#101 2004-12-17 14:49

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Na jo en sem azt hiszem, hat az unnepek utan en kirpobalok egy ilyen edesseg mentes kurat :) , sok csicsokaval, mert az edes izu :) . Nem tudom mennyire birhato, sztem az elso harom napban nem lehet majd hozzamszolni... Na de eros leszek es bevallalom ezt az onkiserletet. Uj ev uj fogadalom :)
monik

Nincs jelen

 

#102 2004-12-17 18:36

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sok sikert hozzá Monik! :-)))))

Nincs jelen

 

#103 2004-12-20 10:59

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Mar vettem is 4kg-ot, csicsoka es ra Protexin. Na majd latjuk :) , kiserletezek magamon.

monik

Nincs jelen

 

#104 2004-12-20 13:52

zoli703
Tag

Re: Természetgyógyászat

Monik, várjuk a csicsóka-recepteket.

Zoli

 

#105 2005-02-03 20:24

mazsola
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Segítség kellene! Hol lehet vásárolni Gastrovit N táplálékkiegészítőt? Anyukámnak candidája van, ajánlották neki, de 10 boltot is végigjárt és sehol sincs! Előre is köszi!

 

#106 2005-02-04 10:20

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Mazsola,

ugy tudom a candidara nagyon jo az Oxytarm, ja es a szigoru dieta!!!

Monik

Nincs jelen

 

#107 2005-02-08 13:32

ani58
Tag

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik!

Érdekelne, hogy megcsináltad-e az édességmentes kúrát, amit az előzőekben írtál és hogy a csicsókának a jó hatását tapasztaltad-e. Én is próbáltam venni, de sajna eddig még sehol nem kaptam. Várom a tapasztalataidat. Egyébként én szőlőcukrot használok, ahol csak lehet, kivétel a reggeli tea, ott mézet.

Említetted az Oxytarmot, candidára jó lehet, de nem ajánlanám a bélbetegeknek én kipróbáltam, mivel én szorulásos vagyok, gondoltam megnézem milyen a hatása, mielőtt a lányomnak adnám, hát engem úgy meghajtott, úgyhogy ezt végleg elvetettem a kipróbálandók listájából.

 

#108 2005-02-09 08:22

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Ani58,

odaig jutottam, hogy kevesebb edesseget eszem, es probalom kivaltani tobb gyumolccsel, vagy muzlivel. A csicsokat en nyersen szoktam enni. Leszoktam a menza kajarol. Asszem sok mindent probaltam egyszerre valtzotatni es ez egyutt jo hatasunak bizonyult.
De azert eszem edesseget :), de probalok egyre kevesebbet, a salatakat mondjuk kizarolag mezzel keszitem, meg a turmixot is.

Az oxytarmot a ferjem nagymamaja szedi candidara es tartja a dietat es sokkal jobban van, pedig elotte elegge le volt robbanva, pedig O aztan nem szokta elhagyni amgat, meg 84 evesen is minden nap tornazik:). Nyilvan ez mas, mert O nem CC-s, meg anyum is el kezdte szedni, de O se CC-s. Majd kifaggatom neki milyen.
Nekem meg most a szukulet miatt mar nincs hasmenesem, szoval asszem en is anticrohn-os lettem (itt a forumon volt ez a kifejezes). En meg nem probaltam, most progastrot eszem, de a multkor kihagytam par napot es rosszabb volt a helyzet, szoval ugy nez ki nekem bevalt, mig normal CC-s voltam a protexinnel probalkoztam, de akkor nem igazan ert semmit, bar abban egy nagysagrenddel kevesebb a baci, mint a progastroban.
Lehet, hogy az volt a baj, hogy napi 4-et szedtel egybol az oxytarmbol nem?
Van -e valakinek vmilyen tapasztalata az oxytarmmal kapcsolatban?
monik

Nincs jelen

 

#109 2005-02-09 15:37

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Monik, te hol veszed Szegeden a progastrot? És drágább, mint a protexin? Ja , meg azt akartam kérdezni, hogy van valakinek pozitív tapasztalata természetgyógyászatilag? Nekem a dokim azt mondta, nyugodtan szedhetek bármilyen táplálék-kiegészítőt, és ha gondolom ez ügyben kérjem természetgyógyász tanácsát. Most nem tudom, el menjek-e vagy sem. annyi roszat hallottam itt róluk. Vagy szelektéljam ki a tanácsai közül azt, amelyiket jónak gondolok?

Szerkesztette: hcsillacska (2005-02-09 15:43)

Nincs jelen

 

#110 2005-02-10 08:27

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Hcsillacska,

en a Sas patikba rendeltem es meg van is, asszem, de Mancsa a klinikai gyogyszertarba szokott, ez a ket hely biztos. Az arat mar megirtuk a Progastro 825 4500Ft korul van, a protexin meg 3500 Ft korul. A Progastro-t azonban magadnak kell adagolni, de kb. egy honapig tart, ha nem szedsz kevesebbt, mint a leirasban szerepel.
A masik kerdesed nehezkes, nezd meg a forumot, kinek ez a jo, kinek az, hogyanis tudna elso ranezesre rolad barki eldonteni neked melyik fog bevalni.
(Na jo erre mar vannak igeretes kiserletek DNS chip technologiaval, hogy predikciokkal meg tudjak mondani mennyire is lesz egy bizonyos gyogyszer egy adott betegnek hatasos, sajnos ma meg egy ilyen vizsgalat meg szinte megfiztehetetlen, es csak nehany betegsegre es nehany orvossagra tesztelik, amit en hallottam eloadast ott bizonyos rak tipusoknal vizsgaltak, hogy mennyi lesz az esely a gyogyulasra). Milyen jo lenne bemennenk a dokihoz, venne vert es azt mondana: na Monik neked X gyogyszert nem adunk, mert ugyse hat, Y-nal talan erdemes probalkozni, de Z az 80%-ban hatasos lesz. Na Monik nagyon boldog lenne :).

monik

Nincs jelen

 

#111 2005-02-14 20:17

Makk-Makk
Tag

Re: Természetgyógyászat

Szia!Gastrovitot tudsz venni a Szalay u. 5.be.Ez egy kozmetika,kis ajtó ,csengetni kell!Ezernyolcszáz forint!Én a K -t szedem mert ez vitaminos ,nyomelemes.A Szalay u. a 2-e villamos első megállója a Jászai Mari tértől!Üdv.:Maki.

 

#112 2005-02-16 13:44

éca
Tag

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Régóta olvasgatom, hogy ti mit esztek, isztok és miket szedegettek az egészségetek érdekében. Hát én jól el vagyok maradva tőletek. 2 év tünetmentesség után újra előjött a colitisem. Ugyanúgy eszem, iszom mint a betegség előtt azokat a gyógyszereket beszedem amit az orvos felírt, de úgy látom a betegségemmel kapcsolatban nagyon tudatlan voltam, eddig. Amikor megtudtam, hogy mi a bajom úgy gondoltam egy kis gyógyszeres kezelés és vége, hát nem így lett. Most orvost válltottam. Azt mondta nem kell diétáznom se csak figyeljem magam.
Szeretnék még egy gyereket szülni, a kislányom születésekor még nem voltam beteg. De mostmár meggondolom, hogy neki vágjak-e egy terhességnek.
Mi ez a rengeteg diéta, amiket ti csináltok? És mire jó?

 

#113 2005-02-16 15:00

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia!

Ne rémíts meg,hogy az aloe nem használ!!!
4 hónapja minden formában használom.
Én úgy vettem észre,hogy javult az állapotom,mert már végigaludtam az éjszakákat,előtte pedig 10 percenként rohangáltam akkor is.Most persze már jól vagyok nappal is,főleg gyógyszer mellett.Gondolom ez is egyéni dolog lehet.
Ja,és nálam 3 hete derült ki a colitis,totál kikészültem tőle.Főleg,hogy mellőznöm kell a fincsi kajákat.Bár úgy tudom,ha már nem megy a hasika,akkor lehet bűnözni,aztán utána belátás szerint.

Nincs jelen

 

#114 2005-02-17 09:18

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

eeVHucBa!

Es honnan tudod, hogy az aloe hasznal, nem a gyogyszer, vagy forditva?
Egyebkent naléam se volt kulonosebb valtozas, se jobb se rosszabb.
monik

Nincs jelen

 

#115 2005-02-17 14:00

eevHucBa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Monik!

Onnan tudom,hogy nekem használ az aloe,hogy amikor én elkezdtem szedni,akkor még nem szedtem gyógyszert.Az aloe-t már november óta használom,a gyogyit pedi kb. 3 hete írta fel a doki.Több dolgot is használok ebből a term. családból,és a célom az,hogy teljesen törölni tudjam a szintetikus gyógyszert az "étrendemből".Ha érdekel és tudok segíteni valamiben,csak szólj.

Nincs jelen

 

#116 2005-03-02 16:45

Jana
Tag

Re: Természetgyógyászat

A GASTROVIT "V" "K" "NY"" N"  jelölésü van forgalomban úgy mint Natur, Vitaminos,
Nyomelemes és Komplex.
A Gastrovit termékcsalád közvetlenűl fogyasztható, ellenjavallat nem ismert, Káros interakciót nem vált ki. Javasolt fogyasztás esetében a szájüregtől kezdve a vastagbélig közvetlenül is hatást fejt ki és segíti a lebontott tápanyagok megfelelő transzportját. Összetétele alkalmas az esetlegesen a táplálékból hiányzó összetevők pótlására, vagy a jobb hasznosulás elősegítésére úgy, hogy túladagolás nem lép fel, toxikus hatások nem alakulnak ki.
Ha érdekel legközelebb többet írok.

Forgalmazó: 06/30/9284-403

 

#117 2005-03-02 16:47

Jana
Tag

Re: Természetgyógyászat

ENERGY klub 6726 Szeged Hargitai u. 40  Tel:. 62/480-260

 

#118 2005-03-03 18:33

Jana
Tag

Re: Természetgyógyászat

Gastrovit kapható:
Szegeden   az ENERGY klubban Szeged, Hargitai u. 40  62/480-260
                     Nagyárúház gyógynövény bolt
                      FeketeMamba Patika Korsda u. 1

Békéscsabán  a Herbária boltban  Andrásy út 47/1 66/322-355
Orosháza:       Oskó Csilla  Thék Endre u. 4  Tel.. 30/974-3506
Kecskemét:      EURÓ Patika  Kápolna u. 15  Tel. 36325-277
                       Napsugár Bió ABC Arany J u. 3
Kalocsa            ENERGY klub Málna u. 2   78-326-5828
                       Bió Bolt Paletta Ágnes70/230-3745
GYŐR              Energy KLUB    Bajcsy Zs. út 51   96/395-2688
Miskolc            Energy Klub     Szemere u. 20     46/320-279
Kazincbarcika    Energy klub     Barabás M u. 56   30/856-3365
Tótkomlós       Gyógynövénybolt   Aradi u. 1    68/462-616


Ezeken a helyeken az ára 1.700,-

Forgalmazásról 30/9284-403 számon lehet érdeklődni

 

#119 2005-03-04 08:03

Jana
Tag

Re: Természetgyógyászat

Mondj valamit a homeopátiáról légyszíves??????

 

#120 2005-05-04 23:09

csetnekigyuri
Tag

Re: Természetgyógyászat

Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen véletlenül kattintottam erre az oldalra, és legnagyobb meglepetésemre olyan dolgot olvasok, amit?l még a lélegzetem is eláll! A Flavin 7-tel kapcsolatosan, ki mondta azt, hogy árt (?) a Flavin 7? Mivel a kezdetek óta - több mint 9 éve - a Vita Crystal, ezen belül a Flavin 7-tel foglalkozom, ezt a cég, egyre több orvos, és több ezer gyógyult ember nevében is megcáfolom! Nem szeretnék senkit sem untatni azzal, hogy ezek alatt az évek alatt milyen esetekkel találkoztam, de sok esetben az intenzív osztályokról hoztunk ke embereket a termékekkel, akikr?l már lemondtak!

A weblapunkat ajánlom minden érdekl?d? figyelmébe!

www.g-portal.hu/vitacrystal

Szívesen válaszolunk minden kérdésre, akár e-mailben, akár a Fórum men?pontunkon!

Tisztelettel: Csetneki György és Dunai Andrásné. :)

 

#121 2005-05-05 07:37

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Mintha több link is lenne, ami ilyen-olyan termék forgalmazójához vezet, sõt, telefonszámok is találhatóak. Jó lenne, ha e tekintetben lenne egy határozott állásfoglalás és annak következetes végigvitele.

Nekem amúgy kicsit ambivalens a dolog, mert tényleg jó lenne, ha nem árasztanák el a fórumot a reklámok, ugyanakkor az is jó lenne, ha xy termékrõl az az infó is elérhetõ lenne, hogy hol lehet könnyebben és/vagy olcsóbban hozzájutni.

A Flavin7 kapcsán nem szólok egy kukkot sem, semmi tapasztalatom nincs vele, de T. csetnekigyuri, azt azért lássuk be, hogy nincs olyan termék, ami mindenkinek csak használ. Sok minden sokaknak ellenjavallt, még ha akár a többségnek jótékony is a hatása.

OFFTOPIC BE (Azt csak csendben jegyzem meg, maga az oldal rémisztõen igénytelen, az ilyeneket szoktam a tartalomtól függetlenül egérfordultával be is zárni. Nekem nem túl bizalomgerjesztõ, ha valamibõl kereset is van és mégsem áldoznak egy normális megjelenésre.) OFFTOPIC KI

Szerkesztette: maKACS (2011-05-25 16:11)

Nincs jelen

 

#122 2005-05-05 08:30

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Koszi Makacs szivembol beszeltel:). Gyakori ez, hogy el jol meno ceg igenytelen lapot uzemeltet, ekkor mindig megkerdezem magamtol, ugyan mindek van neki website-ja. Aztan azt valaszolom ra, hogy biztos a fonoknek nincs ideje megnezni. Na temat nem folytatom, mert nem ide vag. Elnezest. Es sokaig csamcsoghatnek a magammal folytatott beszelgetsen es biztso sokakat nem is erdekel.

Amugy csetnekigyurinak uzenem, hogy a CC-t autoimmun betegsegkent kell kezelni, es ez a legfobb szempont, hogy nekunk az immunrendszerunk annyira tulmukodik, hogy sajat magunk pusztitjuk. Nem csoda, ha tenyleg nincs szukseg tovabbi stimulalasra. Egyebkent pedig az egyik legelimertebb gasztroenterologus prof nem ajanlotta. Es mar bocsanat, de aki volt fel labbal odaat es visszahoztak inkabb neki hisz. En elhiszem, hogy pl. rakosokon is segit, ill. nagyon beteg embereken, de az autoimmun betegek kulonlegesek sok szempontbol.

Monik

Nincs jelen

 

#123 2005-05-05 08:36

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Természetgyógyászat

Már megérte: ez az oldal segített véleményt alkotni a Flavin 7-r?l, amir?l eddig nem sokat tudtam...

Nem tudom legörgettétek-e egészen a parafenomén oldal linkjéig, hát az is szép darab mondhatom. NEMZETKÖZI HÍR? GUINNESS- REKORDER - A Kozmosz Univerzális Szeretet Egyház alapítója. Különösen a Feltöltött gyógyító érme tetszett.

Mivel a fórum szerkeszt?i Ti (a Látogatók) vagytok, a fórum tartalmáért és a belinkelt oldalakért nem vállalok felel?sséget. Asszem ez mindenhol így van. Az oldal egész más. De ott nincsenek is reklám linkek, pláne fizetett linkek.

Kozmikus üdvözletem

Nincs jelen

 

#124 2005-05-05 10:05

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Csetneki Gyuri!

Korábban is írtam már, más is írta már, hogy dr. Kovács Ágota mondta, hogy a Flavin7 IBD-ben nem jó, s?t inkább káros. Én is gondolkodtam a Flavin7 szedésén, meg is vettem 1 dobozzal, ha használ, szedném is, de a doktorn? az egyik legjobb  ebben a betegségben és neki jobban hiszek, mint neked. Szóval gy?zd meg ?t!

Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#125 2005-05-06 16:38

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tényleg ritke ronda honlapjuk van. Felvehetnének egy jobb web-designert. azoktól a csillagoktól jojózott a szemem. A lap meg persze az örök életet ígéri.

Nincs jelen

 

#126 2005-07-14 08:01

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hello

Bele vágtam egy természetgyógyász doktor (belgyogyász) által javasolt terápiába,
tudom sokaknak negativ a hozzá állásuk az ilyen dologokhoz de mostani állapotom
elég jó,voltak benne kisebb megingások igy hát probálkozom.
Kérek mindenkit hogy ne tekintse reklámnak!

A vizsgálatok elég érdekesek de nekem kb 2éve jelezték hogy van valami
belgyogyászati gondom de akkor még tünetmentes voltam nem gondoltam volna hogy
colitis ulcerosa lesz belöle gondolom ezzel mindenki igy van :)
Voltam allergia teszten csak a biztonság kedvéért elvileg meg tudják állapitani
10 000 féle anyagra hogy allergiás-e vagy nem beleértve az ételeket is (szerencsére
teljesen negativ lett). :cool: Nem szurkáltak meg csak valami elekromos kütyüvel
méricsgéltek.

A terápiáról:
-2 havonta 1 hét krumplidéta nekem mennyiségi határ nélkül ez Kb 2 oldal lenne
leirni részletesen de nevéböl adódóan jórész krupliból áll
-Emésztés segitö teakeverék 6 féle teából 6 hét
-Emésztés segitö tabbletták ebböl több féle 4 hét
-Salvus-viz higitva 6 hét
-Multivitamin tabletta nagy dózisú 3 hónap
-Probolitikum 3-6 hónap
-Cseppet amiben Escherichia coli baktérium van (1,5-4,5x10^7 baci/1ml)

Persze szedem a salazopirint továbbra is,nincs megállás.

Természeresen kaptam életviteli tanácsokkal is ezek a szokásos dolgok
ezeknek nagy részét már elöbb is alkalmaztam hála egy diétás növérnek.
Kávézás teljes tilalma azért benne volt de én már leszokam róla pár éve.

Végülis az egészben külön-külön nincs semmi egyedi remélem azért hatásos lesz
és hosszabra nyulnak a tünetmentes idöszakok.

Ami érdekes hogy késöbb candida vizgálat is lesz többek között.
Erre is megnö az esély nem "csak" a daganatra?

A jótékony szauna
A buchinger-böjt és az immunrendszer: tapasztalatok és hipotézisek
VITAMINOK ÉS PROBIOTIKUMOK
Új komputeres allergia-teszt
Bélbetegek diétája

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#127 2005-07-14 08:12

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Csak egy komment Ksanyinak, a daganatos betegeknel szinte mindig van Candida fertozodes, arrol nem tudok, hogy ez masodlagos -e, felulfertozodes vagy mar a megelozo allapot resze.

Kitartast! Aztan varjuk a beszamolot! En szemely szerint az altalad leirtat nem latom rossznak, ha meg nem is gyogyit, de kicsit roboral, es tisztit is:) Lehet, hogy talaltal egy normalis termeszetgyogyaszt???

Monik

Nincs jelen

 

#128 2005-07-14 09:01

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Egyszer megkérdeztem egy természetgyógyászt, hogy miért csinálunk teakeveréket, amikor az egyik anyagot nem szabad forralni, a másikat meg 10 percig kell forralni ? Csak hebegett ...

Nincs jelen

 

#129 2005-07-14 10:08

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Na kérem szépen, Ha lúd akkor legyen kövér!

Álljon itt az én természetgyógyászas történetem.

Nagyon jó barátom ajánlotta, hogy majd Ö rendbe hoz. Menyünk el. El is mentünk volt egy pici bolt meg egy kicsi „írod” ahová le lehetett csüccsizni. Na írisz vizsgálat. Mind két szemen ez meg volt. Értékelés, elbeszélgetés. Ennyi volt a nagy tudomány. Kiderültek dolgok, hogy prosztatám van, hogy magas vérnyomásom van, meg persze Crohn betegségem van. Ebb?l, ami igaz a Crohn és a magas vérnyomi. Ami lemaradt! A derekam és a lábban nyakam és a vesém.
Alkalmazott terápia: Gyógy tea keverék. + körömvirág tea. (nem ízesíthet?, sem, citrommal sem cukorral.) Tilos a cukor a csoki, a vörös hús, a csirke, néha egy kicsi halacska sok-sok barna rizs nem sózva nem ízesítve kopaszon. Csak f?zve.
Kaptam csodaszereket is: Bélolaj naponta 5*10 csepp (a belem majdnem kijött olyan íze volt)
Új szív (vérnyomásra ez használt, amíg szedtem nem kellett a gyógyszer, de ezt az eredményt már fokhagyma evésével is el értem. De az nem túl család barát.)
Volt még Itamin vitamin (nem tudom hogy ért e valamit én nem tapasztaltam semmit.)
Elszámolás: 175000- Ft ot hagytam nála + a teák. Amik nem voltak olcsók Három hónapig kellet csinálnom. Semmi nem változott, az égvilágon semmi. Kivéve a vérnyomásom amint elfogyott az új szív vissza kellet állni a gyogyira.
Ennyi ez az én történetem a természetgyógyokkal.

Nincs jelen

 

#130 2005-07-14 10:13

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hát igen ezen el lehet filozofálni minek is nevezzem lehet komplementer vagy alternatív medicina mindegy hogy hivom  csak ne ártson és lehetöleg segitsen :)

Persze én nem egy egy  tanfolyamos dokihoz mentem hanem talán a legjobbhoz aki
külföldön végezte tanulmányait és praktizáló orvos.Persze ez meg kell fizetni de nekem ennyi belefér. Nem vagyok magam ellensége hogy bármit megprobáljak.

A krumplidiétára válaszolva igen egyrészt bél kimélö másrészt tisztitja is a szervezetet.
Bár nem szeretem de 2 havonta 1 hetet ki lehet birni.


Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#131 2005-07-21 19:57

angela34
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
A nevem Angela!
Szeretnék segítséget nyujtani azok számára, akik testileg vagy lelkileg beteg!
ha valakit érdekel nézze meg a honlapomat!
www.gyogyitokezek.gportal.hu

Nincs jelen

 

#132 2005-07-22 14:54

hcsillacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A krumplidiéta mit jelent, CSAK krumplit lehet enni?

Nincs jelen

 

#133 2005-07-22 15:17

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hello

Krumpli meg zöldség esetleg rizs. Nem nagy élmény de túl lehet élni :-)

"Ez egy enyhe lugositó méregtelenitö diéta. Hatására a szervezettben felhalmozott ödémák és gyulladást keltö anyagok jó része kiürül.A szövetek tehermentesülnek javul a keringés."

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#134 2005-08-26 09:11

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

probalta mar vki a AB0 vercsop. szerinti dietat?

monik

Nincs jelen

 

#135 2005-09-25 19:56

dergh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A Pránanadi jelentése

A pránanadi szanszkrit eredet? szó. A prána jelentése abszolút energia, univerzális életer?. A nadi jelentése csatorna, folyam, ér, cs?. A pránanadi jelentése abszolút energia csatorna, univerzális életer? csatorna.

A prána minden energia ?sforrása. Az élet megnyilvánulásainak minden síkja a felvett és az el nem használt prána (abszolút energia) rezgését?l, min?ségét?l függ. A prána egy összetett energiarendszer, ami nélkül a fizikai test nem létezhet.

A mindent átható prána (életenergia) folytonos, állandó, meg nem sz?n? mozgásban, rezgésben, áramlásban van. Örvényl? mozgásuk következtében kapcsolódnak egymáshoz és energiaközpontokat hoznak létre az egész Univerzumban, naprendszerekben és mindenhol megtalálhatók.

A nadik, a csakrák és a szervezet számára életenergiát vesznek fel az ember környezetéb?l, a kozmoszból, azután rezgésekké alakítják át, ami a fizikai és az energiatestek m?ködéséhez, fenntartásához elengedhetetlenül szükséges.

Fennmaradt tibeti szövegekben 350000 nadiról tesznek említést. A hangolási (avatási) szertartások után már egy finomabb energiarendszeren keresztül képes az ember kapcsolatba lépni azokkal az er?kkel, amelyek a környezetében, a világegyetemben, mindenféle életsíkon hatnak.

A testbe bevitt prána (kozmikus energia, életer?) a nadikon (vezetékeken) halad keresztül, vagy pedig azokban kering (bennük folyik). Ezek a vezetékek olyan finomak, hogy szabad szemmel nem is láthatók. Nem párosíthatók, pl. idegekhez, erekhez, annál finomabban hálózzák be a test minden pontját.

Ha helyes életmóddal, helyes tudással haladunk az úton, és nem bontjuk meg a teljességet, pl. helytelen szokásokkal, helytelen tudattartalmakkal, csak akkor találhatjuk meg a kozmikus egységet. A nadik tisztítása és életenergiával való feltöltése egy magasabb tudatfolyamat, egy magasabb szellemi szint eléréséért történik.

A hatások nem azonnal jelentkeznek, ki kell ?ket várni türelemmel. A kavargó, csapongó gondolatok megakadályozzák a kauzális fejl?dést. Ameddig örvénylik, kavarog bennünk a tudati anarchia, addig nem tudunk fizikai és szellemi síkon tovább lépni.

Ha a szellemi síkunkat rendezni tudjuk, és létrejön bennünk a harmónia, a nyugalom. Csak akkor vagyunk képesek felismerni és megismerni, megfelel? válaszokat adni, és célszer?en élni, eljutni oda, hogy az anyagi és a szellemi világ között is különbséget tegyünk, ki tudjuk választani, mi a lényeges és mi a lényegtelen.

A Pránanadi hatása

Életfolyamatokat támogat, valamennyi síkon hat. Igazodik minden él? és élettelen egyéni igényeihez. Támogatja a személyiség fejl?désének folyamatát. Pozitívan befolyásolja a gyógyulási folyamatokat, enyhíti a fájdalmat, segít félelem, harag, méreg, depresszió, aggodalom, kétségek közt lév? levertség legy?zésében. Megkönnyíti a nehéz fizikai és pszichikai megterhelés leküzdését. El?nyösen befolyásolja az emberekhez való viszonyulásunkat. Serkenti a kreativitást, a teljesít?képességet. El?segíti az önmegismerést, a könnyebb beilleszkedést.

A Pránanadi története

1972 - ben indult egy magán vállalkozó kutató csoport, melynek a f? célja India, Kína, Tibet kulturális, népi és vallási szokásainak megfigyelése volt. Az indulást 1972 májusára tervezték, de a hiányos felszerelés miatt csak június végén sikerült útra kelnie a kis 4 f?s csoportnak.

Az els? állomásuk India volt. Itt a jógik csodálatra méltó önfegyelme, a fizikai fájdalmak kiiktatásának képessége a tudatból, keltette fel az érdekl?désüket, hiszen ezt általában az európai gondolkodású embereknek hihetetlennek, csodának tartják. Részt vettek egy jógi beavatási szertartáson, ahol megfigyelhették a jógik felkészítését és egy kicsit részletesebb képet is kaptak ezekr?l a nem mindennapi képességekr?l.

Indiában a f? vallás a Hinduizmus ?si nevén Brahmanizmus. Ez a vallás a legelterjedtebb amelynek csak indiai lehet a követ?je. Megtalálható még a Buddhizmus is ami a f?bb vallások közé sorolható. Találkoztak sok vallási szektával de ezek nem keltették fel érdekl?désüket. Körülbelül egy évet töltöttek el itt, és sikeresnek könyvelték el ittlétüket.

Következ? állomásuk Kína volt. Itt az emberek udvariassága, szerénysége volt érdekes számukra. Megismerkedtek a bels? energiát fejleszt? Csí gyakorlatokkal amelyek a kínai emberek életvitelének, életmódjának szerves része. Parkokban, utcán, munkahelyeken, egyaránt végzik ezeket a gyakorlatokat. Vallási részr?l a Buddhizmust figyelték meg, annak is több ágát, sok emlékm?vet, szobrot néztek meg ami a valláshoz köt?dik, részt vettek vallási szertartásokon. Úgy érezték itt sem töltötték el az id?t feleslegesen, hiszen nagyon sok mindennel sikerült megismerkedniük. Nagyjából fél évet töltöttek el Kínában. Ezután következett a legnehezebbnek vélt állomás, Tibet. Már a bejutásuk is nehézségekbe ütközött, a különböz? engedélyek beszerzése miatt. Csak ezután kezdhették meg a munkájukat. Eleinte az emberek idegenül fogadták ?ket, már már úgy t?nt, küldetésük kudarcot vall, amikorra sikerült tisztázni és bebizonyítani, hogy szándékaik nem ellenségesek, és nem pusztítástól hajtva érkeztek. Csak ezután tudnak meg olyan dolgokat is amir?l egyébként nem beszélnek az emberek. Tibetben nagyon ?rzik a hagyományokat és csak avatottak beszélhetnek róluk. Így túl sok mindent nem tudtak meg és mivel az id? és a pénz is fogytán volt, elbúcsúztak a Himalája magas hegyeit?l.

1974 augusztusban visszatértek Amerikába és beszámoltak a kutatásuk eredményér?l. A csoport egyik tagja társával a kutatásukért kapott összeget arra fordította, hogy visszajussanak Tibetbe. Vonzotta ?ket az a sok csoda amir?l említést tettek de nekik nem volt lehet?ségük találkozni velük. 1974 novemberében indultak el és Nepálon keresztül juttottak be Tibetbe, ahol magánemberként több kolostort is felkerestek. Volt olyan Buddhista kolostor ahol több napot is eltölthettek, de némelyekben csak három napot, attól függ?en, hogy mit írt el? a kolostor szabályzata. 1975 márciusában egy olyan kolostort találtak ahol több hónapot tölthettek el, és többek között megtanultak egy különleges lámaéneket és egy imát. Nem sokkal kés?bb egyik?jük megbetegedett, társának pedig egy évébe telt, hogy egy olyan területre tudja vinni ?t, ahonnan amaz egyedül is visszatérhet. Emiatt C.V. (mesterem kérésére nevét nem adhatom meg) csak 1976 végén, egyedül érkezett el ahhoz a nagy láma kolostorhoz, amelyhez a Pránanadi módszer is f?z?dik. Ide el?ször nem engedték be, így C.V. fáradt és éhes lévén elindult a legközelebbi faluba. Itt tudta meg, hogy ennek a kolostornak nagy híre van, odabennt gyógyító lámák dolgoznak és tanulnak. Sokan zarándokolnak el ide gyógyulást remélve. A kolostor körül négy Sztúpa van ahová a gyógyulni vágyók érkeznek és itt teszik le az ajándékaikat, ami rendszerint jakvaj és egyéb felajánlások Buddhának. Ide járnak ki a lámák gyógyítani a könnyebb betegségeket, sérüléseket.

C.V. megtudja hogy a kolostorba csak nagyon beteg embereket visznek be, ezért elhatározza, megbetegíti magát. Eleinte porokat, zúzott köveket rakott a teájába, de mivel ez nem hozza meg a kívánt eredményt, kifeküdt a hóra, de ez sem döntötte le a lábáról. Furcsa módon egy jak sz?rét?l kapott aztán fert?zést, ami bekerült a szervezetébe magas lázt okozva. A falusiak felkísérték a kolostor kapuhoz, de amikor a lámák kijöttek csak megtörölték a homlokát és vizet adtak neki, mivel tudták mi a célja, miért betegítette meg magát. Azonban a betegség egyre magasabb lázat idézett el?, amit?l eszméletét vesztette.

A tehetetlen testet aztán a lámák bevitték a kolostorba. Ekkor a betegsége már nagyon el?rehaladott, ezért a lámák különleges szertartást végeztek el rajta. Egyik?jük kilépett testéb?l és magas szint?, tiszta gyógyító energiát vitt be a beteg testbe.

Tibetben minden rossz a démonok m?ve, így többek között a betegséget is nekik tulajdonítják. Vannak jó démonok is, akik ezeken a szertartásokon megküzdenek a rossz démonokkal, és ha sikerül azt legy?zni, akkor meggyógyul a beteg. Ezeken a szertartásokon különböz? hangszereket is igénybe vesznek. A kívülálló, nem avatott ember ezt látja, valójában pedig fogalma sincs róla mi történik. C.V. a szertartás után három nap alatt majdnem teljesen meggyógyult. Kérte, hadd maradhasson továbbra is a kolostorban. Engedélyt kapott rá, hogy a kolostoron kívül tevékenykedjen, segítsen a lámáknak hálából, amiért neki is segítettek. Csak ezzel tudott köszönetet mondani. Bevallota nekik, hogy ? maga idézte el? a betegséget, mert be szeretett volna jutni a kolostorba, hiszen annyi csodálatos dolgot hallott a faluban róla. Mivel látták tiszta és ?szinte szándékát, ezért az egyik láma elmondta neki, ahhoz, hogy tanulhasson, különböz? próbákat kell kiállnia. Így is lett, sokévi megpróbáltatás, megalázó munka, tanulás után érkezett csak el az els? beavatása. Ez még nem ruházta fel azzal, hogy gyógyítson, további fejl?déséhez el kellett fogadnia a kolostor szabályait. Ezután újra tanulás, újabb próbák, beavatások következtek. 1990 júniusáig huszonegy beavatáson esett át, ami már felhatalmazta önálló gyógyításra is.

1991 márciusában arra gondolt, hogy Európában az emberek nagy hasznát vennék ennek a tudásnak ezért a vezet? apát elé járult és elmondta a tudás átadásával kapcsolatos terveit. Az apát hallani sem akart róla, kérésével többször is kudarcot vallott.

Ekkor következett a Dalai Láma nyitása Nyugat felé. Így megkapta az engedélyt hogy terjeszthesse a tanításait, de el?tte le kellet tennie a lámák esküjét. Ezután kezd?dött meg a felkészítés arra hogyan és mit adhat át. Megkapta a tradíciós avatási szertartások menetét, elhozhatta a féltve ?rzött távgyógyítás szimbólumait.

Indulása el?tt esküt tett, hogy tisztán meg?rzi a jeleket, a szertartások tisztaságát, és nem csatlakozik semmilyen energetikai ágazathoz. El?ször szül?hazájában, Németországban szervezett tanfolyamot, de a csekély érdekl?dés miatt Amerikában próbált kés?bb újra szerencsét. Itt nagyobb volt az érdekl?dés a misztikum és az általa tanított dolgok iránt. Kés?bb tanítványai kérésére több Európai országban is megkezdte tanításait.

1991 novemberében kezdte és 1993 május 28.-ig 8 országban járt és 38 embert avatott a tan mesterévé, melynek amerikai neve New Method lett (mely Magyarországon a Pránanadi nevet kapta). Utána visszatért Tibetbe, és még háromszor látogatott el nyugatra majd végleg visszatért a kolostorba. 1994 október 11.-én saját elhatározásából kilépett testéb?l, elhagyva a fizikai lét korlátait, hogy jobban tudja segíteni a tanítványait.

Én ma fejeztem be a 2.odik szintet, és ennél boldogabb rég voltam.
Ez egy hatalmas lehet?ség, és aki tehetei annak ki kell használnia, mert ilyen lehet?ség nekünk már nem lesz...

Nincs jelen

 

#136 2005-09-26 12:08

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Fúúú, gyerekek ez tényleg a sötét középkor.  mit akarhat dergh ezzel? Már tudom, hogy az a baj velünk, csaponganak, kavarognak bennünk mindenféle gondolatok..
Nem bántani akarlak vele, de Te dergh ezt el is hiszed? ...és  nem vagy beteg? agyilag?:)

Nincs jelen

 

#137 2005-09-26 14:02

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,

sotet kozepkor, dehat azelott azt mondtak eppen az a jo, akkor az emberek ettek fergeket is, es nem volt cc... ki erti ezt. Pedig ezt egy orvos mondta, akkor O is sotet agyilag?

Egyebkent sosem ertettem, hogy miert nem lehet elfogadni azt, hogy nem csak azok a dolgok vannak amelyek lathatok, miert nem eleg bizonyitek, hogy egy arcizma sem rendul egy joginak mikozben atszurja a nyelvet, fulet, arcat, es ez kimerheto muszerekkel is. Mi kell ettol tobb???
Talan az a baj, hogy nem igy neveltek bennunket es azt gondoljuk a betegseget, virus, gomba, baci okozza, vagy baleset ill. genhiba, ha ezek egyike se bizonyithato akkor jon a szoveg, hajlam, es KORNYEZETI FAKTOR, jo kulcsszo, de mit jelent, legalabb annyira exakt, mintha azt mondanank DEMON nem? Talan megkerdezhetned Zoli attol is ezt ahonnan ezt szedted.
A vilag nem fekete es feher, habar sokan annak latjak. Valoban sok a sarlatan, butasagokat terjesztenek, de nem hinnem, hogy mindenki ilyen aljas becsmerelest erdemelne, mint ez az idezet.

En sok even at jogaztam, es tudom mi a nadi, a prana es stb. kifejezesek, ja es tapasztalhato pozitiv hatasa van pl. a legzogyakorlatoknak a jogaban. Akkor en is barom vagyok Zoli? Vagy agyilag beteg, kedves Tunde?

Sztem erdemes az embernek kicsit kiterjeszteni a latasmodjat es megprobalni elfogadni egyeb dolgokat is, ugyanis az idezetben roviden annyi: mindenki vadbarom aki a termeszetgyogyasz fele fordul. Es ez sok, nagyon sok.

Sajnos abban a vilagban elunk
amikor bekapjuk a fogamzasgatlot, aztan a felig meddig tisztitott szennyvizzel a sajat gyerekunkbe visszajuttatjuk a hormont, aki 5 evesen pattanasos lesz,
amikor ha folyik az orrunk azonnal bevesszuk az antibiotikumot, azt se tudjuk mi az lenyeg, hogy nem kell orvoshoz menni, es recept nelkul kaphato a patikaban,
amikor ha magas a vercukrunk bogyot szedunk ra

es eszunkbe sem jut, hogy lehetne, dietazni, pihenni, allatot tartani, a fogamzasgatlas mas modjat megkeresni, 30 perccel tobbet utazni naponta azert, hogy falubol jarjunk be, ne szmogot szivjunk, vagy kerkepart vegyunk elo, lehetne maskepp is elni, de akarunk?

monik

Nincs jelen

 

#138 2005-09-26 14:58

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Tudom Zoli, ismerlek :). Nincs harag. Csak az a becopyzott anyag elegge lázito...!!!

Nincs jelen

 

#139 2005-09-27 10:27

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik!

Én egy régebbi kérdésedre reagálnék a ABO vércsoport szerinti táplálkozással kapcsolatban. A férjem nagy híve ennek, azóta olvasott róla, hogy a lányunk crohnos lett és azért hisz benne, mert ? már azel?tt is annak megfelel?en étkezett szinte (ritka férfibe aki ennyire figyeli magát és figyel az étkezésére, szerintem egy kicsit túlzás is) és soha nem volt még táppénzen, pedig az emészt?rendszeri érzékenységet a lányunk t?le örökölte.  Anikóval nem tudjuk ezt betartatni, mivel ? még csak 12 éves és már csak azért is azt akarja enni, amivel mi nem értünk egyet és úgy vagyok vele, hogyha utálattal eszi az biztos nem használ. Meg szerintem a férjem f?leg az elején elég görcsösen ragaszkodott a dolgokhoz, azóta a gasztrodokink meggy?zte, hogy lazábban kell egy kicsit venni a dolgokat. Az aloe vera, vagy az echinencia /nem tudom hirtelen jól írtam-e, a kasvirágra gondolok/  pl. a vércsoport szerint az "A" vércsoportúaknak használ, de a "0"-soknak árt, kíváncsi lennék más mit tapasztalt, vagyis aki úgy érzi az aloe vera használt neki, az milyen vércsoportú. A férjem elég sok mindenkinek ajánlotta ezt a táplálkozást, és jók a visszajelzések, én azért nem tudok benne annyira hinni, mert eléggé keverednek ezek a vércsoportok, Anikó pl. "A"-as mint az apja, de én "0"-ás vagyok, tehát akkor ? sem tiszta "A"-as, meg a férjemnek is ki tudja milyen vércsoportúak voltak a felmen?i. A férjemmel sokat vitatkoztunk már ezen, de tény, hogy ? nem beteges és a munkahelyén, ha vérképet néznek nála az mindig tökéletes, egyébként vegetáriánus, amit szintén az "A" vércsoportúaknak ajánlanak csak. Anikónál nagyon sok mindennel próbálkoztunk, a férjemmel állandóan ezen agyalunk, de most nagyon jól van, szépen fejl?dik, n?iesedik, jelenleg még vasat sem kell szednie, csak el ne kiabáljam. Nekünk már többször írtam, hogy a Neurosan por nagyon bevált, naponta adjuk Anikónak, nyáron pl. voltunk Törökországban és ott aztán sok mindent megengedtünk neki, s nem lett semmi probléma egy kis gyomorrontáson kívül, ami nem okozott gondot a belekben. A másik, hogy nem adunk neki csap vizet, a Vera forrásvizet adtuk neki sokáig, de most valamilyen eljárással tisztított vizet szerzett be a férjem és ballonokban szállítják nekünk. Az általad szidott homeopátiával is próbálkozunk, azzal f?leg a stressz által okozott hatásokat szeretnénk csökkenteni, mivel ? eléggé izgulós, kevés az önbizalma, s most kezdte a hatosztályos gimit, err?l még egy fél év múlva tudok mit mondani, hogy sikerült-e eredményt elérni, bár egy kiskutyát is beszereztünk, ami szintén segít a stresszt levezetni, úgyhogy ha használ valami, akkor is nehéz eldönteni, hogy mi. Tény, hogy nagyon kiegyensúlyozottnak t?nik most, pedig nagyon sokat kell tanulnia, ami most úgy látom nem idegesíti, mint régebben. Három éve diagnosztizálták nála a crohnt, akkor három hónapot volt kórházban és azóta még minden tavasszal volt kórházban, de tavalyel?tt tíz napot, tavaly ötöt és reméljük most tavasszal már nem lesz rá szükség. Eddig a tavaszt medrol nélkül nem úsztuk meg, de tavaly, hogy szedte a Neurosan port is, semmi mellékhatás nem jelentkezett egyáltalán nem puffadt fel t?le, ez is valami, amikor a kinézetére annyira hiú.
És te hogy vagy, olvastam, hogy nem voltál valami jól, javult a helyzet?

Nincs jelen

 

#140 2005-09-27 11:45

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szio ani58!

En AB vercsoportu vagyok es 1.5 honapja kezdtem a dietat. Az elso ket het konnyu volt, aztan kicsit nehezebb, ugy ket hettel ezelott nagyon nehez volt, azt hiszem az volt a holtpont. De mostmar tulleptem rajta, valoszinu meg lesznek nehezebb periodusok.  Akkor konnyu betartani, ha otthon vagyok es fozhetek magamnak, de vendegsegben eleg gaz.
Megfigyeltem, hogyha olyan eteleket eszek amiket nem javasolnak pl. nyers paprika, disznohus megfajdul a hasam, par falattol nem, deha egy teljes adagot megeszem akkor mar igen. En azt olvastam, hogy ezt csak akkor kell szigoruan betartani, ha beteg valaki. Egyebkent tenyleg csak nehany dolgot erdemes elkerulni, ill. a mennysigeket megvaltoztatni.
Az nekem is eszembe jutott mi van azokkal az emberekkel akik AO ill. BO genotipusuak, valoszinu naluk nehezebb a megfelelo etrend kivalasztasa. Es erdemes megnezni mindket vercsoportot.
Nem gondolom, hogy ettol meg lehet gyogyulni, csak a belem kevesbe terhelem szamomra emeszthetetlen dolgokkal. Annak ellenere, hogy nem eszem tobbet es hust kevesebbet eszem, edesseget meg alig hiztam 2 kilot. Valoszinu a szervezet igy konnyebben feldolgozza a taplalekot.
Sztem egy kamasszal nehez betartatni egy ilyen dietat, foleg ha menzan ebedel, es regen mindenfelet evett. Majd ha nagyobb lesz, es o gondolja ugy, hogy megprobalja.

Igen a nyaron nagyon beteg voltam, a dokim szerint mutetre kellene mennem:, hogy kidobaljanak belolem egy csomo gyulladt belet, eppen ezert kezdtem valami alternativat keresni, hogy elkeruljem ezt. Mostmar annyit javult a helyzet, hogy dolgozom, de komoly problemak vannak a fistulaval, de fol tudok kelni az agybol, ellatom a haztartast es dolgozom megha ez neha nagyon nehez is, de harom honap szunet utan masnak is az lenne.

Udv:)

Nincs jelen

 

#141 2005-09-28 11:52

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Bocsi gyerekek, bocsi, dergh, ha a szándékod jó volt, ha segíteni akarsz a fenti mondandóddal, de...

sajnos tapasztalatból :( mondom , hogy elegem van a sarlatánokból, gyógyitókból, stb...akik magukat jobbnak kiadva mások gyengeségével, betegségével élnek vissza. "segítségükkel sokszor inkább ártottak, mint használtak. vannak dolgok amiben hiszek, és el is fogadok ilyen pl. a jóga, hiszen látom az eredményét az anyósomon, gyorsabb, mint én. :)
De mikor er?szakos emberek próbálnak arra rábeszélni, amiben még ?k sem biztos hogy hisznek... szóval én az ilyen emberekt?l óvnék mindenkit.

Nincs jelen

 

#142 2005-09-30 18:23

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!  Kicsit beleolvasgattam az el?z? észrevételekbe. Különböz?, gyógymódokon már túl vagytok. Mindenkinek van véleménye mindenr?l. Azzal viszont nem találkoztam pl. hogyan étkeztek. A napot milyen étellel kezditek.  Odafigyeltek-e arra, hogy mikor mit szabad enni. Ha rosszabbul vagytok akkor annak vajon mi lehetett az oka? Nálam , az egy folyamat és igyekszem visszaszorítani. /az vagy ahogy el?z? nap éltél/ Üdvözlettel.

Nincs jelen

 

#143 2005-10-01 10:35

dergh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Azthiszem engem itt elég sokan félreértettek...
Én pontosan 1etértek Tündével, és elegem van azokból, aki nálam jobbnak kiadva magát  ? maga akarrajtam segíteni...
Én azért írtam le mindezt, mert ennek kapcsán találtam meg azt a kapcsolatot, melnyek léte engem teljesen megnyugtat, és ez nem más mint az Egy Isten szeretete...
A prána egy lehet?ség, amit nem kell kihasználni,(bár én tapasztalatból mondom, hogyha az ember jó embert?l tanulja, akkor érdemes)de ha nem tasszük, akkor vm más módon kell magunkat 1ensúlyba hozni a világgal.Én ezt két módon is megtaláltam, a keresztyén hitban, és a pránában, és ami a legszebb, hogy ez a kett? nemhogy kizárja egymást, inkább kiegészíti, és alátámasztja.

És ezt a sötét középkort, nemnagyon értettem, de biztos igazatok van, én nem akarom a magam igazát másra eröltetni, csak örülnék neki, ha minnél több embernek lenne jó...
Engem kiborítanak azok az emberek akik szellemekidézgetésével próbálnak megoldani dolgokat. Egy imádság semmivel sem kevesebb, s?t tólszárnyalja a világ összes olyan technikáját ami segíteni próbál...

Szóval, mndenki döntse el hogy "beteg vagyok- e agyilag" vagy nem, e én két dolgot javasolok...:
1, Egyik vasárnap ha van id?tök menjetek el templomba
2, Ne vessétek el annak a lehet?ségét, hogy segítsetek magatokon...

(isten ments, hogy ebb?l a levélb?l vkinek megint az jöjjön le hogy én bármennyire is jobbnak tartom magam bárkinél is)

Nincs jelen

 

#144 2005-10-03 08:39

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Csjudit!

Akkor tessek figyelmesebben olvasni! En pl. dietazom, es ezt meg is vitattuk egyik betegtarsunkkal.

Sztem jo lenne, ha neha vmi konkretumot is mondanal, nemcsak olyan viragnyelven beszelnel amit senki sem ert. Tessek tanacsot adni, tapasztalatot megosztani! Mit jelent az, hogy visszaszoritod? Mit? A nadragszijat? Mivel kezded a napot?
Mar a multkor is lecsesztel mindenkit es most is. Miert, milyen jogon, Te beteg vagy valojaban?

monik

Nincs jelen

 

#145 2005-10-03 08:41

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

En nem hinnem, hogy dergh agybeteg lenne, vallasos es igy kell elfogadni. A lenyeg, hogy O igy jol erzi magat.:)

Monik

Nincs jelen

 

#146 2005-10-03 11:44

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok

Kedves Csjudit felhivom figyelmedet a "Diéta - kell vagy nem?" topikra itt elég sok
szó esik a diétáról.

Kedves Monik a te figyelmedet a " Ki kicsoda" topikra hivom fel ahol olvashatod
Csjudit bemutatkozását is.

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#147 2005-10-03 13:07

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Monik! Senkit nem akarok cseszegetni! Ha úgy vélted elnézést kérek! Még nem sokat tudok rólatok, és úgy érzem tolakodásnak veszitek a kérdéseimet! bp.-i vagyok és elég sok el?adáson vettem részt. Szt. a diéta elengedhetetlen. pl. a kenyér barna legyen, enyhén pirított és nagyon kevés, cukorból szintén kevesett az is barna legyen, tartózkodni kell a süteményekt?l, tortáktól, minden olyan ételt?l amibe sok a liszt, cukor, vaj, margarin. Soha nem szabad süt?port használni, csak szódabikarbónát /sokkal jobb/.
Sütemény réteslapból lehet készíteni, meglehet tömni almával,dióval,magokkal, vagy zöldségekkel. Nagyon kevés olajat kell használni/ helyette süt?margarint/.Könnyebben emészthet?. Csak kevés hagymát, pirospaprikát /helyettesíthet? otthon készített pritaminnal/. F?szerezés: köménymag, lenmag/gyulladáscsökkent?/ szezámmag,majoranna, petrezselyem. Minden ételt otthon kell elkészíteni. Soha sem tudhatod mit f?znek mások. Nics e fáradtolaj belekeverve / Tilos/ .Panírozott er?sen megsütt húsokat nem szabad enni. A SERTÉSHÚS-t TILOS enni. Egyrészt nagyon zsíros, másrészt egy csomó olyan dolgot tartalmaz ami rossz hatással van a bélrendszerre.
Helyette: pulyka és csírke husok. Nagyon finoman el lehet készíteni minden magyaros ételt. Garnírung: párolt zöldségek/ emeletes párolóban/ nagyon látványos. Rengeteg sárgarépa/gyulladáscsökkent?/ karfiol, karalábé, burgonya. Minden nap zöldséglevest enni
ugy , hogy a kanál megálljon benne, grizgaluska hozzá!  Némi gyümölcs, nyers vagy bef?tt.Rengeteg ?szibarack bef?ttet eszem,Most kapható 145 ft-ért. Be lehet vásárolni, hogy télen legyen mit eszegetni /én mindig szomjas vagyok/. A déli gyümölcsöket nem birom, teljes kiütést kapok.
Ha netán rosszabbul vagyok pl. most / hétvégén vendégségbe voltunk, sajnos megkóstoltam egy-két dolgot, még vörösbort is ittam/ Azóta ég a gyomrom, hányingerem van, kiszárad a szám, székletem sem normális. Elég volt ennyi!! Reggel teázom: körömvirág, édeskömény, stb-b?l teakeverék. Kása: kölesb?l, vagy hajdinából nagyon sok karikázott sárgarépával pici vegeta, petrezselyem. Ha jól megf?tt egy lapos tányérra kenem és jól megrágva megeszem. 2 óra múlva egy kis bef?ttet. Sokat kell pihenni, és egy-két nap múlva visszaáll a normális állapot.
Ez az én receptem. Nem muszály követni! Nekem bevált! Sokkal jobban vagyok mióta így élek. Egyébként nem vagyok cseszeget?s tipus! Ezentúl nem kérdezek és nem válaszolok! Tényleg semmi jogom hozzá. Mindenki úgy gyógyul ahogy tud ! !!!  Üdvözlettel: Csjudit

Nincs jelen

 

#148 2005-10-03 13:50

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Ebbol igy mar lehet tanulni.
Koszonjuk.

Nincs jelen

 

#149 2005-10-03 13:56

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Azért!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#150 2005-10-03 21:43

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Az nem lehet, hogy eddig csak sarlatánoknál voltatok? Meg kell találni a megfelel?t! Sok a szélhámos az biztos! De azt hülyeség állitani, hogy a természetes gyógymód többet árt, mint használ! A gyógyszerekr?l viszont ez nagyon is elmondható!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB