#1 2004-11-11 13:54

Cicmarek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Bárhogy is kerestem ezt nem igazán tudtam volna egyik topicba sem beleírni!

Hallottam most már több Crohn-os ismerõstõl is, hogy MINDIG JÓ VASTAG ZOKNI KELL A LÁBUNKRA!
Azt mondták, hogy szigorúan tilos lábról felfázni!
Ezért mikor a kórházban voltam, mindenki zoknit hozott!
De nem ám hagyományosat, hanem lábtyût! Tök muris, és olyan aranyos fazonokban vannak! Bár elég drágák, de nagyon tartósak! Egyébként netrõl is meg lehet rendelni, így olcsóbb is!
www.labtyu.hu

Szóval én mindig zokniban vagyok (viszont csak pamutban, mert a mûszálasokat nem szeretem)!
Most éppen sízokni van rajtam, ugyanis nálunk vagy parketta van, vagy kõpadló! így legalább nem fázok!


SZÓVAL HA BÁRMI FONTOS ESZETEKBE JUT, IDE ÍRJATOK!!!!
NAGYON KIVÁNCSI VAGYOK A TANÁCSAITOKRA!

Nincs jelen

 

#2 2004-11-22 10:16

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Nekem eszembe jutott!
A zokniról nem tudok, de én utálom, ha fázik a lábam!
Most csináltunk új fürdőszobát, és ugye oda járólapot szoktak rakni, mivel az a praktikus. De hideg is tud lenni!
Viszont felfedeztem, h árulnak olyat, h elektromos padlófűtés. Egyszerűen a járólap alatti ragasztóba kellett betenni. Egy időkapcsolót rektunk rá. Így most mindig meleg a fürdőszoba padlója!
A leírás szerint laminált padló és linóleum alá is lerakható.
Mi 2mX0,5m-est raktunk le, 150W-os. Az árára pontosan nem emlékszem, de biztos, h 15 és 16ezer Ft között volt. Talán 158000...?

Nincs jelen

 

#3 2004-11-22 10:17

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Bocsi: raktunk!!
Annyi bllntyű van ezen a gépen!!!  :-)

Nincs jelen

 

#4 2004-12-02 14:53

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Nektek volt már székrekedésetek? (nem tudtam melyik topicba írjam :) )
Tudom kicsit gusztustalan a téma, de elég fura. Legalábbis nekem az.
Egyik végletből a másikba. :D
Tudjátok mitől van ez? Vagy mit csináltatok?

monik

Nincs jelen

 

#5 2004-12-02 17:16

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Monik!:)
Nekem is ez a problémám legtöbbször.Van amikor napokig nincs semmi.Pedig ez is rossz,és nem tesz jót a crohn-nak.Hát most nem akarok senkit befolyásolni,de nekem napi egy pohár bor helyre rakta az egészet.

Nincs jelen

 

#6 2004-12-02 18:41

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Monik: zabpehely kefírbe vagy joghurtba...

Ugyan én soha életemben "nem ismertem" azt a szót, hogy székrekedés, de mikor kórházban voltam az összes orvos ezt ajánlgatta a mellettem fekvő betegeknek, akik ettől szenvedtek. Puszi.

Nincs jelen

 

#7 2004-12-03 11:18

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Koszonom szepen a tanacsokat. Nekem is az jutott eszembe, hogy eszek olyan dolgokat, amit maskor tuti nem, pl. savanyu kaposzta, kukorica, aztan eppen kompenzalodik a helyzet, de meg nem probaltam. Meg rengeteg gyumolcsot ettem es maris jobb lett a helyzet. :D
Kiprobalom ez a joghurtos cuccot Adri. :)
Nekem eddig ilyen nem volt, lehet, hogy a fistula, vagy az infliximab zavart be? Vagy szukulet? Jajaj, jovo heten egyebkentis mennem kell dokibacsihoz, kivancsi vagyok Ok mit mondanak. Azt tudom, hogy a vekony es vastabel hataranal van szukulet, de most nem faj a pocom, attol pedig kene nagyon. Szoval eleg fura ez :) .
monik

Nincs jelen

 

#8 2005-01-06 13:12

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

sziasztok!
Még új vagyok, szóval nem tudom, jó helyen teszem-e fel a kérdést, de remélem, azért válaszol valaki, aki tud... :)
Azt szeretném tudni, hogy mint Crohn beteg, igénybe vehetem-e a súlyos fogyatékosoknak járó adókedvezményt? (szüleim II. típusú cukorbetegek, és nekik jár ez. ezért gondoltam, hogy talán a Crohn-osok is élhetnek vele.)
Tudtok segíteni?
köszönöm

Nincs jelen

 

#9 2005-01-06 14:32

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Zoli,
Köszönöm szépen a gyors választ és azt is, hogy utána nézel. Egyáltalán nem sürgős, hiszen az adóbevallás határideje még odébb van... :)

Nincs jelen

 

#10 2005-01-07 09:58

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

De jo, ennek gyorsan jarjunk utana!
Nagyon jo volt az otlet felvetes, igy egy evi kedvezmeny szuken egy havi gyogyszeradagot kifut, vagyis nekem legalabbis, pedig milyen jo lenne, ha nem kene havi 15-17 ezret gyogyszerre, gyogyteara, meg kotszerre, vitaminra meg ilyen majomsagokra kolteni.

monik

Nincs jelen

 

#11 2005-01-07 13:38

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ime a valasz:

Fogyatékos személyek adókedvezménye

Adózás szempontjából súlyosan fogyatékos személynek tekintendő az, aki súlyos egészségkárosodással összefüggő betegségekben szenved, vagy rokkantsági járadékban részesül.

Az adó métékét havi 1.500 Ft-tal lehet csökkenteni mindazokra a hónapokra, amelyekben a fogyatékos állapot legalább 1 napig fennállt. Az adóévben legfeljebb 18.000 Ft-tal lehet csökkenteni az adó mértékét.

A kedvezményt a súlyosan fogyatékos személy a saját összevonás alá esõ jövedelme utáni adóból vonhatja le. Az adókedvezmény az önálló, nem önálló vagy egyéb jogcímen megszerzett összevonás alá eső jövedelmek utáni adóból is megilleti a súlyosan fogyatékos személyt.

A súlyosan fogyatékos személy köteles orvosi igazolást kérni, amelyet köteles megőrizni. Amennyiben az állapota végleges és korábban már kiadták az erről szóló igazolást, úgy nem kell a következõ adóévben új igazolást kérnie.

Az egészségkárosodás minősítése a 87/1983.(XII.27.) MT rendelet, a 15/1990.(IV.23.)SZEM rendelet és a 164/1995.(XII.27.) Korm. rendelet alapján történik.

A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény.


Es innen letolthető a papir amit ay orvossal ki kell töltetni:
http://www.meoszinfo.hu/bibl015.htm

Szerintem mennie kellene 1/g pontba beleferunk. Mostmar a dokit fogom interjuvolni errol.

monik

Nincs jelen

 

#12 2005-01-07 16:09

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Annyi kiegészítést tennék hozzá, h 1500 Ft volt régebben, de (talán 2004-től vagy 2003-tól kezdődően) már 2000 Ft. És visszamenőleg öt évre lehet igényelni, ahogy Zoli mondta. De csak addig érdemes időben visszamenni, amikortól orvosi papírokkal is igazolni tudod a betegséget.

Nincs jelen

 

#13 2005-01-08 19:31

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Jelentem igaz a hír én már évek óta visszaigényelem:))
És igen, 2000 Ft- lett idén:)
Tehát a crohnosok biztos ide tartoznak a sztómások meg főleg. És ez az állapot véglegesnek tekintehtő. Én a klinikai dokimhoz szoktam menni és ők  adnak ki egy véleményt adóvisszatérítéshez címszóval:)
Tehát orvosra fel és mindneki követelje ki a saját dokijától ezt a papírt ami nekünk súlyos ezreseket jelent!:DD


Sziasztok!

Nincs jelen

 

#14 2005-01-10 10:06

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

hali,
köszi mindenkinek, hogy  utána néztetek. Igazából korábban én is átböngésztem a jogszabályokat, de valahogy nem volt egyértelmű, hogy beletartozom-e, vagy sem.
De most már nem fogok habozni... :)
Igaz, hogy ettől nem leszünk egészségesebbek, de legalább valamit könnyít az ember helyzetén.
Még 1x köszönöm.
sziasztok

Nincs jelen

 

#15 2005-01-10 18:10

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Colitisesek is igénybevehetik ezt az adókedvezményt?

Nincs jelen

 

#16 2005-01-11 10:31

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Koszonjuk Zoli!
Igyekezzunk minel tobben elni ezzel a lehetoseggel!

monik

Nincs jelen

 

#17 2005-01-11 10:44

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Naná!!Én is élek vele az biztos:)))))

Nincs jelen

 

#18 2005-01-11 13:49

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Na, most bánom, hogy én nem dolgozom már :)  Mennyi túrórudit vehetnék ebből a pénzből... hmm...   :rolleyes:
Vajon a szüleim nem húzhatnának belőlem hasznot? hiszen eltartott vagyok...

Szerkesztette: Suhi (2005-01-11 13:50)

Nincs jelen

 

#19 2005-01-11 19:38

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ha vkit érdekel:Anyám most mesélte hogy amikor én a 80-as évek közepén még az "átkosba" megbetegedtem, akkor Ő a családi pótlék mellé még kapott kb 280 ft-otvalami olyan címen hogy én(mármint a gyereke) tartósan beteg vagyok.Szal ha valakinek a gyerekének van ilyen gondja,akkor van ennek vmi módja,de hangsúlyozom ehhez azért kell egy olyan munkahely is!

Nincs jelen

 

#20 2005-01-12 07:30

Nyolcvanhat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Én colitises vagyok és tavaly a háziorvosom adott igazolást az adóbevalláshoz. Nem is tudtam erről a lehetőségről, ő hívta fel a figyelmemet.

Nincs jelen

 

#21 2005-01-12 08:26

ani58
Tag

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Amig családi pótlékra jogosult a crohnos gyerek addig felemelt családi pótlék jár utána és ezzel együtt van egyéb kedvezmény is, pl. közgyógyellátás, ingyenes tankönyv, félárú menza, vagy aki átvált felező díjcsomagra a MATÁV-nál annak havonta jár 1000 Ft kedvezmény. A gyógyszerek közül így ingyenes a vaskészítményünk és az imuránunk, a pentasa is ezer forinttól nem sokkal több, az eü. térítésköteles.

 

#22 2005-01-14 17:43

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Olyan jó lenne, ha a probiotikumok árából is kaphatnánk kedvezményt! Mostmár nekem is muszály szednem, de marha drága! Egyébként tényleg meghosszabbíthatják a tünetmentes időszakot?

Nincs jelen

 

#23 2005-01-20 16:19

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Na en inkabb itt beszelnek a paraszolvenciarol, mert mar megint kezd nem odaillo dolgokkal megtelni az orvost keresek szoba.
Szoval tolem a doki soha nem fogadott el penzt, egyszer probaltam adni es szinte felhaborodva utasitotta el. Nagyon meglepett es nagyon jol esett. Ez a gasztroenterologusra vonatkozik, mas terulet mas tema... No comment. Minden az orvos lelkiismereten mulik.

monik

Nincs jelen

 

#24 2005-01-20 17:02

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Bár én ellene vagyok a hálapénznek,de ha adnék is olyan orvosnak adnék aki mondjuk egy problémát véglegesen lezár! De egy gasztrósnak hülyeség adni! Attól hogy pénzt adtok neki, esetleg csak kedvesebb lehet, de nem tőle függ az egészségügyi rendszer!

Nincs jelen

 

#25 2005-01-20 23:40

gezeke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Hahó!
Mennyibe kerül a probiotik? és milyen kiszerelés db.súly?

Nincs jelen

 

#26 2005-01-21 06:35

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Gezeke!

Melyikre vagy kíváncsi? A Pro-Gastro kb. 4000-5000 Ft között.

Nincs jelen

 

#27 2005-01-21 08:30

ani58
Tag

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Szerintetek ugyanolyan hatékony ha a ProGastrot este vesszük be, mintha éhgyomorra reggel? Ha teába adjuk be, akkor lehet ízesített is (mézzel, citrommal)?

 

#28 2005-01-21 11:47

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Ani58,

en veszek egy nagy levegot es lenyelem lefekves elott vacsi utan 2-3 oaraval , es iszok ra, mert kitapad a fogamra :) . Igy van idejuk a bciknak megmaradni.
Es vizbe szoktam, mindenhogy erzodik sztem az a liszt mellekize.
monik

Nincs jelen

 

#29 2005-01-21 14:03

ani58
Tag

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Monik!

Én is 2-3 órával a vacsi után adom a lányomnak és jó sok vizet megiszik rá, csakhogy ő a vacsi és a ProGastro bevétele közben nasizik egy kis kekszet, vagy ilyesmit és csak akkor hajlandó bevenni, ha a ProGastro után is adok neki vagy egy pici csokit, vagy egy kekszet, nagyon utálja az ízét, pedig szerintem semmi rossz nincs benne. Remélem ez nem rontja a hatékonyságát.
A csicsókát ajánlották még valamelyik topicban, hogy az abban levő inulin jó táptalaja a probiotikumnak, de sehol nem kapok, de édesburgonyát több helyen láttam, a kettő szerintetek ugyanaz, vagy nem?

 

#30 2005-01-21 14:23

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Ani58!

Egy gyereknel orulni kell, hogy beveszi, a kamaszkor hozhat veszesebb helyzeteket. Ne aggodj amiatt, legalabb eselyt adsz ra, hogy bacik tapadjanak meg. Es ez mar szupi :) .
Csicsokanak inkabb retek ize van nyersen, de keress ra a neten van rola kep, es akkor fel fogod ismerni. De lehet, hogy nalatok edesburgonyanak nevezik, tudod ezek a tajszolasok... :) Olyan rucskos, vekony vilagos barna heju, es deformalatlan, van kicsi golyo es krumplinyi is.
Egyebkent kivalo prebiotikum a csicsoka, mert olyan oligoszacharid molekulakat tartalmaz amelyek ezeket a belbacikat taplaljak. Ilyen cukrok vannak meg a hagymakban, bananban, borsoban, babban, articsokaban. Szoval etessetek azokat a bevitt bacikat. Jo kiserletezgetest!

monik

Nincs jelen

 

#31 2005-01-23 15:49

Bunny
Tag

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Érdekelne - mert, úgy láttam, már többen próbáltátok - , milyen tapasztalaitok vannal a ProGastroval kapcsolatban. Én most hallottam először róla. Érdemes beszerezni? Nálatok volt vmi észrevehető javulás? Még nem próbáltam semmiféle probiotikumot, de ha érdemes, mindenképpen megpróbálnám.

 

#32 2005-01-26 11:23

kicsirigó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Bunny!

Azt hiszem megelőztél-ugyanezek lennének a kérdéseim...várom az infokat-sziasztok
kicsirigo

Nincs jelen

 

#33 2005-01-26 12:30

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Bunny, Kicsirigó: "Gyógyszerek, kiegészítők" topikban találtok hozzászólásokat a ProGastroval kapcsolatban.

Nincs jelen

 

#34 2005-01-26 23:16

oromo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Ki hallott arról, hogy Bp.-en a János Kórházban van egy 3D UH készülék amivel teljesen meglehet vizsgálni a vastagbél le-és felszálló ágát a teljes vékonybelet. Így meglehet úszni a kellemetlen tükrözést és rtg. illetve a CT is. Teljesen biztonságos és nem káros és nem fájdalmas.
Ha valaki tud valamit az írjon!!!!!
Köszike

Nincs jelen

 

#35 2005-01-27 11:15

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia!

Én már sokat hallottam a 3d-s UH-ról,de a tükrözést nem helyettesitheti.
Formai elváltozásokat,meg ilyesmiket kiválóan tud kimutatni,amit a 2-d-s nem tudott,de a tükrözéssel ellentétben,nem tud belső felszini képet adni.A tükrözést majdan talán a kapszulás megoldás fogja felváltani.

Nincs jelen

 

#36 2005-05-09 15:22

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

segííítsetek légyszi'!!!
Eléggé megfáztam, de legkés?bb csütörtökre meg kellene gyógyulnom! Náthás vagyok, állandóan folyik az orrom, még nem köhögök, de biztos eljön annak is az ideje... :( Nem tudom mit kellene vennem, szednem, akármi. Gyógyszertárban vettem valami cseppet, 1500 HUF- ba került, de elolvastam a leírását és bele van írva, hogy autoimmun betegség esetén nem szedhet? (mondjuk a gyógyszerésznek mondtam, mégis ezt ajánlotta). Szóval segítsen valaki, mert most fontos lenne, hogy tényleg hamart meggyógyuljak! Köszi :D (remélem jó ez a topic ennek a témának...;) )

Szerkesztette: shadow (2005-05-09 15:22)

Nincs jelen

 

#37 2005-05-09 15:41

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szio shadow,

maradj otthon fekudj le, igyal forro teat. Es pihenj egesz nap, ezzel semmi nem veszi fel a versenyt. Ha szereted akar meg egy keves forralt bort is igyal. Nekem nagyon jol bevalt a svedcsepp is napi 2 * 1 ek. , vizben  elkverve folhigitva, nem tul finom, de hatasos. Meg a citromos-mez, de masok kitalaltak, hogy az nem jo itt a forumon. Sztem meg rengeteg antioxidanst tartalmaz. Ja es napi min.  400 mg C vitamin, de van pezsgotablettaban 1000 mg-os is.
Na ez mar lassan ugy nez ki, mint egy orvosi utasitas:).
Jobbulast!
monik

Nincs jelen

 

#38 2005-05-09 15:50

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Monik, nekem is adhatnál orvosi utasítást: 10 napja kaptam el egy jótev?mt?l egy bacit, azóta torokfájás, nátha, most fejfájás (ez lehet, hogy mástól). Ma már enni sem volt kedvem, pedig már 2 napja mintha javulnék. Szerinted beszedjem a dokim által pénteken felírt Cefzilt (kíméletesebb fajta antibaci)? G?zölés, teázás, méz és homeopátiás Stodal szirup. Mit tegyek??? Monik doktor néni, segíts!

Grünfeld

Nincs jelen

 

#39 2005-05-09 16:36

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Jajaj nem szeretnek itt orvos szerepeben tetszelegni.
En csak vesz helyzeten szedek antibiotikumot, mert legtobbje mellekhataskent hasmenest okoz, ami ugye nem jo meg egy aktivitas mentes CC-s-nek sem. De vannak veszhelyzetek, mint pl. mikor kollegad tudogyuszival jar egy hetig. Kollegad gyerkoce behoz vmi ismeretlen korokozot. Szoval ekkor tenyleg nincs mint gondolkozni. De en sem talalom indokoltnak minden kis orrfolyasra az antibiotikum szedeset, meg egy immunszupresszalt ember is kepes egy kis natha legyozesere, ha adunk neki ra lehetoseget, pl. lefekszunk es hagyjuk a szervezetunk dolgozni, es meg ra is segitunk, C vitamin es tarsai.
monik
UDV es mindenkinek jobbulast!

Nincs jelen

 

#40 2005-05-10 10:18

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Na most virusok ellen jo, vagy bakterialis fertozesre? Az a baj, hogy nehany doki hasonlo szemlelettel irja fel, mint ahogy Te vazoltad a problemat, marpedig a ketto kozt akkora a szakadek, mint az eticsiga es az ember kozt:). Amugy lehet virusra antibiotikumot szedni, de minek? Ezt mar a Zoli is kifejtette.
Monik

Nincs jelen

 

#41 2005-05-10 15:06

Szénsavas ásványvíz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

ÖÖö hello!
Biztos nem ide tartozik a dolog, de igaz az, hogyha valakit m?töttek már egyszer, akkor statisztikailag tuti, hogy kés?bb is fogják még?

Nincs jelen

 

#42 2005-05-10 17:32

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Elviekben lehet, de gyakorlatilag sose lehet tudni.Általában egy crohnost  4évente m?tenek, de ez lefolyhat akár 3év alatt is.Szóval sose lehet tudni mikor kll m?teni és mikor nem.Ez persze attól is függ, ki hogyan vigyáz magára, mennyire szedi a gyógyszereket, stb.Ismerek olyat akit m?töttek és 42 év után kellett csak visszafeküdnie, de ismerek olyat is akit évente m?tenek.Sose lehet tudni mit hoz a sors!

Nincs jelen

 

#43 2005-05-10 23:44

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
A Crohnra is jellemz?, f?leg, ha fisztulázó, sipolyos Crohnról van szó! Mert ha egyszer kilikad a bélés, azt be is kell stoppolni, és az egy m?tétet jelent.


Üdv:Mancsa :O

Nincs jelen

 

#44 2005-05-11 14:40

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ez utóbbit én is meger?síthetem, a párom, aki a katonaságban eü-s volt, szintén esküszik  a kalciumra. Mi is ezt használjuk, ha meg vagyunk fázva. Bár ha jól tudom, az injekciós változat hatásosabb, mint a pezsg?- vagy sima tabletta.

Nincs jelen

 

#45 2005-05-13 16:01

éca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Zoli és mindenki más!

Én pont gyesen voltam amikor diagnosztizáltak gondolom erre az id?szakra nem jár az a bizonyos adó visszaigénylés vagy igen? Van valaki ebben a cip?ben, mert ha igen érdekelne, hogy jár-e. Egyáltalán belekezdjek vagy várjak. El?re is köszi mindenkinek. Éca

Nincs jelen

 

#46 2005-05-18 15:31

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok kedves Mindenki!

ez ide sem passzol meg máshova sem:
van a magazin rovatban az IBD-s hírességekr?l leírás.
magyarokról tud valaki?

Judit

Nincs jelen

 

#47 2005-05-19 15:36

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ja, és valamelyik szenzációhajhász újságban ezt úgy kommentálták: " Legy?zte a halálos kórt". Hát, végülis mindenben meg lehet halni...

Nincs jelen

 

#48 2005-05-19 18:02

éca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszi Zoli. Éca

Nincs jelen

 

#49 2005-05-31 04:17

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

ja, de inkább az az érdekes h mi az hogy legy?zte??? Ezért hiszik nekem ismer?seim pont azt hogy látod h meg lehet gyógyulni bel?le...

Nincs jelen

 

#50 2005-06-14 15:19

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Ezt nem tudom ismét máshova írni:

A SOTE I. Belklinikán a Gasztron valamit megint kutatnak nekünk, talán gyógyszert, nem tudom pontosan, ill. más kórházakban is. Ha véreteket áldoznátok érte Lakatos Pétert kellene keresni a gastróst mert 2 ilyen nev? kolléga van... (Korányi Sándor u. 2)
Én már voltam, remélem lesz eredmény és el?relépés! Olyan jó lenne!!!
(Bár nekem máris lett, ilyen laborom még soha nem volt...)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB