#51 2006-02-12 12:32

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Solyomagi! Kedves Klau!

Bizony vannak esetek, amikor nem tudják eldönteni, hogy Crohnos vagy colitises-e a beteg. (orvosi nyelven:indeterminate colitis). A betegek kb.3 %-a tartozik ide. Sõt olyan is van, hogy valakinek az elsõ diagnózisa colitis ulcerosa, és késõbb kiderül, hogy valójában Crohn betegségrõl van szó. .

Nincs jelen

 

#52 2006-02-13 08:22

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Engem  3 evig colitiseknet kezeltek, mert azt mutatta ki a szovetten, aztan ujra vettek mintat es Crohn volt (egy masik labor eredmenye), de hozza kell tenni, hogy a legalso szakaszbol vett minta alapjan sose tudtak megmondani colitis-e vagy crohn, de a felsobb szakaszokon konnyeden el lehetett donetni.
Szerintem DNS vizsgalattal konnyen eldonetheto lenne, csak a laborok nagyon rosszul felszereltek, mert nem kerulne egy ilyen vizsgalat se semmivel tobbe, ha lenne mivel megcsinalni.

Nincs jelen

 

#53 2006-02-14 10:10

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Monik!

DNS vizsgálattal hogyan lehet eldönteni, hogy Crohn vagy c.ulceróza? Irnál err?l b?vebben?

Köszi:Clió

Nincs jelen

 

#54 2006-02-15 13:17

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nekem 3 éve kezd?dött a betegségem, nagyon nehezen jöttek rá, hogy crohn beteg vagyok, el?ször méhen kívüli terhességre gyanakodtak (a okosok),  pláne az volt zavaró, hogy nálam iszonyatos, csillapíthatatlan hányingerrel jelentkeztek a tünetek. Azóta tükrözéssel aztán egyértelm?vé vált a diagnózisom, de amikor a tünetek fellobbannak, akkor az iszonyatos reggelt?l esti tartó állandó hányinger továbbra is el?jön. Úgy vélik az orvosok, hogy ez tudat alatti pszichés alapon van, mert az utóbbi három hónapban nyugtató hatására csökken vagy megsz?nik a hányinger. Írjatok, ha esetleg van, vagy volt valakinek hasonló kísér? tünete.

Nincs jelen

 

#55 2006-02-16 09:16

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Clió,

en most inkabb nem mennek bele reszletesen, hogy a DNS vizsgaltot hogyan kell elvegezni, ez min. egy komolyabb tanora anyaga lenne. Ill. nem hinnem, hogy a reszletek a fontosak ebbol a szempontbol es indenkit erdekelne is.
Elegedjunk meg azzal, hogy igy eldontheto.
Udv!

Szerkesztette: monik (2006-02-16 09:17)

Nincs jelen

 

#56 2006-03-27 13:30

Nory
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nálam 2004 decemberében diagnosztizálták a Crohn betegséget. Szintén erõs hasmenéssel kezdõdött, amíg karácsony elõtt be kellett feküdnöm a kórházba. 27.-én megcsinálták a tükrözést. Az állapotom javut, de a nyáron annyira rosszul lettem, hogy már a 16mg-os Medrolt kellett szednem, aminek én nem örültem, pont azért mert olvastam miket írtok róla. Megiedtem, hogy ez már csak feljebb mehet. Majd októberben elkezdte szedetni velem az Imurant is. De ennek sem örültem, mert a második hónap után a májfunkciók túlságosan megromlottak, és ennek õ nem tulajdonított sok figyelmet. Közben elkezdtem szedni a TSO-t is. Sajnos a mai napig látom, hogy a belgyógyászom nem akar emellett kiállni. De a hónap elején befejeztem a TSO-t. 12 adagot ittam meg, de úgy hogy megbeszéltem a belgyógyászommal, hogy én nem szeretném az Imurant szedni és már január 11.-e óta nem szedek semmilyen féle gyógyszert, csak a halolajkapszulát. Úgy érzem, sokat segített nekem a TSO. Hasmenésem csak ritkán van maximum 3 napig. Lassan 3 hónapja nem szedek semmit. Holnap megyek tükrözésre. Remélem minden rendben lesz. :)

Nóri

Nincs jelen

 

#57 2006-03-27 14:27

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Nóri!

Küldtem neked egy mailt. Várom válaszod.

Látom új tag vagy, így bizonyára nem vetted még észre, hogy van egy topik TSO-tapasztalatok néven.
Szerintem, akit érdekel biztosan szívesen venné, ha ott leírnád a tapasztalataid.
Köszi.

Üdv. Ildico

Szerkesztette: Ildico (2006-03-27 14:28)

Nincs jelen

 

#58 2006-04-06 16:50

zolak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok azén chronom 7 évvel ezelött pont érettségi vizsgák közben kezdödött.Elsönek 1-2-szer több wc majd egyre több és beindult afogyás aháziorvosom ekb1hónapig vírusra gondolt és sumetrolint meg hasonlokat adottaz utolso hetekben már 12kg hánnyal szevedtem mkor kezelöorvosom szabir ment így másikhoz voltam kénytelen menn ak bezzeg egyböl tudta hogy mi bajom van akórházba meg kaptam a fejmosást hogy ilyenkor kell bejönni 2 3 hét injekcio transzfuzio után jöhettem haza

Nincs jelen

 

#59 2006-04-07 22:08

Angeldog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok.
Nekem nagy valószínûséggel az elfolytott düh és a magamba zárt fájdalmak, lelki bántások miatt alakult ki. 13 évesen. Most 24 vagyok, tehát mondhatjuk, hogy tudom mikor milyen gyógyszerre van szükségem, csak azt nem mindig könnyû beszerezni. Most megint steroidon élek, mert a másik két gyógyszertõl nem javult az állapotom. A pentasa nekem nem hatott, én a medrolra esküszöm. Van akinek az nem hatott? Olyan nehéz ilyenkor visszaemlékezni, hogy amikor tünetmentes voltam, akkor milyen volt. Bár vér már nincs, de fájások, és az hogy akármit még nem ehetek, még mindig rossz.

Nincs jelen

 

#60 2006-07-23 13:33

patty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Én is csak két hónapja tudtam meg,hogy crohnos vagyok.Az orvos szerint cirka 10 éve kezdõdött.akkor 2 hónapi kemény hányásos idõszak után gyomorfekélynek titulálták
2-3 hónap alatt nagyjából rendbe jöttem.aztán 2006 jan. jött a hasmenés,amit eleinte a munkahelyi stressznek tudtam be és nem is foglalkoztam vele.Két-három hónap elteltével és 10 kg mínusszal aztán mégis elmentem dokihoz.Megállapította,hogy gázos a vérképem.Aztán már csak azt vettem észre hogy vizsgálat-vizsgálat hátán,a végsõ diagnózis crohn.Pentasat szedek,de csak napi 3-at,a hasmarsom már alakulóban napi 20 helyett már csak 6-8 alkalom.Viszont nekem a közérzetem oké és némi puffadáson,ritkán hasfájáson kívül nincs más tünetem.lázas sose voltam,véres széklettel sem találkoztam.Lehet,hogy mégsem crohn???Vagy ez csak a nyugalmi szakasz?Vagy csak szerencsém volt eddig és majd rosszabbodik?

Nincs jelen

 

#61 2006-07-23 14:40

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Patty Picur vagyok mindenkinek mások a tünetei,és váltakozo az állapota is hol jobb hol roszabb.Én is crohn-os vagyok nekem jelenleg egy rosszabb periodusom van örülj neki,hogy most nyugalmi állapotban van a szervezetd. Ebben a melegben nem lehet normálisan étkezni én legalábbis ugy vagyok vele csak a folyadékot kívánom,viszont délutánra már rendszeresen fáj a gyomrom,ilyenkor az orvos jut eszembe többször keveset étkezni! Az is lehet,hogy a szervezeted most még jol fogadja ezt a gyógyszert és ezért érzed magad jól.Én kívánom,hogy rosszabbul sose érezd magad.   szia    Picur.

Nincs jelen

 

#62 2006-07-24 16:03

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok együttérzõ beteg embertársaim!
Én most 17 éves vagyok és 2005 novemberében kezdödött a betegségem és még sajna mindig tart de látom h vannak fenn nálam súlyosabb betegek is ugy h jobb ha én még nem szólok semmit.
Az én betegségem érdekesen kedödött annyíra nem is tünt fel csak mikor másodszorra jött ki rajtam akkor fordultunk orvosi segítséghez.
Az elsö roszulét nél rosz volt a közérzetem, hasmenésem volt, szédültem.De egy napig volt ez majd aztán egy másfél hét mulva újra kijött rajtam de akkor már úgy h akármit ettem nem voltam jól és egyszerûen nem kívántam semmit se enni.Volt olyan h négy napig alig ettem vmit öszzesen gy vagy egy fél kiflit tudtam megenni.
Ezekután fordultam dokihoz.aki elküldött vérvételre de nem mutatott ki semmit.majd írt fel nekem hasmenés ellen vmi gyógyszert de csak rószabb volt majd azt mondta akkor nincs más rány a tükrözés.Elküldött gyoomrtükrözésre ahol a doki közölte velem h nem gyomor panaszom van hanem vastagbél.Ezért azt mondta h vastagbéltükrözést rendelt el.Amire legalább 1 hónapig kellet várnom szóval január 2-án kaptam idõpontot.Kábításban csinálta meg ugy h nem sokat éreztem.De kiderült h fekélyesvastagbélgyulladásom van és fenn a köldökömnél van az egyik a méásik pedig bal oldalon a kanyarult résznél legalább is vhogy így mutatta.
Szóval elsõnek a Salofalkot írta fel 500mg-ban majd február ban jött rám az a híres nevezetes görcs amí elég kellemetlen volt egész éjjel nem tudtam aludni tõle masnap megint dokihoz mentünk aki felírt vmi 5 naig tartó antibiotikumot + medrol két hétig 8 1 hónapig 4 majd két hétig 2 mg tablettában.Be kell valanom már márciusban el kellet volna hagyni ezt a tabletát de nem tudta mert nem volta jól ezért még mingig szedem de már csak 2mgban.Ugye ez nem baj?Remélem ne mlesz tõle semmi bajom nálatok milyen mellékhatást okozott?Nálam még szerencse nem jött ki semmi de nem is zeretném.Most majd meyek homoepátiás kezelásre.Errõl a fajta gyógymodról ki tudna nekem írni és kinek használt mik a tapasztalataitok ezzel kapcsiban?
Légyszike majd írjátok meg.


Mindenkinek jó gyogyulást és sok kitartást!


Pancsy Balatonszentgyörgyrõl

Szerkesztette: Pancsy (2006-07-24 16:04)

Nincs jelen

 

#63 2006-08-02 20:20

patty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Picur!

Köszi a választ,szerencsére már a vérképem is jó. A vasan 3,4-rõl 18-ra ment fel és teljesen jól vagyok.Remélem a te állapotod is javult valamicskét.mióta tart a rossz periódus nálad?


Üdv:Patty

Nincs jelen

 

#64 2006-08-03 21:22

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Furcsa, hogy sokunk már ilyen fiatalon (17, 18, 20..stb) évesen átestünk a poklok poklán és van annyi élettapasztalatunk, mint sok egészséges középkorúnak!
Legjobban azokat sajnálom, akik születésük után rögtön bekerülnek valami bajjal.Sok kisbabát láttam anno a Heim Pálba és a szívem szakadt meg.Még fel se fogják mi van velük, miért van az orrukba a szonda és miért csak azon ehetnek. Volt egy 7 hónapos kisfiú bent, de szinte mindig bent láttam, amikor befeküdtem, mert rosszulvoltam.Mindig nevetett és rohangált a bébikompjával.Neki nem mûködött a gyomra és szondán kellett etetni.Egyszer beszélgettem az anyukájával.Képzelhetitek mit mondott...A férja összeroppant, pszológushoz járt emiatt, az anyuka meg bentlakott a kisfiúval a nõvérszállón. ilyen életet nem kívánok senkinek!

Nincs jelen

 

#65 2006-08-20 17:46

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

1999 óta vagyok Crohnos ekkor 18 éves voltam. Az én elsõ tüneteim  fogyás hasmenés izületi fájdalmak de szerintem ez minden Crohnosnak ugyanaz. Nekem nem voltak hasi fájdalmaim görcseim vagy hányás és a hasmenés is csak napi 2 volt és ez azóta is így van.

Nincs jelen

 

#66 2006-08-20 19:19

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia norbi'''
hat akkor te vmilyen szinten "szerencsesnek" mondhatod magad...
bar a crohn betegseg alapbol meg tunetmentesen is kemeny betegseg....
amugy en CU-s vtam de nekem sem vtak hasgorcseim soha csak miutan kiprobaltam a term.gyogyaszatot... :o

Nincs jelen

 

#67 2006-08-20 20:26

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia dori

Lehet hogy tünetek szempontjából szerencsés vagyok de sajnos idén a mûtétet nem kerülhettem el.De tényleg borzalmas olvasni itt a fórumon hogy jópáran miken mennek át.És igazad van ez a betegség még tünetmentesen is durva.

Nincs jelen

 

#68 2006-08-20 20:47

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Norby!

Nekem is hasonlóan voltak a tüneteim,görcseim nem voltak,csak ritkán,és hányás is volt idõnként.Én is kicsit szerencsésnek tartom magam,mivel még mûtétem sem volt eddig,megúsztam.De hozzáteszem rettegek tõle.Hiszen pontosan nem tudhatom mi játszódik le nap mint nap odabent,és van mitõl tartanom.Viszont örülök ennek a fórumnak,mert igaz hogy borzalmas errõl olvasni,ki min ment át,de engem szembesített azzal ami valójában van,mert én hajlamos vagyok arra hogy úgy tekintsek erre a betegségre,mintha nem is lenne,nem is velem történt volna meg,és amint tünetmentes vagyok,rá se hederítek...Rá kellett jönnöm,hogy nem tréfa,mert az életemmel játszok...Nehéz...De bízok benne hogy jobb lesz!
Neked minden jó kívánok a továbbiakban!
Üdv!
                      Nia

Nincs jelen

 

#69 2006-08-20 21:58

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Üdv Norby!

Csatlakozok én is, ugyanis nekem se volt semmilyen más tünetem a gyakori wcre rohangáláson kivül.ha görcsöltem, akkor az már rossz jel volt. Mázli, hogy ilyen "kevéssel" megúsztad, persze a mûtét gondolom odatett kicsit, mint mindannyiunkat, de sosem szabad csüggedni! Optimistán kell elõre nézni és megbecsülni, ami van. Ha szarul vagyok mindig rámjön a világfájdalom hogy miért velem és miért most történik, de eszembejut, hogy vannak nálam szarabb helyzetben lévõk, aki pl Down.kórosak, vagy cukrosak. Vagy eszembejut az a 7 hónapos kisfiu a Heim Pálból, akit szondán kellett etetni, mert a gyomra nem mûködött.Fel se fogja miért van ez.Az a szenvedés, ez meg leányálom!
Amúgy  üdvözöllek a fórumon! Napi 2 új tag az nem is rossz!Kezdünk szárnyalni!!!

Nincs jelen

 

#70 2006-08-20 22:54

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Üdv!

Köszönöm a jó kívánságokat.
A világfájdalom dolog sajnos az elég gyakori jelenség nálam is és nekem is eszembe jut hogy másoknak mennyivel rosszabb.A mûtéttel meg úgyvagyok hogy az már teljesen el kerülhettlen volt.Néha már élni nem volt kedvem annyira rossz volt  a közérzetem tehát mondhatom hogy valamilyen szinten megváltás volt már.Most így 8 hónappal utána kicsit optimistábban látom azért a világot.

Mindenkinek minden jót kívánok!

Nincs jelen

 

#71 2006-08-21 15:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia norbi"""
milyen muteted volt eddig?--bar mar lehet leirtad--

Nincs jelen

 

#72 2006-08-21 21:30

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Dori!

Tavaly nyáron egy tályogot nyitottak fel az azóta is megvan:(
Januárban pedig kivettek 30 cm vastag és 2 cm vékonybelet

Nincs jelen

 

#73 2006-08-21 22:40

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

huuu akkor ezek szerint nekem talyog ugyben szerencsem volt?
felnyitottak-es utana be is gyogyult?ilyen hamar? egy het max.ketto?

Nincs jelen

 

#74 2006-08-23 02:41

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Talán tanulságos mások számára: fél éve vagyok Chron beteg, és nekem elõtte kb. 3 évig gombával volt fertõzve a bélrendszerem, csak nem ezzel kezeltek, hanem bélszindrómával (IBS). Szerintem ez évekig terhelte és irritálta az emésztõrendszeremet. Aztán egy nõgyógyásztól kapott szájon át szedendõ gyógyszertõl elmúlt a "bélszindrómám". A Chron-betegségem konkrét kiváltó oka pedig az volt, hogy egy két hetes külföldi úton voltam, ahol reggel - délben -este rengeteget ettünk, és ez túl sok volt az emésztõrendszeremnek. Most próbálok kevesebbet enni, bár sajnos eléggé szeretek nasizni.

Nincs jelen

 

#75 2006-08-23 11:11

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia bogyo'"''
huu en mindent eszek bar most sztomaval elek de amikor nem volt + meg volt az eredetileg zaromutetem akkor is mindent ettem sot azelott is...de mondjuk ez lenyegtelen....
pont tegnap N.F.-nel jartam a belklinikan es olvastam egy ket dolgot mikozben vartam ra...
es akkor felmerult bennem ez a kerdes (mivel ugy nagyjabol sejtem de a pontos valasz itt kavarog a fejemben-hogy tudnom kell mint MAJD leendo orvos :)
mi is pontosan a belszindroma?? milyen tunetekkel stb....?

Szerkesztette: dori (2006-08-23 11:14)

Nincs jelen

 

#76 2006-08-23 17:36

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Bogyó! Megköszönném, ha részletesebben irnál a 3 évvel ezelõtt megállapitott gombádról a bélrendszeredben. / Ezt légyszives az általános társalgás : candida topikjába irjad ha kérhetném./
Második kérdésem:Hogyan állapitották meg a crohn betegséget nálad és mik a tüneteid?

Nincs jelen

 

#77 2006-08-28 11:00

KisMedve
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nekem két éve kutya bajom nem volt.
Versenysúlyon voltam és még akkor se nagyon lettem beteg amikor a környezetem igen.
Aztán jött egy csúnya köhögés magas lázzal majd ismétlõdött többször néha volt hasmenés is, de az ember ilyenkor az gondolja, hogy ez természetes hiszen a gyomorba is lejut a fertõzés.
Talán meglepõ de az elmúlt majd két évben én híztam majdnem 10 kilót.
Aztán a sok különbözõ betegség után egyszercsak erõs hasi fájdalmak jelentkeztek a köldöktõl jobbra. Hasmenésem nem volt viszont az utolsó otthon töltött néhány napban a széklet is elmaradt.  A görcsök 10 nap után sem múltak, amikor is megvizsgált egy sebész, aki azonnal beutalt a László kórházba vakbélgyanúval. Még aznap megmûtöttek. A vékonybél utolsó szakaszát (kb. 20 cm-ert) el ke kellett távolítani.
A diagnózis chron volt. Életemben nem hallottam róla.
A jó, hogy most ismét versenysúlyon vagyok.
A rossz, hogy egyenlõre többet járok nagydologra mint kicsire.
Gyógyszert még nem szedek csak erõssen hiszek egy szebb jövõben.

Szép napot és még szebb holnapot mindenkinek.
Gábor

Nincs jelen

 

#78 2006-08-28 12:40

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Dóri

az IBS azaz Az irritábilis bélszindróma "amit ,,görcsös bélnek” is neveznek, egy meglehetõsen gyakran elõforduló gasztrointesztinális megbetegedés, amely gyakran okoz erõteljes diszkomfort érzést, annak ellenére, hogy nem tekinthetõ az egészséget komolyan veszélyeztetõ problémának.
A legtöbb allopata orvos funkcionális bélbetegségnek tartja; azaz annak ellenére, hogy a gyomor-bélrendszer nem mûködik megfelelõen, anatómiai vagy patológiás ok laboratóriumi vizsgálatokkal sem mutatható ki. Egyes esetekben a székletvizsgálat eredménye utalhat a tökéletlen emésztésre, a káros és jótékony hatású bélbaktériumok egyensúlyának megbomlására; bizonyos tüneteket elõidézõ, de nem patogén paraziták jelenlétére, és ezek egyben az IBS okai is lehetnek. Az ételek helytelen megválasztása úgyszintén az IBS-t kiváltó tényezõk között említhetõ.

Tünetek
Jellegzetes tünetei közé tartozik az alhasi puffadás és fájdalom, a fokozott bélgázképzõdés, valamint a hasmenés és a székrekedés váltakozása. Az e megbetegedésben szenvedõk gyakrabban panaszkodnak hátfájásra, fáradékonyságra, gyakori vizelésre és más egyéb, a betegségükkel nehezen kapcsolatba hozható tünetekre. Ezen tünetek jelentkezésekor azonban gondolni kell arra is, hogy nagyobb kockázattal járó betegségek, mint például a diverticulosis, helyi enteritisek, vastagbélgyulladás, fekélyek és rák az IBS tüneteihez hasonló tünetekkel kezdõdnek, éppen ezért elengedhetetlenül fontos a megfelelõ fizikai és laboratóriumi vizsgálat."
stb stb

olyasmi mint a crohn mondjuk DE itt nincsenek testi/kimutatható elváltozások, csak lelki alapja van...

Szerkesztette: Judit (2006-08-28 12:44)

Nincs jelen

 

#79 2006-08-28 16:17

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Gábor:
Van egy jó és egy rosszhirem:
A jó, hogy ritka az aki új betegként nem fogyott le, így becsüld me ga súlyod, mert még jöhet egy rossz idõszak amikor is pikk-pakk lejön 20-25 kiló!
A rossz az, hogy a sok nagydologhoz hozzá kell szoknod!Ez mindenkinél így van.Gyógyszerekkel fenntartható a jó állapot, de amint irtad te nem szedsz semmit, ami furcsa, mert ha crohn gyanúd van akkor minimum egy Pentasát irhattak volna.Hapedig tényleg csak gyanú, az is valamilyen szinten jóhír!
Mindenesetre ne csüggedj, mivel rosszabb is lehetne!

Nincs jelen

 

#80 2006-08-29 16:02

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Gábór!

Hát ez se semmi ami veled történt történik.
A doki engem is elakart küldeni vakbélmütétre de szoltam neki h nem az a bajom allig tudtam vele megértetni h nem ott fáj.
Na minegy.

Ha nem szedsz gyógyszert akkor legaláb próbálj meg inni naponta 3dl körömvirágteát ami nekem és állitólag segít.

1 evõkanálnyi ömlesztett körömvirágot tegyél 3dl pohárba csészébe és öntsd le forróvizzel
majd 10 perc mulva szürd át és idd meg az a fontos h semmivel ne ízesítsd hanem simán idd meg.
kicsit kesernyés ize van de hozzá lehet szokni.

Helloka

További jó napot
:)

Nincs jelen

 

#81 2006-08-29 17:40

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hja, Gábor! a teáról jutott most eszembe:
Vegyél ProGastro-t, ha nem szedsz semmit!Az nem gyógyszer és helyrerakja a bélflórát.1-2 hét után elvileg sokat segít, igaz, hogy csöppet drága, de megéri, nálam használt!!!

Nincs jelen

 

#82 2006-09-22 21:57

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

alattomosan :) - hû de lökött vagyok ma :) - de télleg nagyon alattomosan tizenévig nem is tudtam róla és már együtt éltünk... hû kapcsolat

Nincs jelen

 

#83 2006-09-26 16:44

KisMedve
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm az ötleteket. :)
A chron sajna nem csak gyanú, mivel a mûtét igazolta.
A súlyomhoz meg majd erõsen ragaszkodom. :) :)

Szép napot mindenkinek.
Gábor

Nincs jelen

 

#84 2006-09-26 21:20

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

sziasztok!
Sokat gondolkodtam nekem hogy is kezdödhetett, mert ugye stresszes nem voltam mindig, viszont arra felfedezésre jutottam, hogy 3 éves korom óta szedem az antibiotukumokat, mindig volt valami gyulladásom, hol torok hol fül, ez el is huzodott 17 éves koromig mikor aztán megmütötték. Mikor már "magamnál voltam", vagyis tudtam önnállóan gondolkodni cselekedni, abbahgytam az antibiotikumokat, de ugy látszik késö:(

Nem értem az orvosokat,viszont most párszor rákérdeztem lehet e emiatt a bélbetegségem, de elzárkoztak a választol, csak csodálkoztak hog yilyen sokáig szedtem..
de akkor is én szenvedek!:(
Szegény anyukámmal is sokat veszekedtem, öt is hibáztattam..

Nincs jelen

 

#85 2006-09-27 18:22

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szegény Timcsi,
fülgyulladásom nekem is sokszor volt...
hány évesen derült ki a betegséged?

Nincs jelen

 

#86 2006-09-27 21:53

Marcsi5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

28 éves vagyok, az én Colitisem 1999-ben lett diagnosztizálva. Ezt az eseményt egy 20 hetes terhesség elég drámai módon való elvesztése elõzte meg, és az azzal járó sookhatás. Naponta többszöri hasmenés, majd vérzés és már meg is lett az eredmény. Hat hónap Salazopiryn, amit egy negatív kolonoszkópia követett. Eltelt hat év gond nélkül, és most nyáron ismét véreztem, minden vécézésnél mindig van minden. Következett a tükrözés, és a diagnózis Colitis Indeterminate. Most szedem a gyógyszert, próbálok túl lenni lelkileg azon, hogy megint gond van. Hát ez az én történetem. Szinte állandó az alhasi fájdalom a jobb oldalon. Többször hitték már, hogy vakbél-gyulladásom van. Csak bízni tudok abban, hogy nem romlik az állapotom. Van két 5 éves kisfiam, akik adnak annyi feladatot, és erõt hogy túl legyek a nehézségeken.

Nincs jelen

 

#87 2006-09-27 22:00

Marcsi5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia!

Marcsi5 vagyok, új regisztráló, de gondoltam megírom hogy én 99 óta vagyok beteg. most állok úgy hogy colitis vagy Crohn, és jelenleg el vagyok hízva. Az elmúlt egy évben 15 kg-ot híztam, és én azért megyek holnap szakemberhez, hogy segítsenek lefogyni, mert nagyon rosszul érzem magam. Egyébként nyáron voltam tükrözésen és Pentasát kaptam.
Üdvözlettel:
Marcsi

Nincs jelen

 

#88 2006-09-28 12:39

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Marcsi!
Üdvözlünk köreinben!
Szíves örömest átveszem a leadott kiókat!Na jó viccet félretéve,sok sikert és kitartást kívánok,hogy jól érezd magad a bõrödben!
Sok hasznosat megtudsz majd errõl a fórumról!

Üdv:
               Nia

Szerkesztette: Niala (2006-09-28 12:40)

Nincs jelen

 

#89 2006-09-28 22:20

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

JudiT!
A füll gyulladás 3 évesen kezdödött, állandóan felszúrták, az valami iszonyú!
A bélbetegség 2000 ben lett regisztrálva akkor voltam... öö 26 éves..
De abszolut nem foglakoztam vele, azt se tudtam mi ez, meg az elsö dokinö sem mondott semmit, csak anyu ijeszgetett hogy komoly dologrol van szo. na de életem teljében én ezt nem hittem ,mert mindig is hasfájós voltam, amikor meg vér volt a székletemben, azt hittem aranyerem van, csak mikor már szédelegtem, gyenge voltam , mentem ismét orvoshoz, de ott se maradtam sokáig, mert féltettem a melohelyem.
Szoval jol elhanyagoltam mig már jött a láz feldagadt a szám, vért kaptam rögtön, aztán probáltak rám hatni hogy komoly dologrol van szo, de ausztriában 1 hét alatt rendbe raktak,igy ismét maradt az a felfogás: fital vagyok erös vagyok..stb.
aztán következö tavasszal ismét roham, hasmenés, gyors fogyás, na akkor már aggodtam, és ez igy megy évröl évre, egyre drasztikusabban jönnek a rohamok tavasszal!
:(  Bocs a kimerítö válaszért, de remélem tanulhat belöle valki!

Szerkesztette: timcsi32 (2006-09-28 22:21)

Nincs jelen

 

#90 2006-10-16 17:41

szabika32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nálam tavj decemberben derültki a baj.iszonyatos alhasi görcs,hányás,láz,nezen ürülö hasmenés,20kg.fogyás 6 hónap alatt.A korházban derültki douglas tályog  ettöl voltak a görcseim és begyulatt körülötte minden a belek össze nöttek.hozzá tapadt a vesémhez + egy fisztula járatot is találtak.Hála az orvosomnak nem operáltak meg, de ez egy hónap kórházba került.Most megint kicsit vissza estem de ár voltam orvosnál.Azt ajánlom a diétát nagyon vedd komojan én nem tettem most megin 6kg.-vel könnyeb vagyok.Remélem segittem valamit? Maradok pehely sulyú Szabolcs.

Nincs jelen

 

#91 2006-10-16 17:55

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Timcsi,
köszi a választ... tudod ... elgondolkodtató... nekem is sokszor fel kellett szúrni a fülem kicsi koromban... és nekem is kb 26 évesen derült ki... persze már elõtte évekkel majd évtizede alakult...
olyan jó lenne tudni végre h miért és hogyan....

Szerkesztette: Judit (2006-10-16 17:56)

Nincs jelen

 

#92 2006-10-16 22:47

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hello,
érdekes, amiket írtok.
Amikor az ember elkezd gondolkodni, hgy mikor is kezdõdött, akkor a mai tudása birtokában rájön, hogy sokkal hamarabb, sokkal régebben voltak már jelek, amiket senki nem tudott akkor még értelmezni. Egy gyakorta hasfájós gyerekkor, fiatalkori ilyen-olyan bajok, és egyszer, jóval késõbb diagnosztizálják a betegséget, s visszamenve a múltba letapintható, hogy jóval régebben, már kisgyerekkorban, ha nem korábban kezdõdött, és fejlõdött azzá, ami most van, szépen, lassan. Ilyen oknyomozást érdemes folytatni. Én nekem hosszú évek távlatából vált nyilvánvalóvá, hogy már gyerekkorban is volt, csak akkor még nem volt megnevezve.

Nincs jelen

 

#93 2006-11-12 22:05

betty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Én még nagyon kezdõ vagyok mind betegség mind internet szempontjából.
1 hete diagnoztizálták nálam a Crohn betegséget.Az egész majd két éve kezdõdött azzal, hogy begyulladt a bal szemem (uveitis).Nem tudtunk rájönni,hogy mitõl lehet.Minden eredményem negatív volt, kivéve a süllyedést(35-nél sose ment lelyebb).Idén januárban elkezdõdött a hasmenés.Egy orvos ismerõsöm mondta,hogy az IBD tud ilyen szemgyulladást okozni és megkéne csinálni a colonoscopiát.Hát én húztam halasztottam a dolgot addig,hogy a szememet októberben 2x megmütötték.Autoimmunológushoz is elküldtek.Õ is mindent rendben talált kivéve a derékfájást.Csontcintigráfiát csináltatott és pozitív lett.A derekam van begyulladva.Õ is azt mondta,hogy az IBD tud ilyen tüneteket produkálni.Rám lett parancsolva,hogy csináltassam meg a colonoscopiát.Így hát megcsináltattam és a szövettan végig kimutatta a Crohn betegséget.(nagyon féltem a vizsgálattól,de nem volt olyan borzalmas).Holnap lesz gastroscopiám és attól függ,hogy milyen gyógyszereket kell szednem.

Nincs jelen

 

#94 2006-11-13 07:58

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Még mindig nehezen hiszem,de sajnos velem is megtörtént.
Valóban az ember nem gondol rá,hogy jóval korábban kezdõdött a dolog.
Soha nem tudtam a tejet meginni (nem mintha a kedvencem lenne),mert még le se ért,de én is alig értem a klotyóra.Most már tudom,hogy a betegség miatt.
Ugye milyen apróság?Mégis fontos.
Nekem egy hónapja diagnosztizálták a crohnt.
A tejes eseten kívûl annyi történt,hogy tavasszal elkezdtem fogyni,amit betudtam a "nyárra lemegy pár kiló"-nak,mellesleg elég sokat idegeskedtem.
Csakhogy nem állt meg a fogyás,18 kiló csúszott le rólam,mikor felnõtt létemre,az én drága jó anyukám elcipelt dokihoz.
Hála édesanyámnak,hamar kiderült mi a baj és még idõben elkezdtek kezelni.Elég súlyos volt az állapotom.Sajnos emiatt a colonoscopia (bódító mellett is) örökre az egyik rémálmom marad!
Jó a dokim,igaz paráztam tõle nagyon,de legalább valamennyire rendbekapott.
Tolom a medrolt,a pentasat,ja meg a tápszert is,emellett fosztogatom az utamba esõ hûtõket,de eddig csupán fél kilócska jött föl.Ennek is tudok örülni,mint mostanában minden apróságnak.:)))
Hát ennyi!
Mindenkinek tünetmentességet kívánok!

roor

Nincs jelen

 

#95 2006-12-06 13:19

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szerintem mindenképpen pszihés okok váltják ki ezt a betegséget .Én kb. 10 éve vagyok colitises és mikor kialakult abbanaz idõben volt egy szívmûtétem és a válóperem is.Azóta is bármilyen lelki problémám van a betegségem mindig súlyosbodik.Hál'isten ebbõl a betegségbõl kifolyólag "még" nem mûtöttek ,de le vagyok rokkantva  Salofalkot ,Imurant  és Prednisolont szedek.

Szerkesztette: CSICSU (2007-01-29 06:44)

Nincs jelen

 

#96 2007-01-28 15:53

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

.3éve diagnosztizálták abetegségem csak a hasmenés volt a problémám de acolonoscopia után kiderült hogy súlyos colitiszem van.félévente mentem tükrözésre,de agyógyszeres kezeléstõl sem javult agyulladás,különben jól éreztem magam,mintha nem lenne semmi bajom.júliusban kivették avastagbelem,de azota még mindig hasmenésem van.

Szerkesztette: pintyõke (2007-01-28 16:11)

Nincs jelen

 

#97 2007-01-28 18:38

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia pintyoke""
ki mutott?-eszel-e eleg szilardat es ami a legfontosabb azota jartal e gasztros dokinal?
nekem is ez volt egy ideig-es egy gasztros kontroll utan sok minden kiderult... :o
amugy en is cu-s vtam..
udv.: dori

Nincs jelen

 

#98 2007-01-29 15:39

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia dori!

Pécsett mütöttek.Szintecsak szilárdat eszem. A stoma zárás után egy hónapra voltam kontrollon. Akkor imodiumot  ajánlottak ahasmenésre.Nem vált be.01.04.-én voltam megint.Volt egy kis v.bél gyulladásom. Entocort klizmát,pentasa kupot használok, meg huma-loperamid tablettát.Így a harmadik hét után már javult az állapotom.Még ennyi ideig kell folytatnom a terápiát,majd megyek kont,-ra.Te hogy érzed magad?Tudom neked is ilyen bajod volt.Le vagy százalékolva?

Szia:pintyõke

Nincs jelen

 

#99 2007-01-29 17:23

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia pintyoke'''
en meg tanulo vagyok...engem pesten mutottek.colitises vtal ezek szerint?
mert ha igen, akkor a vekonybeledben a tartalyod volt begyulladva-es ez komoly kovetkezmenyekkel jar.
ugy tudom, illetve nekem a dokim azt mondta, hogy semmilyen esetben se szedjek nagyon hasfogot, foleg nem ibd-s betegsegnel vagy ibd-s betegseg utan.
szoval ezert kerdeztem mindent.
nekem viszonylag hamar rendbejott, mivel remicadet kapok a tartaly miatt...
de persze masnal, ha ezt nem kezelik megfeleloen evek, sot antibiotikumok, szteroidok es ha hihetetlen mennyisegben roncsolodik a tartaly, talan vekonybel a vekonybel vegleges kivezetese is szoba johet.
ezzel persze nem akarlak megijeszteni, mivel nem tudom, hogy milyen muteted van-es hogy hany kg vagy meg ilyenek...szoval lehet neked teljesen mas miatt van az a hasmenes-meg annak a vekonybelnek azert fel kell venni a vastagbel funkcioit, ill.bakteriumait.
szoval nem akarlak megijeszteni, nalam ez volt/lehetett vna...
udv.: dori

Nincs jelen

 

#100 2007-01-30 15:41

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Üdv mindenkinek! 1995-ben indult. Középiskola második osztályába jártam, fizikaversenyeken vettem részt és azt vettem észre, hogy verseny közben és utána fáj a hasam. Egyébként elõtte is, kis koromban is gyakran voltam hasfájós. Ekkor viszont kezdett eldurvulni. Tél végétõl tavaszig egyre gyakrabban fájt, zuborgott a hasam és persze vele együtt jött a hasmenés. Aztán már akkor is fájt a hasam amikor 'nem is kellett volna '. Iszonyatosan leromlott az állapotom, nagyon gyenge lettem, gyakran volt hõemelkedésem, lázam, és persze fogytam. A háziorvos azt hitte férges vagyok. Persze vérszegény is lettem. (azóta mindig is az voltam , kivétel az útóbbi 0.5 év!!!). 1995 Július végén tükrözés segítségével  diagnosztizálták a crohn betegéget.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB