#6701 2017-05-30 16:14

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

milyen érdekes, de én észrevettem, hogy az én orvosom ráírja a receptre, hogy nem lehet helyettesíteni a gyógyijaimat.

Niky! Majd számolj be, kérlek a gyógyszer hatásáról! Úgy nézem, hogy kevés tapasztalatot találok a neten a cortimentrõl és szerintem jó dolog lenne, ha minél több ember elmesélné a tapasztalatait. Köszönöm :)Jobbulást!

Nincs jelen

 

#6702 2017-06-01 07:32

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szervusztok! Nem tudom valaki szed e probiotikumot én azt is kaptam de mintha jóval több gáz jönne ki belõlem mióta szedem szinte elgázosodtam. Ez normális?

Nincs jelen

 

#6703 2017-06-07 16:35

balázs47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ja amúgy eldobtam a Protexin probitikumot és elmúlt a hasmenés szerû ,víz felszínén úszó székletem. Na meg az állandó gázosodásom. Na ennyit errõl a "csodaszerrõl".

Nincs jelen

 

#6704 2017-06-15 22:26

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mit gondoltok arról, hogy ha reggel beveszem a cortimentet és este megiszok egy-két pohár borocskát. Nagy bajt okozok? Egy éve egy kortyot sem ittam, de most úgy innék...egy kicsit...rákerestem a corti esetére az alkohollal, de sehol semmi... Szerintetek?

Nincs jelen

 

#6705 2017-08-08 19:27

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hat szerintem nem tul jo dolog alkoholt inni ra de 2 havonta egyszer nem hiszem hogy problema lesz belole.
En is most kaptam cortimentet Szegeden?.
Tenyleg nem nol meg ember feje en nem hizik tole?

En nagyon ki voltam utobbi idobe. Pan colitis, bar nem teljes hosszba a vegen nincs gyullafas.
Biologiai megy de nrm volt egerengeto javulas. Nekem stressz szeribtem jelentossen kozbe szol.

Na szal corti ...elketdtsm szedni es kb 3 nap alatt leallitotta hasmenesem. Folyamatos hig hasmenes volt ver nem volt semmi.

Orulok h segitett mert kicsit kivoltam mar.
Viszont most meg szekrekedesem van es nagyon faradt vagyok. Igaz elozo heten olyan hasmenesem volt h fogytam 6 kilot.
Szoval most bedugultsm nem jon ki kaka...cdsk neha egy kis vizszeru vmi..de ennyi egy nsp 2x.
Mvolt hizas nalad?.
Ha igen mennyi?
Arc puffadas medrolhoz kepest mekkora?

Nincs jelen

 

#6706 2017-08-08 20:22

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Jelentem ittam rá vörösbort. Már egy éve egy kortyot sem ittam, így igazán jólesett :) Nem volt semmi különös, úgyhogy túléltem.

Én már lassan egy éve szedem, eddig különösebb külsõ jelei nincsenek. Bár az arcomon kicsit látszik, de tényleg nem vészes.  Az elején talán volt némi hangulatingadozásom, de ez sem volt vészes. Szóval jó cucc. Hónap végével állítják le. NAh attól félek. De én csak ajánlani tudom. Bár nekem egy hónap múlva kezdett hatni. Jobbulást!

Nincs jelen

 

#6707 2017-08-09 21:18

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ennek orulok ha nem veszes. Nekem ez nagyon erzekeny pont. Es nekem dokim azt mondta egyatalan nincsenek szetoriodos mellekhatasai. Nekem par nap utan sokat segitett. Viszont nagy faradt vok. Nem tom mitol. Neked milyen problemad volt? Es mennyire sulyos. Mennyire volt kiterjedt a gyulladas?
Nekem az kicsit bajom h gyereket akarok es azt mondjak sztero nagyon rombol spermiumokat.

Nincs jelen

 

#6708 2017-08-10 08:30

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ageplefagy

Pontosan leírnád a cortiment terápiát?Vagyis,hogy mekkora adagal kezdtél,volt csökkentés,és,hogy meddig lehet szedni,stb.
Csak kiváncsi vagyok,hogy hogyan mûködik a dolog.

Nincs jelen

 

#6709 2017-08-10 17:24

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bocsi, nem engem kérdeztél és én is kiváncsi lennék a kérdésre amit felteszel.
De én nekem azt mondták, hogy 4 vagy 8 hétig lehet ezt szedni, és nincsenek olyan mellékhatásai mint a medrolnak mert ez helyileg szivodik fel, igy elvileg  az arcom se dagad fel mint egy  lónak, elvileg....
Továbbá azt is mondta a dokinõcske, hogy ez a bél bal oldali bélen  hat igy nekem nem is jo mert pan colitisem van (majdnem teljesen végi gyuladt, de nem végig kb 20  cm van még végéig ahol nem gyulladt).
Mig máshol azt olvastam, hogy teljes bél hosszon fejti ki a hatását.
Adagolásra azt mondta csak azt kell szedni amit felirt( 9 mg) és utánna pedig abba kell hagyni.

Ennyi.
Váromók én is egy hosszabb beszámolót valakitól aki már hónapokig használta. Nekem ez lesz kb 7. szem amit beveszek.

Nincs jelen

 

#6710 2017-08-11 13:08

ninike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok, régen tag vagyok, ( a fiam beteg) de nem volt problémánk, ezért nem írtam. Biológiai terápiát akar az orvos kezdeni, de nagyon sok rosszat hallunk róla. Tükrözés és Ct is volt, mindkettõ terminális illeum beszûkült, és a billentyû elõtt 3 cm-re megvastagodást  8 mm-est írt le. 10 mm alatti nyirokcsomók néhol vannak. A tönbbi helyen minden ép.  Májustól kezdte az imurant 2X50 mg-ot ( 65 kg) Az orvos azt mondta hogy ennyi idõ alatt az imurannak hatnia kellett volna, ezért biológiai ter. akar kezdeni. Tünetei nincsenek, a hasa nem szokott menni, fájni ritkán, inkább stressz miatt, etvágya is van. Úgy olvastam a biológiait csak kozépsúlyos esetekben alkalmazzák. Attól tartunk hogy ettõl lesz beteg....nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Nincs jelen

 

#6711 2017-08-11 13:28

ninike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia atesz62, a fiam 8 éve szedi a gombát,akkor derült ki hogy beteg. Elõször rengeteg gyógyszert szedett kb. 4 évig, majd csak a pentasa és imuran maradt, aztán az imurant is elhagytuk 4 év után (2013-ban.) Most tavasszal volt tükrözésen és a terminális illeum gyulladt szükebb és vaskosabb falú. Tünetei nincsenek most sem, nem fáj a hasa, nincs hasmenése,eszik rendesen, viszont visszakapta az imurant. A "panaszmentességet" mi a gombának is tulajdonítjuk, mert folyamatosan szedi. Ennek ellenére most biológiai terápiát akarnak nála kezdeni... Neked is jó a gomba hosszútávon? Látom eltelt a posztod óta egy csepp idõ :)

Nincs jelen

 

#6712 2017-08-12 12:51

atesz62
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv. Ninike!

   Most és is 3 hónapja szedem Imuran-t újra. Gombát már 1-1/2 éve el hagytam. Nem tudok neki pozitív hatást tulajdonítani. Bár nem hiszem , hogy ártott volna. Crohn betegeknél visszajelzések alapján nem halottam, hogy sok értelme lenne. Inkább placebó hatása van szerintem is. De hát aki hisz benne és ez kicsit is javít állapotán az szedje csak nyugodtan. Nekem sajna biológiai terápia már nem jöhet szóban , mert vastagbélnél 55 cm-nél van egy 5 cm nagyon szûk szakasz. Itt már eszközt sem tudták tovább vezetni colonoszkópián most tavasszal.  Sebészetre küldtek. Azt mondták nem fogom mûtétet elkerülni.  Most Imuránnal stabil az állapotom.+ Pentasa. Néha kisebb görcsök jelzik, hogy ne legyek egészen nyugodt. Tapintásra is érzékeny bal oldalam hasam. Az-az igazság, hogy félek is mûtéttõl. Még soha nem mûtöttek semmire életemben. Meg látom sorstársaim legjavát, hogy mûtétek sem hoznak nagy eredményt. Sõt, legtöbbjüknél csak rosszabb egy idõ után az állapotuk.  El is vagyok kicsit néha keseredve ezért.
Most amíg nem érzek komolyabb panaszokat , visszaesést addig haladékot adott sebész. De ha romlik kicsit is a helyzet rögtön jelentkeznem kell! Most Labor, szövettan rendben. Bár gyulladási értékek felsõ határ körül mindég.

Nincs jelen

 

#6713 2017-08-13 09:58

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Endre2

kösz az infot.Igen,olvastam én is,hogy "helyileg" hat,vagyis a vastagbélre.Csak pontosan a terápia idõszakára és mennyiségére vagyok kiváncsi.Gondolok arra,hogy fokozatosan kell csökkenteni,ahogy a medrolnál,stb,vagy itt nincs ilyen?
A mellékhatása is érdekelne,mivel köztudottan a szteroid tartalmú szerek csontritkulást is tudnak okozni.(és sok mást is)

Nincs jelen

 

#6714 2017-08-13 18:22

bella
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv! Aki Medrolt szedett már valaha: mikor jelentkeznek a mellékhatások?

Nincs jelen

 

#6715 2017-08-14 16:10

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kis pontositas nekem a dokim azt mondta h vastag bel baloldalan hat de mindenhol azt olvastan h egesz vasatgbelen szivodik fel. Szoval nem egyertelmu. Nekem megsem az hatott egy het utan vmi mastol lettem hirtelen jobban es volt szekrekedesem. Most visszaterrt kdt het utan a regi allapotom. Talan kicsivel jobb. Regebben tan tobb volt az alhasi gorcs. Most az nincs.
Azt mondtak nekem nincsenek jellegzetes szteroid tunetei mert kulsoleg hat..en doki nonek mondtam gyereket akarnank nemsokara (ferfi) es azt mondta szerinte nincs gond mert ez nem szivodik fel. Sztem szivodik csak joval kisebb mennyisegben. 2 het alatt ennyit tudok mondani.

De en is szivesen hallgatnak sikeres beszamolokat arrol ki h tud tunet mentes maradni. Mert igenis vannak emberek akik gyogydzer nelkul remisszioban vannak.
Pl en ismerosom  ferje ugy maradt tunetmentes h maganak ad minden heten beontest.
Kukfoldon nagyon sok forumon szamolnak be rola hogy utifu magtol (nem maghejtol) tunetmentesek.
Ilyeneket itthon is szivesen olvasnak....

Nincs jelen

 

#6716 2017-08-14 16:21

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ugy tudom cortimentet nem kell cdokkenteni dokim azt mondta 8 hetig tart azt hiszem egy kura es utana annyi. 9 mg os egy szem. Holnap utan megyek vissza a dokimhoz kontrolra...akkor tobb infom lesz elvileg.
Mindenesetre latom h gyogydzerekkel hova tartanak az embdrek.
Csak rovid ideig ernek el tunetmentes allapotot.
Vmi masfele kell menni. Mindenki mas...de nagyon kene olyanoknak a leirasa akiknek bevallt vmi. Gyogyszerrel cdsk idot huzzuk...persze haths kitalalnak kozbe vmi ujat ennyi a remeny...es egyre tobb a colitises...es egyre fiatalabbak...durva...

Nincs jelen

 

#6717 2017-08-15 11:57

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Miert baj h vki leirta jogy egy nem gyogyszertol lett jobban? Lathato hogy a gyogyszerekkel csak idot lehet huzni...
Pont hogy sokkal tobb olyen szemelyes tortenet kellene.
Kellenek a gyogyszerek...de azzal lathato milyen gyogyulasi palya irhato le veluk. Sajnos veglegesen egyik se valik be. Ezert nem kene az alter gyogymodokat lehurrogni...
Termeszetesen reklamozni nem kell

Nincs jelen

 

#6718 2017-08-17 10:25

smmariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Colitis Ulcerosám van, ami többnyire tünetmentes, de most megint elõjött. Sajnos már nem érvényes a gyógyszeriratási engedélyem és most megijedtem, mert csak október közepére kaptam idõpontot az orvosnál.
Ez azt jelenti, hogy addig nem tudok gyógyszerhez jutni.
Tudna-e valaki segíteni Salofalk 500 mg kúp recepttel? Legalább 2 dobozzal kellene októberig.

Nincs jelen

 

#6719 2017-08-17 19:37

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

flydomi! én kb. egy éve kezdtem szedni. Csak 9 mg-os kiszerelésben van. Napi egyszer kell enni belõle egy adott idõpontban. Ennyi. Ahogy írtam, semmilyen mellékhatása nincs, amirõl tudnék. Fejemen látszik, de egy év után nem is csodálom. Az én dokim is azt mondta, hogy abba lehet hagyni egyik napról a másikra. De komolyan nem tudom, hogy én miért szedtem ilyen sokáig. PEdig rá van írva a dobozra, hogy kb. 2 hónapig lehet szedni...Jövõ héten megyek vissza a dokihoz és leállítjuk a gyógyszert. Nekem egyébként a vastagbelem vége gyulladt be. Egy hónap kellett, hogy hasson. Szépen fokozatosan. Mennyei érzés volt :)

Már csak az érdekelne, hogy cortiment abbahagyása után kinek meddig tartott a tünetmentesség. Ki szedett cortit és meddig maradt tünetmentes.

Nincs jelen

 

#6720 2017-08-17 20:03

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ugy erted hogy vegbel felol volt begyulladva a vastagbel?
Akkor neked lightosabb a helyzet.
En meg csak ket hete szedem kb.

Nincs jelen

 

#6721 2017-08-28 09:49

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

fogalmam sincs, hogy ezt a dolgot hová írjam. Szombaton kezdõdött...elkezdett fájni a hasam...ma reggel már annyira fájt a hasam,h ogy két nospa forte sem igazán segített...hogy van az, hogy valakinek alig fáj a hasa, nekem meg annyira, hogy majd belehalok...??? Valaki tud nekem tanácsot adni, hogy mit lehet olyankor csinálni, mikor nagyon megfájdul a hasam. Nospa annyira gyenge...Tudtok tippet adni, hogy ilyenkor mit egyek, mit csináljak,hogy túléljek? Nagyon köszönöm!

Nincs jelen

 

#6722 2017-08-28 19:03

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

én nekem is volt multkor ilyen, elmentem wc-re és elmúlt. Én akkor vmi rostosat ittam. Az lehetett a probléma. Azt vettem észre ha kitsztul akkor elmúlik, nospa nekem sem segit mindig.

Nincs jelen

 

#6723 2017-08-31 13:10

jarrfi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok vagy sem. Körülbelül 2 hónapja állapítottak meg nálam a crohn betegséget.
Sajnos gyógyszerek csökkentésével vissza estem jelenleg a crp 260 értéken van.
Gyógyszereim jelenleg:
- medrol 48 mg
- salofalk 3G
És most ez a magas értek miatt kaptam 2 fajta antibiotikumot is.

A kérdésem a következõ amikor a gyógyszerek hatása csökken és meg kb 3 óra van mire be vehetem. Nagyon durva alhasi fájdalmaim vannak. Ez a gyulladás csökkenésével enyhül majd ?
Illetve ilyen kínzó alhasi fájdalomra hogy kibírjam azt a 3 órát , tudtok valamit ajánlani ?


Segítséget elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#6724 2017-08-31 18:36

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

jarrfi! Ha nem lesz gyulladás, nem fog fájni a has. Egyszerû a képlet :) Vegyél be nospát. Én is hasfájással küszködöm. Nekem reggel annyira fáj, hogy majd megzavarodom. Mostanában azt szoktam csinálni,hogy melegvízzel letusolok (bár nem tudom, hogy mennyit ártok ezzel a gyulladásnak, mert ugye gyulladásra nem szabad meleget rakni)

Antibiotikumot miért kapod? Találtak bacit a székletedben?

Nincs jelen

 

#6725 2017-09-01 07:28

jarrfi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ageplefagy!
Antibiotikumot elvileg azért hogy a gyulladás minnél elõbb levigyék mert azt mondta a Doki ez már nagyon magas.
Széklet tenyésztés minden rendben illetve hasi ultrahangon is voltam ott se talaták semmi rend elleneset.
Ne is mond a reggelt, nekem is a reggel a szó szerint a szenvedés az a kellemes alhasi fájdalom de egyszer biztosan vége lesz majd :)
Hétfõn megyek ujjab vérvételre a változások miatt. Remelem addig már a fájdalom is elmúlik.

Nincs jelen

 

#6726 2017-09-01 16:15

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Jarrfi, az én orvosom soha nem adott még nekem antibiotikumot...most is azt mondta, hogy ha nincs baci a székletemben, akkor megyünk tovább a biológiaira... õszinte leszek, félek a biológiaitól, de hát õ az orvos. Biztos tudja mit csinál.

Jobbulást!

Nincs jelen

 

#6727 2017-09-04 11:20

atesz62
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv! 
  Én csak a saját tapasztalatomat mondom el!
   15 éve vagyok vastagbél crohn beteg. Jelenleg vastagbél szûkület miatt vannak alhasi görcseim, bélgázok, fõleg étkezés után. Már sebésszel kellett konzultálnom nyár elején. Mert tükrözésnél már eszköz nem ment át szûkült vastagbél szakaszon. Nem tudom , hogy neked volt -e vastagbél tükrözés? Nekem 55 cm-nél van két kis szakaszon szûkület ami gondokat okozza. Most CRP az 30 körül van.  Nekem is volt max olyan 145 magas. Jelenleg Imurant vissza állították , hogy gyulladás csökkentésével mûtétet még elodázzuk amíg csak lehet... Amíg nem okoz komolyabb panaszokat addig nem mûtenek.. Sajna crohn- nál a mûtét csak idõlegesen oldja meg a problémákat. Többnyire elõbb utóbb kiújul a gond a bél további szakaszain is.

Nincs jelen

 

#6728 2017-09-17 20:36

lalola
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Új medicina

Nincs jelen

 

#6729 2017-09-28 10:56

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én most kezdtem 2 napja a cortimentet, remélem nem  lesz olyan mint a medrol. Mellé salofalk granulátum, amit ma viszontláttam a székletben. Valami emésztési zavar is lehet, mert az étel sem tökéletesen emésztõdik és fogytam is. Pedig már a beöntõs klizmától szinte szorulásom volt és formáltabb széklet. Eléggé aggódom.

Nincs jelen

 

#6730 2017-12-14 02:44

robyee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Colitises vagyok és Kb egy hónapja erõs fellàngolàs jelentkezett nálam, elõtte kb egy évig semmi bajom nem volt gyógyszereket is elhagytam, bàr a kajára annyira nem figyeltem. Az elsõ hét után bekerültem kòrhàzba mert nagyon lefogytam, véres hasmenés görcsökkel stb. Egy hetes infùziòs medrol és salazopyrin után hazaengedtek, mondván úgyis àtàllnak tabira és valamelyest csökkent az ürìtések szàma. A bajom az, hogy hiàba szedem a medrolt 48mg-ròl indulva a tünetek maradtak csak a vérzés szûnt meg bàr azt is lehet a otthoni diétàs étrend eredményezte, mivel úgy érzem a gyulladás ugyan ùgy fennàll màr egy hónapja. 20kg fogytam alig van erõm. Van olyan akinél a cortiment szedése hatékonyabb volt a medrolnàl? Illetve a medrolt le lehet vàltani egybõl cortimentre? A dokim nagyon kitart a medrol mellett azt mondja, hogy idõ kell stb, de lehet inkàbb vàltani kéne ennyi idõ után. Ha Bp-en van valakinek olyan orvosa aki ezt figyelembe venné és tényleg jó szakember azt is szìvesen venném.

Nincs jelen

 

#6731 2017-12-14 03:52

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szerintem is kell egy kis ido...mennyi resz a gyulladt resz?

Nincs jelen

 

#6732 2017-12-14 10:20

robyee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sajnos nem tudom, ugye egy éve volt tükrözés azóta rá se néztek, most meg ugye nem is lehet tükrözni. Az ultrahanggal vagy valamilyen más módszerrel meg kéne nézetni? Orvosom ezt se csinálta.

Nincs jelen

 

#6733 2017-12-16 19:16

Nyuszomuszo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Van valakinek tapasztalata Imurán szedésekor mikor jelentkezhetnek a mellékhatások? Nekem 12 nap után hányás, hasmenés  étvágytalanság, étel undor. Létezik, hogy IMURÁN tól van?

Nincs jelen

 

#6734 2017-12-16 21:22

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Letezik, de attol meg nem biztos attol van. Nekem kesobb jott ki de en is hanytam immurantol..kb 1.5 honap utan.

Nincs jelen

 

#6735 2018-01-25 21:42

JUCI51
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok. Dipntumot szedtem régen.most vajon beszerezhetõ?g

Nincs jelen

 

#6736 2018-03-15 18:04

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hasgörcsre egy kis törölközõt nagyon forró vízzel bevizezni, lefeküdni felhúzott lábbal és a görcsölõ hasra tenni a melegvizes törcsit. Gyomorfájásra lehet hogy röhögtök de sima joghurt kifli. Bár tudom változó ki mit bír megenni. Mindenkinek más szerintem az alternatívákkal is így van. a gyógyszerek mellékhatásai azért hasonlók, míg valaki a mennyekbe magasztalja a protexint míg a másiknak ahogy írtad gondot okoz. Dehát ha nem próbáljuk meg akkor meg nem tudjuk meg azt sem ha jobb lenne. Meg persze azért az ember elhiszi amit a doki mond és ha õ javasolja azért lehet benne valami.

Nincs jelen

 

#6737 2018-04-06 18:32

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nagyon kihalt ez a fodum kutya nem ndz mar idr. Ami azert kicsit szerintem szomoru vagy csak jeves a beteg ami jo hir de ezt kotve hiszem...
En most ciklosporint kapok samdium oral. Szedett vki mar ilyet?
Milyen volt neki? Mellekhatasok? Nekem mintha fentebb lenne pzltusom vernyomasom. Idegesebbv vok mint szoktam. Nagyon jol kezdodott jol reagaltam ra azota romlott a hatasa. Azt is irjak hasmenest okoz. Kivancsi vok ra masnal mi volt...
Tapasztalat vkinel? Koszi.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB