#7451 2016-12-29 23:58

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ezek tényleg jó hírek! Örülök!
Én ennyi levest, mint a héten, nem is tudom, hogy ettem-e valaha.
Ha üres harántra eszem, kutya bajom. Csak tudnám, miért tartott évekig rájönni és kijönni belõle...
Ettõl függetlenül a vérképem is rengeteget javult, koleszterin, húgysav egyebek...
Akkor ennél csak még jobb évet kívánhatok nektek! :-)

Nincs jelen

 

#7452 2016-12-31 05:41

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nincs jelen

 

#7453 2017-01-11 21:03

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ma kondiztam 1 órát.....aztán letusoltam és sétáltam a városban. Furcsa volt. Legalább 8 éve nem volt ilyen....nyugodtan sétáltam és nem voltam rosszul. Nem volt wc para, görcsök.....élveztem a sétát, hihetetlenül szabadnak éreztem magam......leírhatatlanul boldog vagyok :)

Szóval van ennek kezdete és vége is. Van remény srácok, lányok.

Nincs jelen

 

#7454 2017-01-12 00:52

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A karácsony és ez az idõszak nem véletlenül a szelepek ünnepe :-))

Nincs jelen

 

#7455 2017-01-12 08:39

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt egy kérdésem lenne voltál valaha ételérzékenység vizsgálaton (nem az allergián  az intolerancián) ha voltál te azzal a betegséged során nem foglalkoztál ? mert ugyebár ilyen bélbajok esetén elõfordulhat hogy ezt nem birsz azt nem birsz de ugy látom mindent tolsz befele hála az égnek na de korábban is így volt ? köszi a választ és örülök, hogy jobban vagy !!

Nincs jelen

 

#7456 2017-01-12 09:48

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én igy indulnék el talán ez megoldás lenne ? : normix majd egy idõ után probiotikum és közben diéta (cukor,glutén,keményítõ) aztán meg jöhetne a csoda, de ebben benne van az is hogy visszaesik az ember. Ebben az elméletben a stresszt mint faktort kizártam az ha van baszhatja az ember az csak rásegít erre a betegségre. Ez az elmélet a baktériumok üldözésérõl szól. (mivel kizártam minden pszichológiai baromságot) Csupán igy van ahogy pt mondja vissza kellene állítani valahogy a gépezetet...Azt hozzáteszem, hogy amikor tengerparton sütettem a hasam jobb volt a gépezet ( a D vitamin is segíthet talán ) Ha megoldjátok hogy elmentek jógázni meg tuti kiegyensúlyozottak lesztek az még rohadt kevés, onnantól jön a táplálék...

Nincs jelen

 

#7457 2017-01-13 22:32

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

ujra itt.... volt egy jo évem, úgy látszik ennek most vége :(, de lgalább most már tudom, hgoy a stressz okozza a korulmények, az élethelyzet... azt kell megoldanom és akkor minden bajom eslzáll... majd egy évig hawaii volt....

Nincs jelen

 

#7458 2017-01-16 23:21

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Voltam ételintolarencia vizsgálaton. Ki is hagytam azokat a kajákat jó sokáig. Aztán csak még rosszabbul lettem.

A nagy áttörés:
-Nem hagytam abba az allergiás gyógyszerem szedését a parlagfûszezon után sem (Aerius, este 1 szem)
-Levettek pár polipot. Minden leletem negatív. (Lelki megnyugvás, hogy nincs nagy gond)
-Amit lehetett gyógyszert elhagytam, csak a reggeli 1 szem coaxil esti 1 szem aerius maradt.
-Jött 2 doboz normix kúra.

Eddig még cefetül voltam.....és utána is 1-2 hétig még kb. mert a normix mellé toltam a probiotikumot.
Abbahagytam a probiót és jobban lettem. Szedtem a probiót...megint szarabbul lettem...betoltam még egy szem normixot. Probiot elfelejtettem. Azóta sem szedek szemeset.....csak napi 1 citromos activia reggel, néha este is.
Szóval érdekes módon a probio mint ha fokozta volna a tüneteket...nem tetszett a szervezetnek a baktérium....ha azt mondják, hogy jó baci akkor se. Viszont a normixos tisztulás az jót tett.

Ezek után elkezdtem zabálni mindent, szó szerint. Cigizek is...amennyi jól esik. Megnyugtat és ez kulcs szempont szerintem....lassítja a vérkeringést....lehet a beleket is...nem tudom.
Napról napra jobban lettem. Anyám már röhögött rajtam, hogy 4 napig egyfolytában francia salátát ettem, holott évekig rá se mertem nézni. Most semmi bajom tõle...sõt imádja a belem.

És még egy érdekes momentum. Évente 1-2 alkalommal ha iszok.....na most jól odatettem a rendszernek. Végig vedeltem egy éjszakát. Másnap számítottam az ûber hasmarsra...szétrobbanó seggre XD ..és semmi :o csak lestem....ez után még jobban lettem. És napról napra egyre jobb......már a coaxilt is elhagytam. Csak az aerius maradt...+ napi 3-5 szál cigi...ahogy épp jól esik. Inkább a cigi mint a fosás :D

Egyébként visszagondolva régen is volt ilyen ibs szerû érzés néha, de akkor nem annak fogtam fel...egyszerû hasmarsnak....és fiatalon elég sokat szeszeltem....és ez után elmúlt a hasmars.
Szóval a bélfertõtlenítés eléggé kulcsfontosságúnak látszik nekem....normix...vagy sok házipálinka....mint ha nyomnának egy resetet....

Szerkesztette: pt (2017-01-16 23:25)

Nincs jelen

 

#7459 2017-01-17 09:41

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

amikor felborul a bélflóra akkor ott hisztamin gondok is elõfordulhat az aerius ezért is segíthet, a coaxil a stressz ellen a normix a reset gomb. ==> mindenkinek el kellene gezdeni ezt akkor lenne egy mintánk mondjuk 50 emberbõl hánynál értünk el javulást :)

Nincs jelen

 

#7460 2017-01-17 15:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ebbõl pedig 25 (véletlenszerûen kiválasztva úgy hogy a kísérlet készítõi sem tudják melyik 25) csak placebo-t kapjon.
Anélkül a teszt nem sokat ér :P

Nincs jelen

 

#7461 2017-01-18 08:44

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Rigor te öreg harcos vagy nem hallottál valamit ami segíthet ? :) én nem foglalkoznék ezzel hidd el nem érdekelne hogy hol ilyen hol olyan az emésztésem leszarom szó szerint, de amikor az izületeket baszogatja a betegség akkor már mérges vagyok. Az olyan gasztros doki diplomáját meg azonnal bevonnám aki csak a vizsgálat után röhög és azt mondja "nyugalom lesz még rosszabb is " a jó  édes ....t

Nincs jelen

 

#7462 2017-01-18 14:27

havastáj
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nem akartam fellépni, de csak azért nem , mert sajnos, ha ide fellépek sok olyat is olvasok amitõl nagyok félek és megijeszt. De aki ismer, tudja a sztorimat, aki nem annak röviden leírom, tanulságképpen:

Alapvetõen hasmenõs típus voltam mindíg, apukám is az, de nem volt konkrét betegségünk, nekem az autoimmun pajzsmirigygyulladás van alulmûködéssel 8-9 éve meg.
2013 októberében egy több hetes hasmenés,hõemelkedéssel..és azóta is hol megszûnõ hol elõjövõ tünetek.
11 gasztroenterológusnál jártam, igen tizenegy ez alatt az idõszak alatt. Nagy neveknél is, mint Dr. Kovács Ágota, Dr. Bene László, Dr. Madácsy László...stb
rengeteg vizsgálatom volt, MR, CT, hasi UH, havonta labor, széklet calprotectin, tükrözés egyszer gyomor, majd 3x vastagbél, szövettanok...minden de minden negatív.
Pszichiátriaára küldtek, ahol SSRI t kaptam , citapramot, mely egy ideig tényleg jó volt.....na itt jön be sztem az agy bél kapcsolat.
SZóval mérhetetlen sok elkeseredés, tönkrementem anyagilag ebbe az egészbe a sok magánorvos miatt, család minden minden mindeki azt mondta elege van belõlem. Térjek észhez, mert mindenem negatív, olyan nincs , hogy 11 gasztróüs téved és ennyi orvos félrediagnosztizál. Jött a sok szent beszéd.
Amíg úgy nem döntöttem elmegyek saját akaratból saját pénzen még egy tükrözésre decemberben. Megnézte a fõorvosasszony a beleimet, minden gyönyörû, még apró pici gyulladás semmi sem látszódik!! Papíromra ráírva: Organikus ok kizárható
Januárban megjött a szövettan: több helyrõl vett szövetmintát 4 helyrõl, és eddig csak a vastagbél bal oldaláról vettek, most a jobb oldalról is, eredmény: Kollagén colitisz, mikroszkopikus kolitisz
Kérdeztem, hogy ennek a következménye az lesz, hogy kolitiszes leszek? Azt mondta nem, ez nem olyan, mint a tyúk meg a tojás. A két betegség neve hasonlít, de más.
3 és fél év irdatlan sok pénz és megvan a diagnózis. Ez is autoimmun betegség. Budenfalkot kaptam....9mg, még nem kezdtem el szedni, mert nem döntöttem el, hogy jó e, ha a most úgy ahogy meglevõ beleimre szteroidot nyomok, meg ha rosszabbul leszek akkor meg mi fog használni? Semmi?
Szóval a visszatérõ 37.0, 37,1 es hõemelkedések, a fogyás, a hasmenés sajnos csak jól sejtettem én, hogy rejteget valamit. Csupán a jobb colon félbõl is kellett volna szövetmintát venni, nem mindíg csak a balból.
És ez is véletlen, hogy elkapták?
Egyik szemem sír a másik meg elkomolyodik. Igaz nem azt mondták, hogy halálos beteg vagyok, de azért na....
Azért nem szeretnék nagyon feljárni erre az oldalra, mert ha olyat olvasok, hogy huu nekem is mikroszkopikus colitiszem van és már kivették a belem...stb az teljesen tönkretenne lelkileg, nem bírnám elviselni, de tanulság képpen írtam. Akit érdekel facebookon megtalálható vagyok az irritábilis bélszindrómások csopijában, facebookon segítek bárkinek. A lényeg, ha tükrözésre mentek, mondjátok a dokinak, hogy a jobb oldalról és több helyrõl vegyen szövetmintát!! Ja és a patológus se mindegy, hogy ki nézi a szövettant!
Ilyen dolog ez. Sajnos. :(

Nincs jelen

 

#7463 2017-01-18 15:28

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Fogalmam sincs, az ízületekkel nekem is gondjaim vannak, semmi nem használt, csak ha nagyon bedurran akkor egy rövid meloxan kúra, de azt nem lehet állandóan szedni, illetve akinek még van vastagbele annak lehet hogy felejtõs is.

Nincs jelen

 

#7464 2017-01-18 16:10

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Peeti, ha nagyon fáj, akkor mindenképp menj el reumatológushoz. Nekem eleinte csak izomláz szerû fájdalom volt, vagy mintha elfeküdtem volna, de aztán eldurvult. Egy idõ után már menni is csak segítséggel tudtam, azt azért ne várd meg! Metoject-et adtak, ami jó a hasnak is, mert immunszupresszáns. Azért kapom injekcióba, mert így a hasamat sem cseszi szét. Így 0 izületi fájdalmam van és jól kiegészíti a többi gyulladássökkentõt is. Az emésztésem is javult tõle.

Szerkesztette: QpaK (2017-01-18 16:26)

Nincs jelen

 

#7465 2017-01-18 23:15

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Az összes probiotikumtól én csak szarabbul voltam.Többfélet is próbáltam mind rossz volt.Én nem vagyok hajlandó szedni akárki akármit mond.Tavaly januárban egy doboz normix szépen rendbe tette a kontaminált vékonybél szindrómámat.Egy évig el is voltam de pár hete megint puffadok.Most fejeztem be a normix szedését de most valahogy nem hatott olyan jól.Gondolkodom egy újabb doboz szedésén.Egyébként nálam nem okoz semmi mellékhatást,se hasmenést se semmit.
Én 8 éve nem cigizek de nagyon szivesen szívnám én is mert mai napig hiányzik,de ismerem magam ,a kezdeti napi 1-2 szálból hamar 1 doboz lenne újra.Ezt pedig nem akarom.Sajnos egy dohányos mindig talál valami okot azért azért hogy rágyújthasson.Ha jó napja van azért ,ha rossz azért.Ha van rajta sapka azért...

Nincs jelen

 

#7466 2017-01-28 22:37

pettra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Helló, mostanában egészen elviselhetõ a  helyzetem, igaz, hogy szinte állandóan szedem az imodiumot, de ha ez kell, hát ez kell. Az a tayuya nevû valami baromság, lehet, hogy másnak használ, nálam pont annyit ért, mint a szentelt víz. Most éppen az MSM-re kattantam rá, nagyon szépeket írnak róla, és a Proenzi3 formátumot szedem, mert van egy nagy dobozzal, azt is meg kell enni, ráadásul jó az ízületeknek is :) Ez állítólag a bennünk élõ mindenféle paraziták ellen is hat valamicskét, ez is az egyik rögeszmém, hogy lehet ennek az egésznek valami ilyen egészen prózai oka, egy hülye kis kártevõ, amit senki se keres. A görcsök ellen hatásos az Unicum, bár lehet, hogy bármilyen pálinka megtenné ugyanezt, és hát nem lehet folyamatosan szeszen élni. Ti  még fiatalok vagytok, érthetõ,  hogy vizsgáltatjátok magatokat, én már ezzel felhagytam, valahogy nem hiszek benne, hogy bármi értelme lenne. Ha legalább azt a fóbiát le tudná gyõzni az ember, hogyha nincs wc elérhetõ közelségben, akkor belehal, hát egészen elviselhetõ lenne...

Nincs jelen

 

#7467 2017-01-29 09:21

Lift
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!
Nekem évek óta puffadásom van, a régi napi 1 normális helyett most napi 3-4 székelés, általában hígabb de nem is vízszerû.
Hagymára soha nem voltam allergiás, a magvakra sem, annyit ettem amennyit akartam. Most meg a legkissebb hagymától is írtózatos hasfájás és hasmenésem van. A diótól konkrétan majdnem elájulok annyira émelygek tõle.
Székelés elõtt hasfájás, hátfájás jelentkezik.
A puffadás és hõemelkedés az állandó tünet.
Vérkép: negatív
Étel és laktóz intolerancia: negatív
vastagbél tükrözés: mikrofekélyek láthatóak, terminelus illenium területén gyulladás, de biopszia eredménye negatív, IBD-re utaló jelek nincsenek.
Gyomortükrözés: gyomorszáj nyitva, nyelõcsõben gyulladás, de amúgy minden negatív.
Gastrós elküldött hogy nála minden ok.

De az állandó puffadás, gyakori hasfájdalom rendszeresen van.  Én még mindig az IBD-re gyanakszom de ha a gastros szerint csak "nem fertõzéses gastroenteritis és colitis" akkor én mit tudok tenni?

Probiotikumok ( protexi, re+ general stb) csak ideiglenes javulást hoznak.

Nincs jelen

 

#7468 2017-02-01 02:01

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Fentrõl lefelé tedd rendbe az emésztésedet!
Egyél reggelente zsírt (pl. tojás), hogy az epe ki tudjon ürülni.
Aztán jöhet a többi és a türelem...

Nincs jelen

 

#7469 2017-02-12 14:41

Elza88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Tudtok ajánlani jó gasztros orvost magánba aki olcsóbb esetleg tbre vegzi a vizsgálatokat? Pest környékén? Illetve bélgyulladásra nektek milyen gyógyszer használt?

Köszi

Nincs jelen

 

#7470 2017-02-12 20:47

Gemini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!



Nagyon régen írtam hozzászólást, de olvasom a fórumot és update vagyok.
Szeretnék nektek egy terápiáról beszámolni, ami nálam végre valahára jelentõs javulást (gyógyulást?) hozott.
Röviden az esetem: 2009. januárjától robbant be nálam az IBS egy nagyon brutális ételmérgezést (hányás-hasmenés 3 napig, megállíthatalanul) követõen. Hiába gyógyultam meg illetve éltem túl, azután az emésztésem mintha megõrült volna. Nekem a hasmenéses IBS lett a diagnózis. Túlestem minden vizsgálaton ami szóba jöhet, nagyon sokat magánúton csináltattam meg és 2011-ben a colonoszkópiáa is rávettem a 4. gasztrodokimat. Minden leletem full negatív lett, csodálatos vérképekkel. 2009-2011-ig tartott a legdurvább idõszak, amikor minden kaja kijött belõlem az étkezések után kb. 5 perccel. Sokszor elõfordult, hogy kétszer indultam el a munkahelyemre, mert a metrótól vissza kellett szaladnom a WC-re. A kiszámíthatatlan emésztés magával hozta az erõs szorongást, pánikolást az utazásoktól, levert hangulatot, elkeseredettséget stb. stb. Szerintem ezt nem kell részleteznem, majdnem mindenki ismeri ezeket az érzéseket aki (jobb híján) IBS-es. 2011-tõl sokat lendített rajtam a homeopátia, valamennyire az akupunktúra (leginkább a stresszoldó/nyugtató hatását éreztem) és persze kipróbáltam mindenféle probiotikumot, gyógynövényes szert, teát, kapszulát stb. stb. A legtöbb cucc átmeneti, rövid javulást okozott. A lelki és stressz problémákon sokat segített a pszichoterápia, ebbe már hamarabb is bele kellett volna vágnom. Vol,t mit feldolgoznom és az IBS-es paráimat is ki tudtam beszélni magamból. Szóval 2011-tõl már lassú javulás indult be, folyamatos kutakodásomnak és kísérletezésemnek a témában. Antidepresszánst soha nem szedtem, pedig egyszer felírta az egyik gasztrodoki, jobb ötlet híján (fõleg a WC-zés miatti pánikolás miatt), de nem váltottam ki. 2015-re egész jól lettem, de a nagyon erõs puffadás és gázosodás fõleg étkezések után, abszolút megmaradt. A pánikolást és rossz közérzetet, lehangoltságot és önsajnálatot sikerült legyõznöm egy nagyon jó tanácsadó segítségével.
Szóval 2016. decemberében elmentem az ötödik gasztrodokihoz, akit nagyon dicsértek és ajánlottak nekem. Gondoltam teszek egy próbát, úgyis már régen voltam orvosnál a témával kapcsolatban. Elhatároztam, hogy feliratom a Normixot, mert az erõs puffadás és egyebek erõs gyanút adtak a kontaminált vékonybélre.
A gyanúm beigazolódott! Az orvos megerõsítette, hogy a tüneteim klasszikusan ebbe az irányba mutatnak (kontaminált vékonybél szindróma=dysbacteriosis). Találtam ehhez egy rövid és tömör leírást itt:
https://www.endo-kapszula.hu/Kezelesein … acteriosis
JA egyébként nálam csináltak H2 kilégzési és laktulóz tesztet is, ami azt hittem, hogy negatív...Kiderült, hogy a kütyük nem mûködtek megfelelõen, ezért értékelhetetlen eredményt adtak, ami senkinek sem tûnt fel korábban.Az ötödik gasztrodoki egybõl kiszúrta, hogy ezek a tesztek nem negatívak, hanem vmi miatt nem sikerültek, meg kellett volna ismételni õket...
Elmondta, hogy a dysb-ra van egy jól bevált protokoll, ami eddig szinte mindenkinek segített aki végigcsinálta.
Így néz ki:
1. nap: Hashajtás spéci porral, amit colonoscopia elõtt szoktak adni, egész nap szigorú diéta
2-11. nap: Normix+Klion szedése egyszerre!!!
12. naptól min. 3 hétig: Protexin Balance szedése (visszaépítés miatt).
Hát mondjuk én nagyon tartottam az egész eljárástól, a Klion elég durva gyógyszer plusz még mellé Normix is?? Na hát soha jobban nem voltam, mint amikor szedtem ezeket a gyógyszereket (melékhatást nem tapasztaltam). Gyönyörûen megemésztettem végre mindent, a puffadás azonnal megszûnt. Kb. 1 hónapja már csak a Protexint szedem, de a jó állapot még mindig tart. Persze nem eszek pacalpörköltet, vagy egy fél disznót, de amúgy szinte mindent, változatosan és jó minõségben. Az ételek minõségére egyébként is igyekszem odafigyelni, sokat fõzök magamnak, kerülöm a tartósított ételeket stb.
Annyira szuper nyugodtan beülni egy étterembe, társasággal és nem azon szorongani, hogy jaj mi lesz ha eszek! Mit szólnak, hogy állandóan a wc-re rohangálok, leplezni a durva puffadást és a szomorúságot emiatt. Ahogy az emésztésem rendezõdött (kb. olyan 80-90%-nak nevezném) a kedvem is sokkal jobb lett. Egy baráti meghívást nem mondok le amiatt, mert étteremben leszünk, sõt én kezdeményezek ilyen helyzeteket, hogy bepótoljam az elmúlt éveket. :-)))
Nem tudom, hogy meddig tart az aranyélet, remélem minél tovább! Majd meglátjuk. Sajnos abban nem hiszek, hogy az én emésztésem valaha is tökéletes, 100 %-os lesz, mert azért az IBS-es érzékenység/irritáltság bizonyos ételekre vagy stresszes helyzetekre most is jelen van, csak nem olyan durván.
Ja és ennek köszönhetõen végre rávettem magamat a rendszeres sportolásra is, ami szerintem szintén jót tesz illetve pozitívan hat testileg-lelkileg egyaránt. JElenleg a szokásos vitaminokon (MAgneB6, D, Cink, Szelén) és a probiotikumon kívül nem szedek semmi mást. Nem hiányzik.
Néha azért belegondolok, hogy mi lett volna ha ezt a terápiát évekkel ezelõtt elõadja nekem az egyik gasztrodoki a négybõl akikhez fordultam 2009-2016-ig (mindegyik a szakmában jónevû Bp-en), akkor kb. spóroltam volna min. egy autó árát...az egyéb negatívumokról most nem is beszélek.
Remélem tudtam segíteni azoknak, akik hasonló tünetekkel szenvednek és nem találtak még eddig megoldást. Szívesen megadom privátban a gasztroenterológus nevét és elérhetõségét (magánrendelés!), mert tényleg profi szakember, abszolút megértõ volt és empatikus. Kár, hogy nem találtam rá hamarabb...

Nincs jelen

 

#7471 2017-02-13 06:24

Zsuzsii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Augusztusban írtam le a történetemet elõször, majd késõbb újra jelentkeztem, mert sok éves szenvedés után javulás mutatkozott. Az állapotom októberre olyan elviselhetetlen lett, minden napos hasmenések, rengeteg nyák, véres nyák, és görcs minden falat étel után, végbélgörcs és utána napokig tartó fájdalom. Sima fõtt rizsen kívül már semmit nem mertem enni, nagyon lefogytam. semmi sem segített, teljes depresszióba estem. olyan hosszú ideje szenvedtem már, sehová nem tudtam menni, egész nap csak görcsöltem. minden leletem nekem is negatív volt, tükrözések, székletek, vér, kilégzések, stb... Ekkor felkerestem a 3. gasztroenterológust, Prof. Banai Jánost, aki szakértelmével és kivételesen emberséges bánásmódjával volt az, aki végre segített. Az elsõ orvos, aki gyógyszert adott az IBS miatt kialakult proctocolitisemre, ami egy bélgyulladás (nem colitis ulcerosa!), ami a vastagbél alsó és végbél részt érinti. Azt mondta, lehet, hogy a biopsziák negatívak, de a tünetek alapján biztosan van mikroszkópikus kolitisz a belemben. Elsõzör adott Salazopyrint, azt szedtem egy hónapig, kevéssé segített, és iszonyatos puffadások kínoztak közben, amikor úgy érzed, hogy pumpálnak, és szétszakadsz, és csak fetrengni tudsz a fájdalomtól. Továbbra sem tudtam enni. Aztán Medrolra váltotta a szteroidot, majd Saloflak beöntést kaptam egy hónapra, Normix kúrát írt, aztán pár hónap múlva egy újabbat, nagyobb adaggal. És pszichiáterhez küldött a betegség miatti depresszióm kezelésére. Azt mondta, nem fogok kijönni ebbõl pszichoterápia nélkül, és szerinte antidepresszáns is kell a depresszióra és az IBS-re, ami az agy-bél mûködés funkcionális zavarára vezethetõ vissza. Ekkor semmit nem tudtam enni, és sírtam, amikor a tüneteimet meséltem neki. Itt volt a mélypont, új életet kezdtem. Meditálni kezdtem. Pszichiáterhez mentem, és én is sajnálom, hogy nem korábban. bõven volt/van mit kezelni érzelmi téren. Ne higgyétek, hogy a stressz az csak munahelyi lehet, és csak idegeskedésben mutatkozhat. nálam az érzelmi stressz és pszichés túlérzékenység van. Antidepresszánst kaptam, ami rendbe rakja az agy kémiáját, rugalmassá teszi az agysejteket, alátámasztja a pszichoterápiát. Nem csak depresszióra adják, ne gondoljátok. A pszichiáterem mindig mondja, hogy ezzel nincs mit veszíteni, az IBS-re igazoltan alkalmazzák, mert az IBS-nek a szerotoninhoz is nagyon sok köze van, mert a szerotonin 90%-a bélben található. nyugaton már régóta alkalmazzák a funkcionális bélbetegségekre. Ez nem olyan, mint egy nyugtató, teljesen másképp hat. és nem kell örökké szednem, csak amíg az agy leáll a hibás reakcióival, amiket az ételre ad, és egy jó mechanizmust megszilárdít.
Most 4 hónapja szedem a Medrolt 2x4 mg-ot, és azóta járok a pszichiáterhez is. Spirituális útat is találtam, de azt most nem keverném ide, bár biztosan érzem, hogy sok mindenben támogatja a pszichés részét a dolognak. Mára szinte teljesen meggyógyultam. Visszavezettem a tejtermékeket, olajos magvakat, zöldségeket, elõször csak fõve, párolva, majd nyersen is, a gyümölcsöket. Én sem merek marhahússal vagy más durvasággal próbálkozni. Kávét és alkoholt már soha nem fogok inni, és a zsírszegény életmódot be kell tartani a hasmenéses IBS-nél. Kérlek, ne is írjatok javasoljátok másoknak, hogy mit egyenek, pláne nem, hogy zsírt egyenek. ez szerintem felelõtlenség, minden IBS protokollból világos, hogy a zsír és a cukor egyértelmûen olyan agyi választ váltanak ki, ami IBS-es tüneteket felerõsíti. Egyéni érzékenységtõl és állapottól függõen a tej és a glutén és a rostok is mehetnek, de akinek nagyon slyos tünetei vannak, az jobban jár, ha a kolitiszes diétát tartja, és próbálgatja, mitõl nincs jól, és mit ehet. Ez egy spirál, és a kiút belõle nagyon összetett. (már akinek tényleg IBS-e van, mert aki azt írja, hogy pár hete puffad, az még szerintem semmit nem jelent, és nem lehet rá azt mondani, hogy IBS)
Havastjához csatlakozom, nekem tehát a szteroid és a pszichoterápia+antidepresszáns, és az állapotomnak megfelelõ kímélõ étrend segített. higgyétek el, meg lehet gyógyulni. én újjászülettem, egy új életet kaptam. nem a régit, mert olyan viszont már valószínûleg sosem lesz, de egy nagyon élhetõt kaptam.
ne adjátok fel, és keressétek a megoldást. nem igaz, hogy ha minden lelet negatív, semmi bajod. Ez a legalattomosabb. Én szívbõl ajánlom Prof. Banai Jánost, rögtön megtaláljátok hol rendel, nem reklámnak szánom. Magyarországon kiemelkedõ szaktekintély, komolyan vesz és hihetetlen empatikus, követi a nyugati kutatásokat, képben van az IBS összetett kezelési módjaival. Rendszeresen kell járnom kontrollra, és mindannyiszor részletesen érdeklõdik, mit eszek, milyen tüneteim vannak, fizikai vizsgálatot is csinál, borzasztó alapos. és felírja a gyógyszereket, amiket az összes többi nem írt fel.
Mindenkinek sok kitartást kívánok a betegséghez, és mielõbbi gyógyulást.

Nincs jelen

 

#7472 2017-02-13 22:07

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Zsuzsi,

A magam részérõl is örülök, hogy jobban vagy, de ez az antidepresszàns sztori elég baljósan hangzik!
Légy nagyon óvatos ezzel, amit a pszichiàtria elõad a maga területén az mindig dogmatikus, tudomànyos köntösben.
A tapasztalatod fontos, de fel nem fogom mi köze pont a szerotoninnak az Ibs-hez Ibd-hez? Okés hogy jobban vagy, de vigyàzz az agyat stimulàló szerekkel.
Ha màr teràpia, akkor inkàbb pszichológus, vagy gyógyszermentes felkészült terpeuta. A stressz kérdés, gyerekkori lenyomatok stb. el vannak túlozva ezeknél a kérdéseknél. Nem hiszek màr olyan felvetésekben, hogy a bélflóra mentàlis alapon pusztul, vagy mentàlis okok miatt pörög túl az immumnrendszer, ami szétcseszi a bélfalat. Ez inkàbb biokémia, anyagcsre zavar, autoimmunitàs stb.

Nekem az evolúciós étrend jött be, Scd/paleot javaslok mindenkinek, súlyos Ibs-bõl így gyógyulok.
Szóval a pszichiàterrel és az antidepresszànssal óvatosan!

Nincs jelen

 

#7473 2017-02-14 01:04

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Gemini

"minden kaja kijött belõlem az étkezések után kb. 5 perccel"
NEM a kaja jött ki belõled, hanem a haránt vastagbél tartalma!
Nekem is ilyenem volt és jól el is mentem miatta más irányba. A lényeg, hogy ha wc után eszel (bármit!), nem lesz ilyen élményed, mert nem lesz, ami ürüljön...
A gyomor telített súlya ránehezedik a haránt vastagbélre és mozgást vált ki, gyors ürítést kiváltva.

Zsuzsii
"ne is írjatok javasoljátok másoknak, hogy mit egyenek, pláne nem, hogy zsírt egyenek"
Ne haragudj, de ez egy hülyeség!
A zsír az alapja annak, hogy az agyad, az epe, a máj rendben mûködjön!
Én a helyedben a tejet felejteném el, mert szerintem nem normális, hogy felnõtt ember tejet iszik, pláne állati tejet.
Helyette persze ehetsz túrót, joghurtot, a feldolgozás miatt teljesen más a mûködése.
A zsír pedig legyen olyan zsír, mint kacsazsír, vaj, halolaj ha állati és olívaolaj, kenderolaj, tökmagolaj, lenolaj, szõlõmagolaj stb. ha növényi olajról beszélünk!
BÁRKINEK merem ajánlani ezeket, minden felmenõnk ezeket ette!
Én pl. ezt az oldalt ajánlom, de természetesen van több más is...
http://www.bathaporta.hu/

Szerkesztette: makkmarci (2017-02-14 01:05)

Nincs jelen

 

#7474 2017-02-14 06:14

Zsuzsii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

sziasztok! köszönöm a hozzászólásokat!:)

A zsír témához csak annyit, hogy persze tudnivaló, hogy a zsír szükséges alkotóeleme a szervezetünknek, sokféle élelmiszer tartalmazza is. Hozzájutunk anélkül, hogy külön zsíros tojásrántottát vagy sült tarját ennénk, fõleg éhgyomorra IBS-ben zsírszegény diétát kell folytatni, kerülni kell a zsíros, olajos ételeket. Az IBS-ben szenvedõ viszont tapasztalja, hogy a zsírfogyasztás (egyéni érzékenységtõl függõen), fõként állati, de a növényi zsírok is ugyanolyan tüneteket okoznak mint más trigger kaják. És nagyon oda kell figyelni, hogy az olajosabb ételeket és más trigger kajákat soha ne éhgyomorra egye az IBS-es!

Paleo diéta hatásosságát nem igazolták, fõleg, hogy alapjában nem fér össze a zsírszegénységgel. Mindenhol hangsúlyozzák, hogy egyéni diéta szükséges. A FODMAP látszik igazolódni, de sokaknál az sem követhetõ. Én a legsúlyosabb periódusban már csak üres erõlevest, fõtt rizst tudtam enni.
Az IBS-ben alap a zsírszegény, fûszerszegény, koffein- és alkoholmentes, hasmenséseseknél rostszegény diéta, az érzékenyeknél laktózmentes, gluténmentes, aki súlyosabb stádiumban van, annak tejmentesség.

Egy szakmai oldal az IBS diétáról:

http://www.aboutibs.org/ibs-diet/ibs-di … avoid.html

aki IBS-es, az már biztos sok helyen utánaolvasott, és rengeteg kutatás támasztja alá a szerotonin szerepét az agy-bél tengely mûködésében (bár azt még nem tudják pontosan, hogyan, mert az agykutatás még nem ilyen fejlett), és az antidepresszáns alkalmazását a funkcionális zavar helyreállításában, hagyományos pszichoterápia mellett. Elsõsorban nem a depresszióra, hanem arra adják, hogy rendbehozza az agy normális válasz küldjön a fájdalom jelekre, amik a bélbõl jönnek. Másodsorban adják ezeket a másodlagos depresszióra, ami amitt alakul ki, hogy az ember évekig nem tud enni, a folyamatos fájdalom miatt pedig különbözõ fóbiák, depresszió alakul ki. Harmadsorban adják arra a típusú csökkent stressztûrõ képességre, ami hasmenéses IBS-t okoz sokaknál.
Akit érdekel ez a téma, vagy akinek ezt tanácsolták, de idegenkedik, itt egy pár orvosi oldal. Én is idegenkedtem, de utánajártam, és rájöttem, hogy a tájékozatlanságom miatt kételkedtem.

https://www.med.unc.edu/ibs/files/educa … ssants.pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1773590/

Azt is leírják mindenhol, hogy enyhe IBS tünetekkel rendelkezõ betegeknek nincs szükségük gyógyszerekre, náluk elég a diéta, az életmódváltás és a pszichoterápia. a súlyos IBS-eseknél viszont gyógyszeres kezelés szükséges, ami lehet görcsoldó szedés akár hosszútávon is, szteroid gyull. csökkentõ vagy antidepresszáns. Én csak leírtam, nálam mi hoz fokozatos gyógyulást, ami megfelel a szakmai protokollokban leírtaknak, semmilyen alternatív humbk nincs benne. Semmi de semmi érdekem abban, hogy ezeket bárki is megfontolja, a jószándékon kívül. Viszont úgy látom, hogy gyógyulásos történet viszonylag kevés van ebben a topic-ban, sokan eltûntek azok közül, akik évekig írtak ide, és nem számoltak be a gyógyulásról, vagy arról, hol tartanak. Havastáj hozzászólása nagyon hasznos szerintem, ezért én is csatlakoztam a történetemmel.

az IBD-rõl nem mondtam semmit, mert nincs IBD-m, és ez nem is szerepelt a hozzászólásomban. a mikroszkópikus kolitiszrõl írtam, ami egy sima bélgyulladás, a hosszú távon kezeletlen IBS miatt alakul ki, és egyre súlyosabb tüneteket produkál, olyanokat, mint a colitis ulcerosa vagy a chron, de negatív leletek mellett.

Az IBS komplex terápiával igenis kezelhetõ, és ez ma már a Magyarországon is kezd ismeretes lenni a szakmában.

Nincs jelen

 

#7475 2017-02-14 21:04

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Oké Zsuzsi,

Tényleg csak az fontos, hogy jobban legyél, de amilyen gyorsan lehet az antidep. gyógyszert mielõbb építsd le.
Én is tudok honlapokat idézni, ez nem nagy ügy. Ezek szerint pl. az antidep gyógyszeres lobotómiànak tekinthetõ, ergo idõvel kinyírja az agyat. (Làsd pl. Depresszióipar c. könyv-Szendi G.)
A pszichiàtria fordítva ül a lovon. A bélgyulladàs okoz depresszív àllapotot a magas gyulladàsszint miatt, és nem az alacsony szerotonin okoz gyulladàsokat. Ez süket duma! Honnan tudod mekkora a szerotoninod? Megmérte valaki?! Nem, mert soha nem mérnek ilyet! Hoppà!
Paleo témàban elég jàratos vagyok. nem bizonyított? Tévedés, pont most gyûjtöttem össze kb. 50 gyógyulàs sztorit scd/paleo étrenden élõktõl de ennél sokkal több lesz külföldi honlapokról is.
Ja, azt ne vàrja senki, hogy Rtl híradó ezt ajànlja. Ha erre vàrtok, bajban vagytok.
Mellesleg az scd is bõven bizonyított az 50-es években, csak nem kedvezett a cukor-tej-gabona iparnak, ezért újra ki kellett talàlni. Így lett paleo ,gaps, fodmap, atkins stb. Mind jó, csak nem csinàlja senki. Igaz, kitartónak kell lenni, min 1 év, és folytatni tovàbb!

Akik csinàljàk a vàltàst, màr rég jobban vannak, és leléptek innen.
Ahogy én is, egy idõre. Talàn még írok!
Jobbulàst!

Nincs jelen

 

#7476 2017-02-18 20:51

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Végigolvastam amiket írtatok.Én nem vagyok híve ennek a Paleo téplálkozásnak ,sem Szendi Gábornak.Zsuzsival és amiket ír viszont egyet értek saját tapasztalatok alapján.

Nincs jelen

 

#7477 2017-02-18 22:41

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Tovàbbra sem Szendi a lényeg, én sem költöznék össze vele, bàr írt két könyvet antidep. ügyben, mely alàtàmasztotta az én tapasztalataimat.
Én is szedtem ilyen szarokat, igaz akkor még nem jöttem rà, hogy bélgyulladàs emészt.
A gyulladàs okozta a depresszív àllapotot és nem fordítva. Szerintem ez nem bonyolult.
Az antidep tud egy kis placebot, de a mellékhatàsok iszonytosak.
Ha egy belgyógyàsz a pszichiàterhez löki a betegét az nàlam minimum bûn!

És egy kis paleo. Ennek köszönhetem a gyógyulàsom elég súlyos tünetekbõl. Pont.
Az Scd bizonyított az 50-es, a Lutz diéta a 60-as években. Dr. Haast és Lutzot kitûntették munkàjukért, a fórum meg paleot fikàzza de nincs a fórumon gyógyult beteg. A paleo amúgy jobb, mert szigorúbb.
A paleot eszükben sincs teszteln IBD-beni, kinek adjàk el azutàn azt a sok szar gabonàt, tejes moslékot , cukrot és a szteroidokat?!

Antidep. gyógyszerrel kezelni Ibd/Ibst pedig rossz vicc! :(

Nincs jelen

 

#7478 2017-02-18 23:02

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ibs-ben úgy tudom nem depresszióra adják az antidepit, hanem a random bélmozgást szûntetik meg vele. Szóval nem a psziché a lényeg. Én is szedtem de nekem depresszióra adták - amit szintén a bélbaj váltott ki. Én is haragudtam eleinte, hogy pszichiáterhez küldtek. - Leginkább azért, mert kezdetben ahelyett hogy normális gyógyszert adtak volna, hogy elmúljon, inkább kikiáltottak õrültnek. Aztán késõbb amikor a bélbaj már pánikbetegséget, meg agora fóbiát okozott akkor azért jól jött az antidepi. Segített kijönni a gödörbõl!

Az SCD diéta nem rossz! Azt bizonyították, hogy enyhít a tüneteken, de a betegség a diéta ellenére is kiújul. - Mármint  IBD-ben. IBS-ben lehet, hogy hatékonyabb mert az ember kevésbé puffad tõle, kevesebb a széklete. És vannak olyan ibs betegek akiknek ennyi az össz tünetük! Náluk biztos jó, ha életmódot váltanak, meg diétáznak.

Szerkesztette: QpaK (2017-02-18 23:09)

Nincs jelen

 

#7479 2017-02-19 10:19

Elza88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Tudnátok Orvost ajánlani maganban, olyanoktól várok akiket valóban meggyógyítottak.

Köszönöm

Nincs jelen

 

#7480 2017-02-20 08:32

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Vicc a mai orvostudomány, minden szakmában fontos a fejlõdés tanulás. Nekik is tovább kell képezni magukat ugyanúgy ahogy az élet minden területén. De szép az emberi test mindenki máshogy reagál dolgokra, na ezt már nehéz megfogniuk és kezelniük csak bámulnak és tömnének minden szarral.

Nincs jelen

 

#7481 2017-02-20 12:34

havastáj
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Zsuzsii nem semmi amin végigmentél Te is!  Sajnos én is ezt tapasztalom, ha nem a legkiválóbb szakemberhez fordul valaki, akkor egész egyszerûen nem fordítanak kellõ figyelmet az emberre. És lásd az én példámat is, csupán annyi hiba volt, hogy a szemre teljesen negatív, egészséges vastagbélbõl nem jó helyrõl vettek szövetmintát, és nem derült ki soha, hogy mi a baj. Nem tudtam az IBS-t a néha elõforduló 37.0 -s hõemelkedéssel és a fogyással egybekötni, és a nagyon krónikus székelési szokással, hasmenéssel se. Ezért kértem az orvost decemberben, hogy ha nem is lát semmit, de 4-5 helyrõl vegyen szövetmintát, és a jobb oldali vastagbélbõl is, és rögtön kidobta a szövettan a mikroszkopkius colitiszt!  Igaz a budenofalk enyhe szteroidot, amit 2 hónapig 9mg al felírt az orvos erre, nem kezdtem el még szedni, mert már viszont ott tartok, hogy senkinek nem hiszek el semmit. Mármint az orvosoknak. Elõtte legalább 3 gasztroenterológus véleményét kikérem mielõtt elkezdeném szedni, mert, mi van, ha ok hat a budenofalk egy ideig, de amikor már megszokja a szervezet akkor mit adnak? Immungyengítõt? Kösz nem, az rákot okoz. Ha 3 és fél évig magamat kezelgettem több kevesebb sikerrel, akkor egyenlõre még kicsit várok ezzel a szteroiddal. Prof. Dr. Banai -n én is gondolkoztam, nem tudom mennyi idõ alatt lehet bejutni hozzá, de a szakvéleményére én is kíváncsi lennék.
Nem tudom ti hogy tudtok emelett a betegség mellett dolgozni, de engem inkább ez készít ki, hogy nincs olyan hónap, hogy ne mennék táppénzre, mert nem bírom. És most a legutóbbi üzemorvosi vizsgálaton ugyan megfeleltet kaptam, de nem tudom meddig tudom még húzni, hogy ki ne rúgjanak, és a 3 mûszak nem éppen a legjobb.
Az antidepi, citapram nálam, a bélperisztaltikára és a negatív összetörõ gondolatokra nagyon jó, csak sajnos minden éjszaka rémálmaim vannak.
Amit még mostanában teszek, minden nap beverek egy felest, egy házi pálinkát! És tudom hülyeségnek tûnik, de néha használ.

Nincs jelen

 

#7482 2017-02-24 10:31

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Havastàj,

A rémàlmok nem hangzanak túl jól, ez lehet mellékhatàs. Ha màr valasztanod kellene az antidep és a pàlinka között, akkor szerintem inkàbb a pàlesz, de a bélgyulladàsnak semmilyen cukorszàrmazék ill. alkohol nem tesz jót.

Neked is étrendvàltàst javasolnék, sürgõs Scd, egy hónapon belül màr lehetne nàlad javulàs. Késõbb csak rosszabb lehet.

Nincs jelen

 

#7483 2017-03-09 13:18

Hellana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!

Nekem 15 eve jelentkeztek jobb oldali alhasi panaszaim,majd izuleti fajdalom, vilagos lagy szeklet,de nem hasmenes.
Chron-ra gyanakodtak.Akkor minden oldalrol megtukroztek, semmit nem talaltak,a hasi panaszaim utana 10 evig vegig megvoltak,de kicsit szelidultek, izuleti panaszaim is. Kiderult,h van egy veratomlesztes miatti hepatits c fertozesem, ezt 2012-ben kikezeltek, mar a kezeles 2. hetere elmultak izuleti fajdalmaim.
De a vilagos szeklet megmaradt.

Azonban elmult 1 evben mar napi 4szer volt hasmenesem, nyalkas szekletem. En is panikbeteg vagyok mar 15 eve.
Iden januarban azonban osszeszedtem egy gyomorontast, na azzal borult minden.
Felhas puffadas,megfazas majd kesobb teljesen felpuffadtam,mert megfazasra irtak augmentint,amitol hasmenesem volt  napig,utana puffadt fel a vastagbelem is , crp-m 40 lett,de egy het alatt visszaallt normalra a verkep.
Izuleti panaszaim ismet megjelentek. De gyulladasi faktorok verkepben mind negativak.
Vannak epekoveim, most erre fogtak gasztron a puffadast, de sebesz elkuldott tukrozesre.
Mivel panikolok igy szoltam elore,hogy boditasban kerem a tukrozest, mondta orvos,h rendben,de megnezi,h ki vagyok-e rendesen takaritva,igy elkezdi ugy.
Mondanom sem kell,h esze agaban sem volt boditani, akkora fajdalmat meg nem ereztem, nem is tudott vegigmenni teljesen, sajnos a kritikus szakaszt, a vekony-vastagbel talalkozasat nem tudta megnezni, igy nem derult ki,h van-e azota chron vagy nincs. Azert papiromra rairta,h IBS. De cuki. Koszones nelkul tavoztam.

A tukrozes utan elkezdtem egy laktiv kurat, meg tart,10 napig 2*1.
Hasmenesem elmult, de naponta van szekletem, nem vilagos mar,hanem olyan kozepes se nem sarga, se nem barna,de latni,hogy nem emesztek rendesen. Es valamennyit fogytam is, igaz nem is ettem tul sokat elmult napokban.
Kozben verkepen lattam,h hasnyalmirigy enzimek kicsit alacsonyak, lehet veszek dipankrint vagy mezym fortet illetve tervezem,h felkeresem korabbi gasztros dokimat Budapesten (videki vagyok) illetve hepapitis c-t is ellenorizni kellene,hogy nem tert-e vissza ujra. Csak sajnos ingyen nem vesznek vert,ha 3 pozitiv majemziv verkepet nem tudok felmutatni,eddig csak 1 van, utana megint visszaallt normalisra, igaz a normalis felso hatarara. Amugy 40.000 ft s verkep.

Dipankrin melle meg kiprobalnam a Duspalatint kuraszeruen 2 hetre,hatha hasznal valamit,ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Koszonomh meghallgattatok.

Nincs jelen

 

#7484 2017-03-14 05:36

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hellana

A világos széklet emésztési probléma.
Szerintem az emésztetlen zsír miatt.
Javaslom, hogy minden fõétkezés mellé egyél bármilyen normálisabb enzim kapszulát!
Ha nem is ez lenne a gond, nem árt!
Az emésztésed javításához javaslok minimális ecetet, borecet, stb. (elõételnek ilyen saláta kiváló!)
Serkenti az epédet, jobban lesz a gyomrod, ezáltal könnyebb a hasnyálmirigynek.

Nincs jelen

 

#7485 2017-03-17 10:16

sanyika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok. Kis segítségre lenne szükségem, mert lassan kezdek teljesen bezárkózni az otthonomba. Az én tüneteim röviden a következõk: Reggel ébredés után már hangosan szól a gyomrom, hogy ebbõl ma is f#sás lesz. Cigi+kávé (ha kávézom is, jobban tudok üríteni) -> WC, majd pár perccel rá indulás munkába, és 10 alkalomból 9x vagy vissza kell fordulni, vagy út közben jön rám. Ilyenkor bokor, benzinkút, minden játszik, csak sikerüljön megúszni és ez így megy napról napra.
A probléma a szokásos IBS-es tünetekre hasonlít, azaz, ha addig nem is volt semmilyen ingerem, azon izgulván, hogy lesz, akármikor és akárhol rám jöhet. Illetve ahová még el merek indulni, mivel egy nem átlagos kitérõ, pl. elnézni valami áruházba kb. 3-4 idegi alapú f#sást eredményez minimum, mire teljesen beletörõdve el merek indulni.
Hétvégén, szabadnapon egész nap semmi bajom nincs (amíg el nem indulok itthonról).
Az alábbi észrevételeim, kísérleteim születtek eddig, amikre még mindig nem tudok megoldásként tekinteni:
-Nem érdemes túl késõi óráig falatozni, mert csak még több jön majd ki a benzinkúton :)
-Enterobene szedése 2 naponta (legalább egy fél nappal a potenciálisan problémás reggel elõtt) teljesen jól fogja a napi izgalmak közben jelentkezõ idegi hasmenést (higgadtabb ugye nem leszel, csak az inger marad el), no de a reggelivel nem tud mit kezdeni.
-Antihisztamin (páran írtátok, de magam is észrevettem), pl LORATADIN HEXAL, allergia gyógyszer kicsit talán álmosít, de nyugodtabban el merek indulni. Ezt lefekvés elõtt szoktam, de sajnos nem elég jó a reggel izgulós részében.
-Valeriana Relax - pár napig jó (mintha csak placebó lenne) majd semmi hatás, ezt úgy, hogy indulás elõtt fél órával bevenni. Sajnos a hatóanyag nagyon kevés, sokat nem is várhatunk tõle. Nagyobb dózisban talán tartható lenne napi szinten a "leszarom mi történik" érzet és így nyugodtan el tudnák menni bárhová.
-Magne B6 stb. a placebo-n kívül semmi. 3 napos csoda volt.
----------------------------
Készülök kipróbálni a HOVA tablettát, ami szintén macskagyökér, de a valeriana relax-tól 3x nagyobb dózisban tartalmazza a macskagyökeret tablettánként.
-------
Talán egy próbát megérne a remotiv extra, ez orbáncfûvel dolgozik, de kicsit aggasztóak a fényérzékenységgel kapcsolatos mellékhatásai, minden esetre egy próbát így is megér majd.
-------
Teljesen biztos vagyok benne, ha találok valamit, amivel minden nap higgadt tudok maradni, az akkorát lendítene rajtam, könnyebben szabadulhatnák a többi részétõl is a betegségnek.
Vélemények? Javaslatok?

Nincs jelen

 

#7486 2017-03-21 21:58

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sanyika,
Szép sztori, fontos hogy ne a legrosszabbra gondoli. A magam részérõl mindenkinek szigorú étrendvàltàst szoktam javasolni Ibs és Ibd esetén egyarànt.
Ez lehet, hogy még csak Ibs, elsõ körben candida is bejàtszhat, a sûrû hasmenés azért gyanús. Egy gasztróst nem baj ha beavatsz.

Esetleg kezdhetnéd Regenor kúràval és diétàval, bàr nem szaroznék sokat, ha bírod a szigorú vàltàst akkor Scd v. paleo mindhalàlig. Csinàltathatsz teszteket a kajàra, de szerintem egyik sem megbízható, teljesen elavultak ezek szûrések, ne ezekbõl indulj ki.

Talàn kicsit bejàtszik a stresz, de nem ez a fõ ok. A bélflóràd kezdi beadni a kulcsot, ezért a finomított szénhidràtokat és a tejterméket konkrétan végleg a kukàba dobnàm. Ezt meg kellene tapasztalnod, aztàn majd eldöntöd hogyan tovàbb.
Az antidep gyógyszerekrõl tovàbbra is nagyon rossz véleménnyel és tapasztalattal vagyok. Az agyra hatnak durvàn, közben a bélflóràd beteg! Azért lehetsz rossz mentàlis àllapotban, mert a sérült bél miatt magas a gyulladàsfaktor a vérben. Làsd Gaps szindróma és diéta!

Napközben jó lenne elkerülni ezeket s szereket, engem totàl kinyírtak anno.
Ha nem tudsz aludni beszélk vslami normàlis dokival...max. Frontin àtmenetileg segíthet, de hosszútàvon élet és étrendvàltàs!
Ha kell heti menü, szívesen küldök.

Nincs jelen

 

#7487 2017-03-22 18:30

sanyika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszönöm a válaszod, nagyon sok eddig számomra ismeretlen dolgot írsz, ezeknek majd utánanézek a neten. Ami azóta történt: Csak nem hagyott nyugodni, hogy a valeriana relax 1/3 annyi anyaggal dolgozik, mint a Hova filmtabletta, így beszereztem egy dobozzal. Fontos, hogy gyógyszerfüggõséget semmiképp nem szeretnék kialakítani, így nálam a vényköteles-erõs nyugtatók nem opciók. Placebo vagy sem, a 4. nap telik el úgy, hogy közvetlen ébredés után beveszek egy szemet (na ennek már tényleg van szaga :) ) s a reggeli f#sás után még "talán" egyszer vissza kell fordulnom az ajtóból, de aztán halál nyugodtan töltöm el az utazás idejét, ami aztán egészen ebéd utánig kitartóan meg is marad, sõt még az után is.
Ebbõl számomra egyértelmû, hogy idegi alapú, de ahogy mondod Ultra77, talán mégis van valami, amit "nem tolerál" a bélrendszer, mert más nem magyarázza azt a rendkívül idegesítõ dolgot, hogy a reggeli WC egész egyszerûen nem elég alapos (nem tudok máshogy fogalmazni). Ami következtében kezdõdik a szaladgálás vissza az ajtóból, kapuból, út közben. Mert ez esetben jön is anyag. Korábban olvastam, pár hozzászólással elõbb, hogy egy valakinek sikerült egy technika, minek következtében reggel teljes ürítéssel kezd, így az útja során nem vagy sokkal kevesebb eséllyel jön rá a szapora. Na most ez nekem soha nem sikerül.
Szó-szó, remélem nem placebo és egy Hova tablettával vissza tudom fordítani ezt az óriási leépülést. Azért gondolom ezt, mert már az akkora löketet ad, hogy pár napot kibírtam, hogy nem is gondoltam volna. És hogy az utóbbi idõben már 1-2 óra alatt többet gondoltam a betegségre, mint most az elmúlt 3,5-4 egész nap alatt. A gyomrom is ennyivel kevesebbet hintázott...Valójában ez meg is oldaná a problémám jelentõs részét, ha sikerülne elérnem egy olyan lelki nyugalmat, aminek köszönhetõen normalizálódna az ürítés (mint minden átlag normális embernek) napi egy reggeli nagy adagra. :)

Nincs jelen

 

#7488 2017-03-22 21:24

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Oké,
Nos röviden írnék mert csak telefonom van. A stressz túl van misztifikàlva szinte minden betegségnél, Ibs- Ibd terén különösen pedig semmilyen kutatàs nem tasztotta alà.
A noname orvosok hada mindenkit végül pszichiàterhez küldözget, miközben a betegek 90% szervi baja van, az antidep és a gyengébb relax szerek az agyra hatnak. Logikus ez?!
Én megjàrtam ezt az utat. Csak ritkàn volt hasmenésem, kis puffadàs, fel sem tûnt igazàn.
Arcüreg probléma, kimerültség, alvàszavar, pànikos rohamok...aztàn teràpia és durvàbb gyóg,szerek egy éven àt.
Nagy nehezen egy termgyógy ismerõs dobta fel, hogy lehet bélflóra, emésztési gond.
Csak ekkor tûnt fel néhàny súlyos tünet. Puffadàs, nyàkos széklet...ekkor màr iszonyt fàjdalmak ami a vastagbélbõl a gerincbe sugàrzott..aludni màr nem tudtam, azt hittem végem.

Ekkor indult az étrendvàltàs, szigorú Gaps, késõbb paleo. Tükrözésre nem küldött a tetû gasztrós, majd mehetek magànba ha akarok.
Hàrom éve csinàltam ezt a vàltàst, óriàsit javultam+ vitaminok, probio stb.

Még van hovà javulni, a puffadàs és több tünet még aktiv, de enélkül màr nem élnék.

Merem mondani, nàlad ennyi hasmenést nem a stressz okoz. Ha gondolod menj pszichol9gushoz is, de szerintem kipurcant a bélflóràd.
Nekem jobb ötletem nincs, új étrend nàlam az alap, a többi max kiegészítés.

Nincs jelen

 

#7489 2017-03-24 08:54

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Kicsit el vagyok keseredve , tavaly fogyás miatt vizsgáltak mindenfélével, vastagbél, gyomortükrözés, CT, de akkor nem fájt semmim csak egy kis köldöktáji diszkomfort érzésem volt. Kis gyomorhurutom volt , de nem vészes azt savcsökkentõvel kezelték. Hiába ettem fogytam. Tavaly év végén kiderült hogy helikobakteres is vagyok (talán s a sok savcsökkentõ miatt) na azt dupla dózusú antibiotikummal kiölték. Végre most februárban jobban lettem eldobtam minden gyógyszert ,elmentem a fogaimat megcsináltatni de volt egy gyulladt fog amit csak antibiotikumos kúra után lehetett csak kihúzni. Na mondom még egy antibió kúra!! Nem is volt baj közben ,de most a kúra után 3 héttel hasi fájdalmak , görcsök. Elmentem UH -ra azt mondták a beleim tele vannak gázzal de semmi más. Én eléggé parázok az IBS és Chron betegségtõl  a feleségem mindig erre gyanakodott ,mert állandóan fogytam hiába ettem. Hasmenésem ritkán van, csak a fájás van jelen kb 2 hete , a székletem nagyon világos és néha úszik a vizen. Szerintetek lehet ez az antibiotikumtól  ( rá 3 héttel???) vagy inkább kezdjek el valami bélbetegség után kutatni? orvosnál voltam ,de azok nagyon felületesek sajnos.  Ha van valakinek ötlete vagy volt valakinek hasonló tapasztalata szívesen venném!

Nincs jelen

 

#7490 2017-03-24 09:06

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Még azt hozzátenném a kritikus 62 kiló körül vagyok ami az én 179cm -hez nagyon kevés. Ezért diétázni már nem nagyon tudok. Most sem eszem zsirosat , fûszereset, szénsavasat se kávé se cigi.

Nincs jelen

 

#7491 2017-03-25 18:22

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

sehol senki?:( szerintetek antibiotikumtól lehetséges hogy valakinek a gyógyszer szedése után 2-3 héttel vannak fájdalmai?? A jobb oladalam fáj és nehéz, puffadt, étvágy semmi, UH nem mutatott csak gázokat ,de nagyon gyenge vagyok tõle. Lázam nincs. Mi lehet ez?? Már 2. hete tart.

Nincs jelen

 

#7492 2017-03-26 12:40

Ultra77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Balàzs,

Írtam privàtban. Amúgy neked is komoly étrendvàltàst javaslok, mint Sanyikànak.
Olvass vissza, ha gondolod írj privàtban. Egy gasztróshoz azért menj el, legalàbb a labort csinàlja végig, ha nem javulsz akkor tükrözés.

Persze ezek nem gyógyítanak, ezért szerintem àtfogó étrenmódosítàs kell, mert alig van felszívódàs ha ennyire sovàny vagy. Én is csak 58 kg vagyok, de viszonylag alacsony.

Nincs jelen

 

#7493 2017-03-26 21:18

Lift
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

üdv!

Mr Enterográfián volt már valaki? Elõtte érdemes produkálni a betegséget ( olyan étel fogyasztásával amitõl fájdalmaim vannak) vagy látszik passzív szakaszban is?

Székelési szokások megváltozása, hasi fájdalmak, rendszeres puffadás, bizonyos ételekre allergia holott:
- étel intolerancia: negatív
- gyomortükrözés: cardia nyitott ,azon kívül negatív
- vastagbél tükrözés: mikrofekélyek, terminelus illenium gyulladt, de szövetminták negatívak

Diagnózis: Nem fertõzéses gastroenteritis és colitis.

De a tünetek alapján inkább crohn lesz az.

Nektek hol és mi alapján diagnosztizálták a crohnt?

Nincs jelen

 

#7494 2017-03-27 01:14

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Az antibiotikum nagy pusztító!
Én is akkor kezdtem, bár szerencsére kijöttem belõle, de több év kísérletezés után.
(Sz@r vérkép, folyamatos hasmenés, stb.)
Amit jelenleg nyugodtan tudok javasolni bárkinek próbaképpen (nem egy hétre, nyilván hónapokra):
Ha lehet, akkor zöldségek... (jégsali, paradicsom, medvehagyma, oregánó)
Ha lehet, akkor olajok... (akár a salira, de nyersen is napi egy teás kanállal, fontossági sorrendben: kendermag, tökmag, olíva, lenmag)
Ha lehet, akkor zsírok, mértékkel... (az elõzõ olajokon túl kicsi vaj, kicsi házi zsír, lényeg hogy margarint soha)
Ha lehet, akkor sok folyadék, víz... (szerintem a 3l mindenkinek vállalható)
Ha lehet, akkor valamilyen enzimtabletta nem ártana... (segíti az epe, hasnyál funkciókat)
Ha lehet, akkor a feldolgozott kajákból minél kevesebbet!!! (szalámi, konzerv, stb max. heti egyszer)
Ha lehet, akkor több hal vagy halolaj... (lazac, pisztráng, tonhal, sprotni)
Ha lehet, akkor rendszeres D vitamin bevitel... (Két éve szedek 4000E-t és "csak" 55 a vérértékem, holott 70 felé jobb lenne. A nejem nem szedett semmit, 22 volt neki, enyhe hiányállapot. A belek miatt fontos!)
És ha lehet, ne stresszelj! Sajnos nagyon is köze van hozzá, csak sokan nem fedezik fel, nem jönnek rá, vagy már késõn. Nekem is részben ilyen eredetû volt, de épp emiatt is ettem és lettem rosszabbul...
Sokatoknak egy kis önismeret vagy valamilyen tudatosabb, kontrolláltabb lét nem ártana szerintem.
Ne görcsöljön senki a problémára, mert csak rosszabbodik a dolog...

Most, hogy jön a tavasz, ki kell menni a természetbe, figyelni az élet szépségeit, kirándulni, napon lenni!
Ha ezt megteszed, 20%-ot adtál magadnak, az immunrendszernek!

Természetesen amit leírtam, az mindenkinek nem fog használni teljes mértékben.
De legyen bármilyen is az állapota, sorsa, biztos vagyok benne, hogy csak javíthat vele!
Én kijöttem ebbõl az izébõl, még sikerült viszonylag az elején megfognom.
Egyet még a végére: a végeláthatatlan vizsgálatok és a mindenféle löttyök, gyógyszerek nem hiszem, hogy hosszú távon javítanak, max. inkább látszólag kihúznak a gödörbõl...
Neked kell valamit tenned pluszban, hogy kimássz!
Fejben és bélben, mert két agyad van!

Ez már csak a ráadás:
http://hvg.hu/pszichologiamagazin/20170 … ressziossa

Szerkesztette: makkmarci (2017-03-27 01:27)

Nincs jelen

 

#7495 2017-03-27 08:41

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Valaki tudna orvost ajánlani Budapesten aki akár a Chron akár Colitisben otthon van? Sajnos ne tudom mi  baj ,az értenden változtattam de valakivel csak meg kéne nézetnem. Nincs egyenlõre véres hasmenésem , napi 1 alkalommal székelek ,lágyabb ,de sok a gáz sokat fáj a hasam sokat kuruttyol és morog, elég gyenge vagyok ,és fogyok . Tavaly volt már tükrözés de csak a fogyás miatt...semmit nem találtak. Kéne egy jó doki ha valaki tud megköszönném!

Nincs jelen

 

#7496 2017-03-28 09:24

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Makkmarci! Te antibiotikumoktól lettél IBS beteg?  Engem az bánt világ életemben szerettem enni tulajdonképpen az az evés nálam egy örömforrás volt, most hogy nincs étvágy és még erre válogatnom is kell az ételek között nagyon elkeserít. Azt modják már sokan étrend változás se kenyér se vaj ,se felvágott ,se semmi akkor bazz mit egyek. 62 kilóval magokon és salátákon éljek? Idáig is csirke húst ettem rizzsel vagy krumpli pürével már unom,tojás, zöldség ,banán , kenyér , ezeket ettem. Néha néha megettem egy csibeburgert , virslit, tarhonyáshúst , tésztákat. Most komolyan akkor mit egyek? Most a dokinõ azt mondja gyümölcsöt se egyek mert az antibiotikum miatt a bélflóra rossz s a cukor rontja.....pafff... ettõl leszek depis.

Nincs jelen

 

#7497 2017-03-28 20:45

Lift
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

IBD vagy crohn látszik passzív szakaszban a röntgenképeken vagy tükrözéskor?

Nincs jelen

 

#7498 2017-03-29 00:01

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia!

Hát volt egy eléggé stresszes idõszakom (új országok, új munkahely, anyóssal kényszerû összeköltözés), ezekbõl kifolyólag zavart wc-zés, stb.
A stressz miatt könnyebben bekaptam valami durva megfázós izét, erre muszáj volt antibiotikum, az meg megadta a már amúgy is készülõdõ kegyelemdöfést...
Iszonyatosan sok dolgot próbáltam, ha visszaolvasol, megtalálod õket.
Csak összefoglalva: enzimek, teák, táp. kiegek, étrendi próbák, mostanában olajok.
Amit a több hónapnyi olvasás és saját tapasztalatok alapján leszûrtem, azt is leírtam párszor menet közben.
Az én elméletem az a dologban, hogy az egész emésztési folyamatot felülrõl kell rendbe tenni. Ha pl. a vastagbeled nem jó, akkor is!
Ennek elsõ része a máj-hasnyál-epe normális mûködésre kényszerítése. Zsírok, hasznos olajok használata, természetesen ha lehet, akkor változatos kajálás mellett. És a stresszt adó folyamatok lezárása menet közben!
Hirtelen ennyi...

Nincs jelen

 

#7499 2017-03-29 09:15

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszönöm Marci! Akkor probiotikumot szedek. Enzim az pl dipankrin? Az a baj azt evés közben bõséges folyadékkal kell bevenni de én viszont úgy tudom evés közben nem jó ha iszol mert a savat higitja és ezáltal is rossz lesz az emésztés. Illetve két kérdésem van még. Milyen teát igyak ha szeretném a beleimet rendbe tenni? Illetve a legnagyobb problémám a kenyér. Mit egyek helyette milyen kenyeret javasolsz? Köszönöm ha válaszolsz.
nekem amúgy nincs hasmenésem, napi egyszer székelek ami lágy és nem olyan jó szinû , csak a fájás miatt aggódok , de nem vészes. Étvágy semmi:( UH rendben volt. Lehet a sok antibiotikum?

Nincs jelen

 

#7500 2017-03-29 09:24

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Makkmarci! Amúgy visszaolvastam pár irásodat nagyon hasznosak. Szerinted a sajt mehet? Én nem ezsek zsirosakat ,de kicsi sajtot valahogy nem bírom kihagyni a délelötti egy szendvicsemben benne van,,de az meg lehet nagyon sokáig ott van a belekben. Szerinted hagyjam el?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB