#51 2004-12-18 10:43

Antipeti
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Háj!
Én voltam a halolajas. Nekem Crohn-om van, nyugis időszakban szedtem, és rosszabb nem lett tőle, talán még hatásos is volt. Ha másban nem is segített, csak abban, hogy a kevés zsíros étel miatti alacsony zsírféleségfogyasztást kiegészítette, akkor is jó.
Nem akarok megalapozatlan elméleteket gyártani, lehet hogy véletlen, de egyszer nagyon bedurrant, amikor már régóta nem szedtem...
Mondom, nem tudom, mi az igazság, de a diéta betartásában lelkileg segített a rendszeres táplálék-kiegészítő szedése.
üdv
Anti

 

#52 2004-12-18 10:55

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Azt én is hallottam hogy a halolaj kapszula jó hatású! De nem hittem el,mert az aloe verások mondták.Úgylátszik lehet benne valami! Majd irj a fejleményekről!

Nincs jelen

 

#53 2004-12-18 11:30

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

azt elfelejtettem mondani, hogy ez az írás a colitisről elég részletes volt, és tudományos igénnyel összefoglalt... Tehát nehéz ezzel egyéni tapasztalatokkal ellenérvelni...

Üdv, Zoli

 

#54 2004-12-20 08:31

Antipeti
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Okés, rendben a tudományosság, engem is érdekel, én is minden tudományos leírást elolvasok. Csak hát sajnos sokszor ellentmondanak egymásnak, és ekkor lép életbe az, hogy nincs két egyforma ember, és mindenki magának kísérletezze ki, mi jó neki. Nekem szövettan szerint crohn-om van, de sose volt hasmenésem, tehát engem a szokásos crohn-os hasmenés elleni praktikák és tejmentes diéták lazán nem érdekelnek. Nekem szűkületem van, és ha a kaja könnyen csúszik, és reggelente elmegyek egyszer a vécére, akkor minden rendben van, gyógyszer sem kell.
Üdv

 

#55 2004-12-20 13:01

Antipeti
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Monik!
Amikor diagnosztizálták a betegséget, műtétközeli állapotban voltam. Egy belgyógyász hozott le a sebészetről. Ő megpróbálta gyógyszerrel. Meg is csinálta, aztán elhagytam a bogyókat. Két év óta most szedtem újra 3 hónapig egy szteroidkúrát. Erre is csak azért volt szükség, mert nem tartottam be a szabályokat: erős kávé, pici alkohol, utazási izgalmak, lazaság a kajában, nagyon rostos dolgok, csípős paprika, aztán görcs. Szinte előírásszerű volt.
Ha vigyázok, rendben vagyok. S tudatában vagyok, hogy hozzá kell tennem: egyelőre...
Most Protexint szedek kiegészítőként. Ezeket váltogatom, probiotika, halolaj, vitaminok, és néha böjtölök egy két napot.
Egyéb tünet: dignózis óta picit puffadtabb az alhas (pici pocak), gondolom a kitágult bélszakaszok miatt, mittudomén, nem fáj, ez a lényeg.
Üdv

 

#56 2005-01-05 20:12

Andi
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: Tudtok olyan patikát Budapesten, ahol lehet Budenofalk-ot kapni? Számos helyen kerestem, de nem volt sehol!

Köszi a segítséget!


Andi

 

#57 2005-01-05 21:00

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Andi!!!!
Pont most veszek Budenofalkot,szólok a napokban,de azt tudd,hogy meg kell rendelni előre mindenütt

Nincs jelen

 

#58 2005-01-06 09:08

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Én is mindig rendelés nélkül vettem Budapesten több gyógyszertárban is, utoljára kb. 3 hete. Azóta persze lehet, hogy hiánycikk lett.

Üdv, Zoli

Ui.: Egyébként Monikkal teljesen egyetértek Bp-vidék viszonylatában. (Nem lebecsülni, hanem írigyelni kellen Bp-nek vidéket, főleg Szegedet!)

 

#59 2005-01-06 18:17

Andi
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Köszi a válaszokat, megoldódott  a dolog!
Ti hogyan szeditek a Budenofalkot - milyen dózis, időtartam, más gyógyszerrel kombinálva, stb...?
Mik a tapasztalataitok?


Köszi,



Andi

 

#60 2005-01-06 18:43

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én 2x1 Budenofalkot szedek, de ez már a csökkentett adag, előtte 3x1- et szedtem(:)) kb.2 és fél évig. Pentasa- t szedek még. Semmi gondom nem volt a Budenofalktól. Miért, nálatok valami probléma van vele?

Nincs jelen

 

#61 2005-01-06 18:47

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Andi: én egy éve szedem a Budenofalk-ot, pont tavaly január óta, mikoris diagnosztizáltak colitis-szel. Napi 3*1-es adagban, megspékelve Salofalk-kal napi 3*2-ben. Tavaly május óta nem történt semmi "különleges esemény" velem, úgyhogy mit is mondhatnék? Szeretem! :-))) Leszámítva persze azt, hogy eddig kb. kétszer sikerült egyszerre megkapnom őket és akkor is csak a kórház gyógyszertárában. Általában mindig valamelyiket meg kell rendelnem. És irigykedek a vidéki sorstársakra, akiknek ez úgy tűnik sokkal könnyebben megy. Nemcsak Monik az egyetlen, aki ezt állítja, hanem az ország különböző részeiről is csupa ilyeneket hallok. Vagyis eggyel több ok, amiért nem szeretem Budapestet. :-(((

Nincs jelen

 

#62 2005-01-07 08:44

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

A Móricz Zsigán lévő gyógyszertárban mindig elsőre megkaptam, akárcsak bármelyik Salofalk (kúp,klizma,tablette) készítményt.

Üdv, Zoli

 

#63 2005-01-07 11:41

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én mindig a kórház gyógyszertárában veszem meg a gyógyszereimet és eddig nem volt gond a beszerzéssel(kopp-kopp-kopp:)) Az is lehet, hogy már tudják, hogy hány beteg van, aki megveszi ezeket havonta és annyit min. tartanak belőle...?;)
Csak csodálozom, amikor pestiektől azt hallom, hogy ott nem lehet ilyen simán megvenni...:(

Nincs jelen

 

#64 2005-01-07 20:32

Orsi
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Nekem van fölösleg Budenofalk, ha valakinek szüksége van rá szívesen adom :)

 

#65 2005-01-07 23:37

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sajnos a gyógyszertárak nem nagy költségvetésüek, igy csak a  kissebb beszerzési áron szerzett termékeket veszik meg,arról nem is beszélve hogy az olyan termékek mint a budenofalk,ami egy drága gyógyszer nem éppen tartozik a gyorsan forgó árúkészletbe,igy csak állna benne a pénzük.

Nincs jelen

 

#66 2005-01-08 11:14

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ha nincs a patikában az a gyógyszer amit felírt nekünk az orvos,akkor valóban másnapra meghozatják.
Viszont utána jártam a dolognak,és Budapesthez mint régióhoz csak egy nagyker tartozik.
Nem tudom pontosan hogy a gyógyszerkereskedelemben azért megérné-e konkurenciát nyitni,hogy a másikat árban,rugalmasságban elnyomja.
Hiszen ez nem olyan mint az élelmiszerkereskedelemben,hogy számtalan termelőtől szerezhetünk be árút.

Nincs jelen

 

#67 2005-01-09 17:36

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én mindig megkapom a Budenofalkot Orosházán. De csak a kórházi patikában. Máshol nem is érdemes keresnem.

Nincs jelen

 

#68 2005-01-10 09:01

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Találkozatatok már olyannal, hogy a Ferrlecit (vas injekció) hasmenést és vérzést okoz? Nekem már megint, a múltkor még a hidegfrontra fogtuk a dokimmal... Mindig 2-3 nappal a legsúlyosabb az első injekció után.

Üdv,
   Zoli

 

#69 2005-01-10 10:12

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Annyit fűznék ehhez hozzá, hogy legutóbb, mikor kicsit szarabbul voltam, Entocort-ot írt fel a dokim, és egyik patikában sem volt a városban. Sőt, mikor másnapra lerendelték, akkor a nagykertől is azt a választ kapták, hogy nincs... Végül el kellett mennem a legközelebbi városba, hogy legyen gyógyszerem. Ja, és persze mindez ünnepek között volt, mert mikor is robbanjon le az ember, ha nem karácsonykor. :(

Nincs jelen

 

#70 2005-01-14 17:58

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem a dokim inkább a Protexint javasolta.

Nincs jelen

 

#71 2005-01-15 20:10

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szeretném megkérdezni a jó öreg colitiseseket, akik már sok mindent kipróbáltak, hogy  yucca-val próbálkozott-e már valaki?

- fogyasztásával  jelentősen növekszik a szervezet ellenálló képessége.
- alkalmazható antimikrobiális hatás erősítésében, gyulladás gátló és roboráló terápiákban.
- fokozza a tápanyagfelvétel hatékonyságát.
- egyes hatóanyagainál fogva az izületi gyulladás kezelésére is alkalmas.
-ismertté vált továbbá a szervezet méregtelenítő hatásáról.
- segíti az emésztést, segíti a szervezet normális PH-értékének fenntartását, és a normál bélflóra helyreállását, gyorsítja az anyagcserét, csökkenti a koleszterint.
- növeli a stressztűrő képességet, és nyugtatólag, kiegyensúlyozólag hat a központi idegrendszerre.
-az emberi szervezet méregtelenítő, valamint hámosító hatásáról ismert a Yucca, melynek a gyomorfekély megelőzésében is nagy szerepe van.

Azt írták róla, hogy a vastagbélre jótékonyan hat. Kiváncsi vagyok véleményetekre!
(Monik szerinted megéri kísérleteznem? )

Szerkesztette: Suhi (2005-01-15 20:10)

Nincs jelen

 

#72 2005-01-17 14:36

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Utána néztem mégjobban, én a Splendor termékeket ismerem, s ebben láttam a yucca-t. Összetételéről találtam infót:
Yucca
(45db - 530mg/db)
Különböző árakat láttam: 604-830 Ft

    * Energia: 11,9kJ (2.62kcal)
    * Zsír: 1,5mg
    * Fehérje: 88,5mg
    * Szénhidrát: 475mg
    * Víz: 28,5mg
Készült: Yucca shidigera kivonat, fruktóz és maltodextrin felhasználásával.
Egy kapszula tartalma: 530 mg yucca shidigera kivonat.
Splendor International Hungary Kft.
<kép>

Végülis csak kiváncsi voltam egy biológus véleményére, de azt hiszem átmegyek üregi nyúlba és kísérletezem egy kicsit magammal. Ha más nem, legalább egy hétig hinni fogok benne!  <kép>

Szerkesztette: Suhi (2005-01-17 14:43)

Nincs jelen

 

#73 2005-01-21 14:12

wektor
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Csak most ugrottam bele a fórumokba, eltelt egy időbe míg végigértem.
Úgylátom a Béres-csepp mindenkinek fejtörést okoz. Én miskolci vagyok és a Semmelweisben kezelnek. Sok kín után jutottam oda és jelentős fogyás és kivérzés után kezeltek ki első Crohn-támadásomból.
A Béres-cseppet nekem kifejezetten ajánlották. Az immunrendszer nem baj ha erős, csak nem szabd hagyni, hogy a reakciója rosszra forduljon. Engem már március végén engedtek ki a korházból és április végére építették le a medrolt.
9 hónapig csak Pentasan éltem, teljesen tünetmentesen és 2004 Novemberében támadt újra a Crohn. Aloe-gélt is szedtem, de mikor az orvosnak mondtam, azzonnal abbahagyadta velem. Azt mondta, hogy Colitis-Ulcerosára kiváló, de Crohnra nem. Felborítja a bélflóra egyensúlyát. A proGastro 825-öt ajánlotta, de nem sikerült beszereznem. Én nem fogyasztok citrusféléket, mert meghajt és marja is a belem. Most kezdtem Immurant, mert december végén újra fellángolt. Medrol lökésterápia után a novemberben megkezdett Budenofalkra állítanak vissza.
Szeritetek betudható az enyhe időnek a fellángolás? Nektek is az ősz-tavasz a rizikósabb? Amikor diagnosztizáltak és nagyon durva volt a Crohn, akkor március volt.
Mi a helyzet a Danone Activiával? Aloe Crohnra?

 

#74 2005-01-21 15:39

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Wektor!

A Béres Cseppel nem értek egyet, illetve, hogy nem baj, ha  az immunrendszer erős lesz!
De igen is baj, mert minél erősebb, annál jobban dolgozik az immunrendszeres a saját tested ellen, nem véletlenül szedetik az immunrendszert gyengítő gyógyszereket, mint pl. az Immuránt. Tehát ha lehet ne szedd, ezért is lehetsz rosszul, egy bizonyos idő után, mert a gyógyszereid hatását kioltja a Béres Csepp:(
A Pro-Gastrot, pedig úgy keresse a gyógyszerész, mint táplálékkiegészítő és akkor meg fogja találni akár a Phoenix, akár a Béres Egészségtár honlapjáról letölthető mellékletekből, és akkor már tudja is hogy kell rendelni.

Szia!

Nincs jelen

 

#75 2005-01-21 16:12

rablaszlo01@vivadsl.hu
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!    Budenofalkot a Bécsi patikában szoktam venni ott mindíg van.

 

#76 2005-01-21 22:25

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Mondjuk a Béres cseppet nem ismerem, de azt tudom hogy az immuran elvileg nem az összes funkcióját gyengiti az immunrendszernek hanem bizonyos dolgokat,legalábbis a doki ezt magyarázta!

Nincs jelen

 

#77 2005-01-22 03:46

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gondoljátok hogy az a Chronnak és colitisnek az oka hogy az immunrendszer túl jól működik?

Nincs jelen

 

#78 2005-01-22 06:03

tomek
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! A Béres csepp dologhoz szeretnék hozzászólni,ugyanis most mikor a kórházba voltam én is direkt megkérdeztem a dokimat hogy szedhetem-e?S Ő is azt mondta hogy az Imurán mellett nyugodtan szedhetem,a kettő nem zárja ki egymást!!!

 

#79 2005-01-22 08:31

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tomi!

Hát, úgy látszik, ahágy orvos, annyi vélemény, Engem kifejezetten letorkoltak, és majdnem lehülyéztek, amikor megtudták, hogy azt szedem már hosszabb ideje:(
Én inkább nem szedem, nehogy már ezen múljon a gyógyulásom:)

Puszi

Nincs jelen

 

#80 2005-01-24 07:50

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok
Én is megkérdeztem a dokimat - miután megtudtam, hogy ez egy autoimmun betegség - hogy szedhetek-e multivitaminokat, stb., vagy inkább az a cél, hogy gyengébb legyen az immunrendszerem. Ő azt mondta, hogy az nem cél, nyugodtan szedjek vitaminokat, mert szerinte nálam szó sincs még arról, hogy vissza kéne fogni az immunrendszert. Szóval szerintem ez attól is függ, kinek milyen "durva" a betegsége. Nekem viszonylag hamar diagnosztizálták, nem voltak olyan súlyos tüneteim, néhány napos hasmenés, étvágytalanság, és csak pár kilót fogytam. Mondjuk azt nem tudom, hogy később súlyosbodik-e a dolog, de  most ilyen, mikor bedurran....

Nincs jelen

 

#81 2005-01-24 09:14

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

A vitaminok és a Béres Csepp,két különböző dolog.
Komplex vitaminkészítményeket nyugodtan szedhetünk, de a Béres Csepp valamilyen nyomós ok miatt nem ajánlott. Akkor inkább szedjetek Flavin 7-et:)

Nincs jelen

 

#82 2005-01-24 09:21

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Flavin7-re nekem egy híres orvos azt mondta, hogy káros. Nekem is elég régóta az a meggyőződésem, hogy ahány orvos annyi vélemény.

Üdv,
   Zoli

 

#83 2005-01-24 09:28

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szedje mindenki azt amitől jobban van! Így mindenkinek igaza lesz!

Nincs jelen

 

#84 2005-01-25 21:56

rambo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Helló Mindenkinek!

Eddig passzív olvasója voltam a fórumoknak, most mégis bekapcsolódnék.
5 éve diagnosztizáltak colitist nálam, 2 évig elég rosszul voltam, 2 évig javulgattam,
most 1 éve már tünetmentes vagyok. Gyógyszert fél éve nem szedek, ezért most
elfekvő készletem még mielőtt lejárna felajánlom akinek szüksége lenne rá.
Nevezetesen van 2 doboz Salofalk klizmám, aminek most januárban járna le a
szavatossága. Ha valaki használ ilyet és szüksége lenne egy kis pluszra ingyé
elviheti. Nekem szerencsére most nincs rá szükségem. Pesti vagyok ill. Erdőkertesen
is megfordulok, környékbeliek előnyben a könnyebb kapcsolatfelvétel miatt.
Gyógyulásban nem bízom, de próbálom megőrizni egészségem. Általánosítható tapasztalatom
nincs a betegséggel kapcsolatban, de mindig próbáltam elfojtani a bajt, ha gyanús jelet
észleltem rögtön léptem. Étkezésem sem alakítottam át gyökeresen, alkoholt is iszom.
Jobbulást Nektek is!

Nincs jelen

 

#85 2005-01-31 16:35

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ajánlottam már nektek a Cápaporc kapszulát?
Most hallom a viháncolást... Pedig nem haza beszélek! Ilyen tényleg létezik! Gyógynövényboltban és patikában is kapható! Én legutóbb 1480 Ft-ért vettem, 60 db-osat.
Erősen gyulladáscsökkentő hatása van. Az ízületeknek egyszerűen olyan, mint a motor mozgó alkatrészeinek az olajozás. Tehát, akinek ízületi problémája van, próbálja ki...
Nekem mindenben jó volt! Kíváncsi volnék másnál mik a tapasztalatok!
Csak annyit, h alkalmazását nekem így ajánlották: 3x1 1 hétig, majd 2x1 újabb 1 hétig, utána napi 1. Ez folymatosan szedhető. Ha valakinek nagyobb problémája van, a nagyobb adagot hosszabb ideig fenntarthatja.
Nekem a kezdődő térdízületi gyulladást 2 hét alatt megszüntette. Engem már nem lehet eltéríteni...

Nincs jelen

 

#86 2005-01-31 20:33

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

MoniK!

Yuccát megvettem, szedem. Rossz hatást nem vettem észre, mondjuk sok folyadékot kell bevinni, ennek következtében aktívabban működik a vesém  de legalább az is kitisztul. :)  Kicsit mintha jobban lennék, a gyomrom nem fáj már az biztos, de lehet hogy mindez csak a vizsgaidőszak végének közeledte miatt tudható be. Majd még tesztelem!

Cápamama!
Ki fogjuk próbálni, szerencsére nekem nem kell, de Anyumnak is a térizületével vannak bajok, és ha neki is segít 2 hét alatt, akkor mindent megér :)
Köszi a tippet!

Szerkesztette: Suhi (2005-01-31 20:34)

Nincs jelen

 

#87 2005-02-02 15:42

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Suhi!

Csak bíztatásul mondom: nekem akkor KEZDŐDÖTT a térdízületi gyulladás. Tíz nappal előtte vettem észre az első tünetet. Ezzel azt akarom mondani, h ha neki már 1-2 éve van problémája, akkor ne várjon két hét után gyógyulást! De talán 1-2 hónap alatt már érezhető változás kezdődik...
Még annyit: nálam a hasmenésre is pozitív hatással volt. Napi 10-15-ből lett 6-8, és az állaga igen jelentős javuláson ment keresztül... Na, ez az, amiért én nem fogom elhagyni!
Mikor több hónapi szedés után elfogyott decemberben, úgy gondoltam, itt az idő, h kipróbáljam nélküle. 3 hétig bírtam.  Addigra már éreztem a negatív változásokat...  :(
Miért van az, h az ember a jó irányba történő változást lassabban  veszi észre, míg a rosszabbodást azonnal?

Nincs jelen

 

#88 2005-02-03 10:42

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tudnátok valami pirulát ajánlani fáradtság ellen? A vérképem most éppen jó, amúgy sűrűrn vagyok vérszegény. Elég zűrösek az éjszakáink, a lányom most fogzik, meg egyébként sem valami jó alvó. Nappal nem tudok aludni, mert tanulnom kell, meg ott a házimunka, de már lebukik a fejem, És így járok suliba is - kocsival. Mi a véleményetek a ginsengről? Szedte már valaki? Vagy mást tudtok alánlani?

Nincs jelen

 

#89 2005-02-03 14:00

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én a lányodnak ajánlok valamit!
Nekem a nagyobb lányom volt nyűgös fogzáskor, neki Dentinox ecsetelőt használtam. Az ujjamra cseppentettem belőle, aztán bekentem vele az ínyét. Nagyon szerette, biztos jól esett neki az a kis masszírozás. Ezt esténként csináltam, és utána mindig végigaludta az éjszakát.
Hátha nálatok is beválik... Akkor már egy gonddal kevesebb...

Nincs jelen

 

#90 2005-02-03 14:43

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Flavonidok:nagyon helyes! Én is szedek ilyent Flavin7 formájában.

Nincs jelen

 

#91 2005-02-03 16:24

Zsömi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cenzúrázott egészség

Szerző: Dr. Lenkei Gábor

Kiadó, kiadás éve: Free Choice Books 2003

2004 januárjában jelent meg Dr. Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség című könyve, amely tükröt tart egészség témakörében egyrészt nekünk, embereknek, másrészt a gyógyszer- és élelmiszeriparnak. A szerző orvos, aki erkölcsi kötelességének tartotta, hogy megossza azokat a többszörösen bizonyított tényeket az olvasóval, amiket tudatosan elhallgatnak előlünk az egészségünkkel, betegségeinkkel és gyógyulási esélyünkkel kapcsolatban. Lenkei azt mondja, jogunk van az egészséghez.

A könyv négy fő részből áll. Elsőként arra a kérdésre keresi és adja meg a választ a szerző, mi nincs rendben az egészségügy terén.
Néhány alcím:
- ?Mi okozza?? helyett ?Minek a hiánya okozza??
- Hat milliárd döntés kell csupán
- Hogyan igazították az orvosképzést a betegségipar céljaihoz?
- A csomagolás többe kerül, mint a hatóanyag?
- Mennyire biztonságosak a gyógyszerek?
- Kitalált betegség ? Gyógyszerező iskolaprogram
- A gyógyszerlobbi módszerei

A második rész utat mutat, hogyan lehetünk mégis egészségesek.
Néhány alcím:
- Hogyan működik az emberi test?
- Minőségi éhezés
- A műtrágyázás ?jótékony? hatása
- Szedd le zölden ? szállítsd messzire ? tárold hosszú ideig ? nézd meg mi marad
- Mi mindennel mérgezzük a testet?
- Egészséges népcsoportok ? akik sohasem láttak gyógyszert
- Mi az egészség, mit tehetünk önmagunkért?

A harmadik részben Lenkei doktor leírja kezdeményezéseit a magyar kormány és állam felé, hogy segítsenek a ?betegségipar? visszaszorításában, és abban, hogy minél több ember élhessen azon alapvető jogával, hogy egészséges lehet, és szabadon megkaphatja az információt arról, milyen táplálékot vesz magához, és hogyan gyógyítja magát.

A negyedik rész bizonyítékokat sorakoztat fel a témában: cikkek, tanulmányok, kutatási eredmények, könyvek; egyszóval harmincoldalnyi referencia irodalom.

Akit érdekel saját és szeretteinek egészsége, és érzi, hogy talán valami nincs rendben a világban, annak ajánlom ezt a könyvet.

Nincs jelen

 

#92 2005-02-03 16:26

Zsömi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

EZT A KÖNYVET AJÁNLOM MINDENKINEK!:)
Én elolvastam...nagyon jó....:) Anyukám nagon sok vitamint és táplálékkiegészítőt vesz nekem...nekem használt, bár én NEM VAGYOK CHRONOS SE CHOLITISES...!!!
Nekem "csak" velem született vékonybél szindrómám és multiplex fejlődési rendellenességem van...
A barátom viszont chronos és azt mondta a dokija, hogy nyugodtan szedheti a Béres cseppet...meg az ilyen vitaminokat...mert nem árt....

Nincs jelen

 

#93 2005-02-03 18:08

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Monik!
Én is Elevitet eszem éppen, maradt a szoptatás után, de csak felet merek naponta bevenni, mert én úgy hízok a vitaminoktól, mint a malac. Ezért akarik váltani valami másra. Hallottam a ginsengről , hogy jó fáradtságra, csak éppen a Kínában gyártott készítmények állítólag nem kifejezetten tiszták (vegyileg, mikrobiológialig). Mi ez a c-vitamin, amt te szedsz? Most hallottam egy új készítményről, ami vitamin, de van benne ginseng is.Cápamama: mi is Dentinixot használunk, bár szerintem valami más oka lehet az állandó éjszakai sírás-rívásnak. Ja, szedett már valaki búzafüvet? Azt írják róla, hogy fekélyeseknek ajánlott, és csökkenti fáradságot.

Nincs jelen

 

#94 2005-02-04 15:50

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hcsillacska!

Nyugodtan szedd a ginzenget! Éppen kölcsönadtam a mindentudó könyvemet a gyógynövényekről, így a hatásának pontosan nem tudok utánanézni. De én is úgy emlékszem, h élénkítő, fáradtságűző hatású.
A kínai készítményekről annyit: a gyógyszerek és gyógyhatású szerek javarésze a Távol-Keletről származik. Ezt esetleg azért nem tudod, mert csak a kapszulát gyártják ott, és mondjuk Angliában csomagolják. De a dobozban ugyanaz van, csak az "eredeti" kínai olcsóbb. Pl a cápaporc kapszula (amit itt már ajánlottam) eredeti csomagban 1480 Ft, míg az "utáncsomagolt" 6000 Ft felett van! Nem mindegy!!!
Dentinoxnak van egy olyan változata, amelyik Lidocaint is tartalmaz. Ha nem ilyened van, esetleg  még tehetsz ezzel is egy próbát!

Nincs jelen

 

#95 2005-02-04 17:24

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Lidocain nem árt  a bébibek? A védőnőnk ajánlotta a Panadolt, de pont most olvastam a paracetamol-túladagolás vszélyeiről.

Nincs jelen

 

#96 2005-02-04 22:51

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

A Flavin7-ről csak annyit mondnanék, hogy Kovács Ágota nem ajánlja, kifejezetten károsnak tartja. Az ő szavára sokan hallgatnak ...

Üdv,
    Zoli

 

#97 2005-02-05 07:50

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem ajánljátok a Bérest, nem ajánljátok a Flavin7-et... Kezd ez a fórum a táplálékkiegészítők ellenkampányának fóruma lenni...

Nincs jelen

 

#98 2005-02-05 10:09

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tamás,

nem egészen... én pl. a Pro Gastro- t tudom ajánlani, mint táplálékkiegészítő...

Nincs jelen

 

#99 2005-02-05 19:10

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zoli!

Ezt nekem is mondta, a májkárosodást emelte ki. Én ettől függetlenül szedem, mert nem tudom elképzelni, hogy holmi maghéjörlemény ilyen súlyos gondokat okozna. Akkor inkább már a szteroidtól paráznék, de azt meg muszáj:(

Nincs jelen

 

#100 2005-02-07 19:55

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hcsillacska!

Nem tudom...
De az biztos, h van ilyen Dentinox készítmény, fogzás esetére. Ha bemégy egy patikába, ott elkérheted a tájékoztatót róla, abban minden javallatnak és ellenjavallatnak benne kell lennie. Olvasd el, aztán dönts!
Saját véleményem szerint, ha már ennyire szenved a fogzástól a pici, akkor én csak megpróbálnék még egy lehetőséget... Na meg egy cseppnyi ecsetelőben sokféle anyag van, nem hiszem, h egyik vagy másik olyan túlsúlyban és töménységben lenne benne, h az veszélyes lehetne. Egy ecsetelőt ráadásul úgyis csak addig használ az ember, amíg feltétlenül szükséges...
A Panadolt én sem adnám fogzásra. Ebben egyetértünk!

Szerkesztette: Cápamama (2005-02-07 20:02)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB