#101 2005-02-10 09:14

zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Mi a véleményetek a propoliszról?Az ismertetője,amit kaptam ugyanis azt írja,hogy vastagbélgyulladésra is kiváló.Napi 3x30 cseppet kell citromos teával bevenni.Van valakinek pozitív tapasztatalata ezzel kapcsolatban,érdemes kipróbálni?

Nincs jelen

 

#102 2005-02-10 12:24

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A héten voltam kontrollvizsgálaton a kórházban és a dokimmal többek között beszélgettünk a tejről is, hogy mennyire hiányzik. Meg elmeséltem a találkozásomat azzal a bizonyos tejszínhabos almáspitével, amit már néhányan itt ismernek. :-)))) Mondta, hogy felír egy rágótablettát, ennek kiküszöbölésére, de igen drága. A nevét nem tudom, de ez egy olyan tabletta, amit, ha elrág az ember, utána megihat 2 dl tejet minden "következmény" nélkül. Egyelőre csak megkérdeztem a gyógyszertárban az árát  és hát valóban húzós (legalábbis nekem): 3.200 forint. Viszont 50 db tabletta van állítólag benne és az elég sokáig is kitarthat, ha mondjuk csak minden másnap kívánok meg egy kis tejecskét. :-))))

Kérdés: van valakinek tapasztalata ilyen rágótablettával kapcsolatban? Igazán az érdekelne, hogy tényleg jó-e, nem csak az ablakon dobnék ki ennyi pénzt...

Nincs jelen

 

#103 2005-02-10 13:44

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Lactase tabletta a neve, árából itélve, az én bébimnek a gasztrodoki 90%-os támogatással írta fel, de a lányom sajna - még - zsenge kora miatt nem tudott véleméynt mondani. Maga a laktáz enzim van benne, ami segít a tejcukor lebontásában, hogy ne legyél szeles meg hasmenéses. Nekünk van még itthon két teljes dobozzal, nem tudom jó-e még. De ha nincs felbontva,akkor még jó, nem?

Nincs jelen

 

#104 2005-02-11 17:59

Wolf
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Tud valaki valamit a BONOLACT-ról?

van e tapasztalat, vagy esetleg az áráról vmi info...

köszi

 

#105 2005-02-11 19:38

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Adrika!

Gondolj csak a kisbabákra!
Ők nem isszák, hanem eszik a tejet!
Ha te is ezzel próbálkozol, tehát kellő ideig hagyod, h a "szádban tartózkodjon" a tej, és az emésztési folyamat beinduljon, akkor kevésbé okoz problémát.
Én is ezzel a módszerrel szoktam a tejvágyam csillapítani. Ilyenkor valami kekszet vagy kalácsot harapdálok a tejhez, és azzal együtt alaposan "megrágom" a tejet. Utána azért nem sokkal el kell menni wc-re (mint minden étkezés után), de nem lesz kétnapos hasmenésem egy pohár tejtől...
Próbáld ki, hátha neked is használ ez a módszer! Ez lenne a legolcsóbb!

Nincs jelen

 

#106 2005-02-11 19:49

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cápamama!
Te vagy az olcsó orvosságok és megoldások bölcs(N)ője!

De komolyan! Nagyon szeretem a tanácsaid, olyan tiszták és józanok :)

Nincs jelen

 

#107 2005-02-11 19:58

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi Suhi!

Ez nagyon jól esett!

Nincs jelen

 

#108 2005-02-11 21:53

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia !

http://www.bonolact.hu/czk/id~3~lang~hu~doc.html

Itt +talalsz sok_mindent.

Nincs jelen

 

#109 2005-02-12 11:04

Wolf
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi szépen az infot, ezt én is megtaláltam, de igazándiból az érdekelt volna, hogy használta e már valaki, vagy hallott e már róla valaki bármi konkrétumot...

pl: használ e, érdemes e próbálgatni , ilyesmi..ja! és nem uolsó sorban az árfekvése....

de azért köszi szépen!

Üdv: Wolf

 

#110 2005-02-13 09:01

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én a protexinhez hasonló árban láttam.

Nincs jelen

 

#111 2005-02-16 22:46

.Rita.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szió, wolf nevében kérdezem: és a protexin mennyibe kerül? sajnos annak az árát sem tudjuk...amúgy tényleg senki nem ismeri ezt a terméket??

Nincs jelen

 

#112 2005-02-17 00:05

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia !

Protexin

Szoval itt +talalod.
Ez, ha jol olvastam egy szegedi forgalmazo es van pesti irodajuk is.
Postan is megkuldik a forgalmazott termekeiket.

Szerkesztette: aiolosz (2005-02-17 00:08)

Nincs jelen

 

#113 2005-02-17 08:02

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok
Én szedem a Protexint, most csinálom a második kúrát. Egy dobozzal szedek be, az 1 hónapig tart.
Ellentétben a linken található leírással, a dobozon az van, hogy naponta 1X - valamelyik főétkezés után - 2 kapszula. Én is így szedem.
Gyógyszertárban vettem, 3400 Ft körül volt az ára. Szokott lenni DM-ben és Rossmannban is, de ott sokkal drágább, és nem mindig lehet kapni.
Azért kezdtem szedni, mert eléggé puffadtam, és a dokim azt mondta, hogy valszeg  megzavarodott kicsit a bélflórám, és vagy antibiotikumot szedek (hogy a "rosszakat" kiírtsuk), vagy probiotikumot (hogy a "jókat" erősítsük). :) Persze, az utóbbit választottam.
A lényeg, hogy jót tett.
Lehet, hogy nem voltam túl tudományos, bocsi :)

Nincs jelen

 

#114 2005-02-17 09:41

ani58
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogyha valaki tablettában szedett Kliont az mit tapasztalt,  fokozhatja-e a vérzést. A lányomnak eddig még mindig infúzióban adták, most kapott először Kliont tablettában, de úgy látom meg is hajtja (másfél órával a bevétele után mennie kell a WC-re) és a vérzést se csillapítja, inkább mintha erősítené. A gasztrodoki azt mondta erre, hogy 10 napos a Klion kúra várjunk még más plussz gyógymód alkalmazásával. Hétfőtől szedjük akkor képzeljétek 11-es volt a vasa, a crp-je is 8 alatt volt, csak a vérsüllyedése volt magas (40), csak hát péntek óta vér van a székletében és most hiába emeltem meg a pentasa adagját nem akart elmúlni, ezért voltunk hétfőn gasztrodokinál.

 

#115 2005-02-27 10:15

ritka
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Bonolact 3400,-Ft- ba kerül és létezik Junior por alapu változata is.Onnan tudom, hogy a kislányomnak 1.5 hónapon belül 4 antibiotikumot kapott ezért ajánlották ezt aloevera géllel együtt éhgyomorra bevenni. A sok antibiotikum kinyírta a természetes bélflórát, így hiába szedjük a vitaminokat ha azok nem tudnak eljutni a megfelelő helyre/a rosz bélbacik kinyírják őket

 

#116 2005-02-28 17:18

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekünk Normaflore-t is ajánlottak, ez ampullás, havi adagja kb. 2000 forint. Most Bifolacot kap a lányom, de én nem látok semmilyen különbséget közöttük, csak árban. A Normaflore-t inkább gyerekeknek ajánlják, állítólag antibiotikum-rezisztens bélb acik vannak benne.

Nincs jelen

 

#117 2005-03-01 09:12

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekünk is Normaflore-t ajánlott a gasztrodokink, de abban csak egy fajta baci van, a progastrot is szedjük mellette, úgyhogy nagyon el vagyunk látva bacikkal.

Nincs jelen

 

#118 2005-03-01 14:33

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Állítólag a Normaflore azért jobb, mert a benne lévő baci antibiotikum-rezsisztens, szóval antibotikummal együtt is lehet szedni (rákérdeztem a dokinknál), míg pl. a Protexinnél ez nem ajánlott. Moniktól szeretném kérdezni, ha erre jár, hogy mi a jobb probiotikum, amiben többféle törzs van, vagy amiben egyféle? Mert azok a gyártók, akik csak egy-két törzset tesznek a termékükbe, esküszenk rá, hogy az azért jobb, mert a kevesebb bacitörzs kölcsönhatása a bélflórára könnyebben előrelátható.

Szerkesztette: hcsillacska (2005-03-01 14:40)

Nincs jelen

 

#119 2005-03-03 08:18

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Nekem éppen doki ajánlotta 1 évvel ezelőtt, hogy a Protexin-t szedjem antibiotikumos kezelés alatt. Tudja valaki, hogy miért nem lehet a Protexint és a ProGastro-t szedni antibiotikum mellett? Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#120 2005-03-03 16:12

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szóval akkor végülis lehet szedni, csak nincs sok értelme. Akkor is elpusztulnak, ha különböző időpontban szeded őket? Dehát a saját bélflóra sem pusztul ki teljesen, akár a Protexintől is maradhat valami benn, nem? Nem értek hozzá, csak furcsának tartom, hogy az orvosok ebben sem értenek egyet. Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#121 2005-03-03 18:19

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ja, a gyártó oldalán én is kerestem! Legalább megerősítettél, hogy valahogy ez más, mint a protexin. Igaz, ma vettem kb. másfél hónapra valót a bébinek. Most még csak napi egy ampulla az adagja, de egyéves kortól kettő, szóval akkor ez drágább lesz egy kicsit, mit a protexin. próbáltuk a Bonolactot is, de azt ki kell bontani a kapszulából, ami megvédi a gyomorsavtól. Ezek szerint visszatérünk a protexinhez.

Nincs jelen

 

#122 2005-03-04 14:25

Tina
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tud-e valaki segíteni sürgösen hogy lehet beszerezni TSO
nem igat hogy az IBD betegség nem gyógyitható végleges gyógyulást csak
ez a TSO hoz de ez 100%-os csak nem tudom hogy hol szerezhető be
a gyártó cég Ovamed GMBH segítsetek!

 

#123 2005-03-05 16:12

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Monik, a progastro bébinek is adható? Én arra gondoltam, hogy a felnőtt-protexinemet osztom meg vele, ha a doki is áldását adja rá. A bébi-protexinből egyéves kor után napi egy tasakot kell adni, ami havonta kb. hétezer péz. Van gyerek-protexin is, de az négyéves kortól adható.

Nincs jelen

 

#124 2005-03-08 21:02

Zsanna
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Van egy doboz Entocortom, ha valakinek kell szívesen odaadom, mert már nincs szükségem rá.
Budapesti vagyok.

 

#125 2005-03-09 13:56

Tripiskáné Polenyik Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Ha valaki érdekelne, mert nekem NAGYON jól bevált arra, hogy a végtermék nem olyan laza, inkább formált, de könnyen meg lehet tőle szabadulni.
Szóval: lósoskamag, pásztortáska, tölgyfakéreg 1:1:1 arányú 10 perces főzet, 1 l-hez, kb. 3 ek. szükséges.
Ja és én minden reggel éhgyomorra búzafüzet iszom.
Jóbbulást mindenkinek, szertettel: Tünde

Nincs jelen

 

#126 2005-03-10 13:28

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello!

Majdnem hanyattvágódtam a patikában, amikor kifizettem a Pentasa tablettát, kúpot, és Entocort-ot: kb.6.500 Ft. Durván egy havi adagok, és fél évig kell szednem (?). Eddig a Salazopirint szedtem, már nem nagyon hatott és a doki ezeket írta fel. Beléptem azoknak a táborába, akik gyógyszerre többet költenek, mint kajára.

Nincs jelen

 

#127 2005-03-11 12:47

shadow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nálam a gyógyszeradagom az elején nem állt meg 10.000- nél havonta... azóta csökkent, így most örülök, mert 4.000- ből kijön. És persze jönnek hozzá a "kiegészítők", ahogy monik mondja, ProGastro: havi 5.000, gyógyteák: havi 3.000 körül és a diétás, kímélő kajáim... ha mindent összeszámolok, nem valami olcsó:(

Szerkesztette: shadow (2005-03-11 12:47)

Nincs jelen

 

#128 2005-03-11 15:50

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Már korábban is meg akartam nektek írni, hogy az MCCBE rendezvények előtt 3700Ft-os nagyker áron lehet venni ProGastro-t.
Üdv,
   Grünfeld

Nincs jelen

 

#129 2005-03-11 15:55

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mikor és hol vannak ilyen rendezvények?

Nincs jelen

 

#130 2005-03-11 16:09

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Én arra is kiváncsi lennék,hogy ha valakit más betegség is elkap pl.most itt az infulenza időszak.,hogy milyen gyógyszereket nem lehet szedni ezzel a betegséggel (Colitis).mert már volt rá példa,hogy a háziorvos felitr olyan gyógyszert amit nemigazán lehetett volna,pidig tudta mi a betegségem.nem tudja valaki, nincs ilyen gyógyszerlista amin mondjuk a tiltott gyógyszerek vannak?

Szerkesztette: Norc (2005-03-11 16:19)

Nincs jelen

 

#131 2005-03-11 16:22

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Minden hónap utolsó hétfője, 17:00-kor kezdődik Erzsébet-kórház. Részletek: www.extra.hu/mccbe

Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#132 2005-03-11 23:44

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Rég jártam erre remélem jól vagytok...

Nincs jelen

 

#133 2005-03-13 10:37

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

moniknak igaza van, ilyen messze nem éri meg elmenni progastroért. Szegediek figyelmébe: tegnap voltam Szegeden a Kabay patikában (Tisza Lajos krt.-Honvéd tér sarka), és azt mondták, ott mindig van progastro (legalábbis ha elfogy rendelnek),ára 4700 péz! Én ha beteg vagyok, akkor is a gasztrodokimhoz megyek, nem érdekel, hogy rázza a lábát. Az utóbbi egy évben nagyon megjártam az ügyeletes orvosok balfék gyógyszereit. Pl. szoptatás alatt gyomorrontást kaptam, és a doki felírt olyan antibiotikumot, amivel a gyerekorvos szerint nem lehet szoptatni. Karácsonykor megfáztam, ugynez az ügyeletes doki ismét antibiotikumot írt fel, pedig  lázas nem voltam, szövődményeim nem voltak.

Nincs jelen

 

#134 2005-03-13 11:01

Jadam
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Az én dokim szerint megfázáskor ill. influenza esetén nem szedhető ill. árt a bél nyálkahártyájának a Coldrex és társai.
Plusz a non-steroid gyulladásgátlók károsak még (ezt is a dokim mondta).

üdv:
Judit

 

#135 2005-03-13 13:16

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Hcsillacska, Szegediek!

Van egy jó hírem. A Pro-Gastro cég képviselője, bizományba ad majd egy doboz Pro-Gastrot és így lehetőségünk lesz nagyker áron vásárolni, mint a pesti egyesület tagjainak.

Ha pontos infokat tudok, akkor közzéteszem.

Sziasztok!

Nincs jelen

 

#136 2005-03-13 17:06

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Ismeri valaki a Oxytarm-ot?
Ezt írja az ismertetője:
Rohanó életünk, az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód a fejlett országok lakosainak körében egyre több és egyre súlyosabb egészségi problémát okoz. Különösen sokan szenvednek emésztőrendszeri betegségekben. A székrekedés szinte általános probléma, de gyakran előfordul a hasmenés, a felfúvódás, a belek gázosodása, az aranyér, az ekcéma, a reumatikus betegségek, a különböző bélgyulladások, a Candida és persze a számtalan allergiás panasz. Testünk immunrendszerének 80%-a a vastagbélben található. A vastagbélben viszont, az említett életmódbeli okok miatt nagyon sok salakanyag, méreganyag és egyéb nem odavaló melléktermék halmozódik fel. Ennek következtében nem csoda, ha a vastagbél nem tudja ellátni alapvető funkcióit és ez az állapot számos tünetet és betegséget okozhat.

Ezért nyilvánvaló, hogy a vastagbél tisztasága elsőrendű fontosságú a szervezet számára. Itt találhatók egyébként a rendkívül fontos és hasznos laktobacilusok, amelyek a nem kívánt gombákat pusztítják el. Ha a vastagbél nem elég tiszta, akkor ezek a baktériumok nem tudják leküzdeni az olyan gombák elszaporodását, mint például a már szinte népbetegségnek számító Candida.

Egyértelmű az is, hogy bármilyen fogyókúra vagy súlycsökkentő étrend hatástalan mindaddig, amíg vissza nem állítjuk a vastagbél tisztaságát.

Összefoglalva, tiszta vastagbél nélkül nem beszélhetünk igazi egészségről.

Az Oxytarm egy olyan hatásos megoldást kínál, amely teljesen újszerű megközelítése a vastagbél tisztításának. A hagyományos megoldások különböző rostos anyagok segítségével próbálták megtisztítani a vastagbelet, valahogy úgy, mint ahogy azt egy üvegtisztító kefe teszi egy palackkal. Csakhogy a vastagbélben számos kisebb-nagyobb redő található, ezért ezek a megoldások nem teljesen hatásosak.

Az Oxytarm egy forradalmian új megoldást követ.

Az OxyGen világszabadalom alapján magnéziumhoz kötött oxigént juttatnak be az emésztőrendszerbe egy olyan egyedülálló kristályszerkezetben, amely a gyémántban látható oxigén zárványokhoz hasonló. Ezt az erős kristályszerkezetet az emésztő savak csak a vastagbélben tudják feltörni. Az így felszabaduló oxigén, magnézium és bioflavonoidok fellazítják az akár több éves lerakódásokat a vastagbél faláról. Ily módon az ártalmas baktériumok, gombák és vírusok sem kapnak tovább táptalajt és elpusztulnak, illetve a laktobacilusok elpusztítják őket. Az oxigén gazdag környezet mindent megtisztít és fertőtlenít a vastagbélben. Ezáltal javul a tápanyagok felszívódása és az egész szervezet működése.

Az Oxytarm lassan már tíz éve slágertemék a világ számos országában. Rendkívül népszerű például a skandináv államokban, pedig hozzánk hasonlítva, ott még nagyon is egészségesen táplálkoznak.

Az Oxytarm úgy szünteti meg a székrekedést, az enyhe bélműködést, a felfúvódást, a gázosodást és számos ezekhez köthető problémát, hogy közben nem okoz hasmenést. A bélmozgás természetesen felgyorsul és rendszeressé válik. Természetes lesz a napi kétszeri bélürítés, az egyik rögtön a felkelés után. De mindez bármilyen hasmenéses tünet, görcs vagy fájdalom nélkül.

Kinek segíthet az Oxytarm?

Hazánkban vélhetően nagyon kevés ember található, aki teljesen tiszta vastagbéllel rendelkezik. Ezért az Oxytarm, szinte mindenkinek ajánlatos.

Gyors és hatásos segítséget nyújthat a székrekedés, a hasmenés, a gázosodás, egyes bélgyulladások, az aranyér, a fibromyalgia, a reumatikus eredetű panaszok esetén. Rendkívül fontos külön kiemelni az allergiát, amely egyre több embert érint. Az immunrendszer tökéletesen csak tiszta vastagbél mellett tud működni.

Az allergiás panaszok megállíthatatlan terjedése jól jelzi, hogy a vastagbélben nagyon súlyos problémák vannak. Bizonyos esetekben akár több kilogramm. Évtizedek alatt felhalmozódott salakanyag raktározódhat a vastagbél dús redőzetében. " A halál a bélben lakozik !" Pontosan tudta ezt már Paracelsus is.

A magyar táplálkozási szokások és az életmód messze elmarad az egészségesnek minősíthetőtől. A táplálékban bevitt kevés rost képtelen elvégezni a vastagbél kellő tisztán tartását. Az Oxytarm természetes anyagok segítségével forradalmian új és hatásos módon gondoskodik a belső tisztaságról.

Belső tisztaság nélkül külső tisztaság sem létezhet igazán. A rengeteg bőrpanasz és tünet egyik oka a vastagbélben lerakódott salakanyagok mérgező hatása. Méregtelenítő,  salaktalanító és tisztítókúrák sem képzelhetők el a vastagbél megtisztítása nélkül.

Mit gondoltok erről?Engem elgondolkodtatott, hogy esetleg meg kéne próbálni.
A Rossmannban valami 4100 Ft... :( de hátha valóban jó...
Judit

Nincs jelen

 

#137 2005-03-13 17:27

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ez hátha mond még hozzá valakinek valamit, Moniknak biztos:
Oxytarm

120 darab (805 mg-os) tabletta.

Készült: bioflavonoid-komplex, magnézium-oxid, C-vitamin, mikrokristályos cellulóz, kalcium-foszfát, növényi olaj, magnézium sztearát felhasználásával

Egy kapszula tartalmaz:

mennyiség napi ajánlott bevitel %-a
Magnézium-oxid 233 mg -
Ebből magnézium 75 mg 25 %
Citrus bioflavonoid-komplex 25 mg -
Ebből C-vitamin 15 mg 25 %
Mikrokristályos cellulóz 410 mg -
Kalcium-foszfát 15 mg -
Növényi olaj 17 mg -
Magnézium Sztearát 15 mg -


Tápérték kapszulánként:

Energiatartalom: 3 kJ (0,7 kcal)
Fehérje: 90 mg
Szénhidrát: 3 mg
Zsír: 35 mg

Nincs jelen

 

#138 2005-03-13 17:31

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Főleg ha sikerült volna bemásolni a táblázatot értelmesebb lenne :) bocsi, de nem veszi be...

a linkje:
www.avalonteam.hu/site/index.php?sid=te … id=oxytarm

Nincs jelen

 

#139 2005-03-13 19:45

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Colitisesek,aki izületi gondal küzd! Milyen fájdalomcsillapitót szoktatok szedni?mert nekem nem igazán használ egyik sem,talán a PANADOL ami ér valamit,de azt mondják hosszútávon nem jó!

Köszi!

Szerkesztette: Norc (2005-03-13 19:45)

Nincs jelen

 

#140 2005-03-13 20:29

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Norc, én ugyan Crohn-os vagyok de nálam is jellemzőek az ízületi panaszok aktívabb időszakban.
Neked hol jelentkezik?
Nekem a hátam és a derekam volt olyan ami nagyon fájt, a térdemen pedig csontkinövésszerűség volt (ja, vann!) amit általában megütöttem és begyulladt.
A Panadolt mondták nekem is, meg várj... megnézem...
igen, Panalgorint adtak.
A Kataflán irtó veszélyes, úgy belobbantott, hogy nekem tavaly annyi volt, mert még nem tudtam h "krónos" vagyok és csak szedtem egymás után és egyre rosszabb lett.
Ami nagyon jó volt és általában segített, hogy meleg-forró zuhanyt vettem, ha már nagyon fájt a hasam és a hátam, derekam, ez ellazított (komolyan) és utána anyukám bekente a hátam Rozmaring krémmel, ami fel is melegítette és ilyesmire jó...
Ez persze csak tünetenyhítés, csak ha a betegség nyugszik akkor gyengül az ízületi panasz is...
Ja és hát a hátmasszázs is segített, meg a talpmasszázs.
De talán más tud még hasznosabbat is mondani!
Jobbulást kívánok neked!
Judit

Szerkesztette: Judit (2005-03-13 20:30)

Nincs jelen

 

#141 2005-03-13 20:43

liza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Nekem is nagyon szokott fájni a térdem meg a hátam,Voltaren tabletta,Fastum gél + jegelés.Nekem a meleg víz kimondottan rossz.Ezek közül a jegelés ér a legtöbbet.Én colitises vagyok.

Nincs jelen

 

#142 2005-03-14 00:35

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Igen, lehet hogy nekem stressz alapú a dolog és a víz nyugtató hatású van hogy egyenesen kiráz a hideg. lehet h a colitisnél máshogy van...

Nincs jelen

 

#143 2005-03-14 06:40

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a segitséget Judit!

Nekem inkább a csípőm, medencecsont, keresztcsont, jóformán nem tudok ülni a borogatás nekem is jobb,úgy vettem észre. köszi! Norc

Nincs jelen

 

#144 2005-03-14 16:12

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

És az Oxytarm-ot meddig kell szedni?

Nincs jelen

 

#145 2005-03-16 00:43

ssssssss
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv,

TSO -ról valami tapasztalat valakinek?

 

#146 2005-03-16 06:28

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sssssss:
Ostorgilisztás topik?

Nincs jelen

 

#147 2005-03-16 09:38

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem anyum szedi az oxytarmot, de neki nagyon bevalt, bar O nem crohn-os.
En meg nem probaltam.
monik

Nincs jelen

 

#148 2005-03-16 17:48

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ezek szerint folyamatosan szedi, hónapok óta? Csak az ára miatt kérdezem. Azt olvastam róla, hogy a bőrproblémákon is segít.

Nincs jelen

 

#149 2005-03-17 07:51

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

liza, rendben, hogy a meleg vizet nem bírod, de HIDD EL, hogy a Voltaren mérgezi a vesét és amit tud TARTÓS kenegetés mellett. KÉRLEK szépen próbáld meg a patikában kapható HOLT TENGERI SÓS fürdőt, majd langyhideg zuhanyt, utána 10-15 perc pihenés t jól betakarózva... 50 felett velem CSODÁT TESZ, pedig ha rászánom magam a kádfürdésre (amit eddit ÚTÁLTAM) az összes izmom, izületem 20 évet fiatalodik és aznap HARAPOM a VILÁGOT:))

Nincs jelen

 

#150 2005-03-17 14:13

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Leírom, hogy jártunk a lányommal (ő crohnos 12 éves lesz), 2 éve voltunk 3 hónapot egyfolytában a kórházban, amikor felfedezték ezt a betegségét és nagy adag szteroidre gyógyult. A következő tavasszal kísérlezetgettünk mindenféle természetgyógyászati dolgokkal, gyógyszert is minimálisat szedtünk, a vége az lett, hogy annak ellenére, hogy fizikálisan jól volt a gyerek, de a laborleletei rosszak lettek, ezért újra kórház 10 napra 2 napig kapott 32 mg medrolt, aztán 16-ot és májusban már el is hagyhattuk a szteroidot. Akkor azt mondtuk, hogy nem kísérletezünk többet, rögtön az első tünetnél visszük a gasztrodokihoz. Így is volt, nálunk nem jellemző a hasmenés, hanem rögtön a véres széklet, a laborlelete a süllyedése 40 lett, CRP 8 alatt, vasa 11 volt, mikor kapott klion tablettát. Na attól lett hasmenése meg igazán véres széklete, úgyhogy abbahagytuk és megint be kellett feküdni a kórházba, hogy infúzióba kapja meg, mellette budanofalkot adott még a doki. Öt nap után hazajöttünk 60-as vérsüllyedéssel és 6-os vassal, s a vér újra csak jelentkezett. Telefon a gasztrodokinak, szóval a vége az lett, hogy 64 mg medrolt javasolt a gasztrodokink, amit el se akartunk először hinni, mivel akkor kapott ennyit, mikor nagyon rossz állapotban volt, de tényleg csak az használ úgy néz ki, jelenleg ennyit szed. Hát ilyenkor elgondolkozom, hogy mégiscsak használt a természetgyógyászat és csak egy kis lökés kellett. Meg ha nagy adagban kapjuk a gyógyszert nem szokik hozzá a szervezet és még több kell. A gasztrodokink nagyon jó egyébként, csak kevés az ideje, hogy ezeket ki lehetne vele elemezgetni.

Azt szeretném tőletek kérdezni még, hogy valaki járt-e már a Medic-Poliklinikán, ami Pesten van és ha igen, írja már le a tapasztalatait.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB