#251 2005-10-19 11:36

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi Monik és Zoli!
Mikor el?ször olvastuk az imuránhoz adott gyógyszer tájékoztatót, akkor nagyon megijedtünk és nagy ellenszenvvel viseltettünk ezen gyógyszer iránt. Én úgy gondolom, hogy az orvosoknak kötelességük lenne ilyen esetben elmondani, hogy mi ez a gyógyszer, hogy hat, stb., mert mással is el?fordulhat, hogy megijed ett?l a gyógyszert?l és nem szedi be rendesen. De aztán rájöttünk, hogy a gyermekünknek sajnos szüksége van az imuránra, mert inkább ez mint a szteroid. Pl. ha szteroidot is szedünk akkor sokkal jobban elkapja pl. egy megfázás.  Nem tudom, ha hosszabb távon tünetmentesek lennénk, akkor leállítják-e az imuránt, van valaki akinél történt ilyen.

Nincs jelen

 

#252 2005-10-19 12:07

szamóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem azt magyarázta a dokim, hogyha a szervezetem nagyobb károsodás nélkül bírja az Imuránt, akkor kb. 5 évig kellene szedni, utána elhagyható.
DE nem véletlenül végeztetik a szedés elkezdésekor s?r?n az UH vizsgálatot, mivel nagyon figyelnek az Imuran szervezetre gyakorolt hatására. Minden laborvizsgálatnál és UH vizsgálatnál a szedés alatt folyamatosan figyelnek az Imuranra azóta is amióta szedem (3 év).
Tudom, hogy van akinél a gyógyszer vesemüködési zavarokat okozott (nem volt súlyos!!!) és hamarabb leállították, de még így is hosszabb tünetmentes id?szakot biztosított számára a gyógyszer.

Nincs jelen

 

#253 2005-10-19 12:58

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Err?l a vesem?ködési zavarokról tudsz valami b?vebbet. Mert a lányom két éve szedi, de ami feltün?, hogy nagyon gyakran kell mennie pisilni, ezért er?ltetni kell nála az ivást, mert úgy próbálná megoldani, hogy inkább nem iszik. Nehéz meggy?znöm mennyire fontos a megfelel? folyadékbevitel ilyen komoly gyógyszer szedés mellett, meg egyébként is. Más problémája eddig még nem volt, lehet hogy ez sem az imurán miatt van. Nálunk egyébként nem végeztetik s?r?n az UH vizsgálatot, s?t ha a kórházban vesznek t?le vért, ott még vizeletet sem néznek, úgyhogy el is határoztam, hogy legközelebb a labort itt helyben fogjuk megcsináltatni és már azzal megyünk a gasztrodokihoz.

Nincs jelen

 

#254 2005-10-19 14:00

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az én fiam már 3 éve szedi az Imurant, és nekünk is sokat segít, els?sorban a szteroidot váltja ki. Bár mi, ha kapunk szteroidot általában kúp formájában kapja, mivel komoly reflux betegsége is van, s a szteroid még jobban el?hozza nála. Illetve nekünk azt mondták, hogy így a szteroid mellékhatásai kevésbé jönnek el?. Ez nálunk igaz, mivel amikor szájon át szedte, akkor állandóan tele volt a szája a b?re ronda hólyagokkal, melyeket különböz? ecsetel?kkel kellett karbantartani. Egyébként nekünk ha különösebb bajunk nincs is akkor is havonta kell mennünk vér és vizelet ellen?rzésre, mivel annyi gyógyszert szed amely kihatással lehet a vese és májm?ködésre. Illetve rendszeresen ellen?rzik UH-n a vese és máj állapotát is.Sajnos amit Monik mondott az igaz, mivel valóban hajlamossabb összeszedni egy-egy megfázást mint régebben, viszont a beleinek jót tesz. Hozzá teszem már komolyabb baktérium, vírus és gombafert?zéseken is átestünk, ami viszont a májba okozott un. "mérgezési" tüneteket.
Ekkor emelték meg az adagját és ez hatott. Sajnos most éppen ismét aktív id?szakát éli.
Nos összefoglalva több az el?nye, mint a hátránya.
A b?séges folyadék bevitel viszont fontos nekünk napi 2 litert legalább célszer? elfogyasztani azt ajánlották.
SM

Nincs jelen

 

#255 2005-10-19 14:28

szamóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

"Ani58":
Nem egészen értem a kórházat ill. az orvosotokat.
Amikor leállítottak a szteroid szedésér?l, akkor pár szóban elmondták, hogy milyen el?nyökkel és milyen veszélyekkel jár az Imuran szedése.
A vese és a máj kiemelt terület!!!
Az els? két hétben hetente, majd két hetente, kés?bb havonta kellett UH vizsgálatra járnom a labor vizsgálatok mellett. 
A mai napig két havonta járok  kontrollra, ilyenkor vér és vizelet vizsgálat is van, és kiemelten figyelnek az Imuran "tevékenységére".
A sok folyadékbevitel szerintem nagyon fontos!!!
A s?r? pisilésr?l szerintem szólnotok kellene a kezel?orvosnak, lehet, hogy csak felfázott a gyerek, vagy némi gombásfert?zés is okozhatja, de nem lehet kizárni az Imurant. Egyébként ett?l még szedheti tovább.
Most hogy jobban belegondolok egyszer nekem is volt egy ilyen 3 hetes id?szakom, és biztos vagyok benne, hogy nem felfázás volt. Elmúlt. Azért nem árt ha a doki tud róla.
Megértem egyébként szegénykémet, hogy nem mer inni, de ezt nem lehet csinálni az Imuran mellett.
Egy sima vizeletvizsgálat egyébként lehet, hogy megoldást jelentene.
Az orvosotok nem szokott ilyesmiket kérdezni: hogy volt e az elmúlt id?szakban vizelési probléma, nem fájt e a vese....stb. T?lem minden egyes alkalommal megkérdezik, és azt hiszem ez így is van jól.

Nincs jelen

 

#256 2005-10-20 08:27

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

szeretnem eloszlatni a felelmet a suru pisilessel kapcsolatban, ez nalam is van, es semmi bajom. Ilyen alkatok vannak es kesz, nem kell foltetlen szervi bajra gondolni. Viszont nem kell tobbszor menni akkor se, ha tobb folyadekot iszik a fiad Ani58, csak a mennyiseg fog noni es a vesenek meg jot is tesz, a vesekonek kepzodest meg gatolja! Ill. ha szedett szteroidot az elmut 1 evben akkor a szteroid altal megkotott viz spontan fog tavozni, akar tobb honappal a szteroid leallitasa utan. Ekkor az elteres csak az, hogy kisebb a fajsulya a vizeletnek, mert nagyon hig, de ez nem baj.

Az imuran ritkan okoz olyan mellekhatast ami miatt le kell allitani. A verkepbol viszont lathato, hogy van -e hatasa, ezert sztem semmi ertelme UH-s ellenorzesnek, (az kb. annyit er, mint egy baci vizsgalatra a fenymikroszkop, nagyjabol semmit). Ha hat az imuran akkor a feherversejt szam beall ugy 3000-7000 db/ml-es ertekre. Nehany ember szervezete nem tudja atalakitani az imurant a szervezetnek szukseges hatoanyagga, ilyenkor mergezesi tunetek lepnek fel, ekkor at kell allni mas gyogyszerre, es a toxikus anyagok 3-5 nap alatt spontan kiurulnek a szervezetbol. Barmilyen mellekhatas eseten azonban a kezeloorvos dont a tovabbi gyogyszercsererol. De ez az esetek nagyon kis szazalekaban szukseges.
Pill. barmeddig szedheto az imuran mellekhatas nelkul, es a gasztrosok szerint kell is szedni, a fellangolasok kivedese erdekeben, ill. ha mar megvan a baj akkor legalabb a merseklesere.

monik

Nincs jelen

 

#257 2005-10-20 12:19

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a hozzászólásokat, a gasztrodokinknak már mondtuk ezt a s?r? vizelést, de azt mondta valószín?, hogy idegi alapon van. De mindenesetre a vizelet vizsgálatra oda fogok figyelni, hogy legyen. A máját biztos, hogy eddig még nem bántotta, mert a májfunkció adatai mindig jók. Kösz, hogy megnyugtattál Monik az UH-val kapcsolatban, de a gyermekem sorstársad a nemében is. Egyébként mikor 50 mg-ról felemelték neki 75 mg-ra és azt egyszerre javasolta beadni neki a dokink, na akkor okozott nála mérgezési tüneteket, hányt egész éjjel, meg ment a hasa, aztán ketté vettük 50, 25-re és azóta nincs ilyen gond.

Nincs jelen

 

#258 2005-10-21 09:06

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bocsi a lanyod :)

Nincs jelen

 

#259 2005-10-21 10:38

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Még az érdekelne kedves imuránszed?k, hogy nem vettétek észre, hogy mintha az étvágyat csökkentené, nektek ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatotok? Aztán hagyjuk az imuránt, mert eléggé kiveséztük azt hiszem.

Nincs jelen

 

#260 2005-10-21 11:08

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem nincs gond az étvágyammal, gyakran eszegetek napközben, hétvégén pedig kifejezetten b?ségesen táplálkozom, mert akkor otthon vagyok, s meg tudom adni a "módját".

                                                            Jehu

Nincs jelen

 

#261 2005-10-21 12:20

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az fiamnak, sincs gondja az evéssel. Igaz mindig jó étvágya volt, csak éppen hiába eszik nem fog rajta. Egyébként mi is 75 mg-ot szedünk, mint a lányod. Megkérdezhetem hány éves a lányod? SM

Nincs jelen

 

#262 2005-10-21 12:32

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem 100mg-nal (az 2mg/testsulykg), hanyingerem volt nagyon, remegtem, es nem volt etvagyam sem, es hasmensem is lett, szoval az rendesen toxikus voltam. Azota mast szedek. De elotte probatak 150-et is adni, aztan kesobb meg a 100mg-ot se birtam.

Nincs jelen

 

#263 2005-10-21 12:33

szamóca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Étvággyal nálam sincs semmi gond!:)

Nincs jelen

 

#264 2005-10-21 13:54

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves SM!  Azóta kitöltöttem a bemutatkozás topikot, 12 éves és 37 kg most, de volt ? 10 évesen 23 kg is, annyira lefogyott. Az imuránt a súlyhoz viszonyítják, ahogy Monik írta, úgyhogy ti egy kicsivel kevesebbet szedtek a súlyhoz képest. Hányingere Anikónak is volt, hogy 50-r?l 75-re álltunk át, de az lassan elmúlt,  az étvágya viszont lehetne jobb is.

Nincs jelen

 

#265 2005-10-21 13:59

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bocs SM, azt hittem több különbség van súlyban a gyermekeink között, most néztem meg még egyszer, hogy csak 3 kg-mal több, mint a lányom.
Üdv.  Ani

Nincs jelen

 

#266 2005-10-23 08:36

Sus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Dr.Lakatos tanár úr tanácsát szeretnám veletek megosztani. A házidokim tanácsára vetten Centrum Multit egy kis vitaminpótlásnak. Jól be is görcsöltem t?le. Négy napig próbálkoztam vele, majd befejeztem. Elmondtam az esetemet a kezel?orvosomnak.
? az ételekben lév? vitaminokban , energiákban hisz( persze aki tud enni és benne marad a kaja). Nem híve a drága ámerikai dolgoknak. Együnk sok zöldséget, gyümölcsöt...és mindent (ami szabad), mert mindenben van valami. Mondtam neki , hogy én gyerekek között dolgozom, így nagyobb az eséje a különböz? virnyáknak. Azt mondta, hogy ha az influenza jönni akar, akkor az fog is, hiába próbálok védekezni ellene. Túl kell esni rajt, nem lesz semmi gond...stb

Szép vasárnapot: Sus

Nincs jelen

 

#267 2005-10-24 06:35

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Ani58! Elolvastam a bemutatkozásodat ill. a hozzászólásaidból is úgy látum hasonlóak a gyerekeink betegségének kialakulása, de talán még személyiségük is. Nálunk is egy súlyos vírusfert?zésre vezetik vissza, annyi hogy  12 évesen diagnosztizálták nála és most már elmúlt 15 éves. Annyi változás van, hogy sikerült 2 kg-ot híznunk, így egy kicsit többek vagyunk súlyra, mint a lányod. Nálatok az ?sz nem szokott gondot okozni. Nálunk így októberben beindul a gyerek crohn-ja és amíg be nem jön az igazi téli id?szak nem is áll meg. Az átmeneti id?szakot abszolút nem viseli el a szervezete. Mi találtunk egy jó pszichológust. A fiam szintén tele van félelmekkel, állandóan maximálisan akar teljesíteni és bántja ha nem sikerülnek az elképzelései. Viszont kb 1,5 éve mióta járunk hozzá, megpróbálja egy kicsit átformálni a nézeteit, hogy egy kicsit lazábban kezelje az "életet". (Igaz a doktorn? kimondottan "gyógyíthatatlan" betegségekkel rendelkez? gyerekekkel fogalalkozik.) A középiskolában szintén jól tanul és már nem töri le, ha 2 hét hiányzás után nem tud 100 %-on teljesíteni.
Üdv. SM

Nincs jelen

 

#268 2005-10-24 10:19

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Sm!
Privátba is levelezhetünk, ha úgy gondolod, mert tényleg nagyon hasonló az esetünk, sajna mindkett?nknek a legsúlyosabb változat jutott. Nekünk is ?sszel el szokott kezd?dni valami, tavaly ilyenkor már lazult kicsit a széklete, de az idén még tökéletes, annak ellenére, hogy most egymás után kétszer volt taknyos. Ezt több dolognak is tulajdonítom, egy az imurán emelés, ez tavasszal történt, a másik, hogy homeopátiás készítményt szedünk a stresszre, ezt nyár közepén kezdtük el, a harmadik a Neurosan por, pedig, hogy most új sulit kezdett, volt a csibeavatója, amit?l szintén nagyon félt és mégis semmi panasz, nem szeretem ezt elkiabálni, le is kopogtam.
Ti mióta szedtek 75 mg-ot? Mi felemeljük rögtön a fenntartó gyógyszert, ha van valami és ?sszel pl. tavaly el is múlt t?le, mert nekünk rögtön a vér jelenik meg. Január környékén volt, amikor már nem múlt el a pentasa emelése ellenére sem. Mennyi pentasát szedtek?
Üdv. Ani

Nincs jelen

 

#269 2005-10-24 11:23

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Ani!
Szerintem is levelezhetnénk privátba is. Szintén meg volt fázva a gyermek, és szerintem az aktivizálhatta nála a Crohn-t is. Magas láza volt légcs?hurut gyulladással, ami beindította a refluxot is szerintem. NO és étkezést?l függ?en 5-6 laza széklet. Néha még le sem ér az étel már szalad. Most 50-es süllyedésnél tartunk, magas a fehérvérsejtszám, thrombocita szám, CRP szóval egyértelm? gyulladás. Pentasat 3*2-t,
Imuran folyamatosan szedjük a 75 mg-ot kb 2 éve(most említette a doktorn?, hogy esetleg emelünk rajta), nyel?cs?re a Losecet, maltofer+C vitamint a vashiány miatt, espumisant a haspuffadásra (ha eszik rögtön felfújódik nekünk ez nagyon bevált evés után 1 szem gyöngy és utána nincs probléma), most kliont és Rectodelt kúpot (ez most a szteroid, a nyel?cs? miatt medrol csak ha súlyosabb akkor szedhet. Aztán a bélflórára most a normafloret kezdtüke el. Mivel tejfehérje és tejcukor érzékeny ezért f?leg ha aktív egyáltalán nem tud tejterméket enni. (joghurtot sem). Nem is annyira a vérzés a probléma, hanem mivel vékonybél érintettsége is van, ezért nagyon rossz a tápanyag felhasználása és vitamin felszívódás. Ha valamit csökkentünk, vagy abba hagyjuk rögtön visszaesik. Sajnos. Csökkenteni az adagokon még nem igazán sikerült a Losecen kívül.
Üdv. SM

Nincs jelen

 

#270 2005-10-24 12:39

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves sm!
Örülök, hogy nem privátban leveleztek, mert így én is megtudhattam sokmindent!
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#271 2005-10-30 15:21

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves ani és sm! Figyelemmel kisértem a beszélgetéseteket, és öszintén szólva nem értelek beneteket, mért adtok olyan gyógyszereket illetve készítményeket a gyerekeiteknek amelyekt?l nemcsakhogy nem gyógyulnak meg, de bizonyos szervük károsodik is ezekt?l! Még miel?tt válaszolnátok ajánlom nektek DR Neil Solomon Tahitian Noni juice könyvét! A gyerköcöknek jó egészséget kívánok!

Nincs jelen

 

#272 2005-10-31 14:02

Rika
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A fiamnál ( 19 éves) nemrégiben diagnosztizálták a chron betegséget. Nagyon rosszul volt, egy hónap alatt 17 kg-t fogyott. És ekkor kaptam egy hírt, hogy a bélrendszert nagyon klasszul rendbe teszi a japán kristálygomba. Nekem Szombathelyr?l sikerült beszerezni. Nem igényel sok tör?dést, foglalkozást. 3 naponta készítem a szénsavas limonádét. Ebb?l a fiam napi 1 litert iszik. És láss csodát nagyon jól van, elkezdett hízni és tünetmentes. Ha valakit érdekel nagyon szívesen küldök.
Mindenkinek szép napot kívánok: Rika

 

#273 2005-11-02 10:46

NoriYU
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
22 eves vagyok,meg csak 2 honapja tudom hogy crohnos vagyok 4 evi szenvedes es felrekezeles utan..tanacsra lenne szuksegem,a Medroltol nagyon elkezdtem hizni,felek hogy atesem a lo tuloldalara.Milyen dietat alkalmazzak?Meddig kell majd szednem a |Medrolt?
Koszi,Nori

 

#274 2005-11-02 19:26

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Norriyu! Neked is ajánlom figyelmedben DR Neil Solomon Tahitian Noni Juice cimü könyvét , abban megtalálod a választ! Neizgulj van remény! Még miel?tt beszereznéd a könyvet! A googleba üsd be a Tahitian Noni Juicet itt megismerheted azt a terméket ami megoldás lehet a problémádra. Én ismer?söm tapasztalatából mondhatom, hogy nagyon jó hatással van a Noni a crohnos betegek, és egyéb betegek legyengült szervezetére! Nekeseredj! Fogad meg a tanácsom Nori.

Nincs jelen

 

#275 2005-11-03 08:09

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Elszakadt egy húr!
Kedves blinki!
Nem gondolod, hogy a jóból is megárt a sok? Tudjuk, hogy árulod a terméket de, nem kéne ilyen rámen?snek lenned! Szerintem, ha kereskedni akarsz, beszéld meg Roburral!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#276 2005-11-03 08:24

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Engem baromira nem érdekelsz se te, se Robur! Neszólj bele,hogy mitcsinálok. Nem eladom a terméket, hanem ajánlom , ez azért nem úgyanaz. N?j fel!

Nincs jelen

 

#277 2005-11-03 10:35

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Azt hiszem a rövidtávú és szûk mintán (1 fõ önkéntes) végzett on-line kutatás alapján levonható a következtetés, miszerint a noninak mellékhatása a szelektív dislexia és a krónikus amnézia is.

blinki írta:

Engem baromira nem érdekelsz se te, se Robur!

Tudod blinki, ez itt egy kis közösség, amit a közös gondok és problémák és az egymással való törõdés tart össze. Ez az értelme. Ezekkel a szavakkal, gondolattal és hozzáállással nagyon kilógsz belõle, mint életbiztosítós ügynök a temetõi menetbõl.

Az pedig, hogy még Robur sem érdekel -aki létrehozta és akinek köszönhetjük a CC oldalt- olyan, mintha repülõgépen a pilótára hánynál fittyet. Persze, megteheted, hogy másfelé akarsz repülni mint õ és a vele tartó utasok, de ahhoz jó, ha van ejtõernyõd. Márpedig nagyon úgy néz ki, hogy nem "úgyanaz" az úticélunk.

Szerkesztette: maKACS (2011-05-25 15:42)

Nincs jelen

 

#278 2005-11-03 12:30

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Blinki!

Megértem a "jóindulatodat", de fogadj el t?lem néhány tanácsot.
           1.  Vegyél egy helyesírási szabályzatot!
           2.  Vegyél egy illemtan könyvet!
           3.  Vegyél egy Marketing kommunikáció tankönyvet
                (f?leg a reklámpszichológiai, célszemély-kiválasztási részt ajánlom
                figyelmedbe)!
           4.  Légy ügyesebb és toleránsabb!
Sok sikert! De nem itt, mert ez hiábavaló er?lködés!

                                                            Jehu

Nincs jelen

 

#279 2005-11-03 15:32

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Te akarsz kioktatni kisgyerek, anyádék úgy látszik az idejüket a kocsmába tölttöték ahelyet, hogy téged megneveltek volna. Én nem neked meg a többi s...fejnek adtam tanácsot, hogy olvassák el a könyvet , vagy tájékozódjanak az interneten a Tahitian Noniról, hanem azoknak az intelligens embereknek akik el?ször utánna néznek dolgoknak azután dumálnak. El?bb olvasd el a könyvet. Probáld meg valamelyk könyvtárból kikölcsönözni, hátha kiadják még ilyen betegelméjüeknek is mint te vagy meg a többi idióták. Szállj le a magas lórol, mert nagyon pofára esel! Olyan dolgokról mondasz véleményt, amiröl halványlila fogalmad nincs. Nézz végre a tükörbe te is meg a diszes társaságod is, és köpjétek szembe magatokat amikor kioktatok másokat és itélkeztek mások felett!

Nincs jelen

 

#280 2005-11-03 15:50

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves(?) Blinki!
Engem megneveltek a szüleim a jó modorra és viszonylag intelligens embernek tartom magam, EZÉRT  ez a hangnem mélységesen felháborít.
Neked kellene inkább elolvasgatni a fórumokat, hogy milyen kedves, intelligens, segít?kész emberek beszélgetnek itt, adnak egymásnak tanácsot, stb. és egyáltalán, milyen itt a hangulat - illetve milyen volt,  amíg meg nem jelentél...
Szóval Te vagy itt az egyetlen, aki kilóg a sorból, a hangnemet, stílusodat, szándékodat illet?en.
Észre kellene venned, hogy itt egyetlen lehet?séged van: gyorsan, csendben elt?nni err?l a fórumról, miután úgy t?nik, nincs senki, aki értékelni az "igyekezetedet".
Légy szíves, és tedd meg.
Köszönöm.

Nincs jelen

 

#281 2005-11-03 16:31

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hangyalka én nem rólad beszéltem, amikor min?síttetem pár embert! És eszem ágába sincs eltünni erröl a fórumról csak azért mert néhány ember nem érti, és nem is akarja megérteni az én teóriámat! Sajnálom ha ezzel ellenszenvet váltottam ki néhány emberb?l, de értsd meg én nem rosszat akarok neked vagy bárki másnak csak szeretném megértetni az emberekkel, hogy olyan dolgokról ne mondjanak véleményt amit igazán nem is ismernek! Bíztos, hogy az elöbbi megjegyzésem durva volt amért ilyen nyersen fogalmaztam, de nekem se esik jól amikor a helyesírásomat firtatják, és kezdet?l fogva kritizálnak! Én a Nonit nem eladni szeretném, hanem azt szeretném ha minél több ember megismerné a könyvet ezáltal kapna képet egy olyan termékr?l ami én rajtam is segítet, és szerintem még sok emberen segíthetne. Én mielött elöször megvásároltam a terméket, elötte elolvastam a róla szóló könyvet és tájékozódtam az interneten. Azután kissé kételkedve, de megvásáróltam a Nonit. És nekem bevált! Az iménti hozzászólásom Jehunak, Zolinak, és Makacsnak szólt ! A Többiektöl elnézést kérek és persze töled is. Én nem akartalak se téged se a többit megbántani, de unom már hogy ez a három ember állandóan kritizál! És a legrosszabb tulajdonságaimat hozzák ki bel?lem. Higgyétek el én nem vagyok ilyen mindenkivel! ÉS KÉRLEK TITEKET, MÉGEGYSZER, HOGY BOCSÁSSATOK MEG! Nem állt szándékomba olyan embereket megbántani akik nem érdemlik meg.

Nincs jelen

 

#282 2005-11-03 17:14

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Moderátorok: azt hiszem "action" van...

Nincs jelen

 

#283 2005-11-03 19:44

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mint az egyik megszólított idióta betegelméjû seggfej, akinek halvány lila fogalma sincs a dolgokról, kérlek gondold át az alábbiakat:

blinki írta:

...csak szeretném megértetni az emberekkel, hogy olyan dolgokról ne mondjanak véleményt amit igazán nem is ismernek!

Ezt teszed te. Nem tudsz rólunk, rólam semmit s mégis minõsítgetsz. Én speciel úgy írtam a noniról, hogy próbáltam két változatát is és a családunkban még hárman, szintén colitisesek. Azaz összesen négyünk tapasztalatáról beszéltem. Nyilván ez azt jelenti, hogy gõzöm sincs róla.

blinki írta:

Igy ismertem meg a tahitian noni juicet,amit már nemcsak használok, de árulok is!

blinki írta:

Én nem azt a nonit árulom amit a tv-ben láttok! Az polinéziai Noni ,én nem azt árulom!

blinki írta:

Én a Nonit nem eladni szeretném...

Utóbbit saját korábbi szavaid cáfolják. Legalább saját magaddal ne keveredj ellentmondásba!

blinki írta:

Higgyétek el én nem vagyok ilyen mindenkivel! ÉS KÉRLEK TITEKET, MÉGEGYSZER, HOGY BOCSÁSSATOK MEG! Nem állt szándékomba olyan embereket megbántani akik nem érdemlik meg.

Teljesen mindegy, hogy hány emberrel vagy ilyen: ilyen vagy. Intelligenciát kérsz számon másokon, vérbunkó módon. (Teljesen mindegy, hogy egy hordó borba teszel egy liter szennyvizet vagy egy hordó szennyvízbe egy liter bort, a végeredmény szennyvíz.)

De nem is ez a lényeg, a seggfejezés és trágárkodás lepereg rólam, magadról állítasz ki bizonyítványt. Viszont megemlítettél egy terméket, ami már nem elõször kerül elõ ezen a fórumon. Ismételten elhangzott róla, hogy igazából csak egy szörp és semmi csodaszer, nem ez az életelixír. Ennek ellenére feszt kántálod a dogmát. Ezt nem kéne. Értelmes emberek olvassák a fórumot, nem hülyegyerekek, akiknek a fejébe kell verni bármit is. Én sem fogom többször leírni errõl az egészrõl a véleményemet, mindenki érti és mint látod nagyon hasonló véleményen vagyunk. Talán te is meg fogod érteni.

blinki írta:

És persze depressziom ami szerintem érthet?!

blinki írta:

Az állapotom annyira leromlott,hogy nem tudtam koncentrálni rendesen,néztem a tévét és nem jutott el a tudatomig semmi!

Az itteni reakciók alapján talán át kellene gondolni, hogy valóban sikerült-e a nonival kimászni a depresszióból és ezt tényleg jótanácsként mondom.

blinki írta:

Te akarsz kioktatni kisgyerek, anyádék úgy látszik az idejüket a kocsmába tölttöték ahelyet, hogy téged megneveltek volna.

Nem várok el külön elnézéstkérést, bár szüleim ilyen összefüggésben való emlegetésére kinyílik a bicska a zsebemben, de tudod most volt elsõ alkalom, hogy Édesapám emlékére gyertyát gyújtsak, így dühöm egyszerû szánalommá szelídül irányodba.

Egészségedre a nonit és próbáld meg higgadtan átgondolni az egészet, még mielõtt ejtõernyõ helyett poroltót kapsz a hátadra.

Szerkesztette: maKACS (2011-05-25 15:46)

Nincs jelen

 

#284 2005-11-03 20:16

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Már actionba léptem :)

Nincs jelen

 

#285 2005-11-03 20:32

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Poroltó? :)

Nincs jelen

 

#286 2005-11-03 21:54

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Fantasztikus ez a nagy felháborodás....
Engem pl. nem izgat jobban a NONIS pasas, mint pl. az az ember aki arról számol be, hogy már hányféle gyógyszert próbált ki, vagy netán a TSO szedésére készül. A NONI max. 5-6 ezer ft-ba kerülhet, a TSO 1 mill-be. Az hiszem van különbség a kett? között!
Attól, hogy valaki a NONIT egyszer kipróbálja még nem d?l össze a világ. Én is egy kipróbálós vagyok a természetes gyógymódokban. Valami biztos használ!Üdv.

Nincs jelen

 

#287 2005-11-04 06:34

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Csatlakozom Csjudit-hoz. Kissé elfogultak vagytok! Igaz fogalmazni lehet szebben is!!!!

Nincs jelen

 

#288 2005-11-04 08:24

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ugye Mancs akkor nem kell tovabb  ezt a Bilit hallgatnunk, ideje volt kiuriteni, mert kis es nagydologgal is nagyon teli volt?
Nincs ra szukseg, hogy megalazzon mindannyiunkat ez a bekepezlt ember, es felpaprikazza meginkabb a hangulatot.

Szerkesztette: monik (2005-11-04 08:30)

Nincs jelen

 

#289 2005-11-04 09:14

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves sorstársak!

Én bele nyúltam, mégpedig a közepébe! Nem hittem volna, hogy egy szösszenet így kiborít egy embert! S hevet, havat összehord! Tudod blinki te, sem érdekelsz, de amikor olvasom a behízelg? hozzászólásaidat a hideg a hátamon tempósan, szaladgál le, fel de te nem eladni akarsz csak segíteni! Voltam én biztosítós én sem eladni akartam csak mondtam! Segíteni másokon azt rájöttem, hogy igen segítek másnak meggazdagodni! Nem szolok bele a dolgaidba mért tenném de, mivel Robur üzemelteti az oldalt így adhatnál neki jutalékot, mivel ezek a dolgok forgalmazása piramis rendszerben történik! Hívtak engem is, hogy ilyen jó meg ilyen olcsó, hatásos, vettem próbáltam nekem nem jött be. De eszembe sem jutott hogy áruljam f?leg mikor nem használt 3 hónap után! N?jek fel minek gyereknek lenni jó! Nincs gond, nem kell a mindennapi megélhetésért küzdeni! Tudod az volt most a célom, hogy elnézést kérjek. De nem teszem, mert végig olvastam az egész tegnapi leveleket s nem!
Én a magam részér?l lezártam a dolgot! Írhatsz, amit akarsz, nem fogom figyelembe venni!
Ja s köszönöm a többieknek hogy kiálltak a dologért, s ha én valakit közülük valakit megbántottam attól elnézést kérek! 

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#290 2005-11-04 11:30

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Elnézést, azt hittem actionba léptem, de Blinki megadott mail címe nem valós, visszajött!

Akkor ide írom, amit magánba akartam:

Kedves Blinki!

Ha így folytatod, akkor nemhogy írni nem tudsz , de még olvasni se tudod a fórumot, mert úgy ki leszel tilva, mint a sicc!

Remélem azért komolyan is veszed az üzenetemet.

Moderátor

Nincs jelen

 

#291 2005-11-04 11:31

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Elismerem hibáztam nem vagyok tökéletes ember, de én legalább beismerem, hogy vannak hibáim, és bocsánatot kérek az illetékesekt?l. Szerintem ha valaki beismeri a hibáit az eleve nem lehet beképzelt, de szóljatok ha tévedek! Minden ember követ el hibát ,ti is csak néhányan közzületek nem valljátok be ,és tökéletesnek hiszitek magatokat  (ez persze nem mind?tökre vonatkozik vannak köztetek kivételek) pedig nem vagytok ti se és senki se az ! Az embert a hibájival együtt kell szeretni. Bár tudom, hogy itt nem vezetem a népszerüségi listát, mégis van aki szeret a sok hibáimmal együtt.

Nincs jelen

 

#292 2005-11-04 11:39

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ez mind nagyon szép, csak azt  nem értem, hogy  miért jó az neked, ha olyanokkal "beszélgetsz", akikr?l tudod, hogy nem kedvelnek túlságosan.
Miért kell ezt er?ltetni?
Aki kíváncsi arra, amit itt hirdetsz, az majd ír neked privátban - illetve írna, ha valós email-t adnál meg... :)
Szerintem teljesen értelmetlen itt tovább szaporítanod a szót.

Nincs jelen

 

#293 2005-11-04 11:40

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mancsa megfogadom a tanácsod, és igyekszem szebben fogalmazni. Köszönöm a kedves figyelmeztetésedet jól esik ha valaki kulturált ember módjára figyelmeztet.

Nincs jelen

 

#294 2005-11-04 12:03

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hangyalka az éremnek is kétoldala van. Nekem is vannak jó tulajdonságaim nem gondolod? Csak a sorozatos támadásaitok miatt ezek a háttérbe szorúltak, és eddig esélyt sem adtatok, hogy bebizonyítsam milyen ember vagyok valójában! Talán ha nem támadnátok állandóan jobban megismerhetnétek a valódi énemet (a jó oldalamat,mert bármilyen hihetetlen nekem is van). Minden ember megérdemel egy esélyt nem gondolod?

Nincs jelen

 

#295 2005-11-04 12:47

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az a baj, hogy a bemutatkozásod nem volt valami szimpatikus. És az els? benyomás sokat számít, legalább is nálam.
Biztosan vannak jó tulajdonságaid, nem vitatom, meg azt sem, hogy megérdemelsz egy esélyt, de azt már szerintem eljátszottad.
Na de ez az egész nem ide tartozik, én részemr?l lezárom ezt a témát.

Nincs jelen

 

#296 2005-11-04 13:51

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Talán ideje lenne véget vetni, ennek a menteget?zés-tükröt tartok a stílusod típusú párbeszédnek.

Ha mindenki egyet ért, akkor Blinki kap még egy esélyt és majd meglátjuk! :)

Lapozzunk és foglalkozzunk valami mással, pl. a gyógyszerekkel és a kiegészít?kkel.

Nincs jelen

 

#297 2005-11-04 15:15

Sus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Egy ismer?söm ismer?sének az ismer?sének...elege lett két év után a gyógyszerek szedéséb?l. Gondolt egy merészet és gyógyszereit lecserélta a Rossmannban vásárolt Oxytarm-ra. És láss csodát: egy hónap után a vérvételes leletén elcsodálkoztak az orvosok.
Oxytarm :120 db Kíméletesen tisztítja és fert?tleníti a vastagbelet.Ezáltal javul a tápanyagok felszívódása. Megszünteti a székrekedést, gyenge bélmozgást, felfújódást és gázosodást. ( 4289 Ft)
Próbálta már valaki? Crohn-ra jó?

Üdv.: Sus

Nincs jelen

 

#298 2005-11-04 17:52

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv! Én az ensure drink összetételét szeretném megtudni ,és azt, hogy hol kapható?Szeretnék megismerkedni olyan táplálékkiegészít?kel is  amelyeket tejcukor érzékenyek is fogyaszthatnak, mivel az egyik nagyon kedves ismer?sömnek az van.

Nincs jelen

 

#299 2005-11-04 22:25

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az Ensure Plus Drinkrõl a gyártó oldalán olvashatsz, de ahogy elnézem itt az utolsó grammig kivesézik. Gyógyszertárakban kapható, lehet, hogy rendelni kell.

Szerkesztette: maKACS (2011-05-25 15:47)

Nincs jelen

 

#300 2005-11-05 10:12

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

valaki ismeri -e ezt a keszitmenyt?:

http://www.pianto.hu/

Mennyiert, es hol lehet venni. Sztem vas potlasra tuti jo lehet, bar a leiras szerint ettol joval tobb.

Monik

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB