#1 2004-07-23 08:30

zoli703
Tag

Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Többen is írtak más topicban gyógyszerekrõl és egyéb kiegészítõkrõl. Többen vagyunk a betegség elején még, ezért szerintem minket fõleg érdekelne, hogy kinek mi használ, milyen kiegészítõket fogyaszt.

Én például azt olvastam és orvosoktól is hallottam, hogy az Aloe Ver gél csodát képes mûvelni a colitisszel. Én nem tapasztaltam csodát. A Flavin 7-rõl egy sorstárs írt jókat, és a háziorvosom szerint is hasznos. Ti mit tapasztaltatok meg?

Üdv, Zoli

 

#2 2004-07-23 10:20

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én azt tapasztaltam a patikában, hogy a Flavin7 baromi drága...  :(

Kiegészítõk:
én Ensure Plus Drinket fogyasztok, két dobozzal egy nap. Nem lényeg, de epreset. Jó. Biztos mindenki tudja, hogy tele van vitaminnal, ásványi anyagokkal és majdnem salakanyagmentes. Hiányolom, ha elfogy...

Az elõzõ szavazásból kiderült, hogy alig vannak akik tápszerezik magukat, úgyhogy csak ajánlani tudom. Jól jön az a plusz kalória a felszívódásban gyengélkedõ beleknek.

Nincs jelen

 

#3 2004-07-23 11:56

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Robur: A Flavin7-et nem patikában kell venni, terjesztőktől állítólag sokkal olcsóbb.

Mi kell ahhoz, hogy tápszert írjon a doki? Mikor indokolt és a dokik maguktól írják vagy szólni kell nekik? Ez az Ensure plus kapható Magyarországon is?

Üdv,
   Zoli

 

#4 2004-07-24 20:32

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv mindenkinek!Próbálkoztam Béres cseppel,multivitaminokkal,szelénnel, tablettázott gyógynövényekkel,(Darmpflege,Magenpflege) különböző táplálkozási manőverekkel,de eddig egyedül a Flavin 7 jött be.Mi az az Ensure Plus Drink?

Nincs jelen

 

#5 2004-07-24 20:35

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Flavin 7 valóban nem olcsóság,de ha a táppénzes napokat egyéb gyógyszerek egy részét sikerül vele kiváltani,tüneteket enyhíteni,akkor szerintem megéri.

Nincs jelen

 

#6 2004-07-24 21:54

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tamás!

Nem tudom,h. melyik betegséged van. Ha Croh, akkor a Béres csepp és társai kerülendők, sőt tilos beszedni, mert ezek a szerek, táplálékkiegészítők erősítik az immunrendszert és mi általában olyan gyógyszereket szedünk, ami éppen, h. gyengíti az i.rendszert. Tehát a kettő együtt üti egymást és a betegség nem hogy enyhülne, hanem egyre erősebb lesz.

Nekem legalább is ezt mondta az orvosom.
A sebész viszont kifejezetten ajánlotta,h. a műtét után szedjem a Béres Cseppet, mert segíti visszaszerezni a kondimat.

Szia ;o)

Nincs jelen

 

#7 2004-07-24 23:07

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia mancsa1! Attól tartok,hogy ez nem ennyire egyszerű.Kétségtelen,hogy mindkét betegség autoimmun jellegű,ezért kell a betegek egy részének immunszupresszív szereket szedni.Ezek azok,amelyek fékezik az immunrendszer működését.Az orvostudomány ezeket jobb híján adja a tünetek csökkentésére.A gyógyhatású anyagok nem egyszerűen erősítik az immunrendszert,hanem inkább helyes irányba terelik.Vagyis:az autoimmun folyamatokat (=a szervezet saját szövetei ellen termel ellenanyagot) fékezik,míg a normális immunfolyamatokat javítják.Ráadásul a gyulladásos bélbetegségek velejárói a hasmenés miatt fellépő felszívódási zavarok,hiánybetegségek,amelyek fokozzák a tüneteket - ördögi kör.Ezért van szükség a vitaminok és nyomelemek nagy mennyiségű fogyasztására (legalább aktív szakban és lábadozáskor)
Az orvostudomány az autoimmun betegségeket illetően bevallottan sötétben tapogatódzik és tartok tőle,hogy ez egy darabig még így is lesz.
A tüneteket enyhítik az immunszupresszív szerek,de azt senki sem gondolhatja komolyan,hogy a szervezet általános állapotát hosszú távon javítják,hiszen gyengítik az immunrendszert.Az autoimmun betegségeknek nem az alapja hogy az immunrendszer túl erős (ez még sosem volt baj) ,hanem az,hogy rossz irányba fordul.
Várom a hozzászólásokat!

Nincs jelen

 

#8 2004-07-25 09:32

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tamás!

A saját tapasztalatomat írtam le. A műtét után szedtem a Béres cseppet, híztam is tőle,mint malacka.:o)) Aztán mentem a vérvételekre és csak azt láttunk, hogy bár a közérzetemmel nincs baj, a vérképem mégis rossz volt. Állandó gyulladásos reakciót mutatott, pedig a műtétek után kb. fél évig minden rendben szokot lenni. Aztán mondtam a dokinak, h. jónak kellene lenni, hiszen eszem a Béret. Errő Ő, teljesen kiakadt, h. hogy lehetek ilyen gyagya, mert a gyógyszerem ellen dolgozom, és azonnal hagyjam abba. Természetes, h. a vérképem szar. Ezek után ne keressem az okát.

Vitaminokat, tápszert én is eszem/tem, DE BÉRES CSEPPET ÉS TÁRSAIT NEM.
Igyekszem rengeteg gyümölcsöt, zöldésget enni, napi 20-30 dkg-t minimum.


Szia ;o)

Nincs jelen

 

#9 2004-07-25 11:55

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia mancsa1! Tapasztalataidat nem is akartam kétségbe vonni.Inkább általánosságokat akartam megfogalmazni.Azért az meglep hogy az orvos ellenzi a Béres-csepp fogyasztását.
Nekem a tüdőgyógyász javasolta (asztmás is vagyok) az őszi-téli állapotrosszabbodás megelőzésére.(Ilyenkor ugyanis egy nátha után is 10 napig szteroid infúziókat kapok.)Kipróbáltam,colitis ulcerosára sem jó,sem rossz hatást nem tapasztaltam.Szerintem ez egyénenként is változó,sok egyéb tényező függvénye.Egy biztos:a Béres-csepp hízásra hajlamosít.
Belátom,nem könnyű okosnak lenni...

Nincs jelen

 

#10 2004-07-25 12:26

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Érdekes, mert amikor mondtam az orvosomnak hogy a dietetikus Béres cseppet ajánlott, az én orvosomnak is kétszer akkora lett a feje, nem is mertem megkérdőjelezni a véleményét :rolleyes:

Szerkesztette: Suhi (2004-07-25 12:26)

Nincs jelen

 

#11 2004-07-26 15:02

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Én is kérdeztem, hogy szedjek-e valami kiegészítő vitamint a betegségemre. A doktornőm szerint nem kell, mert felszívódási zavarok nincsenek. Én Béres Aktivál multivitamint szedek és az orvosomnak nem volt ellene semmi kifogása. Sőt.
Hát ennyit az általánosan elfogadott orvoslásról.

Nincs jelen

 

#12 2004-07-26 15:27

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én az apukám miatt kezdtem el szedni a Flavint (hátha akkor nagyobb kedvvel eszi), ő nem eszi, nekem pedig lassan kétéves rutin, hogy a gyógyszereimmel a Flavint is szedem. Néha szívom a fogam, hogy drága, de akkor eszembe jut, hogy az elmúlt másfél évben nem voltam influenzás, nem lett aktiv a colitisem és sorolhatnám...

Nincs jelen

 

#13 2004-07-26 15:34

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Okina76: és milyen mennyiségben melyik fajta Flavin-t szeded? Hol sikerült megkapnod? Köszi, Zoli

 

#14 2004-07-26 15:43

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Zoli,

Flavin Prémium kapszulát szedek napi 2x2, és vagy gyógyszertárból vagy egy ismerősömtől szoktam beszerezni, ő többek között ezzel is foglalkozik.

Nincs jelen

 

#15 2004-07-26 16:06

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

okina76: és a dokid mit szólt ahhoz, hogy a Flavin-t szeded? Azért szeded a colitisre a gyógyszereket is? Sokat, vagy azt is leépítetted? Üdv, Zoli

 

#16 2004-07-26 16:23

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ja még hozzáfűzném, a körzeti orvosom is belgyógyász és őt is kérdeztem, esetleg javasolna-e valami kiegészítő kezelést, vitaminok, gyógyteák, stb. Mélyen felháborodott és közölte, eszembe ne jusson bármi ilyent kipróbálni.
Szerintem némelyik doki mereven elzárkózik a természetgyógyászattól és csak az általában "nem működő" pirulájában hisz. :-|

Nincs jelen

 

#17 2004-07-26 16:27

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mariann: szerintem ha te hiszel a természetgyógyászatban, a kezelőorvosod pedig hallani sem akar róla, akkor ott kell hagyni. Én legalábbis ezt tettem. Nekem azt mondta a kezelőorvosom, hogy a természetgyógyászok nem merészkednek ilyen területre, mert van sok jó gyógyszer. Az új orvosom meg azt mondja, hogy nem aktív szakaszban az akupunktúra használ. Üdv, Zoli

 

#18 2004-07-26 21:29

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nagyon nehéz helyes döntéseket hozni a természetgyógyászat, táplálékkiegészítők,diéták ügyében.Nagyon kevés szakember tud határozott, megbízható és egyértelmű választ adni ezekre a kérdésekre.Az orvosok,a természetgyógyászok,a dietetikusok más-más szempontok szerint közelítik meg a kérdést.Ráadásul egy adott szakmán belül is különböznek az álláspontok...Kinek higgyünk?
Én a magam részéről azokat tudom komolyan venni,akik klinikai vizsgálatokkal is alá tudják támasztani véleményüket. (Dr.Erdős Sándor Flavin 7) Ezen kívül egy-egy módszer vagy táplálékkiegészítő kipróbálásakor a szervezetünk is ad egy megbízható jelzést,amire szintén oda kell figyelni..
A klasszikus orvoslás és a természetgyógyászat nem zárja ki egymást,ezek talán együtt a leghatékonyabbak.A táplálékkiegészítők talán nem is csak közvetlenül a betegségre hatnak,sokszor inkább csökkentik a gyógyszerszükségletet, csökkentik a mellékhatásokat,a szövődmények kialakulásának veszélyét.
Van még valami,ami nagyon fontos:ennek a fórumnak is vannak gyógyhatásai.Ha az ember tudja hogy nincs egyedül,sokkal nagyobb lesz a pszichés tartás.Erről majd az erre való topikon visszatérünk..

Nincs jelen

 

#19 2004-07-27 09:24

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Zoli,

nekem mint gyógyszert, "csak" a 250 mg-os Dipentumot kell szednem napi 2x2-es adagban. Ezt gyorsan le is kopogom...
A dokim azt mondta, próbáljam ki, ha úgy érzem, hogy nekem jó, szedjem nyugodtan. Két havonta úgyis ellenőrzés van, tudja az eredményeimet ellenőrizni.

Tamás: Én járok Dr. Erdős Sándorhoz is rendszeresen, ő amikor megtudta, hogy colitisem van, akkor azonnal azt mondta, hogy kezdjem el a Flavint szedni. Persze, csak akkor hagytam magam rábeszélni, amikor a kezelőorvosom is rábólintott.

Nincs jelen

 

#20 2004-07-27 17:58

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Én járok akupunktúrára, aktív szakaszban kezdtem, és jó volt. Nem is értem miért háborodnak fel az orvosk ezen, ártani nem árthat.
Egy esetben igen, ha olyan helyre megyünk ahol sarlatán dolgozik, vagy fertőzött a tű, nekem az orvosom erre hívta fel a figyelmemet.
És ebben nagyon igaza van, ezzel kell vigyázni.
Gyógyteákat is iszom, és leginkébb a kamillateát. ez a kedvencem, gyulladáscsökkentő.
A nagypapám is minden nap ivott, neki gyomorproblémái voltak.

Nincs jelen

 

#21 2004-07-27 19:29

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!Vagyok annyira önfejű,hogy orvosi javaslat nélkül olvasataim alapján próbáltam ki a Flavin 7-et,Úgy néz ki,ez nagyon bejött!

Nincs jelen

 

#22 2004-07-28 20:08

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az Ensure Plus-t én is hűségesen ittam, amikor nem bírtam enni, vagy a fájdalomtól vagy a gyulladás természete miatt. A csokis a legfinomabb, de a támogatása megszünt és most már nem hozzák be.
A lényeg,h. a bélnek csak fel kell szippantani és nem kell vele dolgoznia. Ingyen kaja a számára:O))
Érdemes kipróbálni.
Aki először fogyasztja, az szép lassan, kis kortyokba kezdje ,mert a túl gyors fogyasztás hazafutást eredményezhet egy számunkra amúgy is közkedvelt helyre az illemhelyre.

Sziasztok: Mancsa

Szerkesztette: Mancsa (2004-07-28 20:09)

Nincs jelen

 

#23 2004-09-28 10:41

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Tegnap volt az MCCBE szervezésében egy előadás a bélflóráról, a Margit-kóház főorvosától. Beszélt a jelentőségéről és a probiotikumokról is. Nagyon jó volt, engem méginkább meggyőzött arról, hogy a ProGastro 825 elengedhetetlen nekünk. Hollandiában már végeznek olyan szélsőséges kísérleteket is, hogy erre cserélik le a betegek 5 ASA gyógyszereit.

Üdv,
   Zoli

 

#24 2004-09-28 11:34

szöszike
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Én már szedem a ProGastro 825-t, de sajnos semmi pozitív hatást nem tapasztaltam, inkább negatív dolgokat, p.: gyomorégés.

 

#25 2004-10-01 12:59

ani58
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
A "Diéta - kell vagy nem"-be leírtam aggodalmaimat a ProGastro 825-tel kapcsolatban. Nézzétek már meg!
A Béres cseppel kapcsolatban: nekünk pont a gasztrodokink ajánlotta, szedtük egy időben, de most más mellett döntöttünk, amiben vitaminok is vannak. 
Az Aloét még nem próbáltuk, bár azt is ajánlotta a gasztrodokink, hogy sok betegének jótékony hatású, csak mondta, hogy néha vérzést is kiválthat, úgyhogy inkább azzal nem kísérletezünk. A Gépfruit cseppeket használom még, de csak megfázás idején, szerintem az is jó. Rendszeresen a gyógyszerek mellett a Protexint és a Neurosan port használjuk. Jelenleg nincs semmi problémánk.

 

#26 2004-10-01 21:27

Gitele
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem írnád meg, hogy hol tudtad megvenni?
Előre is köszönöm.
Gitele

 

#27 2004-10-01 21:30

gitele
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Zoli !
Megírnád, hogy hol lehet megvenni a ProGastró 825-öt ?
Előre is köszönöm.
Gitele
Üdv.

 

#28 2004-10-02 15:55

kmartin
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

A testveremnel derult ki hogy 95%-ban crohn betegsege van. Milyen elsodleges gyogymodot ajanlotok. Ez sajnos csak a napokban derult ki. Milyen sebeszeti eljarasok vannak erre a betegsegre?? Hogy lehet beszerezni a flavint??? Kaphato e kulfoldon???

 

#29 2004-10-02 17:07

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Kmartin!
A végleges gyógyulást eredményező gyógymód ennél a betegségnél a tudomány mai állása szerint nem létezik.Kezelése főként szulfonamidokkal,szteroidokkal és egyéb tüneti szerekkel (görcsoldó,hasmenés elleni szerek stb) történik.Léteznek alternetív gyógymódok is,itt a fórumon jelenlévők közül többen többfélével kisérleteznek nem rossz eredményekkel.
Sebészeti eljárásokról talán korai lenne beszélni, egyébként ez a beteg bélszakasz eltávolításából áll.
A Flavint én eddig bármelyik gyógyszertárban be tudtam szerezni,de állítólag a terjesztőknél olcsóbb.www.flavin7.net  és  www.flavin7.com

Tamás

Nincs jelen

 

#30 2004-10-02 17:09

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nincs jelen

 

#31 2004-10-04 08:46

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A ProGastro 825 általában nincs a gyógyszertárakban, viszont szerintem mindegyik meg tudja rendelni. Pl. a Főnix nagykereskedőtől tudja a gyógyszertáros megrendelni, nekem másnapra ott volt. 4500-5000 Ft körül van 1 hónapra.

Üdv, Zoli

 

#32 2004-10-05 00:13

András
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Két éve vagyok crohnos,és az utolsó hónapig szinte nem voltam tünetmentes.
Szeptember elején váltottam orvost,és úgy tünik érti a dolgát,mert sikerült a gyulladást kiüzni a szervezetemből.
A terápia:entocort klizma,pentasa,budenofalk,ciprobay,klion kúp,controloc,neo panpur,methipred-ből állt.
Ez a terápia három hétig tartott,és csodák csodája teljesen gyulladás mentes az egész vastag és vékonybél.
Az előző orvos mindig irt fel nekem nutridrink táplálék kiegészitőt,viszont a mostani nem.Előjött a fejfájás,ami elég komolyan eluralkodott nap mint nap,és a fáradság,meg az alacsonyabb vérnyomás.
A neo panpurt az orvos közben irta fel,mert panaszkodtam a fent leirtakra meg arra hogy evés után puffad a gyomrom meg a hasam is külön külön.
A hatása nálam nagyon bejött mert az étvágyam teljesen kiváló lett,és éreztem hogy egyre nagyobb adagokat ehetek.Igy szép fokozatosan kezdett elmúlni a rendszeres fejfájás,és a puffadás is teljesen megszünt.
Két hét alatt másfél kilót hiztam.

Nincs jelen

 

#33 2004-10-05 10:57

petyó
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A feleségem Crohn-os, ha lehet kérdezném véleményeteket a Remicade-ról, ha van hosszabb távú tapasztalatotok.
Köszi

 

#34 2004-10-05 15:58

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Monik,

A dobozon lévő felírás és az MCCBE-en az Erzsébet-kórházban tartott előadáson elhangzottak is bizonyítják, hogy jóval magasabb a csíraszám a ProGastroban, mint a Protexinben.

Üdv,
   Zoli

 

#35 2004-10-05 16:43

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Monik reagálására válaszolva:
Hát Hugi, nem tudom, hgoy használ-e vagy sem. Ha mondjuk kb. 1 év múlva nem műtenek meg, mert nem likad ki a bélésem, akkor azt mondom erre is hogy használt. A gyorsabb hatást az veszi észre, aki görcsölt előtte ill. szeles volt. Nekem semmi bajom e téren, tehát a belső javulást csak hossszú idő múlva fogom észrevenni.

De azért szeretlek, még ha majd mindenben más is a véleményünk:)))

Nincs jelen

 

#36 2004-10-06 16:44

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Monik, Várjuk az eredményed a Protexin és a ProGastro összehasonlításában...Üdv, Zoli

 

#37 2004-10-14 16:06

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Petyó!

Én a Remicade-t már majd egy éve kapom. Na, jó, az utóbbi 8 hónapban kapom rendszeresen. Nekem, úgy érzem bevált, bár allergiás reakciók kezdenek kialakulni, de ezt is le tudjuk küzdeni az orvosokkal és a lényeg, hogy BEFOLYIK AZ UTOLSÓ CSEPPIG!:)) Tőlem is kérdezte a kezelőorvosom, hgoy mit érzek, és azt válaszoltam, ha két évig nem kell műteni, akkor tudom azt mondani rá, hgoy hatott. Még nagyon új. Én szinte az első perctől kaptam.

Majd kiderül!

Ezt a kérdést, úgy egy év múlva tedd fel, légy szíves:))

szia:Mancsa

Nincs jelen

 

#38 2004-10-16 14:33

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

itt egy jó cikk a probiotikumokról: http://www.nol.hu/cikk/331847/

Monik: itt azt írják, hogy a gyomron és vékonybélen keresztülmennek a hasznos törzsek.

Üdv,
    Zoli

 

#39 2004-10-21 12:58

Tom
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok !

Zöldtea fogyasztásához mit szültok? Azt szabad?

Más: én úgy hallottam, hogy a grapefruit valamelyik crohn-os gyógyszer hatását csökkenti... nem?

mennyire érdemes diétát tartani?

vagy mindent lehet enni? (kivéve, narancs és társai, paradicsomhély stb.)


köszi Tamás

 

#40 2004-10-21 13:02

Tom
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

mégvalami :

Szegeden tudja valaki, hogy hogy érdemes a Flavin7-et beszerezni?
A forgalmazó lehet akár a gyártó is?

mik a tapasztalatok?


köszi Tamás

 

#41 2004-10-21 18:43

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tom!

Én is szegedi vagyok.
A grapefruitot én majd minden télen iszom kipréselve és sztem ezért nem leszek influenzás és ezért bírom a tempót:))
A Flavint pedig patikában szoktam megvenni, gyártót, képviselőt még nem találtam.


Szia :Mancsa

Nincs jelen

 

#42 2004-11-06 10:49

bebe
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok!!
én csak azt szeretném +kédezni h nem tudjátok e hol lehet ilyen gyógyszert kapni:progastro825

 

#43 2004-11-08 09:35

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ProGastro825: nézd meg ugyanabban a topicban egy korábbi beírásom.

 

#44 2004-11-08 10:56

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

A dokim ma reggel említett valamilyen kísérletet, hogy esetleg azt ki lehetne próbálni. Klinikai serről van szó, amit nem próbáltak még colitisre, de kórházakban adják. Bővebben nem szólt róla, ti nem tudjátok mi lehet az? Nem arról a CDP-ről lehet szó? Tudtuk erről valamit bővebben?

Üdv,
    Zoli

 

#45 2004-11-08 19:15

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia bebe!

A gyógyszertárba azt kell mondani, hogy egy sima megrendelőn kell kérni, akár a Béres Egészségtártól, Phoenix Nagykertől, Pharmavittől, a táplálékkiegészítők köréből, mint porbiotikum.

Én felhívtam őket, mert még itt Szegeden is elég nehézkes a megszerzése.

Szia Mancsa

Nincs jelen

 

#46 2004-11-24 12:15

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Colitisem van és úgy tűnik, hogy az orvosok nagyon szeretik a Pentasa-t felírni, az én dokim biztos nagyon ragaszkodik hozzá. A Salofalk tablettának ugyanaz a hatóanyaga. Szerintetek miért preferálják a Pentasat? Milyen különbségek vannak köztük?

Üdv,
    Zoli

 

#47 2004-11-26 21:38

péter
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Nem értem a patikusokat. Mindegyik tudatlan a ProGastro ügyében. Aztán amikor megszereztem a két nagyker nevét (Phoenix Pharma Rt., Hungaropharma Rt.), ahonnan meg lehet rendelni, mindjárt ment minden. De miért nekem kellett ezt kinyomozni?
Egyébként egész jó weblapjuk indult (www.progastro.hu).
Azt is olvastam a net-en, hogy akik tartósan ezt használják, sokkal hosszabb nyugalmi időszakokra számíthatnak. Nem a tünetek azonnali változását kell várni.
Hát én (Crohn-os vagyok) szedem már hoszabb ideje, remélem meghozza az eredményt. Mindenesetre a hasmenés és a puffadás csökkent.

 

#48 2004-11-29 19:18

leila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zoli! Tudsz már erről a kíséletről valamit? Ha igen ne hallgasd el! :)

Nincs jelen

 

#49 2004-12-15 09:54

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Most olvastam angol nyelvű oldalakon az interneten a colazide nevű gyógyszerről. Tudtok erről valamit? 1997-ben született, 1998-ban 6 EU országban (pl. Ausztria) forgalmazták.

Üdv,
   Zoli

 

#50 2004-12-17 11:57

zoli703
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

egy másik topicban írta valaki, hogy halolaj kapszulát szed. Én meg tegnap egy cikkben ezt olvastam: "in one 2000 study, ulcerative colitis patients taking fish oil supplements experienced increased disease activity. Other studies have not reported such risks. Such studies are significant because fish oil contain omega-3 fatty acids, which are thought to have anti-inflammatory effects. Until more is known, patients should maintain a low-fat diet and eat fish in moderation."

Mit szóltok ehhez? Éppen most vettem egy dobozzal...

Üdv,
    Zoli

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB