#351 2007-11-02 18:24

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szerintem sokat használ az is ha nem betegségtudatként fogja fel hanem életmódváltásként (ami egyébként törvényszerû, mivel sok minden másképp lesz mint korábban).

Nincs jelen

 

#352 2007-11-02 18:44

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

kbalu wrote: "aiolosz: miért pont a colitis-ulcerosa érdekelne, ha crohnos?"

Az a helyzet, hogy Te sem olvasgatsz :-)  Nagyon sok crohnos irt a topicba, mi tobb, ok kezdtek el ide irni....
Kar, hogy a cimben nem szerepel a "crohn" csak a colitis :-(

off
Dolgozom egy "Minden, amit a colitisrol & crohnrol tudni kell... ropulj belem csiribu_csiriba" fantazia_nevu csodabogyon, ami nekem is jo lett volna, ha 20 evvel ezelott csak hamm_bekapom es mar is qrva okos vagyok....
Ezzel szemben vert pislantva, veritekezve szereztem be jelenlegi ismereteimet :-( Jo, a vert mashol pislantottam, mint ahol az szokas....
Sokaig nem is hittem el, hogy egy elsoosztalyu sportolot leamortizalhat egy nyavaja....tevedtem :-(
hosszu, inkabb akkor
uff

Nincs jelen

 

#353 2007-11-02 18:50

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Jut eszembe, szerintem nagyon fontosabb topic a "Ki-kicsoda", ha azt akarod, hogy erdemben tudjunk segiteni. Az sem art, ha ott is olvasgatsz....

Nincs jelen

 

#354 2007-11-02 20:22

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Petra!

...és nem utolsó sorban sok szeretettel várjuk a barátodat itt a fórumon! .. :) csak bátran...bátran..
üdv
Téda

Nincs jelen

 

#355 2007-11-02 20:51

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Az tényleg jobb lenne ha saját maga kutakodna az oldalon hiszen azt is láthatná hogy azért aránylag vidám társaság van itt :D

Nincs jelen

 

#356 2007-11-03 10:39

F.Petra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm a válaszaitokat!  Alaposan áttanulmányztam a fórumot, csak az a baj, hogy Gyuri teljes letargiában van, és hiába beszélek, csak hagyjam békén, pedig neki is kellene itt ülnie. Azt hiszem, hogy most tényleg békén fogom hagyni, de meddig? Átolvastam sok-sok hozzászólást, sok segítséget kaphatna tõletek,  de a depressziójával mit kezdjünk? Tényleg orvost kellene váltania,  de hallani sem akar errõl (sem). Azt hiszem hogy most 1-2 hétre békén hagyom, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább, peddig mennyire jót tenne neki a ti társaságotok!   
Üdv:  Petra

Nincs jelen

 

#357 2007-11-03 10:42

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hozd fel a chatre ha tudod!!

Nincs jelen

 

#358 2007-11-03 11:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Petra: úgy érted rossz kedvû, lehangolt, vagy TÉNYLEG depressziós a szó kóros értelmében? - mert ez is bizony elõfordulhat, sõt bizonyos gyógyszerek nagy dózisú hosszútávú szedése után mint mellékhatással számolni is kell.

A betesgében a pszihés tényezõ is nagyon fontos szerepet játszik, ha tényleg depressziós,(pl teljesen indokolatlan helyzetekben is kb öngyilkos szinten borúsan látja a világot, és egész nap a plafont bámulja akkor is ha egyébként minden tuti lenne és igazából semmi nem indokolná épp a rosszkedvet) akkor mindenképp
érdemes felkeresni szakembert.

Nincs jelen

 

#359 2007-11-03 12:43

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Csatlakoznék az elõttem szólókhoz. Azt hiszem ebben a betegségben is az a legfontossabb, hogy  el kell fogadni a semmibõl jött, és akármit is teszünk együtt kell vele élni. A gyógyszerek sajnos okoznak hangulat romlást nekem néha egész délelõtt ok nélkül van rossz kedvem. Szerintem nem szabad hagyni, hogy magába forduljon vedd rá, hogy legalább olvasgasson innen.

Nincs jelen

 

#360 2007-11-04 18:52

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

F.Petra:már az elõzõekben sokan adtak neked tanácsot,én is leírnék egy kis "mesét"magamról,hátha ki tudsz magadnak valami hasznosat hámozni belõle. :D
No én is megijedtem a fórumon olvasottaktól,sirógörcsök,rémálmok és hosszú önsajnálkozás után szembesültem a ténnyel,hogy eszem,nem eszem,nem kapok mást,tehát nekem kell lépni.
Elõszõr is fontos volt hogy az orvos ne egy darab betegnek tekintsen,hanem a betegének,akinek segít,akit gyógyít és akinek élhetõvé teszi az életét,és sikerült nevesítenem is magam a rengeteg kérdéssel,mostmár nemcsak õ,de az asszisztensek is "frászt" kapnak ha megyek kontrollra. :D
Viszont minden kérdésemre választ kapok,nem töm gyogyikkal,együtt örül ha sikerül híznom,és nem betegnek néz,hanem egy kissé máshogy élõ teljes értékû embernek. :D
Aztán:kicsiny családom és akik fontosak nekem,felvilágosították magukat,vagy én õket,hogy gyógyíthatatlan ugyan,de jó sokáig elélek vele,sajnálat nem kell,csak hogy tudomásul vegyék hogy ez van,és nekem kissé máshogyan kell élnem,étkeznem. :D
Kettõbõl kettõ! :D
De a legfontosabb az volt,hogy magamnak bebizonyítsam,hogy igenis érek annyit,vagy még többet,mint egy egészséges ember!
Nem szabad önsajnálatba menekülni,hanem igenis élni,élni,élni! :D:D:D
Ha kell pöcköld ki a szemét és addig ne hagyd aludni,amig el nem olvasott sok hasznos dolgot a fórumon,és meg nem ismerkedett az ilyen beteg fazonokkal mint én is! :D
Kis idõ múlva õ is bogarászik majd,szedi össze az infókat és rájön,hogy lehet élni,sõt,élni kell! :D:D:D
Nálam bevált a módszer,hátha neki is bejön. :D
Ne hagyd sokáig depiben,ha kell förmedj rá,hogy igenis kezdjen magával valami hasznosat!
Doki ügyben is tud segíteni a fórum,csak mondd hol kell szakember és biztosan akad valaki aki tud segíteni! :D
Sok sikert a ténykedésedhez,és remélem hamarosan a barátoddal bõvül a tagok listája! :D
Jaj elfelejtettem neked mondani (a többiek már tudják),hogy nem vagyok teljesen százas! :D:D:D:D

Nincs jelen

 

#361 2007-11-04 21:52

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

DE százas!!!! Az egyik legszázasabb! :D
T

Nincs jelen

 

#362 2007-11-05 01:00

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Na tessék itt van Roor mint a vidám társaság oszlopos tagja
Petra ha a barátod vidámkodni akar csak olvasson bele pl Roor írásaiba , azokon én is jót szoktam kuncogni (ezt lehet hogy Roor személyi kultuszába kellet volna írni?:) vagy pedig a vidámparkba.DE a lényeg NE BÚSLAKODJON NE HAGYJA EL MAGÁT!!!!!!! Attól nem fog változni semmi csak rosszabb lesz.

Nincs jelen

 

#363 2007-11-05 11:01

katka29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Régóta olvaslak titeket,nekem a szövettan nem igazolta a crohn-t, de évente nézettni kell, mivel minden tünetet produkáltam, ami az orvosi könyvekben megtalálható....Én Szegedre járok és csupa jót mondhatok arra a helyre.A gasztro dokik nagyon ügyesek és jók.A tükrözéseimbõl semmi-de semmi rosszra nem emlékszem és a kábító injekció teljesen természetes volt részükrõl.Viszont még elõtte állok egy vékonybél MRI-nek.Légyszi, ha tudtok valamit írjatok már errõl a vizsgálatról.Kell-e kontrasztanyagot inni v sem?Meddig tart kb? Mire ad választ?A hashajtás viszont rémálom volt, alul felül tisztultam folyamatosan...Várom választotokat!!!!

Nincs jelen

 

#364 2007-11-06 11:52

laszi84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

A közelmúltban akadtam az oldalra, nagyon jó 5let volt hogy, kicsit össze hozza a hasonló betegségben szenvedõket. Nekem is már 2x volt tükrüzésem, elsõként colitis volt a diagnózis, de idõközben orvos váltás volt és most már Irritábilis Bél Szindróma lett belõle, legalábbis a szövettan is ezt igazolta. Azért gondoltam, hogy regisztrálok az oldalra, mert eléggé hasonlatos betegségrõl van szó és talán van itt olyan akinek szintén ez a problémája és esetleg tudnánk egymásnak tanácsot adni. Köszönöm!
Sziasztok!

Nincs jelen

 

#365 2007-11-06 14:42

katka29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Laszi!

Én is csak pár napja vagyok itt és nekem is jól esett volna pár biztató szó a többiektõl ezért szeretnék most reagálni a leveledre. Írnál néhány pontosabbat a betegségedrõl, tünetekrõl, vizsgálatokról stb, mivel én is hasonlókkal küszködöm. Se crohn,se collitis, de a szövettan szerint vékonybél gyulladás, gyomorgyulladással. Szerintem IBS, ami neked. Szóval írj pár szót....üdv!

Nincs jelen

 

#366 2007-11-06 14:59

Tita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok.
Én is küszködtem hónapokig,mire kiderült hogy nekem is szintén irritábilis bélszindrómám van.Jó lenne a tapasztalatainkat megosztani egymással.

Nincs jelen

 

#367 2007-11-06 18:12

Gingerbread
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Már jó ideje olvasgatom amiket irogattok és nagyon szimpatikus társaság gyûlt itt össze, úgy látom a pozitív hozzállásban sincs hiány, aminek nagyon örülök, mert nekem ez segített átvészelni a legnehezebb idõszakokat. Rólam röviden annyit, hogy 24 éves vagyok 10 éves korom óta crohnos és 3 mûtétem volt (meg pár kisebb sipolyok meg hasonló finomságok miatt) a legutóbbi idén nyáron azóta jól érzem magam és remélhetõleg egy darbig tartom is ezt a formámat...mondjuk 30 év elegendõ is lenne :D Azért regisztráltam, mert remélem hogy itt sikerül megosztani a hasonló betegekkel a tapasztalatokat és erõt adni egymásnak a nehéz idõszakokban.

Nincs jelen

 

#368 2007-11-06 18:34

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Gingerbread! Üdv a Fórumon! Hosszú, tünetmentes idõszakot kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#369 2007-11-06 19:16

laszi84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

2003 környékén kezdõdött az egész mikor már semmit nem bírtam megenni, persze házorvosomnak lövése nem volt a dolgkról, hiába magyaráztam neki, hogy ez nem csak valami szimpla gyomorrontás, mert görcsölök és minden kijön belõlem. Szerencsére van orvos ismerõs a családban, és õ elvitt gasztro szakrendelésre. Volt kontrasztanyagos röntgen, ultrahang, majd 3x1 Salazopyrin és 2x1 ApoFamotidin-ra lettem ítélve, diagnózis pedig collitis lett. Jobban is lettem, persze ez mellett jártam akkupunktúrás kezelésre(már gaszró elõtt is) szerintem ez sokat dobott az állapotomon. Jártam vissza vérvételre, talán 3 havonta asszem. Egy darabig csináltam is az egészet, de voltak olyan idõszakok, amikor a gyógyszer mellett is voltak görcseim, és hasmenéses-szorulásos idõszakok váltakoztak, de azért tényleg elég emberi szintre lett hozva a dolog. Szépen lassan abba hagytam a gyógyszert, mert gyógyszer nélkül is ugyan ez volt a helyzet, hol jól voltam hol nem. Nem igazán foglakoztam a problémával, ezt nem lehet gyógyítani akkor úgy sem lesz már jobb.
Idén kezdett kicsit eldurvulni megint a helyzet, egy idõben szinte minden étkezés után-függetlenül attól, hogy mi ettem-hasmenésem volt, csomó nyáktermelõdéssel, ami eddig nem volt jellemzõ. Megint ismerõsön keresztül találtam egy orvost, kíváncsi voltam mint mond. Szintén ultrahang, tükrözés és szövettan. Azt mondta a doki hogy szedjem a Salazopyrint úgy ahogy kellene tehát 3x1-et. Ez után megjött a szövettan, amiben azt írták, hogy nincs collitisre utaló nyom. Így lett IBS a diagnózis. Most kell majd visszamennem a dokihoz.
Megint az volt mint régebben: elkezdtem a gyógyszert minden jó is lett, és most tényleg úgy szedtem ahogy kell. De ahogy telt múlt az idõ, megint elõjöttek a hasmenések, pedig odafigyeltem a kajára, nem iszok szénsavasat, alkoholt. Nem eszem túl zsírosat,fûszereset és mégis! Kaptam olyan tanácsot is hogy a kapormagolaj jó hatással van a belekre, mondjuk a puffadásomat meg is szûntette, de más változást nem vettem észre. Majd nemsokára megyek vissza a dokihoz beszélek vele mit mond. Egy ideje megint nem szedek semmit, kicsit elegem lett belõle hogy sehol nem tudnak igazából segíteni. Most egy új magyar terméket fogok kipróbálni FlavonMax a neve. Olvastam már több helyen, köztük itt is hogy Chron-betegeknek segít. Remélem nekem is fog, mert ha lehet semmi gyógyszert nem szeretnék szedni. Mert eddig az a tapasztaltom, hogy úgyanaz gyógyszerrel mint gyógyszer néklül. Ha tudnék javítani rajta, hogy kajálások után ne morogjon a gyomrom és ne keljen a mellékhelység felé vennem az írányt, szerencsére nem minden étkezés után, de azért sokszor. Így ennyi "röviden".
Sziasztok!

Nincs jelen

 

#370 2007-11-07 09:29

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ki kell ábrándítsalak, a Flavonmax is csak egy szélhámosság, költsd a pénzt olcsóbb placebora...

Nincs jelen

 

#371 2007-11-07 10:30

nery
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok

Öszinte leszek...valahogy sosem gondoltam, hogy egyszer egy olyan forumon kell regisztralnom magam ahol emberek a betegsegukrol beszelgetnek:)
Hat ami kesik nem mullik...tegnap lett meg a szövettan....Crohn.

Udvozoljetek a klubban :)

nery

Nincs jelen

 

#372 2007-11-07 11:01

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

üdv a klubban :-)

bõvebbet esetleg rólad?

Nincs jelen

 

#373 2007-11-07 11:40

nery
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia :)

31 eves ...ketsegbeeseset jol leplezo noci :)

a mai napom foleg az itteni forumok olvasgatasaval telik...az ido elorehaladtaval az ongyilkossagi vagyam is novekedni latszik....bar az en betegsegem enyhebbnek latszik a tobbiekenel....megis szornyu, hogy ennyi fiatal van itt.

Nincs jelen

 

#374 2007-11-07 12:24

laszi84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hello!

Rigor, te esetleg próbáltad? Már késõ, ma  hoztam el. Teszek egy próbát, sokat nem veszíthetek vele, ha cigiznék az többe kerülne és ártana is. Majd meglátom! Én jobban hiszek a természetes dolgokban mint a bogyókban. Azért köszi!
Sziasztok!

Nincs jelen

 

#375 2007-11-07 13:11

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nery üdv a klubban és csak optimistán :)

Nincs jelen

 

#376 2007-11-07 13:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

laszi84: hát a gyártó céggel vannak komoly problémák, meg az erdeti termékkel is aminek ez egy másolata...(az meg más kérdés, de az mlm rendszerben terjesztett csodaszerek 99%-ra sajnos igaz) azt pedig újra el kell mondanom hogy attól hogy valami természetes még egyáltalán nem biztos hogy jó, sõt. a kígyóméreg is természetes, meg a teakeverék amiben mindenféle dolog van még a tiszta hatóanyagon kívül. A szintetikus hatóanyag meg biztosan tiszta. Ami meg hatásos annak többnyire van mellékhatása is. Sajnos nincs ingyen ebéd.

Nincs jelen

 

#377 2007-11-07 18:04

laszi84
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ok!

Nincs jelen

 

#378 2007-11-09 11:12

Gingerbread
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi Marthuska! Én is ugyanezt mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#379 2007-11-11 10:20

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Üdv mindenkinek aki nemrég érkezett.
Nery !
Én 93 -óta vagyok crohnos.3 gyermekem van, 11 - 5 - éves és a legifjabb 5 - hónapos.Nem szabad feladni , ha feladnánk akkor itt a fórumon nem sok emberrel találkoznál.:D
Merre laksz?

Nincs jelen

 

#380 2007-11-11 16:59

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nery!
Nem szabad feladni és öngyilkosságra gondolni meg pláne.Küzdj!!!!
Tudom nehéz feldolgozni és beletörõdni hogy beteg vagy amit jelenleg sajnos nem tudnak gyógyítani de ez nem ok arra hogy eldobdt az életed.
Nehéz lesz és nem egyszerü de hidd el megbirkozol vele.Itt a fórumon mindenki segít neked amiben tud és ha csak két jó szóra van szükséged hát...irj!!!
Lucifert régóta ismerem és annak ellenére hogy beteg...mindig mosolygós boldog és van 3 gyereke.
A hugom is beteg...és tartottam benne a lelket jó darabig de most már õ tartja bennem:)))
Meg kell tanulnod eggyüttélni ezzel a "kis genyával" de meglátod menni fog ne keseredj el!!!
Itt sok barátot  is találsz majd akikkel megoszthatod a gondjaid.
jobbulást és kitartás!

Nincs jelen

 

#381 2007-11-11 17:18

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Mindenkinek!
Jó titeket olvasni, és tudni hogy rajtam kívül más is küzd ezzel a "kis genyával".:) Nekem is elégé el ment a kedvem mindentõl mikor meg tudtam mi a bajom, és hogy gyógyíthatatlan. Most is tisztán emlékszem mikor az orvos be hívott, és halál komor fejjel sorolta a bajokat. Úgy csinált mintha mindjárt meg is kéne halnom. Végig hallgattam, és ennyi. Hiába kesergek, idegeskedem és kérdezem miért pont én? Ez van, ezt osztották lehetne rosszabb is....
Az életem sokat változott, de nem biztos, hogy rossz irányba kicsit nyugisabb, pl. most van idõm olvasgatni:)

Nincs jelen

 

#382 2007-11-11 19:21

margo56
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szép napot mindenkinek! Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Jó, hogy vagytok!  Gyerekkorom óta szenvedek ebben a betegségben, igaz volt jó pár év, hogy ugymond tünetmentes voltam. Nem rég voltam tükrözésen és sajna pancolitis. Hát ez van. Megtanultam élni vele. Méghozzá azért is vidáman.

Nincs jelen

 

#383 2007-11-11 22:20

Andy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Bár már 3 éve tudom,h crohnos vagyok,eddig nem találtam rátok! Igaz,próbáltam nem tudni róla... De hát ez sokáig nem mûködik.Nem örülök neki,h ennyien vagytok itt.Jó lenne,ha senki nem szenvedne ettõl.
De sajna mától én is itt veletek.

Szerkesztette: Andy (2007-11-11 23:08)

Nincs jelen

 

#384 2007-11-12 01:53

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv. a klubban, bár sztem mindenki szívesen kihagyná a tagságot...

Nincs jelen

 

#385 2007-11-21 11:54

Koska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Nagyon jó ötlet ez az elõször járok itt fórumcikk, mert úgy ahogy írtátok, annyi minden van itt, és úgy örülök, hogy megtaláltalak benneteket........tényleg abszolút káosz uralkaodott el a fejemben. Olyan sok témához tudnék írni, de majd idõvel.

Szóval röviden: most 23 éves vagyok, 5 éve van ez a maszlag (Crohn) velem, volt egy tályogmûtétem, és a Remicade-nél tartok (6. infúzió), de most valószínûleg a Humira-ra lesz szükség, mert a remitõl viszketek nagyon nyak, felkarok területén, és állatira hámlik az arcbõröm.
A tályog helye fonallal át van kötve, szóval egy nyílt seb maradt a mûtét után, már több, mint egy éve így van. Nem merik megszüntetni, mert bármikor újabb tályog alakulhatna.
Mostanában inkább hõemelkedésem és lázam van, plusz ezzel a nyílt sebbel meglehetõsen sokat szenvedek, fáj az ülés az állás sokszor a járás is.
Lelkileg elvagyok. A Kedvesem hihetetlenül megértõ, három éve vagyunk együtt és le a kalappal elõtte és a családja elõtt is.
Békéscsabán lakom, Szegeden járok suliba, dokihoz pedig a belklinikára a Korányi Fa sorra.

Ui.: nagyon örülök, hogy megtaláltalak titeket, és remélem sokat fogunk tanulni egymástól!

Nincs jelen

 

#386 2007-11-21 20:02

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Koska és Andy ahogy a mûvelt japánok mondják: welcome on board! :D
csak Gábort tudom idézni... olvasgassatok! :)

üdv
Téda

Nincs jelen

 

#387 2007-11-24 08:25

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

nekem nem volt, de azt tudom, hogy ha ilyen történik, azonnal vissza kell a dokihoz vagy a sürgõsségi ügyeletre menni!!! (nálunk ez rajta is van a beleegyezõ nyilatkozaton)

történhet olyan, hogy kolonoszkópia során megsérül valahol a bél és abból elég komoly problémák lehetnek, aminek egyik jele lehet a láz, szóval nem játék, még ha el is múlik, sztem lássa orvos!

Szerkesztette: kbalu (2007-11-24 08:25)

Nincs jelen

 

#388 2007-11-24 19:25

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

nos, ha még vérzés is volt utána, akkor sztem ne játsszál ezzel, mert elég komoly baj lehet belõle... gondolj csak bele, hogy ha egy tályog a bélen súlyos hasnyálmirigy gyulladást okozhat, akkor ha valamit felsértettek, ne adj istán felszakították és kijut valami a hasüregbe, akkor hasonló móka lehet belõle, amit ha nem kezelnek idõben, akkor ugye tudod, hogy mi a vége? (nem móka :-( )

szóval sztem irány az orvos, akár a háziorvos és mondd meg neki, hogy nem akarsz ehhez visszamenni, küld máshova, de sztem elõször is ultrahangot fognak csinálni, mert ha folyadék kerül a hasûrbe, akkor azt ott is látják

nem játék tényleg, a saját érdekedben

(panaszestet meg nyugodtan tarthaszt, akár ebben a topikban is, úgyem tudunk rólad sokmindent, esetleg töltsd ki a  Ki-kicsodát)

Nincs jelen

 

#389 2007-11-25 09:45

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Anzs:szeretettel várom a panaszáradatot akár itt,akár a roor-rosszalkodásai (ez itt a reklám volt :D:D:D ) topikban,kimondottan erre vagyok specializálódva! :D:D:D
Egyetlen figyelmeztetés velem kapcsolatban,ami a többiek számára már köztudott,hogy nem vagyok százas! :D:D:D:D

Nincs jelen

 

#390 2007-11-25 10:43

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Anzs!
Üdv a fórumon.Sok klasz embert találsz itt és mindenki segít amiben tud.
jobbulást mindenkinek.
Ja igen....a tesóm(roor)tényleg nem 100-as de,legalább van önkritikája :)))

Nincs jelen

 

#391 2007-11-25 11:24

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

aiolosz nyitotta a topikot, mindjárt az elsõ hozzászólásban találsz egy linket Adatlap minta néven, ezt átmásolod a hozzászólásodba és kitöltöd, vagy ha szimpatikusabbak a szép kerek mondatok, akkor leírod úgy a történeted, ki így, ki úgy csinálja

Nincs jelen

 

#392 2007-11-27 22:01

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Anzs!

Nagyon élvezetes a stílusod, jól írsz. A történeted azonban elég kemény. Örülök, hogy ránk találtál, itt sok segítséget fogsz kapni mindig. Jó ez a csapat, a betegségünk mellett egy felüdülés itt olvasgatni.
Szeretettel üdvözöllek: Ánya

Nincs jelen

 

#393 2007-11-27 23:45

katka40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Mi tegnap tudtuk meg,hogy a lányomnak ez a betegsége.A tünetei:hasmenés aug. óta vashiányos vérszegénység és fogyás.Ahogy itt olvasgatok úgy vettem észre,hogy nekünk "szerencsénk"volt és hamar kiderítették az okot.Diéta és étrend és jó tanácsok.Erre lenne most leginkább szükségünk.Köszi elõre is!

Nincs jelen

 

#394 2007-11-28 00:04

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Én inkább lemaradnék errõl és lennék lelketlen bunkó, de egészséges:)) - mondjuk most már roppant empátiával rendelkezem, segítõkész stb megértõ - megkaptam a leckét/képzést, értékelem az életet mint aki most jött kis jigsaw több éves kínzókamrájából most már igazán meggyógyulhatnék/szabadulhatnék:)

Nincs jelen

 

#395 2007-11-28 12:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Tudom, én viszont csak iróniából írtam ezt:) Nem hallatszott?:) (egyébként meg tényleg van benne valami, végülis van pár pozitív dolog amit kaptunk a betegségtõl, amire megtanított ez a kis kór, és bár jó pap is holtig tanul, én inkább nem lennék jó pap:) )

Nincs jelen

 

#396 2007-11-28 13:56

Dia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! Én még új vagyok itt,nem rég találtam méeg a fórumot.Az én betegségem is hasonlo,de a dokim azt mondja,hogy ez csak kronikus bél gyulladás.A szövettan,kronikus vastagbél,vékonybél,éhbél,csipõbél gyulladás,és proctitis mucosa.De honapok óta panaszkodom hogy fáj a végbelem,ha ülök,ha állok,és nyom valami.Pár hete vettem észre,hogy a végbélbelemben van egy göb.Megnézte és azt mondta ,hogy egy jo indulatu daganat,menjek proctologushoz. Voltam de nem tudott rendesen megvizsgálni mert fájdalmam volt,írt kúpot és kenõcsöt,két hét múlva megyek hozzá. Azt még élfelejtettem meg említeni,hogy vastagbél diverticulumom is van és fáj baloldalon a hasam. Valaki tud tanácsot adni?

Nincs jelen

 

#397 2007-11-28 16:12

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dia!
Ez "csak krónikus bélgyulladás" azt hiszem keresned kéne egy másik dokit. Amiket le írtál azt szerintem ennél komolyabban kéne venni!!
Milyen gyógyszereket szedsz??

Nincs jelen

 

#398 2007-11-28 16:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

"szövettan,kronikus vastagbél,vékonybél,éhbél,csipõbél gyulladás,és proctitis mucosa." - ez így nem egészen világos, tehát a vastagbeled, vékonybeled stb mind gyulladt?

Milyen tünetek vannak még?  - gondolom nem a göb a leghúzósabb, akadnak görcsök vérzés, gennyedzés fogyás, sürgetõ széklet, nyákos izé, puffadás, fájdalmas ürítés stb?

Nincs jelen

 

#399 2007-11-28 21:52

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

most nem azért, de:

A Crohn-betegség (M. Crohn) az emésztõrendszer krónikus gyulladásos betegsége.

A colitis ulcerosa (másképpen fekélyes vastagbélgyulladás, kolitisz) a vastagbél krónikus gyulladásos betegsége.


ergo mindkettõ krónikus bélgyulladás, tehát ha a dokinak az az álláspontja, hogy ez "csak" krónikus bélgyulladás, akkor valószínûleg fogalma sincs egyik betegségrõl sem (legalábbis komolyabban, lehet hallott már róla). Szóval irány sürgõsen hozzáértõ orvos a saját érdekedben!

Nincs jelen

 

#400 2007-11-28 23:02

Dia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! Kösz a tanácsot, én is úgy érzem, hogy más orvost kell keresnem,mert a görcseim,a fájdalmam nem múlik. köszi. Dia

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB