#151 2008-12-08 20:50

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem azt mondták,min.6 óra múljon el 2 tab.között..na mindegy,néha már félek,hogy megvadulok a marék tablettától amit napi szinte be kell venni.Ismeritek a szitut.
Néha már volt olyan érzésem ha becsukom a szemem,hogy hintázok:-) Ismerõs?

Nincs jelen

 

#152 2008-12-31 09:09

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Halihó Mindenkinek! Régi és új ismerõsnek!
Bizonyára azt hiszitek eltûntem, pedig csak dolgozom ezerrel. Úgy gondoltam, amíg betegségem engedi teszem, amit tennem kell. A belecskéim köszönik szépen jól vannak, alkalmanként mocorognak, jeleznek, de elvannak. Viszont az izületeim kínoznak, de nagyon. Reggelre lemered kezem lábam.Nagyon fáj a sarkam és a talpam. A nyáron már egy hetet végig mankóztam a gyulladás miatt. Egyre gyakrabban zsibbad a bal karom is. Voltam vérvételen- az eredményem megdöbbentõen jó lett.- Nagyon nehezen élem meg a mozgásom csökkenését, hiszen szeretek és akarok is mozogni. Csak az a fránya fájdalom ne lenne.- De majd teszek ellene!

Mindenkinek tünetmentes, fájdalommentes, szeretetben, örömökben,mosolyokban, vidámságokban gazdag boldog új évet kíván: Apacsanya

Nincs jelen

 

#153 2008-12-31 16:56

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Apacsanya! Régen hallottam felõled, örülök, hogy írtál. Nem csodálom, ha elfoglalt vagy. Remélem az ízületeid is hamarosan renbejönnek. Mielõbbi jobbulást Neked!
Köszönjük a jókívánságokat, viszont kívánok én is minden szépet és jót Neked!

Szerkesztette: Marthuska (2008-12-31 16:57)

Nincs jelen

 

#154 2009-01-02 11:51

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Én azt javasolnám,hogy ne hagyd annyiban ezt az ízületi dolgot..nekem is csak egy hátfájással kezdõdött és most meg nyomorult vagyok,tolókocsiban kínlódok a crohn mellett...nem állítom,hogy neked is ennyire leromolhat az állapotodot,de inkább ne kockáztass!

Tüntemnetes boldog új évet!

Nincs jelen

 

#155 2009-01-03 00:41

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Végigolvastam a topikot... szörnyû, amiket írtatok magatokról. Mármint a betegségrõl. Huh! Lehangol. Ezért nem fórumozok sokat úgy általában. Másrészrõl meg ez mindig megerõsít abban, hogy fontos a diéta. Én 3 éve vagyok Crohn-os. (Nekem is azt mondta a természetgyógyászom, hogy meg lehet belõle gyógyulni. Bár mivel Illike többször nem jelentkezett, csak egy természetgyógyász nevet adott meg, így nem érzem annyira hitelesnek a hozzászólását.)

Most volt nekem is a nyáron egy hónapig egy kis izületi problémám, amikor abbahagytam a szoptatást, ezért jöttem most fel ide az oldalra "körbenézni". De mondjuk ez csak annyi volt, hogy pár hétig fájtak az ujj izületeim. A reumatológus szerint a szoptatás abbahagyásakor jelentkezõ hormonális változás volt az oka, meg a terhesség és szoptatás miatti kalcium veszteség. Háát... erre én is gondoltam. Remélem, igaza van.

Viszont aztán kutakodtam a neten, mert rettentõen megijjedtem, hogy ronda göbösek lesznek az ujjaim, és az lett a vége, hogy vettem egy pulzáló mágnesterápiás készüléket, mert az volt az ismertetõjében, hogy nagyon jó számos más dolog mellett az izületi problémákra is: arthrosisra is és arthritisre is. Meg csontritkulásra is például. Mire összegyûlt rá a pénzem, már lement a gyulladás az ujjaimról, már csak akkor voltak érzékenyek az izületeim, ha megnyomtam õket. Most 22 napja használom napi fél órát, és nagyon jónak találom, úgy általában! Már nem fájnak az izületeim nyomásra sem, bár nem jelenthetem ki, hogy nem ugyanígy lett volna enélkül is.

A leírás szerint "hatása azon alapszik, hogy a károsodott sejtek öngyógyulását serkenti, és növeli az oxigén megkötését a szövetekben. ... elsõsorban azokra a sejtekre hat, amelyeknek legyengült az ioncseréje... a káros anyagok, és a folyamatosan termelõdõ salak gyorsabban kerül elszállításra, és így fokozódik a sejtosztódás." Egyébként orvosi mûszernek van minõsítve, Magyarországon is, csonttörések gyógyítására: gyorsítja a gyógyulást. Olyan, mintha az összes sejtet, még a csontsejtjeidet is megtornáztatnád. Na, én az izületeim megvédésén túl általános immunerõsítõnek vettem, és méregtelenítés céljára, meg hogy ami kárt okoz a sejtekben a körülöttem lévõ elektromos berendezések keltette elektroszmog, azt megszüntessem vele. (Mert olyan elmélet is van, miszerint ezeket a civilizációs betegségeket, mint pl. a Crohn is, a sok elektromos berendezés keltette erõtér okozza, azzal, hogy a sejtek mûködését megzavarja - szerintem egyébként ez lehet egy tényezõje a betegségünknek, de önmagában az oka biztosan nem.)

Most ez még így terméknév nélkül is elég reklám ízûre sikeredett, bocsi, de tényleg a segíteni akarás szándékával írom. És van, ahol bérelni is lehet egy-egy hétre, illetve el lehet járni kezelésekre, nem kell feltétlenül megvenni. Bár én végül megvettem,

Egyébként én biztos vagyok benne, hogy ez a Crohn nem immunrendszeri betegség, hanem valami gomba, vagy annak valami toxikus mellékterméke, ami elárasztja a szervezetet, ha nem diétázik a beteg, (vagy ha tönkrevágják az immunrendszerét valamivel, pl. antibiotikumokkal), mert én diétázom (kis kivételekkel), és hiszek benne, hogy meg fogok gyógyulni, már most is szinte tünetmentes vagyok heti kb. 1 szem Pentasa500 gyógyszerrel. Illetve már annyit sem szedek. Amíg csokievõ voltam, a bõrviszketés és enyhe hasi tünetek nálam is jellemzõek voltak folyamatosan, bár azért még ezzel együtt is egy enyhe eset voltam, azt hiszem. (Amúgy nem Crohn-diétát csinálok, hanem sok nyers zöldség, gyümölcs, no csoki... - ez már nem ebbe a topikba való.)

Vicca, neked külön sok gyógypuszit küldök, a terhes topikból emlékszem rád! Csak abbahagytam azt is, mert nagyon negatívan hatott rám úgy összességében.

Na, elnézést, ha túl sokat írtam, de úgysem olvasta végig, akit nem érdekelt. Meg úgysem írok sokszor. Gyógyulást mindenkinek,

Bogyó

Nincs jelen

 

#156 2009-01-03 16:42

Evelin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

en mar 10 eve szenvedek reumatikus artritisben es chron betegsegben.a beleket kesobb diagnosztizaltak.kiprobaltam nar sok fele kezelesv\t.most 40eves vagyok.vannak jo es rossz idoszakaim.nekem legjobban a METOTREXAT valt be.most mar 1 eve szedem a Remit ,ami idaig jo is volna ha nem kezdtek volna megint borzasztoan fajni az izuleteim es olyan izomfajdalmam van mintha egesznap edzettem volna.ha leulok alig birok felallni bedagadtak az ujjaim.este az agyon alig birok megmozdulni.lehet ez a Remi mellekhatasa,mert ezt olvastam.jovoheten megyek az reumashoz es a gastroshoz maj meglatom mit mond.

Nincs jelen

 

#157 2009-01-03 16:59

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Evelin, komolyan ez a remi mellékhatásaként szerepel? Mert most kezdem csak látni, hogy többen akik remit kapnak ízületi panasz jelentkezik. Én ezt eddig nem tudtam.
Nekem csontritkulásom miatt törtek a csigolyáim, de már az aránylag rendezõdik, viszont ha visszagndolok akkor az ízületi panaszaim, ujjdagadás, stb. azok pont a remi óta vannak. Hmmm....

Nincs jelen

 

#158 2009-01-03 17:27

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa írta:

Evelin, komolyan ez a remi mellékhatásaként szerepel? Mert most kezdem csak látni, hogy többen akik remit kapnak ízületi panasz jelentkezik. Én ezt eddig nem tudtam.
Nekem csontritkulásom miatt törtek a csigolyáim, de már az aránylag rendezõdik, viszont ha visszagndolok akkor az ízületi panaszaim, ujjdagadás, stb. azok pont a remi óta vannak. Hmmm....

Vica, sajnos igen :(

Remicade  100 mg por inf-hoz
.
.
Beteg tudomására hozandó:
Forduljon azonnal orvoshoz, ha bármilyen késõi túlérzékenységi
reakciót tapasztal. Ennek tünetei: izom, ízületi fájdalmak, láz,
kiütés, viszketés, az arc, kéz, vagy ajak vizenyõje, nyelési
nehézség, csalánkiütés, torok és/vagy fejfájás.
Forduljon orvoshoz, ha tuberkulózisra utaló tüneteket észlel:
tartós köhögést, súlyvesztést, hõemelkedést.
Fogamzóképes nõknek megfelelõ fogamzásgátlási módszert kell
használniuk a terhesség megelõzésére és folytatni kell
az utolsó Remicade kezelés utántól számított 6 hónapig.

Nos, a mellekhatasokat nem sorolom fel,mert az kb harom A4-es lapnyi :(

Nincs jelen

 

#159 2009-01-18 06:20

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Megkerestem a válaszod, jobb késõn, mint soha  :P , köszönöm, hát megbarátkozom a helyzettel, mert inkább ez, mint a crohn.

Szerkesztette: Vicaa (2009-01-18 06:21)

Nincs jelen

 

#160 2009-02-03 10:21

Evelin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok.Én sajnos méeg mindig kemény harcot vivok az izületeimmel Még mindig vannak fájdalmaim, a térdem a kõnyököm és az a jobb kezem,mert ez használom legtöbbet.valahogy nemtudok jobban lenni.A gastros aztmondta,hogy ez nem a Remi mellékhatátása,hanem ez ay z én reuma betgségem ,ami most fellobbant,ezt mutatja a 65 CRP is.a crohn most jol van de csak akkor .ha diétázom.Szép napot mindenkinek.

Nincs jelen

 

#161 2009-02-03 14:28

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Biztosan igaz,próbálj gyengéden tornázgatni,nekem sokat javított,elmúltak az õrült fájdalmaim,enyhültek a tornától..jó lenne ha hozzáértõ ember megmutatná mi felelne meg neked.

Nincs jelen

 

#162 2009-02-04 06:45

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Evelin! Azért a 65-ös CRP-t nem tudom elképzelni, hogy csak az ízületi, reumás panaszok okozzák! Sõt õszintén szólva kizártnak tartom! Nori nevében is írhatom, hogy volt olyan idõszakunk, hogy ellátni sem tudtuk magunkat, nálam április közepe környékén, de a CRP-m még csak véletlen sem ütött meg hasonló magasságokat.
A gyógytornával nagyon egyetértek Norival, nekem az mindig rengeteget segít, egyébként mellékesen a gyógytornászom Evelin :)

Nincs jelen

 

#163 2009-02-04 10:22

Evelin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Vicaa.Tudod 6éve is voltam,ilyen beteg akkor 70 kõrül volt a CRP.Borzasztó fájdalmaim voltak,térdemben viz volt korháyban voltam PIESTANYban ,itt van a reumasoknak centrum Szlovákiában,van itt hires gyogyfûrdõ is.Tudod én Kelet Sylovákiában lakom Szirénfalván.Ott kaptam SOLUMEDROLT 250mg naponta infusioba 5x,ami lenyomta a CRP 10.re.Most ilyen adag kortikoidokat memkaphatok a REMI miatt,csak 5mg PREDNISON a megengedett.20-án megyek vérvételre,majd megirom milzen lesz.24.-én megyek Kassára REMIRE.Diohéjban ennyi de tudnak méeg mit mesélni,de arra egy nap is kevés.két komoly betegséggel folytatok mar éevek óta hosszú harcot.

Nincs jelen

 

#164 2009-04-01 19:20

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

én új vagyok itt, olvastam az írásaitokat.. ami kicsit ijesztõ.. én nem gondolom hogy az immurántól vagy a medroltol fájnának az ízületeim, 12 éve vagyok Crohn beteg kb akkor szedtem medrolt meg pár évig immuránt.. nemtom már pontosan hogy volt de most az elõzõ 6 évben panasz mentes voltam nem szedtem szinte semmilyen gyógyszert.. 2 éve Londonban dolgozom egy hotelben ahol napi 8 órát állok magassarkúban lépcsõzõk.. stb.. estére mindig éreztem hogy fáj a bokám térdem stb.. de hát szerintem érthetõ volt.. vizes borogatással elmúlt.. meg fáslit tettem rá másnap ha nagyon fájt.. de most vagy 3 hete annyira súlyosbodott az egész hogy nem bírtam felkelni az ágyról, nem bírtam menni stb.. igy kezdõdött az egész, majd kataflannal kezeltem ami fél óra múlva úgy elmulasztotta hogy táncolhattam, pattoghattam.. de attól vagy nem attól... olyan hasmenésem lett hogy 5 percenként mentem akkor meg azért nem tudtam elhagyni a lakást, majd az egy hetes hasmenés után kijött a tályog.. ami 2 hét után kifakadt most megmûtötték, sebész kivágta.., a nagyon nagy fájdalom elmúlt de ha megerõltetem megint el kezd fájni.. pl. most hogy ütöm a billentyût már úgy fáj a jobb csuklóm.. hogy.. szóval szerintem ez nem a gyógyszerektõl van ez a mellékhatása a crohnak, sajnos a gyulladás rámegy az ízületre, de ez nem csak crohnál a nagybátyámnak a nyelõcsövét mûtötték annak is a lábára ment a gyulladás.. szerintem a lényeg hogy a gyulladást elmulasszuk a szervezetünkbõl akkor az izületrõl is el fog múlni!!  ha nem jól gondolom kérlek benneteket javítsatok ki. köszi.
jó egészséget! sziasztok!

Nincs jelen

 

#165 2009-04-01 19:24

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia, smallpack. A cataflammal tessék nagyon vigyázni, mert nagyon jó, de olvasd el a betegtájékoztatót, a mi betegségeink fennállása esetén nem ajánlják, gondolom, irritálja a beleket.
Amúgy én is ebben bízom, hogyha elmúl a ro...dékos bélgyulladás, akkor ez a szutyok vándorízületi fájdalom is eltûnik a balon....vagy a jobbon... tök mindegy, csak ne legyen az emberrel. Úgyhogy óvatosan. Azzal is, hogy fájdalomcsillapítassz és esetleg túlerõleteted a dolgokat. Vagy itt, vagy máshol olvastam, ohgy valaki úyg fájdalomcsillapított, hogy épp annyira múljon el, hogy elviselhetõ legyen, de érezze a teste tûrõképessége határait, mert utána abból is baj lehet, hogy nem érzi az ember a fájdalmat, túlerõlteti és majd ha elmúlt a hatás, akkor még nagyobbat érez. Tiszta ördögi kör! Kitartást és szép napokat!!

Nincs jelen

 

#166 2009-04-01 20:04

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

egyébként szerintem a lényeg a folyadék!!
minimum 2 liter folyadékot igyál meg egy nap és a gyulladás hamarabb fog távozni a szervezetedbõl..
persze én is még csak kísérletezgetek, szerencsére nálam az ízületi fájdalom csak most kezdõdött a 12 év alatt.
bármit tapasztalok megosztom majd veletek!

Nincs jelen

 

#167 2009-04-01 20:11

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Ede!
hát igen én is rájöttem hogy a cataflán nem jó de akkor annyira fájt hogy csak ahhoz tudtam nyúlni...
fel a fejjel szerintem el fog ez múlni fogok én még tornázni meg cigánykerekezni :)
igyál sokat te is azt ajánlom!!
mindenféle gyógyteákat, azok is jók vagy sima szénsavmentes ásványvizet, mondom min. 2 liter naponta... ki lehet bírni.. nekem lila volt a bokám most nagyon szépen lement pedig még mindig akkora gyulladás van a testemben.. egy nyílt sebem van gondolhatod!!
de jó a kedvem :D és nem veszi el semmi!! azért se!! szia!!

Nincs jelen

 

#168 2009-04-01 20:48

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia, Drága, ne is múljon el. Tök jó, hogy így állsz hozzá. Mostanság megmondom õszintén, hogy alig iszom (tudom, hogy hülyeség), de ha tudom, hogy mennem kell valahová, akkor inkább nem, mert ha nem érek oda... tudod, hová... akkor gáz van. Esténként szoktam valamennyit inni. De igyekszem. Mostanság itthon leszek, majd jobban odafigyelek. Szép napokat!!!

Nincs jelen

 

#169 2009-04-04 10:35

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

sziasztok, Szia Ede!
hogy vagy? iszol rendesen?? :)

Nincs jelen

 

#170 2009-04-04 18:37

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia, Smallpack, jaja és azt hiszem, hogy offolnom kellene, mert.... De amúgy szerintem max 2 literig megyek...
HOgy vannak az ízületeid?? Nekem most csak a sarkam szórakoztató... de néha csillagokat bírok látni tõle... Szép napokat!!!

Nincs jelen

 

#171 2009-04-05 12:24

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Smallpack! Nekem, ha már nagyon elviselhetetlen ízületi fájdalmam van, akkor contramalt, vagy tramadolt veszek be, a gasztros is ezt ajálnotta, illetve a reumás dokinõm is! Nekem bevált! Igaz kicsit álmosít, de ha alkalmanként veszem be, illetve ha már nagyon fáj, akkor nem bánom, csak ne fájjon!
Tünetmentes napokat! :)

Nincs jelen

 

#172 2009-04-05 20:40

Evelin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Syia Vica'Én a Tramadoltol tiszta rosszul vagyok,hányok szédülök esik ki minden a kezemböl.inkabb masat veszek be ami natriumdiclofenákot tartalmaz,nekem ez a jo.Te Neked is vannak ilyen tüneteid?

Nincs jelen

 

#173 2009-04-05 20:48

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Evelin! Nekem nincsenek ilyen tüneteim egyáltalán. Kicsit fáradékonyabb vagyok, meg figyelmetlenebb (pl. lifttel kellett menni a doktornõmhöz és másik emeleten szálltam ki, mint kellett volna és ezt még eljátszottam aznap egy párszor :D ), de ezeken inkább derülök egyet.
Én viszont a diclofenac tartalmú készítményeket nem bírom, vagyis a crohnom nem bírja.
A contramalt próbáltad már?

Nincs jelen

 

#174 2009-04-05 21:40

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Vica, nekem is a Remi óta fájdogálnak az izületeim. Lányhoz naponta 625x leülök a földre, felálláskor térdem fáj. Van, hogy ülök a földön, hátra támaszkodok a tenyeremmel, és a csuklóm fáj, nem bír el.. Bokám ugyanezt elõadja. Érdekes, hogy inkább a jobb oldalon. Derekam, na az folyamatosan fáj, fõleg reggel. Ujjaim szintén reggel, alig bírom mozgatni õket. Ez mind mióta a Remi kapom. Kivéve a derékfájást, mert az a terhesség óta kínoz.
Viszont van itt még valami, hátha mással is elõfordul. Kb. mióta beteg vagyok havonta, kéthavonta fájnak a lábaim. Nem egy ponton, nem is az izmom, nem is az izület. Inkább a combom, térdem környékén, boka felé is kisugárzik, mintha vándorolna a fájdalom, és nagyon erõs is. Éjjel gyakrabban fordul elõ. Meg tudok tõle õrülni.. Van valakinek ötlete, mi lehet ez?
Háziorvosnak mondtam már, de csak legyintett..

Nincs jelen

 

#175 2009-04-06 16:07

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Tica.
Ajánlanék egy csontritkulás mérést, plusz egy kis furoszemidet. Nekem is ez volt a combommal térdemmel plusz egy jó adag görcs az éjszaka kellõs közepén ordítva keltem fel) Ha megint legyint a házi doki te is legyints de ugy hogy a pofáján csattanjon  jó nagyot!

Nincs jelen

 

#176 2009-04-07 16:19

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok, Ede hol jobban vagyok hol nem.. pl valamelyik nap kifeküdtem a napra ,na utána nem bírtam járni... gondolom a melegtõl begyulladt, nemtom mikor múlik már el meg egyátalán tényleg mitõl van??
Tice nekem pont ugyan ez !! pedig én nem kaptam Remit...letérdelni lebírok de már térdbõl felállni nem..vagy ha letenyerelek a csuklóm úgy fáj utána... meg pl ha sokat rágózok az állkapcsom is fáj... hihetetlen... arra jöttem rá hogy ezek a fájdalmak ott jönnek elõ ahol 2 csont összeér.. tehát a benne lévõ folyadékkal vagy magával az ott tartó izületekkel lehet valami nem kapnak elég vitamint vagy fogalmam sincs.
Vicaa köszi a tanácsot!!
gyógyulást!

Nincs jelen

 

#177 2009-04-08 15:47

fru
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok! Jó rég nem jártam erre, ennek oka, hogy a colitisem évek óta nagyjából nyugiban van. Azért írok, mert sok hsz-ban olyanokat olvasok, amik annak idején engem is foglalkoztattak, de ma már sokkal többet tudok az ízületekrõl, és sok téves gondolat van szerintem. Elõször nekem is azt mondták, hogy az izületi fájdalmaim a CU kisérõjelenségének tekinthetõk, de valójában egy másik autoimmun betegség, a rheumatoid arthritis birtokosa lettem. Mivel nagyon intenzívek voltak a fájdalmaim, nem fogadtam el, hogy ez normális tünete a bélbetegségnek, így hamar az ORFIba kerültem, ahol egyszerû célirányos vérvizsgálattal meg is lett a diagnózis. Azóta a belem jól kezelhetõ, alig jelentkezik, de a reuma, az borzalmas. Fõleg most szenvedek, hogy terhesen nem szedhetek gyógyszert rá.
Nem igaz, hogy az ízületi gyulladástól nem lehet magas a süllyedés, az ottani kontrolloknak is ugyanolyan fontos eleme ez. Nem igaz, hogy a remicade okozza az izületi fájdalmakat, az RAsoknak is ez a fõ csodaszer, sõt õk hamarabb / többen kaphatják, mint az IBDsek. Az viszont elõfordul, hogy nem hatásos (talán az is lehet, hogy a bélre hat, az izületre nem eléggé). A gyógyszertájékoztatóra való hivatkozás szerintem hibás, mert nem tipikus mellékhatása az izületi fájdalom, hanem a veszélyessége miatt fokozottan oda kell figyelni minden az infúzió alatt és után jelentkezõ tünetre. Több olyan RAssal ültem együtt az infúzión, aki allergiás lett rá.
Tica említette vándorló fájdalomról: olyannyira tipikus ez az RAban, hogy nekem három éve így van, én csak vándorfájdalomnak neveztem, mert annyira megdöbbentõ intenzitással és tempóban jelentkezik, majd tevõdik át másik izületre, hogy még ma is elcsodálkozok rajta. Az is tipikus, hogy sokizületi, nálam is ez a fajta van, kb. 16-20 izületem is érintett. A reggeli kézmerevség és az éjszakai erõs fájdalom is tipikus.
Az én véleményem az, hogy többeteknél nem kisérõjelenségrõl, folyadék- vagy vitaminhiányról, csontritkulásról van szó, ez a fajta gyulladás ugyanúgy nem tüntethetõ el (pl. diétával) a szervezetbõl, mint az IBDnél, és a tüneti szerek (fájd.csillapító, gyull.gátló) sem hoznak megoldást. Bázisterápia és biológiai terápia képes csak a maradandó károsodásokat mérsékelni.
Ja és a gasztros dokik, pláne a háziorvosok közül sokan nincsenek képben, reumatológust kell felkeresni és reumafaktor vizsgálatot kérni! A háziorvosom három éve azt mondja (nem mintha kérdezném), hogy nem kell rinyálni, reggel egy kis kéztorna és kész. Bocs, ha durván fogalmaztam, csak igyekeztem tömören.

Nincs jelen

 

#178 2009-04-08 15:58

fru
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kíváncsiságból visszakerestem, és valóban 2006 telén írt kissé naiv hozzászólásomból látom, hogy akkor még tényleg azt hittem, csak a colitis újabb vívmányával állok szemben. Nem is emlékeztem, hogy már 2005 nyarán voltak izületi fájdalmaim, én 2006 õszétõl datálom az indulását, amikor igazán durván jelentkeztek. Ezek szerint kb. egy évig én is elhittem az egyébként kiváló gasztrosnak, hogy ez vele jár. Viszont abban most is egyetértek magammal, hogy kvázi áttevõdött nálam az autoimmun mûködés az emésztõrendszerrõl a mozgásszervire. Üdv: Fru

Nincs jelen

 

#179 2009-04-09 07:07

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves fru, elõször is köszi, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat.

Másrészt viszont szeretnélek picit helyesbíteni. Nem ismeretlen elõttem a rheumatoid arthritis fogalma, egy roppan kedves, nagy tudású reumatológusomnak és gasztros dokimnak köszönhetõen is. Sajnos csontritkulásból eredõ gerincproblémáimmal, velem született gerincbajokkal, ízületi gondokkal már megjártam én is a "hadak útját".
Az ízületi fájdalmaim 90%-a viszont valóban a remitõl van. Nem téves a tájékoztató, mert ugyan ezt a szert pontosan reumatikus megbetegedésekre adták csak korábban, de ugyanakkor mellékhatásként pontosan okozhat ízületi fájdalmakat. Mikor kaptam a remit érezhetõ volt, hogy utána közvetlenül és még legalább két hétig nagyon szenvedtem. Most már egyenlõre nem kapok több remit és az ízületeim is rendbejöttek. Sajnos persze a gerincproblémák már stagnáltak egy szinten ez már csak ilyen marad, de én ennek az állapotnak már nagyon örülök :)

A másik dolog, hogy az autoimun mûködés nem tevõdik csak úgy át, vannak jobb, rosszabb idõszakok ugye mi ezt már nagyon jól tudjuk, de ha az emésztõrendszert megtámadta egyszer a frányaság, akkor az SAJNOS marad is. Mellé a sors olykor még ad ezt azt, hogy nehogy már "csak" ennyivel" beérjük, mint nálad is a rheumatoid arthritis (erre egyébként valóban jó a remi).

Remélem nem bántódsz meg pontosításaim miatt, és kívánok neked hosszú-hosszú tünetmentes napokat, jó egészséget! :)

Nincs jelen

 

#180 2009-04-15 07:58

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szasztok! Tudna valaki tanácsot adni S.O.S. be? Elkapott egy ínhüvelygyulladás, a doki írt valami kenõcsöt amit dunsztkötésként kell használni, de nem nagyon akar használni. Volt már valakinek ilyen problémája? Vizesruházom, s már mindenféle kenõcsöt kipróbáltam, de nem használ, melózni már szinte nem is tudok, gitározni meg pláne nem, nekem ez már a vég!!! mi a leggyorsabb módja a javulásnak?
Valami injekció lehet erre?

Szerkesztette: tomekkk (2009-04-15 07:59)

Nincs jelen

 

#181 2009-04-15 10:56

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Tomekkkkkkkkkkk,
nekem az segített anno, ha jól befásliztam és... vártam. Ennyi. Injekciót nem tudok, de esetleg hívd fel a háziorvost,hátha tud mondani valamit. De a fáslit csináld, az mereven tartja és az jó neki.
Viszont milyen jó Neked, hogy tudsz gitározni. Én álmomban Steve Vai szoktam lenni... Szép napot!!

Nincs jelen

 

#182 2009-04-15 11:35

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Az a helyzet hogy fáslival jobban fáj mint anélkül. Tegnap voltam háziorvosnál, s adott valami kenõcsöt amit a patikus kevert hogy dunsztkötésbe tegyem rá, de semmi javulás. :(   s megijesztett hogy ha nem javul akkor gipszelni kell!

Nincs jelen

 

#183 2009-04-15 13:10

Zsoca1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Én azért nem értek azzal egyet, hogy az emésztõrendszerrõl "áttevõdik" a betegség a mozgásszervrendszerre, mert egyrészt kizártnak tartom (bár nem vagyok orvos, így ezt óvatosan írom le), hogy egy autoimmun betegség vándorolna; másrészt (ez nyomósabb érv) nekem novemberbe a bélrendszerem mellett (!) taccsra vágta az izmaimat (alig bírtam mozogni) és a bõrömet is (gennyedzõ lyukak keletkeztek mellkas-has-nyak-hát részeken).
Bélügyileg azóta azért rendben vagyok de ha valami komolyabb edzést csinálok (a komolyabb alatt 10-20 fekvõtámaszt értek ami régen fél kézzel is ment) a mellizmaimnak újra annyi (bár nem annyira mint õsszel).
Nekem is fájnak az ízületeim és más izmaim is, de nem vészes. Viszont zavar, hogy eltelik félév, és még mindig nem javul. Pedig a fektõvámaszozás és a súlyzózás volt a "mindenem". Ma már csak futni tudok, azt se mindig. :(

Nincs jelen

 

#184 2009-04-15 14:41

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

szia Zsoca1981! ha már ezt felhoztad én is leírom a véleményem. van egy sajátos szemléletem, én sem vagyok orvos, de olyan szépen ki tud rajzolódni... az autoimmunitást én úgy tekintem, mint a test elsõdlegesen lelki bajokra adott válaszát, azért fordul önmaga ellen rendellenes mûködéssel, reakciókkal, mert ezzel jelzi hogy alapvetõ problémák vannak lelki szinten. osszuk fel ezt az autoimmunitást, legyen ez 100. ebbõl a crohn betegség, tegyük fel, évekig 80. aztán a betegség enyhébbé válik, de azért a lelki problémák még nem szûntek meg, csak csökkentek. ezért helyére jön egy másik autoimmun reakció, ízületi bajok, allergia, stb... kinek mire van hajlama. a lényeg hogy van egy "százasunk", annyi a 100 amennyi a lelki probléma-jelzendõ, van egy súlyos aktív stádiumú betegségünk, ami enyhülõ körülmények, ill. nagyon erõs gyógyszerezés hatására alábbhagyhat, de helyette lesz másik, mert az egyensúlynak meg kell maradnia. (100)

nekem régen mindig volt ekcémám és porallergiám is van, egész évben gyakran volt orrdugulásom, sok-sok éve, de az ekcéma is sokszor gyötört. mióta a crohn betegségem olyan súlyos (mint most is), ez már önmagában "kiteszi a 100-at".  = nesze nekem, ennyi szerencsém van, hogy nem vagyok már takonypóc, be sincs dugulva az orrom, és még ekcémám sincs most semennyi! hát tömören ennyi.

Nincs jelen

 

#185 2009-04-15 14:47

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

ja és még annyit, ez amit írtam még most biztos elég zavaros lett, de hátha azért egy picikét érthetõ is... de még Zsoca írására: a gyulladás szerintem sem "alakul" át úgy, hogy "átmegy innen oda", és ebbe nem is mennék bele, nyilván midnennek megvan a biológiai magyarázata, de a lényegét már abból is meg lehet érteni, ha a test egészét nézzük, egy egész mûködõ jelzõrendszer, csak meg kell hallgatni a szavait...
na és még egy dolog, az sem csoda hogy együtt is lehet adott esetben egy bélgyulladás, meg egy ízületi gyulladás - bármi lehet, a lényeg hogy (most az elõzõ hsz-emre építve:)) együtt összeadva 100.

Nincs jelen

 

#186 2009-04-15 19:24

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Cyan, kapisgálom... szerintem is megállja a helyét, hogy a testi tünet az összhangban áll valamilyen "agyi"/"lelki", mostani felkapott szó erre, hogy pszichoszomatikus tünettel/állapottal.

Az ízületi dolgokra  meg annyi, hogy a medrol hatására két nap alatt elmúlt minden bajom (elõtte meg... sarkak, könyökök, hát, izéhozé, minden, úgyis tudjátok)....
Cuppanat!!
Tomek, Neked (is) jobbulást!!!!

Nincs jelen

 

#187 2009-04-15 19:58

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kösz Ede Vai! :D  Asztalos-gitárosként eléggé ótvar a helyzetem, a fúrógép szinte kiesik a kezembõl, szerencsére az öcsém már van annyira tapasztalt hogy tud segíteni. De már elõre látom hogy lesznek határidõproblémáim....
S az egészben az a röhej hogy bél-ileg meg marha jól vagyok, de ez a Remi-humi topikra tartozik.

Szerkesztette: tomekkk (2009-04-15 19:58)

Nincs jelen

 

#188 2009-04-15 20:25

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Hogy a topic témájával kezdjem, leírnám, amit én tudok a "vándorlásról". Próbálom emberi nyelven.

Mindenki hallott már TNF-alfa gátlókról, amivel kezelik a Crohn-t, a colitist, a reumatoid arthritist(RA), a pikkelysömört, és még ki tudja mit. Ezek mind autoimmun betegségek. És ismert az a tény is, hogy ha van egy autoimmun betegséged, hajlamosabb vagy más autoimmun betegség(ek)re is. Mi esetünkben a leggyakoribb az ízületek gyulladása (RA).

És hogy a bevont témát is említsem, olvastam olyat is, hogy az allergia is egyfajta autoimmun betegség.
Kedves Cyan: Allergia ügyben a magam példáját tudom felhozni neked. Gyerekkorom óta szinte mindenre voltam már allergiás. Szerencsére nem mindenre egyszerre. Kinõttem az egyiket, jött a másik. Bõr, légúti tünetekkel. Egészen addig, míg jött a crohn (diagnózisa). Akkor megszûnt minden allergiám, és egybõl feltaláltuk a spanyol viaszt, hogy biztos az allergia csapott át crohn-ba. Francokat. A merdrol nagyon jól kezeli az allergiát. Engem nem lehetett leszedni róla, mert azonnal visszaestem. Így éveken át tartó medrol szedés mellett, nem csoda, ha nem jött ki az allergia. Tavaly február óta nem szedek medrolt (kivéve nyáron pár napot). Holnap megyek vissza a házi orvoshoz beutalóért a tüdõgondozóba, mert idõnként meg tudnék fulladni, de nem tudok rájönni mitõl. Mivel a felírt gyógyszereket beszedtem, és mégsem szûnik, nagy valószínûséggel allergia. Megint.

üdv: Judy

Nincs jelen

 

#189 2009-04-15 20:53

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok megint! :) Judy, nekem már akkor sincs allergiám ha nem szedek medrolt :D  Ettõl persze még érthetõ, hogy nem az allergia alakult át crohn-ná, egyszerûen csak arra is jó hatással volt a szteroid így elmúlt. De mindez, hogy éppen mely autoimmun betegség/ek áll/nak fenn, milyen súlyossággal, nem változtat azon, hogy az a bizonyos egyensúly megmarad, egy erõs gyógyszerrel a tüneteket el lehet tolni, de amennyi "kell", annyi maradni fog, akár ilyen, akár olyan betegség formájában... szóval amennyivel az allergia erõsebb, annyival gyengébb per pillanat a crohn, amennyivel a crohn erõsebb, annyival gyengébb az allergia... vagy RA. stb. a lényeg hogy együtt kiteszik a 100%-ot, ennek az egész-nek a nagysága pedig a lelki jelzendõk(megoldandók) súlyosságától függ...
még mindig a 185-ös hsz-em érthetõbbé tételének reményében írtam ezt:)
tehát nem akarom megcáfolni sem azt, hogy egy erõs gyógyszer ettõl még képes elhalasztani a tüneteket (csak ebbõl lesz az hogy már nem ér semmit a gyogyi), sem azt nem mondom hogy átalakul ez a betegség amazzá, mert egymás mellett is "tök jól meglehetnek", csak a mértékek-erõsség ingadozik h egyensúlyi helyzetben legyen.

Nincs jelen

 

#190 2009-04-15 21:07

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Judy az eseted kísértetiesen hasonlít az enyámhez :o

Nincs jelen

 

#191 2009-04-15 21:15

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves Tomekk,
sajnálom a kézfájásodat. Nézd, nem vagyok IBD-s, de ha fáj valamim, azonnal kenem AMINOERG nevû patikában és gyógynövényboltban kapható folyadékkal. Azonkívül úgy tudom, hogy a hüvelykujj-mutatóujj közötti terület immun és bél meridián, tehát jót tehet (fájdalmasság ne zavarjon) masszírozása. Türelem, de ha lehet bírd ki szteroidok nélkül...

Nincs jelen

 

#192 2009-04-15 21:26

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Terebess Ázsia E-Tár
« katalógus
« vissza a Terebess Online nyitólapjára

Yuan Xiang
KÍNAI GYÓGYGOLYÓK
Terebess Kiadó, Budapest, 1998, Harmadik kiadás
(Az elsõ kiadás 1991-ben  jelent meg a Walzer Kft.,
a második kiadás 1996-ban a Terebess Kiadó gondozásában
Csikung gyógyító golyók az õsi Kínából címmel.)
A könyv borítója
Elektronikus kiadás > PDF

Lacza Márta illusztrációi

Nincs jelen

 

#193 2009-04-15 21:40

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Hú, nagyon beindult itt a forgalom:)
Az egyensúly az biztos egyensúly... szerintem ez nem is kérdés (gondoljunk csak bele, hogy amikor megbolygatódik a hormonháztartás, egyik  helyen jó, de a másikon már változás... brrrr).
Zsoca. Ez a Csernus vonal engem is érdekelne, ha lehet, valahogy írj róla többet.... akár ha egy privit meglengetnél, mert nehogy az legyen, hogy esetleg személyes adatokat szellõztetünk nyilvánosan. De már többször kanyarodtam hozzá és nem tartom véletlennek, hogy Te már másodjára írsz róla (saját szempontomból). De azért - ha 1981-ben születtél - van még jópár éved!!!!! És igen, az út hihetetlenül rossz... ha rossz, ha jó, akkor is.
Hú, ez az Aminoerg folyadék nagyon ismerõs nekem... még eszembe sem jutott erre kipróbálni. Én tök más miatt vettem, de ha agyon üt valaki, akkor sem tudom most hirtelen.
Tomek, örülök, hogy Vai neve mond Neked valamit, annyira kevés embert ismerek, aki ismeri és szereti (én imádom).
Jobbulást!!!

Nincs jelen

 

#194 2009-04-15 22:24

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Az Aminoerg tényleg nagyon jó. Nem is értem, miért nem vettem még elõ, mikor ordítani lenne kedvem, vagy minimum megszabadulnék kicsit a bal könyökömtõl, csuklómtól, ujjaimtól... Ma épp csak ezektõl. Még jó, hogy csak az egyik... Érdekes, hogy tavalyi mûtétem után eshetett fél méter hó, jöhetett szél, bármi, nem fájt semmi. Most meg... Na jó, biztos nem segít rajta, hogy irodai alkalmazottként verem a billentyûzetet, de ha 3-4 napig nem gépelek, akkor is annyira tudnak fájni... Ezt nem egyensúlynak nevezném, csupán az autoimmun, az autoimmun. Ha nem zabálhatja a beleimet, zabálja az ízületeimet. Már rég nem vagyok lelki sérült, amit magamtól értem el. Kevesen tudnak kevés dologgal felzaklatni, és azt is hamar átlépem. Na megyek bekenem a kezem.

Nincs jelen

 

#195 2009-04-16 12:41

mamo.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Ede!
Nem tudok ma menni a Szent Imrébe, de majd mesélj és legközelebb megyek, persze ha nem dolgozom éppen.
pusszants

Nincs jelen

 

#196 2009-04-16 13:07

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

mamo írta:

Szia Ede!
Nem tudok ma menni a Szent Imrébe, de majd mesélj és legközelebb megyek, persze ha nem dolgozom éppen. pusszants

off
Kedves mamo, ezt gondolom lehetett volna egy e-mailben is kozolni, mert nem a forum tagjaira tartozik.
Most nem torlom, de megkerlek, hogy ez itt ne legyen a jovoben gyakorlat.
koszonom
aiolosz

Nincs jelen

 

#197 2009-04-16 14:20

mamo.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Köszönöm aiolosz.Vettem, figyelek majd. Az ember lánya mindig tanul.

Nincs jelen

 

#198 2009-04-21 12:23

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

judy én nem tudom mi az a TNF-alfa gátló....

Nincs jelen

 

#199 2009-04-21 18:57

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia, smallpack, olvasgass a remis topikban. A biológiai kezeléskor ilyet kap a páciens, hogy ne vigye az ingerületet a hírvivõ az agynak, hogy egye a bélfalunkat (jó Mórickás?? :)). Sziamia!!

Nincs jelen

 

#200 2009-04-22 17:39

smallpack
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

:) cuki..  ok köszke!
Szia Ede!! ;)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB