#1101 2009-01-27 18:41

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Napi 1db, 50 mg. Neked?

Nincs jelen

 

#1102 2009-01-27 18:44

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem a duplája. Volt tükör is, vagy emlékezetbõl írták fel?

Nincs jelen

 

#1103 2009-01-27 18:47

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Az orvosom szerintem elszámolta magát... Azt mondta, hogy 2mg/kg... Na most én vagyok vagy 110...:-) Egyenlõre most csak kísérletezünk, mert szednem kell a medrolt is. Eléggé legatyásodtam a hétvégén, el kellet mennem hozzá. Te miket szedsz még? Én még a Xalazint is tolom.

Nincs jelen

 

#1104 2009-01-27 18:56

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Le kell szoknom a medrolrol, át az imuránra csak annak kell néhány hónap amíg hatni kezd úgyhogy szinkronba szedem mindkettõt! Fûszerezem még 3x2 pentsa500-al, meg ahogy te hívod 2x1 salofalk500 aranylövés!
Te?

Nincs jelen

 

#1105 2009-01-27 19:04

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nekem úgy van, hogy ha tünetmentes vagyok, akkor csökkentjük a 32mg Medrolt heti 8-cal, mellette 2x2 Xalazin, és 50 mg Imuran. Csak ennyi.:-) Az aranylövést nem tolom most, viszont a Xalazint eddig is szedtem, ugyan ilyen dózisban. Elmesélte a doki a Medrol mellékhatásait: -csontritkulás, -emeli a koleszterint, -kipattogás, -elhízás, -kiszõrösödés!!!???!!!, és még mondott egy párat, de azt már megjegyezni se tudtam. Úgyhogy ezért nem jó, ha valaki sokáig szedi. Gondolom, pont emiatt akar áttéríteni az Imuram-ra. De tényleg, ha valaki ismeri ezt a gyógyszert, és van tapasztalata légyszi írja már meg! Elõre is köszönöm mindkettõnk nevében! Ja, és ha van valami találkozó, akkor szívesen elmennénk!

Nincs jelen

 

#1106 2009-01-27 19:10

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

holnap be ugrok az irodába, dumálunk egyet.

Nincs jelen

 

#1107 2009-01-27 19:13

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Oké haver! Bent leszek napközben.

Nincs jelen

 

#1108 2009-01-29 15:22

ludgab
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Colitisem van ,májustol tünetmentes vagyok,de most 4-5 napja olyan stresszes lett az életem,hogy nem tudok enni meg aludni sem és a közérzetem sem jo,a kilátás az hogy ez a helyzet még jo pár napig eltart de igazábol csak én fogom tudni megoldani.Azt kérdezném töletek,hogy nagyon parázok hogy ez egy aktiv szakaszt fog elinditani mert ma már hasmenésem volt.Mit tudnék tenni esetleg ez ellen mert a helyzetet nem tudom márol holnapra megoldani,van-e valami ötletetek?

Nincs jelen

 

#1109 2009-01-29 15:30

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Balázs77!
A májfunkciós eltérések miatt nem kaptál olyan új  diagnózist hogy PSC: primer szklerotizáló colangitis?
Mert nekem sajnos társult ezzel is...
Laci.

Nincs jelen

 

#1110 2009-01-30 07:48

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

ludgab!
Nekem nem volt egyértelmû, hogy a stressze állapot miatt lettem volna tünetes, ha .....
A nyugodalmas élet az tényleg jó, de  kinek van ilyen?
Ha használtál klizmát, az ilyenkor jól jöhet. Beszélj az orvosoddal. Nekem a Salofalk kilzma bevált a tünetek indulásakor alkalmazva. Pedig az egész vastagbelem érintett volt!

Nincs jelen

 

#1111 2009-01-30 08:01

ludgab
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszi Ánya,használtam klizmát és kiprobálom,és amit a stresszröl irtál azt a véleményed is osztom.

Nincs jelen

 

#1112 2009-01-30 17:31

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Ludgab!

Akkor a mi colitisünk ikertestvér :D :D :D
Kívánok neked is olyan jól kezelhetõt, mint az enyém volt!! :D :D

Nincs jelen

 

#1113 2009-01-30 18:31

ludgab
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Ánya!
Énugy érzem stresszmentes életet ebben a világban nem hiszem ,hogy él valaki és mégsincs mindenkinek colitise.Volt az életemben sokkal stresszesebb idöszak is és mégsem akkor lettem beteg.És a betegségtöl függetlenül van jo és rossz periodusunk,és nemhiszem hogy minden stresszesebb idöszak egy aktiv szakaszt kell hogy csináljon.Ma már egyébként jobb helyzetben vagyok ,lassan de biztosan alakulnak a dolgaim,a klizmát elkzdtem használni csak te ilyenkor meddig használtad?
Nekem 14 van itthon és egyenlöre nincs rá javaslatom,ez régröl maradt.
És végezetül Ánya én is minden jot kivánok neked az életben!

Nincs jelen

 

#1114 2009-01-31 09:48

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves ludgab!

Nagyon hasonló a gondolatrendszerünk! :D :D
A klizma adagolása orvosi dolog. Beszélj az orvosoddal!! Ha a tiéd nem ilyen liberális, akkor írj egy emailt és megpróbállak összehozni az enyémmel. Vele meg lehetett beszélni és szerintem most is lehet vele szót érteni. Ilyenkor ( a tünet indulásakor) elkezdtem a klizmát használni és mentem hozzá. A gyors kezdés miatt volt mindig itthon, de mindig beszéltem vele, hogyan tovább.
Priviben telefonszámot is cserélhetünk,  telefonon talán könnyebben tudunk eszmét cserélni a klizmáról (is).
Köszönöm a jó kívánságokat, mindig jól jön az ilyen!! :D :D Bár most nem lehet okom panaszra, jól alakulnak a dolgaim, a nyavalyáim is. :D :D :D

Nincs jelen

 

#1115 2009-02-15 19:13

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!

Még mindig az érdekelne, hogy valaki ismeri-e az Imuran nevû gyógyszert, és mi a tapasztalata vele?

Köszi!

Nincs jelen

 

#1116 2009-02-15 23:02

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Skynetpg

Lassan 3 éve szedem Most napi 100mg-ot Nálam szerencsére eddig nem csinált semmi galibát Mellékhatások még nem jelentkeztek Mondhatom azt hogy bevált nálam

Nincs jelen

 

#1117 2009-02-16 09:34

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Skynetpg!KB.4 éve szedem az Immuránt,de nem vettem észre semmi különöset,talán beválik.Üdvözlettel:Edith

Nincs jelen

 

#1118 2009-02-17 19:53

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Norby1 és Edith!

Remélem nálam is beválik majd!

Nincs jelen

 

#1119 2009-02-17 20:00

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

skynetpg remélem nem lesz az immuránnal gondod és segíteni fog neked,szívbõl kívánom!Jobbulást.betegtársad:Edith

Nincs jelen

 

#1120 2009-02-17 21:48

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv mindenkinek. 2007 December ota vagyok colitises és eddig 3 voltam korházba. Medrolt szedek és ha abba hagyom akkor vissza esek azonnal.Egyéb gyocereim Controlok2*1 Pentasa 500 3*2 Pentasa klizam 16mg Medrol .Aki hosszab ideig szedet Medrolt mijen mellék hatásai jelentkeztek én nekem erös fejfájás gyomor fájdalo és izületi fájdalom.Azt kérdezném hogy ez a gyocertöl van vagy a betegségtöl és hogy tudok e ellene tenni valamit mert nagyon rossz. a segitséget elöre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#1121 2009-02-18 08:54

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Árpád,
a medrol tüneményes hatásairól ódákat lehetne zengeni. Nekem rengeteg gondot okozott, viszont ugyanez a helyzet, mint Veled, hogy elhagytam és vissza is estem, de soha többé én még egyszer ebbe az ördögi körbe visszamenni nem kívánok.
Mellékhatások: bõrproblémák (ekcéma, hihetetlen pattanások és aknék, érzékenység mindenre), hajhullás, hízás, vizesedés, fejfájás, egy év alatt 3 rendes menstruációm volt míg szedtem, hangulatváltozások és agresszivitás mikor csökkentettem az adagomat, fájó pattanások nagyon kellemetlen helyeken, álmatlanság, az elején gyomorbántalmak (sok sav), most ennyi jut eszembe. Szóval, ha sokáig kell szedni, akkor inkább bírd rá az orvosodat, hogy találjon ki valami mást...., mert ez hosszú távon nem fenntartható.
Keress rá esetleg, hgoy Vicaa miket írt, fõleg, hogy neki nagyon-nagyon komoly csontritkulási jelenségei voltak... (ugye, jól emlékszem).
JObbulást és szép napokat!

Nincs jelen

 

#1122 2009-02-18 13:45

Delanta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Kedves Árpád!
Én is ebben a cipõben jártam,nekem medrol helyett nagyon jól bevált a BUDENOLALK kapszula /közel sincs annyi mellékhatása mint a medrolnak/Érdemes lenne másik orvosnál is probálkoznod.

Jobbulást!

Nincs jelen

 

#1123 2009-02-18 14:45

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm a sok jo tanácsot. Egyébként ezek a gyocerek mellet teljesen panasz mentes vagyok kivéve a gyocerek mellékhatásait és, van egy 6cm ödémám az nagyon kellemetlen. Ha valakinek volt kérem ossza meg a tapasztalatát hogy, hogyan mult el vagy hogyan kezelték bent a dokik semmit nem mondtak , majd el mulik.

Nincs jelen

 

#1124 2009-02-18 15:04

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Meg még lenne egy kérdésem hogy érdemes e használni Progastro 825 és a társait ha igen akkor mijet érdemes használni.

Nincs jelen

 

#1125 2009-02-19 11:21

Tünde30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!Nekem 94-ben megállapiták hogy colitisem van.2007-ben súlyosbodott a betegségem és azótta azt lehet mondani hogy pánik beteg vagyok nem merek kimozdulni otthonról, mert mi van ha wc-re kell menni.Hiába szedem a gyógyszereimet 16mg Medrol ,3*2 salofalk,3*1 imuran,este 1 controloc,vmikor használni kell az Entocort klizmát nem javulok.Szedtem az entocort kapszulát 3*2, de amiotta a tb nem támogatja az orvosom megszüntette.Márciusra van kiirva a tükrözésem és ha nem javul a belsõ kép állapota mütét lesz a vége.Mit próbaljak ki hogy a gyulladás mérséklõdjön?Gyógynövényt vagy vmit

Nincs jelen

 

#1126 2009-02-19 19:05

Orsi30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Tünde !

Én a helyedben nem engedném, hogy megmûtsenek, mivel vannak még ezt a drasztikus lépést megelõzõ gyógyszeres lehetõségek a betegségünk kezelésére, arról nem is beszélve, hogy a tudomány folyamatosan fejlõdik és ki tudja mikor fedeznek fel valamit, amivel talán megszabadulhatunk a betegségtõl. Szomorúan hallom, hogy a leírt gyógyszeres kezelésre nem reagálsz, de még mindig ott van a Remicade vagy a Humira program, amivel a tünetmentesség elérhetõ. Az orvosod sosem javasolta ezeket neked? Az entocort kapszuláról pedig annyit, hogy az én orvosom mindig 90%-os támogatással írja ki nekem, és nem tudok róla, hogy a tb megszüntette volna avtámogatását. Nem akarsz esetleg orvos váltáson elgondolkozni, mert az általad leírtakból úgy tûnik, hogy nem igazán van képben a kezelési lehetõségeket illetõen. Gyógynövények közül a vadsóskát tudnám ajánlani (az íze sem borzasztó, olyan fûízû, de legalább nem keserû :)) meg a Gastroanax kapszulát (kb. 5000.-Ft 60 szem és 2x2-t kell szedni belõle) amit kifejezetten colitis ulcerosa-ra találtak ki. Ha beírod a keresõbe a gastroanax nevet utána tudsz olvasni a neten. Egyébként hasonló cipõben járok mint te kb féléve nem tudtak velem a szokásos gyógyszerekkel mit kezdeni, és 1,5 hete kezdték nálam el a humira programot. Remélem tudtam segíteni.

Nincs jelen

 

#1127 2009-02-19 21:58

Tünde30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Köszönöm Orsi!  A Gastronaxot megpróbálom szedni.Megkérezhetem mi az a humira program?Láttom Nyíregyházi vagy,én is jártam oda egy idõben,megkérdezhetem ki az orvosod?Mellékhatásokkal hogy állsz?

Nincs jelen

 

#1128 2009-02-19 22:03

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tünde30 írta:

"...Megkérezhetem mi az a humira program?....."

Tünde, nezd meg "Remicade / Humira" topicot, ott tobbet megtudhatsz...es egyebkent is, nezz korul alaposabban, erdemes.

Nincs jelen

 

#1129 2009-02-20 08:32

Orsi30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Tünde !

Én már régen nem Nyíregyházára járok kezeltetni magamat mert itt semmi mást nem tudnak csak a szteroidot nyomni az emberbe. Lassan már 4 éve, hogy átmentem Debrecenbe a III. sz. Belgyógyászati Klinikára, ahol a kezelõorvosom dr. Barta Zsolt. Ez egy immunológiai központ, ahol a remicade és a humira is elérhetõ, és neked is csak ajánlani tudom. Ahogy Aiolosz is írta olvasgasd a Remicade/Humira topicot, tényleg érdemes tájékozódnod a témában alaposabban. A humira program egyébként olyan colitises és crohn betegeknek elérhetõ, akiknél legalább 3 hónapig a hagyományos gyógyszerek (steroid és társai) hatástalannak bizonyultak, a program 1 évig tart kezdetben 4, 2 hét múlva újabb 2 majd 2 hetente 1 injekció beadását és folyamatos orvosi kontrollt jelent. A szurik olyan anyagot tartalmaznak amely visszaszorítja a gyulladást, és segít fenntartani a tünetmentes idõszakot. Engem is fél év kínlódás után választottak be a programba, és hétfõn megyek a második két szurimra :)
Te hova való vagy, és hol kezelnek?? Mellékhatások a szokásos arcpuffadás mellett újabban az erythema nodosum (bõrtünet) és az ízületi fájdalmak. Legyél jobban mihamarabb!!

Nincs jelen

 

#1130 2009-02-20 10:49

Tünde30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!                                                                                                                                                                                                                                                        Én Nyíregyházára jártam egy ideig,2 éve hogy fellángolt intenziven a betegség elmentünk Debrecenbe,de ott halogatták a tükrözést, míg nagy a gyulladás nem csinálják,végül olyan görcseim voltak hogy befektettek a kórházba.Vérkép kimutatta hogy nagy a gyulladás,vérszegénység áll fenn.Kaptam infuzioban medrolt,vasat és 4 nap után már haza akartak küldeni mert a vérkép alapján csökkent a gyulladás,de a wc-és száma nem.7 nap után haza küldtek(márc hóban volt)és májusra kiirták a tükrözést.Egy hét után olyan rosszul lettem nem birtam járni és aludtam volna álandoan.Ismerös utján Fehérgyarmatra kerültem ahol 2.nap gyomortükrözést,3.nap vastagbéltükrözést altatásban megcsinálták.Olyan gyógyszer adagot kaptam,infuzióban és gyógyszerekben ,és kaptam 3 tasak vért,hogy a wc-és száma 2-3 csökkent görcseim fájdalmaim megszüntek.1 évig nagyon jó volt,de az utóbi idõben nem akkar tünetmentes lenni,mindenféle betegséget elkapok.Novembertõl arcvörösödés,ízületi fájdalmak,vesegyulladás tünetek voltak,és a legújabb  ami lehet a betegség következménye a tüdõmben találtak egy 1.2cm-s gócot.24-én megyek tüdõtükrözésre ekkor kiderül hogy mi az.Valakinek van ezzel vmi féle tapasztalata?Kétségbe vagyok esve mert bármi is az kimütik onnan.Azt mondják az ember éljen stresszmentes életet ,lehet?

Nincs jelen

 

#1131 2009-02-20 12:20

Rikk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Én most vesztettem el a munkahelyemet,törlesztõrészletem is 12.000 el több lett.De amúgy nem izgat,azóta látom másképp a világot amióta 6 éve bent voltam 2 hetet a belgyógyászaton és sokminent láttam,sokat megéltem ott bent.3 an haltak meg mellõlem a 2 hét alatt.
Azóta mindig optimista vagyok,örülök neki hogy "csak" crohn beteg vagyok.
A 6 év alatt voltam bárányhimlõs,2 szer övsömörös,fogytam 20kg-ot aztán visszahíztam,vírusos szemölcseim vannak,3 szor váltottam munkát.
De mindig próbáltam optimista maradni.Amióta beteg vagyok,többet segítek barátaimon,munkatársaimon.
Nagy örömmel tölt el ha segíthetek.
Nekem ami segít ha aktívabb idõszakom van:
Nyers nagyon erõsre fõzött kamilla tea,jéghidegen napi 1 liter.:) nagyon szar:)
Rengeteg víz,napi 3-4 liter is akár.
Nekem az olivabogyó is bejön,meg a rio mare tonhal.
napi 1 óra séta.
legyetek boldogok,jön a tavasz,tünetmentességet mindenkinek!
üdv

Nincs jelen

 

#1132 2009-03-01 12:52

idomtalan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Segítségeteket/véleményeteket kérném. A dolog jóval régebbre nyúlik vissza, de elõszõr csak a mostani problémámat írom le.
1,5 napja (pénteken) délután rámjött egy hasmenéses roham, ami annyit tesz, hogy kb 20percenként mennem kell vissza a WC-re. Este fele pedig a legnagyobb félelmemre, véres volt a hasmenésem. Aztán bevettem egy frontin-t, gondoltam az idegességtõl van, majd tõle elaludtam rendesen. Másnap nagyon nagyon fájt a hasam végig, hasmenésem volt kb 40x, minden amit ettem péntekig kijött rajtam, és a hasmenésemben voltak vér cseppek. Már nem aza összefüggõ nagyobb véres rész mint pénteken, de még mindig vérezget. A kínzó hasfájás nem múlik el, hasmenés után sem. Nem tudtam már mit csinálni, gondoltam bekéne mennem az ügyeletre, de ismerem a körülményeket, több órát kellett volna kint várnom és itthon sem bírom 20percnél tovább WC-zés nélkül. Ugyhogy itthon maradtam, vártam hátha jobb lesz, gondolván a mostani divatos hányós-hasmenés járványra. Hányingerem még pénteken este alakult ki, de hányni nem hánytam. Majd szombat du.-ra a fájdalom majdnem hogy elmúlt és vissza tért az étvágyam. Ezért megpróbáltam kicsit enni. Kis fõtt krumpli, kis pirítós. Majd miután befejeztem az evést, rá kb 5-10percel mentem újra WC-re, és újra indult az iszonyú fájdalom és a nagyon gyakori hasmenés. Bármit ettem csak egyre rosszabb lett. Már csak iszok (teát) és nem tudom mire vélni a dolgokat.
Most akkor írok a régebbi dolgaimról. Kb 1,5 éve diagnosztizáltak nálam úgymond "lymphocitás colitis"-t (???) amire nem kaptam semmit, csak a nyelõcsõfekélyemre Pariet-et. kb 2hete már minden nagyobb (fõtt ételes) étkezés után hasmenésem volt (kb 30perccel utána). De ezt már megszoktam nem foglalkoztam vele. De ilyen ami most volt, még soha nem történt.
Nem tudom mi lehet, mit javasoltok mit csináljak. Segítségetek kérem! Köszönöm.

Nincs jelen

 

#1133 2009-03-01 12:59

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Idomtalan!

mielõbb belgyógyászati (gastroenterologia) kivizsgálást javasolok.

legjobbakat kívánom!

üdv:á

Nincs jelen

 

#1134 2009-03-01 13:11

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

kedves idomtalan!

amit leírtál... elsõsorban mindenképpen valami fertõzésrõl lehet szó, bárhova is mész, tuti erre gondolnának. esetleg szedtél-e az elmúlt napokban/hetekben valamilyen gyógyszert? gyulladáscsökkentõt, antibiotikumot? ettél-e bármit, ami esetleg nem volt teljesen oké?

DE: van egy orvos, aki korábban diagnosztizált (lymphocitás colitis -ez emlékeim szerint annyit takar, hogy tükrözés során sosincs látható elváltozás, csak szövettannal igazolható a limfociták felszaporodása. bár ez elvileg vérrel nem járhat, hanem "csak" vizes hasmenéssel). én azt mondanám, hogy amennyiben holnap reggel is így vagy, ahogy, meg kell ereszteni egy telefont az orvos felé, még mielõtt komolyra fordulna a dolog!!!

ja, és nem fõtt krumpli meg pirítós a menü, hanem cukor és citrom nélüli tea +háztartási keksz!!!

Nincs jelen

 

#1135 2009-03-01 13:24

idomtalan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Január végén voltam influenzás amire szedtem Fortedol-t (diclofenac - legnagyobb ellenségem, ettõl lett a nyelõcsõfekélyem, de az influenzában csak ez ért valamit, mert enélkül szó szerint felállni nem bírtam) meg szedtem "Elixirum thymi compositum"-ot (amire 1 ellenjavallat van írva, mint hogy "enterocollitis", bár nem tudom miért). Miután jobban lettem az influenzából ezek hatására elég rosszul lettem, de kb. 1hétre rá már jól voltam. Azóta csak Normaflore-t szedtem meg a szokásos Pariet-et. Nem is volt baj 1 héttel ezelöttig amikor is vasárnap volt és elmentünk néhányan egy kicsit kikapcsolódni, és akkor ittam kis mennyiségû alkoholt. Már nagyon régóta nem ittam, mert utána mindig kijött ez a hasmenéses idõszak, ami ezután is kijött. De az hogy 10percenként kell mennem, és hogy ennyire fáj meg véres (szerintem) az csak most jött elõ (pénteken du.).

Nincs jelen

 

#1136 2009-03-01 13:31

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

hát... ha az ellenjavallata éppen pont a bélgyulladás volt... bátor voltál :)
ezek után biztosra mondhatom, hogy van egy utad a gasztro-ra :(

Nincs jelen

 

#1137 2009-03-01 13:38

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Nah! Én pont errõl érdeklõdtem a jómultkorában. Nekem hashajtót kellett beszednem egy vizsgálat elõtt. Azt mondták, hogy nekik mindegy, hogy mit. Na erre én befeküdtem egy patikába és ott kiderült, hogy az összes létezõ hashajtónak az ellenjavallata: GYULLADÁSOS BÉLBETEGEK NEM SZEDHETIK!
Nagyon meg kell néznünk, hogy mit szedünk be!

Nincs jelen

 

#1138 2009-03-05 22:20

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Segítsetek kicsit, véleményetekre lennék nagyon kiváncsi.
Szerintetek létezhet olyan hogy többszöri kolonoszkópiával és bélbiopsziával, CT-vel mégsem mutatható ki a Crohn???
Volt már valaki hasonló helyzetben, hogy több éves fájdalom és mégsem mutatják ki a Crohn-t?

A következõt olvastam és érdekelne hogy ti ezt hogy értelmezitek?

"Ha a betegség a vékonybélre korlátozódik, kolonoszkópiával nem fedezhetõ fel. Báriumos röntgenvizsgálattal azonban majdnem mindig kimutatható. A báriumos beöntést követõ röntgenfelvételeken megfigyelhetõ a Crohn-betegség jellegzetes megjelenése a vastagbélben. "

A tüneteim szerint simán Crohn-ra gyanakodik mindenki, de a vizsgálatok nem ezt igazolják?
Köszönöm a segítségeteket, gyógyulást mindenkinek!!!!!

Nincs jelen

 

#1139 2009-03-14 07:45

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Üdv mindenkinek! Az lenne a kérdésem hogy most már egy honapja panasz mente vagyok  gyocereim 16mg medrol 1g klizma, 2*20mg controlok, 3*2 pentasa500, 2*5ml normaflore. Ezek az adagok mellett bár mit ehetek .A kérdésem pedog az lenne hogy ijenkor is érdemes e diétázni.

Nincs jelen

 

#1140 2009-03-14 16:57

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Árpád! Ha jelenleg tünetmentes colitiszes vagy, akkor lazíthatsz kicsit a diétán. Minden esetre érdemes megfigyelni, melyik az az étel, ami panaszt okoz. Azt továbbra is ki kell hagyni. Fokozatosan vezesd be az újabb ételeket, akkor könnyebben ki lehet szûrni, hogy árt vagy nem. Ha neked ilyen jól bevált a diétád (nem tudom mennyire szigorú), a legkisebb panasz esetén is érdemes visszatérni hozzá.
Hosszú tünetmentes idõszakot kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1141 2009-03-15 12:25

Tubi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Szkynetpdg! 4 évig szedtem az Immurant.Két hete hagytam abba.Jelenleg csak Salofalkot szedek,lekopogom jól vagyok.Nekem voltak gondjaim .Labor értékeimben voltak eltérések pl.fehérvs.felére csökkent ,májfunkc.        megemelkedtek,Szóval fokozatossan csökkentenem kellett az adagot ,de mind e közben meg egyre jobban lettem.Tubi

Nincs jelen

 

#1142 2009-03-15 15:42

Árpád
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Hello Marthuska jelenleg nics diétám a medrolnak köszönhetõen azt eszek amit akarok mert nem okoz panaszt semmi étel de az ödémám miatt nehezen jön ki abba nics e tapasztalatod vagy valakinek. Mert nagyon jo lenne.

Nincs jelen

 

#1143 2009-03-15 17:26

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Árpád! Abban nincsen tapasztalatom. Pontosan hol van neked ez az ödéma?

Nincs jelen

 

#1144 2009-03-16 18:30

skynetpg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia Tubi!

Köszönöm az infókat!

Nincs jelen

 

#1145 2009-03-16 18:48

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Flavio!Keveset írtál így nagyon nehéz.Nálam is sok-sok idõ elmúltával ismerték fel a Crohnt.Ha a röntgen felvételeken megfigyelhetõ a Crohn,hogy hogy a vizsgálatok nem ezt igazolják?

Nincs jelen

 

#1146 2009-03-16 18:52

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Árpád!Nekem a doktornõm egy kis ödémát észlelt de azt mondta nem kell foglalkozni vele,nem vészes.És én nem is érzem.

Nincs jelen

 

#1147 2009-03-21 21:08

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Sziasztok!
Most hagytam abba a medrolt, volt már aki vízhatót szedett közben vagy utána?

Nincs jelen

 

#1148 2009-03-23 17:57

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Aha. Sziasztok. Bocsi hogy így kezdem.... De a MEDROL az egy borzalmas gyógyszer. Annyi mellékhatása van és olyan durvák hogy jobb ha nem szedi be az ember mert nem használni hanem ártani fog (még több bajod lesz, mint eddig volt). Nekem egyszer írták fel, elolvastam a tájékoztatót.... köszönöm én abból nem kérek! Nem szedtem, gyógyteákat ittam helyette amik gyulladáscsökkentõk és rendbehozott. Teázni csak akkor szoktam mikor épp nem tünetmentes vagyok, mert akkor használ. Nekem is colitis-em van, már 2 éve, és elfogadtam ez van. Jól tudom kezelni, ami annak köszönhetõ hogy a napi 3 szem PENTASA-n kívül mást nem vagyok hajlandó beszedni, valamint napi 1000 mg C-vitamint szedek és a idõnként a B-vitamin összes fajtáját (jó az idegeknek). Nekem ez a betegségem lelki eredetû, biztos vagyok benne hogy nálam attól alakult ki. Alvászavarom és pánikbetegségem is van. Most küldtek pszichológushoz. 22 éves vagyok.

Nincs jelen

 

#1149 2009-03-23 18:11

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Pocak!Igen,mikor legelõsször szedtem a medrolt,a Kovács Ágota vízhajtót is írt mellé.De csak akkor az egyszer.

Nincs jelen

 

#1150 2009-03-23 20:01

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Colitis ulcerosa érdekelne

Szia mercy70. Lehet félreértettél vagy rosszul fogalmaztam, éppen az a gond, hogy sem a röntgen sem a szövettani nem mutatott crohn-ra jellemzõ tüneteket, és ezért nem értem, hogy akkor ezt egyértelmûen hogyan lehetne diagnosztizálni, illetve kizárni...
Mostanában(2 hete) nem is kínoz annyira a bélfájdalmam, inkább az állandó hõemelkedés és szédelgés zavar, iszonyú hetekig ilyen kábán lõdörögni..
Újra lecsapoltattam magam, de az eredményekre 5 hetet kell várni...Szóval, ezért kérdeztem, hogy esetleg valaki járt vagy jár-e hasonló cípõben...
Gyógyulást mindenkinek!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB