#1 2007-10-05 14:36

Panna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

WC para

Sziasztok!

Nemrég találtam meg ezt a fórumot,ahol rengeteg kérdésre választ találtam.Viszont van valami amire tanácsot szeretnék kérni.Aki már több éve beteg azt nyílván már nem foglakoztatja ez a dolog de engem még igen.Szóval az én kérdésem annyi hogy mit tesztek "wc-para" ellen???Mert én rettegek hogy olyan helyen jön rám ahol nem találok wc-t,és nem szeretek olyan emberekkel sem eggyütt lenni,akik nem tudják hogy mi ez a nyavalya és esetleg kellemetlen lenne.Egyes helyeken már már rám jön a pánik :( Szerencsére nagyon sok barátom,és ismerõsöm megértõ velem,de pl.ha elmegyek pl. a párom munkatársaival ebédelni és ott jön rám,kellemetlen lehet,fõleg hogy nálam a hasmenés elég görcsös,fájdalmas ha aktív.Vagy most ilyenkor ki se mozduljalk otthonról?Azt meg nem akarom,szeretném végre a régi életemet élni,már amennyire lehetséges...van valami tippetek?

Nincs jelen

 

#2 2007-10-05 15:54

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Wc para ellen a legradikálisabb megoldás nekem az szokott lenni ha tényleg fontos hogy ne legyen wc para, hogy beöntés. -egy darabig nem lesz.

A másik meg a szigorú scd diétán alapuló pár  egyszerû kaja ami tutira nem okoz gondot (fõleg fehérje, vitamin, szinte 0 rosttartalom)- nincs gázképzõdés, nagyon kevés a széklet de mégsem mar a gyomrosvav, illetve nincs renyhe bél, stb. stb.

A harmadik pedig ilyen óvatos holotróp légzés (vagy göcsoldó terheslégzés), másra figyelés, illetve murphy törvény jelleggel rákészülés tartalék nadrág, gatya wc-papír és nejonzsák elcipelése. Ez utóbbi arra jó hogyha akár hol (picit elrejtõzve) gondba kerülsz akkor a nejlonzsákba belealkotsz és kidobod egy szemetesbe - lehet akár ciki is, de sosem annyira ciki mint 1. - becsinálni és úgy hazavánszorogni+ugrott a program 2. piszkot hagyni magunk után.

Nincs jelen

 

#3 2007-10-05 18:21

Panna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Szia Rigor!

Köszi a választ!
A diétát biztos ki fogom próbálni,már néztem ki jópár receptet,még szerencse hogy pont most tanulok fõzni  :) igaz a húst nem tudom megenni,és ha jól olvastam,jó lenne ha mégis megbírnám  :) Az gáz mondjuk hogy én eddig fõleg szénhidráton éltem,illetve azokat szeretem(kenyér,tészta,rizs,krumpli,édességek stb.)biztos kemény lesz az átszokás,de muszály...
Lehet hülyeséget kérdezek de a túlzott fehérjebevitel nem okoz problémát?Értem én ezen a kevés szénhidrátból adódó gyengeséget,esetleg pattanásokat.
Beöntés...hát még szükség lehet rá talán.
Nejlonzsák cipelésre már esküszöm én is gondoltam,a táskám meg tele van legalább 100 db zsepivel.A nagyobb bokrok,eldugott utcák,már jó ideje ki vannak figyelve  :) de hát még mindig aggódok ezek miatt.

Nincs jelen

 

#4 2007-10-05 19:06

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Halika!

Panna:elõszõr én is aggódtam,aztán rájöttem hogy tök fölösleges.
Oda kell figyelni az étkezésre,kerülni a hajtós cuccokat és ennyi.
Minnél jobban parázol attól hogy nincs klotyó a közeledbe,annál nagyobb szükséged lesz rá. :)
Gondolj bele:legutóbbi crohnos talin össze-vissza zabáltam mindenféle finomságot,klotyó a közelben semmi,de nem is érdekelt. :D
Egyszerüen eldöntöttem hogy "hazaviszem a cuccost" és kész! :D:D:D

Nincs jelen

 

#5 2007-10-06 00:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

A különbség "csak" annyi hogy ami nekünk van az nem hagyományos hasmenés, tehát a hagyományos hasfogó praktikák (tömd tele magad kekszel meg krumplival) - nem egészen mûködnek sõt, a tömd tele magad kekszel után csak még durvábbakat és többet rondít az ember a wc-be.
Szénhidrátot enni kell, csak nem összetettet meg finomítottat meg keményítõt. A csudajó méz, meg a kiváló szõlõcukor, és a fantasztikus gyömölcscukor - és hopp tele vagy energiával, de úgy hogy ha nem figyelsz szépen meghízhatsz:).  cukorbetegségre persze nem ajánlott...

Nincs jelen

 

#6 2007-10-06 01:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Roor: na persze, mert nem azonnali a hatás hacsak nem hagyományosan hajtós a dolog, - ha meg épp nem vagy aktív akkor lazán is kajálhatsz és nincs sok rohangálás. Ha meg nagyon aktív vagy akkor meg akár szinte üres béllel is..

Nincs jelen

 

#7 2007-10-06 20:32

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
Panna!
Ne izgulj annyira a wc miatt.Nekem ez sose volt probléma.ha aktív a belem akkor teljesen mindegy ,hogy mikor-mit eszem ahogy lenyeltem pár perc és mennem kell.Én már megtanultam ,hogy hogyan kell visszatartani.Teljesen mindegy,hogy hol vagyok hiszen hiába vagyok ismerõs helyen és nagyon kell akkor sem tudok menni mert az számomra teljesen idegen hely.Amikor dolgoztam akkor reggel voltam itthon és utána csak este mert egyszerûen hiába kell nem tudok wc-ni.:)Hiába görcsölök semmi!!!!A beöntés nekem soha nem is jutott eszembe!
A kajával kapcsolatban pedid te tudod csak eldönteni,hogy neked mi a jó!Én pl.teljesen bírom a tejet valaki pedig már az elsõ korty után rohan.Probáld meg elfogadni ezt a helyzetet és lazíts!!:D:D:D A budi hiányra meg ne is gondolj.:):)A rizs + a krumpli jó!!

Nincs jelen

 

#8 2007-10-06 20:44

Panna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
Köszi mindenkinek a jótanácsokat.Megpróbálom megfogadni :)
Lucifer,még szoknom kell ezt a helyzetet,még azt se nagyon tudom mit egyek és mit ne.Pár napig nem is ettem semmit,de ez nem megoldás,óvatosan eszegetek.
Nekem sincs ínyemre ha máshol kell elvégezni a dolgot,de ha muszály...akkor muszály :) nem tudom hogy vissza tudom e tartani,de olyan görcsök mellett,szerintem nem is akarom.
Mégegyszer köszi mindenkinek!

Nincs jelen

 

#9 2007-10-06 21:23

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Lucifer: akkor te a nagyon szerencsés kategóriába tartozol. Méghogy visszatartani! Van olyan erejû is amit a farizmok összeszorítása (fizikailag nem tud elvileg kifolyni) SEM tud megakadályozni, meg méghogy idegen hely meg stb... aki "vastagbelesebb" gyulladt az már boldog lenne "skócia legrosszabb wc-jé"vel is.  Méghogy naponta kétszer.... fenét! óránként ötször. (legalábbis régen a rizskrumplitészta korszakban simán megjártam akár még sûrûbben is).
A rizs+krumplival jól tele lesz az ember bele, baromi sokat lehet tõle tojni, a hagyományos hasmenést lehet hogy megfogja de a colitises wc parára még rátesz egy lapáttal (nekem legalábbis, na meg gázosít ami azt jelenti hogy aktív idõszakban minden galamb olyan mintha hasmenés lenne, és menni is kell vele a wc-re a szaft miatt.. ).


Panna: a semmit nem evés sem jó, mert termelõdik a sav, legyengülsz, rosszabbul gyógyulsz illetve a gyulladás fokozódhat, a belek renyhék stb stb. Inkább nagyon sokszor egyél keveset. tehát egy nap legalább 6-8 étkezés és mindegyik azonos adag. (a nagyobb adag kaja egyszerre nagyon megterheli a beleket, stb.) Esetleg tápszer-fehérjeturmix.

Szerkesztette: Rigor (2007-10-06 21:27)

Nincs jelen

 

#10 2007-10-07 11:07

Panna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Szia Rigor!
Szerencsére megtudom oldani a napi 6-8 kaját (munkahely hiányában :(  ) csak én eddig egy nap 2-szer ettem,akkor viszont pukkadásig.Nálam az is probléma hogy egyszerre normális adagot egyek,és ne egy halomnyit,de megoldom.Na de mennyi egy adag?Gondolom elég kevés,ha már 6-8-adagba kell elosztani?Akkor 2-3 óránként kellene enni?Hú... :) Neked egészen pontosan mennyire vállt be ez a diéta?Pl. ha aktív/passzív vagy?

Nincs jelen

 

#11 2007-10-07 16:32

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Szia Panna!
a "wc-para"-t felejtsd el, mert minél jobban görcsölsz azon, hogy hol van wc, annál inkább tutti, hogy szükséged lesz rá. Nekem eleinte pont emiatt lett egy fain kis pánikbetegségem, mert mikor kimozdultam otthonról tutti, hogy rámjött a dolog, aztán meg szépen eljutottam odáig, hogy ki sem mertem mozdulni.
A visszatartósokat én is irigylem....el sem tudom képzelni, hogy milyen hasmenés az amit vissza lehet tartani???
Nekem az elsõ késszúráshoz hasonló fájadolmtól kezdve nagyon max 10 percem van, hogy egy wc-t találjak. :)
Még aktív szakaszban is csak akkor bûnözöm a kajákkal, ha tudom, hogy otthon maradok az elköv fél napban.
Sõt azt is megfigyeltem, hogy ha éhgyomorra eszem kétes dolgokat, akkor pikkpakk átszalad rajtam. Ha meg mondjuk már este történik a bûneset kajálással akkor lassabb a folyamat...igaz fájdalmasabb is. :(
Panna kitartás, ki fogod tapasztalni a határaidat!
üdv

Nincs jelen

 

#12 2007-10-07 19:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Panna: nekem ég és föld. Amikor nagyon aktív vagyok akkor régebben 5 percenként most ugyanolyan aktivitási szinten (tehát annyira vérzik és annyira fáj) napi 2-3.
Az elosztás egyszerû, amennyit normálisan megeszel elaprózod kisebb adagokba. Ha van rajtad némi zsír akkor olyan szempontból szerencsésebb vagy hogy könnyebb lesz az átállás, mivel akkor nyugodtan nyomhatsz egy napi 100g ch össz szénhidrátbeviteles átállást (így hamar eltûnik a fölös zsírpárna is, szálkásodástól azért még nem kell tartani:P )
azaz csak protein és zöld saláta, de a legfontosabb a tésztákat/pékárút és a finomított szénhidrátot - cukrot (amiben van kristálycukor típusú cukor)kiiktatni!  (én is fél kg tészta egy lendülettel bezabálásáról voltam híres) - ugyanis a tésztától hamar megéhezel (vércukorszint ingadozás).
Jó módszer még az, ha az evés elõtt 15 perccel megiszol fél liter vizet! (a jóllakottság, teltségérzet ugyanis késõbb jelentkezik) - így kevesebb étellel is jóllaksz:)
Lényegében nem fogod egyszer sem túlkajálni magad, ugyanakkor egész nap nem leszel éhes!

A napi 6-8x kajálás megoldása nem munkahely és idõ függõ, csak megszokás kérdése. Egyáltalán nem több idõben, hiszen kb ugyanannyit eszel:) (de ezt már leírtam hogy lehet megoldani - ha dohányozni lehet, akkor enni is. egy cigi elszívásánál rövidebb idõ alatt be lehet kapni egy adag kaját - elõzõ nap, vagy reggel megfõzõl egy nagy adagot, szétdobozolod és kész. Esetleg pár étkezés helyett fehérjeturmix - azt meg úgy elkortyolgatod mintha csak védõital/kávé lenne:)).

Nincs jelen

 

#13 2007-10-07 20:35

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
Ha itthon vagyok és aktív a croh-nom akkor van úgy,hogy 10-15-ször megyek budira.
14-éve vagyok croh.nos így volt idõm megtanulni,hogy-hogyan kell visszatartani.
Panna!-neked pontosan mi a bajopd?

Nincs jelen

 

#14 2007-10-07 21:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Kérdés hogy a bél melyik szakasza érintett. Minél lejjebb, annál gyorsabb és erõsebb a wc para ( a colitisnél fõleg).

Nincs jelen

 

#15 2007-10-08 17:38

cseva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
Ez a fajta hasmenés,bármikor,bármitõl lehet.Ha nem ettem semmit,akkor is és még egy pohár víztõl is azonnal rámjött.Gyakorlatilag védekezni sem lehet ez ellen.Olyan szintre kerültem a végén,hogy már babapelenkából csináltam betétet,ami oldotta valamilyen szinten azt a félelmet,amikor úton voltam.Természetesen teljes menetfelszereléssel.Így jártam dolgozni,de már ott a biztonságos helyen sem mertem levenni,annyira elfajult a dolog.Az állandó gyulladás már az egész vastagbelet érintette.Természetesen állandó orvosi felügyelet alatt és gyógyszer,gyógyszer hátán.A vége a teljes vastagbél eltávolítás lett,pouch-al.A félelem,illetve a pánik,a mai napig kísér,mert még mindig 8-10 x van széklet naponta,de már legalább nem vérzik és megszûnt az anémia.
Kitartást és javulást mindenkinek.
Üdv:CSEVA

Nincs jelen

 

#16 2007-10-10 21:07

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
Nekem a vékonybél eleje +  szinte az egész vastagbél.:(

Nincs jelen

 

#17 2007-10-10 21:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

lucifer2007 - és mi volna a profi visszatartás trükkje? Mert van olyan erejû dolog amit a legnagyobb ájulász szintû erõlködés és megfeszítés, combizmokból összezárt és elzárt rendszerrel sem képes megakadályozni.

Nincs jelen

 

#18 2007-10-14 21:52

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Rigor!
Nem tudom,hogy mi a profi visszatartás tükre.Egyszerûen cak annyi,hogy van olyan hely ahol nem tudsz menni és akár mennyire is kell nem lehet.Tehát marad a visszatartás.:):)Egy bizonyos idõ után ezt teljesen megszokod és észre se veszed,hogy mit csinálsz ( profi leszel ).:D:D:D:D:D:D:D
Én a melóhelyemen nem tudtam menni,de a bélrendszerem ezt annyira megszokta,hogy csak akkor mentem  amikor hazaértem,addig visszatartás.

Nincs jelen

 

#19 2007-10-14 22:15

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

lucifer2007: hát szerintem maradjunk annyiban hogy szerencsés vagy, és nem ismered a nagy colitises robbanást:P
(azt még kisportolt izmos fenékkel sem tartod vissza - pl egy nagy adag hashajtót ha bevettem,  - azt SIMÁN visszatartom ha kell,(és volt már hogy kellett:)) de egy igazi durva fellobbanós colitist ESÉLYTELEN - persze vannak jelek ami kb azt jelenti hogy érzed na kész van 5 perced, meg az ember már bizonságból elmegy csomószor - hát jópárszor volt hogy na útközben hogy ne legyen gond benézek az árkádba wc-re, hát aztán az ajtóban már úgy szakadt rólam a gatya hogy kishíjján kapott a szélébõl...).

Szerkesztette: Rigor (2007-10-15 00:17)

Nincs jelen

 

#20 2007-10-16 17:35

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

:d:d:d:d:d

Nincs jelen

 

#21 2007-10-16 19:57

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
Nekem folyamatosan Wc parám van:(. Sajnos a colitisem a végbelet is érinti, így a záróizmok is állandóan gyulladtak, ezért nehéz, illetve lehetetlen a székletvisszatartása. Több "balesetem" is volt ebbõl kifolyólag, aminek köszönhetõen, ha tehetem már utcára sem megyek ki. Ha valahová mennem kell (pl. doki) tuti elõtte való naptól már nem eszem, keveset iszom, és egész uton rettegek, ja és betétet használok. Úgy tûnik, tényleg csak a klizma segít ilyenkor, de van amikor már az sem:(.

Nincs jelen

 

#22 2007-10-16 20:32

Dream
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
Amikor aktív a Crohnom, akkor sem megyek el többször wc-re, mint ahogy egyébként mennék. Nincs is hasmenésem, viszont gyakori a megemésztetlen darabka, és a zsírszékle. Ennek köszönhetõen mindenfajta zsírt egy-két hete hanyagolok. A zsírszéklet kezd megszûnni, viszont az emésztetlenség még csak-csak megmaradt. A rostmentes étkezést meg eleve kerülöm, ugyanis ha nincs rost, akkor a gyulladt területek a vastagbélben könnyen összeragadnak.
Viszont van egy problémám, ami lehet, hogy nem ebbõl adódik, de htáha még valaki szenved benne:). A végbelembõl sokszor jön valamiféle folyás, így szinte mindig féknyomos gatyó, még ha két napja nem is voltam wc-n. Ha valaki errõl tudna valamit bõvebben, azt megköszönném.

Nincs jelen

 

#23 2007-10-16 20:38

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

sipoly, tályog, belsõ aranyér?

kb. ennyi ötletem lenne

fájdalom?

Nincs jelen

 

#24 2007-10-16 20:42

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Szia. Nekem a kisfiam beteg,öt és fél éves .Õ volt úgy ,hogy fél percenként kitöröltette a popsiját,és gyakorlatilag vízszerû kiskanálnyi volt a papíron.Most - a diéta hatására gondolom- ez megszûnt.helyette van más.

Nincs jelen

 

#25 2007-10-16 20:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Dream: gondolom akkor neked a bél felsõ része érintett, Colitisnél jellemzõbb a hasmenés mert ott vastagbeles a móka.
A zsírok fogyasztása semmiképp sem jó, mert az az egészséges emberben is rothadáshoz vezet ha sok van belõle, mivel akadályozza-nehezíti az emésztést.
Rostból meg ugye nem mindegy hogy élelmi, vagy emészthetetlen rost. Mert ugye a gomba, meg a kukorica az nem jó:)

A folyás az nem sipoly lesz? - orvosnak mondd el mindenképpen!

Nincs jelen

 

#26 2007-10-16 20:55

Dream
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Rigor, kbalu: Köszi a választ. 3 hete kolonoszkópizáltak, talán az orvos, aki elismert meg minden, észrevette volna, de holnap, amikor találkozom vele, mindenképpen megkérdezem. még egyszer kösz.

Szerkesztette: Dream (2007-10-16 20:56)

Nincs jelen

 

#27 2007-10-16 20:57

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Ezt nekem írtad?Mi az a sipoly?A gomba miért nem jó?

Nincs jelen

 

#28 2007-10-16 21:03

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Nem, a hsz elé odaírtam hogy "Dream:"  - a kisfiad esetében valószínûleg ez nyák lesz, a sipoly az a folyamatosan szivárog.

Nincs jelen

 

#29 2007-10-16 21:16

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Kösz.megnyugodhatok? És most nincs nyák, az jó ,igaz?

Nincs jelen

 

#30 2007-10-19 09:45

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

na ,ezt elkiabáltam!!!Megint víz jön a popsijából!!!Tegnap egész délután, mára azonban eltûnt...

Nincs jelen

 

#31 2007-10-21 20:37

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Most, hogy abbahagytam a banánt és a joghurtot, tegnap is és ma is csak egyszer volt a klotyón, és egész normális volt a széklete. Lehet, hogy mégis a banán és a jogi volt a ludas?bár így lenne!!!Most a kedve is jobb, és nemvakarózik, az arcáról is eltûntek a kiütésszerû foltok...

Nincs jelen

 

#32 2007-10-22 19:20

adrienn28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

SZiasztok valaki tudnekem segitenni 2 napja nem tudok wc-ézni.Mit csináljak lassan ugy nézzek ki mint egy töltöt galamb.SÉGITSETEK

Nincs jelen

 

#33 2007-10-22 19:36

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

adrienn28. reggel éhgyomorra kamilla tea.

Nincs jelen

 

#34 2007-10-23 15:46

adrienn28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Szia Pintyõke
köszi a tanácsot kiprobálom

Nincs jelen

 

#35 2008-01-28 20:38

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

kicsit felhozom a topikot, ideillõ dolgot hallottam

Franciaországban az IBD betegek igazolványt kapnak, melynek felmutatásával bárhol használhatnak mellékhelyiséget, tehát ha pl. a Hilton szálló elõtt jön rád a fosás, akkor csak felmutatot a portásnak az igazolványt és köteles beengedni budira

ha már egyszer képtelenek Mo.-n normális wc-ket építeni, akkor egy ilyen megoldás nem is lenne rossz

Nincs jelen

 

#36 2008-01-28 20:40

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Halika!

Ez nagyon hasznos lenne!
Egyrészt mert nyugodtabbak lennénk,másrész mert nem néznének hülyén az emberre!:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#37 2008-01-28 20:50

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

dehogynem, ebben az országban tutira akkor is hülyének néznének, hogy miért kell neked fosni :)

Nincs jelen

 

#38 2008-01-28 20:56

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Kedves Balu! Jelenleg most rúgnak beléd 2-3 at!!

Nincs jelen

 

#39 2008-01-28 21:07

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

ez mondjuk igaz

meg lehetne próbálkozni a dologgal, tán az egyesület tudna is, de a magyar mentalitást ismerve nagy ívbe szarnának rá, hogy van ilyened

bár akkor tutira odaszarnék a szálló elé aztán takarítsa össze, elvégre jogom van hozzá :)

Nincs jelen

 

#40 2008-01-28 21:24

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

:D Ha jogod nincs is, de megérdemelnék. Én is elkeserítõ dolgokat tapasztalok nap mint nap a társadalomban...:(

Nincs jelen

 

#41 2008-03-13 13:19

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Kicsit késve de épp most olvastam e remek topikot.Teljesen igazad van kbalu.Ha a fogyatékosnak jár az akadálymentesítés akkor nekünk járna az ingyenbudi ill. lehetõség bárhol használhatsz wc-t.Az más kérdés hogy az igazolványt mindenki szívesen használná e?Mert lássuk be nagyon szükségszerû (én ha nagyon kell bárhol bármikor bevállalok bármilyen budit) de csak egy kínos dolog.Mert az ember ilyen gyarló.De remek az ötlet jobb mint betojni.

Nincs jelen

 

#42 2008-03-13 13:49

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

tudod az az elszomorító, hogy a legtöbb nyilvános wc (és itt nem csak az önkormányzatok által fenntartottakra gondolok), katasztrofális állapotban van, köszönhetõen kulturált embertársaink wc-zési szokásainak, ráadásul sok helyre nem mehetsz be budira, ha nem fogyasztasz / vásárolsz, stb. OK, hogy a legtöbb nagyvárosban van plaza meg miegymás, de egy kisebb városban már nem biztos, ha másra nem, hát erre jó lenne egy ilyen kezdeményezés, de ehhez a társadalomnak még fel kell nõnie (tutira mutogatnának az emberre, ha bekéredzkedne mondjuk egy étterembe egy ilyen igazolvánnyal, persze a mutogató abba nem gondol bele, hogy milyen kellemetlen neki, amikor mondjuk egy gyomorrontás miatt hasmenése van, mi meg nap mint nap kénytelenek vagyunk ezzel élni)

Nincs jelen

 

#43 2008-03-15 07:46

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Kedves Gigi! Mivel ránk nézve a gyors betojás jellemzõ légyszíves hozzál bilit magaddal s máris egy kellemetlen munkától meg kíméled magad! :-) Rossz kedved meg soha ne legyen!

Nincs jelen

 

#44 2008-03-15 17:16

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Szia Gigi!
A Tesco-s sztoridról eszembe jutott egy-két húzós helyzet hogy a "leány WC nem mûködik" felirattal mi a jó bánatot kezdjen az ember szükséghelyzetbe...nos szégyen nem szégyen jöhet a "férfiúi WC" (persze szigorúan ajánlott egy hozzád tartozó férfi aki ott áll lesben az ajtód elõtt) hiába szükség törvényt bont! Gondoljatok bele még mindig jobb mint a "másik" lehetõség ugyebár.... (szerintem igen)

by.:Lisa

Nincs jelen

 

#45 2008-03-15 19:27

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok, remélem nem baj, ha elmesélem egy szerintem igen vicces wc-s esetet (bár akkor még nem voltam CU-s).
Éppen egy nyáreleji napon környezetvédelmi tanúsítás volt egy vegyianyag gyártó mûintézményben (ott tanácsadtam nekik jó sokáig, hogy ez sikerüljön), amikoris a fõ épülettõl kb. 3-4 kmre lévõ raktárépületet és veszélyes hulladék gyûjtõhelyet vizsgálták az auditorok. Mondani sem kell, pucc (kosztüm, fehér blúz), és gyors inger, mikor közlik, hogy akkor még õk nemtom mit még meg akarnak nézni. Fejemben a cikázó gondolatok: úristen, én már ezt nem bírom ki, ha le kell ülnöm az autóban, amiben feljöttünk, hát én..... Addig-addig húzták az idõt, hogy mit volt mit nem tenni, el kellett mennem keresgélnem a körülötte lévõ árkocskákban és erdõben (merthogy mivel robbanószereket is gyártottak kb. 15 évvel ezelõtt, biztonságtechnikai okok miatt dombok közé telepítették a gyárat) egy megfelelõen alkalmas helyet. Gondolhatjátok, nylonharisnyában ez milyen állat, elszáradt kórók között, teljesen kiszolgáltatott pozitúrában... Közben még meg is roppant valahol valami rohadás faág, nagyon ciki volt.
Miután végeztem, visszasomfordáltam és úgy tettem, minta papok, erre a cég környezetvédelmi igazgatója finoman felhívta a figyelmemet arra, hogy némi száraz növényzetet nem vettem észre és magamon hagytam...
Így utólag nagyon vicces, de akkor azért kicsit zavarban voltam.
Persze ez azért nem hasonlítható ahhoz, ami esetleg egy boltban meggondolatlanul beharapott darab keksz kapcsán rámtört és én komolyan azt hittem, hogy ott és akkor... de szerencsére volt kint wc.
Fel a fejjel, azt olvastam egy viszonylag híres zenészrõl, hogy azt nyilatkozta, hogy az elsõ mások elõtt saját lábára történõ befosás óta már nem igazán izgatja a dolog... Könnyû ezt mondani.
Szép estét

Nincs jelen

 

#46 2008-03-15 21:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Én azt mondom hogy van az a pillanat (szerencsére velem ilyen még nem történt meg) amikor nincs más hátra, és akkor bizony ott helyben akárhol letolja az ember a nadrágját és megtörténik az amit egyébként a legtöbb ember egy kutyának mondjuk elnéz. Esetleg megspékelni annyival hogy: "ez a véleményem a kormányról!" - vagy valami kortárs verset felordítani vörös fejjel hogy a gyanútlan nézelõdõ azt higgye ez valami modern performance.
De nézzük csak végig: ez a mûvelet -bár iszonyú ciki - de csak addig a kb 2 percig amíg megtörténik, viszont utána el lehet onnan somfordálni, - pár szemlélõdõ lelkében nyilván mély nyomokat hagy.  Praktikusan nálunk lehet még egy nejlonzacsi amibe alkotunk, így a produktummal nem szennyezzük be a járdát/padlót stb. és egy kukába kidobható.

És akkor a másik lehetõség amikor is szimplán becsinál az ember: hát akkor gyakorlatilag majdnem ugyanez piszok stb. de ez nem 2 percig tart hanem jópár órát míg az ember hazamegy (ha egyáltalán van rá lehetõség)+bûz. 
Egyébként végszükség esetén kisebb papírkosár jellegû kukák, papírdoboz is megfelelõ lehet (nekem itthon hashajtás idején volt rá szükség amikor valaki pont elfoglalta a wc-t, úgyhogy a vastag nejlonnal bélelt szemetes oldotta meg a helyzetet).

Nincs jelen

 

#47 2008-03-15 21:55

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Ha már itt tartunk nekem is volt hasonló történet.A szitu reggel 7 óra orvosi rendelõ.Alsó szint a wc-ben oltári bûz és egy hajléktalan kacsingat kifele.Persze ugye engem elõvett a kényszer.Fölsõ szintre földobbantok a wc -re nagy betûvel NEM MÛKÖDIK!!! Ekkor már alíg bírtam tartani.A pillanat tört része alatt döntöttem.bekukkantottam és kiderült a budit csak nem lehetett lehúzni.Ezért mégis a kényszer miatt kénytelen voltam belealkotni nem rosszabb mint beszarni.

Nincs jelen

 

#48 2008-03-16 07:34

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!!!LAlinál is nem egyszer fordult már elõ, hogy bement...Nála könnyebben megoldható, a legnagyobb pelekát adom rá, és így nem kellemetlen neki....
Szeretném megkérdezni, hogy "rotyogtok is,Csak az "aktív" idõszakban, vagy csak jön, szépen ahogy jönnie kell????Lali nagyon sokszor csak úgy zuhog, hogy beremeg a ház,és morog a hasa.Csak akkor nem ,ha kígyó a produktum...De sajna ilyen ritkán van...Ti hogy vagytok ezzel???Köszi elõre is

Nincs jelen

 

#49 2008-03-16 08:32

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Én speciel rotyogok  a Gellért hegyi szejzmográfusok többször bejelölték a házamat epicentrumnak! A has morgás akkor kelemetlen ha éppen utazik az ember a buszón ezért nem utazóm mostanság mert többször keresték az ellenõrök az elrejtett oroszlánt (azt igaz nem találták meg de a szagára ráleltek mert egy két hajléktalan is volt a jármûvön) Szoval s tettel nekem mid kettõ van! Elcserélem valami hasznos dologra ha valakit érdekel! :-)

Nincs jelen

 

#50 2008-03-16 18:51

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: WC para

Sziasztok!
De kellemetlen szitu volt ma.Vendégségben voltunk és ugye rámjött a nagydolog.Két helyen volt terítve mivel sokan voltunk.A wc pedig az ebédlõ mellett van.Na most még tartott az ebéd egyeseknek amikor rámjött a kín.Volt egy film a "Derült égbõl Polly".Aki látta tudja hogy járt benne Ben Stiller.No én hasonlóan megvártam míg befejezik a kaját és akkor is óvatosan (jó kis szeles idõszakom van mostanában) eregettem galambjaim és végeztem a dolgom.Majdnem hazamentem kicsi híjja volt.De ok volt a buli.Na helló

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB