#101 2008-04-15 11:12

zsengeborso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Vicaa!

Mindenképp várom Tõled a fejleményeket, legalább tudunk egyeztetni. A furcsa az egészben, hogy van egy állandó alapfájdalom, mint ahogy írtam. Ez végül is elviselhetõ (én már nem tudom elképzelni, milyen lenne, ha nem fájna - szerintem már ezen csodálkoznék és lehet, hogy "hiányozna" is) - de a rosszabb, amikor hirtelen, megmagyarázhatatlanul fellángol és hajnalban arra ébredek, hogy a csípõmbõl kiindulva a lábfejemig hasít a fájdalom.
A másik oldalra fordulás, mint ahogy zolcsibal is írta, elég rossz - az is kapaszkodással és csak pici apró mozdulatokkal lehetséges. Nem ám csak úgy "átvágódni".

Írj mindenképp!
Szia

Nincs jelen

 

#102 2008-04-15 11:21

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem esténként  rossz, nem találom a lábamnak a megfelelõ helyet, nem tudok elaludni csak szenvedek! Napközben az alap fájdalom megvan! Meg a derekam is érzem de nem vészes!

Nincs jelen

 

#103 2008-04-15 11:27

zsengeborso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szuszidi!
A colitisnek is van ilyen jellegû "kísérõ jelensége": izületi probléma? Bár lehet ezen kérdédem egy kicsit butuska, ugyanis a mellékelt ábra mutatja - csak bízni szeretnék benne, hogy nem... Mert nem tisztázott még teljesen, hogy crohn vagy colitis. A vékonybélbélben "jó a helyzet", enyhe gyulladásra utaló jelet találtak a passage vizsgálat során, a vastagbél alsó szakasza volt érintett tavaly júliusban... most májusban újabb "bélkuki", majd meglátjuk. Véget érhet ez valaha?

Nincs jelen

 

#104 2008-04-15 11:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szerintem mindegy hogy mid van ha elkapja az izületeket akkor elkapja! :(

Nincs jelen

 

#105 2008-04-15 13:39

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Látom nektek is van gondd az ízülettekkel.Ahogy zsengeborsó írta éjjel pici apró mozdulatokkal forgolódni (vagy forgolódás helyett aludni de ez nem mindig megy).És fóleg ha kinyújtott állapotban fekszem még jobban fáj.Ha összehúzom magam nem vészes.Általában így tudok visszaaludni.

Nincs jelen

 

#106 2008-04-16 13:05

Tubi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Mert arra gyanakszom ,hogy az okozza a panaszaimat.Te mennyi ideje szeded az imurant

Nincs jelen

 

#107 2008-04-16 13:50

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem meg mostanság a vádlim meg a talpam szeret görcsölgetni. A bosszantó hogy néha akkor is elõadja amikor mármár üdítõ jelleggel iszom a kálcium, magnézium pezsgõtablettát és még káliumot is veszek be.

Nincs jelen

 

#108 2008-04-16 21:12

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Rigor!
Nekem is elég sokat görcsölt a vádlim egy idõben . Mivel álló munkát végzek az erek védelme érdekében kenegettem a lábam vadgesztenyés krémmel. És enyhültek ezek a tünetek. (változatlanul hozzáfûzöm az emberek különböznek)

Nincs jelen

 

#109 2008-04-17 08:03

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok
nekem a dokibácsi azt mondta, hogy ne mg-t pótoljak, hanem egyek banánt vagy paradicsomot (levet igyak), igaz, én medrolos idõszakban vagyok. Õ azt mondja, hogy most ezek a görcsölések a szteroid szedés miatt van. Hm. Ja, és nekem a lábujjaim állnak be úgy, hogy ihaj, illetve a talpam belsõ fele. Na ilyenkor a lábbujjhegyen járás x ideig segít. És érdekes,mert ha banánt eszek, akkor ez nincsen. Szép napot

Nincs jelen

 

#110 2008-04-17 10:39

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

A banánt én mindennap eszem korábban írtam is az egyik topikban.Azóta nekem sem húzza a görcs a lábam.

Nincs jelen

 

#111 2008-04-17 12:13

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

kérdés, ki hogy bírja, kinek mennyire hasznosul a banán? nekem most medrol mellett csak ez nem lenne elég. amúgy mióta jobban bírom a banánt és eszem is rendszeresen, nem nagyon görcsöltem - de ez ugye medrol nélküli állapotra értendõ. a talpam szokott egyébként. majd most meglátjuk mi lesz ebben a 3 hónapban. utána fix, hogy banánnal is elleszek :)

Nincs jelen

 

#112 2008-04-17 13:25

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Én minden nap eszem egy csomó banánt, de 2-õt minimum. Paradicsomot is, mert mindig teszek a salikba. Tehát rengeteg paradicsomot és banánt eszem. Ráadásul nagyon jól meg tudom emészteni mind a kettõt.

Szóval más lehet a gond.

Nincs jelen

 

#113 2008-04-17 18:43

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Van-e valaki köztetek, akinek egyszerre colitis ulcerosája és rheumatoid arthritise van és mellette még allergiás is fû, fa, virágporokra, kutya-, macskaszõrre, stb.
Az ízületi panaszok most elhanyagolhatóak (reggelente kimeredt újak), de két éve úgy keltem fel az ágyból, mint egy robot. Jelenleg Remicade infúziót kapok rá. Sajnos mindkét betegség autoimmun és még nem tudtam teljesen belenyugodni.
Jó lenne, ha egy páran valamit írnátok rá! Köszi!

Bmanó

Nincs jelen

 

#114 2008-04-17 19:03

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sajna Bmanó Nekem ugyan crohnom van, de mellette artritis és fû-fa-virágpor-házipor-atka allergia. Tüneteim már leírtam itt és más topikokban is /kísérõjelenségek, remicade/, én pedig májuus 8-án kapom a 3.remit.Most várok és várok. Ha fejlemény van írok.

Nincs jelen

 

#115 2008-04-17 19:09

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem a rheumatoid arthritise a macskaszõr kivételével a többi megvan! (ízületi panaszok sincsenek szerencsére. remicade sincs - vagyis colitis+poratka, fû, fa, virág, kutyaszõr, toll).

Nincs jelen

 

#116 2008-04-18 22:06

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Rigor: de jó Neked? Te most tünetmentes vagy?

Nincs jelen

 

#117 2008-04-22 15:01

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Helyzetjelentés: Csontritkulás, és ami nagyon kétségbeejtõ a sokinõ szerint hogy nem egy, nem két, hanem több csigolyám is összeroppant ami okozza ezen irdatlan fájdalmaimat. (Még a dokinõ könnyzett meg engem.) A csípõmnél is látszik valamilyen folt, de az azért nem olyan komoly. Most azt mondta, hogy holnap reggel tudja elérni az ORFI-ban azt a professzort, aki segíteni tudna rajtam. Valszeg tehát oda kell majd befeküdnöm. Ha megtudja, hogy mikor hogyan, akkor hív a remumatológus rögtön. Azt mondta, hogy nagyon ritka eseteknben alkalmaznak már egy olyan eljárást, amellyel kitöltik a csigolyát, nemcsak a csigolyák közötti folyadékot pótolják és infútziót is kapok. Azt mondta látja hogy optimista vagyok és ez jó, mert õ mindent meg fog tenni, hogy végleges megoldást kapjak. Képzeljétek két hét alatt 5cm-t mentem össze!!!!
Szal egyenlõre ennyi, ja meg még azt mondta, hogy azt is intézik majd, ha felkerülök Pestre akkor felküldik oda az esedékes remit és ha már ott vagyok akkor ott megkapom.

Nincs jelen

 

#118 2008-04-22 15:50

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

hát örülök, hogy most már legalább ilyen szempontból is jó kezekben vagy! kitartás Vica, meglátod rendbe jössz, és aztán sétálhatsz nagyokat Annával :D

Nincs jelen

 

#119 2008-04-22 17:26

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa: Én azért valahol reménykedtem, hogy csak a Medrol szórakozik veled. Örülök, hogy tudnak segíteni. Reméljük nem lesz semmi baj. Gondolom a gyerekek erõt adnak Neked.

Nincs jelen

 

#120 2008-04-22 19:30

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa!

Olvaslak folyamatosan, csak nincs idõm sosem írni :( az éjszakát meg alvással töltöm... Úgyhogy azért ugrottam fel, hogy én is próbáljalak biztatni! NAgyon vigyázz magadra és ez azért jó, hogy tudnak segiteni és még a remit is kaphatod közben.
Az Orfi itt van Pesten ugye? Ha tudlak szeretnélek meglátogatni!!!!
Puszi

Nincs jelen

 

#121 2008-04-22 19:31

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

most látom, hogy írtad is, hogy Pesten leszel, bocs...
Akkor majd ird meg lsz , hogy mikor!

Nincs jelen

 

#122 2008-04-22 20:07

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves Vicaa!
Sajnálom ami veled történt.Kitartást kívánok.

Nincs jelen

 

#123 2008-04-23 06:33

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Köszi a biztatásokat, Neked is Zolcsibal. Viki! Mindenképp megírom, hogy mikor megyek, legalábbis remélem hogy sikerül, bár még  belegondolni is félek, hogy ebbe a fájós gerincbe hogyan "injektálnak be" bármit is mikor hozzá se lehet érni úgy fáj. Még a tegnapi röntgen is kemény menet volt, forogni azon a rohadt kemény asztalon, meg utána onnan felkelni, de hát a cél lebeg a szemem elõtt, biztatom magam és nagyon jó hogy ti is itt vagytok!!!

Nincs jelen

 

#124 2008-04-23 06:35

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ja és itt is köszönet mercy70-nek, aki felvitt autóval és kitartóan várakozott velem! Ja és a bénázásaimat is jól viselte :D:D:D

Nincs jelen

 

#125 2008-04-23 07:49

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Vicaa, igen itt nagyon sokan bíztatnak Téged! :D És csakis a cél lebebjen elõtted hogy Annácskát könnyedén veszed az öledbe :D
Csak kitartást továbbra is Neked!!!

Nincs jelen

 

#126 2008-04-23 20:30

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa!
Hú ez félelmetesen hangzik :S Csak adnak már valami érzéstelenítõt. Kitartás és jobbulást!

Nincs jelen

 

#127 2008-05-09 13:08

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Írok akkor egy kis heyzetjelentést hogyan is jöttem haza és mivel kecsegtet a jövõ:
tegnap megkaptam a zárómat, írtak fel egy magasabb, stabilabb derékrögzítõt a gyógytornász csaj (õ legalább magától, önzetlenül is rendes volt), ellátott engem tanácsokkal, miket gyakoroljak, mi az ami feltétlen fontos, hogy ne merevedjek el és az izmok se gyengüljenek el.
Megkaptam ugye az infúziót, amirõl már Aiolosz írt (Aclasta), másfél hónap múlva megyek kontrollra, akkor megnézik, mennyit javult az állapotom. Készítettek a kórházban grinc és csípõfelvételeket, amelybõl valószínûsíthetõ, hogy még további hajszálrepedések is vannak egy egy csigolyámon. Mivel a csípõmnél és a combfejnél vélt elváltozás nem egyértelmû a röntgen alapján, így a zárómban javasolták az itthoni reumatológusnak egy MR vizsgálat elvégzését is.
További teendõk, aktív pihenés, hogy forrjanak a csigolyák, gyógytornagyakorlatok, ezerrel hajtani arra, hogy elhagyjam a Medrolt. (+fájdalmcsillapítóként Contramal, járókeret helyett támbot)

Azért nem panaszként hanem talán azért, hogy mindenki akivel hosszú távon szedetik a Medorlt írom le, hogy álmomban nem gondoltam, hogy ide fogok jutni, ilyen mellékhatással kell szembenéznem, tudom nem lehet minden gyógyi tájékotatóján lévõ mellékhatásra odafigyelni, hosz biztos be is golyózna tõle az ember, de törekedni kell arra, hogy ezt a fránya medrolt senki ne hagyja gondos ellenõrzés mellett hosszabb távon szedni.

Sajnos fájdalmaim továbbra is vannak, most sajnos csak várni tudok és bízni, de legalább történt velem valami az egy hét alatt, ami reményt adhat.

Nincs jelen

 

#128 2008-05-09 16:44

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Érdeklödnék kcsit errõl az izületi dologról.
Pár napja hajnal fél 4-kor arra ébredtem,hogy mind két térdembe olyan görcsös,feszülõs,belehasogató fájás állt,és ezt nem is hagyta abba.Azt se tudtam hova tegyem a lábam legszivesebben levágtam volna(bevallom sirtam is a fájdalomtól).Végül is egy vizben oldodó Cataflám enyhitette fájdalmam,de egésznap fájt még utána,este is vettem be és reggelre már nem fájt.
Most csak annyi van ha sokat jövök-megyek bedagad a térdem,de nem fáj úgy mint akkor csak érzem,hogy valami nem gömbölyû.
Ez gyakorlatilag kezdödõ izületi gond lenne????

Nincs jelen

 

#129 2008-05-09 20:16

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Vicaa!
Nagyon sajnállak az izületi problémák miatt.Nekem is fáj gyakran a derekam(fõleg éjjel) és sokkal kevesebbet birok és hamarabb elfáradok mint 1-2 évvel ezelõtt.Igaz én most MEDROL mentes vagyok.És a nyaki ún.csuklyás izmom borzalom mennyire fáj.Egy jó masszírozás biztosan jót tenne.Kitartást és enyhülést kívánok fájdalmaidra.

Nincs jelen

 

#130 2008-05-09 23:52

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Régebben azt hittem, hogy a téli motorozásaim (mostanság már hanyagolom) miatt fájnak az ízületeim, de olvasva a topikokban rájöttem, hogy ezt is a kedvenc betegségemnek köszönhetem. Próbáltam már minden fajta kencét, fájdalomcsillapítót de még nem találtam ami enyhítené. Megjegyezném: nekem lázzal együtt a legelviselhetetlenebb. Ti tudtok valami jót ellene?

Nincs jelen

 

#131 2008-05-10 12:48

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa! Szerintem többek nevében is írhatom hogy mi is reménykedünk hogy jobban leszel :)
Kitartás!

Sugi! én állómunkát végzek. és úgy 2 éve jellemzõ volt hogy fájt a térdem. Sõt kicsit be is vizesedett a lábam. A doki nénim azzal a felkiáltással hogy ennek nagyon nem örül el is küldött röntgenre.Ugyan nem mutatott semmit , de ez is enyhe aktivitást jelezhet ( ha jól tudom.... ). kaptam kliont és cifrant. Aztán szép lassan elmúlt.  Szzerintem jobb ha megnézeted hogy még az elején felismerjék ha valami nem ok.

Chris! nekem az algoflex gél segített ilyen eetekben. persze ez csak gyengébb fájdalomnál volt hatásos.

Szerkesztette: Zsuzskaa (2008-05-10 12:50)

Nincs jelen

 

#132 2008-05-10 15:06

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Chris!

Izületi fájdalmakra nekem kíválóan bevált a Movalis (igaz nagyon spórolósan használom, csakis a legfájdalmasabb napjaimon, mert úgy tudom elég erõs) A többi alkalommal drogériákban kapható rozmaringos krémet használok, bár ez inkább csak az ujjaim, csuklóm és térdem fájdalmaira hatásos (és inkább csak enyhíti, mint mulasztja a fájdalmat).

Nincs jelen

 

#133 2008-05-11 22:06

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kösz mindenkinek a tanácsot, gyógynövény krémeket sokat próbáltam, de azon kívûl, hogy írtó büdös voltam némelyiktõl, javulást nem hoztak. Rozmaringot viszont még nem próbáltam (nevébõl ítélve talán az illata is elviselhetõ lehet).

Nincs jelen

 

#134 2008-05-12 08:22

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Zsuzskaa!

Köszi a tanácsot megfogadom!Mindenféle képp szólok a dokinak!
Nem szeretnék komoly bajt,bûven elég a Crohnom "a kicsike"!!!! :):)

Köszönöm mégegyszer!
Üdv.mindenkinek

Nincs jelen

 

#135 2008-05-12 09:48

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Köszi a biztatást mindenkinek, remélem tapasztalok belátható idõn belül végre valami javulást, mert tényleg nem szokásom nyafogni, de már nagyon nehéz tûrnöm és tûrnöm, várnom és várnom.

Nincs jelen

 

#136 2008-05-12 10:15

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa!!!
ne nyafoj!!!!:))
Gyólulgass mert  már csak pár napod a táncos buli kezdetéig:))
Sok puszit erõt kitartást és gyógyulást.Annácskának külön puszi:))

Nincs jelen

 

#137 2008-05-13 08:20

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

kérdeznék az izület fájdalmakkal kapcsolatban (csak megjegyzem, hogy diagnózisom még mindig nincs, de eddig amit tudunk: vékonybél valamilyen gyulladása). éjjel arra ébredtem, hogy elfeküdtem a karom, és fáj a könyököm (máskor is volt már ilyen, ilyenkor némi szúró fájdalom kíséretében kinyújtom és alszok tovább. reggelre semmi bajom). ma reggelre az történt, hogy nem múlt el a fájdalom, mint szokott... sõt... rettenetesen fáj a könyökömnek minden mozdulat, még ha csak a csuklómat, ujjaimat mozgatom, attól is. minden mozdulatnál sírni (és a fájdalomtól hányni) tudnék.
tudna valaki valami recept nélkül kapható fájdalomcsillapítót erre? orvoshoz most nem akarok menni, mert reményeim szerint amilyen gyorsan jött, úgy el is múlik, talán már holnapra, mire felébredek... csak ezt a mai napot kellen valahogy átvészelnem...

Nincs jelen

 

#138 2008-05-13 08:38

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Chysh! Fájdalomcsillapító van rá többféle, csak kevés olyan amit mi is szedhetünk. Azok pedig többnyire receptesek. Én azt hiszem hogy cataflam-ot recept nélkül is adnak én azt szoktam bevenni egy-egy szemet (hangsúlyozom, hogy nem rendszeresen) mert az univerzális gyulladás és fájdalomcsillapító és elég erõs is.
Jobbulást Neked!

Nincs jelen

 

#139 2008-05-13 10:53

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

köszi, megyek a patikába, megpróbálom (bár nekem a cataflam annyira nem szokott bejönni). én még nyugodt szívvel beszedem, mert amíg nincs dg, nincs ellenjavallat :) egyébként most rátaláltam arra a kis karmozgatási intervallumra, ami elég elviselhetõ, úgyhogy a gyógyszert ugyan megveszem, de megpróbálom húzni nélküle még egy kicsit...

Nincs jelen

 

#140 2008-05-24 23:03

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nincs jelen

 

#141 2008-05-25 17:47

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Rigor, bár lehet, nem pontosan nekem küldted a cikket, de nagyon köszönöm!!!!! :) :) :)

Nincs jelen

 

#142 2008-11-04 14:01

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Tegnap voltam reumatologusnal mert már nagyon elfajult a hátfájásom-összeroppant csigolya miatt,õ javasolta a gyógytornát és az endokrinológust.
Fáj a gyógytorna? Kicsit félek mert minden mozdulatra érzékeny vagyok. Kerekes székbe kényszerülök,hogy tudjak megmozdulni a lakásban,kimenni wc-re.UH...
Járt már közületek valaki endokrinológusnál? HOgy néz ki a vizsgálat,kezelés..?
Köszi szépen.

Nincs jelen

 

#143 2008-11-04 15:16

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Endokrinológus??? És a reumatológus küldött oda? Nekem is mennem kéne, de azért mert a pajzsmirigyemmel van bibi. Neked is mondtak ilyet?????

Nori: Összeroppant csigolya ügyben rengeteg tapasztalatom van, sajnálom, hogy ezeket meg kell osztanom  Veled :( , én úgy gondolom, hogy este írok mailt, abban részletesebben le tudok írni mindent.
Ja! A gyógytorna nem fáj, ha összeroppant a csigolyád akkor fekve kell csinálni,úgyhogy ne aggódj ez miatt. Viszont sokkal látványosabb az eredmény ha vízitornát írnak elõ, rajtam az lökött nagyot anno (ezért lennék ilyen lökött :D ), mert a vízben ugye jobban ellazulnak az izmok.
Este még írok mailt Neked, ha Annám már elaludt, remélem, hogy tudok segíteni Neked! :)

Szerkesztette: Vicaa (2008-11-04 15:17)

Nincs jelen

 

#144 2008-11-04 15:27

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ja! Nori esetleg ha addig jössz írdmár meg kaptál e, vagy szedsz e valamilyen fájdalomcsillapító bogyót, krémet stb.

Nincs jelen

 

#145 2008-11-04 16:42

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa,

A reumatologus semmit nem adott,csak egy derékszorítót ami jó is csak elszorítja a beleimet ugyhogy nem merem egész nap viselni,de mégis szeretnék találni valamit,lehetõleg természeteset,de muszály könnyítenem magamon mert már aludni se tudok mikor elzsibbadok deréktól lefelé,le vannak terhelve a csontjaim.

Te mit szoktál bevenni ha beveszel egyáltalán valamit?

Nincs jelen

 

#146 2008-11-04 21:05

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nori én is ülve aludtam, a kórházban csak néztek a betegtársak, hogy simán ülve tudok aludni, máramennyit a fájdalomtól tudtam.
Contramal kapszulát szedtem, de ment a mail neked! :)

Nincs jelen

 

#147 2008-11-05 11:18

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Már kipróbáltam mindeféle rozmaringos,reumás kencét,borogattuk,szedtem diklofenak származékot,amitõl kivérzett a belem-sajnos mert akkor kicsit jobb volt.
A legrosszabb mikor elzsibbadok-a kereszt és medencecsontom,uh..onnantól kezdve deréktól lefelé alig érzem a lábaim.Plusz még jön az ödémás lábfej..arra rakunk pakolást egy makrobiotikus könyvbõl van a recept,kihajtja a vízet,egy részét,attól kicsit jobb.

Vicaa,

a reumás doki szerint az endokrinologus tudja jól összeegyeztetni a gyógyszereket,nekem a pajzsmirigyemmel semmi gond-kopp,kopp,kopp:-)

Nincs jelen

 

#148 2008-12-08 06:51

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nori! Ide írok neked, mert idevágó téma, a contramal és a tramadol hatóanyaga ua., nekem viszont mindig fél nap kellett mire hatott, úgyhogy én már elõre úgy vetem be, hogy ha estére akartam a hatást, akkor délben bevettem.

Hozzám meg jár ki a gyógytornász, most kedden jön másodjára (heti kétszer jön) és a házik betartásával már az elsõ után ismételt javulás kezdõdött! (Mondjuk átmeneti egy nap nagyon sz@r volt, mert becsípõdött az idegszála nyakamban meg a vállamban, de asszem azért volt mert megfázott és másnapra már sokkal jobb lett)
Ja! Ha így haladok, akkor a következõ talin már nem kell felemelni jótékonyan a lécet a limbóláznál! :D:D:D

Nincs jelen

 

#149 2008-12-08 12:36

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

NEm csak Neked Vicaa, valmai csuda ok miatt a Contramal kapszula kb. fél nap utána fejti ki hatását, de akkor nagyon, a lényeg a lényeg, hogy ha négy óra múlva nem hat és akkor kap be még egyet az ember akkkor utána, szinte K.O.

Nincs jelen

 

#150 2008-12-08 19:59

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vica Contromallal imádott liftezni!   :)  :)  :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB