#101 2007-11-18 03:13

evare
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!
Frissen diagnosztizált crohn-os 34 éves vagyok. Hajhullással 3 éve küzdök kisebb-nagyobb sikerrel.
Szeretném megosztani veletek ami bevált:
1. Forcapil + Bano kalcium kovaföld kapszula
2. Ökonet Iron+B12 készítménye. NEM BÁNTJA A GYOMROT és remekül felszívódik.
3. CULEVIT!!!!!!!!!! - ez sokat segít a regenerálódásban (egy mentõs ismerõs ajánlotta és ha nincs, nem tudom hogy éltem volna túl a gyulladást a nyáron....
4. Mezoterápia - ez egy kissé fájdalmas eljárás de nagyon-nagyon hatékony. Közvetlenül a fejbõrbe juttaják a vitamikokat-tápanyagokat injekcióval.
Egyébként most épp tragikus idõszakomat élem (a hajam...!!!!!), de reménykedem hogy ismét közeleg egy békés idõszak :D
Remélem van, aminek hasznát veszitek!
Jó éjt.....

Nincs jelen

 

#102 2007-11-19 11:25

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

A múlt héten voltam bõrgyógyásznál, és én is a Forcapil kapszulát kaptam, valamint egy hajhullás elleni sampont a BABE-tól. Azt mondta - mármint az orvos, hogy most ezek a leghatásosabb készítmények. Mindkettõ recept nélkül kapható a gyógyszertárakban.
Sajnos még az eredményérõl nyilatkozni nem tudok, mert csak péntek óta használom  - de nagyon bízom benne, hogy használni fog, mivel csomókban hullik a hajam:(.

Talán érdemes kipróbálni:)!

Szép napot! Gabi

Nincs jelen

 

#103 2007-11-19 12:31

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Kedves Gabi! Kíváncsian várom, mik a tapasztalataid. Majd légy szíves írd meg, ha már tudsz róla nyilatkozni. Ezek szerint a Forcapil kapszulát bélbetegek is szedhetik?

Nincs jelen

 

#104 2007-11-19 13:02

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Kedves Marthuska!
Remélem nem ellenjavalt, de mindjárt megnézem a papíron is. A bõrgyógyásznak mondtam, hogy colitises vagyok, és mellette, több mint 2 és fél éve steroidon élek.  Meg is néztem, egyedül Parkinson kórban, illetve alkotóanyag túlérzékenység esetén nem lehet szedni, tehát nincs korlátozás a bélbetegségekre !!
Mindenképpen megírom, hogy bevállik-e!!  Remélem mihamarabb!

Kérdezném, hogy más colitisesnek is viszket a fejbõre, illetve az egész teste??

A bõrdoki szerint,  a bõrszárazság, és egyben a viszketés jellemzõ tünet a colitiseknél.

Várom az infókat:)!

Szép napot! Gabi

Nincs jelen

 

#105 2007-11-19 13:37

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Kedves Gabi! Köszönöm, hogy válaszoltál!

Szép napot Neked is! Márti

Nincs jelen

 

#106 2007-11-20 20:33

evare
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Kedves Gabi!
A viszketés nálam is rendszeresen jelentkezik. Nemrég kiderült, a bélprobléma hisztamin allergiát okozott ami nálam ezekkel a tünetekkel jár (bizonyos ételek fogyasztása bõrviszketést vált ki) ((fõleg paradicsom, olajbogyó, spenót...stb. Minden amit igazán szeretek. Hüppp....)
A gyulladás önmagában is okozhat korpát - ez a másik lehetõség. Száraz korpa - ha "belsõ" probléma van. Zsíros korpa - ami fertõz, és sajnos mi erre fogékonyabbak vagyunk :(

Nincs jelen

 

#107 2007-11-20 20:37

evare
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

A Forcapil kapszula nekem nem okozott semmi gondot - szedtem folyamatosan, de gyanús hogy a felszívódás nem volt tökéletes. Rontani nem rontott a helyzeten. Szerintem csak akkor szedd ha nem vagy épp a legpocsékabb állapotban. Ha igen, várd meg amíg lemegy a gyulladás.
Ja és még valami; mint említettem én a kalcium-kovaföld kapszulával együtt szedtem "lórúgás" mennyiségben --- így segített.
(Forcapil napi 2x2 15 napig - majd reggel 2 hosszú hónapokig --- 180 db-os kiszerelésben kedvezõbb az ára; Kalcium: 3x2 folyamatosan)

Nincs jelen

 

#108 2007-11-21 07:22

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

evare: Köszönöm az infót, most szerencsére nem vagyok a béka s.. alatti állapotban, így remélem hamarosan használni fog. Péntek óta szedem, de még mindig eszméletlenül hullik a hajam.

Az árától meg dobtam egy hátast, 60 szemest vettem, közel 4000 Ft volt, a 180 szemest majd 8000 Ft ért adják.
Ha ez is a betegségünk mellékhatása (vagy a gyógyszereink mellékhatása) nem értem, miért nem adják receptre, ha már bõrgyógyász is ajánlja?!

Szép napot!
Gabi

Nincs jelen

 

#109 2007-11-22 19:42

evare
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Ezen már meg sem lepõdök; egy sor olyan készítmény van, amire igenis járnia kéne a támogatásnak, mert lehet hogy banálisan hangzik az hogy "csak" a hajunk hullik, de az ember testét-lelkét megnyomorítja!!!!!

Nincs jelen

 

#110 2007-11-22 22:16

Andy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!Nekem kb.2 évig hullott a haja csomókban.Gyógyszerrel és nélküle is.Most 2 hete újra szedem a Medrolt,normális mennyiségben,így nem hízom és napi 4-5 szál hajam hullik ki!Talán pár hét múlva nõ majd valamicske új is...

Nincs jelen

 

#111 2007-11-23 11:51

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok! Én a B vitaminra esküszöm hajhullás ellen. Kipróbáltam minden Varga hajszesz, Biovanne, fodrász varázscikkek, de ez vált be egyedül. Igaz, hogy minimum három hónap kellett ahhoz, hogy lássam a változást, de eltûntek a kopasz foltok és a hajam is sokkal szebb. Més sok idõ kell, hogy olyan legyen, mint újkorában volt, de már ez is valami.

Nincs jelen

 

#112 2007-12-02 20:42

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Nita! Én az ammóniamentes hajfestékbõl a kékesfekete színt próbáltam eddig, ami jól be is fogta a hajamat. Te melyik színt próbáltad már. Tudsz-e ajánlani, valami ehhez hasonló színt, csak más árnyalattal. Ha van valami tapasztalatod légy szíves írj!

Nincs jelen

 

#113 2007-12-03 08:28

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!
Úgy érzem, és úgy is látom, hogy már nem annyira hullik a hajam, így ajánlom a már fent leírt szerek alkalmazását :).
Gabi

Nincs jelen

 

#114 2007-12-03 10:03

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Gabi! Köszönöm, hogy megírtad! Én már hajfestéket is azért váltottam, mert nagyon hullik a hajam. Igaz nõtt is valamennyi helyette.
Nagyon szorítok neked, hogy sikerüljön a biológiai kezelés, amirõl írtál!

Nincs jelen

 

#115 2007-12-03 13:21

azgard
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

A forcapil sztem nem egy jó anyag a revalidtól 1 hó után kúraszerûen már voltak hajszálaim de kijöttek 3-4 mm-es korukban a for.. semmi nemtörténik, én most majd a béres szépségvitaminnal próbálkozom, a B-komplex jó ötlet megnézem énis.
Lehet hogy tök hüjeségnek tartyátok de én gabi testápolót kenek a fejemre mert nagyon száraz és glicerin + lecitin is van benne 10 perc alatt felszivódik kimosni nemkönnyû!! a hyacint head alapanyaga a glicerin amúgy, de így olcsóbb.

Nincs jelen

 

#116 2007-12-03 14:46

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

sziasztok!
Nekem a bánfi hajszesz és diófalevél+csalános öblítés vált be de nagyon...pedig már kezdtem lemondani a hajamról.
belsõleg meg csak vasat szedtem (amaránt formájában)

Nincs jelen

 

#117 2007-12-03 21:57

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Marthuska!
Én is még csak két színt próbáltam ebbõl,a típusból azok is barnás-vörös árnyalatok. Biztos van még belõle másik is! A napokban megyek venni, majd meg nézem milyenek vannak még!

Nincs jelen

 

#118 2007-12-12 17:29

peter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!
Fél évvel ezelõtt elkezdett hullani a hajam. Marokszámra! Sok orvosi vizsgálatot elvégeztek, mire kiderítették, hogy epegyulladás állhat a háttérben. Ezt a problémát sikerült megoldani, de a hajhullás még nem állt meg. Egy barátom ajánlására Viviscal tablettát kezdtem el szedni egy hónapja, mert neki ettõl megállt a hajhullása. Nem mertem volna olyan készítményt használni, ami hormontartalmú vagy valami mellékhatása lehetne. Ennek állítólag nincs. Tényleg több hónap elteltével fogom érezni a kedvezõ hatásokat? Nektek vannak tapasztalataitok? Mivel érdemes kiegészítenem ezt a kúrát?

Nincs jelen

 

#119 2007-12-20 11:38

Törpilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!
Nemrég kiszedtem egy doboz Magne B6.És nõnek a babahajak!:-)Most vagy vitamin hiányom volt vagy a b vitamin tuti hajhullás ellen.

Nincs jelen

 

#120 2007-12-20 12:35

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Robur, jól nézhetsz ki fru-fruval :D:D:D:D

Nincs jelen

 

#121 2008-01-04 18:34

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Az én receptem a következõ: 1 tojássárga, fél csomag élesztõ. Összekeverni, hajra kenni,nejlonnal letakarni a bucikát és így hagyni kb. 20 percig. Aztán alaposan hajat mosni. Kicsit élesztõ szagú, de a hajhullás megáll egy darabig tõle.

Nincs jelen

 

#122 2008-01-15 13:25

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Péter,

Nekem a medroltól hullott ki a homlokom egyik felén. Vettem 1 db Viaderm kapszulát napi 1használt. 1-2 hónap után vissza nõni látszott a pici babahaj. Azóta már megnõtt, mert ez tavaly volt de ez bevált. A bõröm is szebb lett tõle, a körmömet nem tudom, mert azt rágom:)

Nincs jelen

 

#123 2008-01-23 14:36

peter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!

Elõször is szeretném megköszönni a jótanácsokat.

Szeretném megosztani veletek, nekem milyen tapasztalataim vannak és azt, amit tudok a hajhullásról.

Tavaly volt egy igen erõs hajhullásom.Néhány hónapja használom a Viviscal tablettát és már új kicsi hajszálak is vannak a megritkult helyeken + kentem közben kívülrõl Varga hajcseppel, aztán egy ütõsebbel, a Thymuskinnal (ezt nem hajgyógyász, hanem bõrgyógyász javasolta). Nem tudom, hogy melyik használt, de az eredmény a lényeg. Lehet, hogy így együtt volt jó használni õket?

Néhány tanács, amiket én kaptam:

1. Vitamin (Revalid, Forcapil, Biovanne, stb.) csak akkor oldhatja meg a hajproblémát, ha a hajhullást vitaminhiány okozza. Egyébként önmagában a vitamin hatástalan! (A Viviscal, amit én is használtam egy barátom tanácsára, nem vitamin, hanem olyan anyag, amibõl a haj lesz).

2. A legrosszabb az, ha valaki pánikba esik, elkezdi használni az elsõ szert, ami a keze ügyébe akad, aztán mondjuk 1 hónap alatt nem érzékeli a drasztikus javulást és átnyargal egy másik szerre, és így tovább. Persze, hogy meg fog kopaszodni a türelmetlenség miatt!!!

Tájékozódni kell a pánik helyett. Kiválasztani a megfelelõ szert (ez nem valószínû, hogy a legolcsóbb, de nem is biztos, hogy a legdrágább - az árat nem szabad nézni, mert szerintem ha megkopaszodik valaki, azt egyrészt nehéz visszacsinálni, másrészt ki az a hülye, aki azt mondja: nekem nem ér meg X ezer forintot a hajam, inkább megkopaszodok). Szóval az alapján válasszunk, hogy melyik fog tényleg segíteni és azt használjuk több hónapon át, ha azt akarjuk, hogy megmaradjon a haj.

3. A hajhullást a testünk kedvezõtlen BELSÕ változásai okozzák. Így megoldani is elsõsorban belülrõl kell! Azok a dolgok, amiket rákenünk a hajunkra (sampon, hajszesz), csak részben segíthetnek, mivel egyrészt nehezen tudnak átjutni a fejbõrünkön, másrészt a tápanyaghiányt, vagy a szervezetünkben lévõ gyulladást (=mérgek felhalmozódása a testünkben) ezekkel nem lehet kiküszöbölni. Tápanyaghiány= hiányos táplálkozás vagy brutális fogyókúra vagy pajzsmirigyprobléma vagy felszívódási probléma vagy kemoterápia vagy vashiány. Gyulladás: mandula vagy fog vagy petefészek vagy ... Egyszóval lehet, hogy 10féle vizsgálatra is elmegyünk, de még nem találják meg az okot. Attól még lehet megoldással próbálkozni, és közben tovább kutatni az okot.

Csak akkor segítenek a rákenõs dolgok, ha a hajhullást a fejbõr betegsége vagy hormonok okozzák (ez utóbbi esetben a hajhagymák környezetében kell a hormonokat blokkolni például a Thymuskin erre is jó.

Ne kapkodjatok, hanem tájékozódjatok!

Nincs jelen

 

#124 2008-02-16 08:28

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Húúúú!
Ezernyi jó tanács. De melyik az igazi? Nem is tudom, hogy döntsek.
Van hajhullásom, hisztamin érzékenységem, laktózérzékenységem és crohn- colitisem. / Nem tudtak kellõen végig vizsgálni, ezért ezt a nevet kaptam./ És van klimaxom lassan 7 éve. És persze hajhullásom, itt-ott kopasz foltokkal. Próbálkozásom rengeteg, eredmény: megáll a hajhullás, de a kipottyant helyére új még nem nõtt. Rettegek attól, hogy kopasz leszek. Persze az orvosok csak néznek rám. Tehát nekem kell a megoldást megkeresnem. De hol is kezdjem?

Szerkesztette: Apacsanya (2008-02-16 08:29)

Nincs jelen

 

#125 2008-02-21 13:11

peter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Egy javaslat: olvass a hajdoktorbolt honlapján. Én ott sok értékes információval gazdagodtam. De el is lehet menni hozzájuk, mert van egy központjuk is az V. kerületben.

Nincs jelen

 

#126 2008-03-17 12:13

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Apacsanya!Nekem is van hisztamin érzékenységem..:( ..persze azokra  adolgokra amit a legjobban imádok (spenót,paradicsom,paprika stb.)Ha tele eszem magam magas hisztamintartalmú ételekkel akkor utána 2 órán keresztûl viszketek mindenhol.
Egyébként 2 éve derült ki,hogy Crohnos vagyok.A vékonybél utolsó szakasza betegedett meg amit azóta teljesen kivágott (30 cm)a Dobó prof...Tünetmentes vagyok egyenlõre..A hajam viszont nagyon hullik az Imurántól(1 éve szedem).Babahajak nõnek,de a hajhullás nem állt meg.Már mindent kipróbáltam.

Nincs jelen

 

#127 2008-03-17 19:25

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Deart!
Néha úgy érzem ha elfogadom a hajhullást, akkor talán már nem is hullik. Hiába aggodalmaskodom nem tudok mit tenni ellene. Ha neki nem jó ott a fejem tetején , akkor pottyanjon ki. És ha kopasz leszek megalakítom a kcck-t azaz a kopasz crohn- colitisesek klubját.

Nincs jelen

 

#128 2008-03-18 11:45

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Apacsanya!
Reméljük,hogy nem kopaszodunk meg teljesen,ha mégis akkor segItek a club alakItásában :-))

Nincs jelen

 

#129 2008-03-18 18:50

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Tudod Deart, márcsak próbálkozom, de nem küzdöm.

Nincs jelen

 

#130 2008-03-20 14:27

Moncsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziatsztok!

A legutóbbi bõrgyógyász, akinél jártam Merz Spezial Drazsét ajánlott hajhullásra Maltofer rágótabletta kíréretében.
Ismeri, vagy hasznája valaki ezeket a termékeket?
Nagyon kíváncsi lennék, hogy valóban hatásos-e. Nekem tavaly nyár óta hullik a hajam foltokban, azóta kb fele eltûnt.

Nincs jelen

 

#131 2008-03-20 14:30

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

annyit tudok, hogy a maltofer az vaspótló. a drazsét nem ismerem. bár igazán még nem voltam  még ilyen problémával orvosnál (pedig lassan el kellene mennem, mert iszonyúan hullik)

Nincs jelen

 

#132 2008-03-20 16:08

peter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Hát igen. Ilyenkor a felszívódási problémák miatt sok olyan anyag nem tud beépülni, amik a haj alapanyagai. Egyébként amikor valakinél a testsúly csökkenése is jelentkezik, akkor az többnyire a haj ritkulásával jár együtt. Merthogy a tápanyagokat a test a legfontosabb helyeken használja fel és a haj nem tartozik a legfontosabb dolgok közé, legalábbis az anyagcsere szemponjából. Az, hogy hogyan érzi magát az ember, ha kevesebb a haja, másik téma. Drukkolok nektek, hogy ne kelljen a kcck-t megalapítani. Nekem szerencsére már megoldódott a hajhullásom.

Nincs jelen

 

#133 2008-03-20 21:28

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Peter!
Elvileg nekem már van valamennyi felszIvódásom hiszen több,mint 1 éve mûtöttek és egyenlõre "alszik" a crohn.Legalábbis az eredményeim elég jók.Azt hiszem az Imurán miatt  hullik a hajam amit már több,mint 1 éve szedek.Azt tudtam,hogy hullani fog tõle,de azt hallottam,hogy miután hozzászokik a szervezet abbamarad a hajvesztés és újra kinõ.Hogy kinõ az igaz,mert tele van a fejem babahajjal,de mellette továbbra is hullik.
Ki látott már ilyet :))!

Nincs jelen

 

#134 2008-03-21 06:37

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem az Imuran szedése óta hull a hajam (január). Nagyon dús hajam van, de persze nem szeretnék odáog eljutni, hogy "nagyítóval kelljen keresgélni" a hajszálaimat. Ha lesz kis idõm szétnézek majd ezen a hajdoktorbol honlapon.
Most csak az a kényelmetlen benne, hogy a négy hónapos Annácska körül állandóan szedegetnem kell a hajszálaimat, nehogy bekapja, rendkívül oda kell figyelnem rá.

Nincs jelen

 

#135 2008-03-21 20:02

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

sziasztok.a vasammal nekem is bajok vannak.szedtem egy darabig ferro folgammát vagy mit,aztán valahogy leszoktam róla,dokinéni se erõltette,mert javulóban volt.aztán nekem amúgy is korpásodott a hajam,ezért saumát használok már vagy 2 éve,és egész jó...jobb mint az eddig próbáltak.mindenesetre,ha nem szárítok hajat hajmosás után,akkor fehér az egész fejem reggelre,meg viszketek mint egy bolhás.namost amióta medrolozok,nem vettem észre,h jobban hullan vagy valami,csak most kezdem az imurant,és nagy a para,hogy elvesztem a szép lombkoronámat! :)pentasát szedek júli óta és amiatt sem lett kevesebb.olvasgatom itt a mellékhatásokat,hát nekem a negyede nem jött ki,mint néhányatoknál... én lenni kiválasztott?pedig már épp kezdtem összeomolni?! :)

Nincs jelen

 

#136 2008-03-30 11:37

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

OFF:
puchita!Most nézem,hogy Te füredi vagy.Igaz,hogy most Pesten élek,de Füredrõl jöttem.A szüleim és a húgomék a mai napig ott élnek és sokat járok haza hozzájuk :)

Nincs jelen

 

#137 2008-03-31 17:20

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

szia Deart!na akkor "helybeli vagy te is... :) igazából arácson lakom! :)

Nincs jelen

 

#138 2008-03-31 21:17

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Puchita!
Arad u.-ból nyílik egy tavaszi virág nevû út na ott az én szülõházam..Biztosan ismered :)

Nincs jelen

 

#139 2008-05-16 15:01

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Másfél éve szedem az Imuránt,de szörnyen hullik a hajam (már Irtam).Egyszerûen nem akar abbamaradni..
Igazából nem is tudom mitõl hullik,hiszen már Imurán szedése elött elkezdõdött ez a folyamat (a mûtét után amikor is 30 cm repült a vékonybelembõl).
Nem tudom mitévõ legyek..Van valakinek valami ötlete?De nagyon zavar,mert nem szeretnék megkopaszodni nõ létemre..

Nincs jelen

 

#140 2008-05-20 18:39

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia kiara!
Itt írok neked hátha tudok segíteni.Én november óta szedek imuránt és eleinte elég vészesen hulott a hajam.De egy hónapja körül mérséklõdött.Eleinte beletúrtam a hajamba és tele volt hajszállal most peduig csak 1-2 szál van benne.Igaz a nejem szokta mondani ,hogy a párnámon sok a haj de az annál is elõfordúl aki egészséges.Szerintem ne aggódj egy idõ után hozzászoksz a gyógyszerhez.De persze hozzá kell tenni minden ember más.

Szerkesztette: zolcsibal (2008-05-20 18:40)

Nincs jelen

 

#141 2008-05-20 21:48

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Zolcsibal!Azért látom neked van bõven hajad.Igy van mit elhullatni :-D..De nekem amúgy is nagyon vékonyszálú hajam van és a fejbõröm is látszik (na azért nem kritikus,de a közelében vagyok).Én majd 2 éve szedem az Imurant,de nem akar alábbhagyni a hullás.

Van olyan közöttetek akinek 2-3 év alatt megállt a hajhullás?Vagy errõl ne is álmodozzak?Ne tudom mit tegyek,de nagyon zavar..

Gigi!Nincs vashiányom!De 30 cm bélrészt eltávolItottak és azóta nagyon hullik.Igaz már Imurán elött elkezdett hullani.

Nincs jelen

 

#142 2008-05-20 22:36

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Kedves Deart!
Én csak annyit írtam,hogy az én hajam hullása lényegesen mérséklõdött.És azért szeretném megtartani én is a hajam.De remélem elõb utóbb a tied is rendezõdik.Szívesen adnék az enyémbõl ha lehetne.Szia

Nincs jelen

 

#143 2008-05-21 05:58

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Deart!Én szedem és szedtem imurant.Nem hullik a hajam.Lehet,hogy nem az imuranra kellene ezt fogni.Talán másban kellene keresni az okot.Vagy lehet,hogy mindenkinek másként hat.Mi betegek sokfelé keresgélhetnénk sajnos.Mi miért és miért nem.

Nincs jelen

 

#144 2008-05-21 08:08

bedi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Sziasztok!
Én 3 éve vagyok crohnos,azóta szedem az Immurant és rendesen hullott is tõle a hajam.A bõrgyógyász ismerösöm javaslatára a gasztros dokim csökkentette a gyógyszert és a hajhullás 1-2 héten belül megállt.Használtam mellette
Alpecin coffeines oldatot és sampont is.Az én hajhullásom annyira látványos volt,hogy le kellett vágatnom a derékig érõ hajamat és a munkahelyemen csak kendöben vagy sapkában dolgozhattam/orvosi rendelõen dolgozom/.Azóta vissza nõt a hajam igaz,hogy a hosszú egyenes helyett fürtös göndör lett de még mindig jobb mint a semmi.

Nincs jelen

 

#145 2008-05-21 19:06

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Én évek óta szedem folyamatosan az imurant, de csak akkor hullott a hajam, ha elkezdett zsírosodni (sajnos). Most kb 2 hete elkezdtem a Pentasát, és vmi eszméletlen mennyiségben hullik a hajam. Régebben is szedtem, és akkor is nagyon hullott. De nem hagynám ki a lehetséges okok közül, hogy nekünk igen gyenge felszívódásunk van.

Nincs jelen

 

#146 2008-05-22 10:53

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

3,5 év 100mg Imuran mellett azt tudom mondani, hogy a látványos hajhullás nálam addig tartott, amíg az elsõ 2-3 hónapban hozzászokott a szervezetem. tele volt a lakás a hosszú sörényemmel, uígy természetesen a párnám. és mivel jóval kevesebb volt, kb. kétnaponta mostam és formáztam, hogy kinézzek valahogy. minden egyes alkalommal tele volt a kis szûrõ, amit a kádba tettem hajmosáskor. azóta viszont nálam leginkább akkor jelentkezik, ha a belem rendetlenkedik, de ezt persze a bõrömön is észreveszem. a többi szokványos õszi/tavaszi hajhullás, meg hát egy ilyen oroszlánsörény azért mindig hagy nyomot maga után :D egyébként sincs túl sok, és vékonyszálú, mákom, hogy alapvetõen göndör, és még ha ki is szárítom, többnek tûnik.

vmi spéci sampont, vagy hajszeszt nem próbáltál rá Deart?

Nincs jelen

 

#147 2008-05-22 12:45

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

De a Loreal "vastagItót" (sampon,balsam)használom :).Majd teszek rá hajszárItás elött formázóhabot..Utána lufi lesz a fejem,de kicsit átlátni rajta :(.

Egyébként én is azt gondolom,hogy a felszIvódási zavar miatt hullik ennyire.Mióta kivettek a bélbõl 30 cm-t.Szerintetek mennyi idõ múlva veszi át többé-kevésbé a többi bélrész az eltávolItott rész feladatát?Mert állItólag a B-12 kIvül mindennnek fel kellene szIvódnia..Jelenleg szuper a vérképem..De érzem nem jó a felszIvódás..A Mg 6 pl az alsó határon van pedig hónapok óta szedem a Magne B6-ot..
Arra gondolok,hogy nem jutnak el ahajhagymáig a kellõ vitaminok...Sebaj,majd fejreállok :D..

Nincs jelen

 

#148 2008-05-22 18:01

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Nekem csomókban egy gyomornyálkahártya védõ tablettától kezdett hullani a hajam. Még csak nem is immuran vagy társaitól

Nincs jelen

 

#149 2008-10-07 10:56

Seol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Szia Mindenki!
Puszi a Bosziknak!
Lányok bajban vagyok. Csomókba jön ki a hajam. Egyik orvos sem mond semmit és nem ígér semmit. A legtöbb információm az, hogy miért csodálkozom ezen, ennyi rõggen és gyulladás és vérmérgezés, na meg az antibiotikum hegyek után.
Na amit biztosan tudok… Ezzel a csörgõ börgõ  és jószágú zacsival már le tudnám élni az életemet. Az agyon kaszabolt hasammal is. De kopaszon NEM! És ez az én döntésem!!! Segítséget kérnék! Kéne egy olyan orvos aki ingyen és becsülettel át nézné a leleteimet meg a záró jelentéseket és kitalálna valami okosat. Vagy megmondaná az igazat Tudtok segíteni?

Nincs jelen

 

#150 2008-10-07 10:57

Seol
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hajhullás

Jah :) Ha valaki azt meri mondani, hogy már jó minöségü parokákat lehet kapni... Annak rá lépek a farkára és hagyatt lököm!!! :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB