#1 2005-12-01 11:13

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok !

Miutan mar a sokadik "jaj_szo" hangzik/zott el, nem birtam turtoztetni magam, hogy nyissak 1 olyan topicot, ami a mi nyavajanknak szomoru kisero tunete, ez/ezek pediglen az izuleti panasz/ok,fajdalmak :-((((

Monik irta a "Gyógyszerek, kiegészít?k"-topicban, mert ott merult fel ez a problema:

"...ha nagyon gaz az izuleti fajdalom adnak injekciot, csak elotte jol erthetoen szolj, hogy a belbeteg vagy ugyanis biz. tipusu gyull. csokkentoket nem kahtasz Tunc. Ill. van olyan gyogyszer amit szedhetsz ez pl. a movalis. En is kaptam regebben a terdembe injekciot, mert ugy nezett ki jarni se tudok, aztan sokkal jobb lett.

A gyulladas meg nem csak a beled erinti, hanem szinte majdnem barmely szervedet erintheti. Gyakori, az izulet, bor es szem. Gyakran nem csak a fellangolassal fugg ossze, hanem eppen ellenkezoleg, olyan mintha atvandorolna a gyulladas...."

Monikot olvasva jol eszlelheto, hogy profi colitiszessel/crohnossal van dolgunk :-((
Bizony_bizony mondhattam volna en is....

folyt kov.

Nincs jelen

 

#2 2005-12-01 11:51

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

folyt.

Mar evek ota a colitissel kinlodtam, amikor egy tunetmentes idoszakban jelentkezett nalam az a kanya izuleti fajdalom :-(
A terdeim nem birtak a strapat, mit strapat, a sajat sulyomat sem :-)
Pedig ilyen labakon alltam/allok
<kép>

Szoval nem_hogy teniszezni nem tudtam, meg a lepcson valo jaras is nehezen ment.
Mikor belkuralomnal szova tettem a dolgot, a kovetkezot mondotta: "Orulj neki, hogy nem aktiv szakaszban vannak izuleti problemaid, masoknak nincs ilyen szerencsejuk" . Na, ettol azutan nagyon "happy" lettem, ahogy a muvelt alban mondana, ha tudna angolul :-)
Azert elkuldott az invalidus rendelobe, ahol qrva sokat vartam, (erre hatarozottan emlexem) utan a dokinak sikerult felirnia egy Voltaren szurit, amirol szamomra a kivaltasa utan derult ki, (arrol a kis tacepaorol az ampullak mellet)  " COLITISESEKNEL SZIGORUAN TILOS ALKALMAZNI".  Emlekezzetek Monikra es fogadjatok + a tanacsait !
Hosszu, nem ragozom tovabb, de azert +emlitem, megprobaltam meg gyengearamu hidrokezelest is. Vagy fel ev utan adtam fel, mert annyit ert "mint halottnak a csok".
A lenyeg:
Sajnos ezzel a gonddal elek en is majd husz eve. Tudomasul vettem, hogy ez van, de bele nem torodtem. Vettem a ket profi terdvedot es ezzel  teniszezek, sielek. Persze, az is igaz, mostanaban mar nem ugrok le a masodik emeletrol egyetlen no utan sem :-)

Szerkesztette: aiolosz (2005-12-01 12:09)

Nincs jelen

 

#3 2005-12-01 12:05

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

idézek 1-2 hozzászólásomat hátha segít:
Az ízületek gyógyítására a legalkalmasabb saját tapasztalatom szerint a chi kung.
Nem véletlen hogy a shaolin papok nem bébulnak meg nem sérülnek le mint pl. az európai sportolók. Nekem a nyáron a sok falmászástól begyulladt a csuklóizületem, meg a vállaim is fájtak. Mindezt 2 chi kung gyakorlatsorral és 2 pár chi kung golyóval helyrehoztam. Ha vki nem hisz a tornában, akkor legalább a golyókat próbálja ki!
Itt van róla egy leírás: http://www.terebess.hu/keletkultinfo/csikung.html

Nincs jelen

 

#4 2005-12-01 12:07

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nincs tökéletes recept ebben egyet értek. De spec nekem úgy be volt gyulladva a csuklóm meg az ujjaim hogy fogni alig bírtam. De a chikung golyózás ment és elmulasztotta szóval nálam et bejött. Meg még régebben egyszer kikészültek a térdeim a súllyal való guggolástól és erre is volt egy nagyon jó feszültségoldó torna.
A chikung terépiájának éppen ebben a finom adagolásban van az ereje. A szabály úgy szól, hogy a kicsiny ingerek gyógyítanak, a közepesek blokkolnak, az er?sek pedig ártanak. Szóval crohnnal meg colitissel valóban nem jó kemény meger?ltet? tornát vagy edzést csínálni ezt én is tapasztaltam már. De a finom gyógyító mozgás nekem mindig hozzájárult hogy kikecmeregjek egy-egy kiújulásból.

Nincs jelen

 

#5 2005-12-01 14:00

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

egyébként meg szeretnék én is ilyen postás vádlit mint amilyen neked van Aiolosz :D megyek is kicsit gyúrmázni

Nincs jelen

 

#6 2005-12-01 14:06

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

megel?zésnek nekem az segít ha minden edzés el?tt, jó 3 percig dörzsölöm a térdizületet és légz?gyakorlatokkal ráirányítom az energiákat, ezt még kungfun tanultam. ha ezt megcsínálom akkor egy lábon guggolásból 5-8at megtudok csínálni fájások nélkül.
a rehabilitációban meg az segíthet ha sokször összedörzsölitek a tenyereteket és egyenletes légzéssel a térdre helyezitek majd így egy kicsit elid?ztök. meg van egy komplex chikung gyakorlat a lábra, amit egy kedves ismer?söm kapott amikor eltört a lába. vmi elég komoly szilánkos törése volt. pontosan nem tudom melyik csont. de a doki vmi 3hónapos gyógyulási id?t mondott. ráadásul ugye 40 fölött lassan gyógyulnak a törések. hát egy hónap múlva már sokmindent csínálhatott az edzéseken hála az energeizáló tornának.

Nincs jelen

 

#7 2005-12-01 14:18

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

off
Minden tiszteletem a postasoke, de ezt szerintem elsosorban az ifjukori boxnak, masodsorban az atletikanak (100-200 esetenkent 400 m-es sikfutas) koszonhetem :-)
+ talan annak, hogy a teniszt megszakitas nelkul csinalom ember_emlekezet ota :-)
A palyan ugy hivtak, hogy szazlabu, mert nem volt elveszett labda...ismered a francia teniszezot Santorot ? Szoval ugy csinaltam en is, ami a labda befutasat, elereset illeti, a visszadast viszont O csinalja egy hangyatokenyivel jobban :-))))
uff

Nincs jelen

 

#8 2005-12-01 16:12

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

akkor nyáron ha otthon leszek mindenképpen jáccanék veled egy szettet, bár én már rég nem nyomtam, de hamar visszaszokik az ember. meg ezek szerint lenni mit tanulnom t?led teniszben!

Nincs jelen

 

#9 2005-12-01 16:44

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Zoli !
Az en nevem AIOLOSZ, a macska rugjon + :-)
Mivel ez az invalidus topic, ezert nem offolok, hanem +latogatom Adrikat az O sport-topicjaban es ott valaszolok Neked !
Akkor Neked spellolom: AIOLOSZ :->
Benned egy kolto veszett el...egy atkolto :-)

Szerkesztette: aiolosz (2005-12-01 17:13)

Nincs jelen

 

#10 2005-12-01 17:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Off
..akkor (esetleg) egy ir sorrel ... +beszeltuk ->>>Guinness, Bishop's Finger, Murphy's , barmelyik johet  :-))
amennyiben nem tudod, hol mernek ilyen soroket, arrol is tajekoztatlak :-)))
uff

Nincs jelen

 

#11 2005-12-01 19:50

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok! Szeretném megkérdezi,hol lehet kapni azt a bizonyos golyót?
Nekem egyébként a derekam fáj, szinte minden mozdulatra. Ha túl sokat használom bemelegszik és nagyon kellemetlenül érzem magam. Ennél még sokkal aggasztóbb az érproblémám. Szinte évente rosszabb állapotot látok a lábamom amikor elkezd?dik a fürd?ruha id?szak. Állítólag a CU egyik mellékbetegsége. Még nem találtam rá megfelel? gyógymódot.

Nincs jelen

 

#12 2005-12-01 21:01

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

email ment..

Nincs jelen

 

#13 2006-01-27 08:13

Auron
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Az imuran teljesen tönkretett. Mindenem fáj tölle. Egyszer még a ment?t is kikellet hívni.Fáj minden porcikám most.

Nincs jelen

 

#14 2006-01-28 02:33

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Auron!:)

Tehát, köszön, bemutatkozik, leírja RÉSZLETESEN a baját ill. a szedett szerrel kapcsolatos észrevételeit! Ok-okozati összefüggésben... OK?:)

immortal

Nincs jelen

 

#15 2006-01-28 21:41

qci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
'81 tavaszán diagnosztizálták a colitisemet. Régi motoros volnék, vagy mi a szösz, jelenleg nyugalmi állapotban. A salazopirintõl kezve mindent szedtem, és tulajdonképp - így a hozzászólásaitokat olvasva - egész jól megúsztam.
Kérdésem volna viszont, hátha valakinek van / volt hasonló tünete:

1. Tenyeremen, talpamon, ujjaimon megduzzad a mi is? Nem mondanám izületnek, inkább a hús. És vörös, és viszket, és ég, aztán 6-12 óra elteltével máshol jelenik meg.  Vándorol... Olyan érzés, mintha ki akarna durranni az ujjpercem. Most egy allergia elleni gyógyszer (telfast) elnyomta, de ha nem veszek be belõle, azonnal kezdõdik a 2-es tünettel együtt.
2. Emellett a karomon, (és uram bocsá) a fenekemen a bõrömön 1-2 mm magas megvastagodások keletkeznek, kb. 1,5 cm átmérõvel, melyek nem olyanok mint az 1-es tünetcsoport, viszont 10-szer jobban viszketnek. Mármost, mivel tanítok, eléggé kínos volna vakarózni. Ott.

Ha valaki be tudja azonosítani, kérem keserítsen el, hadd szaladjak az orvosomhoz. Ha nem, akkor meg megyek allergiavizsgálatra.

Üdv mindnekinek
qci

Nincs jelen

 

#16 2006-01-29 17:34

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nálam bõ féléve diagnosztizálták a crohnt de most, hogy olvasom soraidat eszembe ötlött,hogy pont ilyen tüneteim voltak kb. 5 éve. A kézujjaim bedagadtak és nagyon viszkettek és égtek.A 2-es tünetegyüttesem is pont ilyen volt. Szerintem akinek ilyen nem volt  nehezen tudja elképzelni, hogy milyenek is ezek az õrülten viszketõ tünetek. Mostmár tudom a crohn elõjelei voltak. Kórházban is voltam vele nagyon sokféle vizsgálaton estem át. Gócpontot kerestek az orvosok/ labor, fogászat,fej-mellkas röntgen, nögyógy,/ persze mind negativ. Ezenkivül száj nyelõcsõ,gyomor, végbél, még epeszondázásom is volt székletvizsgálatok . Ezek is negativok lettek . A gyomortükrözéskor refluxot áll. meg. Az allergia tesztem is negativ lett. Tehát a dokik keresgéltek a tápcsatorna szakaszain de a beleket nem nézték meg, nekem meg ugye ott van a baj.Ha 2-3 naponta bevettem egy pl. egy Zyrtecet akkor addig minden tünet elmult. Aztán valahogy már nem is tudom milyen isteni sugallatra abbahagytam a tej ivását /hozzáteszem mindig a mû dobozos tejet szerettem, de abból minden nap bõ fél litert megittam/ -----az is lehet,hogy ez lett a vesztem a crohnnal kapcsolatban is. Az elmúlt 4-5 évben ismét el?vettem a tej ivást pár napra de akkor ismét el kezdek viszketni. Lehet, hogy a rendes tehéntejtõl nem is lenne semmi bajom mivel az allergia teszt negativ lett a tejjel kapcs-ban is de azt meg nem szeretem. Meg különben is bélbetegeknek nem javallott. Nem tudom te hogy állsz a tejjel?  Tehát szerintem ez is a bébetegség velejárója lehet a sok mellékhatás  mellett.

Szerkesztette: mendi63 (2006-01-29 17:42)

Nincs jelen

 

#17 2006-01-29 19:48

qci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves mendi63!

Köszönöm a gyors reagálást. KB. erre voltam kíváncsi. Tehát irány az orvosom. Bár fél éve volt colonoscopiám - jobb egy esetleges negatív szövettan, mint itthon várni a jószerencsét. Nemde? Nekem ugyan colitisem van (kb. 10-szer kérdeztem meg, hogy ugye ez nem crohn, és nem is alakul át, és mindenki megnyugtatott) de ett?l még a tünetek kapcsolatban lehetnek. Inkább szembenézek a dolgokkal. 
Egyébként évek óta nem iszom tejet semmilyen formában, azért persze valamely összetev? bekerülhet. Ráadásul van 4-féle allergiám is, melyet b?rpróbával már kimutattak. Rozs, macska, pázsitf?, házi por. Ezzel is lehet kapcsolatban. Talán. De ahogy írod, hogy szakasztott ugyanolyan tüneteket észleltél... Na jó.
Hogy vagy mostanában? Ezek a dagadásos tünetek csak a 'lappangási' id?szakban jelentkeztek, vagy kés?bb is? A gyógyszeres kezelés hatására elmúltak? Megmutattad a háziorvosodnak? Mit mondott?

El?re is köszönöm!
Mindenkinek jobbat, mint amiben van.

Nincs jelen

 

#18 2006-01-29 20:19

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Úgy látom te is jelen vagy most. Remélem nem értettél félre és most nem hiszed azt, hogy te is crohnos vagy.Biztos tudod,hogy a két betegség hasonló tünetekkel jár. Itt a neten jó kis cikkeket olvastam ezekr?l b?rviszketéses betegségekr?l. Sajnos most nem jut eszembe melyik honlapokon olvastam róluk. Várjál!!! mintha most beugrott volna: az egyik talán az autoimmun betegségek ,de nem biztos., majd még utánanézek.  Nem értettem azt a mondatodat:fél éve volt colonoscopiám jobb egy negativ szövettan............ 
Ezt mire fel irtad?
Kérdésedre felelve Ezek a lappangási id?szakban voltak meg ha ismét elkezdek napokon át tejet inni. A Zyrtec csak a tüneteket mulasztotta el. Gondolom hogy most a crohnra szedem a gyógyszert az sem engedi ,hogy el?jöjjön.

Nincs jelen

 

#19 2006-01-31 21:24

qci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia mendi63!

A jobb egy... mondat azt jelenti, hogy inkább elmegyek, hadd nézzenek belém, bár kicsit kellemetlen, de inkább nyugodtan alszom, hogyha látszik, hogy nyugalomban van a colitis. Ha nem megyek el, és csak szedem tüneti kezelésként a gyógyszert, akkor azért aggódom, és abból bármi lehet.
Igen valószín?, hogy a te betegségedre szedett gyógyszer ezeket a tüneteket is helyre teszi. Ráadásul az allergiaellenes gyógyszerek meg a májat vágják tönkre. Az eddig még épnek t?nik bennem, legalábbis nem nagyon bántom :-) . Csütörtökön személyesen konzultálok az orvossal, és az eredményt megírom, ha érdekel...
Üdv mindenkinek

Nincs jelen

 

#20 2006-02-04 15:05

zsuzska34a
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Sok-sok éve küzdök az izületi panaszokkal, de nekem tulajdonképpen mindig is a rengteg steroid segített. Most már komoly csontritkulásom van a steroid mellékhatásaként, és még csak 36 vagyok.

Így, átálltam a light mennyiségre a medrolból, napi 2mg, és ha gyulladt, dagadt a térdem, csuklóm, újjaim, stb. jöhet a jól bevált borogatás, 3-4 percenként cserélve, 1-2 órán keresztül. Persze ehez szükség van valaki segítségére. Szerintem a borogatás csodát tesz!!!

A mozgásról annyit, hogy nekem az Aquafitness jött be a legjobban, az minden izületemet megmozgatja, szuper!!!!!

Jobb egészséget, és az angyalok türelmét kívánom mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#21 2006-02-04 19:53

qci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

a fenti hozzászólásban említett duzzanatokról azt mondta az orvosom, hogy inkább allergiának látszik, ami lehet gyógyszerallergia is. Abba kellett hagynom a salofalkot, amíg ki nem derül, hogy mi az oka. Vérb?l állapítják meg, ez néhány hétig is eltarthat. Addig meg szedem a telfast-ot, és ha van konkrét, megírtom!
Mindenkinek jobbat kívánok, mint amiben van (ha még lehet fokozni) !

Nincs jelen

 

#22 2006-02-16 17:47

fru
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!

Ritkán járok erre, mert elég jól megvagyok szerencsére az öt éve diagnosztizált colitisemmel (amúgy 31 éves anya vagyok). Viszont a múlt nyáron teljesen váratlanul ért, hogy beindultak nálam ezek az intenzív izületi fájdalmak. El?tte err?l nem hallottam, ezért inkább a Lyme-kórra gyanakodtam. Két hónap alatt hatszor volt izületi gyulladás-szer?m, mindig hirtelen jött és elmúlt három-négy nap múlva, de közben teljesen mozgásképtelen voltam. Mintha vándorolt volna, hol a térdem, hol a vállam, csuklóm - és nagyon fájt. Én is úgy éreztem, hogy a bélgyulladás helyett van ez, más formában jelentkezik. Két hónap után eljutottam az orvosomhoz, aki leforrázott azzal, hogy örüljek, hogy eddig nem volt, mert gyakori velejárója a cc-nek és ezzel együtt kell éljek. Egy dolgot javasolt, hogy az évek óta szedett Salofalkról térjek vissza az általam utált Salazopyrinre, mert az hat az izületi gyulladásra is. Fájó szívvel áttértem és azóta nem fordult el? izületi fájdalom (és szerencsére a CU sem újult ki), bár majd meglátjuk mi lesz nyáron.
Mindennek nagyon örülök, mert lebénult karral-lábbal nem lehet aktív életet élni.

Üdv

Nincs jelen

 

#23 2007-06-04 19:58

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok!
Még ifjú colitises lehetek a 8 éve tartó betegségemmel, de az izületi fájdalom már nálam is jelentkezett. Gyógyszert még nem szedtem rá, mert gondoltam éppen elég, ami van. Aztán amikor már nem volt fájdalom mentes idõszak kiszedettem a mandulámat 45 évesen, hát nem volt kellemes, de segített. Kb 1 évig semmi izületi fájdalom, azóta kezdi, de még tûrhetõ. Nekem a rendszeres mozgás segít, igaz én soha nem kínzom magam, csak amennyi jól esik, de nem csak akkor, amikor jól esik:(
Nekem azt tanácsolták próbáljak minden góc lehetõséget kiiktatni, hátha segít, én próbálok :), igaz mindent nem lehet kiszedetni !
Azért érdemes megnézetni a gócgyanús helyeket.

Üdv. Licsi

Nincs jelen

 

#24 2007-06-07 14:23

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Halihó!
Azt hiszem Licsi- én még fiatalabb crohn- colitises vagyok , mint te. Lassan 8 hónapja tudok a betegségemrõl, ami a doki szerint már évek óta tart. Megközelítõleg 8 éve. Ennyi idõ alatt volt refluxom, nyombélfekélyem és minden gyomorral kapcsolatos kínom. Jártam én a dokikhoz, de sajna nem találtak semmit tavaly októberig.- Pedig az itt felsorolt tünetek alapján lazán lehetett volna erre a betegségre gondolni. Volt és van is izületi gyulladásom. Néha annyira fáj, hogy aludni sem tudok.- Vannak pöttyeim. Már három. Kezdetben kis pattanásnak néztem, ami nem gyógyult. Csak kapartam, kapartam. Most már vigyázok rá.- És a legrosszabb a szemem. A kórház után rohamosan romlott egy dioptriát. Rendszeresen használok szemcseppet, de fáradt, néha úgy érzem kiég és duzzadt, annak ellenére, hogy kívülrõl nem látszik semmi sem. Szóval vannak bajaim és kínjaim, de próbálom hõsiesen elviselni õket. De fel a fejjel!- apacsanya

Szerkesztette: Apacsanya (2007-06-07 14:24)

Nincs jelen

 

#25 2007-06-07 21:08

toscana22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Hello mindenkinek!Sokat olvastam a TSO-ról,de mi a véleményetek pl.Aloe Vera,Nonnit és Flavin7 termékekrõl?Ma beszéltem egy gyõri dokival,nem tudott TSO-val kapcsolatban hozzászólni.de a Nonnitot ajánlotta,mert van bizonyítottan jó hatása.Várom a hozzászólásokat!

toscana22

Nincs jelen

 

#26 2007-06-07 21:18

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia toscana 22!

Arra lennék kíváncsi, hogy ezt a Nonnit italban vagy kapszulában lehet kapni?
Mit mondott az orvosod?

                                      Marthuska

Nincs jelen

 

#27 2007-06-07 22:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

ahh gyerekek!!!

Ma én is rájöttem, hoyg ez a k.va medrol milyen szinten roncsolja a csontjainkat. Hát nagyon!
Capoeirán már a saját súlyom se birom el a bal vállamon ami lég nagy hátrány!Most elkezdtem dupla adag cálciumot szedni, remélve hogy segit meg kenegetem is, de sz.rt se ér! Elég rossz hír ez most nekem, mert már pont a ltványra megyünk rá edzésen és ahhoz bizony vállak és jó izületek kellenek, ami nekem hiánycikk sajnos...
Valakinek ötlete?Esetleg egy jó masszõrt nem tudtok, aki olcsón bevállal egy sportmasszázst?

Nincs jelen

 

#28 2007-06-08 11:07

dzsomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Sziasztok ! Negyven éves " srác" vagyok. A bélbetegségemrõl kb. két éve tudok, de az ízületeimmel húsz éve kínlódok. Bechterev kór a diagnózis. Az egész egy komplex autoimmun betegséghalmaz ami több szervemet is érinti, szem , szív, belek, ízületek. Jobb lett volna egy lottó ötös....! Ami az ízületeimet illeti, jelenleg a gerincem teljesen merev, a vállaim beszûkültek, a csípõim mûtétre várnak, s az összes ízület érintett még a rágóízületeim is.Mozogni sokszor egyáltalán nem tudok. Hát így utólag elolvasva elég durván hangzik. Amúgy még nem gyõzött le a betegség, lélekben elég jól vagyok.Mindezt csak azért írtam le , hogy aki akar az tudjon erõt meríteni belõle. Nem a kilátásokra gondolok, hanem arra , hogy a valós ízületi baj hol kezdõdik. Kitartást ! Üdv !

Nincs jelen

 

#29 2007-06-08 18:46

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Halihó Toscana 22!
Én a flavint tudom ajánlani. Ha rendesen szedem csodákat mûvel. Újra lesz erõm. És van egy gyümiszeletük is. Az meg egyenesen szenzációs. A lényeg az, hogy csak természetes anyagokat tartalmaz. Semmi kémiai vegyszer.- Tudod nemrég pocsékul éreztem magam.Akkor ismét elkezdtem szedni a flavant. Két nap alatt rendbe hozott.
Az aloe verával nem próbálkoznék. Sok rosszat hallottam már róla. És nemrég a helyi lapban egy elmarasztaló cikket is olvastam a forgalmazókról. Az scd diéta érvelése pedig teljes mértékben hatott rám. Nyálkás poliszacharidnak nevezi ezt az anyagot,, mely növeli a TNF- alfa sejtek számát,mely fokozza az immunrendszer mûködését, ezáltal pedig a gyulladásos bélbetegség kiujulását idézheti elõ.
A nonnitot nem ismerem, így errõl nem tudok véleményt mondani.

Barna- by: Én óvatos lennék a calciummal. Az a vesédet vágja tönkre. Pláne ha pezsgõtablettába szeded. Persze pótolhatod így is a calciumot, de azt olvastam valahol, hogy zsurló teával kell párosítani. Az megvédi a vesét.
Én a calciumot a szójatejjel szoktam pótolni. Van direkt calciumos szójatej. És nagyon fini. Meg  nem annyira direkt a szervezet számára. És garantálom, hogy nem lesz tõle hasfájásod. Én a laktózmentes tejet cseréltem erre.

Dzsomi- Gyógyfürdõket próbáltad már?

Én lassan 8 hónapja látogatom az oldalt. A kezdeti nehézségeken akkor azt hiszem Szuszidi e-mailje segített át. Az volt, ami átlendített egy más irányba. Kilökött a fájdalom és a kétségbeesés markából. Azóta amit tudok errõl a betegségrõl, azt mind tõletek tudom. Rengeteget kutatok és kerezsgélek. - A csodálatom azonban az itt lévõ ki csapat iránt megfogalmazhatatlan. - Ha pocsék napom van, rátok gondolok. Ma már tudom, hogy nem lógok egyedül a bajommal a világban. És ez jó. Segít. Gyógyulni, javulni. És szebbnek látni az életet. Szóval: Csak fel a fejjel és elõre!!!!!!- apacsanya

Nincs jelen

 

#30 2007-06-08 19:19

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

apacsanya: nem pazsgõtablettázom, pont ezért! :)
Bogyó formájában viszem be a szervezetbe, szóval nem teszi tönkre ANNYIRA a vesét! De már leálltam a duplázással, mert lusta voltam beszedni 2-t:D

Nincs jelen

 

#31 2007-06-10 12:05

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Barnika! :)

Olvass a Korall calciumról!!!!! Ez aztán nem roncsolja a vesét!!!! Lúgosít, rendbe tudja tenni az egész felborult egyensúlyt.... ( merthogy az iszonyú mennyiségû ásványi anyag tartalma a lényeg ) Én szedem. Arra figyelj csak, hogy sok folyadékot igyál folyamatosan és vagy D-vitamin vagy napozás... ( én az utóbbival nem nagyon élek :)  ) Nem propaganda !!!!!!!!!

puszi

UI: A házunkban folyamatos a capoeira... tánciskola van a pincénkben... Egészen jól hallom.... ja! és  nem igazán fehérbõrû a srác aki tartja... :)
T

Nincs jelen

 

#32 2007-08-02 11:29

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Ismét egy aktív idõszak egésznap a Wc-t lesem nehogy vki bemenjen elöttem.Nyaralni voltunk  kaptam egy kis bacit / Candida/ ,erre antibiotikum  és most persze vérzik a belsõm.Tavaly ugyanígy jártam,biztos az Imurantól legyengül az immunrendszerem és így persze összeszedek mindent.A legrosszabb ,hogy menni is alig bírok úgy fájnak  a lábaim. És persze a stressz /szedem a Frontint  saját elhatározásból/,de nem ártana egy jó pszichiáter vagy pszichológus nem tudom mi a különbség /ki az illetékes/.Ha vki tudna ajánlani  Vkit /Veszprém megye/ ,örülnék ,mert teljesen magam alatt vagyok .Jó ,hogy itt elmondhatom  mert igazából nem tudok errõl senkivel sem beszélni, a Frontinról sem tud senki /csak a barátnõm aki adta/ különben hülyének néznének /bár lehet hogy nemis vagyok normális/. Na  fõként ,hogy ilyen sok hülyeséget összeírtam  !

Nincs jelen

 

#33 2007-08-02 17:57

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Halika!

Csicsu azért vagyunk hogy ha máshogy nem is,de legalább  lelkiekben segítsünk.:)

Nincs jelen

 

#34 2007-08-02 19:06

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Csicsu!
A pszichiáter orvosi egyetemet végzett, és mint ilyen, gógyszeres terápiát alkalmaz. Nuygtatót adm depresszió eleni szert, és súlyosann estekben a megfelelõ gyógyszert és kezelést.
A pszichológus az emberi lélekkel foglalkozik, nem orvos, hanem pl. az ELTE-n végzett. Gyógyszert nem ír fel.
Neked az utóbbi tenne jót, mint mindenkinek, csak sokan nem merik még maguknak sem bevallani. Pedig ha az ember lelkével foglalkoznak, az nem szégyen; az olyan, mint ahogy a testeddel is foglalkozol tornaórán, jógán, biciklizve, úszva, kozmetikusnál, fodrásznál stb. és jót tezs a testednek, és még a lelkednek is. Egy szakértõ ember beszáélget veled, segít megoldani a nehéznek tûnõ helyzeteket, s mindezt úgy, hogy - mint az orvosok általában - jót akar neked, orvosolni akarja a lelejed baját.
OLyan, mint egy nagyon jó barátnõ, aki tuti, hogy nem irígy, féltékeny rád, és nem akar rivalizálni sem stb. stb. Mint egy jó szülõ, testvér, csak még annál is jobb lehet, mert a helyes útra való terelés, az a tanult szakmája. Ha jó szakember, nagyon sokat segíthet. Olyan ez, mint ahogy minden szülõ tudja tanítgatni a gyerekét, de a tanárok azért még jobban, hozzáértõbben, szakszerûbben. Egy barátnõ is segít, ha kiönötd a lelked, és tényleg odafigyel rád. De a szakember nagyobb eséllyel ad igazán jó tanácsot. Felnyitjka a szemed olyasmikre, ami az orrod elõtt van, de eddig nem vetted észre.

Pszichológushoz menj, vagy esetleg pszchodráma csoportba, az is jó, ott társas terápia van. Akár pár alkalom is jót tesz. Ne keéslekedj, keress egyet.
Üdv, Yakus

Nincs jelen

 

#35 2007-08-02 19:07

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Elég sok gépelési hibát ejtettem, de azért érthetõ, Y.

Nincs jelen

 

#36 2007-08-03 09:58

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Yakus !  Köszi az infot !:)

Nincs jelen

 

#37 2007-08-03 10:24

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Most én is kivagyok, görcsök, de nincs rá szó milyen erõsek, lábaimat nem tudom hova tenni úgy fájnak. Nem tudom mi lehet!? Majd kiderül vagy ha nem hát akkor valami más!  De olyan görcsök hogy ......!

Nincs jelen

 

#38 2007-08-03 10:47

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szuszidi ! Akkor " egy cipõben járunk ".../ Kaptam rá egy nagyon jó kenõcsöt  Arkánum -sport balzsam -nekem bevállt . /http://www.naturarkanum.hu/html/index6.asp?msid=1&sid=0&hkl=255&lng=1   ingyenes termékminta!

Szerkesztette: CSICSU (2007-08-06 12:22)

Nincs jelen

 

#39 2007-10-01 22:25

fedra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Hali!

Az Imuránnal vigyázni kell, bár az orvosok azt mondják, hogy egyensúlyban tartja az immunrendszert, de ez
sajnos nem igy van, mert nagyon legyengiti. Én 7 évig szedtem, mert azt gondoltam, hogy jót tesz biztosan
és nem fogtam fel, hogy pontosan ez okozta a járás-problémámat. Szép fokozatosan gyengült a lában, aztán
elkezdtem húzni. Nem tudtam fellépni a busz lépcsõjére, összecsuklottam. Nagy nehezen sikerült, de leestem
amikor le kellett szálni. Utána már nemcsak a lépcsõknél estem, hanem sima úton is. Akkor kezdtem el gondolkodni, hogy az Imur.án szedése elõtt ilyen nem volt. Rögtön abba hagytam. Megmondtam a Prof.-nak és azt mondta: épp akartam mondani, hogy álljunk le vele. Soha többé nem fogom bevenni! A lábam azóta nem sokat javult. Valaki
mondta nekem, aki egészségügyi dolgozó, hogy még ágynak is lehet töle esni, úgy legyengit. Nem beszélve a rengeteg fertõzésrõl, amit ezáltal összeszed az ember.
Mindenkinek jó egészséget kivánok, vigyázzatok magatokra.   Üdv.,  Fedra

Nincs jelen

 

#40 2007-10-02 06:34

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

De akkor minek kell szedni??????????????

Nincs jelen

 

#41 2007-10-03 22:25

Titus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Nekem most írták fel az Imuran-t,remélem nem lesz tõle sok bajom,igaz az ízületeim már nekem is elkezdtek fájni kb 1 éve,szerintem a sok Medroltól. Aztán elkezdtem szedni a Lenkei-féle vitaminokat és Kalcium-Magnézium-Cink tablettát és láss csodát...nem fáj semmim.

Nincs jelen

 

#42 2007-10-04 08:49

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia Titus!

A Kálcium-Magnézium-Cink tablettának mi a neve?

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#43 2007-10-04 20:00

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Szia fedra! Én pont így voltam ,mint Te ,de nem tudom az Imurantól vagy a szterotól.Egyszerûen nem tudtam irányítani a lábam ,mintha nemis az enyém lett volna ,nem volt benne semmi erõ... Azt hiszem inkább  Én is lemondok az Imuranról.

Nincs jelen

 

#44 2007-10-06 11:08

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Lehet inkább a szteroidtól van ,már menni is alig bírok... Ha hirtelen abbahagyom a szteroidot milyen köv. lehet?

Nincs jelen

 

#45 2007-10-06 11:18

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Inkább ne beszéld meg a dokiddal mert leszóktatási idõ szak van. (általában van) Igen lehet következmény!! Hogy mi már elfeledtem de emlékszem hogy mondta a doki!

Nincs jelen

 

#46 2007-10-06 12:11

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Mellékvesekéreg elégtelenség /ami elég sulyos ill. halálos utána néztem/ . Vérbõl kimutatható ez  ha igen melyik érték mutatja? Tudja vki?

Nincs jelen

 

#47 2007-10-06 12:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves CSICSU! Nekem az Imurántól egyensúlyi zavaraim voltak, még a széken ülve is imbolyogtam. Az én véleményem az, hogy ez a járásproblémád mem a szteroidtól van. Telefonálj az ovosnak és kérj egy idõpontot, hogy sürgõsen meg tudd vele beszélni.

Nincs jelen

 

#48 2007-10-06 16:31

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Kedves Csicsu!
Így hogy leírtad tényleg ezt mondta a dokim! De a szteroidot csont ritkúlást tuti tud okozni! Én SOS beszélnék hozzá értõvel!!

Nincs jelen

 

#49 2007-10-06 17:37

akita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

sziasztok
én két napja hagytam abba a medrolt de nagyon fáj mindenem .a nyakamat alig tudom mozgatni minden izületem fáj.mit tudnék csinálni hogy elmuljon vagy egy kicsit jobb legyen.alig tudok menni.a csontritkulást hogy lehet észrevenni?azt olvastam itt hogy a lenkei féle vitamin jó az izületeknek.valamit ki kéne találnom mert a medrolt nem akarom szedni mert teljesen kikészitett,örülök ha visszanyerem eredeti formámat.

Nincs jelen

 

#50 2007-10-07 13:48

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Izületi panaszok az IBD mellett

Csicsu
Nekem is nagyon fájtak az ízületeim, a lábam különösen. Az imurant én is abbahagytam, a szteroidtól viszont nem éreztem fájdalmat, én kifejezetten azt kapok a dokimtól ízületi fájdalom esetén. Már másnap olyan tõle, mintha soha nem is fájt volna. Én nem gondolnám, hogy a szterotol fájhat a lábad. (Persze nem vagyok orvos, ez csak saját tapasztalat.)
Ágica

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB