#101 2006-01-23 09:51

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Pocok! Elolvastam a hozzászólásaidat a topikokban, köszi. Most lehet, hogy "aluliskolázottnak" tartasz de kérlek ird már meg, hogy ki is az a kineziológus és mit csinál?

Nincs jelen

 

#102 2006-01-23 18:11

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Mendi63!Nem tartalak "aluliskolázottnak"mert mig nem mentem el a kineziologushoz ,halvány g?z?m nem volt hogy ö mit csinál.S?t!!!Mikor megtudtam hogy mivel foglalkozik nevettem nagyokat,hogy mekkora állatság lehet.De ugy voltam vele hogy falhoz nem vág,és mit veszíthetek ?!!!Nos!!!A kineziologia a természettudományhoz hasonló dolog.A kineziologus azt vallja hogy minden betegség lelki eredetü ,és minden mult beli dolog(akár gyermekkor ,egy vizsga bár mi más)amiröl mi azt hisszük nincs is jelentösége számunkra,vagy épp feldolgoztuk már a sérülést,ez nincs igy!Vannak olyan sebek amikröl azt hittük begyógyultak,de még sem és ettöl  "blokkolva "vannak bizonyos szerveink!Ebböl fakadnak a betegségeink!A kineziologus energiával megpróbálja visszakeresni a sérülést,és ezt próbálja feloldani.Lehet hogy most nevetsz rajta ,de ez komoly.A pulzusokból mond életkorokat amikor is szerinte valami történhetett.Nekem minden olyan idöpontot megmondott,amikor fájdalmak ,csalodások,sérelmek értek.Nagyon komoly volt.ez után megkérdezte hogy mi történt ,és ami lehet hogy nem is kiséri az életed az is elö jön belöled!Ez kb 1-2 órát vesz igénybe.Nekem egy k? kemény óra sírásom volt.De valamilyen bels? sírás mert szakadtak a sebek ,és képtelen voltam abba hagyni!Igazából ezt hívják tudatalattinak!!!!!Én dadogok 3 éves korom óta ,tulajdon képpen mióta beszélni tudok ,mert megilyedtem egy kutyától!Úgy jöttem ki t?le hogy folyékonyan beszéltem szinte!ez 2 hétig igy volt utána!Gyógyszer nélkül javultak a fekélyeim,és passziv szakaszom volt egészen addig mig munka közben nem harapott meg egy kutya!remélem a kineziologussal kapcs.leirtam mindent!És segitséget nyújt!Puszi      Pocok

Nincs jelen

 

#103 2006-02-06 12:59

mesebabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
A kedvesem 6 éve Crohn beteg.Most épp nincs túl jól, lehet megm?tik, de talán kihúzzuk a diétával és tápszerekkel és a gyógyszerekkel.
Mivel az orvosában bízunk, azért jelenleg nem is emiatt írok, hanem mert kb 3 hónapja fáj a feje.
egész nap,. semmi nem használ.estére görcsös lesz.
voltunk mi már mindenhol...el?ször azt mondták, homloküreggyuszi.
aztán meg azt, hogy orrsövényferdülés.és hogy van vmi oda nem ill? csontocska az orrában, az nyomhat vmit.
de kiderült, az sem zavar be semmibe.
eljutottunk egy neurológushoz, aki antidepresszánst írt fel, mondván, hogy kétfajta fejfájás létezik, a migrénes és az olyan, mint neki van.
ezt biokémiai folyamtok okozzák, meg nem mondható miért és nem tudni mi válik be rá.
szedi az antidepresszánst, de semmi javulás már egy hónapja.
a dokitól új gyógyszert kapott, összesen két db volt benne.bevett egyet és az összes mellékhatás jelentkezett, valamint a fejfájáson sem segített.
új orvos után néztünk, de a hetek telnek-múlnak és senki nem mond semmit.
A fejfájásambulanciákon 3 hónapot kell várni a bejutáshoz, egy normális neurológust kifogni is úgy t?nik, hogy csodával határos..
még bízom, hogy akihez a héten megy, az talán segít.
nah, csak azért írok lényegében, hogy megkérdezzem van-e valakinek hasonló tünete?
ez is Crohnos tünet lenne?
mert azon már nem lep?dünk meg, hogy mi mindennel jár ez a betegség, csak tényleg jó lenne már tudni mit?l van.
El?re is köszi!
üdv!

Nincs jelen

 

#104 2006-02-06 13:44

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Pocok! Köszi, hogy válaszoltál nekem. Elképzelhet?, hpgy érdekelne a dolog, de most a köv. gondom az, hogy hol érek én el egy kineziológust. Puszi: Mendi

Nincs jelen

 

#105 2006-02-06 15:19

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Mendi63!A kineziologust akár a háziorvosod is ajánlhat neked ha kéred!De ha szét nézel itt a neten(természetgyógyászaton belül fogod találni)ott telefon számokat,cimeket és minden ezzel kapcsolazos dolgot megtalálsz!Remélem segítséget fog neked nyújtani!!!!Sok sikert!Ha valamit sikerül a dologgal kapcsolatban intézned,és esetleg el jutsz addig hogy el is mész és fogadod a segítségét remélem majd szólsz!puszi Pocok

Nincs jelen

 

#106 2006-07-20 14:55

Mangroove
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Hello!

Nekem tavaly két tályog alakult ki a végbél környékénAz egyik kb dió, a másik kb teniszlabda méretû volt. Irtózatosan be volt gyulladva és õrülten fájt alapjáraton. Csak is kizárólag háton tudtam feküdni. Egyik este rengeteg folyadékot veszítettem, párhuzamosan, hogy félrebeszéltem. Tehát nem voltam magamnál. Reggelre a nagyobb tályog kipukkant. Meg könnyebültem. Végre fel tudtam kelni és járni is sikerült. Azonban a kisebb még mindíg ott ólálkodott. Azt egy ambuláns mûtéttel eltávolították. (Mondanom sem kell, hogy a helyi érzéstelenítõ semmit nem használt. Lekapartam a csempét a falról.) Azóta hál istennek nincs. Azt megfigyeltem, hogy abban az idõszakban sokat idegeskedtem. Gondolom az is hozzájárult ennek kialakulásához. No meg ha ideges vagyok, a hasmars is elõjön. Egyet megtanultam. Beveszem a "lesz*rom tablettát" És tényleg. Nem érdekel.

Most legutóbb a választások alkalmával voltam igencsak stresszes állapotban. Egy helyi TV-nél dolgozom és ott a fejetlenség a kampány idõszakában rendkívüli volt. Na azóta megy a hasam...

Észrevettem, hogy ha lefelé ívelõ stádiumban a betegségem, homályosan látok. Közelre nincs probléma, inkább a távoli tárgyak jelentenek gondot.

Ilyen kísérõjelenségem volt

Nincs jelen

 

#107 2006-07-21 19:43

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Konzultálj szemész szakorvossal. Lehet hogy elkél egy szemüveg.

Nincs jelen

 

#108 2006-07-22 10:22

Mangroove
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szemüveges vagyok. :)

Nincs jelen

 

#109 2006-07-22 23:55

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

fókusztávolság beállítás után egy csinos új szemüveg. :)

Nincs jelen

 

#110 2006-08-25 20:49

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok

van valakinek rajtam kívül olyan panasza hogy az arcán foltokban barnul le?
nem szeplõ mint rlgebben hanem foltos az orrom meg a szám környéke is szóval olyan furcsán de nem májfolt hanem valami pigment izé....
mit gondoltok errõl?
Kovács Ágota mondta h a gyógyszerek is lehetnek meg h a crohn miatt alapból valószínû fényérzékenység...

Nincs jelen

 

#111 2006-08-25 21:15

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Van fényérzékenység, fõleg, ha imurant szedsz.
Nekem az orrom töve hámlik kétoldalt, néha brutális módon.Van mindenféle szir-szarom rá, de van amikor még az sem segit!!! Ilyennel viszont nem találkoztam,amit te irtál....kérdezz meg egy bõrgyógyászt!

Nincs jelen

 

#112 2006-08-25 23:21

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

nekem sielesnel volt ilyenem barni hogy az orrom hamlott... -->hehe :)

Nincs jelen

 

#113 2007-01-30 16:11

Balee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek hozzám hasonlóan szemészeti problémája crohn mellett. Egészen pontosan szemszárazság. Kb. azóta megvan mióta a crohn-t diagnosztizálták nálam, úgy 6 éve. A crohn-om most már 3 éve passzív, elõtte volt 3 mûtétem, folyamatosan szedek Salofalkot és Imurant. A szemszárazság viszont az utóbbi fél évben lett sokkal rosszabb, fõleg éjszaka.

A belgyógyászom és a szemorvos is igazából tehetetlen, mert ez inkább idõsebb korú nõknél jelentkezõ probléma, én meg 30 éves férfi vagyok.

Viszont nagyon gyanítható, hogy köze van a két dolognak egymáshoz, mert mindkettõ autoimmun folyamat. Ja és "természetesen" a szemszárazság sem gyógyítható (meg), csak kezelhetõ többé-kevésbé.

Szóval nagyon de nagyon érdekelne, hogy szenved-e valaki hasonló problémától?

Nincs jelen

 

#114 2007-01-30 16:16

Balee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Judit!

Nekem ugyanígy barnul a bõröm, igaz, hogy ennek egy korábbi arcüreg-gyulladás volt a kiváltója. Utána évekig az arcüregem körül csak rózsaszínûre "égtem", és tele volt a bõröm apró barna foltokkal. Aztán évek alatt rendezõdött a dolog, most már viszonylag egyenletesen barnul az arcom.

Szóval nálam ez a dolog még jóval a crohnos idõszak elõtt volt.

Emlékezz vissza esetleg, hogy nem volt-e Neked is hosszan tartó arcüreg gyulladásod, mert attól könnyen lehet ilyesmi!

Imurant én is szedek, most már 3 éve, de attól nincs ilyen panaszom.

Nincs jelen

 

#115 2007-01-30 17:44

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Nekem egy pár hónappal ezelõtt egyértelmûen azt mondta a dokim, hogy ezekkel a gyógyszerekkel annyira nem tanácsos túl sokat a napon lenni, mert fényérzékenységet okoznak és foltos lehet az ember..  ( Imuran, stero-k..stb) és hát a bõr így is elég nagy terhelésnek van kitéve...
:(

T

Nincs jelen

 

#116 2007-01-30 18:12

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

én is Crohn-os vagyok,de nincsenek a napozással bõrproblémáim csak a víz csillogásától szokott kicsit begyulladni a szemem,ha sokat úszkálok.
Napozni sose szerettem csak amíg vizes vagyok addig bírom a napot,de azért nem szoktam "fehérke " lenni,inkább " kínai" :)
Nagy iramban épül Mohácson a fedett uszoda!!! Már alig várom,hogy szeljem a habokat télen is. :)

Nincs jelen

 

#117 2007-01-30 18:48

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Nekem speciel vannak szemproblémáim, nagyon soxor van égõ érzés, fõleg ha sokat ülök monitor elõtt, de a legnagyobb ellenség a neon fény! Nem is tudom, lehet-e valamit kezdeni vele...illetve ha eleget pihenek, tv,monitor és erõs fények kerülésével, nem annyira észrevehetõ az érzékenység, ezt mostanség figyeltem meg!

Nincs jelen

 

#118 2007-01-30 18:49

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Balee: én colitises vagyok, de mióta befejeztem a sztero szedését (kb. két hete) nekem is gondjaim vannak a szememmel. Bár nem a szárasság. Holnap megyek dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond?!

A napozásról én is úgy tudom, hogy nem ajánlatos. Pláne imuran, sztero mellett. Vagy csak nagyon magas faktorú naptejjel.

Nincs jelen

 

#119 2007-01-30 19:45

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Hehm!
Nekem a sok medroltól romlik a szemem, mert alig fél év alatt, idén majdnem egy dioptriát romlott!Nem lehet mire fogni, mert annyitn me ülök a gép elõtt!
És különben is a betegtájékoztatón rajtavan mint mellékhatás! Tessék elolvasni! Bár lehet hogy az imuranon van?! ...

Nincs jelen

 

#120 2007-01-31 09:37

Balee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Félreértés ne essék, a napozást én is mindenképpen kerülöm, sõt... De ettõl függetlenül nyaranta azért amikor többet van a szabadban az ember csak lebarnul egy kicsit. Na ennek alapján írtam le a tapasztalatomat. De én is úgy tudom, hogy elsõsorban a Ciprobay és az Imuran mellett nagyon nem tanácsos sokat napon lenni, fõleg magas faktorú fényvédõ krém nélkül.

Cappy 25! Érdemes megmérni, hogy mennyire párás a szobádbam a levegõ, mert a magas páratartalom mindenképpen sokat javít az ilyen típusú panaszokon, legalábbis nálam bevált. Azonkívül próbálj ki valamilyen mûkönnyet, azok is sokat segítenek.

Rénia! Neked mi a gond a szemeddel? Szerinted egyértelmûen a szteroidtól lettek szemproblémáid?

Nincs jelen

 

#121 2007-01-31 18:11

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nem tudom volt-e vkinek ilyen problémája  ,izületi gyulladás lehet vagy mi? Nagyon fáj a nyakam és a kezemet alig birom emelni,van erre vmi gyogyi vagy elmulik? Igazából azt sem tudom a gyógyszerektõl van /30mg prednisolon+imuran/vagy magától az alapbetegségtõl.Tudna vki tanácsot adni ?

Nincs jelen

 

#122 2007-01-31 18:26

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A csontritkulás a crohn velejárója!sok sok kalciumot kéne szedned!!Ha esetleg nem mondta a dokid, akkor mond neki, hogy irasson fel!

Nincs jelen

 

#123 2007-02-01 08:56

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

csicsu"""   ja kaldium es vas ;)
spec.nekem most van ilyen gondom, mivel tegnap kb.annyit edzettunk, hogy alig tudok megmozdulni... :o
2nap es crohn tali :p

Nincs jelen

 

#124 2007-02-17 17:33

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Dori!szeretném megkérdezni hogy hol és mikor szoktak lenni ilyen crohn-cu talik mert én is szivessen mennék legalább jól kibeszélném magambol a betegséget meg minden mást:)boci

Nincs jelen

 

#125 2007-02-17 20:38

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

boci: Programajánló topicba válaszolok, mert ezt rossz helyre irtad!!!

Nincs jelen

 

#126 2007-02-18 19:42

lara
Tag

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok! egy hatalmas gondom van vagyis van több is de ez a legfontosabb.kb 6 éve vagyok chron beteg.
régebben nagyon rosszul voltam,mostanra már maga az alapbetegségemmel nincs baj vagyis csak ritkán.a legnagyobb baj a sipolyommal van.nem tudom mennyi van mert kettõt látok a végbél és a vagina között két oldalon.de valahol belül(valahol a vaginában) is lehet mert folyamatos folyásom van és ciki vagy nem ciki de ha hasmenésem van ott is jön székletszerü valami.nagyon kínos.nem tudom hogy a sipolyaim miket kötnek össze .chron -om a végbélnél van nekem ha kicsit vérzik akkor véres folyásom van.a lábam közötti sipolyok néha nagyon durván begyulladnak pár nap és elmúlik.
nagyon örülnék ha megírnátok minél többen a  véleményeteket vagy akinek van ilyen leírná mit tudnék tenni.
elõre is nagyon köszönöm!
KÉRLEK SEGÍTSETEK

 

#127 2007-02-19 08:16

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

SZIA lara!

Minél elöbb keresd meg az orvost!Nem hiszem hogy itt valaki tud rajtad segíteni.

Nincs jelen

 

#128 2007-02-25 10:49

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

lara: mindenképp feltöltéses röntgen kell, hogy lássák a sipoly járatot és vagy remicade infuziót kell intézni, vagy egy sebésszel beszélni, mert ez elég súlyos!!!

Nincs jelen

 

#129 2007-02-25 20:56

Hugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Lara, én is hasonló cipõben járok, mint te. Nekem karácsony elõtt jelentkezett a rectovaginális sipollyom. Elõtte már 2 hónappal õrületesen fájt a gátam, és éjszakánként 40, napközban 39 fokos lázam volt. Még a gastroenterológusom se tudta mire vélni a dolgot, mert engem eddig cu-snak véltek. Elmentem a nõgyógyászhoz, õ nem érzett semmit. Aztán dec. 22-én kifakadt a dolog...de akkor meg azt mondta a nõgyógyi, hogy a Bartolin-mirigy tályogja, és pár nap alatt lecseng a dolog. Hát nem múlt  el, és észrevettem én is, hogy a vaginámból széklet is ürül. Azt hittem, hogy ilyen a világon nincs, még a páromnak sem mertem róla beszélni. Elmentem a gaszt.enterológusomhoz, és akkor végre megvilágosodtak a dolgok, hogy ez egy fistula, azt mondta, elég makacs dolgok ezek, de a Remicade infúzió segíthet: sos gyorsasággal elintézte nekm, hogy kapjak, most már 2 kezelésen túl vagyok, a sipolyom ugyan még nem záródott, de azt mondták, hogy az jobb, ha csak 6-8 hét mûlva történik meg a fistula-záródás, mert ha túl hirtelen zár, akkor ott tályog keletkezhet. Nekem egyébként kontraszanyagos tükrözésem nem volt, "csak": vastagbéltükrözés, végbél tükr., vaginatükr., vékonybélröntgen. Szerintem, minél elõbb indítsátok el a Remicade-kezelést, erre a mûtétet egyik orvos sem javasolta, pedig jópáran megnéztek.

Nincs jelen

 

#130 2007-03-07 09:30

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok,

Még mindig a medrol mellékhatásai miatt szívok.. Szeretném megkérdezni Tõletek, hogy akinek komoly izületi panaszai voltak a medrol után mit szedett, hogy rendbe jöjjön. Nekem Motom azt a választ írta, hogy szednem kellene újra a medrolból 4 mg-ot, majd csökkenteni. Én semmi esetre sem szeretném újra a szterot szedni, mert nagyon durva mellékhatásai voltak. Ha valaki járt hasonló cipõben kérem mondja el mikorra múlna el a medrol nélkül ez a kemény izületi téma?  Elmúlik -e egyáltalán?  :(

Nincs jelen

 

#131 2007-03-07 14:16

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia  Tünde!


Nekem is volt az elején izületi problémám.Az ágyban nem tudtam odébb tenni a lábaim,annyira fájtak.Elõször kenõcsöt használtam,az is valamit enyhített,majd késõbb a polyvitaplex 8,-at szedtem,azután 2hétre enyhültek a fájdalmak.Tavaly meg centrumot szedtem ,az is hatásos volt.CSak az a baj,hogy nagyon jó étvágyat tudnak csinálni ezek a vitaminok.Inkább nem szedtem õket.most salofalk tbl-át szedek csak,de ettõl is van néha ízületi problémám.Ha már nagyon nem bírom,akkorveszek be fájdalomcsillapítót:contromalt.Probáld meg a vitamint,hátha segít.

Nekem bevált,de hát mindenki nem egyforma.

Szerkesztette: pintyõke (2007-03-07 14:18)

Nincs jelen

 

#132 2007-03-07 15:38

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szia tunde''' a mellekhatas izuleti problema ezerrel...neha elojon, neha nem.
nekem is igy volt es ket hetig alig tudtam kikelni az agybol, raadasul arra keltem fel.
egyel kaldiumot es ha bnagyok a fajdalmaid, akkor fajdalomcsillapito is mehet.
csak igy lehet megoldani igazan.

Nincs jelen

 

#133 2007-08-06 16:51

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
A szem és a száj körüli kiütések miatt keresgéltem itt.Nekem már hónapok óta nem akar elmúlni,néha kicsit halványodik,aztán bedurran és elég csúnya.A dokim Elocom kenõcsöt ajánlott rá,ami valamennyit segített rajta,de el nem múlt tõle.
Amit észrevettem még,hogy akkor jön elõ,amikor veszítek kicsit is a súlyomból.Tehát elsõ megoldásnak vissza kéne híznom talán...oké...
Ja párosul hozzá az is hogy a testemen több helyen viszketek,a hátam,a lábaim,a karjaim,a nyakam...

Valakinek valami tipp? Kenõcs,bogyó,csodakoktél? :)

Nincs jelen

 

#134 2007-08-06 17:27

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Niala!
A Calcium-Sandoz pezsgõtablette elég jó viszketésre és kiütésre, valószinû, hogy ezzel nem mondok újat neked. Viszont nem tudom, milyen gyógyszereket szedsz, szabad-e mellé ilyet innod?
Szerintem is elõbb a súlyod kéne visszanyerni, /tudom nem könnyû/, de valamennyire helyreállna az egyensúly a szervezetedben.
Jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#135 2007-08-06 17:43

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Én február óta többé kevésbé rendben vagyok, csak az állandó hõemelkedés nem múlik. Lehet hogy az életmódom is közrejátszik, nem nagyon vigyázok magamra, dehát ilyenkor rengeteg a szülinapi buli stb...

G.

Nincs jelen

 

#136 2007-08-06 19:33

_Panka_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nagyon sokat és eléggé régen bóklászom itt, úgyhogy légyszi ne mondjátok azt, hogy "olvasd végig a...." (merthaígyvanakkornemtaláltammegeddig:)). Tehát, nekem az a bajom már egy jó ideje, hogy idõnként nagyon felpuffadok, és nem a hasam. Az arcom fõképp, a kezem/ujjaim, a lábaim, sõt egyszer még az egyik bokám is rettenetesen. A vérvételi eredméyneim a vesefunkciónál teljesen nornális értékeket adnak. Mi más lehet a baj????

Jah, annyi, hogy NEM szedek szterót! "Csak": Salazot, Salofalk kúpot, Oroxine-t,  Livialt... ezek v.melyikétõl lehet?

Köszi,
Panka

Nincs jelen

 

#137 2007-08-06 21:29

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Panka, keringésed? EKG? Csak tipp...Én mindannyiotoknak jó szívvel ajánlom a máriatövismagolajat- mert segíti az epe/máj munkáját. Hatóanyagát használja a gyógyszeripar és ez a natúrprodukt legalább nem tartalmaz mást, mint a neve.. Akik ennyi gyógyszert kénytelenek szedni, mint Ti, muszáj segíteni természetes úton májunknak, aki=ami méregteleníti szervezetünket FOLYAMATOSAN...Csak gyõzze szegény..és rengeteg folyadékot kell inni, akkor is, ha nincs hõség...Mert ezzel a vesénket segítjük.

Nincs jelen

 

#138 2007-08-07 07:25

akita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok!
az arcomon és a nyakamon kis pattanásszerü valamik jöttek ki.nagyon kellemetlenek .valószínû hogy valamelyik gyógyszertõl van amit  szedek vagy napalergia az imurántól.napra pedig nem megyek.ha valaki tud rá valamit amitõl elmúlik vagy legalább csökken irja már meg mert nagyon zavar.nem elég hogy fel vagyok puffadva még kiütéses is lettem.kicsit kezd elegem lenni ebbõl az egész betegségbõl, vagyis a mellékhatásokból.de nem hagyom magam mert erõsebb vagyok nála.

Nincs jelen

 

#139 2007-08-07 09:14

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok!

Én még elég új vagyok itt, de most hogy beleolvastam a fórumokba, szívesen megosztom a tapasztalataimat Veletek, mert eddig csak csendes szemlélõ voltam.
A fentebb említett izületi dolgokra ajánlom a búzafûkapszulát. Az alternatív gyógymódok topikban írtam róla egy "rövid" beszámolót. Nekem bevált.....

Akita a kiütésekre javaslom a bõrpróbás allergia vizsgálatot. Elõször nekem is azt hitték, hogy köze van a betegségemhez, aztán kiderült, hogy szimplán a kutyámra vagyok allergiás....sajna.
Ha már esetleg túl vagy ezen is akkor bocsi...nincs több ötletem.

Panka a pajzsmirigyed rendben van? Attól is lehet tudomásom szerint puffadni.

További szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#140 2007-08-07 10:58

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!! Panka így vizesedni lehet a szívtõl, magas vérnyomásnál is. Nekem magas a vérnyomásom és fõleg nyáron délutánra nagyon be tud dagadni a kezem, lábam csak úgy feszít. De a nyomáscsökkentõk mellé éppen ezért vízhajtót szedek. De ez csak tipp.

Nincs jelen

 

#141 2007-08-08 21:51

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Komolyan mondom nem tudom mitõl vannak ezek a göröcsök. Az biztos hogy nem kalcium/magnézium hiány!!! Ez valami más lesz. Csak mert én a sajtot néha pl kenyér jelleggel eszem, sok tejterméket fogyasztok (csak savanyítottat persze), de amikor aktívabb és nem, akkor meg üdítõital jelleggel iszom meg napi 2-3 kalcium-magnézium pezsgõtablettát.
És mégis, ma hajnalban is vádligörcs, pedig pár napja nem is erõsítettem lábra.

Nincs jelen

 

#142 2007-08-29 11:16

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

k-bela,

inkább itt válaszolok, ebbe a topikba talán jobban passzol a kis eszmecserénk.

a helyzet az, hogy mégiscsak a génjeinkben lapult mindig is a nyavalyás... egyéntõl függ, hogy kinek mi hozhatta ki. az immunrendszer meg egy olyan rettenetesen bonyolult dolog, hogy igazából tényleg nem lehet kisakkozni, néha mire, mit és miért reagál. mondjuk egy egyéb erõsebb gyulladás még fel is erõsítheti a tüneteket, nekem ez csupán a megfázásokra volt igaz, hogy az idõ alatt a pocómmal nem kellett kínlódnom.

a dolog másik oldala, amit a neved alapján úgy gondolom, te nem élsz meg:-), hogy a menstruációs ciklus elõtti napok is képesek megbolygatni az életem. szóval ezt a kérdést rengeteg oldalról meg lehet ám közelíteni. (csak látnánk már a lényeget is...)

Nincs jelen

 

#143 2007-11-08 20:25

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok
Nem tudom, jó topic-ba írok-e, talán idevaló. Már megint kérdésem van, nagyon rám jár a rúd mostanában... Az lenne, hogy volt-e már olyan nektek, hogy hirtelen felszökött a lázatok magasra?
Tegnap egy ponton szúró fájdalmat éreztem a hasamban (ahol be van gyulladva), majd 1-2 perc múlva elmúlott. Elkezdtem fázni, majd a hideg rázott, és pár perc alatt 40-re ment fel a lázam. Bevettem gyógyszert, és viszonylag hamar lement. Mi lehet ez? Köszi.

Nincs jelen

 

#144 2007-11-08 20:36

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Agica01!
Nálam is hasonló a szitú csak nekem nem megy fel csak 38 körülre. De ez szerintem vele jár a gyulladás ezt csinálja! :(

Nincs jelen

 

#145 2007-11-08 21:40

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Igen, gondoltam rá, csak ez nekem új... már 5 éve "betegeskedem", de ilyen eddig még nem fordult elõ...

Nincs jelen

 

#146 2007-11-08 21:51

ilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Ágica!  Nekem is volt már magas lázam + hidegrázás. Csak ugy hírtelen semmi jel nem mutatott rá (legalábbis nem figyeltem fel rá). Aztán másnapra semmi bajom nem  volt, még hõemelkedés sem, de gondoltam meglátogatom a dokimat. Kórház is lett a látogatásból rögtön. De még jó, mert másnapra újból jött a  láz, meg a hidegrázás. Még inni sem tudtam, csak ha a pohárban 1 korty viz volt csak töltve.Ez az állapot kb majdnem 1 hétig tartott. Már vinni akartak másik kórházba, mert nem tudtak mit kezdeni, hiába konzultáltak folyamatosan. Aztán ahogy jött, ugy el is múlt.
Így utólag okoskodva azt találtuk ki a dokimmal, hogy vagy az immurán okozta, de akkor már 3 hete szedtem, vagy pont akkor kaptam vért is egy pár adagot, és lehet attól volt.

Nincs jelen

 

#147 2007-11-09 07:39

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! Én meg igen nagyon tudok fázni, de nem tudom mitõl van, pedig a lakásunban meleg van. Még éjjel is arra ébredek, hogy borzongok, fázik a derekam. Mértem is a testhõmérsékletemet esténként. 37 fok körül van általában.
Vissza-visszatérõ hõemelkedésem is van, ami mindig nagyon idegesít, mert tudom, hogy ez már biztosan gyulladásra utal. Lázam még a mûtét elõtti idõszakban volt, amire ráfogták, hogy influenza, aztán kiderült hogy a Crohn dolgozik bennem.

Nincs jelen

 

#148 2007-11-09 08:18

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Agica01! Én betegségem is crohn, megértem az állapotodat. Crohn esetén a teljes bélfal beteg , gyulladt. Tudtommal a lázat és hõemelkedést a szövetbe behatoló kórokozók okozzák. Én is mindig fáztam, szinte állandósult jelenség volt nálam a hõemelkedés, ami gyakran csúszott át a láz kategóriába.
   Én a legdurvább esetek közé tartozom crohnban, nagyon elszaladt velem a ló. De hála Istennek és az életmódváltoztatásomnak 2 éve nem volt lázam (1 influenzát kivéve) , és hõemelkedésem is talán 2-3 nap volt össz ebben az idõben.
   Úgy tudom, h colitis esetén a láz már nagyon durva dolgokra utal a bélbetegséget illetõen.

Szerkesztette: Ottó (2007-11-09 08:19)

Nincs jelen

 

#149 2007-11-09 15:39

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Nekem 8 éve van állandó hõemelkedésem 37.2 a testhõmérsékletem. Voltam mindenféle kivizsgáláson, de nem találtak soha semmit. A C-CU-mra próbálják mostmár fogni, de én szinte biztos vagyok benne hogy nem attól van, mert az 4 éve kezdõdött...

Nincs jelen

 

#150 2007-11-09 17:29

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A 37,2 az hivatalosan sem hõemelkedés, ez teljesen normálisnak tekinthetõ, van aki világ életében majd kicsattant az egésszségtõl és ilyen hõmérsékleten üzemel:) (pár hónapja egy orvostanhallgató ismerõsöm világosított fel, hogy a 37,2 az nem hõemelkedés).

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB