#351 2008-08-15 21:07

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Lehet azt is átvariálták, mert mikor én dolgoztam 67% mellett, nekem nem járt. Elvileg, akinek a fizetésébõl vonják a tb járulékot, annak jár a táppénz is.

Nincs jelen

 

#352 2008-08-19 21:45

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

nem jár táppénz, mint ahogy a 6 órás munkaviszonya mellett nem is fizet járulékot a táppénzre

azért rokkantnyugdíjas, mert nem tudja ellátni a munkáját megfelelõen és azért kapja a nyugdíját, hogy ne a semmibõl kelljen élnie

hogy emellett képes dolgozni valaki, az csak csupa öröm és boldogság, de ha beteg, akkor az az állambácsinak annyi, mintha éppen a betegsége miatt nem dolgozna -> éljen a nyugdíjából

tehát ahogy fentebb judy1981 is írta, csak a 15 nap betegszabadság jár, amit viszont fizet rendesen a munkáltató, ahogy a "normális" munkásoknak is (persze ettõl függetlenül táppénzre kell venni az illetõt, csak pénzt nem kap utána)

Nincs jelen

 

#353 2008-08-20 00:30

krica76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok! Bocs,hogy itt irok,de legalább friss a dátum.Segitséget szertnék kérni töletek!Pár hónapja nincs tb-m és sajnos elfogyott az utolsó szem gyógyszerem is.Colitis ulcerozám van és szükségem lenne salazopyrinre.Nagyon megköszönném,ha valaki iratna nekem fel és elküldené a receptet postán.Nekem sehol nem irnak fel.Aki tud segitsen! Örök hála.A cimem:Krisztina 2096 Üröm,Fõ út 18.

Nincs jelen

 

#354 2008-09-02 10:02

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!

Érdeklõdnék,hogy mi a folyamata a leszázalékolás elindításának?
Sajnos az idén már 3 X estem vissza a Crohn betegségbe,most is már másfél hónapja betegállományba vagyok.A fõnökeim közölték amint visszamegyek dolgozni kijelentenek és alkalmi munkás ként dolgozhatok kiskönyvvel.Indok:mert a tb. egyharmad rész táppénzzel terheli õket és ez így nekik sok,hogy dolgozom 1-2 hónapot és utána lebetegszem 1-2 hónapra.Mert ki termeli ki nekik azt a pénzt.Így azt gondoltam ha leszázalékolnak akkor maradnék 4 órás munkaidõbe és akkor a költsége is kevesebb és nem kell neki csak azt az évi 15 nap táppénzt fizetnie.Így gyakorlatilag mindenki jól jár.Az a baj ez a cég a környék legnormálisabb varrodája,a többi mind fúl maszek és be se akarnak jelenteni 4 órával sem.:(:(
Teljessen pad helyzetbe vagyok,amúgy úgy érzem már tudnék dolgozni,de akkor"elküldenek" és kiskönyvezhetek,de ez a tb.miatt nem tetszik,mivel nem vagyok makk egészséges ugyebár és ez a dolgozom ha van meló de mégse ez nem gyere be nálam.Idõ kell míg kitalálom mit is kéne dolgoznom így,hogy csak a varráshoz értek.És addig!!!!???? :(:(
Szóval biztos értitek a problémám és nem ragozom tovább,gondolom nem vagyok egyedül ezzel a helyzettel.
Elõre is köszönöm nektek a seitséget!!!!:):)

Puszi!!!

Nincs jelen

 

#355 2008-09-02 10:14

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sugi!
Én úgy tudom a háziorvossal kell felvenni a kapcsolatot, a belgyógyász kezelõorvosod pedig írja a véleményt.
És ha a topikban visszaolvasol volt errõl korábban szó.
Szép napot és jobbulást!:D

Nincs jelen

 

#356 2008-09-02 11:04

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sugi írta:

Sziasztok!
Érdeklõdnék,hogy mi a folyamata a leszázalékolás elindításának?

Sugi, nem tudod meguszni, hogy elolvasd ezt a topikot, szoval rajta. Meg annyit, VOLT-R nick_nevu tarsunk a profi ez ugyben, ha gondolod, keresd meg mail_ben Ot.

Nincs jelen

 

#357 2008-09-02 11:31

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Zolcsibal és Aiolosz!

Köszike szépen!Akkor neki ugrok olvasni!!!
Ja és felkeresem VOLT-R-t!!

Nincs jelen

 

#358 2008-09-22 14:38

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tudtok valami tanácsot adni..nekem nincs 1 munkanapom se,nem is volt mikor meloznom-hajtottam a 2 diplomát,most fognak mûteni,jár nekem valamilyen segely? Ha igen,mi és hol kell igényelni?

Hallottam olyat,hogy a nyugdíjfolyosítónál lehet igényelni vmi féle szociális segélyt,..ismerõs ez nektek?

Nincs jelen

 

#359 2008-09-22 17:47

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Igen lehet igényelni és ha jól tudom az önkormányzatnál is lehet


http://www.onyf.hu/

Szerkesztette: zotyesz (2008-09-22 17:52)

Nincs jelen

 

#360 2008-09-23 13:16

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi az infot,utána fogok olvasni!

Nincs jelen

 

#361 2008-09-23 13:28

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Nori!

Nekem sem volt bejelentett munkahelyem, lévén még csak 24 vagyok. Viszont kapok havi 40 ezer forint rokkantsági nyugdíjt. Ezt másfél évente bírálják felül. (nekem...) Mondjuk, ha megyek felülvizsgálatra mindig rájátszok egy kicsit... :P
Így már 3 éve kapom. 180 nap szolgálati idõ után már kaphatsz nyugdíjt, ha a 180 napod felsõoktatásban eltöltött hallgatói jogviszonyban van meg azt is elfogadják, mint szolgálati idõt.

Nincs jelen

 

#362 2008-09-23 13:31

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

nem rokkantsági járadék ?

Nincs jelen

 

#363 2008-09-23 13:36

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A határozatomban nyugdíj szerepel. De végül is tök mindegy. Lényeg, hogy ad valamit az állam...
Igaz havi 40 ezerbõl éhen halni sem lehetne, de dolgozom mellette amennyit tudok. Nem érzem, hogy jogtalanul venném igénybe, ha látnátok kik ülnek az orvosbizottságnál....pff....
Én III. csoportú rokkant vagyok, ezért a sûrû felülvizsgálat.

Nincs jelen

 

#364 2008-09-23 13:38

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Azért nem mindegy mert a járadékot csak öt évig vagy 25 éves korodig kaphatod utána megvonják

Nincs jelen

 

#365 2008-09-23 13:51

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hát azért 24 évesen nem adtam fel az életem. Nem szeretnék hátralévõ életemben nyugdíjas lenni. Ha járadék (bár a határozatban nem ez áll), akkor is még van 2 évem. Ez ösztönzõleg hat, hogy javuljak. :)
Egyébként mikor megigényeltem, akkor meg kellett jelölni egy idõpontot, hogy mikortól. Visszamenõleg egy évet írtam be, amit egy összegben át is utaltak, majd' félmillió forintot.

Nincs jelen

 

#366 2008-09-23 14:33

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szerintem ez nekem nem jár mert nem M.o.-on fejeztem be az egyetemet, es csak akkor ismernek el teljesen a dipl.ha leraknam a nyelvvizsgat,ami kulfodon nem kell,hogy meglegyen az egyetemi fokozat..de most erre se erom,se penzem..

A belgyogyaszom csak annyit mondott mikor kerdeztem,hogy ilyesmirol nem tud (!!!) mert ok eddig csak olyan igazolast adtak ki amivel adot lehet visszaigenyelni ha van allando beveteled,de mivel nem dolgozom ez nincs:-)

Mikor bent fekudtem a gasztron egy masik cronhonostol hallottam,o mondta,hogy miert nem igenyeltem mar eddig is,mikor ez jar...

Atneztem a nyugdijfolyostio honlapjat de ott is altalnossagok vannak vagy en vagyok hulye es nem ertem,de muszaly bemenni szerintem es szemelyesen kerdezni,hogy kapj valami konkret valaszt.

Nincs jelen

 

#367 2008-09-23 15:34

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Meg valami..
A belgyogasz meg azt se tudta hol kell erdeklodnom,a megyeben ahol kezelnek vagy ahova be vagyok jeletkezve..?
Olyan rossz,hogy minden infohoz kulon detektiv-munkat kell vegezni:/

Nincs jelen

 

#368 2008-09-23 15:42

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én sem fejeztem be azt a sulit. Ráadásul nem diploma lett volna, csak egy OKJ-s oklevél. Egy BGF akkreditált pénzügyi szakképzés volt. Ha itthoni felsõoktatásban volt 180 napod, akkor jogosult vagy. Errõl az egyetem/fõiskola tanulmányi osztályán lehet kérni igazolást. Nekem elfogadtak egy sima fejléces iskolai papírt, amin igazolták mettõl-meddig jártam oda. Azt hiszem 200 nap körül volt. :)
Ja, ezért sorry, de mindig szúrja a szemem: http://muszaj.try.hu/
Ha pesti vagy be kell menni a Fiumei úton lévõ ONYF épületbe, ott kérsz sorszámot. Leadod az igénylést, ha valamit pótolni kell értesítenek. Egy hónapban van nekik megszabva a maximális ügyintézési idõ. Kapni fogsz egy idõpontot az orvosbizottsághoz. Oda vinned kell a valaha kelt zárójelentések, vizsgálati eredmények összességét. Nem fognak mondani semmit, hanem az ONYF kap majd értesítést a döntésükrõl, akik kiértesítenek téged. Nekem ez az egész folyamat 3 hónap alatt lezajlott. Kiutaltak visszamenõleg 1 évet, azóta is kapom havonta. De félreértés ne essék, ez nem jár! Ha az egészségi állapotod által munkaképtelennek ítélnek, akkor kaphatod. De a Crohn nem olyan betegség, ami tartósan rokkanttá nyilvánítana téged. És ez a mi szerencsénk!

Nincs jelen

 

#369 2008-09-23 15:45

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

OFF

A muszáj azért pontos j betû, mert a német "muss sein"-ból átvett idegen eredetû szó. Az idegen eredetû szavak pedig kivétel nélkül pontos j-vel írandók. Hozzáteszem nekem is sokkal jobban tetszik elipszilonossal. :D

Nincs jelen

 

#370 2008-09-23 19:57

gabocaa79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok.
Én II. típusú 100%-os rokkant vagyok, és mivel kevés volt a munkaviszonyom, ezért nem nyugdíjas vagyok, hanem rokkantsági járadékos. Így dolgozhatok fõállásban, szerencsére, mert 32 000 forintból nem igazán tudnék megélni.
Szerencsére bármilyen rosszul is vagyok, a számítógép mellett ülni tudok, és mivel tudják, hogy mi a bajom, ezért nem csak óránként mehetek a wc-re, ha rosszul vagyok. (sokszor valamelyik családtagom fuvarozott, amikor annyira görcsöltem, hogy lépni sem tudtam, de olyankor amíg csinálom a dolgom, könnyebben elviselem a fájdalmat is)

Nincs jelen

 

#371 2008-09-23 20:00

gabocaa79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ja és én 22 éves korom óta vagyok járadékos, most 29 vagyok. Amíg nem lesz meg a szolgálati idõ (amit a koromhoz viszonyítanak), addig maradok járadékos.

Nincs jelen

 

#372 2008-09-24 13:56

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sajnos nem pesti vagyok,es nem is M.o.-on tanultam így nekem ez a járadék biztos nem jár...

Nincs jelen

 

#373 2008-09-24 14:41

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ha EU-s országban tanultál az beszámítható szerintem...

Nincs jelen

 

#374 2008-09-26 10:33

varganoemi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

sziasztok!
én uj beteg vagyok kb 2 hónapja tudtam meg hogy Crohn betegségem van.22 éves diák vagyok és az orvosom közölte hogy õ le szeretne százalékoltatni. sajnos nem értem hogy miér vagy hogyan és elöttem ez a dolog egy nagyon nagy kérdõjel. azért fordulok hozzátok hátha segít valaki.  nem tudom mien adatak szükségesek hogy tudjatok segíteni ebben azért leírok egy pár dolgot.
szóval most vagyok 3.-os fodrász tanuló és a sulival olyan szerzõdésem van ami rendesen munkaviszonynak számít, kapok ösztöndíjat is meg adóznak utánam. márciusban töltöttem a 22-t, egyenlõre tudnék dolgozni de nem mindig. sajnos 1-2 napig jól vagyok és utána visszaesek jó pár napig. kb 1,5 hónapja kapok gyógyszereket ami vagy segít vagy nem.majd októbat 1-n megyek CT-re addig nem tudom pontosan hogy konkrétan hol és mennyire van begyulladva. augusztus 1-n csinálták meg  a béltükrözést és a leletben azt írták h a vastag bél majdnem teljes szakasza és a vékonyból egy rész amit ugye láttak.
nekem  a Crohn mellett sajnos van refluxom is ami a nyelõcsõ és gyomor záróizmának a betegsége és nem mûködik jól és esetenként rengteg sav van a torkomban.
a gyógyszerezésem szerintem nem a legmegfelelõbb  mert nem nagyon érzem hatását de nem vagyok orvos igy nem tudom.
kérem aki tud nekem ebben a dologban segítsen mert érdekelne  ...hiába olvasgattam nem nagyon értettem sok mindent. köszönettel Varga Noémi

Nincs jelen

 

#375 2008-09-26 19:43

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Noémi!
Üdv a fórumon!:):):)
Ugye nem akarod te magad a leszázalékolást?Mert ez a legfontosabb kérdés.

Nincs jelen

 

#376 2008-09-27 18:19

varganoemi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

szia.igazából még én sem tudom. mivel tanulok igy nem lenne jó, de utána nem tudom mikor fogok tudni munkába kezdeni ha beteg vagyok mert ugye nem sok helyen szeretik a sok hiányzást. a másik amiatt érdekelne hogy anyukám egyedül nevel, és a gyógyszereimet meg mindent õ fizet. Sajnos én hiába kapok árvaellátást az megy a lakáshitelre egyben, és anya 80000fizujából nem nagyon jövünk ki amióta beteg vagyok és venni kell a rengeteg gyógyszert.ha kapnék valami segélyt havonta legalább a gyógyszer árát meg tudnánk spórolni...ezért gondoltam rá h jól jönne, de igazából nem eröltetem mert túl  korai még a betegségemhez képest is meg hogy ilyen fiatalon le%janak.

Nincs jelen

 

#377 2008-09-29 10:57

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

A nyugdíjfolyósítónál lehet igényelni,menjen be anyukád,pontosan hogyan is nevezik nem tudom,mert még mindig nem sikerült konkrét dolgot intéznem,de neked is jár..prálkozzatok,minden fillér számít,fõleg ha vitamin,gyógyszer amire kell!

Nincs jelen

 

#378 2008-09-29 13:23

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Noémi!
Mivel friss beteg vagy így szerintem még korai lenne leszázalékolásról beszélni, fõleg ilyen fiatalon. Szerintem konzultálj más orvosokkal is, kérj ki még pár szakvéleményt. Mert nem biztos hogy mindjárt ez lenne a legjobb megoldás, még akkor sem ha rosszabbul vagy. Én most leszek 24 és jelenleg munkanélküli (nem a betegség miatt). Sajnos a szakmám elég stresszes, mondhatni nagyonhajtós, ezért egy darabig nem is gondolkodom azon, hogy abban fogok elhelyezkedni, mivel a betegségem akítvabb szakaszban van újra. Most helyrehoztak a kórházban, ráállítottak jópár gyógyszerre, és valószínû hogy ez hatásos lesz hosszabb távon, legalábbis bízom benne. A munkával kapcsolatban van 1-2 tanfolyam amit el akarok végezni, ezek segítségével talán tudok majd olyan melóhelyet ahol nem készülök ki teljesen ideglieg.
Ha te úgy érzed, hogy a jelenlegi munka többet árt mint használ, próbálj meg más, hisz fiatal vagy (bár tudom hogy így is nagyon nehéz, saját bõrömön érzem), de szerintem várj még azzal a leszázalékolással.
Puszi! :)

Nincs jelen

 

#379 2008-09-29 17:42

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Noémi:
1.   2 hónap még nem idõ. Adj idõt a "gyógyulásra". Ez nem az a betegség, amit 1-2 heti gyógyszereléssel le lehet szerelni. Ragaszkodik a kis drága.
2.   Én magam 10 éve vagyok leszázalékolva. Számold ki mennyi idõs voltam. Az elmúlt pár év felülvizsgálatain nagyon meg kellett küzdeni a 67%-ért. Voltam bíróságon is, legutóbb pedig csak azért kaptam meg II. fokon, mert már rajta volt a papírjaimon, hogy sebésszel tárgyalunk.

Mindenképpen azt javaslom, hogy számolj a szolgálati idõddel, mert ha az nincs meg, akkor hiába leszel eléggé lerobbanva, nem fognak neked nyugdíjat folyósítani. Anno még nem nézték a szolgálati idõt.
A gyógyszerekre próbálj meg közgyógyellátást kérni. http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 … =PORTAL#m6

Üdv: Judy

Nincs jelen

 

#380 2008-10-01 13:46

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

MIkor beadod az igényed a Nyugdíjfolyosíónál mennyi ideig tart az elbírálás? Mikor kapsz választ?

Nincs jelen

 

#381 2008-10-01 13:52

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Törvény írja elõ az ONYF-nek, hogy az ügyintézési és határozathozatali idõ 1 hónap lehet maximum. Tehát maximum 1 hónapon + postaidõn belül értesítenek.

Nincs jelen

 

#382 2008-10-01 14:51

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi!:-)

Nincs jelen

 

#383 2008-11-02 09:21

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Lencsi ugye ez csak vicc? Nem is hívtak be vizsgálatra. Mi áll abban a határozatban nem is értem meg hogy hozhatták meg a felül vizsgálatod nélkül! Ez lenne a magyar ellátás ha valaki valamiért nem tetszik kitaszítjuk! Szép! Várom a fejleményeket!

Nincs jelen

 

#384 2008-11-04 12:37

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hánynom kell a bürokráciától és a sok határozattól meg protokolltól meg....

Bocsánat, de le kellett írnom ilyen nyersen és röviden,hogy mit gondolok.Segélyt osztogatnak boldog-boldogtalannak aki EGÉSZSÉGES, aki pedig rászorul már szinte könyörögnie kell.Borzasztó!

Szorítok Lencsi,hogy sikerüljön rendezni a dolgokat!

Nincs jelen

 

#385 2008-11-11 11:19

Meli77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Én még nagyon új vagyok,csak 1 hete dignosztizálták nálam a C.U.-t.
Elolvastam végig,amiket írtatok!És,ha jól értelmeztem,hiába szedjük a gyogyókat,nem leszünk jobban?!
Gyógyszerszedés mellett is romlik az állapotunk?!Nem lehet ezt a nyavaját megállítani?!
Csak azért,mert sokan nagyon fiatalon már le vannak százalékolva,ami arra aenged következtetni,hogy nem is várnak igen javulást?!
Most nagyon megijedtem.Eddig reménykedtem a gyógyulásban.De most már nem tudok semmit!!!!

Nincs jelen

 

#386 2008-11-11 13:14

Meli77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Lencsi!
Egyre jobban elkeserek!!!!!Nekem nem mondta az orvos,hogy ez ilyen súlyos.Én azt hittem,meggyógyulhatok,ha szedem a bogyókat!De legaább szinten tarthatom az állapotom velük.De ha még romolhat melletük az állapotom,az egyszerûen fantasztikus!Lehet ki fogok borulni!Talán dilidokit is kell néznem.....
De azért nagyon köszi,hogy írtál! :)

Nincs jelen

 

#387 2008-11-11 15:22

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Meli!Még nagyon új a betegséged mint írtad.Egyenlõre ne gondolj a leszázalékoltatásra.Nem adják azt ilyen hamar és ilyen könnyen.Nem kell kiborulni és nem kell dilidoki sem.Egyenlõre  légy tünetmentes,ezzel törõdj és éld az életed.Hosszú út vezet a leszázalékolásig ami neked még úgy gondolom túl messze van.

Nincs jelen

 

#388 2008-11-11 16:06

Meli77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszi mindenkinek a bátorító szavakat!!!!
Nagyon aranyosak vagytok!!!!
De még idõre van szükségem arra,hogy fel tudjam dolgozni a betegségemet!!!!

Mégegyszer mindenkinek köszönöm a kedvességét!!!

Nincs jelen

 

#389 2008-11-11 17:33

Meli77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Ja,és még valami!
Én egyáltalán nem akarom magamat leszázalékoltatni!!!Sõt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Meg akarok,meg szeretnék gyógyulni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#390 2008-11-11 20:04

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Meli77!
Valóban idõre van szükség ahhoz, hogy az ember feldolgozza olyan betegségben szenved amit a jelenlegi orvostudomány nem tud gyógyítani. Valamikor évekkel ezelõtt én is így indultam majd én meg mutatom, hogy meggyógyulok, rég beláttam ez sajna nem megy. Törekedjünk inkább arra minél hosszabb legyen a tünetmentes idõszak. Meglátod az idõ segít elfogadni a tényt, hogy nem vagy teljesen egészséges de az élet így is szép és lehetsz nagyon boldog, amit szívbõl kívánok.

Nincs jelen

 

#391 2008-11-11 20:25

Meli77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Virágom!
Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat!!!!!!!!!! :)

Nincs jelen

 

#392 2008-11-17 14:19

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Lencsi!
Hát mint látjuk a hivatal nem értünk van. Reméljük hogy most kezdõdik a 15 nap ha nem akkor is gyorsan kéne cselekedni mert van lehetõség más hivatalt is megkeresni az ügybõl kifolyólag. De az idõ nagyón sokat számit hajrá ne add fel ez nem eljárás!

Nincs jelen

 

#393 2008-11-17 15:22

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

lencsi írta:

"...Akkor most megfellebbezem az elsõ határozatot, mert szerintem, nálam most indul a 15 nap. Szerintetek ?????
Üdv. még jelentkezem!
Lencsi

Lencsi, postagalamb ment Hozzad es levelet vitt Neked...Expressz..mondanom sem kell

Nincs jelen

 

#394 2008-11-18 03:26

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Lencsi!

Szerintem is most indul a 15 nap. Helyes, hogy fellebbezel: ilyen nincs egy jogállamban, hogy felülvizsgálat - orvosi vizsgálat - nélkül  egyszerûen egy íróasztal mellõl döntenek emberi sorsokról. Sajnos egyre több ilyen lesz, mivel a hivatkozott jogszab. szerint felülvizsgálják a rokkant nyugdíjban lévõket, és akit lehet, kiraknak onnan. Ok. nincs pénze az országnak egészségügyre. Persze hivatalosan azt mondják, hogy reahbitáció- visszavezetés a munka világába, mert nem azt kell nézni, hogy milyen fokban veszett el a munkaképességünk, hanem azt, mi maradt meg, és ennek alapján ítélkeznek. Ez még - elméletileg - rendben is lenne, DE: az eljárás felháborító.
Én is kíváncsi vagyok, mi lesz a döntés a fellebbezésedre. Ha sikertelen lenne, ombudsmanhoz lehet fordulni.
Nagyobb sikerrel járnánk, ha összegyûjtenénk az ilyen és hasonló eseteket konkrétan, és ezzel fordulnánk ombudsmanhoz. Ezt a fellebbezési végkifejlettõl függetlenül is megtehetnénk, mert biztos vagyok benne, hogy alkotmányos jogaink sérülnek a fenti eljárás miatt!!

Clió

Nincs jelen

 

#395 2008-12-01 10:07

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Lencsi megsúgom most én nyomom négy órában. Hivatalosan  állami költségvetésû intézményben.
Itt az elszámoló papír mit is vonnak:
Jövedelem adó elõleg, Nyugdíj járulék, Term. Egészségbizt. járulék.
Ja és van elszámolva beteg szabim is. Akkor mit nem vonhattak tõled? Nem értem ha hivatalos volt vontak mindent (már ha vontak) Na most ha jól emlékszem mivel te kikerültél a rokkant körbõl így elmehetsz munka nélkülire, régebben ez müködött. Ott is van beteg állomány rész. Régen volt de bejártam valami hasonló úttat. Ha meg más lehetõség nincs akkor szerintem Clióéknak az ügyvédje biztos tud rád szánni egy kis idõt (tuti volt már a praxisában hasonló ügy). Én felvenném a kapcsolatot Clióval hátha van megoldás (bár ahogy ólvasom fentebb nekik sincs ötletük). Na mindegy nem szabad feladni. Sok lúd disznót gyõz! Csak kell még pár lúd. Gyógyulást!

Nincs jelen

 

#396 2008-12-05 09:39

rekababa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni?
Ha valakinek kiveszik az egyik veséjét,akkor tarthat leszázalékoltatásról?
Mellesleg az illetõ nehéz fizikai munkát végez...:(
Ki lehet ezt védeni valahogy?
Nagyon köszi!!!!!
Szép napot mindenkinek!!!:-)

Nincs jelen

 

#397 2008-12-05 16:04

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Rekababa  A leszázalékolás nem kötelezõ, egy segitõ lehetõség azoknak akik nem tudnak dolgozni.

Nincs jelen

 

#398 2008-12-11 16:28

Vikcsi33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok én mondjuk nem vagyok cronos beteg.Depresszióval sulyosabb formálya százalékoltak le.Felülvizsgálatra márciusba kell mennem.67%os voltam sokáig aztán most tavaly visszaraktak52%ra.Kérdésem az lennepl hogy 52%al hány órát lehet dolgozni és jár e nyugdilyas bérlet e?...Válaszokat elöre köszönöm.Vikcsi...

Nincs jelen

 

#399 2008-12-12 16:26

fater
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

VikcsiHa kaptál nyugdijas igazolványt akkor szerintem igen

Nincs jelen

 

#400 2008-12-12 18:57

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Vikcsi!
Ha van határozatod oda mész a bérlet pénztárba és oda adod annak aki ott ül. Ha megcsinálja akkor jár ha nem, akkor nem jár.
Munka szempontjából napi 4-6 órát lehet dolgozni de s itt van a magyar bunkó a kereseted bruttó 69 000 Ft nem haladhatja meg (papíron) az idõ meg a 4-6 órát. S ha jól emlékszem bejelentési kötelezettség is jön a dologhoz 2009 jan. 01. töl. De ebben nem vagyok biztos lehet 2010-tõl.
Na most a most tavaly az dátumilag mit takar?
Mert ha idén minõsítettek vissza 52% akkor az megfelel a régi 67%-nak.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB