#151 2005-03-17 21:04

bob
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Medrolnak lehet bőrkiütés, pattanás, gennyes seb a mellékhatása?

 

#152 2005-03-17 21:33

liza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Jamesdean!
Én nem rendszeresen szedem meg kenem,hanem eddig másfél év alatt kétszer.Szerintem enyyitől már se jobb,se rosszabb.De azért köszi a tanácsot és remélem egyhamar nem kell kipróbálnom.

Nincs jelen

 

#153 2005-03-18 20:18

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hellő Zoli,

Télleg jól esik, hogy ott vagyok a gondolataidban és az ujjaidban, amikor segítőkész válaszaidat pötyögöd, cukorfalat, de ezúttal nem én pityeregtem, hanem Bob. De ha már itt tartunk, akkor én is zokszóra veszem a dolgot és jól ideírom ország-világ szeme láttára, hogy a Salazopyrin összes leggyakrabban előforduló mellékhatását magamra vettem - egy kivételével. Ez annyit jelent, hogy volt fejfájásom, hőemelkedésem, hányingerem és bőrkiütésem is, viszont egy dekát sem fogytam. A fene! A bőrkiütés egyébként nem állt rosszul, így megaláztam a napfényben szűkös, sápadt, téli hónapokat egy kis pirospozsgával. Azért nem bánom, hogy már elmúlt...

Mindenki legyen jobban! Most!

Pá, Beteg

Nincs jelen

 

#154 2005-03-19 09:41

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello Beteg,

piros pozsga nekem is lesz ilyenkor tavasszal mindig, mert fenyerzekeny vagyok, de eleg fura, mert mindig csak tavasszal akkor mikor hirtelen megno az UVAB sugarzas. Eleg fura... Egy borgyogyo mondta, es igaza volt. Na azert birhato, 1-2 het es legalabb ez spontan gyogyul:)
monik

Nincs jelen

 

#155 2005-03-19 14:30

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hellő Monik,

A fényérzékenység azért jó, mert könnyen előhívnak és nem maradsz negatív. Asszem én is felkeresem a fotós haveromat a sötétkamrájában és hízelgéssel ráveszem, ugyan áztasson már be egy jó adag előhívóba, aztán jöhet a stopfürdő és a fixírsó. Úgyis ráfér most az önbizalmamra egy kis nagyítás.

Pá, Beteg

Nincs jelen

 

#156 2005-03-19 17:54

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Nekem nemrég ajánlották a Ginseng Royal Gelly-t,mondván immunrendszer erősitő.Tudtok róla valamit?Lehet szedni nekünk?(colitis).szedte valaki?
Itt a termék rövid leirása.

(Az ember legfőbb kincse az egészsége - ennek a kincsnek a megőrzését könnyíti meg a Távol-Keleten már évszázadok óta igen jó hatásfokkal alkalmazott, ginseng gyökérből és méhpempőből készült ivóampulla, amely mind önmagában fogyasztva, mind teába keverve segít megteremteni a mindennapi élethez szükséges energiát. Hatását irodalmi adatok igazolják.

1 ampullában 200 mg ginsenggyökér-kivonat és 300 mg méhpempő található.

Alkalmazása:

napi 1 ivóampulla, lehetőleg éhgyomorra. (Használat előtt felrázandó!)

Figyelmeztetés:

Virágpor-allergiásoknak nem javasolt.)

Nincs jelen

 

#157 2005-03-19 21:58

ivanyizs
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Cim,
úgy tűnik, ért a gyógyszerekhez, vagy legalábbis a protexinhez. Nemrég vettem a 2,5 éves kislányomnak, mert antibiotikum szedés után van, enyhe hasmenésese állapotban. Tudom, gyerekeknek való is van, de én csak a kapszulásat kaptam akkor. Kérdésem: ha a kapszulából kiöntöm a port, s csak azt kapja, akkor is hatásos?
Köszönöm, üdv.: IZS

 

#158 2005-03-19 22:05

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Monik, ezt akár én is írhattam volna : "Nekem anyum szedi az oxytarmot, bar O nem crohn-os. En meg nem probaltam. monik"
Kivéve a végét  ;)
pont emiatt vetődött fel bennem.
de lehet h Zolinak igaza van h ez egészséges bélre van...

Nincs jelen

 

#159 2005-03-19 22:57

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tudomásom szerint egy kapszulás gyógyszer hatásfoka jelentős mértékben csökken, ha úgy alkalmazzuk, hogy szétnyitjuk a kapszulát és csak a port vesszük be. Ugyanis úgy fejti ki a hatását, hogy mikor a megfelelő helyre ér, úgymond "szétrobban" a kapszula.

Nincs jelen

 

#160 2005-03-20 09:06

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hallo Beteg,
en meg nem vettem eszre az ezustbevonatot :), de akkor akar dragan is arulhatnam magam, bar azert en igy is egy kincs vagyok:)
Ja igazad van regen hivtam en is elo kepeket, csak a gaz, hogy most egyedul a wc-ben lehet total sotetet csinalni legkonnyebben:)
Na, majd koltoze utan, felmerem a terepet, hogy uj otthonban hol hivhatom magam elo leggyorsabban:)

Igen Adri, igazad van. A kapszula bizonyos emeszto enzimek hatasara oldodik, attol fugg, hogy hol kell, hogy hasson:).
De elvileg a probiotikumok birjak az emeszto enzimeket es az alacsony pH-t.

Udv, monik

Nincs jelen

 

#161 2005-03-20 15:38

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Most akkor kibontsam a protexines kapszulát vagy vegyek a bébinek inkább progastrot?

Nincs jelen

 

#162 2005-03-22 20:10

glaci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Eddig lehet, hogy  csak nem vettem észre,  de senki sem írt
a SMECTA-ról. Nekem nagyon bejött! Mellékhatás hoszabb távon :000
a bélfalra gyakorolt gyulladáscsökkentő (+ hasmenés, puffadás) hatás colitisnél szuper. Mindenki konzultáljon kezelőorvosával vagy kérdezze meg...

Nincs jelen

 

#163 2005-03-23 09:34

zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én colitises vagyok,szedtem Oxytarmot,semmit nem használt!

Nincs jelen

 

#164 2005-03-23 11:41

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Szeretném azoktól  megkérdezni,akik az Entocortot szedik:  nincs a gyógyszernek vízhajtó hatása is ? Vagy lehet hogy csak felfáztam?

Nincs jelen

 

#165 2005-03-23 12:18

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Ildi!

Nekem a medroltól van állandóan p..silhetnékem:) Sztem ez szteroid tulajdonság, bár ez abszulut az én magánvéleményem.

Nincs jelen

 

#166 2005-03-23 12:34

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Haliho,

nekem a budenofalktol nincs ilyen problemam es az is ugyanaz a hatoanyag.
Bar nekem alapbol van ez a gondom, ejjel is alt. ketszer, de mar megszoktam. Sotetben kell kimenni, ismert utvonalom akar csukott szemmel, es siman vissza tudok aludni:)

Zozo,
es meddig sztdet az oxytarmot?
Legalabb ez is egy tapasztalat.

Mancsa,
medroltol, solu-medroltol meg vizfejuek vagyunk:) , sztem inakbb megkoti.

monik

Nincs jelen

 

#167 2005-03-23 13:54

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kösz zozo, akkor nem veszek Oxytarmot! Glaci, nem zavar a Smecta íze? Szerintem olyan fura.

Szerkesztette: hcsillacska (2005-03-23 13:56)

Nincs jelen

 

#168 2005-03-24 09:55

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sztem egy velemeny nem velemeny az oxytarmrol, szintugy a TSO-rol.
No comment.
monik

Nincs jelen

 

#169 2005-03-24 10:00

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Ha medrolt szed a lányom ő is sokkal gyakrabban pisil, úgyhogy ha ilyenkor elmegyünk valahova akkor nekünk nem a nagy dolog miatt, hanem a kis dolog miatt kell állandóan WC-t keresnünk, meg ha már leépítettük utána is kell vagy három hét míg visszaáll a rendes kerékvágásba.

Ani

Nincs jelen

 

#170 2005-03-24 10:31

zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Oxytarm:Én csak egy hónapig szedtem(eddig tart ki egy doboz),mert a további szedésnek nem tartottam értelmét.A szedés kezdetekor rosszabbul voltam,mint általában.Meg az ára is riasztott 5200 Ft/db.
A Medrolnak szerintem is van vízhajtó hatása bizonyos dózisban.Amig napi 8mg-t szedtem nekem is gyakrabban kellet pislantanom.Most csak 4 mg-ot szedek így nincs vízhajtás.

Nincs jelen

 

#171 2005-03-24 10:38

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia
Én is entocort-ot szedek, most már 3 hónapja, de nem vettem észre, hogy vízhajtó hatása lenne. És nem is tartja vissza a vízet, szóval semmi ilyesmi hatása nálam nincs.
Persze ez nem jelenti azt, hogy mindenki így reagál...

Nincs jelen

 

#172 2005-03-24 10:42

zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tolna megyei sorstársaim figyelmébe szeretném ajánlani-akik még nem tudják-,hogy a Progastro nagykereskedelmi áron való megvásárlására lehetőség van a Tolna Megyei Gyulladásos Bélbetegekért Alapítvány összejövetelein is.Az összejövetel minden hónap harmadik keddjén 16-órától van Szekszárdon a szülészet udvaráról megközelíthető klubhelységben.

Nincs jelen

 

#173 2005-03-24 11:09

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Visszatérve a z Entocortra. A tájékoztatójában olvastam, hogy felléphet káliumhiány. Ez pedig - ha jól tudom -  vízhajtó gyógyszerekre is igaz.
Persze minden ember szervezete más, ezért  másképp is reagálunk a gyógyszerekre.

Nincs jelen

 

#174 2005-03-26 18:06

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Ti milyen fájdalomcsillapitót szoktatok bekapkodni ha gáz van.nagyon kinoz ez az izületi nyavaja,de lehet nem is az,mert prosztata gyulladásom is van.nem tudják eldönteni melyiktől lehet a fájdalmam.küldözgetnek egymás köz ide-oda!a nyavaja meg marad.Szóval milyen bogyót lehet beenni fájdalomra,amit esetleg elvisel a colitis hosszabb távon?

Nincs jelen

 

#175 2005-03-30 15:45

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Le kell írnom, ma milyen negatív élmény ért. Párom egészség-pénztári tag (le nem írom melyik), és a munkáltatója évi párszázezer forint ún. béren kívüli juttatást ad dolgozóinak, akik eldönthetik egy lista alapján, mire költik a pénzt. Mivel én és a lányom ilyen betegbelűek vagyunk, jó sokat írunk a eü-pénztárra, legyen miből protexint és egyéb kiegészítőket venni. Ma kaptunk egy visszadobott patika-számlát, mondván, a probiotikumok táplálék-kiegészítők! Közöltem a z ügyintézővel, hogy ezeket nem szokták egészséges emberek szedni, csak bélbetegek. És különben is, a benne lévő baci-törzsek irodalmilag bizonyítottan gyógyhatásúak. Legalábbis ezt olvastam egy gyerek-gasztroenterológus előadásában. Erre azt mondja a pasi, hogy hozzak orvosi igazolást az adott probiotikumról. De hát mi mindenfélét szedünk, kipróbálás végett! Sőt a Humetta kapszulámat sem fizetik ki. Tehát a kigészítő készítményeket álljam zsebből, havi több ezerért. És a pénztár fennen hírdeti, hogy áldozzunk az egészségmegőrzés oltárán! Saját pénzünkből! Úgy bánnak a lóvéval, mintha az övék volna, pedig ez a dolgozóké. Az egészséges életmód és táplálkozás bizony nem receptre felírt gyógyszerekből áll.

Nincs jelen

 

#176 2005-03-31 10:29

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Most néztem meg az OGYI honlapját (ugyanis ott megtalálható az a lista,amii alapján térítenek), és nem tudom, hogy pl. a macskakarom kapszula terápiás hatása mennyivel nagyobb, mit a pribiotikumoké?

Nincs jelen

 

#177 2005-03-31 13:17

Zsuzsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kis ellenvélemény. :-)
Én szedtem a Smectát két éve is, most is, semmilyen hatását nem tapasztaltam. Ráadásul tényleg szörnyű az íze (bár ha segít el lehet viselni :-)). De ez az én egyedi esetem.

Nincs jelen

 

#178 2005-04-01 23:14

Bob
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Szerintetek mi az "általános" a medrolról való leállás menetrendjében?

Konkrétan:
-a betegség(adott esetben colitis) gyengülésével kell csökkenteni ? Vagy függetlenül tőle?
-kb. milyen időszakonként kell felezni az adagot? Adott eset: 4nap 64, 4nap32, 4 nap 16, aztán nyolc.
Nekem ez nagyon gyorsnak tűnik..

Emelni is lehet ha kell az adagot?
Túl kevés medrol miatt is előjöhetnek mellékhatások? (Orvos mondta..)



Előre is köszönöm az infót.

 

#179 2005-04-01 23:38

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Bob!

Többek között ezekért a kérdésekért jött létre az ORVOS VÁLASZOL -rovat.
Ott megfelelő szaktanácsot kapsz, javaslom, próbáld meg ott.
Az adagolás minenkinél más és más, tehát itt csak a saját tapasztalatainkat tudnánk leírni, ami lehet a te esetedben nem lenne helytálló.

Üdvözlettel:
Mancsa

Nincs jelen

 

#180 2005-04-02 01:18

Bob
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!

Pont saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert sajna nem bízom az orvosokban, akik telefonon keresztül állítják be a gyógyszeradagot...

Csak nagyságrendileg kéne valami infó. ( A fórum meg gyorsabb mint az orvos válaszol rovat...)

Tudod pl. a tápszerekről is innen értesültem, kérdésemre pedig az orvos azt mondta  "persze, azt szoktuk adni"......... (A másik meg hogy nem szabad ugye, mert hajt. Amúgy meg bevált, nem hajtott...)

Szóval ha lenne némi infó, ki hogy mennyi medrolt eszik, legalább tudnék viszonyítani, ill. rákérdezni, hogy miért nem így, vagy nem lenne jobb úgy?...

 

#181 2005-04-04 23:47

pistabácsi
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kinek van tapaszalata a Normaflore nevü probioktikum szedésével kapcsolatban?
A leirás szerint a vastagbélben hat , nem a vékonybélben.Én vagyok lemaradva vagy ez uj készitmény?A kisfiam már szedi és javulás van.

 

#182 2005-04-10 18:08

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hahó!

Sok helyen olvastam, hogy a Salazopyrin mellett Folsavat szedtek. Nekem ezt még egy orvos sem mondta. Tudnátok erről v.mit mondani?
Előre is köszi: Kati

Nincs jelen

 

#183 2005-04-16 12:49

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tica!

nekem is szoktak adni folsavat, de most olyan vastabit szedek, amiben benne van a folsav is, úgyhogy 1-ben a kettő :)
valóban kérdezz rá a dokitól

Nincs jelen

 

#184 2005-04-26 20:04

Krisztinia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Valaki hallott már a C.O.D. teáról? Engem elkápráztattak eszméletlen nagy hatásokkal, van valakinek valami tapasztalata erről, vagy még senki sem hallott róla?

Nincs jelen

 

#185 2005-04-26 22:58

pistabácsi
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ez az a tea amit a Himalájáról szednek?

 

#186 2005-04-27 16:55

Nigy
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Meg nagyon kezdo vagyok Candida temaban, kb egy hete lett meg a kicsi fiam szekleteredmenye. Sok Candida telep nott ki belole a tenyesztes soran. Kicsit utanaolvastunk az apjaval a neten, es a talalt tunetek alapjan majdnem biztosak vagyunk benne, hogy a mi tesztunk is pozitiv lenne.
Ismeri valamelyikotok a Candex nevu keszitmenteket? Allitolag kapszula es csepp formajaban is van, a neten biztato dolgokat olvastam rola, de erdekelne, hogy szemelyes tapasztalata van-e valakinek.
A linket ide masolom, sajnos angolul van:  http://www.discoveradifference.com/Candex.asp

udv,
Nigy

 

#187 2005-04-28 12:57

Krisztina55
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A flavin7 nekem bevált most volt szövettanom és az orvosom szerint a polipjaim visszább húzódtak és a gyulladás is csökkenk ez nind két hónap alatt az aloevera nekem semmit sem használt

Nincs jelen

 

#188 2005-05-14 14:39

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halihó!

Képzeljétek június 10-én Görögországba utazom a párommal! Hogy hogy kerülök a gyógyszerek, kiegészít?k topicba ezzel a dologgal? Busszal megyünk. Elég hosszú az út, én meg kicsit tarok a dologtól. 9-én államvizsgázok, és az izgalom, meg a szorongás kezdi kifejteni hatását a hasamra... Szóval azt szeretném tudni, hogy van-e vmi ötletetek. Gondoltam beveszek vmi jó kis bogyót hasmenés ellen. De nem tudom mi legyen az. Mi az, amit a salazopyrin mellé bevehetek? Csak addig kellene megálljt szabni a beleimnek, míg odaérünk!
Szóval, ha van vkinek ötlete, nagyon várom...

Nincs jelen

 

#189 2005-05-15 10:57

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tica: kicsit drasztikus, de nekem bevált, mikor diagnosztizálásom el?tt heveny hasmenéssel küszködve Olaszországból buszoztam haza (13 óra): este 1/2 8-kor indultam a busszal, de már el?tte egész nap nem ettem semmit, csak ittam (persze nem rostosat). És így az út alatt csak pisilésre használtam a busz wc-jét. :-))))

Egyébként ideiglenesen jó hasfogó a Lopedium kapszula vagy pezsg?tabletta, úgy tudom recept nélkül lehet a gyógyszertárakban kapni, ebb?l azt következtetem, hogy más gyógyszerrel is lehet használni.

Nincs jelen

 

#190 2005-05-15 11:32

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Adrika!

Én is gondoltam a lopediumra, de úgy emlékszem az áll a tájékoztatón, hogy colitisra nem szabad szedni. De nekem ebb?l nem egyértelm? a dolog. Tartósan nem szabad (mert úgysem segít), vagy egy-két szem sem ajánlott??? Épp ezért írtam, gondoltam hátha van vmi. tapasztalatotok e téren. 

Tica

(Alig várom, hogy menjünk, NEM VAGYOK HAJLANDÓ otthon maradni a fránya hasam miatt!!!!!!!! :p )

Nincs jelen

 

#191 2005-05-15 12:22

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tica: Bingó! FELEJTSD EL a Lopediumra tett javaslatomat! Most olvastam el a betegtájékoztatóját és valóban nem javasolt a szedése akut colitis ulcerosa-ban. (Elnézést, én még a diagnosztizálásom el?tt szedtem, azóta nem, csak megmaradt egy doboz és most azt olvastam el.)

Viszont a koplalásra tett javaslatomat még mindig fenntartom. Meg nem tudom, mikor még egészséges voltam ilyen krízishelyzetekben mindig segített az étcsokoládé.

Nincs jelen

 

#192 2005-05-15 12:26

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ja, még valami: ha csak egy-két szemet szednél be a Lopediumból, az nem érne semmit, mert nem azonnal fejti ki hasfogó hatását, hanem csak pár nappal (2-3) kés?bb, vagyis, jó pár szem beszedése szükséges hozzá. Szóval inkább tényleg ne...

Nincs jelen

 

#193 2005-05-15 12:28

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Adrika!

Igazán kedves t?led, hogy megnézted! Így egyenl?re marad az étcsoki, meg a koplalás... Azért írtam az orvos válaszol rovatba, és kíváncsian várom Motom válaszát.

Tica

Nincs jelen

 

#194 2005-05-15 12:36

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Tica!

Els? lépésben ne idegeskedj az utazás miatt, mert ez is ront a helyzeten. Én ingázok, de minden utazás elött az idegeskedés miatt megjelenik a görcs, de ahogy felülök, elfoglalom a helyem és megnyugszom elmúlik. Szóval ne rettegj attól, hogy mi lesz veled a buszon.
Másodszor, én úgy tapasztalom, ha ül az ember akkor viszonylag jobb a helyzet, esetleg vigyél valami meleget a hasadra, s ha kibírod, úgy ahogy Adri mondta inkább ne er?ltesd az étkezést az utazás alatt.
Harmadszor, ha valami különleges bogyót is akarsz szedni, akkor a kezel?orvosodtól kéne megkérdezni, mindig az a legbiztosabb.
Jó, nyugodt, problémamentes utat, és kellemes kikapcsolódást!

Nincs jelen

 

#195 2005-05-15 13:45

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Suhi!

Volt, hogy én is ingáztam, (Pécs-Szekszárd minden nap, és tényleg nem volt gond), de azért ez egy kicsit hosszabb út lesz. Igazad van, idegeskedni sem kellene, de ez sem megy olyan könnyen. A vizsgák, szakdolgozat-védés... nem kedvez nekem. A kezel?orvos kérdés pedig nálam elég zavaros. Épp orvost keresek, de nehezen szánnám rá magam, egy újabb kivizsgálásra (valamelyik topicban már írtam az okáról). A körzeti orvosom (aki a városi kórház belgyógyász f?orvosa) felírja  a salazopyrint, és így elég jól elvagyok. Talán megkérdezem ?t, de ha megtudja, hogy nem vagyok épp a toppon, biztos nem úszok meg egy tükrözést! Az pedig végképp nem hiányozna az állam vizsga el?tt!!!

Szóval reménykedem, hogy nyugodt utam lesz, és ha visszajöttem majd mesélek...

Nincs jelen

 

#196 2005-05-15 13:48

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Adrika!

A F?oldalon megnéztem a Gyógyszerek részt, és ezt találtam:

Egyéb gyógyszerek
Láz és fájdalomcsillapítók (Algopyrin, Rubophen), görcsoldók (No-Spa, Papaverin, Troparin), hasmenésgátlók (Imodium, Reasec) nyugtatók (Elenium) és szorongásgátlók (Xanax, Rudothel)

Ha ennek hihetek, meg kellene próbálkoznom az Imodiummal, vagy a Reasecel.
Ki tudja...

Nincs jelen

 

#197 2005-05-15 18:53

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Zoli!! Beírtam a google-ba, bolus adstrigens, és egy indexes fórumot dobott ki.  Ahol kismacskáknak ajánlja vki. Igaz, hogy kiscica vagyok, csak nincs négy lábam, meg farkincám...

(Nyávogni én is tudok!)

Azért köszöm!

Nincs jelen

 

#198 2005-05-15 20:05

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tavaly el?tt szilveszterkor én is rosszul voltam de nem volt kedvem itthon lebzselni, ezért én is vettem ezt a Bolus Adstringens-t és nekem is bevált.Kb 3-4 óra alatt fejtette ki a hatását.De viszont a szénkapszula se rossz,csak azt meg nem tudom hogy szedhetsz-e, mert nekem is csak akkor szabad ha nagyon muszáj.Sztem hivd fel a gastrodokid és beszéld meg vele.Biztos mond valamit.Hameg nem akkor csinálj könnyü kaját, de abból is olyat ami nem puffaszt, és egyél sok étcsokit meg banánt!

Jó utazást és azért hozz pár szép képet a tájról, ha lehet!

Nincs jelen

 

#199 2005-05-15 20:12

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Most, hogy elolvastam a betegtájékoztatót: legalább ennél (bolus a.) nincs odaírva, hogy colitissel nem szabad. Ha már ketten mondjátok, remélem jó lesz!

Nincs jelen

 

#200 2005-05-17 09:08

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok, Szerintem a Reasecre is rá van írva, hogy akut colitis ulceroza esetén nem javasolt, de a többi hasfogóra is érvényes: nekem a háziorvosom és gasztrodokim azt mondta, hogy alkalomszer?en szabad szedni, csak rendszeresen nem. Ugyanis jobb, ha kijön az emberb?l, ami ennyire ki kívánkozik... Én Reasecet viszem magammal ilyen helyzetekre gondolva, de még nem kellett alkalmazni.

Üdv. Grünfeld

Szerkesztette: grunfeld (2005-05-17 09:12)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB