgozom ,tanítóként. Szerencsére tudtak biztosítani helyet magántanuló mellett. Osztályban sztómával nem lehet dolgozni---a kiszámíthatatlanság miatt. Nagyon szerencsésnek mondhatom magam,m. a munkaadóm maximálisan gondoskodik helyettesítésemrõl Nyugodtan végzem munkám,s így elvétve történt kalamajka. Azt biztos tudod,hogy a minimálbér 150%-nál nem lehet több a béred,mert akkor azonnal megvonják a rokk. ellátást..

Nincs jelen

 

#4369 2016-08-19 08:01

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Jocó.
Én a sztoma mûtét elött is ugyan azt csináltam, mint most. Csoportvezetõ vagyok egy elektronikai cégnél. Igaz nem annyira fizikai munka, de 12 óra, hol éjjel-hol nappal. Nekem a cégnél, akinek kell tudja, h mi a szitu, az emberek jó tésze csak nagyvonalakban. De ennyi így elég is. Nem százalékoktattam le magam, mert nem éreztem szükségét. Így annyit dolgozhatom amennyit tudok. Hozzá teszem, nekem nincs semmi más bajom, és a sztómát sem nevezem gondnak. Nem akadályoz semmiben. Ha kell, bármikor tudok zacsit cserélni, cég biztosít helyet és idõt is.
Tudtak volna kevesebb óraszámban is foglalkoztatni, leszázalékva is, de én ragaszkodtam ahhoz amit elötte csináltam és azzal a csapattal akikkel elötte voltam. Sokat segít, h azt dolgozd amit szeretsz és hidd el minden könnyebben megy, még a munka terén is.
Sok sikert!! 😉

Nincs jelen

 

#4370 2016-08-19 12:13

Jocó64
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget! Megpróbálok itt a közelben keresni olyan helyet ahol megváltozott munkaképességûeket foglalkoztatnak.Remélem lesz valami!

Nincs jelen

 

#4371 2016-08-24 11:17

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,

Idén is lesz Sztómaexpó, szeptember 9-én, a B32-ben (XI. Bartók Béla út 32.) 11-14 óráig.

Ami biztosan lesz: rövid elõadások a jogokról, felírásról, ápolásról, ápoleszköz óújdonságokról, mozgásról... és utána lehet kérdezni is
Lehet kérni minta csomagot amiben zsákok vannak, és lehet kérni infocsomagot, amiben mindenféle füzetek. Ezt kérjük, hogy ha valaki szeretne elõre jelezze itt: zsakos@vanholnap.eu

Szóval várunk mindenkit szeretettel.
Részletek majd itt:
www.vanholnap.eu
www.facebook.com/vanholnap

Nincs jelen

 

#4372 2016-09-29 13:27

békés dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi kérdõív kitöltésében, aminek pontosan ti, sztómások vagytok a célcsoportja. Szakdolgozatom témája a sztómával élõk munkaerõ-piaci helyzete, kérlek titeket, hogy segítsétek a kutatómunkám eredményességét! :)
A kérdõív anonim, és kb. 5 percet vesz igénybe. Nagyon fontos a véleményetek, itt is szívesen fogadok bármilyen észrevételt.

Elõre is köszönöm nektek.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp … =0&w=1

Szerkesztette: békés dorci (2016-09-29 13:27)

Nincs jelen

 

#4373 2016-10-07 17:55

marcsi1950
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Férjemnél vastagbél daganatot állapítottak meg, 6 db rosszindulatú daganata van. Két- és fél hónapja volt a mûtét. Mûtét során derült ki, hogy az egyik daganat rászövõdött a húgyhólyagra és a prosztatára annyira, hogy a beteg bélszakasz és a daganatok eltávolítása lehetetlen volt, kora- és egészségügyi állapota miatt. 73 éves és nagyon leromlott állapotban volt, van, akkor 55 kg volt. Azóta már 2 kg hízott. Annyit tudtak tenni, hogy állandó sztómát csináltak. Mikor hazaengedték a kórházból 3 hét után voltunk az onkológián, ahol 2 percben elmondták, hogy gyorsan erõsödjön meg, és kemoterápiára kellene mennie. A férjem ezt nem akarja igénybe venni. Több kérdésem is lenne, ha valaki tudja, vagy hasonló helyzetben van, volt, kérem írja meg tapasztalatát. - A végbélen még mindig jön véres váladék, van amikor még ki sem tud érni a WC-re, olyan lökésszerûen jön, van amikor csak inger van, de ezek nagyon sûrûn vannak éjjel-nappal. A kórházban azt mondták, hogy ez meg fog szûnni, de ez ideig ez nem történt meg. Ez normális? Mivel a daganatok, meg a bélszakasz bennmaradt, csak kiiktatták, nem tudom. - Vizeletét nem mindig tudja minden esetben visszatartani, az is jön. - A sztóma körül egy kis részen állandóan piros /tisztán tartjuk/, és mintha két pici lyukat látnék azon a részen, de nem vagyok benne biztos, hogy az lyuk. Lehetséges-e? - Azt pedig ma vettem észre, hogy a zsákban véres volt a széklet. Ez normális? Tudom, menjünk vissza a kórházba, ha ennyi baj van, de a férjem hallani sem akar róla, azt mondja, hogy ezt a kis idõt, ami neki még hátra van, itthon szeretné eltölteni. Ezért kérem, hogy aki tud válaszoljon  kérdéseimre. Kétségbe vagyok esve. Remélem jó helyre írtam. Szép napot Mindenkinek.

Nincs jelen

 

#4374 2016-10-08 17:47

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Én csak két kérdésedben tudom leírni az én tapasztalatomat. Nekem maradt egy kicsi végbélcsonkom a mûtétem után, és nekem is jön belõle váladék, olykor véres is, meg fáj, meg van inger is, azt mondták, nem tudnak vele mit csinálni. Teszek be betétet, aztán arra megy a dolog. A másik a sztóma körüli pirosság. Vagy az a baj, hogy nagyobbra vágjátok a zsákot, mint kéne, de az is elõfordul, hogy jó a méret, de ahogy a sztóma mozog, és egy kicsit beljebb megy a fekvéskor, kipirosodik a bõr, ahol éri egy picit a széklet, olykor nekem is van, mikor beljebb megy egy kicsivel, mint a zsák mérete. Sztómás nõvér azt mondta, ez normális. Vegyetek a patikában vagy a segédeszköz boltban stomahesive tapadóport, és mikor megtisztítottátok a sztómát, meg megszáradt a bõr, szórjátok be, ahol piros. Ha nedvedzik, mert nagyon felmaródott, akkor beletapad, ha csak simán piros, akkor nem, de akkor is szórhattok rá, ártani nem árt. Utána tegyétek fel a zsákot. Ez a por elgélesedik, és meggyógyítja a bõrt. Ha viszont attól van pirosság, hogy nem sikerül rendesen méretre vágni a zsákot, akkor még jó a paszta is. Ezt felírja a sztómás nõvér.

Szerkesztette: csumpimalac (2016-10-08 17:48)

Nincs jelen

 

#4375 2016-10-09 02:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

A végbélcsonkból jönni is fog a váladék, mivel élõ bélszakasz ezért állandó a nyáktermelés aminek ürülnie kell, az hogy vérzik - nos nekem ugye colitisem van, tehát ha a betegség aktív akkor logikusan vérzik de ezek viszonylag jól tarthatóak. Viszont ha nagyobb mennyiségû a nyák/fura gennyszaga van akkor lehet belül tályog - ettõl lázasodni is lehet, vagy nagyon fájni is tud. Hasi mûtét után ugye kialaklulhat tályog, nekem egyszer a csonknál volt, egyszer feljebb az oldalamban (attól egyenesen "lebénultam" - nem tudtam kikelni az ágyból/mozogni).

Ha láz/fájdalom van akkor mindenképp minél gyorsabban kórház.

Nincs jelen

 

#4376 2016-10-10 22:39

marcsi1950
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia csumpimalac!
Szia Rigor!
Köszönöm a válaszotokat, kicsit megnyugodtam. A sztómával kapcsolatban, amit írtál kipróbálom. Már most kisebbre vágtam a zsákot, éppen, hogy belefér. Holnap megyek gyógyszertárba és fogok venni tapadóport is. Kíváncsian várom, hogy elmúlik-e a pirosság, mert a férjemnél mindig csak egy ugyanazon a kis részen piros, és attól tartok, hogy ott valami mástól lehet a kicsípés. Nincs felmaródva, hanem csak piros, ezért is nem értem. Ha nagy méretûre vágom a zsákot, akkor körben pirosnak kellene lennie, vagy néha valahol máshol, szerintem, de remélem, hogy most ez meg fog szûnni.
A végbélcsonk. A férjemnél nem tudom minek nevezzem ezt, mert nála bennmaradt a bélbõl kb. 25 cm, a 6 db daganattal együtt. Azt mondták a kórházban, hogy ez ki fog tisztulni és megszûnik a váladékozás, vérzés, mert ezt a részt kiiktatták. Létezik, hogy még mindig nem tisztult ki? Szûnni nem akar. Vajon mi történik a bennmaradt bélszakasszal és a daganatokkal? Van egy tippem, de még magamnak sem merem bevallani. Nyugodtan írjátok le, ha tudjátok, mert a férjem nem tud ide belépni. Még egyszer köszönöm a válaszotokat. Jó éjszakát Nektek. Most nekem este van. Sziasztok.

Nincs jelen

 

#4377 2016-10-11 18:07

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szió! Azért olyan picire se vágd a zsákot, mert ha a bél nem tud mozogni, alá fog folyni a széklet, és ledobja a zsákot. Kell, hogy a dobozban, amiben a zsákok vannak, vagy a csomagban valahol, kell lenni sablonnak, ami segít pontos méretre vágni a zsákot.

Nincs jelen

 

#4378 2016-10-11 18:56

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia marcsi 1950!
Nekem fél év után is tisztult a csonknál.
Akkor szûnt meg mikor a csonkot is eltávolitották.

Nincs jelen

 

#4379 2016-10-12 08:09

Ildiko86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Most regisztráltam, Èdesapámat 1 hete mütöttèk, a vègbèl 10cm-nèl volt a daganat, ileosztómás lett ideiglenesen. Az operáció közben komplikáció volt egy règi hasi mütèt miatt nem tudták laporoszkóposan folytatni a mütètet, fel kellett vágni a hasát, a vèkonybelek össze voltak tapadva ès sok összenövèse volt.
Az elsö 4 napban borzasztó fájdalmai voltak, a sztóma is megindult pár nap után.
Legyetek szivesek, ha tudtok segitsetek lenne pár kèrdèsem:
- a kemo ès sugárterápia miatt mèg most is hasmenèse van, 1-2 órán belül minden kijön belöle. Mivel tudnánk kicsit kemènyebbè tenni a szèkletèt?
- eddig rokkantsági nyugdijas volt III. Fokozat. Van e èrtelme állapotrosszabbodást benyújtani?
- milyen tapasztalatotok van a visszahelyezö mütètvután? Hogyan zajlott? Nagyon fèl, hogy megint nagy fájdalmai lesznek. A doki szerint, ha megint kell sugár vagy kemo pár hónap után visszaállitja.
Elöre is köszönöm a segitsègeteket!
Ildikó

Nincs jelen

 

#4380 2016-10-12 11:04

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ildiko 86!
Ilyen mûtétek után természetesek a  fájdalmak,idõvel elmúlik.
Lehet 1 hónap de  több is mire enyhülnek a panaszok.
Vannak itt sokan ileo sztómások s biztos ugyanezt  írják majd.
Nekik a hígabb széklet megszokott,s van akinek sugárkezelés sem volt.
20.-ik sugár után mondják ,hogy lehet hasmenés de én nem tapasztaltam ilyet.

Nincs jelen

 

#4381 2016-10-12 11:17

Ildiko86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Zsoltiihh!
Köszönöm a segitsèged. Apukámnál már a kemo ès sugár elött is volt hasmenès ami a kezelèsektöl erösödött. 30 sugarat ès kemot kapott, most várjuk a szövettant, hogy kell e mèg utókezelès!
Szèp napot ès mègegyszer köszönöm!

Nincs jelen

 

#4382 2016-10-12 15:11

marcsi1950
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia csumpimalac!
Sablont én nem találtam a dobozban, de azért igyekszem annyira kivágni a zsákot, hogy kényelmes legyen, kicsi hézag marad. A férjemnek sikerült "jó" sztómát csinálni, mert eléggé kiemelkedik, és így szépen rá lehet illeszteni a zsákot. A pirosság jelenleg csökkent.
Köszi a választ.
Üdvözlettel: Marcsi

Nincs jelen

 

#4383 2016-10-12 15:23

marcsi1950
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Zsoltiihh!
Azt én is észrevettem, - mert a férjemnek én cserélem a zsákot - hogy a sztóma mellett van még kis tisztulás, de remélem mielõbb befejezõdik. Neki sajnos ezt végleg csinálták, nem volt más megoldás.
Köszi a választ.
Üdvözlettel: Marcsi

Nincs jelen

 

#4384 2016-10-12 17:45

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia marcsi1950!
A zsákos dobozban kell lenni sablonnak ,úgy néz ki mint a céltábla.
Mivel még friss a sztóma kb 2 hónapig változik az alakja mérete s emiatt az elején méregetni célszerû.
Ha ezt nem mutatták volna a kórházban:írólapot félbe hajtani a sztóma fölé helyezni s bejelölni a két szélét,ugyanezt sztóma alá s bejelölés megint.A kapott vonalakt kör formában összekötni s kivágni ollóval.
Ha megvan az írólap lesz a sablon.Zsák fóliájára rámásolni kapott körcikkett s mehet a vágás.
Célszerû felhelyezés elõtt ujjal körbe sorjázni a kivágott részt.Hõre lágyuló anyagból van s nem sérti fel a friss sztómát ezáltal.Lehet fog picit vérezni a sztóma de nem biztos.Ez is természetes, s nem kell egybõl megijedni.

Nincs jelen

 

#4385 2016-10-12 17:55

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ildiko86!

Ileosztomásoknak sosem lesz kemény székletük, esetleg sûrûbb. Nekem is van, hogy egy-két óra alatt átmegy a kaja. Többször kell enni keveset, ha megéhezik az ember. Meg inni.

Nincs jelen

 

#4386 2016-10-12 20:32

Ildiko86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia csumpimalac!
Köszönöm, megnyugodtam, mert már nagyon aggódtam ez miatt!
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#4387 2016-10-18 00:40

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én még mindig egy kicsit nagyobbra vágom, a pasztával "körbeagyagozom" medves ujjal, ráhajszárítózok és ennyi, pedig már 3 éve sztómás vagyok, viszont így érzem biztosnak. Heti max. 2x elég így cserélni, de többnyire 1x. A méretet úgy is ki lehet próbálni hogy a kivágott zsákot azelõtt odapróbálja az ember mielõtt lehúzná a mûanyag fóliát, tehát mielõtt még tapadna.

Ha egész felületen piros az lehet ócska zsák miatt is. Valamiért a kórházban mindenkinek convatec-et írnak fel, holott a coloplast fényévekkel jobb. Ugyanannyiba kerül és még házhoz is viszik.

Nincs jelen

 

#4388 2017-02-16 14:47

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Évek óta a BBraun Felxima Flow Control zsákot  használom, ami lereszthetõ.
Nemrég irattam, de ezt nem tudták felítni, csak a BBraun RollUp-ot, ami mint kiderült tök más.

Szenvedek vele, abszolút nem lehet higénikusan leereszteni. AZ Alsó erdõsorban nem tudják visszacserélni. EZ a negyed év a következõ reeptiratásig halál lesz.

Nincsen valakinek véletelnül elfekvõben elad néhány 2- doboz normális zsákja?

Nincs jelen

 

#4389 2017-02-16 21:05

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia.
Én tudok küldeni coloplast egyrészes, leereszthezõ zsákot. Nekem ez bevált és van felesleges, mert nem cserélem minden nap.
Feherne.anna@gmail.com
Keress bátran!! 😉

Nincs jelen

 

#4390 2017-03-28 12:32

katóka1962
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok.
Nagyon régen voltam fent,amikor itt jártam kicsit úgy éreztem rossz hatással van rám amiket olvastam.
2013.02.01-én volt amikor elõször írtam az oldalra,sajnos a "vro" nevemmel nem tudtam belépni.
Most 2017-et írunk.szeretném jelezni azoknak akik elvannak keseredve,és nem találnak reményt,higgyék el van.
Én is reményvesztett voltam,2012-ben mûtöttek,ezzel együtt kell élni és lehet is.
Remélem levelem kicsi vigaszt nyújtott valakinek.
Jelentkezem sûrûbben.
Vigyázzatok magatokra.
Ha lenne kérdésetek az email.címemre írhatok nem titkos.

Kata.

Nincs jelen

 

#4391 2017-05-28 06:18

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Nem tudtok valamit viszkedes ellen? Ha leveszem a zsakot ugy viszked, hogy veresre tudnam kaparni.

Nincs jelen

 

#4392 2017-05-28 18:21

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence! Stomic bõrápoló krém.A zsák miatt viszket,lehet váltanod kellene más termékre.

Nincs jelen

 

#4393 2017-06-02 15:53

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm Zsolti. Stomic-ot krémet használok. Zsákot nem tudok másikat használni, próbáltam mind. Coloplast marad csak fent biztonságosan, dansac még használható, de nekem nyáron melegben az nem marad fent teljesen használhatatlan számomra.

Nincs jelen

 

#4394 2017-06-04 09:08

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence!
B Braun terméket használtál már?Nekem most ez van s ragasztó nélkül fenn marad.
Ám nekem is szokott viszketni néha de próbálom elviselni inkább mint kapargatni.

Nincs jelen

 

#4395 2017-06-08 20:53

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Igen probaltam nekem az nagyon nem jott be. Most heti 2szer cserelem lehet 1szer is kibirna de nem merem azt meg bevallalni. Most ,hogy ritkabban cserelem jobb, mikor fent van nem viszked. Mikor leveszem akkor mar baj van veresre tudom kaparni, de megkell allni valahogy

Nincs jelen

 

#4396 2017-06-24 13:06

marcsi1950
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Van 3 bontatlan doboz Mediszintech "Egyrészes öntapadó hidrokolloid zsák" nyitott COLO 60/H. Ha valakinek szüksége van ilyen zsákra szívesen elküldöm. Mindenkinek jobbulást kívánok!! Marcsi

Nincs jelen

 

#4397 2017-06-26 15:54

motty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia, Bence! Ezt is próbáltad már http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&t … xi-720-ml? Teljesen más, mint a régebbi BBraunok, azok nekünk se váltak be, rögtön lökõdtek le. Mi hasonló cipõben jártunk, mint Te: a Coloplast lett volna a legjobb, de jött a bõrpír és a viszketés egyre elviselhetetlenebbül; a Dansac is jó volt egy ideig, aztán az sem. A BBraun Flexima Active két okból is nagyon bevált: egyrészt nagyon puha az alaplapja, és olyan jól tapad, hogy sokszor úgy kell lecibálni 2 vagy 3 nap után (a többi zsák nálunk 1 napot bírt, esetleg 2-t). Másrészt van "ablakos" változata is, aminél el van vágva vízszintesen a külsõ drapp rész, a belsõ zsákrész pedig átlátszó. Így félre lehet hajtani a felsõ részt, és lehet látni a sztómát és a közvetlen környékét. Ez felrakáskor is segítség lehet és késõbb is könnyebb látni, hogy kell-e cserélni. Lehet venni hozzá olyan kencét is, ami egyszerre bõrápoló és rövid száradási idõ után meg segíti a tapadást. Ez van, akinek nagyon bevált, nekünk sajnos csak egy ideig mûködött, aztán rontotta a zsák tapadását. De a Convatec-nek és a Coloplastnak is van zsáktapadást segítõ kendõcskéje többféle is, esetleg ezek védhetik is a bõrödet a zsák ragasztójától.

Nincs jelen

 

#4398 2017-07-03 21:28

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Ezt meg azt hiszem nem probaltam. Convatec (zold kendonek hivom) azt rendszeresen hasznalom, de mar arra is gondoltam nem-e ettol van a viszketes. Lehet szaritja a bort. Mostanabban ,hogy ritkan cserelem jobb. A baj ott van mikor leveszem es elkezdem torolgetni akkor kezd el viszkedni es van, hogy annyit kaparim ,hogy verezni kezd. Pasztat is mindig hasznalok mert kulonben lejonn, az alkolos paszta lehet art a bornek hosszu idoutab?! Nem tudom; de ha ugy van akkor sem tudom elhagyni azt!

Nincs jelen

 

#4399 2017-07-24 19:44

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Tudja valaki, hogy erhetem el azt hiszem Dori nevu felhasznaloi nevvel van itt fent, o szokott kuldeni zsakokat probara 2evente jar alanyi jogon.

Nincs jelen

 

#4400 2017-07-25 07:25

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence,


Itt a honlap, rajta Dóri neve és elérhetõsége   http://www.vanholnap.eu/

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB