#751 2008-01-15 09:36

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Vikimami!
Nem szedtem még Lanosan tablettát, de úgy gondolom, ha Te azt reggel beveszed éhgyomorra, és nap mint nap folyamatosan szeded (gondolom lehet), akkor annak éjjel is kell hatni. Talán még az étvágyadat is meghozná. Ki kellene próbálni, hiszen az orvos javasolta. Majd gyere a chatre!

Nincs jelen

 

#752 2008-01-15 11:16

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Viki!
Nem Lansone a neve? (lanosan helyett) Csak mert én olyant szedtem, nekem is éjjel fájt. Reggel szedtem be, és már a 2-3. napon elmúlt szinte teljesen. Persze csak ha ugyanarról a gyógyszerrõl beszélünk...
Ági

Nincs jelen

 

#753 2008-01-15 13:19

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én is rosszul írtam. Az a gyógyszer biztosan Lansone!

Nincs jelen

 

#754 2008-01-16 07:01

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat: Lansone a neve a kapszulának, elírtam tényleg.

Ágica, te meddig szedted. Mert azt nem mondta az orvos, hogy akkor most ez is mindig, vagy csak kúra szerûen. A tájékoztatóban sem írja.
Köszi

Nincs jelen

 

#755 2008-01-16 17:01

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én azt hiszem, hogy egy dobozban egy havi adag van, azt beszedtem, és utána abbahagytam. Utána már csak úgy szedtem, hogy amikor éreztem, hogy rossz a gyomrom és szükségem van rá, akkor kb. 1 hétig szedem. Így beszéltük meg a dokival.

Nincs jelen

 

#756 2008-01-16 18:52

Pistiii
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Jó napot/sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne,hogy a székletem véres,nyákos és naponta többször van,holott régebben csupán egyszer jártam WC-re és nem volt semmi problémám!A alhasam néha fáj,szurkál és olyan hangokat ad ki mintha korogna.Voltam tükrözésen,gyulladt volt a vastagbelem,az orvos colitis ulcerosa-t mondott,de a szövettan ezt nem igazolta!Szedtem Salazopyrin és Pentasát,talán a Pentasa segített egy kicsit de késõbb az se igazán!
Ha valaki(orvost is szívesen veszek:)) tudna tanácsot adni azt megköszönném!
Üdv: István

Nincs jelen

 

#757 2008-01-16 18:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ha a tünetek nem múlnak azonnal vissza az orvoshoz. És komolyabb gyógyszert követelni, mert így csak romlani fog, az idõt nem húzni mert húzzák úgy is idõpontozással meg várakozással. A szteroid lökéskúra tutira segít, igaz annak a mellékhatásait se köszönöd meg, ha lehet kérjed a váltott napos szedést, akkor nem kell hetekig-hónapokig szedni és nincs annyi gusztustalan mellékhatás.

Nézz be még a diéta topicba, a tünetek elviselését enyhítheti a diéta(ez baromi sokat jelenthet), de a vérzés ettõl sajnos nem csökken.

Nincs jelen

 

#758 2008-01-16 19:15

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Pistiii!!
Nem várni irány az orvos! A Pentasa semmire nem jó tapasztalat! Jól mondod a kotyorgást! Menj gyorsan orvoshoz!

Nincs jelen

 

#759 2008-01-17 06:40

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Még mindig lenne kérdésem: nektek is volt/van olyan, hogy nincs étvágyatok szinte semmi -alig bírok pár falatot leeröltetni -, és fáj/fájt a gyomrotok (gyomorsav, hányinger,stb).
Éjjel is felébredek sokszor a rosszullétre.
Hangulatom is pocsék....

Nincs jelen

 

#760 2008-01-17 06:47

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sjanos nekem nagyon gyakran elõfordult a hányinger, gyomorsav stb. Egyébként is refluxom is van, a Medroltól meg már totûl kikészült a gyomrom, ennek elleére irtó étvágyat csinál és ha egy kicsit jobban vayok állandóan azon töröm a fejem, hogy mi a fenét lehetne enni, ami diétás is, meg laktat is, meg savat sem csinál.
Én A Renniet próbáltam, meg a dokim Nilacidot javasolt, mindkettõ vény nélkül kapható, kinek melyik válik be. Próbáld ki serintem. Van még egy természetes dolog is cickafark tabletta, nem akartam elhinni, de az is nagyon jó a gyomorra, savra, abból többet is el lehet rágni egyszerre. Hát egyenlõre ennyit tudtam segíteni.
(Persze én a Medrol és reflux miatt állandóan szedek gyomorvédõt Controloc a neve, ezt a doki írta, rendszeresen tükrözgetnek is).
Amint tudok  e-malezek  neked, addig is jobbulást, minden jót Nektek!!!!! :)

Nincs jelen

 

#761 2008-01-17 16:48

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szia Vikimami!
Gyomorra nekem a controloc vált be, teában pedig a körömvirág, borsmenta (ez utóbbi nekem állati étvágyat is csinál), citromfû, orbáncfû. Utóbbi kettõ savat is csökkent. Lényeg, hogy ne filterest vegyél, hanem rendes teafüvet forrázd le.
üdv: ildi

Nincs jelen

 

#762 2008-01-17 18:05

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Vicaa! Ildikócska!

Köszönöm a válaszokat :D

Az a fura, hogy ma reggel óta nem ehettem az ultrahang miatt, és egyáltalán nem vagyok éhes..... -repülnek rólam a kilók :(

Nincs jelen

 

#763 2008-01-18 07:13

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok,már megint itt...
Ti tapasztaljátok azt, hogy olyan mintha nem lenne kezetek-lábatok? Nálam ez a legújabb. Iszonyat rosszul érzem magam :(
És még mindig nem tudok enni.... Pár falatot lenyomok nagy nehezen és ennyi.

Lehet, hogy azért van ez a "rongy-test" érzés, mert nem tudok enni? Vagy a gyógyszerek miatt van????

Nincs jelen

 

#764 2008-01-18 12:01

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szerintem le vagy gyengülve. Tényleg érdemes kipróbálni a teákat, nekem a borsmenta olyan volt, hogy megittam és utána egy óra múlva már farkas éhes voltam, pedig elõtte már azt hittem, hogy a mûtõasztalon kötök ki olyan gyomorfájdalmaim voltak.

Nincs jelen

 

#765 2008-01-18 17:10

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Pedig neked igazán nagy szükség lenne a kilókra Viki!!! Kéne már Neked egy tuti doki, meg valami étvágygerjesztõ bogyó (ROOR??? ;) ) sajna most én is dokit váltottam, EGerben van új, mert nem tudom megoldani az utazgatást sajna Jászberénybe. Jobbulást, írj!!!!

Nincs jelen

 

#766 2008-02-04 12:46

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Beatrix!
Én elég messze lakom Jászberénytõl, oda ment dolgozni Parádfürdõrõl az orvosom. Ha érdekel priviben megírom, ki õ, nagyon lelkiismeretes, kitûnõ szakember, a crohn és a colitis egyébként is külön érdekli, nagyon sokat tud már a betegségekrõl, emberi szóval csak ódákat írhatnék róla.
De sajnos mivel ilyen messze van én most a három hónapos picur miat már nem tudom megoldani a feljárást és Egerben keresnem kellett egy másik orvost. Én azonban meleg szívvel ajánlom a volt dokimat. Mos ébredt a picur, de majd írok privit!!!

Nincs jelen

 

#767 2008-02-08 16:54

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok !
Nekem most újul ki elõször a betegségem /colitis /, azért írom, hogy elõször, mert 7 évig el sem hagyott, aztán volt másfél év pihi. Nagyon örültem neki, a gyógyszereimet rendesen le is építettem, egész pontosan, semmit nem szedtem. Korábban Pentasa, Immurán és egy kevés Medrol, a kezdetekben az Immurán helyett csak Medrol volt.
Szóval már két hete görcsölök, hol jobban, hol kevésbbé, a Pentasát újból elkezdtem szedni, de az Immuránt nem akarom, még nem. Több különféle pötty jelent meg a bõrömön, amire a doki azt mondta, nem veszélyesek, csak egyet talált kétségesnek, de amikor megmondtam, hogy milyen gyógyszereket szedek, azt mondta, akkor teljesen természetes, hogy lesz rosszindulatú bõrdaganatom is. Akkor most talán dönthetek a rákot válasszam, vagy a colitist ? Az orvosom gondolom leszúr majd, ha kiderül mit tettem, de kibírom.
Most nem úgy indult, mint a kezdetekkor, akkor vérrel kezdte, most "csak " görcs van, meg néha hányinger a görcs-csel együtt. A fájdalom is mintha magasabban lenne, kb. a köldök körül. Szerintetek mivel tudnám elodázni az erõsebb gyógyszerezést és az állapotrosszabbodást. Most még súlyom is van elég és néhány fájdalomcsillapítóval elvagyok. Ja, közben az is kiderült egy felülvizsgálaton, hogy teljesen egészséges vagyok ! :))) Igaz, csak rám néztek !
Üdv. Licsi

Nincs jelen

 

#768 2008-02-08 16:57

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

:) Látom a nevem mellett megjelent a betegségem neve. Nem tudom ki tette oda, de köszönöm Neki !

Nincs jelen

 

#769 2008-02-09 09:58

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Licsi!
Azt ajánlanám, hogy menj elõször is el egy jó orovshoz és találjátok meg a megfelelõ gyógyszert. Nekem 25. éve van colitisem és egy ideje sikerül tünetmentesnek maradnom. Eleinte én is elhagytam a gyógyszert, vissza is jöttek a tüneteim. Egy idõ óta minimális, (napi egy tabletta Xalazyn) mellett vagyok tünetmentes. Szóval egy jó orvos, egy jó gyógyszerválasztás és az égiek kegyelme. Azért a lelkemet is rendbe tettem, hosszú évek pszichoterápiájvál, de ez volt életem legjobb befektetése. Ez az, ami nekem segített. Találjad meg a saját utadat, ez a lényeg.
Szebb napokat: Ánya

Nincs jelen

 

#770 2008-02-10 07:42

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Ánya!

Köszönöm együttérzõ soraidat. Az utam talán meglenne, nem ezzel lehet nálam a baj. Az igaz, hogy az idegességbõl kijutott az elmúlt néhány hónapban. Sajnos, vagy hála Isten a munkám egyben a hobbym is, de éppen ezért nem tudom hol a határ. Simán bevállalom a napi 10-12 órát és a végén azt veszem észre, hogy éjjel is a munkahelyi problémákon jár az agyam. De hogyan lehet ezt kikapcsolni, ha az ember alapból rendszerhibás ? Karácsony elötti napon mûtötték a fiamat trombózissal, aki az egészséges életmód mintaképe és ez volt élete második betegsége. Igaz az elsõ sem volt akármi, kisér gyulladás a test teljes felületén.
Szóval én úgy gondolom, hogy egyszerre talán sok volt, ezért jött elõ megint. Mivel még nem volt ilyen abban bízok, hogy diétával, néhány gyengébb gyógyszerrel és pihenéssel visszafordíthatom még az elején, ezért kértem ötleteket, hátha...!
Ha nem, úgyis jön a szteroid löket, meg az immurán, gondolom. :((
Jó egészséget, szép napot !

Licsi

Nincs jelen

 

#771 2008-02-10 16:50

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A vérzés 12ml medrollal elmúlt. A hasmenést mivel lehet megállítani? 40ml medrol vénásan+beöntés 4 napja. Változás nincs.

Nincs jelen

 

#772 2008-02-11 12:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Bakkos7: Esetleg ha sok banánt eszel?  (cu mellett egyéb "hasfogók" keksz-kenyér-krumpli nem igazán ajánlottak mivel puffasztanak - namost a gázosodás+hasmenés különösen "örömteli" kombináció).

Nincs jelen

 

#773 2008-02-13 22:38

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rigor!
Egy fél banán alaposan megkutyulta a hasát.Harmadik napja jobban van,vagyis kezd egy picit összeálni a széklete.De viszont megint véres egy kicsit.A 40ml medrolt még el se kezdtük csökkentni.Lehet,hogy az aranyere vérzik,de Õ aztmondja,hogy nem.Határozottan jobban érzi magát.Szerintetek mi a baj?

Nincs jelen

 

#774 2008-02-15 09:02

Anyu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok!

Egyszer már írtam ide.Nem én vagyok a beteg hanem Anyukám!Vidéki(Hajdú-Bihar -megye ,Polgár) és nincs net hozzáférhetõsége.De viszont szeretne "sorstársaival" beszélgetni!Megosztani tapasztalaikat,lelkitámogatást nyújtani egymásnak!
Ha esetleg valaki szívesen levelezne vagy telefonon beszélgetne vele megadom az e-mail címem és elküldöm címát illetve tel.számát!Elõre is köszönjük!!!!
dobos.edina@gmail.com

Nincs jelen

 

#775 2008-02-15 09:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

A banánnál nagyon kell vigyázni hogy jó érett legyen (lehetõleg legyenek már rajta barna töttyedõs foltok) - különben
ha nem elég érett az bizony problémás lehet (mint minden éretlen cucc).

Nincs jelen

 

#776 2008-02-15 17:57

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rigor!
Neked mióta van ez a betegséged?Vissza olvastam a fórumon és látom alaposan utána néztél dolgoknak.Most szedsz-e állandóan gyógyszert vagy bármi mást.?

Nincs jelen

 

#777 2008-02-15 18:00

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Van valaki köztetek aki gyógyszer nélkül vagy csak természetes dolgokkal tünetmentes volt hosszabb ideig? Ha igen mennyi ideig?

Nincs jelen

 

#778 2008-02-15 18:05

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Rigor!
Említetted a küzdõ sportot nem karatézol véletlenül? Tudsz valamit az õssejt beültetésrõl?

Nincs jelen

 

#779 2008-02-16 20:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

bakkos7: nézz már szét/olvass vissza egy kicsit a topicok közt, csomó kérdésedre választ kapnál. Egyébként nem karatézok Krav Magáztam, de már lassan egy éve abbahagytam (szemsérülés).

Nincs jelen

 

#780 2008-02-17 16:43

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Visszaolvastam megtaláltam a válaszokat,kivéve egyet:õssejtbeültetés.Tud róla valaki valamit?

Nincs jelen

 

#781 2008-02-17 16:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az õssejtes témában is van elõadás videóval (ebben nem csak az õssefokozó "csodaszerrõl" beszélnek kritikusan de az egész õssejtesdi témát jobban körülírják (milyen típusai vannak, jelenleg milyen felasználások, milyen lehetõségek stb.))...

Nincs jelen

 

#782 2008-02-17 16:44

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Bakkos7:ez még igen gyerekcipõben jár.Elméletileg mûködnie kéne.

Nincs jelen

 

#783 2008-02-17 17:08

Anyu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nagyon sajnálom,hogy senkit se szeretne levelzni vagy tel.-on beszélgetni sorstárssal!
De egy próbát megért!
Sajnos így egyedül maradt a problámájával,gondjával!

Pedig milyen jó nektek is hogy vagytok egymásnak?!

Nincs jelen

 

#784 2008-02-17 17:24

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Anyu:én szívesen levelezek vele,ha egy taknyos fiatal fruska megteszi neki,még kevés tapasztalattal.:D
A belsõ levelezõn tudsz írni és akkor felvehetjük a kapcsolatot.:D

Nincs jelen

 

#785 2008-02-18 06:41

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Anyu!
írtam privibe levelet az összes elérhetõségemmel. Bocs, hogy nem azonnal reagáltam, de itt vagyok és én anyu korabeli vagyok. Akkor már van egy fruska (roor) és egy anyu (ánya).
Szép napokat, heteket: Ánya

Nincs jelen

 

#786 2008-02-18 08:40

Anyu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nagyon KÖszÖnjÜk Ánya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#787 2008-02-18 13:44

Fmargit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Nálam még nem regisztrálták az IBD-t egy hét múlva megyek vastagbél tükrözésre. Az sajnos tény, hogy már nagyon régóta van hasmenésem, néha egy kcsit javul a dolog, de mostanában kb. két hónapja alig merek enni, mert különben "baleset" ér. A fenekem már annyira fáj, hogy menni, néha már feküdni is alig birok.. az ülésrõl nem is beszélve. Aztán hétvégén mindig egy kicsit helyre jön, és így tudok eljönni dolgozni.
A kérdésem, nem írhatna ki táppénzre engem a háziorvos, egész nap csak iszom, enni nem merek, közben mégis görcsöl a hasam, naponta többször kell rohanni, már amennyire tudok. Már nagyon jó lenne, ha valahogy megoldódna ez a probléma, mert semmit nem tudok elintézni, és állandó félelemben élek, mi lesz ha valami "történik" velem itt a munkahelyemen, vagy az utcán? Még rágondolni is rossz!

Nincs jelen

 

#788 2008-02-18 16:41

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Fmargit:ha jó viszonyban vagy a háziorvossal akkor minden további nélkül.
Ha pedig diagnosztizálják a betegséget,fél évig simán otthon tarthat.
Tapasztalat.:D

Nincs jelen

 

#789 2008-02-18 17:53

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Engem a háziorvosom majdnem egy évig tartott táppénzen és utána indította el a leszázalékolásomat.

Nincs jelen

 

#790 2008-02-18 18:10

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Halika!

Igazad van Zoltán,de nekem valahogy úgy magyarázta a házidokinéni,hogy fél évig minden gond nélkül,de utánna már ellenõrzik õt is (de a betegség mivoltából adódóan ez csak formaság),tehát igen,egy évig simán otthon tarthat.:D

Nincs jelen

 

#791 2008-02-18 18:15

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Igen ez nálunk is így volt. Bár akkor még nem féltek úgy az ellenõrzésektõl mint manapság.

Nincs jelen

 

#792 2008-02-18 20:08

miniagi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

sziasztok!kétéve véres,nyálkás széklettel kerültem orvoshoz.elösször aranyérrel kezeltek,szétlövöldöztek,aztán tükrözés.colitist állapítottak meg.kaptam salofalkot  egy hónapig,újabb tükrözés és azt mondták gyógyult vagyok.azóta kétszer szedtem salofalkot mindig segít.idõszakonként nyálkás a székletem de soha nincs hasmenésem.igazából nem tudom most mi van?félek a szteroidtól,valami alternatív megoldás érdekelne.segítsetek légyszi!akár jó doki is érdekelne !köszi

Nincs jelen

 

#793 2008-02-18 21:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Órül neki hogy használ a salofalk - ami nem szteroid, különösebb mellékhatásai sincsenek, szvsz. egészen szerencsés vagy. A legtöbben örülnének ha ilyen remek állapotban lennének mint te, minek neked alternatíva? És milyen alternatívára gondolsz? A szteroidtól nem kell félni. sokkal inkább attól ami szükségessé teszi.

Nincs jelen

 

#794 2008-02-18 21:46

miniagi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

köszönöm a megnyugtató szavaidat!igazából nem tudom mi a helyes,sajna két éve foglalkoztat a téma.lehet ,hogy nem kéne,de elhanyagolni sem szeretném.hiába figyelgetem magam,sok tapasztalatot nem gyûjtöttem.talán annyit,hogy ha alkalmanként megiszom egy vagy két pohár bort társaságban az nem jó.gondoltam arra is,hogy köze lehet a savasodásnak ehhez.?látom te nagy guru vagy ebben:),elolvastam pár írásod.engem lelkileg megvisel,sportolok,figyelek magamra és még is...

Nincs jelen

 

#795 2008-02-19 07:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Savasodás? (Az a lugosítás-savasítás egy tudományosan megalapozatlan és önellentmodásokkal teli divatos marhaság). Talán inkább az alkoholnak, esetleg a csersavnak van köze hozzá:)

Mi is visel meg pontosan lelkileg? A leírásod szerint wc parád nincs (ez tud lelkileg nagyon megviselni, hogy olyan mintha éjjel nappal be lennél hashajtózva és egyik wc-rõl a másikra...), brutális fájdalmaid se, medrolt se kell szedned nagy dózisban hogy emellett még nem is dõl belõled a vér (pedid így is elég jól el lehet lenni évekig).

Élj egészségesen, egyél rendesen sokszor keveset, ne terheld feleslegesen zsíros, csípõs kajákkal a beledet, legyen elég fehérje - amíg ilyen jól vagy szigorúbban nem is kell diétázni se mint ami amúgy is egészséges egy egészséges embernek.

Nincs jelen

 

#796 2008-02-19 08:26

Fmargit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi a gyors válaszokat! Így talán nem lesz lelkiismeretfurdalásom, hogy táppénz csaló vagyok, ha mondom a dokinak, hogy írjon ki. Most pl. tudok dolgozni, de biztos, hogy még délelõtt ki kell rohannom a WC-re és utána már  nem tudok ülni.
Így, ahogy olvasgatlak benneteket, hát bizony nem valmi derüs kilátások, de ha megállapítanák, hogy nekem is ez a bajom, talán megkönnyebbülnék. Végre akkor foglalkoznának velem, kezelnének valahogy, már így is évek óta szenvedek. Tulajdonképpen még valahol szerencsém is van, mert már 49 éves leszek, és olvasom, hogy itt nagyon sok a fiatal. A szerencsétleségem viszont, hogy volt egy másik betegségem, ami miatt teljesen kivették a pajzsmirigyemet, és ha valami bajom van, az orvosok csak eddig látnak, ezt kezelik.
Nagyon félek ettõl a hétfõi béltükrözéstõl, mivel kövér vagyok, azt mondta az orvos, hogy nem lesz egyszerû dolog!

Nincs jelen

 

#797 2008-02-19 12:50

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Fmargit a tükrözéstõl nem kell félni, nekem eddig 4alkalommal volt de egyáltalán nem vészess, persze lehet ember függõ ez az egész, de nekem csak pozitív tapasztalatom van. Én mindig bódítással kérem, bekábulok és tök könnyen meg van. Tükrözés után azonnal megmondják az eredményt és utánamár mehetek is haza. Sõt én szoktam vezetni amit elméletileg nem lehetne, de mondom engem nem visel meg ez az egész. Szóval nem kell félni túl leszel rajta.

Nincs jelen

 

#798 2008-02-19 12:53

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Amúgy nektek mikor nem aktív a gyulladás akkor hányszor jártok egynap wc-re? Én jelenkeg 4szer megyek egyik nap van, hogy 5ször másnap meg 3szor úgy átlagban 4szer vagyok és többnyire hajanalban és reggel van a hasmenésem.

Nincs jelen

 

#799 2008-02-19 13:09

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

teljesen változó. függ attól is miket eszel! Simán lehet óránként 10x is... de lehet napi 2x is (vérzés mellett).

Nincs jelen

 

#800 2008-02-19 18:08

miniagi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

szép estét Rigor!és mindent köszönök!igyekszem megfogadni a tanácsod,bár idáig is az egészséges táplálkozás fõ szempont volt az életemben.a csersav meg igen ritka:).remélem elõbb utóbb megszületik a szteroidmentes megoldás erre a problémára.ahogy elnézem talán tõled:)!mégegyszer köszi!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB