#51 2006-09-23 14:13

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

gyogynovenybolt-varga cseppek...
vagy revital kapszula---az nagyon jo a hajra illetve kormokre....

Nincs jelen

 

#52 2006-09-23 15:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Hajhullás akkor szokott elõfordulni, ha komolyabb gyulladás van a szervezetben, szóval amig beteg valaki, addig nem nagyon fog kilábalni a hajhullásból!

Nincs jelen

 

#53 2006-09-24 10:38

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Na nem elég hogy bélbetegek vagyunk , még kopaszok is leszünk?
Mikor olvashatok már jo híreket?

Szerkesztette: timcsi32 (2006-09-24 10:38)

Nincs jelen

 

#54 2006-11-19 21:02

Meli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

Abszolút új hozzászóló vagyok itt a fórumon, de amint látom, a panaszom még megközelítõleg sem új.... Én 11 éve vagyok Crohn-beteg, 16 évesen diagnosztizálták nálam, megközelítõleg egy év tanácstalan "kutakodás", találgatás és mindenféle alternatíva-felállítás után... Csak dióhéjban jellemzem: "remek" kamaszév volt...
Az eltelt 11 évben Pentasa-t és Salofalk-ot szedtem, és azt kell mondjam (mostmár tudom, ritka szerencsésként), totál tökjó 11 évem volt. Semmi görcs, semmi hasfájás, de mégcsak egy nyikkanás sem. Rendszeresen, félévente jártam ellenõrzésre, kétszer csináltam checkolásként tükrözést , illetve néhányszor röntgen stb. de ezek sem ráztak meg.
Ennyi idõ után, idén nyáron, egyetlen éjszaka alatt olyan csodaszépen beütött a mennykõ, hogy az eszméletlen...
Két és fél hónapot töltöttem kórházban, imádnivaló tápszondával és egyéb finomságokkal.
Errõl szóló "élménybeszámolómat" a megfelelõ topic-ban részletezem, nem fárasztanálak Titeket vele...  Azóta úgy tûnik, helyreállt a béke a testemben, de Salofalk helyett mostmár Imurant ( 1x50 mg) szedek a Pentasa (2x 2x500 mg) mellé...
Szóval jelenlegi legnagyobb problémám, hogy fésülködések és hajmosások alkalmával valami olyan mennyiségû hajat veszítek, hogy az irtózat. Orvosom szerint ez el fog múlni, és pótolni fogja magát a hajam, de könyörgöm, mikor??!!! Amikor már nem lesz semmi a fejemen?
Szerinte szedhetek hajregeneráló készítményeket nyugodtan, csak arra vigyázzak , ne legyen benne kínai eredetû hatóanyag (!), mert az veszélyes lehet az alapbetegségemre. A diszkrimináció okát bõvebben nem részletezte...
Problémám az, hogy lassan már tényleg nincs mit fésülnöm, de a Revalid nevû készítmény és multivitamin (Supradyin) hatására sem látszik csökkenni a hajhullás...
Tudnátok valamit javasolni? Amint látom, a fejmasszázs többek javaslata közületek. Én is elkezdem, meglátom , remélem beválik... De van esetleg köztetek olyan sorstárs, aki hasonló gyógyszereket, illetve gyógyszerkombinációt szedett már, és küzd mostanában hasonló problémával? Nagyon szívesen fogadnék bármilyen olaj, pakolás, BÁRMI tekintetében ötleteket...

Elõre is köszönöm az esetleges visszajelzést,

Meli

Szerkesztette: Meli (2006-11-26 10:37)

Nincs jelen

 

#55 2007-03-15 17:57

kiss0509
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Fontos információkat olvashatsz  a következõ Tudástárban, ami a hajról és hajhullásról készült! Nekem is hullik a hajam, és segített megértenem, hogy mi áll a problémám hátterében. http://www.hairwellness.hu

Nincs jelen

 

#56 2007-03-16 09:48

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

Nekem a fodrászom javasolta a hajpakolást, ami tojássárgájából és pár csepp olivaolajból áll.
És bioptron fényterápiát is alkalmazok a hajamon.
Még csak egyszer hajpakoltam, és fényterápiáztam, ugyanis csak másfél hete szembesültem azzal, hogy mennyire kihullott a hajam a vshiánytól és a sztroidtól... Viszont nõnek babahajak az jó jel, örülök neki.
Szóval pakolás természetes alapanyagokból, és fényterápia(aki hisz benne) majd beszámolok az eredményrõl:)

Évi

Nincs jelen

 

#57 2007-04-15 19:58

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! A hajamm....a hajammmm.....................a hajamat akaromm... vissszaaa!! Hullik! csomókban! Szerintem vasat nem is szedhetek!! Pedig ez a gondddd.. ahogy itt olvastam!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! Leírtam pár cuccc nevét amit szintén itt olvastam, de meg kell kérdeznem a dokimat! Mire az meglesz, már hajam se lesz. Óhh!!! Azok a sötétbarna göndör fürtök..... Ég veletek!!!:(
( budenofalkot és pentasét szedek!!!!)

Nincs jelen

 

#58 2007-04-16 09:37

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Kivi!A pentasától nekem is kihullott a hajam.Irattam helyette másikat.A hajhullásra nagyon jó a varga hajcsepp,legalábbis nekem bevált.Igaz elég drága,de egy üveggel elég volt.Olyan göndör és sûrû hajam nõtt amilyen még soha nem volt.

Nincs jelen

 

#59 2007-04-16 09:41

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Kivi!

Nem szedsz medrolt? Nekem attól hullott a hajam, de veszettül. És persze a vashiánytól. Nekem 1.4-es volt a vasam, a minimum 7-es szinthez képest. Képzelheted...Nekem is pár helyen kilátszott a fejbõröm, szörnyû volt, igyekeztem mindig úgy fésülni, hogy ne látsszon, több-kevesebb sikerrel. De megnyugtatlak, ha lemegy a gyulladás és abbahagyod a medrolt, akkor megáll a hajhullás, nekem is megállt, sõt sûrûsödik, mostmár jobb állagú. A patikus azt mondta, amikor megkérdeztük a hajnövesztõ szerekrõl,amikor kihullott a hajam, hogy várjam meg, míg megszûnik a gyulladás, és utána több hajam lesz, mint volt, mert a hajhagymák természetes módon regenerálódnak. Ha rásegítünk hajnövesztõ szerekkel, azzal csak rontunk a dolgon.
Miért nem szedhetsz vasat?? Az is fontos lenne

Nincs jelen

 

#60 2007-04-16 09:53

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Jé, igaza lehet pintyõkének, most jutott eszembe, hogy a kórházban pentasát kaptam gyógyszerként, napi 3*2-t, egy hétig 4*2-t. És mikor kijöttem akkor indult meg nagyon a hajhullás. Legalábbis akkor vettem észre. De szerenmcsére a dokim pentasa helyett a salofalk-ot írta fel a továbbiakban, akkor lehetséges, hogy nem a medroltól, hanem a pentasától hullott nagyon????

Nincs jelen

 

#61 2007-04-16 14:00

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Üdvözlet mindenkinek!
Én is szedem a pentasát immár 5 éve lesz, hogy elkezdtem. Nekem is volt idõszak amikor nagyon hullott a hajam. Nekem a medroltól volt. Egy ideig szedtem a kevésbé erõs szteroidot a budenofalkot. Szteroidot viszont már nem szedtem több, mint 4 éve. Azóta, nem hullik úgy.

Nincs jelen

 

#62 2007-04-16 15:39

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Pintyõke,Pevi!
Medrolt nem szedek már 3 és fél hete kb. De pentasát 4*2-t. Arra meg még sajna várhatok, míg nem lesz gyulladt , mert most pont az. De nagyonn.. mármint a belem:D.
Nem tudom már mi helyett mit szedjek, már kezd egy kicsit tele lenne a hócipõm, hogy egy normális órát nem tudok végigülni, mert rohanok a wc-re. Gondolom a tanároknak is a könyökükön jön ki az én rohangálásom...
na a másik meg az, hogy hiába szedek hatvan gyógyszert, még most is sz... rosszul vagyok!!!

Köszönöm a tanácsokat, és megpróbálom türelemmel kivárni( ami nálam eleve nem lehetséges), hogy megnyugodjon az a fránya belem ott bennnnt!
( már lassan száraz kenyeret rágcsálok és még mindig nem javulok! Pedig most még csak nem is idegeskedtem!!!:():D
A salofalkról pedig megkérdezem a dokimat! Mégegyszer KÖSZÖNÖM:D
üdv: Vivi

Nincs jelen

 

#63 2007-04-16 15:48

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Amúgy tényleg nem nagy segítség a különféle hajnövesztõk, mert a probléma nem kinnt, hanem bennt, a beleinkben van. Mégha ez kívûl is mutatkozik meg a mi nagy örömünkre! Szóval elõbb bennt kell rendnek lennie, és aztán jöhet a kencefice.
Remélem , hogyha már jobban leszek, akkor mint a dudva, úgy fogok hajtani:D
Sok kis új hajtást mindenkinek!!!
Sziasztok!

Nincs jelen

 

#64 2007-04-17 15:34

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Kivi!

Ne várj a javulásra, mert ha medrol kúra után és ennyi pentasa mellett még mindig szaladgálnod kell a wc-re akkor irány vissza a dokihoz, feltétlen hívjátok fel. Már kérdeztem, de ott nem írtál, hogy akkor a Guti doktornõ a kezelõorvosod?

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#65 2007-04-17 18:45

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia ani58! Igen õ. Most jövök onnan. most újabb 60 gyógyszerem van és ha nem javulok egy hét alatt, akkor lecseréljük a pentasát. Szupi lesz egy héten keresztül minden este klizmát "alkalmaznom"  :D. Mindegy, kibírom!
A medrol szedése alatt szuperül voltam, csak a szteroid nem megoldás hosszú távra(-doki mondta). + kaptam valami vaskészítményt, úgyhogy nagyon remélem a maradék hajszálaim nem akarnak itthagyni :)
Amúgy hajlamos vagyok a túlzásokra, ( ilyen vagyok elnézést! :)ha valami rossz ér képes vagyok a kétszeresére nagyítani és feleslegesen rágódom meg nem változtatható dolgokon)-> max. egy nap 4* megyek wc-re. Szóval nem vészes, csak az, hogy már csak vért ...
Na mindegy. Legyeztek jók.
Sziasztok

Nincs jelen

 

#66 2007-04-17 20:18

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Kivi!
A klizma nekem nagyon jó volt,itt olvastam, hogy másoknak is. Hátha neked is használ!!
Ki lehet bírni. Klassz kiscsaj vagy, jó lesz ez.
Jobbulást: Ánya

Nincs jelen

 

#67 2007-04-18 11:14

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Köszi Ánya!
De szép neved van...
Na, a bókokat inkább máskorra. Csak mondani/írni akartam, hogy tegnap végrehajtottam azt a bizonyos mûveletet és még élek. Bár... suliba nem mentem, mert szó szerint mindent kipucolt belõlem az a cucc. Eddig 8* látogattam el a toiletttttre és a rözeljövõben még párszor biztosan. Már használtam klizmát úgy február körül, de annak más volt a neve, nem salofalk. Remélem hamar helyreráz.
Kóstóltátok.. öö vagyis szedtetek már olyan vas és folsav nemjuteszembeaneve-csokiízú-vitamint? Valami rémes. Beleadagolnak csokit-el nem tudom képzelni milyen indíttatásból-, gondolom én azért, hogy a diligyereknek aki szedi, legalább ennyi öröme legyen, ha már annyi keserû bogyóval tömik. oké! Befejeztem. nem vagyok valami humoros,mi? Élõbe jobb lett volna. :)
Hál' Istennek itt van mellettem ez a drága KÖNYV! ( nem úgy értettem, de azért tényleg nem volt olcsó!)Most kaptam! A kedvenc olvasmányom 8. része.
Asszem én most elmerülök a képzelet világába. Megyek is mert van vagy 300 oldal és nagggyon lassan olvasok( mielõtt még valaki kétségek közé esne, azt megnyugtatnám, hogy mindig 5-ös voltam olvasásból, csak szeretek lassa , nyugodtan olvasni).
/Lökött vagyok tudom, de egy fiú lökött meg....:D : :D  :D/
ja! Ánya! köszi a bíztatást. Abból sose árt. :D
Aranyosak vagytok, hogy még nem unjátok a szövegem. De ha mégis , akkor intézkedem és beszélek magammal!
Jó pihenést mindenkinek!
Helló

Nincs jelen

 

#68 2007-04-18 11:22

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Kivi!

Anikónál is volt, hogy használt a klizma, õ is kibirta, sõt mi egész nyáron használtuk, de lehet, hogy imurán lesz a vége, mert nekünk is úgy volt, hogy mikor abbahagyta a szterot, rögtön visszajött a vérzés és az imurán segített, hogy ne kelljen szterot szedni hosszú távon, mert azt nem lehet.
Nagyon tetszik a hozzáállásod, sajnos Anikó sokkal zárkózottabb, ezért is vagyok én fenn a fórumon és nem õ.
Anikónak is volt, hogy nagyon hullott a haja, de mikor megszünt a gyulladás akkor visszanõtt, gondolom vitaminkészítményt szedsz.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#69 2007-04-18 11:33

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

A maltoferfolra gondolsz? Azt nem kell összerágni, mert nem valami jó a fognak, csak egészben nyeld le és akkor nem is érzed az ízét.

Nincs jelen

 

#70 2007-04-18 12:17

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia ani58!
Az imurán egy gyógyszer a pentasa helyett? Nem ismerem azért értetlenkedek. És az nagyon rossz, ha gyógyszert váltunk? úgyértem azt mutatja, hogy rosszabb az állapotom? Én úgy félek a továbbiaktól. Tudom, nem nagyon látszik, de félek.  : h. kilyukad a belem , stb. + ott van még az a sok jó, h. vesekõ, rákra való hajlamosság. Tudom zöldfülü vagyok az itteniekhez képest, akik vagy "100" mûtéten estek át és most is boldogok, nem csüggednek. De én ha arra gondolok, h. én is.......
Na! elég lesz! jó kis hangulatember vagyok!
Nem vagyok jártas az emberekben, hisz néha magamat se ismerem ki, de szerintem a lányodnak idõ kell. Bocsi, nem akarok észt osztogatni csak magamból indulok ki: imádom a különféle ételeket és a tévében is sokszor nézek fõzõmûsorokat. Nem azért, mert el szeretném sajátítani az aktuális receptet ( anyukám nem is engedi, hogy az õ konyhájában kísérletezgessek) , hanem mert megnyugtat az étel látványa. Tudom egy cseppet kajafüggõ vagyok. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy én még most sem tudom felfogni, hogy amit a szakács a tv-ben fõz/süt, azt nem ehetem már soha többé.
Úgy fogom fel hogy ez egy állapot, ami ha elmúlik, akkor tömhetem magamba azt a sok pizzát stb. Képtelen vagyok felfogni!     
A minap a nõvérem pont pizzát evett, de nem mondtam neki, hogy máshol egyen, mert jólesik, hogy mást boldogít az a pizza.
Hagy egyen, ha neki szabad! Milyért kellene rosszul éreznie magát, nem ! Egyen csak! Én boldog vagyok, hogy lett egy jó ebédje. Komolyan, elmegyek szakácsnak!!!!!
Nyugi, csak vicc volt :D
Szóval szerintem a lányodnak szoknia kell az "új " énjét, elõbb meg kell barátkoznia a dolgokkal! Én már pl. megszoktam hogy minden reggel enyém a wc és a családtagjaim is alkalmazkodtak ehhez azzal, hogy egy órával hamarabb kelnek, hogy elvégezzék a....dolgukat.
De ha mégse így lenne, a lányoddal kapcsolatban, hogy eleve ilyen félénk természetû és én habogok itt össze, akkor elnézésedet kérem!
Amúgy nem vagyok mindig ilyen. Tudom, nehéz elhinni, de van, hogy mekkukulok egy-egy szituációban és visszafogom magam.    Szóval én úgy vagyok ezzel hogy néha felhúzom magam ha a szüleim "túlpátyolnak", de van, hogy pont ezt hiányolom! Inkább az utóbbi! Középsö gyerekként nehéz a sorsom + egy húzós család ez! Fõleg, hogy a lustaságommal is idegesítem õket. Hajj! Nehéz velem! :D
Egy szó, mint 100, nem ismerem a lányodat, úgyhogy inkább nem mondok semmit, nehogy még megbántsak valakit!
Ui: még jó, hogy Spanyolországban kipróbáltam a tintahalat! Nem volt valami finom, de legalább ettem, mielõt még kiderült volna, hogy nem ehetek :)
Öö.. igen! Vitaminkészítményt szedek, csak olyan hosszú regényt írtam, hogy elfelejtettem válaszolni.
Szép napot ani58 és jobbulást a lányodnak.
Üdv: vivi

Nincs jelen

 

#71 2007-04-18 12:20

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Azért szoktam megrágni, mert most semmi nem szívódik fel bennem és így legalább biztosra mehetek, hogy pár morzsaléknyi azért mégis képes felszívódni.

Nincs jelen

 

#72 2007-04-18 13:05

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Ne izgulj Kivi, ha nyugalmi állapotban lesz a betegséged, akkor sokkal több mindent ehetsz. Anikó pl. eszik pizzát, meg szinte mindent, de ez jó jel, hogy van étvágyad. Ne félj a gyógyszer váltástól, mert szükséges, ha az amit most használsz nem hatásos, Anikónál is sokat kellett kísérletezgetni, de most nagyon jól van. Nagyon eltértünk a hajhullástól, a megfelelõ topikban utána tudsz nézni a gyógyszereknek és ha aktuális lesz személyes tapasztalattal is segítek.

Nincs jelen

 

#73 2007-04-18 13:29

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Ja még annyit, hogy nem írt fel a doktornõ ciprobayt, vagy kliont neked, most hogy visszamentél, mert Anikót azok nagyon meghajtották, nem is bírta szedni, ezért utána már vénásan adta neki.

Nincs jelen

 

#74 2007-04-18 18:13

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nem nem írt fel. rendben4 ide csak hajhullás! vettem! :)
Köszönöm
v

Nincs jelen

 

#75 2007-04-19 18:12

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

a 4.remi után abbahagyaták a kezelést mert sajnos nálam több mellékhatása volt mint hatása.na nem is ez a lényeg.sajna kezelés közbe elég megritkult a valamikor még dús hajam ,de amióta nem kapom (2 honap)azota kezd rendbejönni,rengeteg a babahajam!ugyhogy aki remit kap ne aggódjon a kazelés bafejeztével minden rendezödik.egyetek sok vitamint.javaslom:HRIvitalion!!!

Nincs jelen

 

#76 2007-05-12 14:58

zitus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Én 30 éves vagyok, és fél éve diagnosztizálták a colitis ulcerosa-t nálam is. Többféle gyógyszert szedek, így én is gondoltam sokat arra, hogy a hajhullásom oka a gyógyszerek mellékhatása lehet.

Ennek ellenére szedtem vitamint, és elkezdtem használni a Dr. Immun hajszeszt, ami kifejezetten hajhullásra való. Nagy mértékben csökkent az elmúlt hetekben a hajhullásom, és a hajszálaimat is erõsebbeknek érzem! Igen örömteljes ez a változás!:)

Nincs jelen

 

#77 2007-05-12 20:47

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem is nõnek a babák..most jelenleg picit úgy nézek ki, mintha lenne egy kis frufrum:)
De nem baj, örülök neki, mert naggyon kihullott feb-márciusra már alig maradt, vagyis ijesztõen megritkult:(
...most pótlódik...szóval hajrá babahaj:))))))

Nincs jelen

 

#78 2007-05-13 11:52

Kivi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

A klizma nekem nem segített, sõt...
Gyógyszert váltottunk, jelenleg salazopyrint és medrolt szedek. Remélem lasssan visszahízok a gatyáimba. :)
Már nõnek babahajaim, nem is hullik csomókban a hajam, lehet azért, mert már nem is olyan gyulladtak a beleim. A lényeg, hogy kezdek alakulni, és már a napocska is süt.
Éljjjjjjjeeeeeeeeeeeen!!!!!

Nincs jelen

 

#79 2007-05-14 08:39

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem még mindig nincsenek babahajaim.... Mit tegyek? Varga hajszesz?? Drága?

Nincs jelen

 

#80 2007-05-14 13:11

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Pilli!

A Varga Hajcsepp 2000ft körül van.De a spray -s változat valamivel drágább.Én is használtam már,nekem használt.Talán fél üvegnél többet nem is használtam el.
Üdv:pintyõke

Nincs jelen

 

#81 2007-05-14 15:26

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

pintyõke köszi szépen! és melyiket javaslod? a cseppet vagy a spray-t? Több hajad lett tõle vagy megállította csak a hullást?

Nincs jelen

 

#82 2007-05-15 11:31

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Pilli!

Én a sima üvegeset vettem,mert az volt a patikában,Azután mikor voltam ott akkor láttam,hogy van spray-s változat is.Sûrû és göndör hajam nõtt tõle és megállt a hajhullás, nõttek a baba hajak.

Nincs jelen

 

#83 2007-05-17 10:06

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

jaj de jó, ma veszem, aztán csak nõjjene!!!!!!!!!! köszi

Nincs jelen

 

#84 2007-10-24 11:58

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy a Biovanne kapszulát /ez egy "szépségvitamin" vagy mi?/ használtátok-e már hajhullás ellen. Fõleg Crohn betegek tapasztalatai érdekelnének. Engem az aggaszt, hogy valamiféle élesztõ is van benne, és vajon nem árt-e a bélnek? Igen hullik a hajam, valamit ki kell próbálnom.

Nincs jelen

 

#85 2007-10-25 19:19

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Segítség!- ezerrel hullik a hajam. Én szedtem a Biovannét, de nem bírtam. Rosszul voltam tõle.

Nincs jelen

 

#86 2007-10-25 19:29

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Köszönöm Apacsanya! Azt hiszem Varga hajápoló terméket veszek majd. Valamit lépni kell, mert nagyon hullik a hajam, pedig volt belõle mindig bõven.

Nincs jelen

 

#87 2007-10-29 13:06

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Csaóka Marthuska!
Szerintem  a mostani nyavajás vírus az oka, hogy hullik a hajam. Na meg a betegség. Gondolod a Varga csepp bejönne? Nekem a tarkómon már nincs hajam. Valamit ki kellene találnom, mert tavaszra nem marad hajam, ha így haladok.

Nincs jelen

 

#88 2007-10-29 14:21

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

Marthuska!Nekem is a Crohn betegség miatt csomókba hullik a hajam megint, én a bánfi hajszeszt szoktam használni lehet belõle pakolást is csinálni. A múltkor a dokim azt javasolta vágassam kicsit rövidre úgy kevésbé veszi igénybe a haj súlya a hajhagymákat. Nem tudom szoktad-e festeni? Ilyenkor érdemes valami kíméletes, ammónia mentes festéket választani. Nekem be vált, talán kicsit kevesebb hullott utána.

Nincs jelen

 

#89 2007-10-29 16:00

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Apacsanya! A Varga cseppre azért gondoltam, mert elég jókat írnak róla, de még nem vettem.
Írod, hogy jelenleg gyengélkedsz. Mielõbbi gyógyulást kívánok!

Nita! Szerintem is elsõsorban a Crohn miat hullik a hajam. Igen, már régóta festem és az sem tesz jót neki. Légy szíves írd meg, hogy Te milyen ammóniamentes hajfestéket használsz. Szeretnék én is olyat venni. A sok márka közül el sem tudom dönteni, melyik ammóniamentes.

Nincs jelen

 

#90 2007-10-29 16:48

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Marthuska! Elég sok van tényleg, és kevés ami tartós színt is biztosít. Én most, L'OREAL Casting(crem gloss) használok. A saját hajadhoz hasonló mindig a legkíméletesebb. :)

Nincs jelen

 

#91 2007-10-29 16:58

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Nita! Köszönöm, hogy válaszoltál. Mér arra lennék kíváncsi, ez tökéletes õsztakaró /hosszantartó/ hatású-e  mert én már majdnem teljesen õsz vagyok. Saját hajszínem egyébként a sötétbarna. Használtam már többfé színt, középbarnát, sötétbarnát, kékes feketét. Legutóbb Garnier Belle Colort, de nem tudom, hogy ez ammóniamentes volt-e, mert már eldobtam a papírt. Valószínû, hogy nem, mert elég csípõs szaga volt.

Nincs jelen

 

#92 2007-10-29 17:56

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sajnos én is eléggé õszülök, de még nem teljesen. Nekem el fedi, de pont van itthon egy doboz meg néztem azt írja szó szerint "Optimális õszhajfedés"! Nem tudom az náluk mit jelent??? Szerintem azokba a színekbe biztos fed amit te fel soroltál, hasónlót használok én is.

Nincs jelen

 

#93 2007-10-29 20:59

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Nita! Én már elég régóta festem a hajam, és  bizony nem mindegy, hogy mi az összetétele a hajfestéknek. Ezentúl az ammóniamenteset fogom keresni. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. A Crohn miatt amúgy is fokozottan hullik a hajam, nem szeretném még tovább rontani a helyzetet.

Nincs jelen

 

#94 2007-10-30 10:38

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Örülök, ha segítettem! Nekem is sok ki hullott, de amikor nem voltam "aktív" vissza nõt elég sok. Ördögi kör....

Nincs jelen

 

#95 2007-11-03 20:06

ernõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Helló  üdvözlök mindenkit

A hajhullás általában a vas hiánytól van, (ez nekem is volt). Ezt A problémát vénás vas adásával rendezték.

Kérdezzetek rá az orvostól. Több ilyen készítmény van.

üdv Ernõ

Nincs jelen

 

#96 2007-11-05 13:58

azgard
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Helloztok!

Segíteni szeretnék annak aki ugygondolja hogy érdemes lehet,  NEM REKLÁMOZNI AKAROK! nekem napi 2-3 száz hullik ki, és eztet próbálom most: hair repair a "svensontól" , .

Nincs jelen

 

#97 2007-11-05 14:03

azgard
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Mit használsz? miaz a spré? azgard@freemail.hu

Nincs jelen

 

#98 2007-11-05 19:33

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!
Nekem is hullik a hajam , de nem olyan vészes most. Volt olyan idõszak amikor csomókban hullott.
Most inkább az a problémám , hogy kicsit aktívabb a crohnom és ettõl korpás a hajam.

Nincs jelen

 

#99 2007-11-14 18:31

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Kedves Nita!
Kipróbáltam az ammóniamentes hajfestéket, amit ajánlottál. Tudod nagyon hullik a hajam, ezért próbálkoztam most ezzel. Nem voltam benne biztos, hogy tökéletesen befogja a hajamat /mármint a hajtõnél, ahol szinte tiszta õsz/, ugyanis a CASTING Creme Gloss-on az szerepelt, hogy 70%-nál több õszhaj esetén nem ajánlott. Kellemesen csalódtam, ugyanis tökéletesen befogta, a színe is ragyogó. Azért a minõség nem hazudik! Tudod én már olyan hajfestékkel is jártam úgy, hogy nem festette be rendesen, amire az volt írva, hogy "tökéletes õsztakaró".
Remélem jól vagy és használ a gyógyszer amit szedsz!
Köszönöm mégegyszer! Szia!

Nincs jelen

 

#100 2007-11-15 19:35

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Marthuska!
Nekem is õszül a töve, ezért mertem ajánlani neked is. Igen ez a festék talán kicsit drága, de a név kötelezi õket! Az én hajam most kevésbé hullik, remélem ez a gyulladás csökkenését is jelenti.

Köszönöm kérdésed, a helyzet nagyon hullámzó, és sajnos két hete dolgozom, de szedem a szterot, és ez el fedi napközben a tüneteket. Még két hét és megyek vissza kontrollra, és különbözõ vizsgálatokra.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB