#151 2005-02-08 08:21

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rolee,

bizony-bizony joga, relaxacio, agykontrol es trsai sokat segitenek a stressz megszunteteseben/enyhiteseben, csak meg kell talalnod a neked megfelelot!
monik

Nincs jelen

 

#152 2005-02-09 18:01

rolee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hello
én is gondoltam rá csak a tanfolyam nem egy olcsó mulatság a könyv meg nem az igazi/szerintem/na mindegy majd vmit probálok aztán lesz vhogy!ja és egy hülye megjegyzést még ha szabad ami nem kapcsolódik a tükrözéshez mióta van ez a betegség azóta másképp megyek be az illemhelyre másként tekintek rá mint azelött bocs de ez csak igy eszembe jutott!na majd még irok vmi okosat ha eszembe jut:addig is a legjobbakat és tudjátok mindig korai feladni :)

Nincs jelen

 

#153 2005-02-10 13:37

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Csilla,

Én az utóbbi napokban fedeztem fel magamnak, hogy ezen a fórumon van ám több topik is és jól el is olvastam néhányat. Talán már te is megtaláltad őket, de ha nem akkor kattints ennek az oldalnak a bal felső sarkában található "Tartalom" címszóra és akkor megjelenik a többi topik is: gyerekekről, gyógyszerekről, orvosokról... sok-sok hasznos információ.

Jobbulást a gyerkőcnek!

Beteg

Nincs jelen

 

#154 2005-02-14 12:46

eevHucBa
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Én 3 hetes colitises vagyok. Minden jó tanács jól jönne.Amióta szedem a salazopyrint,azóta semmi hasmenés.Sőt van olyan,hogy 3 napi nem is megyek vécére.Attól nagyon félek,hogy kilukad a bélrendszerem valahol,de gondolom akkor nem érezném jól magam.Valami okosság ez ügyben?
Puszilok mindenkit akik tagjai ennek e szupi társaságnak.

 

#155 2005-02-17 15:49

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

eevHucBa!

Félni nem kell ha nincs panasz, de az se jó ha nincs székleted! Zabkorpát ajánlott a dietetikus, próbáld ki, joghurba keverve nem is oylan rossz :)

Nincs jelen

 

#156 2005-02-17 16:18

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

eevHucBa: ahogy Suhi írta, vagy pedig zabpehely natúr joghurtba/kefirbe, az meg még fincsi is, SZERINTEM. :-)))) De az biztos, hogy élelmi rostban igen gazdag, úgyhogy remélhetőleg meghozza az eredményt. :-))))

Nincs jelen

 

#157 2005-02-18 11:36

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Suhi!

Okés,megpróbálom.Mindent bevállalok,még akkor is ha nem valami frankó ízzel rendelkezik.Lehetséges az,hogy a gyógyszertől vérzik a fogínyem? Annó nem volt jellemző.Most kaptam egy másik gyogyit,Salofalkot,de nem tetszenek a mellékhatásai.

Nincs jelen

 

#158 2005-02-18 11:41

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Adrika!

Köszike,megpróbálom.Figyuszka,hol tudnám módosítani a felhasználó nevemet?
Szeretnék egy mindenki számára egyszerűbbet.Nekem sokat használtak még gyógyszer szedése előtt az aloe termékek.Ha érdekelne segíthetek valamilyen módon.

Nincs jelen

 

#159 2005-02-18 13:25

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

eevHucBa: Rob megelőzött, hozzá irányítottalak volna én is ezzel a "problémával". Nekem semmi bajom nincs a Salofalk-tól, sőt ő az egyik legjobb barátom és még kúp formájában is használom. :-))))

Nincs jelen

 

#160 2005-02-18 13:45

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Robur!

Nagyszerű vagy,de ha neked tetszik akkor hagyom.De azért megmondhatnád,hogy mi tetszik benne.Gondolom Te nem véletlenül vagy Robur!:)
Jelenleg jól érzed magad? Nem tudsz véletlenül olyan helyet,ahol az ilyen betegséggel megáldott egyénkék talizhatnak? Szeretnék személyesen is kapcsolatot teremteni.Én Sz.fehérvári vagyok.

Nincs jelen

 

#161 2005-02-18 13:47

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Adrika!

Miért használod kúp formájában? Jobb hatást érsz el,vagy csak felírta a doki?
Tényleg;milyen esetben van rá szükség?

Nincs jelen

 

#162 2005-02-18 13:56

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

eevHucBa: szájon át tabletta formájában is szedem, meg a rossz végbelemre használom a Salofalk kúpot. A dokim soha nem ír fel csak úgy semmit. :-))))

Nincs jelen

 

#163 2005-02-18 15:38

Diamiau
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Eddig azt hittem, csak én vagyok olyan szerencsétlen, h "megkaptam" ezt a betegséget, de már látom, sokan vagyunk. 24 éves vagyok, nálam tavaly márciusban kezdődött a véres székelés, júniusban diagnosztizálták a proctitist, aztán szeptemberben már a colitist. 6 hétig voltam kórházban, a gyógyszerek mellett rengeteg infúziót is kaptam. 3 hónapja itthon vagyok, jelenleg Dipentumot, Imurant és vastablettát szedek. Medrolt 1 hónapja hagytam abba, azóta izületi gyull-om van az ujjaimban és a bokámban, bilirubin-szintem duplája a megengedettnek. Most vissza akarják állítani az orvosaim a szteroidot. Van erről is tapasztalata valakinek? Nektek nincs gond az izületekkel? Cseresznyét lehet enni emellett a betegség mellett? Én néha nagyon elkeseredek. Előre is köszönök minden segítséget és véleményt.

Nincs jelen

 

#164 2005-02-19 13:13

Andrisss
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia!

Sajnos a betegségtől is lehet izületi gyulladásod,és a szteroid még rátehet egy lapáttal.Én két éve szedem folyamatosan a szteroidot,hol többet hol kevesebbet:(
De az idén azért titkon remélem hogy egy darabig nem kell szedjem,bár most még kell szedni.
A cserkót meg hagyd most békén,jól mutat az a fán:))) Talán a passziv lesz a betegséged,akkor jól össze turmixolva ihatod vagy eheted.

 

#165 2005-02-21 10:40

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello,

boldogitson, hogy most ugy sincs cseresznye, nem? Max. uvegben.

Foginyverzes:

hat kerem C vitamin hiany!!!! Konnyen lehet ugyanis a Crohnosoknak sokkal tobbre van szukseguk, mint atlag emberkenek, es E vitaminbol is. Nekem is problema volt ez fel evig, de odaig fajult, hogy az ereim elpattantak. De a C vitamintol rengeteget javult a helyzet, az inyem mar nem verzik:) .

Monik

Nincs jelen

 

#166 2005-02-22 11:13

yamm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok!
26 éves budapesti lány vagyok.nálam 10éve fedezték fel a colitis ulcerosát. azóta többszor is kiújúlt. voltam egyszer 2 hétig kórházban is vele, mert anyni vért vesztettem, hogy a vérveszteségemet véradással tudták csak pótolni...szóval megjártam a poklot.
Mindenkinek aki ebben benne van üzenem, hoyg én 5éve vagyok már tünetmentes. szóval igenis lehet élni ezzel a kórral. salofalkot szedek, (500mg)amikor éppen eszembe jut.mert ugye ebbe is bele lehet csömörödni. én bevallom sosem diétáztam. a kórházban az egyik orvos azt mondta kell, a másikazt, hogy nem (magyar EÜ). mindent ezsek amit szeretnék, kerülöm a csípőst a savast. ennyi.
a tükrözésről annyit, hoghy életem legnagyobb fájdalma volt. nem akarok senkit elrettenteni.a kábitó injekció semmit nem hatott és ébren, tudatomban közben az anyukám után kiabáltam, annyira pokol volt.
én soha többé azt!
állitolag van most egy ún. 3 D-és ultrahang a bélnek, ami fájdalom mentes. érdemes utána érdeklődni.
tartsatok ki és..bocsi én csak öszinte voltam.

Nincs jelen

 

#167 2005-02-22 13:02

ani58
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Yamm!

Azt kell hogy mondjam nagyon szerencsés vagy ha a 10 év alatt 2 hetet voltál kórházban és annak ellenére, hogy nem szeded rendszeresen a gyógyszert tünetmentes vagy. Az igazi poklot még nem jártad meg és reméljük nem is fogod. Megmondom őszintén azért drukkoltam mikor még nem volt végleges diagnózis és utána néztem mi is az az IBD, hogy "csak" colitises legyen a lányom és ne crohnos, de sajna nekünk úgy néz ki mindenből a rosszabb jut.

 

#168 2005-02-23 10:24

yamm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

engem 5 éve tükröztek...szerintem a ludak tömése is iylen lehet...............................
embertelenség az egész...magyarország egy genyo hely ebből a szempontból.állatok ezek

Nincs jelen

 

#169 2005-02-23 10:26

yamm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ani!ne add fel...én vágom, hogy nekem szerencsém volt.azaz van..de én sem tudhatom meddig.egy biztos ez a betegség tényleg 90%ban pszichésen jön és romlik.amatőr tanács, de a kislány lelkét kéne nagyon kezelni, mert engem anno ez tett rendbe...és a normális evés....
szurkolok.és ne hagyjd őt kínozni.

Nincs jelen

 

#170 2005-02-23 11:15

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hi Yamm!

Én hallottam a kamerakapszuláról is.Állítólag ez a legegyszerűbb formája a bélrendszer tökéletes kivizsgálásához.Csak egy a bibi,hogy kb. 150.000.-ft-ocskába kerül.Hát igen ez Mo. és ez a magyar eü.Hozzáfűzném,hogy én is jól vagyok jelenleg,bár nálam 1 hónapja fedezték fel a colitist,ahogy elkezdtem szedni a gyógyszert,máris jobban lettem.Talán egyedül a csípős ételekre morog,de hasmenés akkor sincs.Ettől függetlenül nagyon félek a kivezetéstől.Az lenne nekem a halál.Bízom a legjobbakban.Ezt kívánom mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#171 2005-02-23 22:20

liza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Én új vagyok itt és sokakkal ellentétben nekem nincs rossz tapasztalatom a tükrözéssel kapcsolatban.Én is kaptam vénásan kábító injekciót,amitől magamnál voltam,de olyan volt,mintha nem is velem csinálnák az egészet.Engem a sote1 belklinikán kezelnek.Jelenleg salofalk500-ast szedek,meg néha medrolt,ami elég jónak bizonyul.Aki eddik félt a tükrözéstől,annak csak azt tudom mondani,hogy bátorság és meg kell találni a megfelelő kezelőorvost.Nekem hála istennek sikerült megtalálnom az ország legrendesebb orvosát.amúgy 28 éves nő vagyok

Nincs jelen

 

#172 2005-02-24 08:37

zoli703
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Liza, elárulod (e-mailben is jó), hogy ki az orvosod?

Üdv,
   Zoli

 

#173 2005-02-24 11:31

KoaLa
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Új vagyok itt, csak most találtam ide!
Nekem '99 márciusában (33 éves koromban) diagnosztizálták a colitis ulcerosát. 3 hónappal előtte szoktam le a dohányzásról! Akkor nagyon lefogytam és napi 3-4 véres székletem volt. Először tükröztek, majd jött az endoscopia! Már a tükrözést is nagyon megalázónak éreztem, de az edoszkóp maga volt a pokol! Érzéstelenítés nélkül, mintavételezéssel. Akkor voltam egészségileg a mélyponton. Utána valahogy hazabotorkáltam (Nem utaltak kórházba, pedig én azt hittem ott fognak). Három hónapig voltam betegállományban, ahol a Salazopyrin + Salofalk clisma (bocs, most nem tudom megnézni, hogy hogy írják) nagyjából rendbetett. Eleinte nagyon pesszimista voltam, úgy éreztem, hogy néhány hónapom lehet hátra. Ezalatt a fizikai állapotom sem javult. Aztán egyszer csak valahogy megelégeltem ezt az állapotot és dacból, elszántan gyógyulni akartam! És ez valahogy beindította a gyógyulási folyamatot! Lassanként erőre kaptam, visszamentem dolgozni is, a vérképem, ami kezdetben katasztrófális volt, teljesen rendbejött! Azóta visszahíztam, sőt sajnos + 10-15 kilót is felszedtem. Szinte mindent ehetek, a hasmenésem nagyon hamar elmúlt. Nem eszek erős, csípős, borsos ételeket (amit sajnálok, mert azelőtt szerettem), nem ihatok tejet sem, mert észrevettem, hogy tejivás után görcsöl a hasam (más tejtermékektől nem). A Salofalk elmaradt, a Salazopyrinből is általában 3*1-et szedtem. Néha voltak kisebb fellobbanások, de akkor megemeltem 3*2 -re és egy héten belül visszaállhattam. Közben egyszer volt még egy endoscopiám -ismét nagyon kellemetlen volt - akkor szinte teljesen jónak találták a beleimet.
Néha - influenza szerű megbetegedés miatt - felírtak antibiotikumot. Na az általában nem tett jót a beleimnek, bár volt, amelyik meg használt! Sajnos nem jegyeztem meg a nevét.
Most, amióta új betegtájékoztató papír van a Salazopyrin dobozában (Nov. vége, Dec. eleje) megint egy fellángolási szaksz jött el! Már 4*2 szemnél tartok, és nem nagyon használ. Azt hiszem, vissza kell mennem a gasztroenterológiára!
Nem súlyosak a tünetek (nincs hasmenés) csak időnként néhány csepp vér utána, meg kissé kellemetlen érzés.
Nem lehet, hogy más gyárja a gyógyszert, esetleg gyártási hiba miatt kevesebb benne a hatóanyag? Ugyan az a doboz, ugyanolyan a tabletta, csak a betegtájékoztató más.
Egyébként nekem is X-prepp -et kellett bevennem endoszkópia előtt egy nappal és utána már csak vizet - teát volt szabad inni és a beavatkozás előtt még kaptam néhány beöntést. Az X-prepp ízével, hatásával nem volt semmi problémám.

Üdv Nektek!

 

#174 2005-02-26 20:15

István64
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Nagyon új olvasója vagyok ennek a lapnak de viszont 14 éve CROMOS?-COLITISES vagyok. Elejével kezdem a tünetek megegyeznek a többi hozzászólóéval. Ha hasmenésem van akkor 15-20szor is el kell mennem naponta és olyan mint az eperlekvár és sokszor a wc. helyet a gatyámban landol. Míg egy kis adag ki nem jön belőlem a belem ki akar szakadni. Általában évenként feltöltenek 3 zacskó vérrel, de a szervezetemben a vas 0,8-2,2-ig a hgb pedig 85-110 között mozog. Nekem Medrolt(szteroid) javasolt a doki és 250 mg-al kezdem az infúziós kúrát ha kórházba kerülök. Ezt folyamatosan csökkentik amíg el nem áll a vérzésem. Salazopyrint szedhetnék marék szám akkor sem használna. A Medrol az izületeimnek nem tesz jót. ugyanis már ráment a térdeimre és a csípőmre. Plusz hatásként tályogjaim, sipolyom lett a végbelem nyílásánál. A látásom természetesen a Medrolnak köszönhetően romlik.  Már addig jutottam, hogy 40 évesen le vagyok százalékolva. A diétát  amennyire tudom tartom. Az év 90 %-ban beteg vagyok. Vénásan kapok vaspótló injekciót: Ferlecitet , de a vénáim már totálra vannak. Ha valaki tud  vagy ismer valami jól bevált gyógyszert akkor az írja meg. A doki azt mondta , hogy ezzel együtt kell élnem. De így ???
                                                                     
                                                                         üdvözlettel:István

 

#175 2005-02-26 20:27

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves István64!

Az ilyen orvost el kellene hajtani zsigerből. Valószínüleg, sőt biztos vérzel belül és ezért alacsony állandóan a vas szinted a pótlás ellenében is. Ez hülyeség, hogy ezzel együtt kell élni. A betegséggel megtanulhatsz együtt élni, de az ilyen rossz állapottal nem kell és ne is hagyd magad! Ha van rá lehetőséged, keress másik orvost, mert több szem, többet lát.
Az hogy le vagy százalékolva még nem a világ vége:) én is pedig még csak 29 vagyok :) ha jobban leszel és találsz egy kis részmunkaidőt, még jól is jön az a kis nyögdíj. Most Crohnos vagy colitises vagy , vagy senki nem tudja pontosan?

Szia!

Nincs jelen

 

#176 2005-02-27 16:22

István64
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Mancsa!
Voltam már egy Prof.nál is igaz kb 8 évvel ezelőtt az kimondottan ilyen betegekkel foglalkozott. Mint minden más orvos ő sem csinált a tükrözésen kívül semmit, de ezt előszeretettel csinálja mindegyik. Én eddig csak Salazopyrint, Medrolt szedtem, mostanában elég sok fajta gyógyszerről olvastam. Ez is talán pofára megy mert még nem írtak fel mást? Hol keressek orvost tán más megyében, és kit.(zalai). Egyik zárómon colitises a másikon chromos vagyok de általában a chromos után tesznek kérdőjelet

Üdv.:István64

 

#177 2005-02-28 08:12

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Istvan!

Tobben voltunk mar ilyen helyzetben, mint Te de talpra birtak bennunket allitani, lehet, hogy az elso gyogyszer kombinacio nem hasznalt, akkor a masodik, vagy harmadik azert nemi javulast hozott. Ne veszitsd el a remenyt, hanem keress egy uj dokit tenyleg, ahogy a tobbiek mondtak azonnal.
Ilyen allapotban nem csoda, ha a Salazoporon nem segit, szteroid meg nem szedheto folyamataosan, szoval mas medicinara is szukseg van, mint vmi immunrendszer csokkento gyogyszerre, ill. a sipolyokra infliximab  a ma ismert legjobb kezeles, de szerencses esetben, mar akar klion, ciprobay, vagy tarivid is hatasos lehet.
Ha egy uj orvoshoz mesz, O mindenkepp kivsncsi lesz arra, hogy aktulaisan milyen allaoptban van a beled, es erre fel kell keszulnod lelkileg, hogy valamilyen altala megitelt modszerrel megvizsgal, lehet az CT, MRI nem foltetelen tukrozes. De gondolj arra, hogy ez szukseges rossz ahhoz, hogy mihamarabb a megfelelo terapiat ajanljon neked.
Az hogy professzornal voltal es nem tudta mivel all szemben, hat sajnos van ilyen, biztos a papaja jol helyezkedett. Sajnos en mar annyival talakoztam a betegsegeim soran, hogy ket kezemen kellene megszamlalnom:(.
Kitartas es valats gyorsan orvost, ha kell akar masik megyeben is utazz el!
monik

Nincs jelen

 

#178 2005-03-01 21:02

rolee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hello
már többeknél is olvastam hogy a medrol szteroid??nem tudom de ez a szó hogy szteroid számomra nem valami szép csengésü szó!!én is szedek 8mg naponta ez sok, vagy ártalmas, vagy most ez, hogy is van mert az izületeimre (főleg boka) az utóbbi időbe tényleg ráment (ha ettől van)!kössz elöre is
                   
                                                                               "mindig korai feladni"

Nincs jelen

 

#179 2005-03-02 08:44

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Rolee!

Jah, hat tenyleg nem az, mellekvesekereg hormon, IGEN. Sajnos. 8 mg relativ, egy asztmas szed puff-ba 100-400 mikrog-ot, 20-adat, mint Te, egy szklorizosos, vagy lupus-os lokesterapiaba 300-500mg-ot kap 40*eset, mint Te. Na akkor ez sok vagy keves?
Akut gyulladasban nekunk adnak alt. 125 mg-ot intravenasan akar 1-2 hetig, ehhez merten keves, de evekig szedni sok.
Igen az izulet a szem es a mellekvese kikeszulhet tole, valamit-valamiert. Erre szoktak volt mondani a haszon kockazat merlegelest. Ha az allapotod ugy kivanja akkor kell szedni, errol mar beszeltunk egy hete a Mancsaekkal.
Kitarttas, vagy doki valtas!
monik

Nincs jelen

 

#180 2005-03-06 12:27

pötyi
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én úgy tudom, hogy a mézben hangyasav van. Ami nekünk CU-oknak NAGYON ÁRTALMAS! Amíg nem győződöm meg erről én magam, a helyedben nem ennék mézet!
Jóbulást!

 

#181 2005-03-08 09:20

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halihó!

KoaLa, nem hinném, hogy a Salazopyrin változott volna. Az évek során persze változott (kb. 20 évre tekintek vissza), a barna üveget felváltotta a műanyag csomagolás, kerek helyett a könnyebben lenyelhető hosszúkás formájú lett és bevonatot is kapott, de a hatóanyaga maradt a sulfasalazine.

Inkább az lehet, hogy az egyébként egyénileg bevált gyógyszer az aktuális fellobanás mértékétől függően bizonyulhat hatékonynak vagy kevésbbé hatékonynak is. Saját magam tapasztalata alapján a Salazopyrin elég lehet egy kezdődő belobbanás elcsípésére, ha emellett sikerül a lelki tényezőt is helyrepakolni, az időjárás is a kezemre játszik és az étrenddel sem kószálok el. Ha mégsem sikerül visszafogni a lobbanást, akkor már kevés a salazopyrin önmagában. A megoldást magad is mondtad:

"Azt hiszem, vissza kell mennem a gasztroenterológiára!"

Nincs jelen

 

#182 2005-03-09 18:29

zsakai
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nekem holnap lesz, és jól elijesztettetek, lehet, hogy ki is hagyom

 

#183 2005-03-09 18:32

kabócza
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Liza Írd meg nekem légyszíves a dokid címét emailben
köszi

 

#184 2005-03-09 22:09

liza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

kabócza!
Küldtem mailt!

Nincs jelen

 

#185 2005-03-10 13:24

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Én hétfőn voltam tükrözésen, ez volt a második alkalom. Most kértem kábítást, így nem éreztem semmit. Sőt, pár eseményre vissza sem tudok emlékezni.
Egy korábbi fórumban ajánlottátok az X-prep-et, a keserűsót az első tükrözésnél alig tudtam meginni. Viszont ennek kimondottan jó íze volt.
Mindenkit csak bátorítani tudok, aki ezután megy tükrözésre: egyáltalán nem fájdalmas.

Nincs jelen

 

#186 2005-03-10 17:27

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én speciel az X-prep-től egész éjjel görcsöltem, de nagyon. Nekem a keserűsó jobban bevált. Lehet, hogy allergiás vagyok a növényi hashajtókra?

Nincs jelen

 

#187 2005-03-11 07:51

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

nekem meg még mindig kevés volt a hashajtó, amit adtak... Azt mondták legközelebb dupla adagot kérjek...

Nincs jelen

 

#188 2005-03-14 12:49

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello!
Tulajdonkéépen én is két adag X-prep-et ittam meg, én is görcsöltem.
Sőt, volt egy olyan pont, amikor majdenm kollabáltam (elájultam). gyorsan kiabáltam anyukámnak, szerencsére épp a WC-n ültem. Akkor azt mondtam, hogy soha többet...

Nincs jelen

 

#189 2005-03-16 09:27

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,

szukulet eseten veszelyes lehet az X-prep. Eppen ezert szoktak ajanlani, hogy pici adagokban igyak es kozte varjanak egy fel orat.

monik
UI: en meg mindig azt mondom vmi mas izesitessel is arulhatnak:), igazan megfogadhatna mar a gyarto a tanacsom, mert amikor en megiszom inkabb folulrol akar kijonni:(.

Nincs jelen

 

#190 2005-03-16 17:51

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Persze a betegtájékozatóban azt írják egyszerre kell meginni.!

Nincs jelen

 

#191 2005-03-31 17:47

Tia
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy tudnátok-e nekem segíteni? Egyik ismerősöm azt mondta itt a fórumban talált valami TSU nevezetű gyógyszert amivel állítólag meg lehet gyógyítani a colitist. A gyógyszert azonban Németországból kell megrendelin. Ha valaki tudja miről van szó kérem értesítsen!
Előre is köszönöm!

 

#192 2005-03-31 17:58

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tia: TSO: olvasd el az "Ostorgilisztával az IBD ellen" című topikunkat. Találsz pro-t és kontrát ebben a témában. Ha igazán érdekel, Czipfelné-t keresd meg...

Nincs jelen

 

#193 2005-03-31 17:59

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Tia,

- Nem TSU, hanem TSO
- Nem gyógyítja meg a colitist. Csak kezelni lehet vele, azt is folyamatos szedés mellett.

Minden továbbit itt talász:
http://crohn-colitis.hu/html/p8_20040509.php

Illetve a fórumban:
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=35

Nincs jelen

 

#194 2005-03-31 18:04

Tia
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Jajjjjj srácok nagyon-nagyon köszönöm a segítséget igazán kedvesek vagytok!!!!!
Ezer hálám mégegyszer!!!

 

#195 2005-04-03 14:48

Béres Béla
Tag

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szevasztok mindenki(net)!

VASTAGBÉLTÜKRÖZÉS:
http://www.hazipatika.com/services/exam … 7-2A1FDC24
Itt a teljes orvosi vizsgálat menete részletesen le van írva.
Ez tényleg így is történik.

üdvözlettel kívánok jóegészséget.

 

#196 2005-04-28 13:37

Krisztina55
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia én 15 éve vagyok colitis ulcerozás. A flavin 7-et kb két hónapja szedem és csökkent a gyülladásom és a polipjaim mérete is csökkent és nem nöttek tovább.

Nincs jelen

 

#197 2005-04-28 16:42

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Krisztina55!


A 15 év alatt történt veled valami komoly beavatkozás?
Nem tudom az el?életed azért érdekl?döm.Kíváncsi lennék,
hogy meg lehet-e úszni ezt a betegséget m?tétek nélkül.
Nálam decemberben derült ki,akkor is alakulhatott ki.Azóta
rendben vagyok a 2*2 salazopyrinnel.Te mit mondasz?

Nincs jelen

 

#198 2005-04-28 18:29

Krisztina55
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia eevHucBa!

Még nem történt semmi féle m?tét idáig, de ez nem mindenkire jellemz?,hogy nem m?tik meg ezt az orvosok döntik el, hogy az ember milyen állapotban van.
Nekem 15 éve észlelték ezt a beteséget az els? gyermekemmel voltam terhes elég veszélyes lefolyású volt, de utánna helyrejöttem és hat évig szinte teljesen tünetmentes voltam, de sajnos már négy éve újból aktív és kicsit szünetel aztán újból indul. Nekem azt mondta az orvosom, hogy tiz év után válik ez a betegség kritikussá ezen azt értette mivel nekem sok polipom van ezért bármikor rákosodhat, ezért vesznek félévente szövettant és igy ellenörzik az állapotomat, de szerencsére még mindig sikerült a mütétet elkerülnöm mert az csak a legutolsó dolog amig gyógyszerrel rendben tudnak tartani addig nem m?tenek. Az ember immunrendszere a vastagbélben van . Én Salofalkot és imuránt szedek de ha szükséges akkor medrolt kapok.
Engem Debrecenbe kezelnek mert sajnos Nyíregyházán nem igazán sokat foglalkoztak a betegségemmel, de ha van egy jó orvosod akkor és odafigyel rád akkor sok esélyed van a tünetmentes állapotra és a m?tét elkerülésére, de ez az állapotodtól függ. Sok szerencsét.

Nincs jelen

 

#199 2005-04-29 14:07

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Krisztina55!

Köszönöm válaszod,szeretném ha én is ilyen "szerencsés" lennék mint Te.Bízom benne,hogy én is még kihúzom egy darabig,csak szerintem egy id? után elkerülhetetlen a m?tét.A polipok is ebb?l kifolyólag vannak nálad? Félek attól is,hogy mi lesz akkor ha terhesség alatt bukkan fel újra?? Még nincs gyermekem,de nagyon szeretnék.Ez a betegség kicsit visszahúz...

Nincs jelen

 

#200 2005-04-29 17:15

Krisztina55
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia eevHucBa!

Nekem két gyermekem van az els? 14 éves a második 11 éves az els? gyerekkel amikor terhes lettem akkor der?lt ki, hogy mi is a bajom pontosan a másodikat simán kihordtam. Nem minden ulcerosás lesz polipos és fekéjes. A gyerekválalásról még annyit, hogy az els? gyerek után azt mondták, hogy nem lehet több gyerekem és mégis siker?lt s?t könnyebb volt mint az els? kihordása, de már több tényleg nem lehet. Én 36 éves vagyok és elég jól megtanúltan kezelni az életemet vannak  elég rossz id?szakok, de mindig siker?l talpra állni nem szabad az embernek mindig a betegségével foglalkozni el kell fogadni, hogy létez? dolog és ha tudsz legyél mindig mosolygós és jókedv? ez sokat segít.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB