#51 2005-07-15 15:24

Nyinyike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenki segítségét, sikerült beadnom az adóvisszaigénylést.

Nincs jelen

 

#52 2005-07-15 17:55

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Csak egy ötlet, nem csak Önadózás útján lehet igénybevenni a súlyos fogy. kedvezményt, hanem, ha az orvostól megkaptad a szükséges dokumentumot- adatlapot, azt leadod munkáltatódnál, rögtön meg kell kapni (köv hóban fizetéskor) a járó kedvezményt:).

Szerkesztette: bocsigabi (2005-07-16 20:39)

Nincs jelen

 

#53 2005-07-19 17:52

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

bocsigabi nekem nincs munkaadom  /rokk nyug  férjem is/   de ugy tudom, hogy a gyermekem is vissza igényelheti ha egy háztartásban él?nk ?
Kérhetem?

Nincs jelen

 

#54 2005-07-19 21:01

bocsigabi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Berci, én ilyen lehet?ségr?l nem tudok, de ez nem jelenti azt, hogy nem is létezik. Szerintem a körzeti orvos tud err?l b?vebb infót, érdekl?dj nála, hátha van efféle tapasztalata.

Nincs jelen

 

#55 2005-07-20 08:17

szöszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia!

A házastárs/élettárs visszaigényelheti családi kedvezmény címszóval, mert nálunk is ez történt volna, ha a férjem könyvel?je jobban végzi a munkáját, de hogy a gyermek igénybe veheti-e, azt nem tudom.

Nincs jelen

 

#56 2005-07-20 10:48

szöszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Nem kevertem össze, legfeljebb nem családi kedvezmény a neve, de nem hiszem, hogy akár ezt is eltévesztettem volna. Ezt onnan tudom, hogy olyan keveset keresek, hogy az évi 24 ezret sem kaphattam meg, mert nem adózok annyit, csak 16 ezret kaptam meg bel?le, viszont kitöltötték a munkahelyemen a megfelel? dokumentumot, amely alapján a házastárs/élettárs igénybe veheti a maradékot az én esetemben (8 ezer). Mivel a párom vállalkozónál dolgozik, az ? adóbevallását a f?nöke könyvel?je csinálta, aki nem csatolta a dokumentumot az adóbevalláshoz.

Nincs jelen

 

#57 2005-10-04 17:28

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Tegnap voltam tükrözésen ( 3.), és megkérdeztem a dokit az igazolásról, amit az adókedvezményhez kell kiállítania. Mármint hogy én kaphatok-e. Sajnos colitis ulcerosa-soknak nem jár. Ti kaptatok?

Nincs jelen

 

#58 2005-10-04 18:28

Okosember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

A dokid valamit rosszul tud, vagy te kérdezted pontatlanul, de az adókedvezmény colitis-re is jár, mi is megkaptuk. Egyébként se az orvos döntse el szerintem, majd az APEH szól, ha máshogy gondolja.

Nincs jelen

 

#59 2005-10-04 20:30

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ráadásul a dokimat ma délel?tt vissza kellett hívnom, mondván, hogy megkérdezi jár-e nekem adókedvezmény. Igazolás nélkül vajon elfogadja az APEH a bevallásomat vagy a háziorvosomat még kérdezzem meg?

Nincs jelen

 

#60 2005-10-04 20:50

Okosember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Az igazolás kelleni fog... feljebb a fórumba már volt a link:
http://www.meoszinfo.hu/bibl015.htm
a rendeletr?l. Ezt lobogtasd meg a dokidnak. (HE pont!)

Nincs jelen

 

#61 2005-10-04 21:08

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszi a segítséget.

Nincs jelen

 

#62 2006-06-08 15:59

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Két fontos(nak) tünhetõ dolog jutott eszembe a napokban csak mindig elfelejtettem megosztani veletek

1., Adókedvezmény

Ajánlom mindenkinek a figyelmébe az igénybe vehetõ adókedvezményt a betegségeinkre. Vegyétek igénybe, ha eddig nem tettétek. Visszamenõleg is jár, ez talán ösztönzõ lehet azokra, akik kicsit lustácskák az efféle dolgoknak utána járni. A zseton ott hever a földön, csak le kell hajolni érte. Mindezt azért mondom, mert...    ...bár nem szeretek politikával foglalkozni, de mondanak mindenfelé mindenfélét az adókedvezmények megnyírbálásáról, szóval bizos, ami biztos, nehogy e miatt valaki lecsússzon a zsérõl. Itt a fórumon utána lehet nézni a mikéntjének. Ki kell töltetni egy peppert a dokival, és kész is. Szóval nehogy lemaradjatok róla

2., Szabad levegõ

Kb. 1 éve váltottam munkahelyet, sokat vagyok kint a szabadban, és mostanában tûnt fel, hogy kevesebb a panaszom, mióta jó levegõn vagyok. Persze télen kicsit hideg van, nyáron kicsit meleg, de nálam szemmel látható pozitív változást hozott.  Ha másért nem, jobb az étvágyam...

Köszi a figyelmet, pasekix

Nincs jelen

 

#63 2006-06-14 13:11

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Engem érdekel az adókedvezmény de merre is indúljak??
Köszi!

Nincs jelen

 

#64 2006-06-14 16:31

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Nézd meg a leszázalékoltatás topikot! Kb.ez év januárjában  kezdtük ezt a témát legutóbb feszegetni. Ott megtalálsz róla mindent. Én is innen tudtam meg.

Nincs jelen

 

#65 2006-06-14 17:15

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

köszi!!

Bár nem sikerült megtalálni még keresgélek..

Szerkesztette: timcsi32 (2006-06-14 17:19)

Nincs jelen

 

#66 2006-08-11 17:38

nyuszka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

22 éves fõiskolás lány vagyok. Mivel felsõfokú oktatásban részesülök,emiatt már nem kapom a családipótlékot. Viszont érdekelne,hogy ez esteben járna-e a csp. továbbra is, amíg tanulok, vagy valami más pénzösszeg. Ugyanis két éve chron és colitis ulcerosa betegségben szenvedek.Várom mielõbbi válaszotokat.
Üdv:Timi

"Minden nap ajándék, csak tudni kell kicsomagolni"

Nincs jelen

 

#67 2006-08-14 17:47

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Én is emelt szintû családi pótlékot kapok.Nekem 18 éves koromban küldtek egy levelet vmilyen központból,h be kell mennem.Ott állapították meg az emelt szintû családi pótlékot,meg ha jól tudom akkor leszázalékoltak(67%).25 éves koromban kell visszamennem felülvizsgálatra.Szerintem mindenféleképpen kérdezz rá,mert biztos,hogy jár legalább az emelt szintû családi pótlék.
Niala,te miért lettél 100%-os rokkantnak nyílvánítva?

Nincs jelen

 

#68 2006-08-14 20:44

heya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Emeltszintû családipótlék 18 éves korig jár, ill. ha továbbtanul nappali tagozaton talán picit tovább.
Az orvosszakértõi bizottság dönti el aztán, mi legyen.
De így tényleg csak protekcióval lehet elhelyezkedni, és az 50%-ra nem jár semmi támogatás és segély sem. Valamint munkát sem vállalhat el bármilyet, mert fizikailag nem terhelhetõ annyira, mint egy egészséges ember.

Nincs jelen

 

#69 2006-08-14 21:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

nekem a munkától számitott 4dik hónap után nem küldik, felhivtam az államkincstárat.
De nem értem, hogy miért lett leszázalékolva?Ti akartátok így?Amúgy sztem butaság volt, mert ha van 3 hónap eltöltött munkaideje, akkor már kap pénzt,d e ha nem dolgozott eddig bejelentve, akkor semmit se kap.Szerintem itt van a kutya elásva!

Nincs jelen

 

#70 2006-08-14 22:33

heya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Táppénzt persze kap, addig amíg dolgozik. ill méltányosságból még pár hónapig kapott, de mivel csak szerzõdéssel vették fel, és azt nem újították meg, amikor megtudták, hogy megy kórházba, így megint nincs munkahely
munkanélküli sincs, mert nincs meg a 270 nap munkanap.
Nem, nem kértük, ezek automatikusan mennek, ilyenre kaptad az emelt családit is.

Nincs jelen

 

#71 2006-08-15 00:04

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia heya!
18 éves kor alatt a szülõ kapja az emeltszintû családi pótlékot.Nálunk is anya kapta utánam.Amikor elmúltam 18,akkor onnantól kezdve már az én nevemre jött,és már több mint 2 éve kapom.Szerintem ez biztos hogy jár,hisz ha nem járna,akkor én miért kapok?!
De nem értem ezt a leszázalékolást sem.Az hogy lehet,hogy hasonló a betegségünk és vki 50%,van aki 67% van aki 100% és olyan is van,aki nincs is leszázalékolva?!
Olyan értelmetlen ez az egész rendszer.
Egyébként engem sem kérdeztek meg,h akarom-e,h leszázalékoljanak.

Nincs jelen

 

#72 2006-08-16 08:56

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Üdv mindenkinek!
Tündi:
Én szerintem azért lettem 100%osan rokkantnak nyilvánítva,mert akkor voltam csekély 34 kg,és nem túlzok,de úgy nézhettem ki mint egy élõ halott,megspékelve az igen sajátos fehér bõrömmel,ami akkor olyan sápadt is lehetett,hogy elég ijesztõ látványt nyújthattam.Aztán ugye ezt alátámasztották az orvosi papírok,de elég volt szerintem rámnézni!

Nincs jelen

 

#73 2006-10-07 20:09

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Emberek!
Visszaolvastam az adó visszaigénylésrõl! Értem az egészet, de visszamenõleg meddig lehet igényelni ezt az adót?18 éves korig?Vagy a munka megkezdéséig?Ez piszkosul érdekelne, mert szeretném még jobban megfejni állambácsi tõgyét :)

Nincs jelen

 

#74 2006-10-15 20:18

eddy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok Eddy vagyok, 1997 óta Chron beteg. AZ adókedvezményrõl szertnék tudni bõvebben. GYED-en, majd GYES-en voltam, a napokban járt le, elõtte minimál bérre voltam bejelentve. Engem is érint? A párom igénybe veheti visszamenõleg?

Nincs jelen

 

#75 2006-12-10 17:20

patty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Az adójóváíráshoz szükséges papírt szeretném valahonnan letölteni,de sehol nem találom.
Tudja valaki ,hogy hol találhatnám meg?

Nincs jelen

 

#76 2006-12-10 17:36

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Leszázalékoltatás topik 89 -es hozzászólás. Onnan már tovább tudsz haladni. Ennyit röviden.

Nincs jelen

 

#77 2006-12-10 17:44

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

patty:Az önkormányzattól kell kérni!!! Nekem is be kellett mászni!

Nincs jelen

 

#78 2006-12-10 17:51

patty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszi!

Nincs jelen

 

#79 2006-12-10 19:23

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Én kb 2 órát álltam érte sorba, minden papirral, nehogy hazaküldjenek valamiért, szóval te is készülj fel, nehogy belekössön valaki, hogy nem vagy jogosult.

Nincs jelen

 

#80 2007-01-31 21:27

nemvik1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

2000-ben diagnosztizálták chront nálam,sipollyal.
immuránt, szalazópirint, cyprobájt,kliont szedtem ülönbözõ variációkban, bélgyulladás rendbejött , de a sipoly maradt.
2000 oktoberében az országban az elsõk között kaptam meg, az akkor még bevetetés alatt áló remicade kezelést, ami a sipoly azonnali gyógyulását eredményezte. Azóta sikerült tünet ,és sipolymentes maradni. Szerintem fontos dologok, imik ebben segítettek:
-minden székelés után szappanos alvázmosás, zuhanyzóval jól beveretni,
-  A legkisebb viszketõ, csipõ érzésnél a végbél tájékán , azonnali klión evés 2x1 legalább egy hétig, egy két nap alatt elmullik az érzés
sipoly pedig nem tud kialakulni.

Amig sipolyom volt sokat segített : fültisztitóra betadin és azzal a végbél utolsó 2-3 cm-es szakaszát fertötleníteni tudtam wczés után.

Ülõ foglalkozásom volt sokáig,  uszógumi alaku párnát használtam háttámlás kempingszéken, igy a végbelet nem terheli nyomás ülés közben, egészségügyi kellékboltban lehet kapni.

Aranyér is könnyen sipollyá alakulhat, erre aurobint szoktam kenni .

Most immurant és szalazópint szedek csak, ritkán elõforduló makacs hasmenéskor lilahagyma és turó keveréket fogyasztok napi egyszer egy csomag túró és fél lilahagyma, eddig két nap alatt elmullott a legmakacsabb hasmenés is, emésztés rendbejött.
medrolt, fekélyt okozó gyulladáscssökkentõket kúpokat messziröl kerülöm ,
sokkal többet ártanak mint használnak, saját magamon tapasztaltam.
Remélem ezzel valamit tudok segítteni sorstársaimon.

Nincs jelen

 

#81 2007-02-02 09:17

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok,

Olvastátok a vizitdíjas megszorításokat? Ide bemásolni nem tudom hogy kell, bocsi nem értek hozzá,de érdemes elolvasni!
Kíváncsi vagyok Ti mit szóltok hozzá, én csak káromkodom, káromkodom, káromk........
www.InforMed.hu
2007.01.31.Vizitdíjjat kell fizetni .bizonyos krónikus betegségben szenvedõknek is. stb stb..

Nincs jelen

 

#82 2007-02-02 10:03

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Akkor hogy ne keljen keresgélni átemelem a cikkeket!

1.
Vizitdíjat kell fizetni bizonyos krónikus betegségben szenvedõknek is

Sajtószemle    InforMed

Nem csak a vizitdíj, de a szabad orvosválasztás tervezett korlátozása, a gyógyszerek és tápszerek árának drágulása is sújtja a speciális gyulladásos bélbetegségben szenvedõket.

„Szörnyû és kiszámíthatatlan betegség: egyik nap még dolgozom, másnap már kórházban vagyok, harmadnap pedig a mûtõbe tolnak" – mondja a Szabolcs utcai kórház kórtermében fekvõ Miltényi Tibor, akin egy hete végeztek el három egymást követõ mûtétet. A negyvenes évei elején járó tanár így írja le Crohn-betegségének megjelenését: „három éve éppen tanórát tartottam, amikor egy pillanat alatt elõjött a fájdalom, és elkezdtem rettenetesen rosszul érezni magam. Háziorvosom a tünetek alapján ide, a Szabolcs utcai kórházba utalt, de már annyira le voltam fogyva, hogy akkor nem lehetett megkockáztatni egy operációt” – folytatja Tibor, miközben cseppenként folyik szervezetébe a fehér színû tápszer. „Egy hete halaszthatatlannak bizonyult a beavatkozás, a gyulladt bélszakaszokat el kellett távolítani" – teszi hozzá Dr. Rábai Kálmán fõorvos.

„Az egészségügyi reform keretében meghozott döntések közül több is hátrányosan érinti a gyulladásos bélbetegségben szenvedõket” – mondja a Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesületének tagja. A szervezet szerint kellemetlenséggel jár, hogy a Crohn-betegségben (az emésztõrendszer gyulladásos betegsége) és a colitis ulcerosában (fekélyes vastagbélgyulladás) szenvedõ krónikus betegek nem kapnak mentességet a vizitdíj alól.

Az egészségügyi minisztérium indoklása szerint a daganatos, veleszületett vérzékenységben szenvedõ és HIV-betegek azért kaphattak mentességet, mert gyógyszereikhez csak centrumokban juthatnak hozzá, a cukorbetegek elõbb vagy utóbb inzulin-terápiára szorulnak, így sûrûbben kell orvosi ellenõrzésre járniuk, a dialízises betegek pedig évente száz alkalommal is kaphatnak kezelést. Horváth Ágnes, a szaktárca államtitkára megjegyzi: a huszadik orvos-beteg találkozás után fizetett vizitdíjak visszaigényelhetõk, így évente legfeljebb 6 ezer forintot kell a rendelõkben, kórházakban fizetniük azoknak a krónikus betegeknek, akik nem kaptak mentességet.

Azonban nem csak a vizitdíj érinti hátrányosan a két betegségben szenvedõ mintegy 25 ezer embert. A beutalási rend tervezett megváltoztatása, a szabad orvosválasztás korlátozása tûnik a legnagyobb problémánknak, hiszen nem lehet egy kialakult orvos-beteg kapcsolatot megszüntetve felborítani a folyamatban lévõ gondozást. A szaktárca azt tervezi, hogy a betegek részleges térítési díjat (az ellátás 30 százalékát, de legfeljebb 100 ezer forintot) kötelesek fizetni, ha nem a számukra kijelölt kórházba fekszenek be. (www.InforMed.hu )

Ugyan az csak kicsit másképp! (http://www.vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=159546)
2.
„Szörnyû és kiszámíthatatlan betegség: egyik nap még dolgozom, másnap már kórházban vagyok, harmadnap pedig a mûtõbe tolnak" – mondja a Szabolcs utcai kórház kórtermében fekvõ Miltényi Tibor, akin egy hete végeztek el három egymást követõ mûtétet. A negyvenes évei elején járó tanár így írja le Crohn-betegségének megjelenését: „három éve éppen tanórát tartottam, amikor egy pillanat alatt elõjött a fájdalom, és elkezdtem rettenetesen rosszul érezni magam. Háziorvosom a tünetek alapján ide, a Szabolcs utcai kórházba utalt, de már annyira le voltam fogyva, hogy akkor nem lehetett megkockáztatni egy operációt” – folytatja Tibor, miközben cseppenként folyik szervezetébe a fehér színû tápszer. „Egy hete halaszthatatlannak bizonyult a beavatkozás, a gyulladt bélszakaszokat el kellett távolítani" – teszi hozzá Dr. Rábai Kálmán fõorvos.
Az egészségügyi reform keretében meghozott döntések közül több is hátrányosan érinti a gyulladásos bélbetegségben szenvedõket” – mondja a Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesületének tagja. A szervezet szerint kellemetlenséggel jár, hogy a Crohn-betegségben (az emésztõrendszer gyulladásos betegsége) és a colitis ulcerosában (fekélyes vastagbélgyulladás) szenvedõ krónikus betegek nem kapnak mentességet a vizitdíj alól.
Az egészségügyi minisztérium indoklása szerint a daganatos, veleszületett vérzékenységben szenvedõ és HIV-betegek azért kaphattak mentességet, mert gyógyszereikhez csak centrumokban juthatnak hozzá, a cukorbetegek elõbb vagy utóbb inzulin-terápiára szorulnak, így sûrûbben kell orvosi ellenõrzésre járniuk, a dialízises betegek pedig évente száz alkalommal is kaphatnak kezelést. Horváth Ágnes, a szaktárca államtitkára megjegyzi: a huszadik orvos-beteg találkozás után fizetett vizitdíjak visszaigényelhetõk, így évente legfeljebb 6 ezer forintot kell a rendelõkben, kórházakban fizetniük azoknak a krónikus betegeknek, akik nem kaptak mentességet.Azonban nem csak a vizitdíj érinti hátrányosan a két betegségben szenvedõ mintegy 25 ezer embert. A beutalási rend tervezett megváltoztatása, a szabad orvosválasztás korlátozása tûnik a legnagyobb problémánknak, hiszen nem lehet egy kialakult orvos-beteg kapcsolatot megszüntetve felborítani a folyamatban lévõ gondozást. A szaktárca azt tervezi, hogy a betegek részleges térítési díjat (az ellátás 30 százalékát, de legfeljebb 100 ezer forintot) kötelesek fizetni, ha nem a számukra kijelölt kórházba fekszenek be. „A betegség okát még nem ismerjük, ezért meggyógyítani ma még nem tudjuk a pácienseket, tehát életüket végigkíséri ez az állapot” – mondja Dr. Banai János, az Országos Gyógyintézeti Központ (OGYK) gasztroenterológiai részlegének vezetõje.  A kezelés arra irányul, hogy munkaképes, jó állapotba hozzák és tartsák õket. Ehhez rendszeres gyógykezelésre és ellenõrzésre van szükség.

„Nagy baj lenne, ha speciális betegeket is érintene ez a korlátozás” – állítja Banai János. Az országban ugyanis csak néhány olyan központ van, ahol a betegeket igazán szakszerûen tudják kezelni. A Szabolcs utcai kórházban nagy számú beteget gondoznak, kijelölt centrumként itt lehetõség van az úgynevezett biológiai kezelésre is, amit az OEP finanszíroz. A kórházak összevonása után kialakuló helyzetrõl eddig még keveset lehet tudni, így azt is titkolózás övezi, hogy mi lesz az OGYK és az itt gondozott betegek sorsa. Vidéken a pécsi, a debreceni és a szegedi klinikákon, ezenkívül Miskolcon és Veszprémben dolgoznak olyan szakorvosok, akik ezekre a betegekre specializálódtak. Banai János hangsúlyozza, hogy centrumokban kell ellátni ezeket a betegeket, annál is inkább, mert egy esetleges mûtét nagy gyakorlatot igényel. A Crohn-betegségben magas a mûtét utáni kiújulások száma, ezért a sebésznek legalább olyan speciálisan képzettnek kell lennie, mint a belgyógyásznak, és nem csak a két szakma, hanem a diagnosztikai részlegekkel való együttmûködés is elengedhetetlen. AS Network

Az OEP nem támogat „kényelmi szempontokat”
A gyulladásos bélbetegek speciális gyógyszerei eleve drágák. A betegek jelentõs része többféle készítményt (szalicil, antibiotikumok, immunrendszert befolyásoló gyógyszerek, tápszerek) is szed. Orvosságaik nem lecserélhetõek. „Miután ezek a gyógyszerválasztások egyértelmûen indokolhatók, nem hiszem, hogy bármelyik szakorvost megbüntetheti a biztosító” – utalt Banai János arra a szabályra, amely szerint az orvosoknak a legolcsóbb készítményt kell ajánlaniuk. A betegség egyik lehetséges szövõdménye a csontritkulás, de az erre ható gyógyszert tabletta formájában nem használhatják, mivel az bélpanaszokat okozhat. Mivel az OEP „kényelmi szempontokat” nem finanszíroz, kivette a támogatott gyógyszerek körébõl az orrszprés változatot.
Bánky Bea"

Eddig a cikkek!!
Én már a káromkodáson, az értetlen pislogáson, az idegrohamon, túl vagyok!
Most várom a több biztosítós rendszer kiépítését! Az, fog még csak igazi meglepiket okozni! Mért is, mert a tervek szerint három lépcsõs lesz! S akinek nincs magán biztosítása azt TB alapon, nem fogják megmûteni! Csak kézpénzért! Na az lesz az igazi fekete leves! (Amerikai mintára szeretnék bevezetni a dolgot, itt jegyezném, meg hogy Éger István mondta valamelyik nyilatkozatában, hogy az amiknál is az állam kezébe szeretnék vissza rakni a teljes biztosítási jogokat). Na nem pufogok tovább!

Nincs jelen

 

#83 2007-02-02 10:35

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszi, Szuszi, én béna vagyok hozzá. :)

Nincs jelen

 

#84 2007-02-02 12:27

Zsú.1959.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szép napot mindenkinek! Zsú vagyok . 47 éves múltam.Segítségre lenne szükségem.
2oo3-óta leszázalékolt vagyok (67%).Chron-colitis ulcerosa, illetve egyéb betegségek ( reumatikus, magas vérnyomás, ideg, lyme, migrén, viszketéssel és fuzzanatokkal járó allergiás kiütések )  Múlt héten kidobtak,illetve visszavonták a 67%-ot 5o%-ra, azzal az indokkal, hogy crohn jele nem látható, igaz jelenleg stagnál az állapotom, nov-ben colonoscopiát is csináltak, kis mértékû nyomok voltak  csak de valahol hallottam, hogy van a crohn betegségre valami jogszabály vagy paragrafus, mely arról szól, hogy a crohn sosem gyógyuló betegség, vagyis krónikus,  ezért nem lehet ___nem___ leszázalékolni a beteget. Tudtok valamit errõl????? ugyanis fellebbezni akarom a döntésüket.Nagyon szeretném, ha valaki tudna ebben segíteni. Elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#85 2007-02-02 19:55

gregg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Az inforMed cikhez szólnék pár szót,hosszú évek óta járok a riportban szereplõ OGYK.-ba éppen a Banai János profeszorhoz, nagy megelégedésemre, tegnap voltam nála és anyit tudott mondani,hogy a Gasztró részlegnek junius 15.-ig ki kell költözni a korházból az összevonások miatt,és lehet csodálkozni,jééé, csak azt nem tudják,hogy hová???Ráadásul operáció elött állok és nem világos számomra ,hogy hová küldhet és kihez, mert nem tudni hogy csak a lakhely szerint kijelölt korházban operálhatnak vagy küldhet a sebész specialistához is,na persze anélkül,hogy kéne fizetni.Irtam ezügyben állásfoglalást kérõ emailt az EÜ.minisztériumba kiváncsi vagyok mit válaszolnak,ha egyáltalán válaszolnak,majd meg osztom veletek amit irtak.Nem az egyéni problémámra szerettem volna felhivni a figyelmet hanem az ebbõl adódó anomáliára!

Nincs jelen

 

#86 2007-02-02 20:28

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Gregg ébresztõ!! Választ ne várj! Berci sem kapott!!

Nincs jelen

 

#87 2007-02-05 18:03

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szuszi
Kaptam választ, és mindenkinek javasolni tudom, hogy írjon, ha kérdése van.

Vizitdíj miatt írjunk mindannyian levelet !

Miniszteri Kabinet –Kommu-nikáció, Elemzõ és Civil Kapcsolatok  Osztálya         Tárgy:

Ügyintézõnk:
Dr. Zubek    EGÉSZSÉGÜGYI MINISZTÉRIUM    Hiv. szám:

Ikt. szám:     Budapest V., Arany J. u. 6-8.    Melléklet:
23320-2/2006-0012TCO
    Levélcím: 1245 Budapest, Pf.: 987.
E-mail: ugyfelszolgalat@eum.hu   


Kérdésemre a válasz

Budapest, 2007. január18.                          Tisztelettel:

                                                                   Dr. Rádai Tamás
                                                                   osztályvezetõ

Szerkesztette: Berci (2007-02-06 11:35)

Nincs jelen

 

#88 2007-02-05 18:30

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves Berci!

És esetleg elárulod nekünk, hogy mit kaptál válaszként arra, hogy mi lesz a nem területi ellátás esetén a kötelezõ hozzájárulással a mi esetünkben? Gondolom ez itt rajtam kívül mást is érdekel (nekem kb. akkor esedékes a mûtét, mikor ezt be akarják vezetni).

Köszi!

kbalu

Nincs jelen

 

#89 2007-02-06 11:31

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

kbalu

MRI vizsgálat


Miniszteri Kabinet –Kommu-nikáció, Elemzõ és Civil Kapcsolatok  Osztálya         Tárgy:

Ügyintézõnk:
Dr. Zubek    EGÉSZSÉGÜGYI MINISZTÉRIUM    Hiv. szám:

Ikt. szám:     Budapest V., Arany J. u. 6-8.    Melléklet:
23320-2/2006-0012TCO
    Levélcím: 1245 Budapest, Pf.: 987.
E-mail: ugyfelszolgalat@eum.hu   



A kötelezõ egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtási rendelete (217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet) kimondja: 3. § (1) A biztosítottat MRI (mágnesen magrezonancia) vizsgálatra kizárólag a járóbeteg-szakellátás és a fekvõbeteg-gyógyintézet szakorvosa utalhatja be.

Önt tévesen tájékoztatták. A jogszabály szerint MRI vizsgálatra mind a járóbeteg, mind a fekvõbeteg szakellátás szakorvosa beutalhatja és nem feltétele, hogy Ön táppénzes állományban legyen.

Kérem tájékoztatásom megértõ elfogadását.

Budapest, 2007. január18.


Tisztelettel:

       Dr. Rádai Tamás
       osztályvezetõ

Nincs jelen

 

#90 2007-03-10 18:51

Timmancs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Ez a cím: http://www.meoszinfo.hu/bibl015.htm már nem él szerintem.Nincs meg véletlenül valakinek ez a papír?

Nincs jelen

 

#91 2007-03-11 14:54

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Feljebb olvastam az adókedvezményrõl amit állítólag colitisesek is megigényelhetnek. Mellékeltetek egy linket is, ami az orvos által kitöltendõ ûrlapot, igazolást tartalmazza. De ez a link már nem érhetõ el.
Tudna valaki nekem egy ilyen igazolás-ûrlapot küldeni?

Elõre is köszi

É.

Nincs jelen

 

#92 2007-03-11 15:01

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Hoppá:
találtam a meosz oldalán egy  érdekességet, ezt már Monik is leírta 2005-ben, csak az összegek változtak:)

Fogyatékos személyek adókedvezménye

Adózás szempontjából súlyosan fogyatékos személynek tekintendõ az, aki súlyos egészségkárosodással összefüggõ betegségekben szenved, vagy rokkantsági járadékban részesül.

Az adó métékét havi 3.125 Ft-tal lehet csökkenteni mindazokra a hónapokra, amelyekben a fogyatékos állapot legalább 1 napig fennállt. Az adóévben legfeljebb 37.500Ft-tal lehet csökkenteni az adó mértékét (2006-os adat).

A kedvezményt a súlyosan fogyatékos személy a saját összevonás alá esõ jövedelme utáni adóból vonhatja le. Az adókedvezmény az önálló, nem önálló vagy egyéb jogcímen megszerzett összevonás alá esõ jövedelmek utáni adóból is megilleti a súlyosan fogyatékos személyt.

A súlyosan fogyatékos személy köteles orvosi igazolást kérni, amelyet köteles megõrizni. Amennyiben az állapota végleges és korábban már kiadták az errõl szóló igazolást, úgy nem kell a következõ adóévben új igazolást kérnie.

Az egészségkárosodás minõsítése a 87/1983.(XII.27.)MT rendelet, a 15/1990.(IV.23.)SZEM rendelet és a 164/1995.(XII.27.)Korm. rendelet alapján történik.

A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény.

de az ûrlapot még mindig nem találom:(

É.

Nincs jelen

 

#93 2007-03-11 15:33

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Az ûrlapot az okmányirodában kell kérni

Nincs jelen

 

#94 2007-03-13 18:43

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Nem ez az az ûrlap? Ha igen, nekem abban segítsetek, hogy egy olyan listára (vagy ilyesmire) lenne szükségem, amiben benne van, hogy a colitis is ide tartozik, mert az én orvosom nem nagyon akarja kiadni. Szerintetek elég, ha csak a körzeti orvos írja alá, vagy szakorvos is kell?

http://www.apeh.hu/data/cms15618/06KM30_10.pdf

Nincs jelen

 

#95 2007-03-13 19:38

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Hm.. Azt hiszem megtaláltam. Akkor, ha jól értem a he pontban benne van a colitis. Szerintetek, ha van egy 2002-es, meg egy mai szakorvosi véleményem, akkor visszamenõleg megkaphatom a kedvezményt?

http://www.vitalitas.hu/index.php?ctype … amp;cid=55

Nincs jelen

 

#96 2007-03-14 09:20

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

köszi Tica! Én is kinyomtattam az igazolást és kitöltetem az orvosommal!

Képzeljétek, nálunk az okmányirodánál még nem is hallottak errõl az igénylõlapról. Érdekes, hogy ezt a visszaigénylés dolgot nem nagyon reklámozzák:)


Évi

Nincs jelen

 

#97 2007-03-14 10:20

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ma elmentem a körzeti orvoshoz, õ nem hajlandó aláírni az igazolást, szerinte nem tartozik bele a colitis.. Azért nem hagyom magam, elmegyek a szakorvoshoz, õ biztos tudja. Nektek körzeti is aláírta? Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Nincs jelen

 

#98 2007-03-14 10:59

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Tica!

Ma meg anyukám aláíratni, mert én nem tudok elmenni a körzetihez, mivel dolgozom. De ha kitölti nekem, mindenképpen jelzek. És mondd meg a körzetinek, hogy ha nem tudná, a colitis egy enteritisz "fajta", ha jól értelmeztem, szóval bélnyálkahártya gyulladás, és töltse csak ki, az APEH majd eldönti hogy jár-e az adókedvezmény. Vannak, akik colitisre megakpták már az adókedvezményt.
Egyébként én proctitisre kérem, mert a colitist nálam csak 2007-ben diagnosztizálták(bár már elõtte fél évvel lehetett volna, ha elmegyek tükrözésre, mindegy..)  és ha a proctitis  beletartozik, akkor a colitis is.
Szóval csak ügyesen! Ha gondod van, írj nyugodtan, van egy APEH-os nõvérem, õszerinte is simán lehet igényelni!:)
Üdv.:
Évi

Nincs jelen

 

#99 2007-03-14 13:46

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Aláírta, szó nélkül. Szóval orvosa válogatja. De benne van a rendeletben, hogy a körzeti orvossal kell kitöltetni a kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján.

Nincs jelen

 

#100 2007-03-14 14:47

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Pevi!

Örülök, hogy neked aláírták, és mérges is vagyok, hogy nekem nem.. Én is ezt modtam, neki, hogy akkor mondja már meg nekem, hogy mit ért enteritisz alatt.. Azért azt modta, ha mégis kiderül, hogy jár, akkor majd értesítsem. :( Köszi.. Annyira mérges lettem, hogy még el is bõgtem magam. Nagyon béna vagyok! :( Áprilisban van randim a szakorvosommal, majd õt megkérem. Azért, ha õ is nemet mond, akkor nagyon pipa leszek. :(

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB