#301 2005-11-05 10:21

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ime az emlegetett vizikefir, vagy kristalygomba.

http://www.kefirgomba.hu/index.php?opti … ;Itemid=29

Ha errol van vkinek tapasztalata akkor ossza meg velunk :) .

Nincs jelen

 

#302 2005-11-05 12:11

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

kösz Robur és Mancs a választ! Remélem patikába kapható!

Nincs jelen

 

#303 2005-11-05 14:43

Rika
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Én ajánlottam az el?z? oldalon a kristálygombát. Nekünk bevált, a fiam jól van tünetmentes és szépen hízik. Mára már napi 1 litert iszik meg bel?le. Úgy szereti ha 3 napíg érlelem a gombát, akkor szénsavas. A doki is azt mondta hogy jó lehet, mert a különböz? hasznos hatásai mellett a  bélrendszert is karban tartja. Én NEM árulom én is kaptam, csupán a postaköltséget kellett kifizetnem és azt is utólag. Nagyon gyorsan szaporodik, ha jól kezelik és szereti a helyét.
Ha valakit érdekel szívesen küldök.
Üdvözlettel: Rika

 

#304 2005-11-05 14:46

Rika
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mi így készítjük el:
A kristálygomba limit nagyon könny? kezelni. Egy 2-2,5 literes üvegbe  teszek 5 ev?kanálnyi langyos vízben átmosott gombát, 15 dkg kristálycukrot és 8-10 szem megmosott mazsolát. Felengedem 2 l hideg vízzel és bele teszek fél megmosott citromot. Zárt üvegben érlelem 2-3 napig. Minden nap megkeverem. A harmadik nap lesz?röm, a gombát megmosom új adalékokkal újra készítem. A lesz?rt lébe belecsavarom a kivett fél citromot és ízlés szerint tovább ízesítem citrommal esetleg cukorral. Ha 2 napig érik akkor nem olyan szénsavas, ha 3 napig akkor kicsit szénsavasabb. A fiam a 3 naposat szereti. Naponta 1 litert iszik meg bel?le, persze ezt fokozatosan érte el. ( els? alkalom fél pohár aztán emelni az adagot naponta)A lényeg, hogy a gombát és a nem érheti fém. ( üveg edény, m?anyag sz?r?, m?anyag vagy porcelán kever?kanál kell hozzá.)
Üdvözlettel: Rika

 

#305 2005-11-05 17:34

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Rita! Ez nem hasonlít a kobuchához! Én attól mindig rosszúl lettem. Állítólag felszaporítja  a Candidát.  Ennek van-e mellékhatása? üdv.

Nincs jelen

 

#306 2005-11-05 20:05

Beus
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Most el?ször vagyok fent ezen a honlapon.

Én is colitises vagyok már nagyon rég óta, de 15 éven keresztül félrekezelt a háziorvosom, mire végre eljutottam megfelel? orvosokhoz és diagnosztizálták a betegségemet. Megkaptam a Salofalk nev? gyógyszert, ezt szedtem egy ideig, miközben két évvel ezel?tt a munkahelyi orvosom felírt olyan gyógyszert, amit nem kellett volna és teljesen kicsinált. Bekerültem a kórházba, szteroid kezelést kaptam, ami id?szakosan segített, de ahogy befejeztem és elkezdtem dolgozni két hónap múlva ismét bekerültem kórházba és ismét szteroidoztak, amit már egyre jobban megéreztem (megint felpuffasztottak 54 kilóról 70 kilóra), és utána ismét kb. két hónap sem telt el, már megint bent voltam a kórházban. (Mondanom sem kell, ismét szteroidos kúrára, de ekkor már lábra sem tudtam állni, a párom kézben vitt be.) Nagyon elkeseredtem, mert ez már nagyon komoly volt, de mást nem tudtak velem csinálni. Csak kísérletezgettek és különböz? vizsgálatokat csináltak rajtam. Azt mondták, hogy ezzel együtt kell élnem, végig szednem kell a gyógyszert. Mivel 33 éves vagyok, szeretnék már lassal szülni, ezért teljesen elkeseredtem, hogy mi lesz ennek a vége és nagyon elkeseredtem a sok   -sok gyógyszer szedését?l. Teljesen kikészült már mindenem és ezért, -akármennyire is nem hittem a természetgyógyászatban- elkezdtem keresgélni valami más lehet?séget ami segíthet.  Volt több lehet?ség is, felhívtam egy olyan helyet, ahol orvosok és természetgyógyászok együttm?ködve sejtszint? állapotfelmérést csinálnak és ott meghatározzák, hogy hogyan tovább. Érdekl?désemre elmondták, hogy az én állapotom elég súlyos -amit én is tudtam- és nekem kb. 80.000.- lenne mire jobban lennék. De nem volt más referenciám, nem ajánlotta senki sem ?ket csak olvastam a Természetgyógyász magazinban róluk. Közben egy ismer?söm pont jött hozzánk és neki is problémái voltak más téren, ? ajánlott nekem egy neki nagyon jól bevált természetes táplálékkiegészít?t. Ezeket orvosok forgalmazzák, akik természetgyógyászattal is foglalkoznak. (Miután nem bíztam magam a véletlenre, mert elég rossz paszban voltam már, nem vállaltam volna már be egy esetleges olyan szert ami rosszabbra fordította volna az állapotomat, ezért elég bíztató volt ez számomra) Elküldtem a zárójelentésemet az orvosnak, aki kielemezte és a nekem való táplálékkiegészít?ket javasolta mindössze kb. 17.000 Ft-ért.) Belevágtam és kúraszer?en beszedtem a kínai kapszulákat -miután a szteroidokkal végeztem, mondván már nem akarom tovább mérgezni a testemet gyógyszerekkel). Rohamosan kezdtem magam jól érezni már a kúra elején, a felhalmozódott méreganyagot rohamosan kihajtotta bel?lem, az izületeim már nem fájtak, tudtam már végre fájdalom nélkül mozogni. A felesleges vizet is kihajtotta bel?lem, amir?l 70 kg lettem a szteroidok miatt, teljesen visszaállította a szteroid által teljesen felborított hormonháztartásomat, és immunrendszeremet is teljesen normalizálta. Teljes bels? harmóniát teremtett a szervezetembe, az anyagcserémet teljesen rendbe hozta. Azóta semmi bajom sincs, nagyon-nagyon jól érzem magam, a stresszhelyzeteket nagyon jól bírom, a rengeteg melót is -amit azóta csak tovább pakoltak rám- és nem utolsó az sem, hogy idén volt az esküv?nk amire rengeteget készültem, máshogy el sem tudtam volna képzelni, hogy hogyan fogom bízni ezt a hajrát, de ez a kúra mindenen átsegített és azóta (fél év elteltével) már én kértem, hogy legyen még egy kúra a biztonság kedvéért, mert nagyon-nagyon jó hatással van rám, ezért még egy kúrát végigszedtem és remekül érzem a mai napig is magamat. Nagyon boldog vagyok a párommal együtt, és most már mihamarabb ráállhatunk a gyermeknemzésre. Folyamatosan járom továbbra is kontrollra az orvoshoz és nem tudja, hogy mit?l vagyon ilyen jól, mert még nem mondtam el neki, csak néz és néz, hogy milyen jól nézek ki és nincsen semmi bajom sem, csak sugárzok a boldogságtól.
Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam, de azt hiszem, hogy ez nagyon sok hasonló betegségben szenved? társamnak segítene, hogy meggyógyuljon.
Én azóta mélyebben foglalkozok a témával, az egészséggel, a táplálékkiegészít?kkel, nagyon sokat olvastam róluk. A kínai orvoslás is nagyon bejött nekem, mivel ?k azt az elvet valják, hogy nincs olyan betegség, amit ne lehetne helyre hozni -kivéve, ha nem rákról van szó vagy valamilyen kivett szervr?l -. Nem ismerik el az "ezzel együtt kell élnie" betegségeket.  Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert szeretném ha más is ki tudna jönni ebb?l a betegségb?l. :)

 

#307 2005-11-06 14:30

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ha valakinek felszívódási zavara van, annak mit ajánlasz? Hiszen a tabletta nem szívódik fel rendesen! Van ez folyadékban is? Az jobban felszívódik!

Nincs jelen

 

#308 2005-11-06 15:07

Rika
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia judit !

Ez valóban nem hasonlít a kombuchához. Teljesen más az állaga illetve az íze. Mellékhatás annyi volt, hogy az els? napokban hígabb  és gyakoribb volt a fiam széklete, de kb. egy hét után nagyon klasszul beállt. Most teljesen tünetmentes, nincs hasmars, véres széklet, hasfájás rosszullét. Ma a párom az anyósomnak vitt egy adagot akinek szintén bélproblémái vannak már több mint egy éve. A dokik meg csak tapogatóznak. Amikor a belgyógyász dokiinak mondtam, hogy mit iszik a Balázs azt mondta ? is hallott róla és szerinte jót tesz . A lényeg, hogy  a srácom tünet mentes jól van és hízik ( van  mit híznia hiszen 17 kg mínuszunk volt)
A lényeg hogy a limi használTHa további infó kellen irjazok
Üdv mindenkinek : Rika

 

#309 2005-11-06 19:47

picur
Tag

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Beus,nagyon érdekesnek találtam amit írtál arrol ami neked ilyen sokat segített.Én is colitises vagyok nagyon örülnék ha írnál erröl a lehet?ségröl részletesen nevét:meg,hogy honnan lehet megvásárolni.elöre is     köszönöm.

 

#310 2005-11-09 19:09

Beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Picur! Ez a készítmény TIENS termék. Ezt meg tudod nézni a tiens.hu honlapon. Ott megtalálod a termékeket is. Nekem a Zinc, Cordyceps és Chitosan nev? készítmények együttes szedése segített. Ez a kúra kb.  17.000 Ft. Azért kb., mert a mindenkori dollár árfolymától ingadozhat az ára, mivel ez Kínából a Tiens tartományból érkezik, zárjeggyel ellátva. Én is foglalkozom ezzel, ha b?vebben érdekel a 06705114353-as számon megbeszéljük.

Nincs jelen

 

#311 2005-11-09 19:39

Beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Blinki! Nem, nincsen folyadék formájában, de nem is kell, mivel puha kapszulába van benne a por alaku természetes gyógyszer, ezért szétszedve vízben feloldva ua. a hatás. De pontosabban többmindent megtudhatsz a tiens.hu-n.

Nincs jelen

 

#312 2005-11-09 20:16

Baklava
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!


23 éves fiú vagyok.
Ma volt a tükrözésem Proctitis Ulcerosa kezdeményt találtak! Az orvos azt írta hogy Salofalk kúpot használjak és Salazopyrint szedjek. Pontosabban ezt javasolta. Mondom  állítólag még nem alakult ki teljesen. Szerintetek kezdjem el szedni vagy még korai a gyógyszeres kezelés. Lehet hogy nem akut, nem tom hogy esetleg nem lenn-e olaj a t?zre?

Nincs jelen

 

#313 2005-11-09 20:25

Beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem akadályozta meg az ismételt a kórházba kerülésemet ez sem.

Nincs jelen

 

#314 2005-11-09 20:29

Beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Baklava!
De már volt többször gondod és ezért tükröztek meg most, vagy minden csak most kezd?dött nálad?

Nincs jelen

 

#315 2005-11-12 14:11

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Beus köszönöm a válaszodat a jövöhéten megyek kontrol vizsgálatokra utána mindenképpen szeretnék veled erröl beszélni.Mostanában megint elég sokszor rosszul vagyok.Elöre is köszi a segítséget.    picur.

Nincs jelen

 

#316 2005-11-12 15:31

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Baklava!

Ha azt mondja az orvos, hogy használd a kúpot, és szedd a gyógyszert, akkor ne kételkedj, s tégy úgy ahogy mondja! Örülj, hogy nem terjedt ki az egész vastagbeledre, s kérlek ne várd meg míg ez megtörténik, tedd amit mondott és mihamarabb érezd jól magad!

Nincs jelen

 

#317 2005-11-15 17:42

preq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok!!!

valaki légyszi adjon tanácsot..nah nekem colitisem van kb 8 hónapja de csak 3 hónapja mentem el vele...a t?netem csak az hogy véres a székletem.ennyi..de már az sem nagyon most olyan sötétes szin??anyu szerint tisztul a szervezetem..ennyi...hallottam valamilyen gomba teáról..az miben segít?vagy tudtok valami tuti kúrát colitis ellen?én csak diétázok de már jobban vok...de nem érzem magam betegnek..írjon valakiiiii
kösziiiiiiii egy 16 éves lány... jahamúgy salofalk kúpot és SAlazopirynt használok...

Szerkesztette: preq (2005-11-15 17:43)

Nincs jelen

 

#318 2005-11-16 09:15

blinki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én nem ajánlom neked a gombateát, mert már sok rosszat hallottam róla! Nekem a gyomromat a Noni tette helyre. Bár sokan ellenzik ezen a fórumon, mert nem is ismerik igazán. És általában az emberek kétkedve fogadják az új dolgokat. Olvasd el a többi hozzászólásaimat, nekem ez vált be. Miel?t kiprobálnál valamilyen t.gy kiszítményt tájékozodj elötte! És amelykröl úgy érzed segíteni fog, azt vedd meg és használd! Jobbulást!

Nincs jelen

 

#319 2005-11-16 17:59

Beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Preg!
Az el?z? hozzászólásoknál már írtam arról, hogy nekem nem 8. hónapos, hanem egy kicsit hosszabb ideje kezd?d?, sokáig nem diagnosztizált colitisemre mi volt ami teljes mértékben segített. Ez a TIENS nev? termék engem teljesen rendbehozott. Én ezt tudnám neked ajánlani. Pláne ha még nem is olyan régi kelet? a betegséged. Meg tudod nézni a Tiens.hu honlapon ezeket a termékeket.

Nincs jelen

 

#320 2005-11-19 20:44

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Nagyon sokszor jövök erre a lapra, és olvaslak benneteket.Itt többet megtudok, mint az orvosomtól.Most is segítséget szeretnék kérni.Budenofalkot és Salasopirint szedek kb. egy hónapja. Az utóbbi id?ben gyakran jön rám a szédülés, ezért szeretném lassan leépíteni a Budenofalkot.Biztosan tud valaki segíteni, hogyan kell ezt a gyógyszert adagolni a leálláskor. Ha tudtok , segítsetek! Köszike!

Nincs jelen

 

#321 2005-11-29 18:45

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Jó lenne,ha valaki végre elolvasná, amit irok, és válaszolna is.Már vagy 10 napja írtam, hogy a budenofalkot és Salasopyrint szedem,és elég gyakran szédülök, valószínüleg valamelyik pirulától. Viszont már az utóbbi id?ben er?s fájdalmak jelentkeztek a végtagjaimban,a csuklóm ,a lábam szárában , a combomban a csont igen er?sen fáj.Eléggé megijjedtem.Nektek is okoznak hasonló problémát ezek a gyógyszerek?Ha igen, a gyógyszer elhagyása után ezek a panaszok is elmulnak maguktól, vagy lehet ,hogy már valamilyen elváltozást okoztak a vérképzésben? Ha van hasonló tapasztalatotok, írjatok, azt sem tudom ,kihez forduljak a panaszaimmal. Egyébként a Budenofalkot kezdem elhagyni, aSalasopyrint már nem szedem.

Nincs jelen

 

#322 2005-11-29 19:00

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kevéssé gondolom, hogy az izületi és csontfájdalmakat a gyógyszerek okoznák. Annál inkább ludas a dologban maga az alapbetegség és az egyre hidegebb id?járás.

Nincs jelen

 

#323 2005-11-29 21:36

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Els? kérdés? Milyen mozgást/sportot végzel?

Agyógyszerek is könnyen segíthetnek rontani a helyzetet, de elvileg semmilyen
izületi baja nem lehet a bélbetegeknek ha végeznek valamilyen rendszeres gyógyító tornát és nyomelemekben illetve vitaminokban gazdagon étkeznek.
Én el?ször tahát megnézném hogy eszem mindent az ilyen tünetek elkerülésére.
Majd keresnék olyan hobbit (mozgást) vagy sportot, ami nem túl meger?ltet? és segít az anyagcsere el?reledítésében :D
Ja és mellesleg a félelmet és a negatív gondolatokat ?zzük el. Ha másképp nem megy akkor egy komoly kivizsgálással hogy tényleg nincsen-e semmilyen nagy baj.

Nincs jelen

 

#324 2005-11-30 12:29

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az ízületek gyógyítására a legalkalmasabb saját tapasztalatom szerint a chi kung.
Nem véletlen hogy a shaolin papok nem bébulnak meg nem sérülnek le mint pl. az európai sportolók. Nekem a nyáron a sok falmászástól begyulladt a csuklóizületem, meg a vállaim is fájtak. Mindezt 2 chi kung gyakorlatsorral és 2 pár chi kung golyóval helyrehoztam. Ha vki nem hisz a tornában, akkor legalább a golyókat próbálja ki!
Itt van róla egy leírás: http://www.terebess.hu/keletkultinfo/csikung.html

Nincs jelen

 

#325 2005-11-30 17:43

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok én két hete voltam aszokásos labor meg ultrahang kontrolon,az eredményeim átlagosak az orvos szerint,én salofalkot,zantakot szedek.Mellékesen megkérdeztem a dokit,hogy korházon belül nem-e tudna valahova küldeni mert nagyon fáj mindkét vállam,derekam.Ekkor közölte,hogy össze függ az alapbetegséggel,tudatlan voltam mert én azt hittem nincs semmi köze a kettönek egymáshoz.Most reumán kezelnek munka mellett,de fizikai munkát végzek nem hagyom el magam de már kicsit sok.     Picur.

Nincs jelen

 

#326 2005-11-30 21:17

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi, hogy ilyen hamar válaszoltatok, de azért nem nyugodtam meg.Ez már mindig így lesz,mindig lesz valami pont a testemen, ami fáj?Én még csak egy éve tartozom ebbe a táborba, és ezek a fájdalmak is csak egy hete kezd?dtek, eddig  csak a mellem akart leszakadni, most meg már minden csontom sajog.Olyan nehezen tudom ezt elfogadni.Gondolom, ez már csak rosszabb lesz.Hogy lehet ezzel együtt élni?néha azt gondolom ,hogy kiszállok az egészb?l.És az az egészben a legrosszabb, hogy már a családom is azt hiszi, hogy csak beképzelem a dolgokat, hogy mindent csak tulreagálok.Adva van egy fiatal n?, még talán kivülr?l nem is látszik a bajom, de belülr?l...Én eddig soha nem voltam elégedetlen magammal, soha nem akartam más lenni ,és akkor a jó isten adott nekem egy ilyen betegséget. Igazából orvoshoz sem tudok menni, hisz a munkahely a hiányzást nem nézi jó szemmel.És a kör itt be is zárul.Ne haragudjatok, hogy ilyeneket írok,de most kicsit kibuktam. Egyébként nem tudja valaki, hogy mi okozhatja ezeket a reumatikus fájdalmakat? A bélrendszer m?ködése hogyan lehet hatással az izületekre, valami nem szívódik fel ,ami a csontoknak kellene?Ja és még azt sem értem,hogyha a Salasopyrin a reuma ellen is jó, akkor miért jelentkezik a szedése alatt a fájdalom?

Nincs jelen

 

#327 2005-11-30 21:32

Beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Picur! Ezek szerint még mindig nem vagy valami remekül. Ezek a fájdalmak valóban összefügghetnek az alapbetegséggel. Sajnos nekem is volt benne nem egyszer részem, az izületeim is úgy fájtak, hogy nem bírtam lábra állni. Olyan voltam mint egy béna. Nagyon rossz érzés volt. Az orvosok a Medrolon kívül más megoldást nem találtak rá. Most semmi bajom nincs, teljesen jól érzem magam. Én is salofalkot szedek még egyel?r, de már valószín?, hogy nem kell sokáig szednem. Teljesen jók a leleteim. Én inkább félévente csinálok egy TIENS kúrát. Én erre esküszöm.

Nincs jelen

 

#328 2005-11-30 22:40

Liliom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Tünc.

Annyira megértem, hogy néha eleged van az egészb?l... Néha mindannyian így érzünk. Arra szoktam gondolni, és ez segít tényleg, hogy mindent, ami ebben az életünkben történik mi választottuk,miel?tt ide jöttünk volna. És az, hogy ezeknek a dolgonak meg kell történniük egy nagy és jó cél érdekében történik. Mert ez kell a fejl?désünkhöz, a tanulásunkhoz. Ez nem Isten büntetése ránk mérve, hanem egy döntés eredménye, hogy valamit régen rosszul csináltál és van most egy esélyed, hogy változtass.. Tudom, hogy milyen ha fáj, akkor nem fontos semmi... De mikor elmúlik van az embernek néhány tiszta perce lelkileg és akkor megérti, hogy ez egy út, amin végig kell mennie... Bármilyen is legyen.. Mert így döntött a lelke.
Fel a fejjel

Nincs jelen

 

#329 2005-12-01 01:56

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nincs tökéletes recept ebben egyet értek. De spec nekem úgy be volt gyulladva a csuklóm meg az ujjaim hogy fogni alig bírtam. De a chikung golyózás ment és elmulasztotta szóval nálam et bejött. Meg még régebben egyszer kikészültek a térdeim a súllyal való guggolástól és erre is volt egy nagyon jó feszültségoldó torna.
A chikung terépiájának éppen ebben a finom adagolásban van az ereje. A szabály úgy szól, hogy a kicsiny ingerek gyógyítanak, a közepesek blokkolnak, az er?sek pedig ártanak. Szóval crohnnal meg colitissel valóban nem jó kemény meger?ltet? tornát vagy edzést csínálni ezt én is tapasztaltam már. De a finom gyógyító mozgás nekem mindig hozzájárult hogy kikecmeregjek egy-egy kiújulásból.

Nincs jelen

 

#330 2005-12-01 04:04

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hát egyet kell értsek Tünci sajna az el?ttem szólókkal..Nekem pont a mai napon kezdett el úgy fájni a derekam is, hogy szó szerint alig bírtam lépni. Nemtom nektek hol szokott el?jönni, én a bal keresztcsontomban éreztem iszonyatos nyilalásokat szinte minden egyes mozdulatnál. F?leg amikor hosszabb ülés után feltápázkodom. Igen feltápázkodom, mert felállásnak nem igazán neveznem azt. Most amúgy hosszas, évekig tartó alternatív gyógymód próba-hegyek után elmentem szeretett orvosomhoz, s Salofalkot szedek, egyel?re teljesen sikertelenül. Tünetmentesség szót ki se merem ejteni, annyira távol állok t?le. Nálam is fennáll bármikor a munkahely elvesztése, hisz most is betegállományban szerencsétlenkedek itthon. Van hogy reggelig nem tudok bealudni az állandó püffedés miatt, aztán mikor 1-2 órát véletlen sikerül aludnom, akkor meg tuti hogy az izületi nyavalyák miatt nem tudok lábra állni mikor felkelek. Ez élet gyerekek? Megmondom, ez egy kalap szar, szó szerint sajnos. Mert hogy mostani munkahelyem esetleg elvesztem, arra mondjuk legyintek, de mivan ha akkor rohadok megint ennyire le, mikor télleg számítani fog? Tünc, én is gondolkodtam azon hogy jó lenne ennek akárhogy is véget vetni, de sztem amilyen szerencsétlenek vagyunk, még az se jönne össze... Vmiért miránk a "jó Istenke" az életen át tartó kötelez? szenvedés lapjait osztotta ki! Nemtom nektek mennyi mindent tett már tönkre életetekben (karrier, család, barátok, nagyratör? álmok), de nekem megszámlálhatatlanul sokmindent. És még erre is legyintenék, ha látnék egy icipici kis reménysugaracskát az alagút végén, de nincs így sajnos...
Beus, kérlek írj b?vebben a Tiens kúráról, azt vhogy kimaradt a palettámról!!! [Beszerezhet?séggel, árakkal kiegészítve.]
Misha, olyan golyóim nekem is vannak. Most hogy mondod (annak ellenére, hogy nekem vmi baromi szerencsés oknál fogva a kezeim nem fájnak), el? is fogom venni. Mikor megvettem, akkor TV-zés közben néha forgattam kezemben, bár akkor igazán az újdonság ereje az, ami megbabonázott. Most újra el? fogom venni, s komolyan mondom annak fogok örülni 2x évesen kedves gyerekek, hogy 2 kurva golyó fog csilingelni a markomban! Normális? El lehet dönteni...

Nincs jelen

 

#331 2005-12-01 07:32

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Immortal!
Ne keseredj el tudom mit érzel!!!! Sajnos én is hetente többször átélem, amit te is! A lábaim, derekam, a talpam, akkor csodás az egész mikor a hasam is görcsöl, s szaladgálok ½ óránként a wc-re s mint a víz! Néha van, hogy reggelente úgy indulok el, mint a g?zös, amit rosszul f?töttek fel, s már évek óta nem olajoztak meg! Igazad van hogy ez kalap szar, de még mindig jobb, mint 2 vagy 3 kalappal bel?le! A reménysugár ott csillog az alagút végén csak észre, kell venni! Nem nem csak a rossz lapok vannak kiosztva nálad az egész pakli s most ezeket a lapokat, húzod fel! Azok meg kik elhagytak a betegségben nem voltak barátok, örülj, neki hogy elt?ntek, ha a család nem áll melléd a nagy baj, s ha talán elhagyott ezért a párod, akkor légy boldog, mert nem érdemelt meg egy ilyen jó embert (tudom ez kemény volt de, nézz magadba, s majd rájössz)! De hidd el, jönnek még szebb és jobb napok! Lesznek még nagyra tör? álmaid, amiket meg is tudsz valósítani! A karrier sajna ilyenkor kettétörik de ragasztható, meg fogod találni a neked megfelel? munkát! Húszon egypár évesen nem szabad kétségbe esni!! Az élet nagy m?vész mindig megoldja a bajokat, gondokat, csak hinned kell!!
Légy er?s, ha nagyon fáj, zárd ki a fájdalmat, ki lehet! Tedd magad hasznossá magadnak!
Gyógyulást mindenkinek.

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#332 2005-12-01 09:26

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

ha nagyon gaz az izuleti fajdalom adnak injekciot, csak elotte jol erthetoen szolj, hogy a belbeteg vagy ugyanis biz. tipusu gyull. csokkentoket nem kahtasz Tunc. Ill. van olyan gyogyszer amit szedhetsz ez pl. a movalis. En is kaptam regebben a terdembe injekciot, mert ugy nezett ki jarni se tudok, aztan sokkal jobb lett.

A gyulladas meg nem csak a beled erinti, hanem szinte majdnem barmely szervedet erintheti. Gyakori, az izulet, bor es szem. Gyakran nem csak a fellangolassal fugg ossze, hanem eppen ellenkezoleg, olyan mintha atvandorolna a gyulladas.

Ha birsz enyhe tornat probalj, estleg gyogytornasztol gyakorlatokat, vagy konyvbol, es ha nem birod kremmel uralni akkor gyogyszer. Amugy 1-3 het alatt altalaban lecseng az izuleti gyulladas, persze, az eleg sok, ha pl. nem tudsz folkelni mert ugy faj a hatad, vagy lehajolni a cipohoz, vagy jarni a terded miatt stb...
Jobbulast!

Szerkesztette: monik (2005-12-01 09:28)

Nincs jelen

 

#333 2005-12-01 17:16

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tünc teljesen meg tudlak érteni lelkileg én is sokszor vagyok padlon,a fájdalmakat is van,hogy könnyebben van,hogy nehezebben viselem,sokszor mondom a páromnak,hogy miért pont nekem kellett ez a nyavaja?de mindig van valami apro öröm az életben ami visszazökkent oda,hogy érdemes élni,érdemes ez ellen küzdeni,és sajnos ennél sokkal nehezebben elfogadhato betegségekkel is sokan küzdenek.Én tul vagyok egy olyan dolgon mikor a mütétem után közölték,hogy rossz a szövettan ezért még egy mütét vár rám,gondolhatod majdnem elájultam a hir hallatán,de most jo a lelet 6havonta kontrol remélem igy is marad,ja de nem akarlak ijesztgetni ez nem a közös bajunkal volt kapcsolatos hanem nögyogyászati mütét volt.Csak azért irtam le,hogy lásd nem vagy egyedül a gondok feldolgozásában.    szia      picur.

Nincs jelen

 

#334 2005-12-01 21:09

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok.Tudom,  hogy er?snek kell lenni, nem szabad elkeseredni, meg nagyon sok ember  t?lünk sokkal nagyobb betegségekkel küzd, de néha kifáradok, elkeseredek, mert nem látom a végét, és ilyenkor kicsit összeroskadok.Tegnap egész este b?gtem, de szerencsére ez ritkán fordul el?. Ma ,nem mondom, hogy jobb volt, mert úgy kifárasztott a tegnap esti önsajnálat, úgy jártam keltem, mint egy alvajáró. Meg is fogadtam, hogy nem fogom ilyen komolyan venni magam. Nem tudom, meddig sikerul tartani magam.No sziasztok, jó éjszakát.

Nincs jelen

 

#335 2005-12-03 10:52

Beus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Immortal!

Amiket írtál fájdalmakat sajnos én is keményen megtapasztaltam és ugyanúgy el is keseredtem mint te. A leszázalékolást, munkahelyelvesztés lehet?ségét nem is beszélve. De nem kell valóban elkeseredni, csak tenni valamit saját egészségedért, amit?l én a mai napig is jól vagyok a TIENS-kúrát végezni. Ráadásul az egész igazán nem is kerül sokba (kb. 17.000 Ft-omba került nekem a kúra, ami 3 doboz kapszulát jelentett - 3 féle (Cink, Chordiceps, Chitozan). Ezeknek utána is tudsz nézni a TIENS.hu-n. Tudod én már inkább csak ezeket szedem és nem mindenféle gyógyszereket. A gyógyszerekre állítom, sokkal többet költöttem és sokkal szarabbul is lettem t?le a sok pénzért. Hát átgondoltam a dolgot, és mikor már olyan szarul lettem, hogy már nem az alapbetegségt?l, hanem már a gyógyszerek által az izületekben lerakódott sok méreganyagtól nem tudtam rendesen mozogni, elegem lett a gyógyszerekb?l. Egyel?re amit még a sok közül nem hagytam el, az a salofalk. De az igazán nem sok mindent csinál. Lehet, hogy már nem is nagyon van rá szükségem. A TIENS-termékeket az e-mailedre elküldött számon tudod megrendelni, melyeket 1-2 napon meg is kapsz.
Hát én azt kívánom neked, hogy ne add fel, inkább nyissál egy másik lehet?ség felé, van mód  a gyógyulásra. :)

Nincs jelen

 

#336 2005-12-04 11:04

Vovika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom a kérdésemet.....
Kb 10napja szedek Salazopyrint napi 6-t és folsavat napi 3-at. Kaptam összesen 200szem Salazopirint és 50 szem folsavat. A kérdésem az lenne, hogy a folsavat nem kellene folyamatosan a salazopyrin mellett szednem?? A dokimmal egy hónapos kúráról beszéltünk....de a folsav csak egy fél hónapra elég....
Szerintetek?
Köszi el?re is!
Üdv

Nincs jelen

 

#337 2005-12-04 11:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ez is jo  hely :-)

Szoval a folsav:
3 mg tabl. 50 db
Teljes ár:929.0 Ft Támogatás: 0 % Fizetend?: 929.0 Ft

" Vény nélkül is adható. " !!!

Elsetalsz a patikaba es vasarolsz magadnak :-)

Bar csak ezt a bogyot kellene szedni .....
+jegyzem en inkabb Maltofer ragotablettat vennek a folsav es a vas potlasa vegett.

Teljes ár: 1886.0 Ft Támogatás: 1307.0 Ft Fizetend?: 579.0 Ft
Viszont: Csak vényre adható.

Nincs jelen

 

#338 2005-12-04 16:51

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Vas pótlására a legjobb a Humicin Ferrum nev? tabletta.
Magyar találmány. Míg a maltofer 500mgos rágótabija átszalad
rajtad, addig a himucin 7mg-os tabija sokkal jobban felszívódik
a huminsav miatt. És a huminsav minden más bevitt táplálékban
található nyomelemet segít beépíteni. És kilöki a nehézfémeket
(mint pl. a higanyt) szervezetünkb?l.
Szóval még egészséges is! Nem is értem h a sok majom doki miért
nem ezt írja fel alapból is! Én a matofert utáltam/utálom ráadásul sztem
nem is használ még talán ront is az ember állapotán, míg a humicin
estében éreztem h jobban leszek, láthatóan javulnak a vérvétel eredményei
és még fog is!

Szerkesztette: Misha (2005-12-04 16:52)

Nincs jelen

 

#339 2005-12-04 21:56

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Misi, amit Te javasoltal, az nem gyogyszer, hanem taplalek_kiegeszito, legalabb is ez a hivatalos +nevezese. Csak OETI engedelye van, nem minosul gyogyszernek.
A hatasarol nem tudok mit mondani, mert nem eltem vele, viszont kozel 10000 Ft.-ba kerul 50 tabletta, ami napi 3-4  tablettaval szamolva szukosen ket hetre eleg.
A sok "majom" doki, azert nem irja fel, mert nem kell felirni, boldog-boldogtalan +veheti, csak legyen ra penze. Persze ajanlani lehet/ne a dokiknak is, fokeppen akkor, ha veletlenul ok a forgalmazok :-)

Nincs jelen

 

#340 2005-12-04 23:10

Vovika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a gyors válaszokat. De igazából csak annyi lett volna a kérdésem, hogy kell-e folyamatosan mellette szedni....Ha igen, akkor onnantól tiszta ügy, ha nem akkor is...
Az info mindenképp hasznos volt, mert nem tudtam, hogy lehet vény nélkül is kapni.
Köszi
Üdv

Nincs jelen

 

#341 2005-12-04 23:54

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bocs, szoval azt hittem trivialis :-(
Amig veres a szeklet es laborvizsgalat kimutatja a vashianyt, addig celszeru.

Nincs jelen

 

#342 2005-12-05 09:05

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Misha!

Nem tudom, van-e neked Crohnod, mert akkor tudnád, hogy milyen izületi fájdalmat okoz, milyen felszívódási gondot jelent.
Ezek nem olyanok, mint amit a sportolók kapnak. Az alapbetegség kezelése mellett természetesen kell az izületi fájdalommal is foglalkozni. Ez viszont nem azt jelenti, hogy bármilyen mozdulatsorral, varázsszerrel megoldható ez a probléma, mert speciális oka van, gyakran visszatér, ráadásul egyéb kínokkal párosulva.
Amúgy üdvözlök mindenkit, most kupálódtam ki egy tüd?gyulladásból. Megmaradok mostmár remélem.


                                                                 Jehu

Szerkesztette: jehu (2005-12-05 09:10)

Nincs jelen

 

#343 2005-12-05 09:15

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Humin savat tartalmaz a Humet-R nevu keszitmeny is, de ez taplalek kiegeszito, es jo vaspotlasra. En rettenetesen rosszul voltam tole, de meg masnak bevalhat. Ja es magyar termek ez is :) , de sajnos egesz aru.

Nincs jelen

 

#344 2005-12-05 19:13

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok én annyit tudnék a vas potláshoz hozzászolni,hogy nekem is kellett volna vasat szednem de egy régebbi tapasztalatbol tudom,hogy az én szervezetemnél szorulást okoz.Ezért utána néztem,hogy természetesebb uton megoldhato-e a vas potlása és bevált.Amihez csak lehetett céklát ettem,a kövatkezö vérvételnél már jo volt a vasam,ez 2honapot jelent.Most is fogyasztok céklát szerencsémre szeretem akinek izlik probálja ki         sziasztok.        Picur.

Nincs jelen

 

#345 2005-12-05 19:34

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Humicin ferrum:
5000 Ft egyébként. és a 10ezret én is sokallanám. de mindenestere szerény véleményem/tapasztalatom szerint ez sokkal jobban használ, rendkívül gyorsan elmulasztotta a vashiányos vérképemet.

Nincs jelen

 

#346 2005-12-07 16:49

vincentvega
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,
Engem 94-ben operáltak.Azóta orvos nem látott(ez részben az én hibám is),de nem is volt
különösebb okom rá.(leszámítva persze az id?nkénti hasmenéseket)
Egyedüli táplálékkiegészít?ként a Bio Szelénium+cink tabit szedem,érzhet?en jótékony hatású.Más szelénes gyógyszert is próbáltam de az hatástalan volt.
Remélem másnak is bejön ez a dolog.

Nincs jelen

 

#347 2005-12-09 03:36

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hát Szuszidi, azé' honnan veszed hogy:
1. Nálunk az egész pakli, s csak mostanában "élek" a vesztes lapokkal? Láttam már életet végig szenved? embereket, szal ez eddig nem túl reménykelt?.
2. Karrier bármikor összeragasztható?? Sztem felel?tlenség ilyet kijelenteni, Te is tudod hogy manapság ha nem vagy "vkinek a vkije", akkor bizony keményen meg kell dolgozni mindenért, s ha sok a kényszer kihagyás, kenyszer m.hely váltásm, akkor bizony simán job-hoppernek is t?nhetsz, s akkor magyarázkodhatsz megint önhibádon kívül... Nekem egyetemen is halasztanom kellett 1évet e miatt, s további 1-2 év is elment már -sajnos szül?k általi- különböz? sérelmek miatt. Nehéz minden egyes alkalommal össze-összerakosgatni a széthullásban lév? puzzle darabokat, s biztos vagyok benne, hogy van egy olyan pont, egy olyan csapás, amikor azt mondja a lélek, a parancsolónk, hogy nincs tovább.
3. A többi pontodról most nem is beszélnék!:) Szal lehet hogy egy Misha-típusú (no offenze Mishu) emberkének bejön, amiket írsz, nekem már nem... Úgy látom, hogy ? most fedezgeti fel a még ki nem aknázott lehet?ségeket, s ménk? nagy boldogsággal tölti el a pillanatnyi, szösszenetnyi pozitívum, ami származik bel?le. Mishu azért ne menj el, kellesz nekünk!:)

Beus, nekem most sajnos sok a 17k arra a cuccra, ami ajánlasz, most kénytelen leszek meglenni nélküle. Tolom folyamatosan a Salofalkot, minimális hatás már van (tudok keveset aludni, mivel enyhült az éjszakai püffedés), mellette néha beveszek Meteospasmylt, tovább Bolus Adstringenst. Orvosom még felírt klizmát is, úhogy kipróbáltam azt is, milyen ha hátulról meger?szakolom magam. Hát jelentem, az élmény felejt?s, továbbá a gyulladt bél nagyon nehezen tolerálja a szobah?mérsékletet, így én nagyon hidegnek éreztem+amikor a trutymót benyomtam, akkor még leveg? is ment be+a cucc is folyékony.. Asszem nem szükséges tovább részleteznem.. Elment rakás lé, megint haszontalanul. Felirattam inkább kúpot, az legalább szilárd, s most azzal, kitamponáltan élem hétköznapjaimat.
Amit még ajánlok nektek, az a nyers vörösláposzta. Ha mindannyiotok évek óta ezzel kel+fekszik, akkor sorry, mindenesetre íme a hatása:

"A vöröskáposzta csírában sok a kálcium, található benne U-vitamin, gyógyhatásait els?sorban bizonyos glükozilonátoknak és egy indol nev? vegyületnek köszönheti.
Élettani hatások
A vöröskáposzta csíra élettani hatásai hasonlítanak a brokkoli csíráéra; a benne található U-vitamin miatt természetes fekélygyógyító, emellett jót tesz a csontoknak, a látásnak és az emésztésnek. A vöröskáposzta csíra gyulladáscsökkent? hatása a b?rt is megszépíti. A rákos megbetegedések kialakulását kiválóan akadályozza, de a daganatos problémák gyógyításában is kiemelked? hatásfokkal m?ködik."
[forrás: http://www.gourmandnet.hu/konyha/site.p … mp;id=262]

A fent leírtak úgy érzem valóban m?ködnek. Most is épp hátrad?lve, joviális rágcsálok egyet...Hmm, jó télleg!

Nincs jelen

 

#348 2005-12-09 06:48

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Immortal!

Majd térjünk vissza a pontokhoz 1 év múlva! Akkor írd, meg hogy mi változott s mi nem! Most nagyon le vagy törve s így nehezebben megy a + gondolkodás, s a hozzáállás!
Gyógyulást mindenkinek!

Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#349 2005-12-09 08:39

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hali Immortal,

a klizmat tett fol a radiatorra, vagy padlora ha ott van futesed, es varj egy fel orat mig folmelegszik testhomersekleture, hidd el sokkal jobb lesz :) .

Nincs jelen

 

#350 2005-12-11 15:48

kiscirmos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv Neked!

Én ugyan crohn-os vagyok, de nekem nagyon bejött az Aloe gél. Szerintem az sem mindegy, hogy melyik fajtát iszod, és abból mennyit. Véleményem szerint a foreveresb?l napi egy deci kb. 2 hónapig teljesen helyrerak.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB