#51 2007-05-30 08:48

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ajjaj, ezt ne bolygassuk! Kedves Ottó és a többiek! Én már rég rájöttem, hogy nem tudunk megváltoztatni senkit a meggyõzõdésében, maximum javasolni lehet valamit. Inkább tartsuk tiszteletben a másik hitét, gondolkodásmódját...stb.
És mindenkinek saját magának kell megtapasztalni, hogy neki mi a jó, és mi a rossz. Engem is próbáltak egyszer "jó útra téríteni" a kereszténység nevében, pontosabban azért,mert egy kollégám szerint a thai chi is az ördög mûve, de csak azt érte el vele, hogy önkéntelenül kerültem két hétig, pedig õ nagyon szimpatikus emberileg. Meg vagyok keresztelve én is és hiszek Istenben,  de szerintem a kettõ nem zárja ki egymást. Attól még gyakorolhatom a keleti harcmûvészeteket, nem leszekrosszabb,  sõt, az ember etikai szintje jelentõs mértékben megnövekszik, megértõbb lesz, kiegyensúlyozottabb, összeszedettebb, stb.  Ez az én vélményem. Ha Ti mást gondoltok errõl, azt is tiszteletben tartom.

É.

Nincs jelen

 

#52 2007-05-30 12:52

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Ottó!

Ezt nem tudom megállni hozzászólás nélkül! Én keresztény vagyok, de egész egyszerûen nem értem miért nem fér ez össze az agykontrollal!!!! Tudod, hogy az mirõl szól? Az anyukám is elment a Domján féle tanfolyamra /õ is keresztény/  és segített nekem is elsajátítani egy-két dolgot. Én úgy gondolom, hogy ez rossz semmiképp nem lehet, persze ez egyéni megítélés kérdése, de az tény, hogy a vallással semmi összeférhetetlenséget nem tartalmaz.

Nincs jelen

 

#53 2007-05-30 13:18

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Ottó!

90 %-ig biztos vagyok benne, hogy te a Németh Sándor féle HIT Gyülekezet elkötelezett híve vagy. Az agykontroll tanfolyamon több református és katolikus lelkész is jelen volt. Világszinten pedig nagyon sok pap, lelkész, vallásos ember végezte el. Ez nem okkultizmus, nem mágia. Csupán önismeret, lazítás, stresszoldás. Van egy agyunk, aminek jó esetben a 3-4%át használjuk. Milyen vallással nem fér az össze, hogy én szeretném a már amúgy is adott elmém, képességeim legalább 10%át adni? Én nem mondom, hogy hívõ vagyok (bár megkereszteltek a szüleim), de tiszteletben tartom mások nézõpontját is. Ugyanakkor nevetségesnek találom, hogy minden felekezet hívei meg vannak róla gyõzõdve, hogy õk jutnak a Paradicsomba és mindenki más megy a pokolra. Van egy pár felekezet majd meglátjuk a világvégén kinek lesz igaza.

Maradok tisztelettel: PeetR

Nincs jelen

 

#54 2007-05-30 14:05

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én nem vagyok keresztény és még az agykontrollt is elvégeztem... sõt még gyerekekkel is végzek relaxációs gyakorlatokat rendszeresen...  lévén gyógypedagógus vagyok.. sõt ..terapeuta ( még rosszabb  :) )
Akkor én most hátrányos helyzetû vagyok???  :)

T

Nincs jelen

 

#55 2007-05-30 18:11

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves Ottó!

Hogyan imádkozhatunk elmélyültebben? (Kazetta)

Tanácsok az elmélyült imádkozás testi-lelki feltételeinek a megteremtéséhez. A kazetta B oldalán – gyönyörû zenével a háttérben és ellazultan – a legismertebb imát, a Miatyánkot hallgathatjuk meg. Írta: dr. Domján László

Nincs jelen

 

#56 2007-05-31 08:10

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Jó reggelt! Hát ilyen hozzászólásom már rég volt, hogy ennyire sokan reagáltatok volna vissza.
   Tisztelt mindenki a véleményem ugyanaz, ami pedig azt illeti, hogy sok embernek nem lett baja eddig belõle..
   Erre most azt tudnám válaszolni, hogy az igaz, hogy e világ istene Sátán. De Isten a mindenható, és minden ami itt történik (jó vagy rossz) az õ tudtával és engedélyével mehet végbe, Sátán munkája is.
   Mivel Isten az embert végtelenül szereti, ezért a rossz dolgok sem teljes hátásával éri az embereket, biztos, hogy figyelembe veszi az emberek jóhiszemûségét. Például ezzel a dologgal (és sok-sok egyéb dologgal kapcsolatban is). Ezért nem feltétlenül történik rögtön meg a katasztrofális hatása. Másik oldalról megnézve, az ellenség sem mutathatja ki rögtön a foga fehérjét, hiszen akkor szinte senki nem menne be a csapdájába. A csapdában pontosan az az egyik lényeg, hogy az áldozatot be kell vmivel csalogatni.
  Ami a felekezetet illeti, nem a Hit gyülekezetébe járok.
Eredetileg görög katolikusnak kereszteltek, most viszont az Adventista felekezetet látogatom.
  Ennyit szólnék most, mindenkinek minden jót, továbbra is figyelemmel próbálom követni a fórumon a dolgokat, munkám mellett, mert végre akadt munkám...

Nincs jelen

 

#57 2007-05-31 08:44

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Gyerekek, ez egy medddõ vita. Mindenki járjon oda, és mûvelje azt, ami neki tetszik...ennyi, ez olyan, mit a politizálás...úgysem tudod meggyõzni a másikat az igazadról, de nem is kell:) én már próbálkoztam ilyennel, nem sok sikerrel:):)
Sztem az agykontroll jó, de mindig tedd hozzá, h úgy történjen, ami mindenki számára a legjobb..mert ha nem, érdekes történéseket tudsz létrehozni, amik hosszútávon nem biztos, hogy jók.bár Te akkor azt hiszed, hogy neked az a helyzet  a legjobb, ..én végülis ezért álltam le vele. Inkább hagyiom megtörténni a dolgokat "véletlenül", úgy sokkal izgibb:))

Nincs jelen

 

#58 2007-05-31 09:08

HUHA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!
Én egy 40 éves "férfi" vagyok, a fenekem és a végbelem körül, már kb. egy éve,                5-6 váladékodzó sipollyal.
Tegnap voltam a Margit kórházban, Bobó dr. úr-nál, megnézte, és azt mondta be kell feküdnöm kivizsgálásra, a Crohn betegség kizárása végett. A III. bel. osztályra utalt be,
tükrözés, feltöltés stb...
Szeretnék segítséget kérni Tõletek, hogy szerintetek "jó" helyre kerülök-e, /esetleg valali tud valamit a Szt. Imre korházról ez ügyben?/, és mennyire elviselhetetlenek ezek a vizsgálatok. /pl.: tükrözés/
Köszönöm, hogy elolvasta valaki, várom válaszotok!
huha

Nincs jelen

 

#59 2007-05-31 10:42

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia HUHA !

A kivizsgálások szükségesek, nem kellemesek, de kibírhatók. Arra nem tudok válaszolni, hogy jó helyre kerültél-e, mert nem ismerem a helyet, de a vizsgálatokat el kell végeztetni valahol, ebben szerintem nincs nagy különbség.
A colonoscópiához kérhetsz altatást, ezt én javaslom, mert így biztos nem lesz rossz élményed. Én már vagy 20 colonon vagyok túl, tudom mi a különbség. Ahol csak lehet kérd a fájdalomcsillapítást, jogod van hozzá, ahol meg nem lehet, mert az együttmûködésed kell a vizsgálathoz, ne izgulj, mert az csak rosszabb.
Gondolj mindig arra, sokkal jobb ha minden vizsgálatot elvégeznek és így biztos, hogy nem feleslegesen etetik majd veled a gyógyszereket!
Kitartás! Túl fogsz jutni rajta és nem is lesz olyan rossz!

Üdv. Licsi

Nincs jelen

 

#60 2007-05-31 17:04

HUHA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszönöm Licsi, a szívbõl jött szavakat!!! :-)
huha

Nincs jelen

 

#61 2007-05-31 20:46

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Huha,
a Margit kórház híresen jó a bélbetegségek kezelésében. A sebészetét ugyan most majdnem ellehetetlenítették, de ha téged dr Dobó vizsgált, akkor a legjobb kezekben voltál. Ha olvasod a fórumot, sok jót fogsz megtudni felõlük.
Csatlakozom Licsihez, az izgalom nem segít, a fájdalomcsillapítást kérjed mindenhol. Nekem is volt már sok tükrözésem, de én colitises vagyok és az más, ahogy itt a fórumon olvasom. A kivizsgálás azonban nagyon fontos.
A legjobbakat kívánom neked: Ánya

Nincs jelen

 

#62 2007-06-03 11:37

HUHA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Köszönöm Ánya Neked is , a bátorító szavakat, sokat segíttetetek ezekkel a  sorokkal mindketten! ;)
Kedden reggel kezdõdik az egész, ha hazajöttem, írok.
Mégegyszer köszi; sziasztok:  huha

Nincs jelen

 

#63 2007-06-03 13:42

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kedves HUHA!

Várom a beszámolót, kedden gondolok Rád! Siess haza és minden jót!

Szia! Licsi

Nincs jelen

 

#64 2007-07-13 23:03

ernõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia vikac!

Több mint húsz éve élek ezzel a betegséggel. erre válaszoltam a mccbe honlapján ott sok okos dolgot találsz.

szia Ernõ

Nincs jelen

 

#65 2007-07-13 23:18

ernõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szevasztok!

Alternatív módszer!

Több mint húsz éve ennek.  Chron beteg vagyok.

Amikor kezdõdött a betegségem éppen SZU-ban Orenburgban( Szovjetúnióban) dolgoztam.
hasi panaszokkal ,görcsökkel. Elõször azt hitték epegörcsök,  elmentünk ott az orvoshoz.
-Kórház lett a vége.- kb 20 cm -es tükrözés után megállapították hogy bégyulladás.
A terápia:  naponta valamilyen barna színû beöntés , utána lefekvés oldalra fordulva.
Gerinc masszázs, kemény diéta. 1 hét után  teljesen elmúltak a panaszaim , a fejbõrõm korpásodása megszünt, ( ami elõtti és utána is folyamatos problémám).  Ez tartott három hétig. Több évig ezzel minimális problémám volt.

Azóta is keresem hogymi lehetett ez a kezelés sajnos semmilyen támpontot azóta sem találok.
Itthon nem találtam olyan orvost aki tudott volna ebben segíteni.

Én is hasonló kezeléseket kapok mint ti.

Ha tudtok  Orosz Orvosról infót aki esteleg többet tudna segíteni megköszönném.

Ernõ

Szerkesztette: ernõ (2007-07-14 19:14)

Nincs jelen

 

#66 2007-08-03 14:38

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Sziasztok!

Szeretném megosztani minden crohnossal az alternatív gyógymódokkal kapcsolatos tapasztalataimat.
Sok mindent kipróbáltam már én is, mert a gyógyszerek mellett nagyon sok mindent nem tudtam megenni és mindig az órát néztem evés után, hogy na még mennyi idõm van, hogy távozzon minden belõlem. A hasmenés miatt nem mertem elhagyni a lakást, dolgozni tudtam ugyan járni, mert ott ugyibár van wc, meg azon szerencsések közé tartozom akinek a fõnöke rendkívül jól tolerálta a betegségem, de sehova nem mozdultam ki.
Ráadásul én nem is tartozom az igazán súlyos crohnosok közé, mert se mûtét, se szteroid se semmi nincs a múltamban, de a hasmenés, meg a mindenféle egyéb más tünettõl már elegem volt.
szóval ami nekem nagyon bejött az a búzafûkapszula. Sajna a levet nem igazán tudtam beszerezni, a termesztést meg nem vállaltam be, mert a szobanövényeimet is havonta egyszer vagyok csak képes meglocsolni (de már hozzászoktak:-) ), úgy hogy maradt a kapszula. Igaz én szétszedem, kiszedem egy kis pohárba a port, vízzel lenyelem, mert én a kapszulás dolgoknál a mûanyagot fenntartással kezelem.
A lényeg, hogy a napi 15 wc-re rohangálásomból már az elsõ pár nap után 2-3 lett csak. Még én is meglepõdtem az eredményen, mert már nem nagyon hittem semmiben. Elõször addig kell szedni amíg nem érzel teljes (már amennyire beszélhetünk teljes javulásról) javulást, azután én úgy csináltam, hogy 2-3 havonta 1-2 hétig szedtem újra, hogy szinten tartsam magam. Vagy ha jön egy stresszessebb idõszak, vagy érzem, hogy már kezdenek fájni az izületeim (mert nekem mindig ez az elõjele mindennek) akkor el kezdem szedni. Lényeg, hogy sokkal de sokkal több mindent meg tudok enni azóta. Nyers gyümölcsrõl nem is álmodtam eddig, idén nyáron meg ettem mindenfélét.
Tavaly nyáron már 10 perc után is csupa kiütés lettem a napon, nem voltam nyaralni sem sehol, idén meg állandóan a Dunán lógok és olyan csokibarna vagyok, mint gyerekkoromban utoljára.
Sok gondot okozott a vérszegénység meg vashiány miatti állandó fáradtság. Erre nekem a lecitin vált be, abból is a folyadék alapú buerlecitin. Nappal pörgök, éjjel meg alszom tõle, mint a bunda (mert amúgy nagyon rossz alvó vagyok)
Állandó vashiányom is volt mindig, a vaskészítményeket nem bírta a gyomrom, aztán elmentem egy gyógynövény boltba, ott ajánlották az amarántot. Aki nem ismerné, olyan, mint a mini pattogatott kukorica, szinte semmilyen íze nincs, abszolút fogyasztható. Minden nap egy alig mokkás kanálnyit tettem joghurtba és egy hónap múlva a vérképem olyan volt, hogy ilyet még soha nem láttam sem én sem az orvosom. A vasam annyi volt, mint az eddigi leleteimen összesen sem soha. Ja és tartós, mert hogy nem ürült ki olyan gyorsan a szervezetembõl, mint a vastabletták által. A vas mellett tartalmaz még magnéziumot, káliumot, kálciumot, mindenféle hasznos ásványokat, ami ugye a felszívódási zavarok miatt hiányoznak a crohnosok szervezetébõl.
És mindezek a dolgok drogériákban, gyógynövényboltokban beszerezhetõk és nagyon baráti áron (pölö az amaránt 350Ft egy zacsi ami fél évig is elég lehet akár, mert folyamatosan nem szabad szedni)
Beszámolóm kicsit hosszúra nyúlt, elnézést mindenkitõl.

Akit érdekelnek még a tapasztalataim, írjon, aztán priviben szívesen beszámolok még a dolgokról.
Üdv mindenkinek: ildi
Ui: ja és a lényeg, hogy HINNI is kell ezekben a dolgokban, de én pölö jobban vagyok a híve az ilyen dolgoknak, mint a gyógyszereknek. Bár azt is szedem, mert aszonták, hogy kell, de mellette ezek sokkal többet javítottak az állapotomon.

Nincs jelen

 

#67 2007-08-08 16:07

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Leírásod alapján úgy tûnik hogy nem olyan súlyos az eseted, lehet hogy nálad egy jó adag hittel szinte AKRÁMI használt volna.

Persze a búzafû jó gyulladáscsökkentõ, de ez jópár növényrõl még elmondható, pl fokhagyma ami elég erõs gyulladáscsökkentõ, de mondjuk egy bélbetegnek annyira nem ajánlott:) - kérdés hogy a búzafû milyen eredményt hoz egy erõsen gyulladt esetben, érzékenyebb bél esetén nem kerül-e túlsúlyba valamilyen esetleges káros hatása.
(mint ahogy a joghurt is nagyon jótékony hatású kivéve ha aktívabb a gyulladás mert akkor az is meghajt).   

Ennél a betegségném meg különösen nehéz megállapítani a pontos ok-okozati tényezõt hiszen néha csak úgy magától alábbhagy a gyulladás, máskor meg a legbrutálisabb szteroid se bírja lenyomni.
Az ember meg könnyen elfogult lehet, én is többször hittem már azt hogy na ETTÕL lettem jobban. Aztán kiderült hogy francokat. Szóval csak óvatosan.

Nincs jelen

 

#68 2007-08-08 16:38

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Rigor!

Jajj ne tessék már elvenni a kedvem......
Igen azt írtam is, hogy nekem még se mûtétem nem volt se semmim, csak rohamosan kezdtem elfogyni a fájdalmakról nem is beszélve.
A dolgokat csak azért írtam le és osztottam meg mindenkivel, mert a súlyosabb esetekben ha még kicsit is érhetõ el javulás szerintem már az is sokat számíthat. Hátha kedvet kap valaki hozzá, hogy kipróbálja és akkor eldönthetjük, hogy csak nálam használt és akkor aláírom, hogy inkább a hit használt nem a búzafû.
Valamelyik másik topicban olvastam az aloe verát, azt hiszem Te is hozzászóltál a dologhoz. Igen azt én is próbáltam és tényleg nem jó.
Nekem már az is marha jó eredmény volt, hogy nem megy át rajtam a kaja és a folyamatos 39 fokos lázam is megszünt, ami már kezdte a szívemet is megviselni.
Üdv: én

Nincs jelen

 

#69 2007-08-08 18:15

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

No akkor azért mégsem volt olyan lightos mint elsõre gondoltam (csak mert nem említetted a rengeteg vért, bár az inkább nálam volt látványos, igaz én "csak" colitises vagyok).
A kedved nem akarom elvenni, csak én is már óvatos vagyok.:P  (egyszer pl azt ajánlották hogy húúúú igyak kamillateát mer az milyen jól gyulladáscsökkent. hát ittam is. A probéma csak az hogy a kamillatea irtózatosan hashajt is mint kiderült....)  Meg volt már közöm aloeverához gélben kapszulában, kombucha gombához, lenmagolajhoz, q10hez, pre/probiotikumokhoz (na ez kb annyit használt hogyha kilengtem az scd diétából akkor kevésbé gázosodtam, de amúgy kb semmit.) stb. talán még nyúlbogyót elrágtam:)

Nincs jelen

 

#70 2007-08-08 19:05

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

szia Rigor!
A vérzés nálam nem is volt olyan brutális, de valahogy a láz még sem akart szûnni.
Én is ilyen szkeptikus voltam már mindenféle "csoda" dolgokkal, de aztán történt olyasmi az életemben ami rákényszerített arra, hogy összeszedjem magam. Nagyon kezdtem már lelkileg lecsúszni, nem tudtam kimozdulni sehova, mert ugye a wc-t nem vihetem magammal. (ide egy vigyorjelet szántam, de foggalmam sincs, hogy hogy kell beszúrni....bendzsa vagyok).
Igen a kamilla teát aki ajánlotta az elég "tehetséges" lehetett, mert köztudott tény, hogy hashajtó és még ráadásul a bélbolyhokat is letúrja, úgy hogy több kárt tesz mint hasznot.
Azt hiszem itt írta még valaki a körömvirág teát, én azt hiszem azt is ki fogom próbálni. Én nagyon hiszek az ilyen dolgokban, illetve kénytelen vagyok hinni, mivel a gyógyszerekbõl bõven elég. Volt, hogy übereltem nagymamám napi mennyiségét, gyomrom már teljesen ki volt. Amit épp meg tudtam volna enni a crohnom miatt azt nem tudtam a gyomrom miatt.
Én senkire nem akarom ráerõltetni a dolgot, csak gondoltam hátha valaki kipróbálja.
üdv: én

Nincs jelen

 

#71 2007-08-08 19:24

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Nem akarom elvenni a hited, de azért csak óvatosan az alternatív, meg természetes szerekkel, mert attól hogy valami természetes nem biztos hogy jó!  Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket:

"Természetes vagy mesterséges - ez itt a kérdés?"
http://szkeptikus.blog.hu/2007/07/12/p115807   

Illetve ezt:

"Gyógyhatású termékek gyógyszerekkel együtt szedve árthatnak"
www.mok.hu/index.php?pg=news_1_24433

- tudod csak nehogy baj legyen. Jobb esetben csak pénzt és hitet veszítesz, rossz esetben az egészségedet....

Nincs jelen

 

#72 2007-08-12 22:28

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

http://www.ideal.hu/cikk/3492
A Crohn-betegség és a colitis ulcerosa komplex kezelése

Nincs jelen

 

#73 2007-08-12 23:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Újabb propaganda az aljas és legbefolyásosabb kuruzslás, a homeopátia mellett.

Nincs jelen

 

#74 2007-08-19 11:56

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én maradok szépen a víz/ásványvíznél. A folyadékpótlás fontos! Ha pedig valami ízesítettre vágyom én, ilyen bolero italport szoktam (abban nincs finomított cukor! - ami pl diétás szempontból fontos).

Ezen kívül SCD diéta (egyénileg kicsit módosítva), (érezhetõen jobban elviselhetõ az aktív idõszak, kevesebb széklet, bár én colitises vagyok, úgyhogy nekem ez a fõbb szempont, de alapvetõen crohn-ra találták ki). Ami még nagyon bejött az a tápszer dolog. Bár én újabban kifejezetten testépítõ boltos tápszert veszek, azon belül is fõleg fehérjekomplexet (benne minden eszenciális aminosav)  - aminek baromi jó a felszívódása(vagy csak tejsavó fehérjét, aminek a leggyorsabb) ,   - - (ez egy crohn-osnak még fontosabb lehet)  arról nem beszélve hogy különösebb salakanyag se marad utána.
(Érdemes rákérdezni a boltban mit ajánlanak, ahol én jártam kiderült hogy volt crohn-os ismerõsük.)

Na persze én sportolok is mellé, (súlyzós, futós, bringázós - azt tapasztaltam hogy a nem megerõltetõ tekerés még az aktívabb belet is nagyon jól megnyugtatja - bár hangsúlyozom én colitises vagyok) úgyhogy arra is jó hogy az ember egy kis izmot szedjen magára (zsírt azt nem, azt szénhidrát evéssel lehet:) )  - ha nagyon aktív a belem ,valami minimális terhestorna jellegû átmozgatást akkor is! - mert különben a bél renyheség miatt görcsölget jobban. 

Ráadásul úgy érzem szteroid mellé is jó, mivel az borítja a fehéjre anyagcserét, és ilyenkor fokozott fehérjepótlásra van szükség, ami egy folyékony turmixból a legkevésbé terheli a szervezetet. (hja és ha kiszámolja az ember, akkor forintra olcsóbban jön ki mintha csirkemelleket enne egész nap).

A szénhidrát meg puffasztott mindig rettenetesen, namost azt meg tudjuk mivel jár a sok szél+ véres nyákos béllel kombinálva...
Szóval a tésztát, rizset, krumplit, hüvelyes zöldségeket, cukrot (barna, melasz, fehér, stb) kerülni kell,
helyettük lehet mondjuk sztíviát, fruktózt, (vagy csak édesítõt de abban mondjuk nincs kalória) illetve mézet használni, valamint almát almával:)  Köretnek én enyhébben sózott tojást, kemény sajtot de leginkább zöld salátákat, illetve párolt répát szoktam enni. 
És napi 6 étkezés, kis adagokban. (sajnos az se tartható hogy az ember nem eszik amikor rosszul van, mert a pangó bél is tombolni tud, az üresen termelõdõ sav is gondot okozhat, a legyengülésrõl nem is beszélve) - max annyi hogy tényleg kis adagok.

Nincs jelen

 

#75 2007-08-19 13:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ez a glutamin dolog engem is érdekel, csak elég drágának találtam, tényleg annyira használ? Mióta próbálja?
Hmm és milyen kajákat nem tud megenni a szûkület miatt? - amúgy én a problémásabb rostok miatt pár éve vettem egy aprítógépet, amivel egészen fimom pépesre szét lehet mindent "õröltetni", a hatásfokáról csak annyit hogy a cukorból porcukrot készít:)  (na meg vannak ám turbó aprítók is ami pl telefonból finom port õröl:) ) - esetleg ilyen finommá darálva bõ folyadékkal fogyasztott kaja nem megy át a szûkületen?  (pl nagyon fincsi pástétomokat szoktam csinálni, meg tojás, stb krémeket, - sokféle változatos ízûeket ki lehet hozni) Meg aszpikolni/zselatonozni is lehet úgy jobb az állag, a zselatin amúgy is jó (persze cukormentes) ugyanakkor megmarad a laza szerkezet (gyomorban szétolvad).

Nincs jelen

 

#76 2007-08-19 13:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ja, meg nem csak üdítõport szoktam, hanem kalcium, magnézium pezsgõtablettákat,(ezek nagyon kellenek, csontritkulás, meg izomgörcsök megelõzésére) néha multivitamint egyébként hasonló üdítõ jelleggel:)(de a vitaminozást túlzásba se szabad vinni).
Esetleg tovább lehetne növelni az étkezések számát, így egyszerre nagyon kis adagok mennének le, talán az jó lenne a szûkületre? (ja, és én minden étkezéshez/elõtt néha megiszok fél liter vizet+közben is).
Tojást bírja? - mert a tojás nagyon jó, szinte minden szükséges tápanyag+vitaminok (van benne abdef vitamin csak c vitamin nincs, gyakorlatilag tojáson és citromos vizen el lehetne élni:) és nagyon sokféleképp elkészíthetõ, felhasználható (fõzve, buggyantva, sütve, krémben, habosítva, majonéznek, köret jelleggel, - ráadásul sokféleképp fûszerezve görögösen, olaszosan, magyarosan, ragukkal leöntve stb, stb.).

Nincs jelen

 

#77 2007-08-19 14:14

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Rigor sok hasznos tanácsot adott, amibõl más is ötletet meríthet. Köszönjük! Régebben én is kevés folyadékot fogyasztottam, pedig nagyon fontos lenne a bõséges bevitel. Én is szoktatom magam a szénsavmentes ásványvízhez, és kevesebb teát iszom /ezalatt nem gyógyteát értek/.

Hajnal! Friss mûtét után ez a hányinger /hányás/ igen gyakori, legtöbbször az altatószer mellékhatása. Ahol engem operáltak, ott savlekötõt is adtak /melyiket, azt nem tudom/. Persze a párod most még nem ehet, nem ihat, az infúzióban van minden.
Mielõbbi jobbulást kívánok Neki!

Nincs jelen

 

#78 2007-08-19 14:29

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Talán könnyebb lenne neki, ha ledugnák azt a szondát, bármilyen kellemetlen.
Ha elkezdenek mocorogni, zuborogni a belek, az már jó jel, akkor indul meg a bélmûködés.

Nincs jelen

 

#79 2007-08-19 14:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Van, akinél késõbb következik be a tényleges bélmûködés, de elõbb-utóbb bekövetkezik. Már nem emlékszem pontosan mennyit mondtak, azt hiszem 3-5 napot. Ha már beindul a széljárás, és lesz egy picurka széklete, könnyebb lesz.

Nincs jelen

 

#80 2007-08-19 14:46

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Én annak idején Lansone-t kaptam a kórházban.

Nincs jelen

 

#81 2007-08-19 14:52

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Bocsi, tényleg túl szûkszavú voltam. Savlekötõ kapszula. Szerintem receptköteles is , ja és a kórházi készleten már akkor, sem volt - pedig hol volt még az eü. reform! De a családdal behozatták, csakúgy, mint a protexint (az meg a bélflóra helyreállítására jó). Egyébként a körömvirág tea nálam is bevált. Javulást kívánok!

Nincs jelen

 

#82 2007-08-19 15:24

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

hajnal: szerintem olvasd át az scd diétát, (itt a crohn-colitis.hu-n) ne is annyira a javasolt/kerülendõ ételeket (ott van néhány marhaság) hanem inkább a káros körforgásról és az összetett szénhidrátokról!!! Na ezért kéne elsõsorban kerülni a finomított, illetve öszette szénhidrátokat, keményítõt!!  (tehát a tészta, rizs, krumpli ezért is kilõve - a szûkületrõl nem is beszélve). A másik pedig a fene nagy étvágy (ugye ez savval jár) - nos ezekrõl is a tészták, összetett szénhidrátok tehetnek! (én régen nagy tésztás voltam saját gyúrású ravioli, pizzák, lasagne, kenyérsütõ, stb de teljesen leszoktam és nem is hiányzik).  Annak idején azt tapasztaltam hogy megcsináltam akár 1kg tésztát is, dugig ettem magam aztán egy óra múlva még éhesebb lettem mint elõtte - ennek az az oka hogy a magas szénhidrátbevitel gyorsan és nagyon erõsen megdobja az inzulin szintet, ez vércukorszint ingadozáshoz vezet, (elõbb magas aztán hirtelen nagyon leesik a vércukorszint) aztán pedig az ember jó alaposan megéhezik, és kezdõdik az egész elõlrõl.

Ha napi 100g szénhidrát alatt maradok (ez gyakorlatilag a tojásból, zöldségekbõl, répából, gyümölcsbõl összejön, tehát a tészták, krumpli rizs teljesen kiesnek) akkor egyáltalán nem éhezek meg! Fõleg ha naponta többször eszem keveset. Az éhség ellen az is jó, hogy már akkor enni kell mielõtt megéheznél, illetve minden étkezés elõtt 15 perccel meginni fél liter vizet. Tehát kb idõre enni, úgy hogy egyáltalán nem is éhes az ember.
Nekem ez azért is bevált mivel én colitisesként iszonyúan zsírosodtam, fõleg a medrol miatt.   

Szerintem nem tértünk el az alternatív gyógymódoktól hiszen a "hivatalos" kissé avitt gasztros álláspont  szerint
hagyományos (ami egészséges embernek sem egészséges) étrendet enged, semmi megkötés csak toljad a gyógyszereket, szteroidot.  Az más kérdés hogy a köznyelv alternatív gyógymódok címszóval természetgyógyászatra és egyéb kuruzslásokra vajákos nénire aszociál:)  Vannak modernebb lehetõségek is:P

Nincs jelen

 

#83 2007-08-19 15:42

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Úgy egy hete a spektrumon láttam egy mûsort, ahol szintén szénhidrát megvonásról beszéltek crohn kapcsán. Nagyon elgondolkodtatott, mert (a szénhidrát részétõl eltekintve) eddig is diétáztam, és nekem nagy változásokat jelentett. Amit írtál csak megerõsít abban, hogy ezt is kipróbáljam. Egyébként az orvos diétához való viszonyulásáról nekem is rossz véleményem van. Annak idején a doki miután megmondta a diagnózist nagyjából úgy bocsátott el: az interneten talál információkat. Bár akkor kissé kiakadtam, miért nem tõle hallom, ma már tudom, hogy a legjobb helyre küldött. (Igaz, azóta õ akad ki, ha az itteni cikkek kapcsán kap kérdéseket.) A diétát szinte azonnal elkezdtem, és amikor az orvos kérdésére: hogy van? azt válaszoltam : köszönöm, egész jól, a diéta segített- olyan helyes elnézõ mosoly bújkált a szája sarkában. És azóta sem hajlandó tudomásul venni a hatását. A

Nincs jelen

 

#84 2007-08-19 15:50

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Rigor! Biztos, hogy jó az scd diéta annak, aki tartani is tudja.
De most gondolj bele, hogy pl. egy friss mûtét után ez elsõ fogyasztható étel az üres leves, majd következõ lépés a krumplipüré. Én Crohnos vagyok, de nem tudom mi lett volna velem, burgonya vagy rizs nélkül.

Nincs jelen

 

#85 2007-08-19 16:06

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

hajnal: én a joghurtokat házilag készítem, úgy nincs benne adalékanyag:) - veszek egy élõflórásat a boltban, meg nem tartós tejet, beleöntöm, másnapra kész! eltenyészik a hasznos baci és hopp fogyasztható. Sokkal de sokkal olcsóbb és tuti.  (ez a bifiduszos dolog amúgy is parasztvakítás, joghurt nincs baktérium nélkül:)  - kb olyan mintha azt írták volna, kenyér- gabonával!!!).

Krumplit meg elfelejteni. (lehet helyettesíteni répával ami szvsz még sokkal finomabb is) Ez a krumpli, keksz meg kétszersült etetés a bélbetegekkel valami iszonyú nagy baromság, kb abból kiindulva hogy a hasmenésre jók ezek, csakhogy nekünk nem olyan hasmenésünk van mint egy normális embernek, sõt ez igazából nem is hasmenés, azt nem számítva persze hogy a wc-re nagyon gyorsan oda kell érni.

Nincs jelen

 

#86 2007-08-19 16:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A kaját meg kiporciózza az ember, különösen jól meg lehet oldani a fehérjetrumixokkal, hiszen azt amolyan kávéivás jelleggel lehet nyomatni:) Vagy pl egy alma, egy tojás, azt úgy be lehet dobni munka közben hogy senki észre se veszi, még csak annyi figyelmet sem igényel mintha valaki dohányozna.

Nincs jelen

 

#87 2007-08-19 16:46

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hát igen! Jó kis munkahelynek kell lenni ahhoz, hogy mindezt tolerálják. Az almát pedig érdemes hámozva és cikkezve vinni, akkor is, ha kicsit megbarnul, azért nem romlik meg. Így több idõ jut rágásra. Nekem az a tapasztalatom, hogy a dohányosokkal elnézõbbek, mint azzal, aki éppen nem a kijelölt idõben eszik. Ha pedig csak  akkor ehetsz, jól meg kell tömni a kis hasikát, hogy kibírd a napot. A mai munkamorál teljes egészében ellenkezik az egészséges életmóddal. Mindezek ellenére, nekem is volt jó munkahelyem.

Nincs jelen

 

#88 2007-08-19 16:49

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Természetesen, almát pucolva:) Én perpill egyáltalán annak is örülnék ha lenne már végre munkahelyem... :((( (én akkor is megoldanám stikában az evést, hogy senki nem venné észre. akár a wc-ben:) )

Nincs jelen

 

#89 2007-08-19 19:57

tibi5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

A Lenkei féle vitamin szedésével kapcsolatban van-e kedvezõ tapasztalata valakinek. A "Cenzúrázott egészségügy" és a "Cenzúrázatlan egészségügy" c. könyvei engem nagyon meggyõztek. Most már kb. 3-4 hónapja szedem a közepes adagot, kedvezõtlen mellékhatást nem észlelek.

Nincs jelen

 

#90 2007-08-19 20:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Tibi!
Kedvezõ nincs tudod jó reklám a könyv a Lenkeinek ártani nem árt azt le kell szögezni! Amúgy a könyv meggyözõ de aki szedte kb 1/2 évig tartott ki!

Nincs jelen

 

#91 2007-08-19 22:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Árt a pénztárcádnak, meg a túlzott vitaminfogyasztás nem igazán egészséges, használni nem használ, de magának a crohn-nak, colitisnek nem árt. A köny meg az egyik legröhejesebb összesküvéselméletet tartalmazza.

Nincs jelen

 

#92 2007-08-19 22:46

Tita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Szia Rigor!
Kifejtenéd ezt egy kicsit bõvebben?Érdekelne...Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#93 2007-08-19 23:03

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Haliho,

kinek volt mar tapasztalata Reikivel? Az is erdekelne, hogy ha mas csinalja a betegen (rajtunk), es az is, hogyha az ember sajat maganak. Leginkabb colitisre erdekel, hogy hatasos-e..

Kosz,
immo

Nincs jelen

 

#94 2007-08-20 02:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Tita: elég hosszú lenne, meg kicsit talán off is, de az alábbi bejegyzés alatt elég hosszú vita van róla vaskosabb megjegyzésekkel:
http://szkeptikus.blog.hu/2007/07/12/p115807

Nincs jelen

 

#95 2007-08-20 09:58

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Alternatív módszerek

Hideg pacal :D

A mûtét hazavágja szegény beleket, megrettennek, már mozogni se mernek. A MOZGÁS inkább segít, sétálgatás a folyosón, ilyesmi.

Nincs jelen

 

#96 2007-08-20 11:26

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Hajnal,

Nem lehetne kivetetni a szondát egy fél napra legalább??? A mozgás lenne ilyenkor a legfontosabb, be kell, hogy induljon a keringése és ezzel együtt a bélmozgások is. Torna, séta... basszus.. ja, nekem szülés után
( császármetszés.. az is finom a beleknek... a kávétól indult el végül! ) :)

kitartás!!!!
Téda

Nincs jelen

 

#97 2007-08-20 13:32

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Halika!

Hajnal:hogy kicsit jobb kedved legyen:parancsolj rá a belekre,hogy mozgás indul,egy-kettõ,egy-kettõ..... :D:D:D
Lépés állj!Wc-re in-dul! :D:D::D
Pardon!Tudod nagyon dinnye vagyok,inkább mókamiki. :P
Viccet félre:nekem reggelenete a kávé a katalizátor,szó szerint érzem ahogy ficeregnek odabent.
Miliméterre pontosan kivan számolva a wc-re érkezésem.:)
Persze neki most korlátai vannak,kávét nem is biztos hogy ihat+a szonda.
Hm....megpróbálok infót vadászni és segíteni!
Jobbulást!

Nincs jelen

 

#98 2007-08-20 15:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Kávé!  - :) ezzel az erõvel szilvalé tejjel, vagy savanyúkáposzta - beindítani az is beindít.. nade:P   Esetleg hasizom táncoltatás?(én tudom hullámoztatni a hasamat, bár azt még nem figyeltem meg mennyire indít vagy nem indít, nekem a bringázás, vagy ha háton akkor levegõbe biciklizés jött be a legjobban) vagy célzott óvatos masszázs/simogatás?

Nincs jelen

 

#99 2007-08-20 16:54

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Halika!

Hajnal:gasztron dolgozott az ápolónéni akit megkérdeztem,õ is a sétát ajánlotta,majdnemhogy bármi áron. :D
Remélem a focizásnál születik pár gól aztán irány a klozett és hajrá,elõre a cuccossal. :D
Jobbulást

Nincs jelen

 

#100 2007-08-22 08:42

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Alternatív módszerek

Ez azért már jó jel! A gyakori WC-látogatás ilyenkor természetes, majd helyreáll a dolog, de ehhez idõ kell. Reméljük a szonda is mielõbb kikerül és eszegethet.
További jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB