#251 2007-02-26 12:40

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Már többször, többeknél olvastam, hogy a salátákat, zöldségeket, gyömülcsöket a könnyû ételek közé sorolják. Tudomásom szerint ez nem így van. Hiszen a növényi rostok megtapadnak a gyulladt bélfalon, így nagyon nehezen és görcsös fájdalmak során tud csak onnan kiürülni. Nekem ezt nem csak mondták, személyes tapasztalatom is. Pedig imádnám a zöldségeket meg a gyümölcsöket. De egy fél óra alatt kinyír. Nekem azt mondták húst hússal egyek, mert tápláló, hízni lehet tõle és viszonylag nem terheli meg a beleket. Hogy milyen hús az mindegy. Hála az égnek, mert én az ilyen madárvégtagokat meg amiben csont van nem eszem meg. :)

Nincs jelen

 

#252 2007-03-09 21:40

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Én annyit mondanék, hogy 2x2 Pentasa-t kell szednem, és ha abbahagyom, akkor nekem is kezdenek kisebb tüneteim megjelenni, úgyhogy mindig arra jutok, hogy a gyógyszert csak akkor szabadna abbahagynom, ha már hosszú idõn át tünetmentes leszek.

Természetgyógyász: én is járok egyhez, de drága, így csak kb. évente egyszer-kétszer megyek. Bioenergetikus. Legutóbb (múlt év szeptemberében) akkor mentem hozzá, amikor már négy napja komoly gyulladásban volt az egész belem, és a gyógyszert hiába szedtem dupla adagban, nem javultam. Õ egy órát kezelt, és utána mondta, "leszedte a gyulladást", másnapra el fog múlni. És másnapra tényleg elmúlt! Szóval tünetet kezel, de azt profi módon. És õ maga is hangsúlyozza, hogy az okot kell megkeresni, megszüntetni, õ csak annyit tud tenni, hogy a szervezetem adott pillanatbeli felborult energia egyensúlyát állítja helyre.

Szokott õ is mendenféle gyógytea kúrát meg hasonlókat felírni, ilyenkor nagyokat bólogatok, de aztán mindig a gyógyszert szedem, nem a gyógyteákat. De a bioenergetikában és az õ tudásában maximálisan hiszek, számomra bizonyított tény, hogy ez egy valódi tudás.

Nincs jelen

 

#253 2007-03-10 21:18

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

sziasztok!

A Sensitive Colon Support-ról hallott már valaki esetleg próbáltátok már? Ez egy gyógyhatású szer, olyasmi mint a probiotikum, ami állítólag segíti csökkenteni a bélgyulladást. Az allergiaközpont tanácsadója ajánlotta, amikor megkérdeztük emailen, okozhatja-e ételallergia a colitist. Hát, erre azt írták, hogy áltaklában nem. De egyúttal megemlítették ezt a szert is. Van valakinek tapaszalata róla? Remélem jó helyre írtam ezt a kérdést:)

Évi

Nincs jelen

 

#254 2007-03-12 22:19

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

szia MRPEETR !

Zödségekkel,gyümölcsökkel nálam is ugyanez a helyzet.Egy almától is kitudok feküdni.Tapasztalatom szerint reszelve vagy kevés vízben párolva(kompóttá fõzve) viszont nem okoz problémát.
A rostanyag bevitellel vigyázni kell az egyensúlyra,mert a túl sok megterheli a beleket.
Azért próbáld ki mi az amit könnyebben emésztessz!

  üdv : Maksameta

Nincs jelen

 

#255 2008-02-06 11:01

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A homeopátiát mi is próbáltuk /a fiam beteg cu./ gyógyszerek mellett. Fokozott nyáltermelése volt amit 2-3 naponként kihányt, már az erõlködéstõl véresen. Nem tudtak rá mást adni mint savlekötõt hiába mondta, h ez nem sav. Akkor olvastam az Ipeca nevû szerrõl, két nap után teljesen tünetmentes lett, elmúlt a hányás és a nyáltermelés is, ami többször is bevált. Egy másik esetben papó szemére vettem egy szert mert mindig fehéren váladékos volt és az is elmúlt. Elõször én is hülyeségnek gondoltam az egészet, mert nem láttam benne logikát, de miután kipróbáltuk másképp tekintem a dolgot.

Nincs jelen

 

#256 2008-02-06 23:37

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

csilli: akkor az csak attól lehetett hogy a homeopatikus szert tejcukor golyócskába (a tejcukrot az IBD-sek nem nagyon bírják) adták be. Ugyanis a homeopátia placebo, azaz teljesen hatástalan szer. Mármint az alap "oldat".

Nincs jelen

 

#257 2008-02-09 08:03

csili
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Rigor: nem értem a logikádat, lehet, h csak a magyarázat túl rövid. Amúgy nem tartom magam hiszékeny embernek,de a tények azok tények. De bevallom õszintén én sem tudom h mûködik a homeopátia, mikor a nagy higitásoknál már egyetlen eredeti molekula sincs jelen. "A csoda az amit a tudomány jelenlegi állása szerint nem tudunk megmagyarázni" Sok mindent nem tudunk még. Üdv: Csilla

Nincs jelen

 

#258 2008-02-09 14:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

És mitõl véled tudni hogy egyáltalán mûködik? Hit? Tapasztalat tisztázatlan ok-okozati összefüggéssel?
Ugyanis a homeopátia esetében több kettõs vaktesztet is elvégeztek (ezzel bármilyen hihetetlen dologról meg lehet azért állapítani hogy egyáltalán van-e hatása) - így az eredmények megegyezetek a placebo-éval. Ha tehát valami pont annyit ér mint a placebo nem beszélhetünk hatásosságról, bármi is álljon mögötte.

Sok mindent nem tudunk, de azt hogy valami mûködik (akármekkora érthetetlen csoda) vagy sem, elég könnyen kideríthetjük.

Nincs jelen

 

#259 2008-02-09 14:38

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tapasztalat. Bevált. Ha cukorkát adtam volna neki /sok mindent kipróbáltunk/ nem vált volna be. És mivel nem is rólam van szó, /õ meg szegény szedi amit adok neki/ nem is beszélhetünk arról, hogy bemagyarázta magának, h nem fog hányni, meg nem fog több nyálat termelni mint amennyit muszály, hanem hisz benne, h elmúlik a tünet. Ilyesmirõl szó nincs. Különben a fizikusok szerint a dongó nem tud repülni, mert fizikai képtelenség. És láss csodát mégiscsak repül.

Nincs jelen

 

#260 2008-02-09 16:08

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Azért a placebo hatás ennél egy kicsit bonyolultabb. Ezt a dongós marhaságot ugye nem veszed komolyan? Persze jó példa az izomból terjedõ butaságra. (bár ha igen, az magyarázat lenne a homeopátia és egyéb marhaságok hitére).

A tapasztalat különösen ilyen khm "szelíd" marhaságok esetén különösen kétséges dolog és ezek a módszerek a hamis ok okozati összefüggésre építve maradtak fent illetve azon hogy bármi is történt siker esetén a csodabogyó lesz az oka a jó dolgoknak, ha meg nem, akkor 1. már ez sem segített 2. elvégre jaj de szelíd gyógymód.
Az hogy az egész valójában "szenteltvíz" senkit nem érdekel aki hinni akar benne.
Én nem vagyok ellene a hitnek, - egy olyannak ami a gyógyulásba vetett - de az minden esetben kiveri a biztosítékot amikor erre alapozva vernek át nagy üzemileg embereket. A homeopátia különösen aljas és gusztustalan.

Nincs jelen

 

#261 2008-02-09 16:48

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Itt befejeztem a témát. Azt hiszem örömödet leled mások lenézésében. Sajnálom.

Nincs jelen

 

#262 2008-02-09 18:29

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nem, én nem lelem örömömet mások lenézésében, hanem az háborít fel ahogy embereket kihasználnak, átvernek és mindez nagy tételben megy. És nem állom meg szó nélkül amikor azt látom hogy valaki ha csak akaratlanul is belekerül és akár jóhiszemûen is de nagyon rossz célt szolgál. 

Viszont megint nem én kezdtem személyeskedni, hanem aki megsértõdött azért, mert úgy gondolja hogyha valamire amiben szentül és vakon hitt bárki azt mondha hogy már bocsánat de ön meg van vezetve, ez egy átverés, azzal közvetlenül õt magát támadom. Hát pont hogy nem. Sõt.

Nincs jelen

 

#263 2008-02-09 18:50

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Rigor és Mindenki
én megfogadtam, hogy nem fogok semmi rosszat mondani ezen a fórumon. Csendesen olvasgatok hónapok óta, és nem írtam semmit. De ez mostmár elég durva ami itt megy.
Rigor mielõtt leszólod a homeopátiát, lécci olvass utána teljeskörüen. Csilla nem a hókuszpókuszokról írt, hanem az elismert törzskönyvezett homeopátiás készítményekrõl. És képzeld több orvos ismerõsöm is használja õket, kifejezett sikerrel. Tudod attól, hogy valami nem gyógyszer, attól lehet hatásos. Pl. lásd gyógyteákat is. Nem csak a kémiai zagyvalékok a " csodaszerek".
Továbbá ami heteken keresztül a diéta kell vagy nem rovatban okfejtés szintjén ment, az enyhénszólva katasztrófa. Lehet tanácsokat osztogatni, de mindenki tapasztalja meg hogy mi az ami jó neki. És nem mindenki bírná ki, azt amit te dicsõítesz. Én pl. már az elsõ nap tuti kórházba kerültem volna tõle. Szóval próbáld elfogadni, hogy más is lehet jó, nem csak az amiket te írsz. És egyébként a léböjt kúra nem hülyeség, csak tudni kell azt hogy kinek lehet és kinek nem.
Bocsit kérek mindenkitõl, hogy úgymond kifakadtam, de már nem bírtam tovább.

Nincs jelen

 

#264 2008-02-09 19:03

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Malacka: szerintem leírni is hosszú lenne milyen komolyan néztem utána, hány vitafórumon jártam és milyen szakemberekkel konzultáltam a témában. Nem érdekel. Attól hogy valami törzskönyvezve van nem jelenti azt hogy hatásos is. az pedig hogy sok orvos él a homeopátiával külön szégyen (ugyanígy bizony aloe verát is árulnak).

"Pl. lásd gyógyteákat is. Nem csak a kémiai zagyvalékok a " csodaszerek"." - ezt inkább nem is kommentálom.

Léböjt kúra nem hülyeség? Oké veled se fogok vitatkozni. Van aki menthetetlen.

Nincs jelen

 

#265 2008-02-09 19:06

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

most nem rosszból de a gyógyteák "kémiai zagyvalékok". kül hatóanyagokat tartalmaznak amik bizonyítottan hatásosak erre arra.(gyógyszereket is vonnak ki növényekbõl tehát zagyvalék kifejezést használhatod a paradicsomra vagy a tökre is..)

Nincs jelen

 

#266 2008-02-09 19:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Már többször megfogadtam hogy nem írok a természetgyógyászat és egyéb topicokba, aki hülye haljon meg alapon, de egyszerûen nem bírom nézni ahogy rászedik az embereket, és tényleg jóhiszemû embereket tévesztenek meg, húznak bele a hülyeségbe, akik aztán még terjesztik is az ostobaságot. Én többnyire nomrálisan próbálok érvelni, rendes kutatási anyagokat, tudásháttért stb igyekszem csatolni, és mit kapok szembe? az érv: de hogy mennyi ismerõs doktorbácsi is csinál ilyet meg nagyanyám barátnjõje is ETTÕL lett jobban, és hogy a gyógyszergyártók biológusok fizikusok összeesküdnek, (és amúgy is buták, a tudomány meg nem ér semmit bezzeg az alternatív vackok a nulla tudományos háttérrel. vagy módszerrel, vajákos gizi módra az igen.) .

Végül meg még én vagyok a szemét beképzelt aljas rosszindulatú hogy megpróbálom lebeszélni az embereket hogy hülyeséget csináljanak, hogy hatástalan, vagy netalántán veszélyes vackokkal tömjék magukat, vagy minimális biológiai tanulmányoknak ellentmondó elvekre alapuló veszélyes diétákba kezdjenek.

Tényleg én vagyok a hülye, mit hátráltatom én a természetes szelekciót?

Nincs jelen

 

#267 2008-02-09 19:41

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Rigor,
nem légbõl kapott hülyeségbõl, és kötekedésbõl írtam. Bocs, de úgy látom nem tartod semmire azokat akik próbálnak bárkinek is segíteni, és ebbe a körbe beleértem az orvosokat és gyógyszerészeket is. Ezek után bátran közlöm, hogy nyugadtan beletehetsz engem is a "természetes szelekció" listádba, mert egyik diplomám dietetikusi, a másik pedig élelmiszermérnöki. És mellesleg megáldott a sors néhány kellemetlen betegséggel amihez kénytelen vagyok a tudásom is felhasználni. Úgyhogy nem tudatlanul írtam amiket írtam.

Nincs jelen

 

#268 2008-02-09 19:56

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Az hogy valaki leírja hogy jaj õ csak segíteni akar, és közben pont hogy árt, hát már elnézést hogy felháborít. Ilyen diplomák mellett meg léböjtkúrázni hát khm.
Mondjuk az se gyenge ahogy a körzeti orvos aleoe verát próbált ajánlgatni a colitisre meg homeopátiát, és még agykontrollal is jött.

Nincs jelen

 

#269 2008-02-09 20:19

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Én nem azt írtam, hogy én léböjt kúrázom. Hanem azt hogy az nem hülyeség.
Egyébként szerinted mennyivel jobb tömény fehérje készítményeket ajánlgatni, ahogy azt te is teszed, mint az aloe? Mert mind a kettõ enyhe hülyeség.
Itt egyszerûen személyreszabott kezelés kell. Két beteg sem egyforma. Lehet tanácsokat adni, hogy kinek mi vált be, de attól még nem mindenkire igaz. Képzeld, én pl. a szénhidráton kívül semmit nem bírtam megenni hónapokig. Minden mástól rosszul voltam, szóval nekem jöhettél volna a fehérjékkel.
Úgyhogy lécci, ha másnak más jön be, attól az még nem vezeti meg a népet, nem kuruzsló, és nem kell nekiesni. Egyszerûen megosztja a tapasztalatait, hogy esetleg más is tanuljon vagy okuljon belõle.
Nem véletlen hogy eddig nem reklámoztam a fórumon azt hogy mi a végzettségem, mert nem akartam úgymond az "észt osztani" a fórumon, és nem is fogok. De hidd el akinek tényleg kellett kaja tanács, az megtalált eddig is.

Nincs jelen

 

#270 2008-02-09 20:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Én sem írtam hogy te léböjtkúrázol. Azt én írtam hogy hülyeség - tételesen pontosan azt is hogy miért:)
Hogy mennyivel jobb mint az aloe? az aloe bizonyítottan káros, a fehérje meg nem gyógyszer hanem kaja.
Az ha valaki allergiás rá más lapra tartozik, de ha nem akkor bizony kölönösen medrol mellett nagyon hasznos.
Ugyanígy én sem írtam hogy ne egyen rizset aki egyébként bírja.

Nincs jelen

 

#271 2008-02-09 20:35

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tudod rigor, az a nagy különbség közted és Malacka közt, hogy Õ tényleg mindenben támogatja a hozzá fordulókat, nem sztereotip "tanácsokat" osztogat. A tanácsaid egy részével nagyon nem értek egyet.
Meg is hallgatja mások véleményét, és tanul a tévedéseinkbõl.
Soha senkit nem hordott le úgy, mint te engem is többek között.
Már az én diétázásomat is méltattad nem kicsit agresszíven, ezzel esetleg elvetted mások bizalmát, így ki sem próbálják.
Ha ennyien kértük már, ne játszd a nagy észosztót, talán el kéne ezen gondolkodnod.

Nincs jelen

 

#272 2008-02-09 20:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Itt soha többé nem adok senkinek semmilyen tanácsot.

Üljetek szépen örömünnepet, álmodjatok tovább.

Azért az bánt hogy rajtam kívül mindenki csak fröcsögni tud, de érvet, tudományos hátteret még senki nem bírt beírni.  De nem is vártam mást a természetgyógyászat híveitõl.
Igyatok sok Lurdes-i vizet. Az is nagyon használ.

Nincs jelen

 

#273 2008-02-09 20:47

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

igen a fehérje az kaja
csak nem az amit pl. a testépítõ izompacsitrák papiznak. Na az nem kaja, és nem is azzal a céllal gyártják.
És a fehérje hasznosulásához másra is szükség van. Szóval attól, hogy fehérjét eszel fehérjével, az édes kevés.
Tudod, komlettálás, meg a többi ilyesmi. Mindegy.
Egyébként az aloe bizonyítottan nem káros!!!!! Sõt hasznos, csak nem a bélbetegeknek.
És képzeld, annak idején még én is kipróbáltam. Nem használt, de azért még nem küldtem el melegedni azt, aki csak jószándékúan ajánlotta, hogy hátha segít. Mert amíg az ember meg nem tapasztalja addig ott van az 50-50 % esély. És van olyan eset amikor megéri kockáztatni. És nem elszalasztani egy esélyt.
1 hónapja én is bevállaltam, egy úgymond kísérletet, pedig nekem kb. 1 % volt az esélyem, hogy jobban leszek. És képzeld nem bántam meg, mert azóta élek és virulok és eszem nagyokat, és kutya bajom. Úgyhogy sose tudhatod mi az ami használ és mi az ami káros. Ez egyénfüggõ.

Nincs jelen

 

#274 2008-02-09 20:53

susi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Rigor! Rmélem az elsõ mondatot nem gondoltad komolyan én pl ha valami komoly dologgal kapcsolatban kérdezi fogok azt tõled fogom kérdezni. Ne hagyd cserben azokat akika tájékozott  emberek véleményére   adnak. Ennekellenére meg kell érteni hogy mindenki ki akarja prróbálni a dolgokat aztán vagy beválik vagy nem vagy placebó tényleg minden szervezet másképp reagál.

Nincs jelen

 

#275 2008-02-09 20:53

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

hallottam egy trükköt hogy ha valaki 15 percig visszatartja a lélegzetét garantáltan nem fog fájni tõle a gyomra.

Nincs jelen

 

#276 2008-02-09 20:57

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

wááááááá mivan : "csak nem az amit pl. a testépítõ izompacsitrák papiznak. Na az nem kaja, és nem is azzal a céllal gyártják." ne haragudj de mégis mi a jó kalapos majomért gyártanák ? várjál kitalálom biztos szteroid van benne....

Nincs jelen

 

#277 2008-02-09 21:01

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

na az tuti, soha többé nem fáj, sõt semmi más nem fog fájni utána. próbáljátok ki.
és amennyire hisztek néhányan egymásnak, még a végén tényleg kipróbálja valaki.
Remélem Tee, kimagyarázod, hogy nem gondoltad ezt te komolyan, mielõtt még valakinek baja eshet.

Nincs jelen

 

#278 2008-02-09 21:06

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tee ezt a fehérjés szteroidos írásod többen nem értjük.
A tömény testépítõs fehérjében nincs szteró, legalábbis nem mindben. És az a szteró, nem is olyan hatású mint pl. a medrol.
de a fehérje sem olyan mint ami a természetes kajában van.

Nincs jelen

 

#279 2008-02-09 21:07

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

pont erre próbáltam ezzel az egyszerû példával rávilágítani hogy aki hülye és elhiszi hogy nem vesz levegõt az jó akkor ebben az esetben az illetõnek közelebb áll az Iqja az 1hez mint a 3hoz...

Amúgy az anabolikus szteroidok persze hogy nem medrol hatásúak ugyanis az elsõ az Férfi nemi hormonok míg a medrol a mellékvesében termelõdõ kortikoszteroid.Kereskedelemben kapható termékek közül NINCS olyan amiben szteroid van ugyanis ez hatóságilag tilos . :)

Szerkesztette: tee (2008-02-09 21:21)

Nincs jelen

 

#280 2008-02-09 21:17

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

köszi, hogy rögtön rám gondoltál, hogy majd én hüle kipróbálom. Na azt azért nem , azért annál több az IQ-m, még ha itt páran ezt nem így gondolják.
de igazad van, hogy itt néhány esetben így megy egymás beetetése. És ez elég szomorú.

Nincs jelen

 

#281 2008-02-10 12:34

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A fiam 19 éves. Tavaly májusban az érettségi kellõs közepén kiderült colitises.Hasmenés ami egyre erõsödött aztán már nagyon vérzett.Széklet vizsgálat, antibiotikum, 3 hét után én kértem,hogy vegyenek tõle vért. Kb 30-as CRP-vel rögtön kórházba került.Vastagbél tükrözés után, medrol, solu-medrol, ciprobay, klion, salazophyrin.
Õ lassan jobban lett, de én nem.
Az orvos szerint visszatér és nem tudják gyógyítani.
Csak hogy én ezt a büdös életbe nem fogom elfogadni! Egyszerûen képtelen vagyok rá és nem is akarom!
Utána jártam dolgoknak,sokat olvastam, böngésztem. Aztán elmentünk egy természetgyógyászhoz akire aztmondták õ az egyik legjobb. Glutén és szénhidrát mentes diéta/nagyon nehéz/, glutagenics, alga, lactobacilus, lapacho tea folyamatosan +akupunktúrás kezelés 2 hétig aztán 2 hét szünet, ez is folyamatosan 7 hónapig. Mellette salazophyrin 3x2. Augusztusban a doki lecsökkentette 2x2-re. Októberben a természetgyógyász aztmondta felezzük le.Decemberben voltunk kontrolon ahol a vesefunkciók kissé megemelkedtek. A t.gyógyász aztmondta, hogy hagyjuk el teljesen. Azóta a vesefunkció kiváló, de január óta megint baj van.Ez most fele annyira súlyos mint a múltkor,de nagyon el vagyok keseredve. /Még írok ma./ sziasztok

Nincs jelen

 

#282 2008-02-11 11:57

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

szia Bakkos7!

arról nem írtál, hogy a fiad hogy éli meg a betegségét? ez még nagyon érdekelne, mert fontos! igazából ez a legfontosabb... azt hiszem mi itt mindannyian pontosan tudjuk, hogy milyen nehéz idõszakon mentek most keresztül. az én esetemben sem csak rólam volt szó, a családomról is, nekik is ezzel a tudattal kell élniük, hogy crohn-os v'ok. sõt, azóta már az is kiderült, hogy apám pedig colitises...

két dologhoz mindenképp szeretnék hozzászólni:
amikor végre rájöttünk, hogy mi a bajom, és még bõven meg voltam szeppenve, nekem azt mondták: amíg el nem fogadom, hogy ez van, hogy ez velem történik, addig számottevõ javulásra sajnos nem számíthatok. ez egy intelligenciát és akaraterõt igénylõ betegség - ezt nem személyeskedésnek szánták -, tudni kell vele élni, és meg kell tudni könnyíteni a saját életemet még a legnehezebb idõszakokban is. az én helyzetem az érintett területek kiterjedése és a betegség lefolyása miatt jóval súlyosabb, mint az apué, mégis kettõnk közül én v'ok a kiegyensúlyozottabb, mert megtanultam elfogadni, és ha kell alázattal lenni a betegségem iránt.

a másik dolog, ami miatt végülis pont ebben a topikban válaszolok, szintén nagyon fontos:
hozzáértõ orvosi kezelés nélkül csúnyán elfajulhatnak a dolgok. nem biztos hogy már holnap... ki lehet kérni több szakvéleményt, de kell hogy legyen egy specialista, akivel jó a viszony, akiben a fiad megbízik, akitõl elfogadja a segítséget. továbbá mindenki a saját értékítélete szerint - orvosa tudtával! - természetesen alternatív/természetgyógyászati módszerekkel is megpróbálkozhat, de két nagyon fontos dolog van, amit nem árt szem elõtt tartani: 1) ne verjük magunkat óriási költségekbe, és 2) emiatt ne hagyjuk el a gyógyszereinket!!! én itt most nem az adott alternatív módszert kívánom kritizálni/vitatni - bár ugye nekem is szívem joga, hogy én pl. nem hiszem, hogy ez nekem segítene -, csak azért vannak annak veszélyei, ha emiatt a hagyományos kezelést önhatalmúlag felfüggeszti a beteg, aztán rosszabbra fordul az állapota és lehet elõrõl kezdeni a mutatványt...

az elsõ lépcsõ minden körülmények között az elfogadás! én remélem, hogy a fiadban legalább a szándék megvan ez iránt, ha te nem is akarod. Anyunak én erre mindig csak ezt mondtam: megtehetem, hogy innentõl kezdve haragban állok a világgal a sorsom miatt, de akkor hosszú és keserves életem lesz. és õ tudta, hogyha nem segít nekem ebben, csak a miértet hajtogatja, akkor vmilyen szinten elfordulok tõle...

olyan orvost válasszon a fiad, akiben megbízik, akit minden szempontból érdekel a hogyléte. ki lehet egészíteni a kezelést alternatív módszerekkel is, de azok ezt helyettesíteni nem fogják! a diétához hasonlóan megnyújthatják a nyugalmi idõszakot, és elviselhetõbbé tehetik azt, mikor rosszul vagyunk.

jobbulást kívánok a fiadnak!
üdv,
Linus

Nincs jelen

 

#283 2008-02-11 12:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

bakkos7: ez tulajdonképpen az SCD diétához (csak eleinte nehéz, nekem már nagyon jól megy, ma is csúcs finom scd-s kaját ettem:)  ) nagyon hasonló diéta és probiotikum kiegészítés+ placebós kezelés.

Nincs jelen

 

#284 2008-02-11 12:41

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Linus!
A miérteken már régen túl vagyok.De rettegek a gyógyszerek mellékhatásaitól.Bár ha a t.gyógyász megint aztmondaná,hogy hagyjuk el a gyógyszert 10x meggondolnám.Az orvosokról pedig annyit:ha mondom,hogy kérek beutalót ultra hangra,akkor adnak.Ha laborba,akkor nekem kell mondanom,hogy mit nézzenek meg a vérében.PL:amúltkor a CRP maradt volna ki,ha nem mondom.Tavaly 10000 Ft után "elfelejtették" hogy kértem 1 injekciót,hogy a tükrözést altatásban csinálják./Azóta orvost váltottunk./Akit a fiam is jobban elfogad.Õ talán most fogja fel,hogy ez egy visszatérõ betegség.Én még képtelen vagyok,de ezt õ nem tudja.Mindenben mellette állok,CSAK Õ számít!!!

Nincs jelen

 

#285 2008-02-11 12:51

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Rigor!
Az SCD diétában,mit szabad és mit nem?A fiam tavaly 10 kilót fogyott,most 6-ot.Jelenleg 48 kg és kb 167 centi.Tavaly enni sem bírt mielõtt kórházba került.Most viszonylag tûrhetõ az étvágya.

Nincs jelen

 

#286 2008-02-11 13:20

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Itt van leírva a lényeg (sajnos egyelõre csak angolul, de lesz magyar leírás is hamarosan) - http://www.breakingtheviciouscycle.info/   Érdemes sok könnyen felszívódó fehérjét (akár turmixban, tápszerben) és könnyen felszívódó szénhidrátot (pl szõlõcukrot) is sokat fogyasztani.
Ezek salakanyagot igazán nem csinálnak, nem puffasztanak, és rossz felszívódás esetén ugyebár könnyebb nagyobb mennyiséget bevinni (+jobban felszívódik mivel az egyszerû cukrot nem kell emésztgetni).  Emellett ugye a rostokat, összetett szénhidrátokat/keményítõt kerülni amennyire lehet - De ez itt már offtopic, javaslom olvass bele a diéta topicba.

Nincs jelen

 

#287 2008-02-12 08:26

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia bakkos7!
Én is egy súlyos eset vagyok crohnos. A többiek tudják, neked mint újnak is azt tudom javasolni mint a többieknek.
A diéta igenis számit, mint a mottómban olvashatod az én véleményem szerint ez az egyik legfõbb ok. (A diéta viszont szerintem sem csak a hús nem evésébõl áll). Tõlem is olvashatsz sokat ezzel kapcsolatban itt a fórumon. A
többiekkel való beszélgetés és egyéb tapasztalat alapján nem gondolom, h rögtön hiszel nekem , ne is!
Viszont tanácsolni tudom, h igen is keresd a megoldást (Isten is megsegit).
Én már 2,5 éve nagyon jól vagyok , mióta vegetariánus vagyok. Egyelõre ennyit, minden jót a fiadnak és nektek is!

Nincs jelen

 

#288 2008-02-13 21:24

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Sokat olvastam a fórumon a kajával kapcsolatban.Leírom amit mi 7 hónapig csináltunk a természetgyógyász ajánlásával.TILOS:tehéntej és tejtermék,sertés,pulyka,nyúl,vadhúsok,fehérliszt és ebbõl készült termékek,rizs,barnarizs,semilyen édesség,cukor,méz,édesítõk,ketchup,mustár,majonéz,alma,szõlõ,banán,narancs,dinnye,barack,eper,ananász,mazsola,füge,kókusz,kakaó,vanília,fahéj,káposzta,karalábé,répa,borsó,burgonya,paradicsom,uborka,üdítõk,kólák,SZABAD:sinbyojoghurt,bakony plusz joghurt,juh és kecsketejbõl készült termékek,mangalica,marha,szükemarha,birka kecske,hal/folyó vizi/,csirke/házi nem tápos/kacsa,liba,teljes kiörlésû tönköly búzából készült termékek,durumliszt,rozsliszt,kukorica liszt,nagyon-nagyon ritkán barna nádcukor,pici méz,körte,kék szilva,málna,kiwi,mandarin,grapefruit,dió,mák,mogyoró,kukorica,brokkoli,bab,zöldbab,spenót,petrezselyem,sárga borsó,lencse,basmati rizs,olíva olaj.
Bocsi még írok ezzel kapcsolatban de most mennem kell. Sziasztok

Nincs jelen

 

#289 2008-02-13 21:27

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

nem lenne egyszerûbb felsorolni, mit szabad? ez elég meredek lista (meg a fele marhaság, de ez csak személyes vélemény)

Nincs jelen

 

#290 2008-02-13 21:40

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Fényt kell enni!:)

Nincs jelen

 

#291 2008-02-13 22:56

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A kenyeret sütetjük ami teljes kiörlésû tönkölybúza lisztbõl,bakony plusz joghurtból,pici élesztõbõl és egy kis ghíbõl /házi kisütött vaj/-ból áll.Eleinte nagyon hiányzott neki az édesség de késõbb megszokta.Hízni nem hízott,de szerintem ezektõl nem is lehet.7 hónapig mindíg formált volt a széklete. A mostani fellángolás jóval enyhébb volt mint a tavalyi /bár még nincs vége/.Ja és a diétát 3 napos rizsnyák kúrával kezdte.Az ágyát bemérettük,áthelyeztük /vízérben feküdt/.

Nincs jelen

 

#292 2008-02-14 08:16

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Jó reggelt! Szerintem is sok valóban jó dolgot tiltottak meg nektek...
Mindig ezzel jönnek, h az ágy rossz helyen van. Én környezetgeofizikus vagyok, de magyarázza már meg vki, akár közületek, h mi a nyavalya az a vizér! Tudtommal a földben alattunk a talajvizszinttõl lefelé mindenütt viz van, nem csak egy egy helyen.

Nincs jelen

 

#293 2008-02-14 09:22

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

a vizér definíciója: a kuruzslók legjobb bevételi forrásának számító áltudományos geofizikai néphülyítés :)

Nincs jelen

 

#294 2008-02-14 11:52

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

:)

Nincs jelen

 

#295 2008-02-14 16:29

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

bakkos7: Szerintem is túl sok mindent meg tiltottak nektek. A legjobb ha szép lassan fokozatosan a fiad saját maga próbálja ki mi az amit bír enni és mi az amit nem. Ugyan is bizonyára olvasod a fórumot és látod hiába szenvedünk ugyan abban a betegségben mégis más és más kajákat tudunk fogyasztani és különbözõ hatással vannak ránk. Míg én nem bírom a tejet és tejterméket addig más rendszeresen fogyasztja, vagy én vízbe fõtt csirke-pulyka mell filét sokat fogyasztok és semmi bajom tõle, de lehet más nem tudja enni gondot okoz neki. Mindenkinek egyénileg kell kitapasztalnia mi a számára jó és rossz ne egy természet gyógyász mondja meg kinek semmiféle tapasztalata nincs ebben a betegségben.

Nincs jelen

 

#296 2008-02-14 21:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

természetgyógyász=kuruzsló(akárhogy is szépítjük).   Szerintem aki benéz ebbe a topicba annak illene sejtenie mire számíthat.

Nincs jelen

 

#297 2008-02-14 23:22

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

íígy van eretnekek wáááááá :D

Nincs jelen

 

#298 2008-02-15 09:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Az eretnekség az egész más, annak max. én számítok.

Nincs jelen

 

#299 2008-02-15 13:50

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
A természetgyógyász lehet tapasztalatlan,kurzsló és minden egyéb.
A mienk belgyógyász professzor. Az egyetemen tanított,kb:10 éve hogy természetgyógyászattal foglalkozik.
Egyébként indiai.Amikor elõször jártunk nála elmondta,hogy mi a betegség oka.

Nincs jelen

 

#300 2008-02-15 16:01

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Természetgyógyászat

Legalább õ tudja.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB