#2001 2008-04-30 12:56

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Detty!

Még az is lehet, hogy a felszívódási zavarok miatt érzed magad rosszabbúl. Hiába szeded a gyógyszereket, ha nem szívódnak fel rendesen. Lehet, hogy tényleg vénásan lenne hatásos?

Nincs jelen

 

#2002 2008-04-30 13:47

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Bmanó!

Még ez is lehet, de akkor ezt nekem (neked) kell kitalálni, mondjuk az orvosnak eszébe sem jut, kissé türelmetlen vagyok... már! Elég pocsék, hogy tényleg nem megy egyszerûen. Az Imurant nem bírtam, szerintem a mostani Methotrexat sem hatásos, bár állítólag még széles  a lista..., csak szteroidot ne!

Nincs jelen

 

#2003 2008-04-30 15:05

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok ismét,
valaki hozzáértõ mondja már meg, ártalmas-e bélbetegség esetén (amirõl esetemben el se döntötték h IBD-e vagy nem) a következõ éhségcsökkentõ tabletta (mert azt vettem észre, akármit csinálok, az egyetlen, amitõl nem fáj a hasam és kevesebbet kell menni, az az, hogy ha csak pár falatot eszek, akármi az a pár falat, csak ne lakjak jól :( - elég tré módszer, éhesnek meg persze éhes vagyok, és akkor találtam itthon ezt a tabit: Body Balance, tartalma ballasztanyag (inulin), vitaminok, folasv stb. L-carnitin, CLA (összetett linolsav), króm.
Ez tényleg segítene kibírni a fogyidiétát (nem minthafogynom kéne :/) vagy esetleg még több bajom lenne tõle?

Nincs jelen

 

#2004 2008-04-30 16:45

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sa-ni!Bélbetegség esetén általában azt szokták mondani,hogy gyakran együnk keveset.Én ugyanígy állandóan éhes vagyok mint Te.És még csak meg sem fordult a fejemben,hogy éhségcsökkentõ tablettát szedjek.Nem hiszem,hogy találsz olyan embert a fórumon aki ehhez a tablettához folyamodott volna valaha is.Sõt,a legtöbben hizlaló tablettát szednének ha lehetne.Szerintem örülj,hogy bírsz enni és az jó neked,jó a bélnek.Pláne ha még fogynod sem kell.De ha mégis akarod ezt a tablettát azt hiszem az orvosoddal kellene ezt megbeszélni hiszen õ tudja milyen gyógyszerek mellett akarod ezt szedni és szabad-e.

Nincs jelen

 

#2005 2008-04-30 19:58

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,
Tavanic 500 mg antibiotikumot rendelt el a sebészem.
Van valakinek tapasztalata?Köszönöm

Nincs jelen

 

#2006 2008-04-30 20:41

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mercy, köszi a választ. Dehát ez az, hogy nem jó a bélnek, ha bírok enni. (hasgörcs, stb) Az egészséges gyomor a beteg bél ellen. Dehát én se merem az éhségcsökkentõ tabit kipróbálni.
Orvost kérdeztem már errõl, de õ azt mondta, hogy egyáltalán ne is diétázzak, egyek ami és amennyi jól esik, (kivéve tej magában, ll. nagyon zsíros-fûszeres) nehogy legyengüljek, még jobban lefogyjak, többször mondta, hogy a diéta az nem jó és nem kell, ahogy éhségcsökkentõ sem -aha, könnyen beszél, csak utána azt a pillanatnyilag jólesõ ételt nem neki kell megemészteni meg kiszenvedni magából (bocs a megfogalmazásért, dehát Ti is tudjátok :/ )
Enzimtabletta segíthet esetleg? Ha használt valakinek, milyen adagban?

Nincs jelen

 

#2007 2008-04-30 21:30

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Sa-ni!
Egyetértek és nagyon át tudom érezni a problémád! Nekem is úgy a legjobb, ha csak csipegetek, aztán meg éhes vagyok, aztán esetleg eszem kicsit többet és már nem esik jól, aztán megint kevesebbet eszem, aztán megint éhes leszek, és így tovább, és így tovább... Régebben koplaltam, de nem tett jót! Nagyon nem! Egy idõben Szenna teát ittam, de állítólag az sem túl jó a beleknek. (Szerintem azért nem minden nap fogyasztva elmegy, bár mostanság nem iszom ilyet.) Szóval ez a mindig, minden falatra figyeljek oda.... olyan nehéz....!!!!

Nincs jelen

 

#2008 2008-05-01 02:24

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szenna tea?! Dehát most kerestem rá, az nem éhségcsökkentõ, hanem hashajtó! (Jaj) Vagy arra gondolsz, hogy az segít arra a napra egyszerre kipucolódni, vagy mondjuk a reggeli órákra korlátozni a folyamatot???
Gondoltam már rá, hogy hashajtót szedjek, e logika alapján. Néha az orvosok sem ugyanazt értik "hasmenés" alatt - van, aki csak a f..ást nevezi annak -bocs- van aki meg a napi többszöri wc-re járást állagtól függetlenül -utóbbira szerintem a más által ajánlott hasfogó nem szerencsés. A hashajtó hatású valami (keserûvíz, tea, stb. amikre persze gyakran rá van írva, hogy IBD-seknek tilos, én viszont csak 33,3333 %-osan vagyok az) hátha kiküldi egy alkalommal azt, ami amúgy napi x alkalommal kínoz meg elhúzódó hasgörccsel?
Mert ha igen, akkor olyat mondtál, amivel eddig még senki nem tudott elõhozakodni, és ha helyes a feltevésem, hálám üldözni fog!
Koplalás alatt az egyáltalán semmit nem evést érted? (MEnnyi ideig csináltad? És miért nem volt jó? nekem nincs akaraterõm kipróbálni -meg aztán tanulok és ahhoz kéne energia is...

Szerkesztette: Sa-ni (2008-05-01 02:25)

Nincs jelen

 

#2009 2008-05-01 08:15

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sa-ni!

A szenna teát a belgyógyászom és a gasztrósom is engedélyezte. Természetes alapanyagból van, nem mûbogyó! Persze azt javasolták, hogy ha lehet, ne igyam minden nap, mondjuk én ittam minden este. Szóval este két dl-t lenyomtam, és másnap reggel teljesen jól kipucolt. A koplalás alatt nem azt értem, hogy nem ettem semmit. Beállítottam magamnak olyan napi 800-1000 kalóriás "diétát". Számoltam a kajákban  a kalóriát. Ettem mindent, de csak max. 1000 kalóriát egy nap. Ha pl. du. 2-ig ezt megettem, akkor aznap már semmit. Így nagyon jól tudtam fogyni, szenna tea+1000 kalória. Tudom sokan hülyének tartanak, hogy crohnosként fogyózik, fogyóztam....?! Most mondjuk nem csinálom ezt, de megjegyzem, hogy a mûtétem óta (ami 1,5 éve volt) 18 kg-ot szedtem fel (szteroid nélkül!). Látom sokan írják, hogy nem bírnak hízni, hát én igen. Ha eszem hízok. (Egyébként egy egészséges, szóval nem bélbeteg barátnõm is csinálta évekig ezt a szenna kúrát és így fogyott, illetve tudta tartani a súlyát.) De mielõtt elkezdenéd kérdezd meg az orvosodat mindenképpen, hogy mit szól a szennához!

Nincs jelen

 

#2010 2008-05-01 17:45

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi köszi, köszíííííí!!! Örök hálám üldözni fog benneteket!!! Nem lehet, nem lehet, -tudom, de miért, egész nap sz..ni meg lehet? :/ Komolyan, néha tényleg fontos lenne reggel kiküldeni a cuccost. Megmutattátok, hogy mégis van remény, ha tényleg fontos. Csak eddig soha nem mertem kipróbálni. (Hátha mégis el tudok menni utazni is!!!)

Gigi: ez az ivással is összefügg? Mert én nap közben rengeteg meleg teát iszom, mert egy orvosi könyvben azt olvasta, hogy az beindítja -és ha nem tudunk kipucolódni, akkor az nem rossz. (Persz ehol segít, hol nem)

Jó, azért megkérdezem az orvosomat. de úgyis csak azt mondja, hogy egyek...

Szerkesztette: Sa-ni (2008-05-01 17:59)

Nincs jelen

 

#2011 2008-05-01 20:16

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sa-ni!

Egyébként tényleg úgy volt velem, ahogy gondolod. Este szenna tea, reggel WC, aztán szinte egész nap semmi. Tényleg nem beszéllek rá, konzultálj az orvosoddal, mielõtt elkezded. Nekem egyébként bélszûkületem volt (azért operáltak) és akkor elég pocsék érzés volt, ha napokig csak ide-oda "járkált bennem" nem volt étvágyam, émelyegtem, görcsöltem, felpuffadtam, stb., stb, a szenna meg jól megoldott mindent.

Nincs jelen

 

#2012 2008-05-04 01:29

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a választ, Gigi!

Azok kedvéért, akik esetleg a figyelmeztetések ellenére hozzám hasonlóan fellelkesedtek és kedvet kaptak bármelyik általunk említett szerhez, leírom, hogy újabb bizonyítékom van arra, mennyire nem vagyunk egyformák, még ha 33,33333 százalék van is arra, hogy a betegségem Gigi betegségével azonos címkét visel... Tegnap este bevettem egy Darmpfegét, és egyáltalán nem pucolt ki végleg reggel, hanem egész nap mentem,  talán este fél 11-kor hagytam abba, de a hasam még most is fáj. :( :( :(

Ezek után nem merem a szennateát kipróbálni, meg semmilyen hashajtót. Detty, nem lehet, hogy a szennatea csak kimondott székrekedés ellen jó? (Úgy értem, amikor valaki egyáltalán nem tud elmenni wc-re, nem produkál semmit/szinte semmit) És nem lehet az is, hogy a Reasec (mint hasfogó) meg kimondott f.sásra jó? A Darmpflegével együtt (nem túl logikus módon, de erre gondolok)
Na de akkor mit lehet tenni, amikor normális állagú, de egész nap kínoz (akár 9 alkalom is, de egy-egy akár fél óráig is eltart, iszonyúan görcsölteti a hasamat, és ez a hangzásra talán mások olvasott panaszaihoz képest nem olyan sok alkalom jó egyenletesen van elosztva, véletlenül sem intézõdik el reggel, délelõtt)????

Szerkesztette: Sa-ni (2008-05-04 01:30)

Nincs jelen

 

#2013 2008-05-04 03:23

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Reasec, na nekem attól fájt annyira a belem, mint még soha semmitõl... A crohn pályafutásom meg a diclofenac duo-val indult, ezek elkerülését erõsen ajánlom mindenkinek. Én minden gyógyszert teljesen jól tolerálok, de ezek még rajtam is kifogtak.

Nincs jelen

 

#2014 2008-05-05 03:33

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Reasec-bõl én is kaptam , nekem se +, se - hatása nem volt. Viszont ezután lopediumot kaptam (nem receptes), ami szépen lecsökkentette a napi 20 hasmenésemet, csak ki kellett tapasztalnom az adagot. Mára már szerencsére ez sem kell.

Nincs jelen

 

#2015 2008-05-05 10:28

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata arról, hogy mennyire kell komolyan venni a Xalazin betegtájékozatójában említett fényérzékenység mellékhatást?
Én viszonylag friss crohn-os vagyok, aki eddig nagyon szerette a napsütést, de betartotta napozás alapszabályait (11-tõl 3-ig egyáltalán nem, elõtte-utána csak  magas faktorszámú napkrémmel).
Xalazin mellett is elég ennyi óvatosság vagy egyáltalán nem lehet napra menni?
Olyan szomorú lennék, ha ez az átok Crohn még a strandolás örömét is elvenné...

Nagyon köszi

Nincs jelen

 

#2016 2008-05-05 15:00

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nagyon köszi, Gigi!
Bevallom õszintén, pont ezt akartam hallani! ;-)

Nincs jelen

 

#2017 2008-05-05 17:03

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gigi,Zizi27!Olvasom amit a fényérzékenységrõl írtok és elképpedek önmagamon,hisz én sosem voltam olyan precíz mint ti.Sosem olvastam el 20 éve a beteg tájékoztatót és meg sem fordult a fejemben,hogy nekünk még napozni sem szabad bátran.Bár jó pár éve mikor nagyon barna voltam az orvosom mondta,hogy tényleg szép barna vagyok,de nem szabadna ennyire.Hát akkor meghallgattam aztán ha csodálatosan sütött a nap,hívott a strand,a fene sem foglalkozott vele.Nehogy már nekünk semmit ne lehessen csinálni ami jó!Na de most fogom és minden gyógyszerem tájékoztatóját elolvasom.

Nincs jelen

 

#2018 2008-05-05 17:50

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gigi!Sokat gondolkodom mióta itt vagyok a fórumon,elemezzek-e ki mindent és tartsak-e be mindent mint ahogy itt többen vagy éljek úgy mint eddig le....om a Crohnt címszóval. :)

Nincs jelen

 

#2019 2008-05-05 18:00

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

A lesz@romra szavaznék!:D:D:D

Nincs jelen

 

#2020 2008-05-05 18:04

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia mercy70!
Van itt sok okos dolog,de van egy régi bölcs mondás.Az ember legjobb orvosa saját maga.Persze nem minden esetben de legtöbbször igen.

Nincs jelen

 

#2021 2008-05-05 18:49

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is a lesz@romra szavazok. Élni kell amíg lehet, boldogan és bevállalósan...

Nincs jelen

 

#2022 2008-05-05 18:52

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Alakítsunk lesz@rom pártot!

Nincs jelen

 

#2023 2008-05-05 18:56

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Oksa.:D:D:D
Én vagyok a lesz@rombogyóbeszállító!:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#2024 2008-05-05 20:12

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gigi!Ok.Légy vezérünk!De a 12Pontunkba Belefoglaljuk a rászorulók segítését is!

Nincs jelen

 

#2025 2008-05-05 20:14

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Zolcsibal!Én is ezen a véleményen és tapasztalaton vagyok.Segíts magadon,Isten is megsegít!

Nincs jelen

 

#2026 2008-05-05 20:33

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Találóbb lenne a segíts magadon,más úgysem segít.:D
Bocs de én már csak ilyen vagyok.:D
Mint ahogy ti sem,én sem kértem a crohnt,csak úgy hozzámvágta az élet.:D
Na akkor vissza a feladónak.:D
Nem totális elhanyagolás kell,csak élni mellette és élvezkedni azokon amik még vannak.:D:D:D

Nincs jelen

 

#2027 2008-05-05 20:39

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is az élvezet pátján vagyok, csak még kissé bizonytalankodva. Szóval köszi a segítséget és éljen a Lesz@rom-mozgalom! :-)

Nincs jelen

 

#2028 2008-05-05 20:41

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Zizi27:ha már kitapasztalod a határaid hidd el iszonyat jókat lehet élvezkedni!:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#2029 2008-05-05 20:46

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gigi!Én mindenre vevõ vagyok ami jó.Jöhet!.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#2030 2008-05-05 20:59

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Giginek igazat kell adnom. Jó hogy van ahova fordulhatunk, esetleg van aki már átélte ugyanazt, túl volt esetleg egy gyógyszeren, amit talán a másik most kezd,  könnyebben tud tanácsot adni (fõleg hogy az orvosoktól nem mindíg kapjuk meg a megfelelõ tájékoztatást) vmint jobban át tudja érezni a pillanatnyi helyzetet. Én is szívesen segítek ha tudok, de szerencsére, még nincs annyi tapasztalatom mint eggyeseknek.

Nincs jelen

 

#2031 2008-05-06 14:07

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Ahhoz képest hogy 9 hónapja vagyok crohnos(akkor diagnosztizáltak) sok mindenen mentem keresztül.Mûtétek infúziók stb most kezdem kitapasztalni mit lehet és mit nem.És a fórumtól sok segítséget kaptam,de mindenki más szervezet.
És ahogy roor mondta hozzánk vágta az élet...

Nincs jelen

 

#2032 2008-05-06 19:36

nika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zolcsibal.Volt multkor egy furcsa megjegyzésed az én írásommal kapcsolatban,és most mit látok egész más a véleményed.Pedig én is hasonlokat írtam csak talán nem ilyen szavakkal.De nem szerettem volna senkit megbántani.Bocs.De most nem ezért írok csak eszembe jutott.Te 9 hónapja vagy crohnos én már 10 éve és sok mindenen átestem és nagyon sokszor voltam korházban,mindig valami más tünettel de mindig a crhon volt a bûnös.Sokszor szenvedtem már és még fogok is mert sajna de ez így mûködik. Kivánok neked minden jót az életben és nagyon sok turelmet a betegséghez.Csá.

Nincs jelen

 

#2033 2008-05-06 20:25

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves nika!
Én még mindig ugyanazon a véleményen vagyok mint a múltkor.Ha kifejtenéd megköszönném.Én szeretem a fórumot sokat segít rajtunk de a kaját a szervezetünk nem egyformán tolerálja.Nekem az nem tetszett az írásodban hogy nem kell foglakozni a betegséggel  annyit.De kell mert muszáj

Nincs jelen

 

#2034 2008-05-06 22:51

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nos úgy néz ki egy francos vírus miatt begyulladt újra :S  5év után újra jön a szteroid. Lehet együtt szedni a lesz@rom bogyóval? nem üti ki egymást a kettõ? :)

Nincs jelen

 

#2035 2008-05-07 04:12

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zsuzskaa!Szerintem a kettõ együtt a gyulladást üti ki.Próbáld meg,de jól adagolva!Ma megyek Csepelre,megkérdezzem neked?:) :(

Nincs jelen

 

#2036 2008-05-07 19:06

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello!

NEm tudja valaki hogy a ferro-folgamma és a neo ferro-folgamma az ugyanaz?csak ma kiakartam váltani a jol beválta ferro-folgammámat és közöték h már csak ez a neos van.vk szedi esetleg?

Nincs jelen

 

#2037 2008-05-07 19:32

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zsuzskaa!

Elõre is bocsánat, ha hülye a kérdés, de azt mit jelent nálad, hogy "begyulladt újra 5 év után, és ismét jön a szteroid"? Mennyi a vérsüllyedésed, és miért kell egybõl szteroid??? Nekem most úgy néz ki kissé fellángolt, 28 a We-m, de még sose szedtem szteroidot (megjegyzem, nem is szeretnék). Köszi!!

Nincs jelen

 

#2038 2008-05-08 00:13

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Szerintetek mennyire átlagos, hogy steroid lökés (64mg-ról indulva 5 naponként felezve) és antibiotikum után sem változott semmit a gyulladásom? Sokakhoz képest nem vészes, 30-as crp-m van (süllyedés 4, tehát ott nem látszik semmi), steroid szedés elõtt is ugyanennyi volt... Jelenleg 8mg-ot szedek másnaponta, mellé 3x2 salofalk-ot. Ez megy kb másfél hónapja, de a székletem mint a víz... Dokim szerint tartsuk ezt a gyógyszer adagot még. No de nem kellene ennek már hatnia? Vagy szereintetek legyek türelemmel, mert idõ kell míg egy ilyen nagyobb "fellángolás" alább hagy?

köszi!

Szerkesztette: kew (2008-05-08 00:16)

Nincs jelen

 

#2039 2008-05-08 00:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Detty: ha megúsztad egyáltalán szteroid nélkül akkor olyan szerencsés vagy, hogy igazán sosem lángolt fel szvsz.
Az igazán fellángolás esetén szó szerint AKÁRmibõl akármilyen dózisban hajlandó lennél bevenni.

Nincs jelen

 

#2040 2008-05-08 06:44

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én 64mg-al kezdtem és minden héten felezni kellett az adagot egészen 4 mg-ig.Minden doki máshogy írja ki sztem.

Nincs jelen

 

#2041 2008-05-08 08:41

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gigi igazad lehet.Tapasztalt beteg vagy.Én csak a saját esetemet írtam le.De csak itt a fórumon legalább 5-6 féle módozatról olvastam.Valószínû sok mindentõl függ hogyan kell adagolni (labor,állapot, javulás ,visszaesés) illetve csökkenteni.A másik dolog és igazad van a dokik nagy része nem tud vele mit kezdeni csak tapogatózik mert alig ismeri a betegséget.És én sem a vita kedvéért írtam csak gondoltam közéteszem saját verzióm.

Nincs jelen

 

#2042 2008-05-08 12:11

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Entocort klizma: a fórumon egy korábbi bejegyzésben olvasottak alapján a hatékonyabb bejuttatás érdekében kiszedtem a kupakból a szilikongyûrût. Na hatékonyabban jutott is mindenhova, csak oda nem, ahova kellett volna. Mert így a kupakon levõ gyûrû aljánál kezdett kifolyni, nem a végénél. Némileg megnyugodtam, amikor rájöttem, hogy a kinti résznél folyik és nem... (fúj), de azt hiszem, én akkor is befejeztem az efféle mûveleteket.  (Tudom, vannak, akik a Salofalkot ajánlanák alternatívaként, ami kisebb macera, de nekem az tíz nap használat után csak emelte a székletszámot -harmadik félérõl meg Ti se tudtok, ugye?)
Csak azért írtam le, nehogy más is megszívja így a kísérletezéssel. Ennyit kínlódni, az ember leküzdi az undorát a gyógyulás reményében, és aztán a végén kiderül, hogy nem csinált semmit :(

Nincs jelen

 

#2043 2008-05-08 12:31

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Gigi!

Mikor elkezdtem igazából akkor sem múlt el a hasmenés, igaz, nem folyt, csak képlékenynek nevezném. Aztán ahogy szép lassan csökkentettem az adagot, úgy jött vissza minden. Doki azt mondta, hogy ez steroid lökés terápia, gondolom azért csökkenti ilyen gyorsan az adagot, mert csak "meglök" vele?:) nemtudom...

Napi kb 4-5x megyek, elég sokszor véres is. Eleinte még csak mindig a végén jött ki egy kis vér, és mindig csak akkor ha ment a hasam, de ez csak az aranyerem vagy a végbélben egy repedés lehetett a sok "igénybevételtõl". Mostmár viszont több helyen is látok vért, mondhatni szarabbul vagyok, mint stero elõtt... Múlt héten voltam a dokinál, akkor még ennyire nem volt vészes, de most nem értem, hogy a gyógyszerek hatására miért rosszabbodik csak... :/

Most ha visszamegyek ismét, ezek után még mit lehet tenni? Visszaemelné a sterot vajon, vagy más gyógyszer salofalk helyett? (elõtte pentasa-t szedtem, az tök jó volt kb egy hónapig, aztán mintha misem történt volna.. akkor állított át salofalkra)

Most abban is kétségeim vannak, hogy jó dokit választottam-e egyáltalán.. (sajna mivel kb 4 hónapja jött ki nálam sok év után újra a betegség, most keresnem kellett ismét orvost).

Nincs jelen

 

#2044 2008-05-08 14:17

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

kew, õszintén szólva épp javasolni akartam... az orvosod úgy tûnik nem érti a dolgát, bocsi :/ 64mg-ról indulva illett volna ennek a bélnek helyre jönnie. nem tudom, hol tartasz most, de akkor sem ok. megjegyzem: soha ne azt nézd, másokhoz képest milyenek az eredményeid, mert rettentõen különbözünk egymástól, mind a betegség lefolyását, mind az észlelt tüneteket tekintve, és még sorolhatnám!

amikor nálam kiderült, engem is 64mg-ról indítottak a tükrözés után. nálam is felezték, de bizony nem 5 naponta. egy dolog, hogy a medrol megviseli a szervezetet, egy másik dolog pedig, mikor az eszetlen leépítést visszaesés és újabb lökéskúra követi. nálam akkor nem volt gond, de ennél okosabban csináltuk. költözés miatt én ugyan közben orvost váltottam, aki aztán tavaly szintén szedette velem, aztán visszaesés miatt újra. most a tükrözéskor látott fekélyek alapján pedig ismét szükség volt rá. 48mg-al indultunk, és 4-esével csökkentem hetente. a széklet a tükrözés miatti hercehurcának köszönhetõen csak pár nap múlva lett tökéletes, de a vér és a nyák már az elsõ adag után eltûnt belõle, sõt a székletszámot is egybõl lehúzta. ez egyébként nálam mindig is így mûködött, ahogy Gigi is írta, hogy kapásból hatott.

én személy szerint nem bírom felfogni, hogy nem képes azzal ennél behatóbban foglalkozni, hogy már most visszaestél, vérzel, stb. egyáltalán kapsz mellé kaldyumot, gyomorvédõt, esetleg vízhajtót? ha vérzést nálad aranyér is okozhat, akkor se stimmel az egész.

szóval az én véleményem az, hogy mivel ez bizony egy hosszú távú mutatvány, úgy is kell gondolkodni. keresned kéne egy megbízható, jó szakorvost, mert egyébként a jó orvos-beteg kapcsolat bizalmastul, mindenestül nálunk elengedhetetlen. nem tudom most így hirtelen, kiderült-e már rólad, hogy merrefelé laksz, de biztosan lesz vki itt a fórumon is, aki ez alapján tud neked ebben segíteni. nem egyformán mûvelik az orvosok sem ezt a szteroidos kezelést, ez tény, és ugye még jó sok ilyen van, amiben ahány orvos, szinte annyi vélemény, de neked most elõször is sz'tem egy jó gasztrós kell :) megéri az energiát és a keresgélést, hidd el :D

Nincs jelen

 

#2045 2008-05-08 14:45

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Igazság szerint Õ már a második doki a 3-4 hónap alatt, az elsõ sajna eléggé messze volt tõlem, és sajna a tükrözés nem sikerült bódításban nála, ezért javasolta altatásban, de a jáhn ferencbe úgy nem csinálják, ezért kerestem egy másik dokit.
Furcsa mód õ most egyáltalán nem erõlteti a tükrözést, bár én már nyugodtabb lennék, ha meglenne...

Kapok kaliumot és quamatelt is, vízhajtót azt nem. De mikor olyan nagyobb dózist szedtem, akkor sem puffaszkodtam fel :) Bár quamatelre se nagyon van szükségem, mert nem bántja a gyomrom, kálium helyett meg megeszek napi 3-4 banánt. Najó, néha bekapok 1-1 tabit is, de nem jellemzõ (fõleg ilyen kis adag metyprednél, 64nél szedtem 3x1 kaliumot).

Köszi nektek, megpróbálok akkor körülnézni még doki fronton :) Bp. 9.ker-ben lakom, esetleg ha lenne is kapásból valaki, akit ajánlanátok, szívesen venném. De mindenképp olyan kell, aki a tükit altatásban vállalja, mert a bódítás engem eléggé ellenállóvá tett, és nem hagytam, hogy azt csinálják, amit kell :)

Minden esetre azért még felhívom a mostani dokim, hogy mondjon valamit. Egyébként mint ember nagyon rendes, és egy ismerõsöm ajánlotta, Neki sokat segített.

Nincs jelen

 

#2046 2008-05-08 14:53

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

én csak az alapján tudtam errõl véleményt mondani, amit leírtál... jó lenne azért megtudnod, végülis mit gondol errõl, mmint a mostani állapotról, és mit tervez mégis. majd írd már meg, most már naon kíváncsi vagyok. pusz

Nincs jelen

 

#2047 2008-05-08 22:12

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én azt tapasztaltam magamon, hogy hirtelen javulást vártam, ezért amikor visszamentem havonta a dokimhoz, mindíg azt mondtam hogy szinte semmi javulást nem vettem észre. Valójában ha visszanézek 2 évre (amikor diagnosztizálták), akkor állandóan szedtem a cataflam-t, naponta 20x is mentem wcre, most meg ehhez képest minden rendben. Talán türelmetlen is voltam, mivel nagyon lassan jutottam el idáig. A Salofalk nagyon lassú javulása után a Budenofalkkal gyorsult fel a gyógyulás amit a 3 havi medrol koronázott meg (csak amíg szedtem a medrolt volt sz**, mivel meghánytatott egy jópárszor)

Nincs jelen

 

#2048 2008-05-08 22:15

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a lactase tablettát fel lehet-e íratni valami kedvezménnyel, mert teljes áron elég húzós.

Nincs jelen

 

#2049 2008-05-08 22:18

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gyógyszer név:
Lactase rágótabletta
ATC:
Enzimkészítmények (digesztivumok)
Kiszerelés:
rágótabletta 100 db
Teljes ár:4837.0 Ft Támogatás: 0 % Fizetendõ: 4837.0 Ft
Doboz/DDD: x Egy napi kezelés ára a DDD alapján: Nincsen számítva
Csak vényre adható.
Erõsség: keresztjelzés nélkül
rágótabletta 50 db
Teljes ár:3130.0 Ft Támogatás: 0 % Fizetendõ: 3130.0 Ft
Doboz/DDD: x Egy napi kezelés ára a DDD alapján: Nincsen számítva
Csak vényre adható.

Nincs jelen

 

#2050 2008-05-08 22:27

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ezt találtam róla 
http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t … etta/11869
és nem tudom hogy nekünk jár-e támogatásra (papírom van a tejérzékenységrõl), mert tõlem teljes árat kértek.

Szerkesztette: Chris (2008-05-08 22:27)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB