#51 2007-10-08 16:39

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ok ! Köszi, meggyõztetek nem hagytam abba csak csökkentettem, viszont az imurant soha többé!

Nincs jelen

 

#52 2007-10-20 19:47

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Már régen jártam nálatok, most is kérdezni szeretnék.V agy két éve állapították meg, hogy crhonom van, de viszonylag nem olyan durva lefolyású, hasfájás, nagyon ritkán hasmenés, égõ ,lángoló arc.A dokinál már régen voltam, talán tavasszal.Most viszont augusztus óta borzasztóan fáj a jobb lábamban az izom, olyan, mintha állandóan izomlázam lenne. No meg a kezemben, lábamszárában a csont. Ez együtt jár a betegséggel, nektek is szokott fájni az izmotok? Vagy esetleg ez már egy újabb betegség jele? Ha ti is vagytok így, mit használtok rá, mivel kenitek?Légyszi, válaszoljatok!

Nincs jelen

 

#53 2007-10-20 20:41

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Tünc
ez járhat a betegséggel (persze nem biztos, hogy neked is attól van), nekem is gyakra szoktak fájni ízületeim. Krém nekem nem használ, csak a szteroid. Szerintem menj el orvoshoz, az a legbiztosabb.
Ágica

Nincs jelen

 

#54 2007-10-20 20:56

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

És milyen szteroid? Budenofalk, vagy medrol?

Nincs jelen

 

#55 2007-10-21 09:00

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

én medrolt szoktam kapni/szedni, 16 mg-al kezdem, aztán hetente 4-el csökkentem. Már másnapra sokkal jobb!

Nincs jelen

 

#56 2007-11-05 15:34

Törpilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!Üdv mindenkinek!Már 1-2 hete olvasgatom a fórumokat.Érdekelne milyen gyogyi az imuran, hogy olyan sokan ellenzitek.Nekem 15 éve van cu.,Szlovákiából vagyok nemrég kaptam egy immunor nevü immunerõsítõt.Ez egy és ugyanaz lenne?Az enyém a sertés fehérvésrejtjeit tartalmazza.

Nincs jelen

 

#57 2007-11-05 15:44

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Törpilla

Az imuran nem erõsíti hanem gyengíti az immunrendszert.Én már egy éve szedem de nincs vele semmi bajom(kopp kopp kopp)

Nincs jelen

 

#58 2007-11-06 08:47

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Törpilla!
Én is szedtem 2 évig az imurant,de semmi bajom nem volt tõle,de amit te kaptál,az szerintem nem ugyan az.

Nincs jelen

 

#59 2007-11-06 19:55

nikus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni.Nekem mar nagyon megtamadta az izuleteimet a crohn.Pecsen az mondta egy orvos,hogy szedjek Salazopyrint.A belgyogyszom meg szt mondta ne szedjem mert kikesziti a gyomrom meg fejfajasom lesz,szoval nagyon karos.Tudnatok vmit a Salazopyrinrol irni?Vagy esetleg mas gyogyszert ami nagyon jo.A medrolt tudom.Elore is koszonom!

Nincs jelen

 

#60 2007-11-07 09:16

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

szia nikus!

ha még nem lenne, én azt mondom sürgõsen keress egy normális gasztroenterológust, a csupán belgyógyászok gasztroenterológiai szakvizsga nélkül még véletlenül sem azok! azt nem írtad, hogy egyébként milyen tüneteid vannak még, és szedsz-e bármilyen gyógyszert, stb. így elég nehéz hozzászólni. kicsit fejtsd ki bõvebben, légyszi!

Nincs jelen

 

#61 2007-11-07 13:16

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Nikus!

Nekem az orvosom azt mondta hogy az izületi fájdalmakkal nem nagyon lehet mit csinálni, kapkodjak be fájdalomcsillapítót ez volt a jó tanács.De ha crohn rendben van akkor fájdalmak sincsenek nekem.

Nincs jelen

 

#62 2007-11-07 13:28

Törpilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Norby 1!
Látom jelen vagy.Ha az imuran gyengíti az immunr. akkor mire kapjátok?

Nincs jelen

 

#63 2007-11-07 13:34

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Törpilla: idézet a crohn-colitis.hu Gyógyszerek az IBD kezelésére oldaláról:

Az immun-szuppresszorok mérsékelik a fellépõ gyulladást azáltal, hogy csökkentik az immunsejtek számát, illetve zavarják az általuk termelt fehérjék muködését. Az IBD ellen bevetett immun-szuppresszorok az Imuran, a Methotrexat és súlyos esetben a Sandimmun. Ezek a szerek akkor használatosak, ha a páciens nem reagál a szteroidokra, vagy nemkívánatos mellékhatások lépnek fel azok szedésekor. Az immun-szuppresszorok hátránya, hogy lassan lépnek mûködésbe. A teljes hatás kifejtéséhez legalább három, de olykor hat hónapra van szükség. A fertõzésekkel szemben kevésbé ellenállóvá tett immunrendszer a fertõzõ máj-(hepatitis) és hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis), illetve a csontvelõmérgezés veszélyének is jobban ki van téve. Rendszeres orvosi ellenõrzés mellett azonban ezeket a gyógyszereket évekig is szedhetik a betegek komolyabb mellékhatások nélkül.

Nincs jelen

 

#64 2007-11-07 14:58

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Törpilla!

Erre amit Kbalu leírt :)

Szerkesztette: Norby1 (2007-11-07 14:58)

Nincs jelen

 

#65 2007-11-08 09:41

Törpilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

:-)

Nincs jelen

 

#66 2007-11-08 09:42

Törpilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Jó,jó... :-)

Nincs jelen

 

#67 2007-11-08 21:05

nikus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Linus!
Koszonom,hogy irtal.Nagyon jo a belgyogyaszom-gasztroenteorologus is egyben.
10 eve vagyok beteg,ketszer operaltak,a vekonybelem felet elvettek mar meg a vastagbol kicsit.
A sulyosabb fajtahoz tartozom,de be happy :)
A tobbit meg szerintem tudod,a sok szteroid mar megnagyobbitotta a majam,a veseimben kovek,
gerincserv,el van meszesedve az egesz hatam es meg sorolhatnam.
Az orvosom mondta h a crohn szovodmenye az izuleti gyulladas.Egy ido utan...Nem mindenkinek.
Tudsz valami jo gyogyszert?A salazopirynt ismered?
Szia :)

Nincs jelen

 

#68 2007-11-09 11:05

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

szia nikus!

szedtem, amíg vékonybéltükrözés nem igazolta, hogy a crohn a vékonybelemet is érinti a vastagbél jó része mellett. akkor váltottunk át salofalkra, az már a vékonybélben is elkezd dolgozni, a salazopiryn csak a vastagbélben, szóval a hasgörcsök a váltásig napi rendszerességgel zajlottak. apám colitises, úgyhogy õ viszont salazopirynt kap. ha ezek csak ott kezdenek el dolgozni, akkor nem értem mégis a szteroidoknál hogy okozna nagyobb kárt a gyomrodban, ha egyszer a védõburok a belekig védi a tabletta hatóanyagait, mivelhogy ott van rájuk szükség, de mindegy... még mindig nem tudom, szedsz-e most vmi gyógyszert, és mégis mit? ill. hogy állsz a diéta kérdéskörrel? és a crohnos izületi panaszok mellett vannak-e más tüneteid?

izületi panaszokra fájdalomcsillapítót lehet persze szedni, ezzel én is próbálkoztam. majd besz'rtam, ha elfeledkeztem magamról és leguggoltam, vagy meg kellett fognom egy teli pohár vizet; ez nálam még az elején volt, mikor kiderítették, hogy mi bajom, azóta ennél jóval enyhébb izületi problémák jelennek csak meg, többnyire hidegfrontok idején, vagy aktív crohnnál - pl. fáj a tenyerem. ha tényleg a crohn kisebb/nagyobb aktivitása okozza, akkor a beleket kell kezelni diétával és a megfelelõ crohnos gyógyszerekkel. ha a beled kushad, és ez még mindig fennáll... hát innentõl veszítem el én a fonalat, hogy a fájdalomcsillapítók mellett még mi jöhet szóba... viszont ha hallok vmit, azt biztos megírom. (tuti találunk vmit, el ne keseredj!)

engem középsúlyos kategóriába sorol a doktornõm, én meg relatíve egészségesnek érzem magam! mindamellett, hogy tisztában v'ok a lehetõségeimmel és korlátaimmal. élni meg én élek vele, nem õ, úgyhogy aggódjon õ, én meg ahogy érzem: csak optimistán!

Nincs jelen

 

#69 2007-11-22 13:28

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Volt már valakinek gondja az állkapocs izületével? nekem most az van begyulladva, de úgy, hogy szájzár, pépes kaja stb. Szóval elég kellemetlen.
izületi fájdalomra melyik a legjobb fájdalomcsillapító? Nekem eddig még csak a lábaim fájtak, meg a kezemben a kisizületek, de ez valami förtelmes ami most zajlik a számban. :(
várom a hasznos tanácsokat, mert a fogorvosom azzal biztat, hogy mûteni kell.

Nincs jelen

 

#70 2007-11-22 14:32

csaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Ildikó!

Én izületi gyulladásra a Mesulidot szedek.Nekem a háziorvosom irta fel,és nagyon jó.

Nincs jelen

 

#71 2007-11-22 15:48

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Csaba!
köszönöm, de azt én már szedtem és kicsinálta a gyomrom. :(
ez a baj az izületes gyógyszerekkel, legalábbis nálam, hogy utána meg hónapokig kínlódok a gyomrommal.
ördögi kör ez sajnos. :(
de azért köszönöm az infot.

Nincs jelen

 

#72 2008-01-07 12:47

Encsi baby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!Az orvosok igazándiból nem mondanak semmi jót!Hol M.Crohn-t vagy crohn Colitis van a papíromra írva!már igazándiból nem is érdekel,hogy mi a betegségem neve,a lényeg az lenne,hogy valami gyógyszert vagy kicsit jobb életkedvet teremtsen nekem bármi!A leg aggasztóbb,hogy ilyenkor télen kijön a lábamon ilyen duzzadt piros daganat!az orvosok mindig azt mondják,hogy ez a betegségemmel jár...de akkor miért nem tudják kezelni,kísérleteznek rajtam,mint a nyuszikon!valaki tudna bármilyen segítséget nyújtani nekem?!valamilyen kenõcsöt,vagy bérmi tapasztalatotok van,az nagyon jó lenne!Tavaly csak egy ilyen duzzanat volt a lábszáramon,de mára már több ugyan ilyen piros daganat jelentkezett a lábamon kb 6-8 db....ha van akinek ilyesmi baja van,az legyen szives,nagyon megköszönném,írjon bármi olyat,ami segítségemre lenne!
Elõre is köszönöm Encsi baby

Nincs jelen

 

#73 2008-01-07 12:56

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Encsi baby! Igen ez a betegséggel jár! Sajna mindenkinek más más segít azért kísérleteznek veled sajna ez van tudom marha kellemetlen de ez van nekem nyáron akarnak a lábaim leszakadni mindig mást kapok rá de nem segít, a családból aki épp itthon van az szokta kicsit átmasszírozni azt jól van meg az aktuális kence - fice!

Nincs jelen

 

#74 2008-01-07 16:24

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Encsi!

Elõször is üdv. a fórumon!
Ami a problémád illeti: nekem is voltak többször ilyen duzzanatok mindkét lábamon. A betegség egyik megjelenési formája. Én kipróbáltam krémeket, miegymást, a dokim medrolt írt fel, minimálisat (azt hiszem 8 mg), és már 2 nap múlva javult a helyzet: csökkent a duzzanat, és nem fájt! kb. 2-3 hét gyógyszerszedés után meg elmúlt teljesen.
Ez az én saját tapasztalatom, lehet másnak más segített, de javaslom ezt mindenképp beszéld meg a kezelõorvosoddal!
Ágica

Szerkesztette: Agica01 (2008-01-07 16:25)

Nincs jelen

 

#75 2008-01-07 16:32

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Encsi!

Menj el bõrgyógyászhoz, lehetõleg olyanhoz, aki hallott már a Crohn-ról és egybõl tudni fogja, mi kell a lábadra és ahogy Agica01 is írta, 2-3 hét alatt rendbejön!

Nincs jelen

 

#76 2008-01-07 21:31

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem is volt a lábaimon.
Helyileg semmit nem kellett használni, viszont töménytelen mennyiségû medrolt kaptam rá és attól pár nap alatt el is múlt.

Nincs jelen

 

#77 2008-01-11 18:20

Encsi baby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítséget!én is szedek rá gyógyszert,meg kaptam kenõcsöt,remélem javulni fog! :)
További szép napot nektek!

Nincs jelen

 

#78 2008-01-15 14:59

oliv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

sziasztok!

elsõsorban a crohnosokhoz intézném kérdésemet. nektek az izületi fájdalom milyen formában szokott jelentkezni? hasonló ahhoz, ahogy akkor fájnak az izmok, izületek, amikor pl. influenzások vagytok? vagy hogyan lehetne jellemezni? és hol fáj leginkább?

köszi

Nincs jelen

 

#79 2008-01-15 15:38

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

szia Oliv!
Igen olyasmi a fájdalom, mikor minden csontod fáj a láztól. Nekem deréktól lefelé mind a két lábam, de leginkább a csipõm meg a medence csontom szokott fájni. De ott pölö annyira, hogy nem tudok ráfeküdni sem, pedig én legjobban az oldalamon szoktam aludni.
Nekem idáig a gyógyszerek nem használtak, csak a gyomromat tették tönkre, legjobban egy naturlandos reumás kenõcs vált be. Izületi fájdalom van még a kezeimben is, a bal vállamban, meg az álkapcsomban, de a lábaim a legrosszabbak.
ha van még kérdésed, szívesen segítek.
Ja és az izületi fájdalmak még akkor is meg vannak, mikor crohn uraság inaktív.
üdv: ildi

Nincs jelen

 

#80 2008-01-15 15:44

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

szia oliv!

lekopogom, influenzás nem voltam sosem emlékeim szerint, úgyhogy ezt most így nem tudnám megmondani. ha a kézfej, tenyér fáj, akkor morcogok egész nap az irodában, hogy egeret meg billentyûzetet kell markolásznom. inkább fenékre, lábra jellemzõ, és állandó mozgáskényszerem van, mintha egy jólesõ nyújtózkodás segítene... persze nem segít, de nem tudok nyugodtan megülni a fenekemen, meg forgolódom elalvás elõtt, és ezer pozíciót végigpróbálok, ide-oda rakosgatom a lábam, mielõtt elalszom. tegnap is ez volt, és ma is egész nap jár a lábam munka közben. ezek inkább csak idegesítõek. amikor rosszabb, akkor az általában hidegfrontot érez, de persze nincs mindig mihez kötni. igazán durva nekem eddig csak medrollal volt, de hát azon meg nincs mit csodálni...

Nincs jelen

 

#81 2008-01-15 15:57

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Helló Oliv!

Csatlakozom Linushoz. Hetek óta (lassan két hónapja) ezzel kínlódok én is és a gyógyszer az alig csinál valamit. Most már a munkában is zavar, mert ráment a jobb kezemre, s így kínszenvedés idõnként gépelni, kézzel írni meg egész furcsán tudok (a mutató ujjam a legsajgósabb). Csak abban bízok, hogy pénteken megyek a kórházba kontrollra és talán ott adnak valami hatásosat. Mellesleg Crohn bácsi nálam éppen nyugiban van, helyette ezek az izületi nyûgök szórakoztatnak. Szóval nem vagy egyedül, bár ez nem valószínû, hogy megvigasztal.


                                                  Jehu

Nincs jelen

 

#82 2008-01-15 17:38

oliv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

sziasztok!

köszi a gyors válaszokat! igazából rólam még nem derült ki, hogy crohn beteg lennék, csak nagyon gyanúsak a tüneteim, ezért kérdezek tõletek ilyesmiket, hátha észreveszem magamon a kísérõjelenségeket. az az igazság, hogy elég régóta húzódik nálam ez a dolog, sokan azt mondják, hogy inkább ibs-gyanú, de nem zárható ki a crohn sem, hisz - mint tudjuk - elég hasonló tud lenni a kettõ. most jutottam arra az elhatározásra, hogy újra elmegyek orvoshoz és végigcsinálom a 'procedurát', mert ilyen bizonytalanságban nem lehet élni, hogy vagy súlyos beteg vagyok, vagy nem. addig is marad a kérdezõsködés, ez esetben tõletek.

Nincs jelen

 

#83 2008-03-02 19:13

dzsildó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok! Dzsildó vagyok,lassan 1 éve colitis-es.Egy problémám van,hogy az Imurántól nagyon fájnak az izületeim,pedig még 1 éve sem szedem.Az orvosom tanácsolta,hogy álljunk le vele,de félek,hogy újra fellángol a betegségem.Mi a véleményetek? Egyébként e mellett még a XALAZIN-t szedem.

Nincs jelen

 

#84 2008-03-03 11:38

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

ILDIKÓCSKA: A fiamnak colitise van és most az állkapcsával van problémája, kattog a bal oldalt és fáj. A fogorvos azt mondja az állkapocs izület megkopott és attól van, nagyon mély a harapása.  Most Debrecenbe kér idõpontot egy gnatológushoz, aki foglalkozik az ilyen problémával. Hogy elkerülje a további romlást ún. harapásemelõ sínt fognak éjszakára beállítani neki állítólag és ez majd használ, csak sokáig kell hordani.
NIKUS: a colitisre nálunk bevált a Salazopyrin, a fiamnak borzasztó fájdalmai voltak, különösen csípõtájékon. Akkor még Pentasát szedett. A gasztrós dr mondta, h térjünk vissza a Salazopyrinre és múlik a fájdalom. Igaza lett. Még vannak problémák az izületeivel, de a fájdalom jóval kisebb, szinte elhanyagolható.
Minden jót nektek!

Nincs jelen

 

#85 2008-03-04 06:52

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nos, voltam reumatológusnál végre. Mindenféléket mondott, írt a papíromra, latint lefordítva ízületi gyulladás, lumbago, ízületi és porckopás súlyos foka, beszûkült izommozgás a keresztcsont és a gerinc közötti, valamint a törzs jelentõs részén.
Szurit nem írt, mert már így is sok a sztero amit szedek, fizikót írt, valami indomedicatios bedörzsölõt, meg napi 1 tbl. arcoxia nevû tabit.
Azt mondta a derekam, gerincem mint egy 80 évesé. :(

Remélem a terápiája hoz majd némi javulást, mert most kutya helyzet van, se hajolni se emelni nem tudok, ha lefekszem napközben akkor meg egyedül nem bírok felkelni, úgyhogy max székben pihizek.

Nincs jelen

 

#86 2008-03-04 07:20

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa nekem ismerõsek amit le írtál amikor én a szerot szedtem ki voltam én is csak az a gond hogy vissza maradt pár dolog igaz csak néha jön elõ naponta 1-2 szer de így is elég a derék fájásból meg a lábam akar leszakadni este nem tudom hova rakjam tán a nyakamba kéne de oda nem megy! Ha ultra hangost irt fel az hozz javulást nekem csak az segített! A többi az semmit nem ért csak meg égette a nõvérke a hátam mert nagyra állította a gépet!

Nincs jelen

 

#87 2008-03-16 10:12

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Minden de minden ötletet, segítséget, javaslatot várok lumbágó, ideggyulládás és ízületi gyulladás elviselhetetlen fájdalmainak csökkentésére!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amit kipróbáltam flector gél és tapasz, fastum gél, bedörzsölõ folyadék a reumatológustól, elektromos fizikós kezelés.
Bogyót nem mertem mert nem tudom van e egyáltalán olyan amit nekünk szabad.

Nincs jelen

 

#88 2008-03-16 10:35

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Halika!

Vicaa:eddig sajna nem találtam meg a receptet de még keresem.
Volt viszont egy pakolás is amit alkalmaztunk,Ritex a neve.
Nem a leg kellemesebb,de az is segített.
Keresem tovább,remélem meglesz.:D

Nincs jelen

 

#89 2008-03-17 08:40

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vica,
nem tudom írták-e már vagy sem, ha igen bocsi,nekem a medrol szokott egyedül segíteni. NAgyon sokszor fájnak az ízületeim, de ha elkezdem szedni a medrolt (16 mg), már másnap sokkal jobb, és 2nap után tudok menni. Persze talán nem a legjobb a medrol, de nekem segít, és jobb, mint négykézláb mászni...
minden jót, jobbulást kívánok, most már igazán rád férne egy kis nyugi

Ági

Nincs jelen

 

#90 2008-04-04 18:20

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Most itt visítok még egy kicsit, hogy más is volt hogy ennyire majd belebolondult az ízületi fájdalomba és se szuri se kence se semmi nem hatott? Most már nem csak a hát, derék, gerinc, csípõ, hanem a karjaim, lábam is fáj, se ülni se állni, se feküdni nem jó.... SOS, mert a reumatológushoz csak másfél hét múlva mehetek! Már a családi kör sérvre gyanakszik, én azért remélem egyszer majdcsak legalább enyhül.

Szerkesztette: Vicaa (2008-04-04 18:20)

Nincs jelen

 

#91 2008-04-08 15:35

zsengeborso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Vicaa!

Még elég új vagyok a fórumon, de az izületi fájdalmaim már régiek. A csípõm nagyon fáj, MR  vizsgálaton is voltam miatta. A doki azt mondta, hogy daganat és csontelhalás nincs... javasolt reumatológiai kezelés. Még nem voltam...még zajlanak a vizsgálatok. Reggelente kapaszkodva ülök fel az ágyban, a lábra állás félve és lassan, mivel csuklik össze a láb alattam. Lassacskán bejáródik, de az alapfájdalom állandó. A doki emiatt a Salazopyrint ajánlotta, de attól rettentõen rossz a közérzetem, hányingerem van. Visszatértem a Pentasára. Viszont a csípõfájdalom is erõsödött. Amway termékek közül szoktam szedni a kalcium-magnézium párost, az osztriga kagyló héjából nyerik (természetes alapanyag, nem halmozódik fel a szervezetben).

Nincs jelen

 

#92 2008-04-08 16:14

Illike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves Vicaa! Én colitis-es vagyok, és abba hagytam a Pentasát, mert mindenféle mellékhatása már gyakran
fekvésre kényszerített....egy nagyonjó természetgyógyászt találtam, akirõl olvastam könyvet, vagyis a könyvét.
Úgy hívják, hogy Bokor Katalin természetgyógyász, Pusztaszabolcson lakik, és a colitis betegségre is tud gyógymódot,
ami meggyógyít. Keress rá a net-en...Nem fogod megbánni..
szeretettel

Nincs jelen

 

#93 2008-04-08 19:07

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

szal Illike, ha valóban meggyógyultál, akkor arról ám azért szeretnénk tudni... mert mi itt úgy tudjuk, hogy nem lehet...

Nincs jelen

 

#94 2008-04-08 19:12

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

igen elölünk eltitkolták úgy néz ki a szenyák

Nincs jelen

 

#95 2008-04-12 19:19

Tubi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!Három éve szedem az imuránt,eddig nem volt semmi panaszom.Jelenleg annyira zsibbad a bal kisujjam ,tenyerem,hogy már zavar.Volt már valakinek hasoló panasza ?

Nincs jelen

 

#96 2008-04-12 19:49

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

zsengeborso rossz helyre, a kísérõjelenségekhez írtam a röntgenleletemet, várok én is az MR-re de panaszaim kísértetiesen hasnlóaak a tiédhez. Majd írok fejleményeket.

Nincs jelen

 

#97 2008-04-14 17:02

Tubi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Vicaa!Te si szeded az imurant?

Nincs jelen

 

#98 2008-04-14 19:00

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

De még mennyire hogy szedem! :( Napi 150 mg-ot. Miért kérded?

Nincs jelen

 

#99 2008-04-14 19:04

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ilike, neked meg nem válaszoltam, de csak azért mert a lényeget már leírták, ha a természetgyógyász meggyógyította volna a colitises betegeket már mind hozzá járna és futótûzként terjedne a híre. Egyébként crohnos vagyok. Ha az ízületi panaszokon segített, akkor örülök neki, remélem nekem is idõvel alábbhagy ahogy sikerül a medroltól megszabadulnom.

Nincs jelen

 

#100 2008-04-15 09:55

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Nekem a hátam szokott mostanság igen erõteljesen fájni.Az ún. csuklyás izomnál szúró fájdalmat érzek napközben de nem állandóan.Éjszaka pedig a derekam és a csípõm fáj fõleg a hajnali órákban.Alig birok a másik oldalamra feküdni.Az orvosom szerint a crohn miatt

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB