#151 2007-04-24 16:17

pillangó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!


Én amikor az aktív szakazban vagyok nemtudok már ülni. tudnátok valami tanácsot adni,lehet valamivel bekenni mert borzasztóan fáj! Köszi!

Nincs jelen

 

#152 2007-04-24 17:45

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

pillangó: Hemorid kenõcsöt próbáld meg!!! Szerintem nagyon jó!!! Napi 2 kenés és nekem 2-3 nap alatt elmult minden, ami ott fájt!
Amugy rossz topicba irtad, csak halkan jegyzem meg, mielõtt jön az ejnyebejny!

Más!
Furcsamód, a havi 3750 forintos adóvisszaigényléshez nem kellett elmenem a hivatalhoz papiért, mert a könyvelõmnek megvolt és elvileg minden könyvelõnél megvan, így még május elõtt, akinek még nincs kész vagy nincs kész teljesen az adóbevallása, konzultáljon a könyvelõjével és õ megcsinlja cakkumpúder az egészet! Én egy szép 6számjegyü susit kapok majd egy hónap mulva, hála a hülye munkáltatómnak, mert a betegség miatt valamiért kevesebb adót kellett volna fizetnem, ezért még azt is hozzáadta a könyvelõ, szóval meg vagyok vele elégedve! :)
Fõleg hogy sok zsét hoz a házhoz :D

Nincs jelen

 

#153 2007-04-27 22:07

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tomekkk.
Persze,hogy fellebbezek még csak azért is.Nekem napi 3-4 atrakció ha jó napom van,viszont a savasodás miatt a súlyommal bajvan.159 cm/69kg.Erre alapozott.Ûlni és felállni viszont énsem tudok,csak jajgatni.Ha van ""bûbáj""és nem átok, akkor azt kívánom a dokinak érezze azt amit én szoktam 2 hét után.Majd jelzem mitt intéztem.

Nincs jelen

 

#154 2007-04-28 11:50

Zajzon
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Úgy tûnik, minden topikban majd elnézést kell kérnem, amiért nem olvasom végig és esetleg olyat kérdezek, amit már elõttem 5-ször megválaszoltak, de a Chron mellett látóideg gyulladásom is van, úgyhogy nem tudok sokáig olvasni. Megértéseteket köszönöm.

Szóval én jelenleg egyetemre járok, és azt szeretném kérdezni az e témában járatosabbaktól, hogy 23 évesen leszázalékoltathatom-e magam? Úgy, hogy minimális az igazolt munkanapjaim száma?

Illetõleg, ha leszázalékoltatom magam, akkor az a késõbbiek során miben gátol, gondolok itt munkavállalásra?

Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#155 2007-04-28 15:43

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Valószinüleg a nyáron én is nekikezdek a leszázalékoltatásnak. Volna egy-két kérdésem, kérlek segitsetek. Majd még csak ezután kezdek utánajárni a dolgoknak. Legalább 50%-ot szertnék elérni, hogy utána itthon dolgozhassak /szertnék egy kis boltocskát nyitni./
2 évvel ezelõtt crohnt diagnosztizáltak ultrahang, röntgen,CT, vérkép, ált. állapot alapján. Tükrözést nem mertem és merem bevállalni. Az elsõ kérdésem rögtön az lenne: szerintetek tükrözés feltétlen szükségeltetik a bizottságnak? Tõletek kérték, vagy van akitõl nem? Depresszió , alvászavar, szorongás-----Menjek el pszihiáterhez? Az õ véleményezése is pozitivum az elbirálásnál?
Köv: hogy is megy végbe ez a leszázalékoltatási procedura? Háziorvosommal együtt kell inditványozni papirok leletek stb. alapján. MOst már egy éve dolgozom 9 hónap munkanélküli után, meg van már vagy 25 év munkaviszonyom igazoltan. A leszázalékoltatás ideje alatt táppénzre vesznek? Mennyi ideig tart amig megkapom a határozatot? MIt is jelent pontosan az 50 %? Mennyit fizet? Mellette ha dolgozom ugyanugy fizetek tb-t stb? A kormány most ezen is változtatni akar elég drasztikusan ugy hallottam. Tudok errõl olvani az interneten?
Most egyenlõre ennyi. Ne haragudjatok a sok kérdésért de elõtte utánaszeretnék járni a dolgoknak. Engem nem mütöttek, sipolyom,stb. sem volt még de higyjétek el én is sokszor szenvedek hasmenés, állandó alhasi fájdalom gyengeség ,depresszió izületi problémák ,fogyás stb. miatt.
A válaszokat elõre is köszi. Ha most még valami lényegeset kihagytam majd megirjátok.
Jó" hosszúhétvégét " mindenkinek.

Nincs jelen

 

#156 2007-07-15 18:29

ernõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Ha tud valaki közelebbit a új leszázalékolási rendszerrõl kérem irja meg, vagy adja meg hol találok róla információt.

Köszi Ernõ

Nincs jelen

 

#157 2007-09-25 08:29

VOLT-R
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A ROKKANTSÁGI NYUGDÍJRA VONATKOZÓ SZABÁLYOKAT A TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI NYUGELLÁTÁSRÓL SZÓLÓ 1997. ÉVI LXXXI. TÖRVÉNY ÉS A VÉGREHAJTÁSÁRA KIADOTT 168/1997. (X.16.) KORM. RENDELET SZABÁLYOZZA.
A MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGÛ DOLGOZÓK FOGLALKOZTATÁSÁRÓL ÉS SZOCIÁLIS ELLÁTÁSÁRÓL A 8/1983. (VI. 27.)EÜM-PM RENDELET RENDELKEZIK.
A ROKKANTSÁGI NYUGDÍJRENDSZER ÁTALAKÍTÁSÁRÓL ÉS EGY ÚJ ELLÁTÁS BEVEZETÉSÉRÕL A REHABILITÁCIÓS JÁRADÉKRÓL SZÓLÓ 2007. ÉVI LXXXIV. TÖRVÉNY SZÓL.
AZ EDDIGI OOSZI BIZOTTSÁGOK IS ÁTALAKULTAK, DE SAJNOS CSAK NEVÜKBEN, A SZAKMAI HOZZÁ NEM ÉRTÉS VÁLTOZATLAN MARADT (SZEMÉLYES TAPASZTALATBÓL BESZÉLEK). rÁADÁSUL KOMPLEXEBB FELADATKÖRT KELL ELLÁTNIUK, ÍGY EZ MÉG INKÁBB IGAZ LESZ RÁJUK...

UTÁNANÉZNI MAGYAR KÖZLÖNY ONLINE-ON IS LEHET, DE SZERINTEM JOBBAN JÁRTOK EGY KÖNYVTÁRBAN DVD JOGTÁRRAL, UGYANIS MÁR AZ ÚJ TÖRVÉNYT IS MÓDOSÍTOTTÁK, A HATÁLYBA LÉPÉSÉT MEGELÕZÕEN.

Nincs jelen

 

#158 2007-10-09 10:44

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Én is 23 éves vagyok és le tudtam magam százalékoltatni minden gond nélkül. Ugyanis ehhez 180 igazolt munkanap kell. Nekem ugyan egy se volt, de a felsõfokú tanulmányok már munkanapnak számolnak. Nekem az akkreditált képzésemet be tudták számolni.

Nincs jelen

 

#159 2007-10-09 20:22

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

én pedig éppen össze tudtam hozni, hogy még 24 évesen összejöjjön a 4 év szolgálati idõ, így én is elindítottam és meg is kaptam a 67%-ot

amúgy tök normális doktornõ volt az orvosi vizsgálaton, teljesen képben volt a dolgokkal, korrekten végignézte az összes papíromat és rendesen leírt mindent meg megállapította, hogy rokkant vagyok, mindezt egy hónapon belül el lehet intézni (sõt most már kötelezõ nekik egy hónapon belül minden ügyet elintézni)

Nincs jelen

 

#160 2007-10-09 20:35

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

nekem 6 év szolgálati idõ volt, viszont ránézésre nem úgy néztem ki mint egy telehányt búvárruha, se nem úgy mint aki most szökött meg egy haláltáborból, és nem érdekelte õket hogy 5 percenként wc, nem százalékoltak le. Igaz ez még akkor volt mikor ez nagyon nehezen ment, sõt pont akkor volt valami állami szigorítás, és kb alig volt olyan ember akit leszázalékoltak, még az amputáltakat is behívták rendszersen ellenõrizni (hátha visszanõtt a végtagjuk? l- röhely) késõbb meg inkább úgy döntöttem hogy ha az állam felõl én nyugodtan megdögölhetek,  akkor talán jobban kéne lenni, akkor gyúrtam rá a diéta témára.

Szerkesztette: Rigor (2007-10-09 20:37)

Nincs jelen

 

#161 2007-10-11 12:07

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

mennyire szentírás az, hogy az orvosi bizottság ráír egy dátumot a következõ felülvizsgálat idejére? mert nekem 2012 decembert írt rá, ami furán hangzik, fõként, hogy akiket hallok rokikat, volt, hogy évente kellett menniük

Nincs jelen

 

#162 2007-10-11 12:55

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Te kivételes eset vagy.Én csak 2 évre kaptam,de van aki azt mondja,hogy elöbb is behívhatnak.

Nincs jelen

 

#163 2007-10-11 13:21

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

mondjuk olyan szarul voltam a vizsgálat idején (nem a Crohn hanem valami nyavaja miatt), hogy lehet azt gondolta magában a doktornõ, hogy úgysem érem meg a 2012-t :)

Nincs jelen

 

#164 2007-10-11 13:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ne hidd én is 4 évre kaptam legutóbb (de januárban le telik) :( Mehetek megint inmár 3 szór!

Nincs jelen

 

#165 2007-10-11 15:18

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én 17-én, szerdán megyek a bizottság elé, most elõször. Kicsit parázok, papírokat beszereztem. Van esetleg valami, amit mindenképp érdemes tudni?
Köszi elõre is!
Ágica

Nincs jelen

 

#166 2007-10-11 15:30

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

beteg vagy ez a lényeg
itt fáj, ott fáj még ha nem is fáj

elég azt mondani, ahol szokott, akkor hihetõbben hazudik az ember

nekem pl. most megkérdezte, hogy hol szokott görcsölni, de most nem görcsöl, de régebben igen, így nem volt nehéz hihetõen mutatni neki meg hogy mikor / mennyit

persze ha eleve fáj valahol, akkor azt úgyis kérdezi és mondod neki

Nincs jelen

 

#167 2007-10-11 19:39

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nekem eddig mindig betartották az idõpontokat.
Amikor nem vittem tükrözési leletet akkor kirúgtak.
Utána fellebbeztem és produkáltam a leletet ismét megkaptam a 67%-ot.

Nincs jelen

 

#168 2007-10-12 08:12

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

de gondolom akinek már voltak mûtétei annak könnyebben megy a dolog.

Nincs jelen

 

#169 2007-10-12 09:36

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

ezt sajnos én is így hallottam, hogy mûtéttel könnyebben elhiszik, hogy mennyire szar ezzel élni és hogy akadályoz a normális munkában, de ha normális dokit fogsz ki, aki érti is a dolgot, az tudni fogja, hogy nem egy leányálom ezzel rendesen dolgozni

nekem a mûtéti hegektõl függetlenül tisztában volt azzal, hogy ez görcsölni szokott, hasmenés, hasonló nyalánkságok és képben volt, hogy ez akadályoz a rendes munkavégzésben, nem is problémázott az egészen, levetkõztetett, hogy lássa hol vannak a mûtéti hegek, leírta a jelenlegi állapotom aztán viszlát, az egész nem volt 3 perc

Nincs jelen

 

#170 2007-10-12 11:24

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kbalu! Mennyire váladékozik a sipolyod? Még mindig kell a zacskó is?
A Te leszázalékoltatásod nem is lehet kérdés! Neked ez jár!

Nincs jelen

 

#171 2007-10-12 11:50

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

a Klion most egész jól rendberakta, de ezen már csak a kés segít véglegesen, most viszont elég nyugodt, alig-alig, így a zacsi se kell

igen, a sipoly miatt is mondta a doktornõ, hogy egyértelmû a dolog

Nincs jelen

 

#172 2007-10-12 14:01

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kbalu! Tudom, hogy kell a mûtét. Jó, hogy legalább ennyit javult a sipolyod, könnyebb elviselni mûtétig.
Soha nem gondoltam volna hogy a Klion erre ilyen hatékony lehet. Velem is szedették a mûtét elõtt.
Nekem a rokkantságom februárig érvényes.

Nincs jelen

 

#173 2007-10-12 21:43

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

nekem mindig csak egy évre hosszabbítják meg, pedig évrõl évre rosszabbodik az egészségem.Mûtéteim nekem is voltak,de én ugy éreztem nem vették figyelembe.De ez is orvos függõ. Mindenesetre kicsit azért megalázó azt bizonygati ami egyértelmû hogy soha nem gyógyulunk meg.

Nincs jelen

 

#174 2007-10-13 10:44

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ez az egész rokkantosítási procedúra vicc ahogy van.
Én például az elmúlt 3 évrõl a kísérleti cucc miatt egyetlen egy orvosi papírt sem tudnék felmutatni, pedig havonta voltam orvosnál.  Az állapotomat is csak ez az ideiglenes "csodaszer" tartja össze,de ennek már a végóráit élem.
Azt sem tudom hogy gondolják, hogy a dolgos éveket hosszan kihagyók majd munkát is találnak, és zökkenõmentesen átállnak egy teljesen más napirendre, mert valamilyen paragrafus alapján egyszer csak "meggyógyultak".

Nincs jelen

 

#175 2007-10-13 17:24

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Én novemberben megyek majd 2*-ra. Hát nagyon be vagyok.... Állapotom elég pocsék, utcán nem tudok közlekedni, boltba már nem is járok, mert rögtön futnom kell - de nincs hová!!!
Szóval ha túl leszek a felülvizsgálaton szívesen beszámolok nektek, addig is minden jót:)!!!

Nincs jelen

 

#176 2007-10-13 17:59

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Bocsigabi! Neked is minden jót kívánok! Ha teheted, írj gyakrabban magadról!

Nincs jelen

 

#177 2007-10-24 20:56

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Múlt héten voltam elõször a bizottságnál. Megnézték a papírjaimat, és az egész vizsgálat annyi volt, hogy hajlonganom kellett jobbra-balra-elõre hátra. A hasamat sem nézte meg a dokinõ! Kérdezni sem kérdezett semmit, csak hogy miért nem mentem már elõbb ennyi bajjal? (Igaz az elmúlt 4 évrõl 26 kórházi zárójelentésem volt)
És megkaptam a 67%-ot! :) 3 évre.

Nincs jelen

 

#178 2007-10-25 18:54

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Gondolom ez az eset az, amikor az ember egyik szeme sír, a másik meg nevet.
Remélem most, hogy a parát letudtad, könnyebben telnek a napjaid.

Nincs jelen

 

#179 2007-10-26 19:09

N.Adrienn
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Crohn beteg vagyok és szövödményként tüdõemboliát kaptam, amíg bent feküdtem a kórházba(2007.10.01-10.24). Azt ajánlották, hogy százalékoltassam le magam. Pontosan milyen papirokat kell beszereznem?
Elõre is köszönöm a segítséget!

Nincs jelen

 

#180 2007-10-26 19:32

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Amilyen orvosi papírod van,azt mind.Zárójelentés,laborstb..

Szerkesztette: pintyõke (2007-10-26 19:38)

Nincs jelen

 

#181 2007-10-26 22:32

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Igen, ez így van, egyik szemem tényleg sír, a másik nevet. De hát így nem lehet dolgozni, hogy évente átlag 6-7 kórház van, plusz a szakorvosi rendelések... Másrészt 30 évesen nyugdíjasnak lenni... De ez van.

Nincs jelen

 

#182 2007-10-27 08:50

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

N.Adrienn: van erre egy formanyomtatvány, amit ki kell tölteni és be kell küldeni a területi Nyugdíjintézethez a születési anyakönyvi kivonattal és a TB kiskönyvel együtt (régiósították õket, de általában megmaradtak az eddigi központok mint tagintézmény vagy mi a fene, tehát oda kell küldeni, ahol eddig is volt). Ott iktatják a kérelmed és behívnak az I. fokú orvosi bizottsághoz.

Nevével ellentétben általában ez egy orvos, mivel rengeteg a munkájuk. Össze kell szedni addigra az összes létezõ zárójelentést (ezeket imádják), ill. minden vizsgálati papírt valamint azokat a papírokat, amiket a rendelésen kapsz (nem ugrik be hogy hívják ezt), ezeket szépen idõrendi sorrendbe rakva. A bizottságnál mielõtt behívnának ezeket bekérik és átnyálazzák, majd megvizsgálnak. Ott elsõsorban arra lesz kíváncsi, hogy miért nem tudsz dolgozni, mi miatt kéred a leszázalékolást (tehát nem az érdekli, hogy milyen betegséged van, azt látja õ is, hanem mi akadályoz a rendes munkavégzésben). Ott nem mond semmit, csak elküld és pár nap múlva postázzák az orvosi bizottság véleményét, amiben összefoglalja, hogy mi a bajod, miért százalékolnak, "életmódi tanácsot ad" (ne emelj nehezet, ne végezz fizikai munkát, stb.), illetve megállapítja a rokkantság mértékét, valamint az újabb vizsgálat várható idõpontját.

Ha mindezzel megvagy és nem dolgozol vagy munkaidõd / kereseted lényegesen (20%-kal) kevesebb a korábbinál, akkor kérheted a rokkantsági nyugdíj megállapítását és folyósítását (ha korábban is fennállnak ezek a dolgok, akkor már az elsõ kérelemmel együtt kérheted ezt is, ugyanaz a nyomtatvány szolgál mindkettõre).

Amennyiben eléred a 67%-kos rokkantságot és fennállnak a munkavégzésre vonatkozó feltételek, akkor következõ hónapban már várhatod is a postást a nyugdíjjal.

Az egész folyamat amúgy 30 napon belül lezajlik (ha minden szükséges papírod megvan, amit kérnek). Kicsit más a helyzet, ha rövid ideje vagy magányugdíjpénztár tag, mert ekkor kérheted a visszalépést az államiba, ez plusz idõ, ill. ha még nem álltak fenn a rokkanosítás idején a munkára vonatkozó feltételek, akkor szintén tovább tart a dolog, de maximum 90 napon belül elméletileg befejezõdik.

(30 napon belül megvan az orvosi vélemény, ha utána adod be a folyosítási kérelmet, akkor az megint max. 30 nap, ill. ha átlépsz államiba, akkor a nyugdíj összegének megállapítása után kell még a magánnyugdíjpénztárral focizni egyet, ami megint max. 30 nap).

Ha bármi kérdésed van, írj és ha tudok válaszolok, most nagyon benne vagyok, most várom a határozatot a nyugdíj összegérõl.

Nincs jelen

 

#183 2007-12-22 12:29

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

úgy tudom csp-ot az kaphat aki még nem töltötte be a 23.életévét, és középiskolába jár. Minden évben be kell küldeni az iskolalátogatási ig-t a Magyar Államkincstár helyi kirendeltségéhez. Õk tudnak adni olyan nyomtatványt amit a gastros doki ki kell hogy töltsön, mivel ez tartós betegség. Vissza kell küldeni a MÁK-nak. Õk adnak igazolást a közgyógyhoz is. Úgy tudom két hónapra visszamenõleg adják meg az em. ö. csp.-t

Nincs jelen

 

#184 2007-12-22 12:34

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A leszázalékolásról most azt tudtuk meg, hogy 22 éves korig 2 év szolg. idõvel kell h rendelkezzen valaki. A fiam 18 éves, de nem tud dolgozni, ezért meg lehet vásárolni a szolg. idõt a nyugdíjhivatalnál. Kb. 20000 Ft-ot kell fizetni havonta.

Nincs jelen

 

#185 2007-12-31 09:04

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én most járok itt elõször. Sok érdekes dolgot tudtam meg tõletek. Meg jártam én is a kínok kínját. A betegségem 1995-ben kezdõdött de senki nem tudta meg állapítani mi a bajom iszonyú hasi görcsökkel kerültem kórházba, de mivel elõtte halt meg az apukám rá fogták hogy lelki eredetü. Altattak és nyugtatószerrel tömtek így saját felelõsségemre távoztam és kb. 5 évig nem is mentem orvos felé, címszóval minek. Saját magam kúráltam görcsoldókkal és különbözöm gyógyszerekkel.  2001-ben olyan rossz állapotba kerültem, hogy rohamosan el kezdtem fogyni és semmi nem ment le a torkomon. Orvostól orvosig jártam mire egy sebész vállalta a mûtétet de meg mondta nem tudja konkrétan mi van bent csak ha fel nyit. A mûtét során 1 méter vékony belemet el távolítottak a vastagbelet több helyen egy egy szakasz el távolitottak ki vették a vakbelemet és el távolították az epe kövemet. Rá 6 napra újabb mûtét következett hasnyálmirigy gyuladást, vérmérgezést és tüdõ embóliát kaptam így sztómát kaptam. Intenzíven voltam sokáig. Szerencsére túl éltem és 6 hónap múlva újab mûtétnél meg szabadultam a sztómától azóta volt 2 mûtétem még a crohn miatt. Le vagyok százalékolva én is 3 éve amit 42 évesen nagyon nehezen fogadtam el de bele kellett törõdnöm hisz látom, hogy nem birok dolgozni sokszor örülök, hogy élek. Pedig mikor el mondták nekem, hogy cronh beteg vagyok és soha nem gyógyulok meg én akkor meg fogadtam én igen is meg gyógyolok majd én meg mutatom. Ma már be kell látnom az akarat erõ kevés a meggyógyulásomhoz.

Nincs jelen

 

#186 2007-12-31 09:31

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Halika!

Üdv virágom.
Akaraterõ kell,a többi meg majd jön hozzá!:D:D:D

Nincs jelen

 

#187 2008-01-04 08:59

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
A kérdésem az lenne hogy a leszázalékolást a háziorvosnak kell elindítani ?Én crohnos vagyok és még mûtétem nem volt ugyan de ,amióta kiderült a bajom azóta nem tudok "normális" életet élni állandó fájdalmaim görcseim vannak ,láz,depresszió stb. nyáron hasnyálmirigygyulladással voltam kórházba az immurántól kaptam.Most remire várok.Eddig sajnos minden gyógyszer amit kaptam csak bajt okozott nálam nem pedig használt szerintem ez most se lesz másképp (bár próbálok jól hozzálni.)
A lényeg az hogy nehezemre esik minden (a reggeli keléstõl a legapróbb dologig minden a munkáról nem is beszélve!)
Nem tudom im lenne  a legjobb.mIT TEGYEK .a  munkahelyemen tudják hogy mi a bajom de aki nincs benne azt nem érdeklik ezek a dolgok szóval inkább csak azt hiszik munkakerülõ vagyok.akárhova megyek majd dolgozni ez lesz ebben biztos vagyok szóval kérlek titeket adjatok tanácsot ,igazítsatok kicsit útba.
Elõre is köszönöm a válaszotokat!

Nincs jelen

 

#188 2008-01-04 10:07

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Lilu!
Mi a leszázalékolást a nyugdíjhivatalnál kezdtük. Adtak egy lapot amit ki kellett tölteni, majd amikor már megkaptuk a pontos idõpontot is akkor felkerestük a kezelõorvost, hogy küldjön el a szerinte szükséges vizsgálatokra. Mindenképpen kell egy tüdõszûrés, EKG, vérvétel, és a háziorvostól egy jónéhány oldalas fomanyomtatvány amit az orvosnak kell kitölteni. Ezekkel és az eddigi leleteiddel / idõrendi sorrendbe rakva/ elmész a megadott idõre a bizottság elé. Nálunk így mûködött. Lehet azonban, h mivel dolgozol elõször táppénzre kell menned, de ezt nem tudom biztosan. A nyugdíjhivatalban viszont mindent elmondanak akár személyesen, akár telefonon.

Szerkesztette: csili (2008-01-04 10:11)

Nincs jelen

 

#189 2008-01-04 11:44

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Csili!
Nagyon köszönöm a gyors választ!Sokat segítettél!
Hát igen elég nehézkes a dolog ..
Te le vagy százalékolva?És a bizottság milyen sajnos eddig csak rosszat hallottam (már hogy nagyon nehezen adják meg)vagy ez változó?Remélem sikerrel járok és el tudom intézni !
Még egyszer köszönöm a válaszod!

Nincs jelen

 

#190 2008-01-04 16:06

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Lilu!
Nekem a fiam beteg, colitises, 50-re könnyen leszázalékolták. Azt mondta az egyik ismerõsünk, h az ilyen betegséggel akkor is leszázalékol az orvos ha úgy mész be, h közben az anyját szidod. Viccnek szánta természetesen, csak azt akarta érzékeltetni, h a ti betegségetek, életminõségetek néha rosszabb mint akár egy daganatos betegé.

Nincs jelen

 

#191 2008-01-06 13:36

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Nekem is most márciusban kell felülvizsgálatra menni parázok én is. Megalázónak érzem, hogy bizonygassam mennyire beteg vagyok nem értem a mi betegségünkkel miért kell újra és újra bizonygatni, vagy talán azt hiszik egyszer csak meg gyógyulunk? Függetlenül attól, hogy mindenki tisztába van vele ezt a betegséget nem lehet gyógyítani. Én is már öt mûtéten vagyok túl az utolsó felülvizsgálat óta volt az ötödik. Sokszor úgy érzem ezeknek a mûtéteknek soha nem lesz vége. Most úgy tûnik pesszimista hangulatba vagyok. Bocsika!

Nincs jelen

 

#192 2008-01-07 08:06

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Igen Virágom teljesen egyetértek veled állandóan bizonygatni kell,és tényleg megalázó a dolog!!
Bár az orvosok tisztában vannak a súlyosságával ,de akkor is!Nekem még nem volt mûtétem,eddig de már nagyon sok rossz ért hasnyálmirigygyulladás ,szteroidok stb.a lényeg hogy amióta az elsõ tünetek jelentkeztek azóta állandóan csak rosszul vagyok és ez a hangulatomra is igencsak kihat.de ezeket nem kell mondanom ugye?
Le akarom magam százalékoltatni mert nagyon nehezen mennek a dolgok mind a munka mind a magánélet terén.
talán kicsit nyugottabban lennék ha tudnám hogy valami kis pénzt kapok nem kell állandóan attól rettegni hogy kirúgnak és egy fillér nélkül maradok .meg hát ami a legfontosabb ha rosszul vagyok nem kell "megerõszakolnom magam"és úgy munkába menni és végighajtani a napot ....
Hát Csili amit írt kicsit megnyugtatott már az orvosokkal kapcsolatban remélem sikerülni fog nekem is mert így már nagyon nehéz..

Nincs jelen

 

#193 2008-01-07 09:51

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én most megyek majd januárba a bizottság elé! Nem tudom mit várjak mert a jogszabályok megváltoztak. Most valami rehab lép életbe ami arról szól hogy lehet menni dolgozni s kevesebb a pénz is de azt 3 évente felül vizsgálják! Így lehet spórolni a költségvetésnek, persze megint rajtunk tényleg betegeken! Nem tudom mit is várjak majd a bizottságtól.

Nincs jelen

 

#194 2008-01-07 11:35

Lilu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Szuszidi!
SOK szerencsét kívánok neked!Reméljük minden rendben lesz!
Egyébként meg teljesen egyetértek veled!

Nincs jelen

 

#195 2008-01-07 11:37

Zsuzsaanyu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Üdv Mindenkinek!

Bocs, hogy ide is bedugom az orrom, amikor én "csak" a gyerekem (roor) révén vagyok itt érintett.... DE....
Szeptemberben voltam én is bizottságnál. Nagy kiterjedésû hátsófali infarktus.....nagymértékû  szívizom elhalással....., és láss csodát.... 100%ról 67%-ra "gyógyultam"..... szerintük...  csak azt nem tudom,  melyik az a gyógyszer, amelyik újra  mûködésre serkenti az elhalt szívizmokat!?!?!?!?! (Mert ha van ilyen, nem ártana világszabadalomként beadni..... és nem Kínába menni õssejt kezelésekre.....)
Na a bizottságról ennyit, meg talán annyit, pont amikor voltam, akkor jött egy 30 körüli (nemzetiségi) csaj egy három ajtós szekrénnyel...... bedörömböltek, hogy nekik nincs idejük arra, hogy itt várjanak....., az orvosnak sürgõs pisilhetnékje támadt.... és a háromajtós szekrény elkísérte....:)
Az õ  eredményét ugye én nem tudhatom.... csak sejtem, hogy valószínûleg betegebb, mint én.... vagy sokan mások......

Nincs jelen

 

#196 2008-01-07 13:53

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

nah látjátok, ez undorító... de akkor most végülis borítékot kapott, vagy prosztatamasszázst? :):):)

Nincs jelen

 

#197 2008-01-07 14:01

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok 2éve van colitisem eddig tudtam hosszabb - rövidebb ideig dolozni, de most már 5hónapja tp-en vagyok mert nem tudom elhagyni a lakást nagyon wchez vagyok kötve. El inditottam a leszázalékolásom a bizotság meg is adta a 67% mindjárt, de a nyugdíj intézet elutasított mert nincs +a szolgálati idõm. Ilyenkor mit lehet csinálni?
Más: olvastam itt, hogy lehet adókedvezményt kapni erre a betegségre, tudna valaki egy nyomtatványt küldeni erröl, mert nem találok sehol ilyent, valaki korábban írt egy linket ahol  le lehet tölteni, de már nem mûködik.

Nincs jelen

 

#198 2008-01-07 16:16

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Tomi83!
Alábbi nyomtatványt kell két példányban a kezelõ orvosoddal ki tölteni.

                                                                         IGAZOLÁS
                                                    a súlyos fogyatékosság minõsítésére
                                                                (másolattal töltendõ ki)



Név:……………………………………………………………………………………………..
Születési idõ:……………………………………………………………………………………
Elõzõ (leánykori) neve:…………………………………………………………………..…….
Anyja neve:……………………………………...……………………………………………...
Lakhelye:………………...……………………………………………………………………...
Személyi szám:………………………………………………………………………………….
Anamnézis:…………………………………………………………..…………………………
Status:……………………………..……………………………………………………………
Kórisme:……………………………..…………………………………………………………
Állapota -tól kezdõdõen végleges:…………………….………………………………………
Állapota -tól –ig ideiglenesen áll fenn:…………………………………………….………….



                                                                           P.H.


                                                                       szakfõorvos

Nincs jelen

 

#199 2008-01-07 16:27

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi szépen!

Nincs jelen

 

#200 2008-01-08 16:52

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok 2éve van colitisem eddig tudtam hosszabb - rövidebb ideig dolozni, de most már 5hónapja tp-en vagyok mert nem tudom elhagyni a lakást nagyon wchez vagyok kötve. El inditottam a leszázalékolásom a bizotság meg is adta a 67% mindjárt, de a nyugdíj hivatal elutasított mert nincs +a szolgálati idõm. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB