#51 2005-02-05 22:17

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

bőrproblémákra próbáltátok az illatanyag meg miegymás mentes szappant? nem tudom hogy végül attól-e de elmúltak a hátamon az aknék, bár lehet h a Crohn visszahúzódása volt az ok. de azért különben sem rossz az.

Nincs jelen

 

#52 2005-02-06 07:10

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Judit! Nekem is van seb az orromban már hetek óta,s én is azon agyalok hogy ez mitől van.Nem szokott lenni de most megjelent.Habár én még arra is gondolok,hogy mivel asztalos vagyok s az utóbbi időben elég sok olyan munkát végeztem ami sok porral jár,lehet hogy attól.S még azt is észrevettem hogy mióta az Imuránt szedem azóta a sebeim lassabban gyógyulnak!

Nincs jelen

 

#53 2005-02-09 12:17

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

nekem is olyan száraz a szám mintha egy plussz keményebb bevonó réteg lenne rajta... :( és hiába kenem én is...

Nincs jelen

 

#54 2005-02-09 12:18

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Tomekkk, és csinmálsz vmt a sebbel?Én körömvirággal próbálom kenni éjszakára... :/

Nincs jelen

 

#55 2005-03-20 11:26

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok,
én kaptam valami kenceficét amit bőrgyógyász írt fel arra hogy ezt kenjem a sebekre, hogy gyorsabban gyógyuljanak. A szám szélén még mindig ott a seb.

Más:
Tapasztaltatok -e olyat h nem kaptok levegőt. Én refluxos is vagyok és sokszor ébredtem arra álmomból h nem kaptam levegőt és csak úgy kapkopdtam levegő után.
MOstanában pdig egyszerűen úgy ébredek, hiába van nyitva az ablak hogy nincs elég levegőm..
Tudja valaki hogy ez mi és miért van és mit lehet vele csinálni?
Szép napot!
Judit

Nincs jelen

 

#56 2005-03-21 11:48

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nem vagy véletlenül vérszegény? Mert vas nélkül nehéz az oxigénszállítás...

Nincs jelen

 

#57 2005-03-21 13:43

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Judit,

Szerintem ez a levegőhiány simán lehet pszichés. Velem elő szokott fordulni, hogy ha csak arra gondolok, hogy be kell bújnom egy ágy alá, máris nehezebben veszem a levegőt. (De miért kéne bebújnom egy ágy alá? Különben is matracon alszom.) Ez azért lehet, mert az az érzésem, hogy a sezlony alatt poros. De olyan is volt már, hogyha túl száraz volt a kezemen a bőr, akkor is nehezebben lélegeztem. Nos, valszeg ez mind valami para eredménye. Szerintem biztos, hogy aki beteg, annak valami nincs rendben a fejében/lelkében. De lehet, hogy csak lelkiismeret furdalás, amiért nem takarítok sűrűbben.

Pá, Beteg

Nincs jelen

 

#58 2005-03-22 13:30

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halihó,
hát általában alacsony a vasam meg vérszegény is vagyok de csak kicsit de most nem tudom mi az állapot februárban egész jó volt.
A házidokim szerint aki meghallgatott minden Ok, meg nem is ilyesmit okoz a reflux, ő is aszongya hogy pszichés lehet, vagy a gyógyszerek, de szörnyű most is érzem h üres a tüdőm...
végülis lehet ez az - mint már észrevettétek nyilván lelkileg nem vagyok 100 - hogy nem kapok levegőt kvázi nem érzem magam jól ebben a világban, nem találom a terem, nincs elég levegőm stb...
<kép>
Én ilyesmire gondoltam...
de akkor mitől múlik majd el? ja meg álmos is vagyok. mindig nagyon nagyon <kép>
mert hogy még sportolok is megint...

Nincs jelen

 

#59 2005-03-22 14:00

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Judit,

Ne aggódj, ott bújkál a soraid közt egy jó adag életkedv. Esetleg próbát tehetnél egy megbízható lélekbúvárnál. Ki tudja, talán olyan is van, aki épp a mi területünkre specializálódott. Biztos tudja itt valaki a fórumon.

Pá, (most nem is annyira) Beteg

Nincs jelen

 

#60 2005-03-23 07:38

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Judit!

Ha tényleg jól vagy fizikailag, akkor a lelked rendetlenkedik. Mikor leszel jobban? Ha elfogadod magad, a korlátaidat, a párkapcsoltaodat vagy annak hiányát és hiszel benne, hogy van még számodra boldogság, és az élet mindekez ellenére szép és tartalmas. :))

A szavadiból azért én érzek némi libikókát, saját magaddal és talán a magánéleteddel kapcsolatban is. Ezen a területen takaríts egy nagyot és máris könyebben lélegzel.
Nálunk a DMCCBE-ben van pszichológus, aki segít ezeken a területeken.
Biztos az MCCBE-ben is van hasonló szakember vagy tudnak ajánlani egyet.

Ám, ha a fizikumod nem elég a sportoláshoz, akkor Suhi válaszát ajánlom.


Jobbulást!


Szia!

Nincs jelen

 

#61 2005-03-23 19:10

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

köszönöm. Most épp megint sportolok, táncedzésre járok. És pszichológushoz is ősztől.
KÉpzeljétek ő azt mondta h ez azt jelenti v azért van mert nem fogadom be a világot, az életet magam körül...
Igazad van Ancsa hogy kéne egy nagytakarítás, de még nem megy...
A libikókát jól érzed egyszer fenn sokszor lenn, és már nagyon unom. Szeretnék lelkileg egészséges lenni... de minden olyan zűrzavaros...
kezdek pihent agyú lenni úgyhogy készülődöm lassan aludni tegap is vagy 13 órát aludtam

Remélem ti most jobban vagytok!

Puszi:Judit

Nincs jelen

 

#62 2005-05-31 04:13

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! Újra itt vagyok, rég láttalak titeket! :)
Van valakinek olyan tünete hogy t?b?l illetve fenékb?l le akar szakadni a lába? de csak az egyik? Nekem ez van már hetek óta és még lázam is van ebben a jó kis klímában...
ha van valami tapasztalat v vélemény err?l légyszi írjátok meg... most sem jókedvemb?l vagyok ébren egyszer?en erre a lábra keltem és nem tudok járni és aludni sem.

Nincs jelen

 

#63 2005-05-31 11:21

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Én most készülök b?rgyógyászhoz, hasonló tünetekkel, csak nekem a fejb?römön kívül máshol is van. Amikor terhes voltam, érdekes módon nem volt gond ezekkel a kiütésekkel, a hajam sem zsírosodott annyira, mint most. Lehet, hogy hormonális eredet?.

Nincs jelen

 

#64 2005-05-31 13:39

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Judit!

Nekem is fáj kb 4-5 hónapja t?b?l a farizmomtól kezdve a térdhajlatomig az egyik lábam.
orvosnál még nem jártam, de egyre rosszabb. ül? munkát végzek és ha ülök nem fáj, de ha felállok kb 1/4 óra után nagyon tud fájni. Jöv? héten megyek a doktorn?mhöz és majd megkérdezem, hogy a betegséggel van-e összefüggésben, vagy esetleg valamelyik gyógyszer okozza.

Szerkesztette: Tünde (2005-05-31 13:40)

Nincs jelen

 

#65 2005-05-31 17:16

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Tünde,
én ma voltam a dokimnál és szerinte ez nem a Crohn. Én ülni sem nagyon tudok és feküdni sem. Tegnap éjjel zuhanyzás közben, gondoltam az majd lazít majdnem elájultam de leülni sem tudtam mert fájt az izom..
Annyira fura ez az egész. Én azt hittem a végbéllel van összefüggésben de talán mégsem.
Júni közepén megyek gerincvizsgálatokra :( de még olyan messze van az...
láttam h kicsit most ? is megijedt, még azt is mondta h lehet h gerincsérv.
A János kórházban megint jól kivizsgáltak el?tte !!!!!!!!
Remélem neked jobb hírekkel szolgálnak majd!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#66 2005-06-03 09:25

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Judit!

Szöget ütött a fejembe amit írtál, mert nekem azon az oldalon fáj a lábam, ahol a 2 db sipolyom van. Lehet, hogy a végbéllel tényleg összefügg? Nekem is vannak derék ill.  gerinc problémáim. S?t van 1 felesleges bordám a nyakamban is, bár ez csak a hátamig hatna ki biztos. De hát nem rohangálhatok folyton dokihoz. Nem beszélve arról, ha elmegy az ember, találnak mindig valamit amir?l eddig nem tudott.

Nincs jelen

 

#67 2005-06-04 00:49

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Nekem is szokott fájni a lábam, és nekem is combtól térdig!! Éjjel arra ébredek, hogy olyan, mintha izomlázam lenne. Ja, és nkem is csak az egyik.
Én régen vhol azt olvastam, hogy ez a hasmenés miatt is lehet, mert túl nagy a folyadékeszteség és a kálium, magnézium hiány.

Tica

Nincs jelen

 

#68 2005-06-04 00:51

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

:D Nem folyadékeszteség, hanem folyadékveszteség!!! Kicsit kés? van már!

Nincs jelen

 

#69 2005-06-04 07:12

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Kisérõjelenségek

Tica: legközelebb Szerkesztés gomb, és azzal kijavíthatod amit rosszul írtál!

Nincs jelen

 

#70 2005-06-04 11:50

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Nekem is fáj az egyik lábam,már hónapok óta!Hátúl a combomtól a térdemig és f?leg ha ülök akkor jön ki!Alig tudok ülni! Én meg urológushoz járok, lehet feleslegesen?Mondták,hogy lehet ilyen a colitist?l, de elég nehéz elhinni! az igaz azon az oldalon fáj ahol colitisem van, azaz bal oldalt. Hát nem tudom, elgondolkodtató.

Nincs jelen

 

#71 2005-06-28 15:50

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok Lábfájósok!

Sokunknak fáj ezekszerint a lába. Azt hallottam, hogy a deréból is kisugározhat ez ide a combtól lefelé.
Valakinek meséltem a fájdalmamról és természetgyógyászt ajánlott. Egy bizonyosat...
Tehát tegnap elmentem hozzá Komáromba. Egy másik beteg lakásán próbált rajtam "segíteni"...
Kihúzta a fájdalmat a lábamból, és vissza tett egy elmozdult csigolyámat a derekamban- ezt ? mondta. Hát nekem ugyanúgy fáj továbbra is a lábam, csak szegényebb lettem egy pár froncsival (FT). Ha az embernek nagyon fáj valamije még olyasmiban is reménykedik ami különben tudja, hogy hülyeség. Így utólag belátom, hogy hülye voltam és biztos, hogy a vastag aranyláncot az ilyen balekekb?l vette.

Nincs jelen

 

#72 2005-06-29 11:50

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Zoli!

Én sokat járok Komáromba, mert Tatától csak 20 perc. A gyógyfürd?be is járok ?szt?l tavaszig két-három hetente hétvégén. Csak még nem jutottam el reumatológushoz, mert az általában munkaid?ben van. :(

Nincs jelen

 

#73 2005-06-30 12:07

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Zoli!

Ezekszerint  "földik" vagyunk majdnem. Örülök. Sokat jártam régebben Sz?nybe is, mert volt ott egy punk együttesünk a 80-as évek végén. Bocs Robur! Tudom ez nem tartozik a Kísér?jelenségek témához:)

Nincs jelen

 

#74 2005-07-01 09:57

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Taláááá...lt süllyed.:)
Egy ideig én is jártam velük, (Levi) sokáig a barátaim voltak, most is. s?t mikor pár éve Mocsán a Vigi-ék (Auróra) féle punk fesztivál volt ott voltam és jót pogóztam. Hiába ezt a stílust nem lehet kin?ni.

Nincs jelen

 

#75 2005-07-01 15:20

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Örülök, hogy nem csak a betegség közös, :D hanem talán a zenei ízlésünk is.
milyen kicsi a világ!
Lehet, hogy egymást lökdöstük, valamelyik jó bulin. Mivel nem tudni mit?l lettünk betegek, lehet, hogy ett?l?
Anyu mindig azt mondta ebbe a zenébe bele lehet betegedni :D

Most egy hétig szünet, mert nyaralni leszünk, de utánna folytathatjuk URH, vagy Control csoporttal.

Üdv:Tünde

Szerkesztette: Tünde (2005-07-01 15:20)

Nincs jelen

 

#76 2005-08-04 08:41

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Tegnap nagy id?járás változás volt! Ugye 38-rol leesett a h?mérséklet meg szakadt az es?! Nekem is rögtön megjöttek a görcsök és szaladgáltam a wc-re! Párommal megtárgyalva a dolgot rájöttünk hogy most már az id?járás változás is behatással van rám! Sajnos ez nekem egy újabb érdekes adalék, nem elég a váltakozó tombolás most még az id?változás is bántani fog! Legyetek szívesek figyeljétek meg magatokon is a crohn és az id? összefüggését, s ha lehet, írjátok le a tapasztalatot!

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#77 2005-08-04 09:07

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Az én kólarózsám sem szereti a lucskos, morózus idõrájárást. Talán nem reagál ilyen élesen, de egy pár napos ború már érezteti a hatását, nem beszélve az elnyúlóan taknyos õszt vagy a löttyeteg telet. Fura mód az igazi telet, vagyis a szép havazást egy kis havon megcsillanó napsütéssel elvisel, talán mert ennek még vidám hangulata is lehet. Mûködik a pszicho(sz/k)óma.

Szerkesztette: maKACS (2011-05-25 15:33)

Nincs jelen

 

#78 2005-08-05 07:37

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szerintem is ez a hidegfront nem jó görcsölök, nyögök, sirok, mindenem fáj.

Nincs jelen

 

#79 2005-08-10 13:59

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Próbáltam végigolvasni az összes hozzászólást, hogy ne tegyek fel felesleges kérdést, de pont idevágót nem találtam.Nos,azt szeretném megtudni, hogy van-e valakinek tapasztalata a vaskészítményekkel? Amikor operáltak 2000-ben, kivettek a vastag- és a vékonybélésemb?l is egy-egy "r?fnyit" (pontosan nem tudom), és azóta a felszívódással gondjaim vannak, és asszem a vas a legkritikusabb.DE! Eddig minden vaskészítményt?l fájt a gyomrom. Szedtem a Maltofer Fol-t, azt hallottam, hogy ez vasat tekintve bika dózis, de hát nem is valami kíméletes. Ha szedem a vasat, rosszul vagyok, ha nem szedek semmi vasat, akkor meg azért. Aztán jött a próbálkozás a különféle készítményekkel, mire eljutottam a Humet R-ig, állítólag ez a legkíméletesebb,de az se százas, egy hét után abba kell hagyjam, mert nagyon kellemetlen, viszont felbontás után 1hónap h?t?ben, és dobhatom ki, ahhoz viszont drága.Próbáltam már lefekvés el?tt, reggeli után, ebéd közben, de lényegesen nem változott a helyzet.Vas be,gyomor fáj.Van erre vmi ötlete valakinek?Ha kell 100as szeget szopogatok egész nap!

Nincs jelen

 

#80 2005-08-10 14:05

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia!

Én úgyanígy nem tudok vasat szájon át szedni. Régebben csak a vénás készítmény a Ferlecit segített. A m?tétem után, viszont rendbe jött. De, hetente 1-szer spenót van az ebédre:)))

A többi készítményt?l fájt a gyomrom és a falat tudtam volna kaparni:(((

üdv: Mancs

Nincs jelen

 

#81 2005-08-10 14:54

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Mancsa!

Pont ma ettem spenótot, hál' Istennek az ovis élmény, miszerint "Addig fel nem állsz az asztaltól, amíg a spenótot mind egy szálig le nem nyeled" nem maradt megbélyegz? a spenóttal szemben, de meg kellett állapítsam, hogy máig nem tartozik a kedvenceim közé, de legy?röm a "nem szeretlek spenót" érzést, és beiktatom az étrendembe. Végülis Popeye is tudta mit?l döglik a légy...:)
Üdv, Pasekix

Nincs jelen

 

#82 2005-08-11 07:26

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nem feltétlenül csak a vasra kell összpontosítani. A vas beépülését több vitamin is segíti. Talán ha ezekb?l fogyasztasz többet, javul a felszívódás. De ennek jobban utána kellene nézni, én ezen a téren nem igazán vagyok otthon. Pl. a vékonybél utolsó szakaszának eltávolítása a B12-vitamin felszívódásának hiányát okozza (de nem tudom, hogy a B12 felel?s-e a vas beépüléséért). Aztán megkülönböztetik még azt is, hogy a vas milyen vegyérték? formában van jelen (II. ill. III).

Néhány komplex készítmény: AKTIFERRIN COMPOSITUM (Merckle GmbH, Németo.), multivitamin tabletták (pl. MATERNA).

Nincs jelen

 

#83 2005-08-11 07:39

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Olvastam a témában:

"Vannak a vas felszívódását segít? és gátló elemek, élelmiszerek. Ha a vassal egyidej?leg C-vitamint is magukhoz veszünk, például egy pohár narancslevet megiszunk, szervezetünk az emészt?rendszeren keresztül hatékonyabban képes felvenni a vasat. A réz, a kobalt, a mangán szintén elengedhetetlen a vas jobb hasznosulásához, a B-vitaminok pedig a hatás kifejtésében támogatják az ásványi anyagot. Míg a C-vitamin tartalmú élelmiszerek el?segítik a felvételét, addig pl. a fekete tea, a kávé, s?t még a tej bizonyos anyagai is megkötik a vas egy részét, s ezáltal a szervezetbe történ? felszívódást gátolják. A teljes ki?rlés? gabonatermékek és a zöldségfélék gazdagok ugyan vasban, ám sajnos a bélben a nem hasznosul hatékonyan a sok rost miatt."

Spenót hiedelem!
"A spenót feltételezett magas vastartalma tévedés. A tudomány kiderítette: a spenót 100 grammjában csak kb. 4,1 mg vas van. Összehasonlításképpen: ugyanennyi lencsében 6,9 mg, a zabpehelyben pedig 4,6 mg található. Ráadásul a spenótban a vas olyan formában fordul el?, melyet a szervezet nem tud kell?en hasznosítani."

Nincs jelen

 

#84 2005-08-24 19:00

vica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Tudnátok tanácsot adni?Crohn plussz Fistula ami 2 éve nem gyógyul be.Kétnaponta gyomor gorcsok.Már idegileg nehéz.Itt/Komárom/ a dokik nem tudnak mit kezdeni.

Nincs jelen

 

#85 2005-08-24 19:25

Balee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Vica!

Nekem 1 évig volt "nyitva" egy fistulám, váladékozott is elég rendesen. A sebészeten már újból m?teni akartak, amikor véletlenül hallottam a Remicade/Infliximab infúziós kezelésr?l. Ez egy viszonylag újfajta biológiai terápia, amit els?dlegesen a fistulák felszívódására alkalmaznak. Én három infúziót kaptam, az egy éve nyitott fistula gyakorlatilag már az els? infúzió után két héttel bezáródott! Ez több mint egy éve volt és azóta is zárva van. Az persze más kérdés, hogy most egy másik van "alakulóban", de hát ez a betegség már csak ilyen. Én Budapesten, a II-es Belgyógyászati Klinikán kaptam a kezelést, ez a VIII. kerületben a Szentkirályi utcában van. ?k a crohn-ra "specilaizálódtak", bárkit megkeresel, biztosan tud segíteni!
Miel?bbi jobbulást!

Nincs jelen

 

#86 2005-08-25 10:54

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Vica!

Én is a környékeden lakom, de én Pestre járok az Erzsébetbe dokihoz, mert TBányán nem volt aki segíteni akart volna. Itt nagyon kedves a döktorn?. szeptember végén én is kezdem a Remikade kezelést, és akkor már tudok a sipolyzáródással kapcsolatban valamit mondani Neked. (Nekem is van 3 db 3 éve nyitva). Addig is kitartás!

Tünde

Nincs jelen

 

#87 2005-09-05 15:52

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Van köztetek esetleg akinek a vékonybél Crohn miatt szinte az egész vékonybél fala
ödémásan duzzadt, mint nekem?
Mi történik ilyenkor? Ekkora bélátmér?vel nem csoda,hogy fáj!? És mindig megkérdezik mikor születik meg a baba. Ráadásul nem tudok normál nadrágot begombolni. Van még aki ilyen "szerencsés"?

Wandi

Nincs jelen

 

#88 2005-09-07 19:01

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A fiam Salazopyrint szed és a szemhéján lett bevérzés t?le, majd nyelési nehézségei voltak és torokfájása . A háziorvos homeopátiás gyógyszert irt fel neki, erre még rosszabb lett az állapota, mivel csak ezután jöttünk rá, h ez mellékhatás.

Nincs jelen

 

#89 2005-09-08 09:34

zsóka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szóval akkor az aloe vera csodát tesz ????????? Mindenki mást mond ugyanis :(((

Puszi
Zsóka

Nincs jelen

 

#90 2005-09-13 18:36

akita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok!
Én 5 éve vagyok chron beteg.voltak nagyon rossz periodusaim.sokszor voltam élet halál között a súlyos vérszegénység miatt.mindenféle gyógyszert szedtem már (pentasa,medrol amit?l függ? lettem,budenofalk,imurán,salofalk stb)Mindig visszajött a betegségem májusban és szeptemberben.a gyógyszer mellett persze.Úgy döntöttem semmiféle gyógyszert nem, szedek nem mérgezem magam jobban.1 éve járok talpmasszázsra ami nagyon jó azota nem voltak tüneteim.néha ha rossz a hasam pihenek és elmúlik.úgy t?nik a betegségem javulófélben van,de van egy nagyobb problémám.sipolyt találtak nálam .a gát részemnél vezet ki kett?.sajnos m?teni kell de nem is ett?l félek hanem attól hogy babát szeretnénk minél elöbb de nem tudom ez a m?tét milyen következményekkel jár.szóval akit már m?töttek sipolyal adhatna tanácsot molyen m?tét lesz ez fájni fog-e mennyi a gyógyulási id? és vannak-e szöv?dményei.el?re is köszi.
sziasztok

Nincs jelen

 

#91 2005-09-13 18:49

akita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szia !olvasom hogy neked már m?töttek sipollyal érdekelne hogy ez hogyan zajlott milyen volt a m?tét hogyan csinálták meddig kell vele pihenni és jár e valami mellékhatással.légyszi ird meg mert nekem most fogják m?teni és kiváncsi vagyok mire számíthatok.köszi

Nincs jelen

 

#92 2005-09-13 19:54

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

????..Én nem tudom kinek irtad az utolsó hozzászólást ,ha nekem, akkor válaszolok, hameg nem, akkor is :D
Nekem is volt sipoly m?tétem, bár nekem elég egyzserü volt, mert középen a vaatnál egy 5 centis rész volt maga a sipoly és egy kics vágással (7centis) elintézték az egészet.Ez olyan hogy el?tte a sipolyjáratot feltöltik kontrasztanyagga (nemtom a vizsgálat nevét) és úgy röntgeneznek meg.Nem fáj, picit kellemetlen és utána ha jól emlékszem elszinez?di ka széklet (vagy az nem az???).Ha jól látják a járatot akkor csinálják a m?tétet amikor is kivágják a járatot.Nemtudom neked hol van, de a vágás nagysága függ attól hogy milyen hosszu a sipolyjárat és merre kanyarog.Van hogy kicsi vágásból megoldják, de vannak csúnyább esetek.Nekem a lábadozás asszem 3-4 hét volt, amig nem lehetett emelni meg hasonlók.Pihenni kell vele, bár ez relativ, mert én eljártam vele mindenfele, amikor hazajöttem, szóval annyira nem kell burokban lenni miatta.Mellékhatást meg nem vettem észre.Idáig.
Mindez én vagyok, lehet hogy másnak totál más a sztorija, de ez is egy pont.
Jah és nemtudom hogy mennyire különbözik a férfi és a n?i anatómia ilyen szempontból, ugyhogy nálad bármi változhat.

Nincs jelen

 

#93 2005-09-19 18:58

akita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok! nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat.Azért kicsit sikerült megnyugtatnotok.Ma kellett volna felhívnom a n?gyógyászmat hogy eldöntse m?teni kell vagy nem de egyszerüen nem volt bátorságom.örükök hogy tudtam beszélni olyanokkal akik ebben már kicsit tapasztaltabbak és igy bátrabban vetem magam a m?tét alá.szülni gondoltam hogy császárral kell majd de nem is baj.abban bízok hogy egy gyerek annyira megváltoztatja a szervezetemet hogy meggyógyulok a chron-betegségb?l.hallottam már ilyet hogy a szülés után az ember teljesen meggyógyul a betegségb?l.remélem igy lesz.mégegyszer köszi a tanácsokat és szorítsatok nekem.ja és szerintetek megkérdezzem ezt a remicade/infliximab injekciót.itt olvasatam hogy ez is a sipolyra van .vagy-nem? na mindegy köszi

Nincs jelen

 

#94 2005-11-24 09:21

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. A fiam crohnos és a végbél alatt kb. 4 cm-re egy 3 cm átmér?j? duzzanat keletkezett. Vörös, kemény és érzékeny. Ez lehet tályog? Ha volt valamelyik?töknek hasonló nem írná meg? Esetleg mik lehetnek a kilátásaink? Természetesen délután megyünk orvoshoz. Csak egy kis megnyugtatás kellene, hogy mivel állunk szembe.
El?re is köszönöm a válaszokat.SM

Nincs jelen

 

#95 2005-11-26 07:52

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! Zoli köszönöm gyors válaszodat.  Ani üzenném, hogy nem dolgozom, míg nagy fiam bennt van a kórházba, majd a hét közepe táján megyek be, akkor írok neked.
Valóban tályog volt, altatták és megnézték a vastagbél alsó szakaszát is.  Remélem rohamosan javulni fog az állapota. Üdv.

Nincs jelen

 

#96 2005-11-28 09:34

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kösz SM!
Addig is szurkolok, hogy minél hamarabb kijöjjön a kórházból.
Üdv.:  Ani

Nincs jelen

 

#97 2006-01-13 10:38

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Én is szeretném leirni a kisér? tüneteimet. Végigböngésztem a fórumot de az enyémhez hasonlóval nem találkoztam. Mikor még nem tudtam, hogy crohnos vagyok /kb. 1 éve ennek/folyton a n?gyógyászt és az urológust jártam.Minden negativ eredmény ellenére állandó vizelési problémáim voltak és vannak /s?r?n, sürget?en/ n?gyógyászatilag pedigmindig érzékeny a hüvelyem pl. szeretkezéskor is és van egy kis fehérfolyásom.Ha van köztetek hasonló tünetekkel valakio kérem irjon ide vagy a z email cimemre. Ezenkivül nekem is fáj a  derekam fáj a jobb lábom/gondolom azért mert az alhas jobb oldalán vagyok begyulladva/.Sokszor reggelente nem tudok tovább feküdni mert majd szétszakad a hátam. Afoginyem is egyre többet be van gyulladva,vérzik. Enyhe gyomorsav problémáim nekem is vannak. Kell még ennél több? A hasmenés és a rendes székletem váltakozik. Szinte rosszabbak a kisér? tünetek mint az eredeti. Napi 3Ú1 Pentasát szedek, ha jobban gyulladt vagyok akkor  2×1 Budenofalkot. Nekem nagyon bevált a napi egy pohár Danon aktivia és a napi egy liter  japán kristáygombából készitett limonádé.                    Ha valakinek hasonló tüneteggyüttese van akkor kérem irjon ide vagy az email cimemre . cim:mendi63@freemail.hu       Köszi!

Nincs jelen

 

#98 2006-01-13 16:17

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Mendi!
Hasonlo tuneteim vannak nekem is,sajnos.En 23 eves vagyok,4 eve szenvedek de csak szept.ota tudom hogy valojaban mi a bajom.
A hatfajas,hasmenes,gorcsok nalam is minden napos vendegek,nekem napi 3x1 Budenofalk,32mg medrol es 100mg Imuran az adagom.Meg szeretnem probalni a makrobiotikat,tudok olyat aki teljesen kigyogyult,nem szed gyogyereket,nem kellett muteni..hallott vki hasonlo esetrol?

Nincs jelen

 

#99 2006-01-16 15:30

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Üdv Nektek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy aki átélt már sérvm?tétet, mesélje már el nekem hogy hogy is megy!Nem akarok sokat kimaradni a suliból, mert 2 szakmából vizsgázok májusba és februárba mindenféleképpen meg szeretném csináltatni, ami a hasamon van.Mostmár elkezdett n?ni, bár igy se nagyobb egy ujjpercnél, de nem kell az oda!!!Szóval aki tud infóval szolgálni, az mondjon el mindent amit tudni kell.Köszi!!

Nincs jelen

 

#100 2006-01-22 18:23

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Mendi 63!Közel olyan cipöben járok mint te,de én most hál égnek attól függetlenül hogy aktiv a colitisem jól vagyok!!!!Nögyógyászatilag amit eltudok mondani,hogy évek óta kezel a dokim (aki nagyon jó orvos),hugycsö és környéke problémával!De képtelenség belöle kijönni.max 1órát bírom ki pisilés nélkül ,és ez nagyon rossz.Arról nem beszélve hogy sajna ezt nem mindig van lehet?séged megtenni.Ezek mind sajna ezzel járnak.Viszont én elmentem egy kineziologushoz és nem akarom elkiabálni de sok mindenben segített.Ajánlom ezt szinte mindenkinek!Óckodtam t?le,de mikor oda mentem  VASTAGBELEMEM és a GYOMROMBANnem volt tiszta terület ,mert mindenhol aktív fekélyek voltak rajta..Most voltam keddtöl péntekig kórházban, és több a tiszta terület mint valaha.És gyógyszert nem szedtem!Igazából lehet hogy csak én próbálom betudni a kineziologusnak,azt hogy jobban vagyok,mert szeretnék már végre valamilyen segitségben hinni,de  nem tudok rá más magyarázatot,hogy mitöl gyógyulnak a sebekSok más mellék tünetem megvan mint itt szinte mindenkinek,de legalább nem kell steroidot szednem ,és azok az iszonyatos fájdalmak amikkel évekig éltem enyhültek (sokat),és végre szeretném elhinni 5 év után hogy meggyógyulhatok!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB