#1 2005-11-26 01:54

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Bél-gyógyító étrend

Most éppen harmadik relupsámat élem, a túl sok edzésnek, kevés pihenésnek, és a rendezetlen táplálkozásomnak köszönhet?en :(. És ezért megint visszatértem a
jól bevált reformkosztomhoz.
Sok hajdinát, kölest és zabot eszem. Jó kásásra elkészítve. Mellé sok finom
zöldséget amik nekem eddig beváltak, mint pl: kínai kel, saláta, vörös káposzta,
paradicsom stb. a zöldségeket ált.ban tökmagolajjal, olivaolajjal vagy szezámolajjal eszem. Igyekszem tartani a választóértend szabályait is. Vagyis hogy a a húst, a tojást, meg minden más proteinekben gazdag ételeket délben igyekszem fogyasztani. A könnyen emészthet? szénhidrátban gazdag ételeket meg délutén (pl: gabonák, gyümölcsök, stb). Este sosem eszem emmilyen nyers gyümölcsöt meg zöldséget. Szedem a bélbacis tablettákat, probiotikus joghurttal. Meg salazopyrinnel szemben inkább a Phoenix Plumbum 024A-t részesítem el?nyben. Sokat jógázom és chi-kungozok. Ilyenkor a beleket átmasszírozó gyakorlatokra helyezem a hangsúlyt. No alkohol meg kávé, meg stb. Esetleg egy kis vörösbor fröccs formályában :D
Meg nemrég hallottam egy bioboltban, h az igazi zabpehelyb?l f?zött levesek, kásák segítenek a nyálkahártya regenerálódásában. Úgy hogy egy hete ilyeneket is eszem. Meg most olvastam az író pozitív hatásairól is azt is ki kéne próbálnom.
Sokat segít a napi lazítás vagyis relaxáció is.
Másoknak milyen tapasztalatai vannak az ételekkel, meditációval stb-vel kapcs?

Szerkesztette: Misha (2005-11-30 18:20)

Nincs jelen

 

#2 2005-11-26 01:58

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Ja tényleg a pozitív meger?sítések mindig jók!
Itt van néhány kifejezetten a colitisra:
Szeretem magamat. Bízom magamban. Boldogságom t?lem függ. A gy?ztesek sorába lépek. Az élet táplál engem, semmi sem árthat nekem. Nyugodt vagyok. Szabad vagyok, elengedem a múltat. Az élet könnyedén árad szét bennem. A feszültségt?l és a gondoktól megszabadulok. A boldog jelenben élek. Az egészséget, mint létem természetes állapotát elfogadom. Tudatosan föladom azon gondolati beidegz?déseimet, amelyek bármikor zavarként jelentkezhetnek. Szeretem és becsülöm magamat. Szeretem és becsülöm a testemet. Életadó étkekkel és italokkal táplálom azt. Mindezt jókedvvel teszem. Testemet csodálatosnak és nagyszer?nek tekintem, és megtiszteltetésnek veszem, hogy benne élhetek. Boldogan veszem magamhoz az életer?t. Világomban minden rendben van.

Nincs jelen

 

#3 2005-11-26 11:51

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Magas vastartalmú ételekr?l ki mit tud? A vöröshúsokat vágom, de pl. milyen más ételekeknek van magas vastartalma? Én még ezeket ismerem: brokkoli, mazsola, görögdinnye, spenót, feketebab, melasz, babok.
Na mosz ezekb?l a babok alapb?l ki vannak l?ve :D De pl. az aszaltgyümik közül a mazsolával ki hogy áll? Én imádom, csak nem tudom mennyire megterhel? a beleknek?
Közben túrom googlet, látom a szójacsírának is szép magas vastartalma van.
Ja és most látom, h az állati eredet?vasat 5ször jobban tudja hasznosítani a szervezetünk.
Ja és tessék sok C-vitamint enni mert az is fokozza a vas felszívódását!

Nincs jelen

 

#4 2005-11-26 12:17

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

A lucerna csírának igen magas a C-, B-, B12-, D-, E- és K-vitamin-tartalma, továbbá sok benne a vas, a kálcium, a foszfor, az L-borostyánk?sav és a magnézium.
Élettani hatások
A lucerna csíra rendkívül hasznos szív- és érrendszeri betegségek esetében, de egyébként is csökkenti a vérzéseket és megel?zi a vérrögök kialakulását. Növényi hormonjai hasonlatosak az ösztrogénhez, ezzel például a mellrák megel?zésében is hatásos. A lucerna csírában található ásványi sók lúgosítják a vért, rostjai oldják a lerakódott koleszterint. A vastagbél-gyulladással küszköd?knek kifejezetten ajánlják. A lucerna csíra csökkenti a vércukorszintet, szoptatós anyáknál segíti a tejelválasztást, és a köt?szövetek rugalmasságát is javíthatja. Érdemes hólyag- és veseelégtelenség, idegrendszeri problémák, hajhullás és fogyókúra esetén is beépíteni az étrendbe, csakúgy mint asztmánál, légz?szervi problémáknál, illetve csont- és fogproblémáknál.

a csíráztatásról b?vebben it olvashattok: http://cicoka.freeweb.hu/csiraztatas.html

Nincs jelen

 

#5 2005-11-26 13:50

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Bél-flóra regenerálásában eddig nekem sokkal hatékonyabbnak bizonyult a Protexinnél, a Bonolact Pro+biotikum nev? terméke, valamint a magyar Normaflore ami ivóampullás kiszerelésben kapható.
Ezeket általában él?flórás joghurttal érdemes bevenni (mert akkor tápanyagot is biztosítunk a baciknak). Én most Dél-tirolban tanulok és ott találtam egy rendkívül finom joghurtot ami kétféle joghurtkultúrát is tartalmaz ellentétben a szar francia danonnal :P
tehát a Bifidusbacikon kívül Lactobacik is laknak benne :D és hát egye kálciumban is jó gazdag..
Nálunk otthon lehet mostanság a boltokban írót kapni?

Nincs jelen

 

#6 2005-11-26 14:26

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Mélyhasi légzések talán a legfontosabbak minden bélbeteg számára.
Mivel átmasszírozzák a beleket.
Meg kell tanulnnunk a rekeszizommal szabályozni a légzést. Vagyis hogy ne pihegjünk, hanem mély alhasi légzést alakalmazzunk.

Chi kung légzés technikák:

-hátonfekve az alhasra tesszük a kezeinket, belélegzünk mélyen lassan, érezzük ahogy emelkednek a kezeink a beleink táján. Lassan kilélegzünk és ezt eleinte 3-5x majd kés?bb 10-12x-esre emeljük.

-hasmenés ellen: belélegzünk szintén mélyen az alhasba, bent zartjuk a leveg?t, és behúzzuk a hasunkat majd kiengedjük, ezt ismételjük egy leveg?vel ameddig nem kényelmetlen 3-5x majd el?lr?l kezdjük a gyakorlatot, ameddig a hasmenés inger meg nem esz?nik

-széken ülve vagy törökülésben a végbéltájéki izmokat össze és felfele húzzuk, így tartjuk amíg nem kellemetlen majd kiengedjük. olyan érzés mintha a végbelen kerestül vennénk leveg?t. annyiszor csínáljuk amíg jólesik

Jóga légzéstechnikák:

ezekhez a légzéstechnikákhoz nem árt tudni a teljes jógalégzést! röviden: el?ször a fentiek alapján belélegzünk az alhasba, majd megtöltjük a tüd? fels? részét is leveg?vel (mellkas tája), kilégzésnél el?ször az alhasból engedjük ki a leveg?t majd a mellkasból. olyan mintha hullámzó mozgást végeznénk. lassan és koncentrálva végezzük

-kapalabáthi: veszünk 1-2 normál lélegzetet, majd teljeslégzés be és hirtelen kilégzéseket csínálunk a hasfal behúzásával, minden egyes hirtelen kilégzést egy valamivel lasabb de szintén gyors belégzés követ, mindezt egyenletes ütemben csínáljuk 20x egy más után. majd ezután 2 teljes jóga légzés, a másodiknál pedig benttartjuk a leveg?t amíg jólesik. végezetül lessan kilélegzünk. ez volt egy kör kapalabáthis, 3 kör után sépen kitisztul a tüd?nk.

a többi jógalégzést amiket én ismerek, szívesen elküldöm emailben vagy elmagyarázom msn-en ha valakit esetleg érdekel

És hogy miért is olyan fontos a helyes légzés nekünk colitisosoknak?
Mivel a tüd? szabélyozza a vastagbél energiáit (ezt már a taositák is tudták évezredekkel ezel?tt). És ha elégtelenül m?ködik a vastagbél akkor a légz?gyakorlatok is sokat segíthetnek a egyensúly helyreállításában. A modern tudomány is alátámasztotta hogy a légzés által nem csak oxigénnt veszünk fel, hanem kvantum energia részecskéket amelyek a szerveink helyes m?ködéséhez elengedhetetlenek. Ezt hívják a kínaiak Chinek (vagy Qi-nek), a japánok Ki-nek, az indiaiak és tibetiek pedig pránának.

Szóval tessék csak lélegezni mélyeket lassan és teljes tüd?vel!

Szerkesztette: Misha (2005-11-26 14:28)

Nincs jelen

 

#7 2005-11-26 17:27

PICURKA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

MISHA!
Mióta vagy beteg,és mióta jógázol? Tetszik a hozzáállásod a dolgokhoz,de mennyire hatékonyan tudod ezt alkalmazni?

Nincs jelen

 

#8 2005-11-26 19:14

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Valamivel több mint 3 éve vagyok beteg. De részletesen leírtam a dolgokat a bemutatkozás topicban.
Tulajdonképpen nekem személy szerint nagyon sokat segít a chi kung és a jóga.
Enyhítik a panaszokat és szabályozzák az emésztésemet.
A betegség összefüggéseit megérteni pedig nekem a taoizmusban lev? 5 elem tana segített. Mindenegyes elemhez(fa, t?z, föld, fém, víz) bizonyos szervek illetve a szervezetünk bizonyos funkciói párosíthatóak (fentebb írtam erre egypéldáta fém elem kapcsán). Akit ez bahtóbban érdekel ajánlom ezt a könyvet a témához: Temesvári Gabriella, Az öt elem tana

Én úgy gondolom hogy a sikeres gyógyuláshoz minden területen tennünk egészségünkért, vagyis teljes életmódváltásra van szükségünk. Nekem eddig ez segített. Kicsit b?vebben:

-megfelel? táplálkozás (személyreszabott diéta vagy tudatos táplálkozás)

-mozgás (a megfelel? finom mozgás gyógyít, a meger?ltet? az blokkolja az energia útját),
itt jön be a légzés amir?l fentebb írtam, a különböz? gyógyító tornák mint a chi kung, a tai chi meg a jóga, stb

-elegend? alvás, lazítás és meditálás

-és az egyik legfontosabb tényez?: változtatnunk kell a gondolkodásunkon, a megélésünkön, a m?ködésünkün a világban mivel ez a betegség er?teljesen pszichoszomatikus! ez az amire nincs tökéletes recept. egyeseknek jó elindulást jelent
az egykontroll, a budhizmusvagy a hinduizmus, van akinek a kereszténység, stb de nincsen szentírás. De érdemes megpróbálni 1-2-t és megtalálni benne at ami segít, és kés?bb jön majd minden magától, mivel a tudás bennünk van.
Szóval az önmegvalósítás valójában nem más, mint az hogy megtanuljuk önmagunkat élni.
A valódi önmgaunkat. És ezt csak úgy érthetjük el ha hagyjuk a változást végbemenni.
Persze a "hagyjuk" nem azt jelenti hogy ne tegyünk semmit, hanem azt hogy legyen meg az elhatározás, de ne manipuláljuk önmgaunkat és ne er?szakkal változtassunk, hanem hagyjuk elengedni az eddgigi zavaró gondolati beidegz?déseket, mint a félelmet, a múlton való rágódást és a jöv?t?l való parázást :D éljük az életünket most! egészségesen! mert azok vagyunk, csak rajtunk múlik hogy meddig tartjuk fent a betegségtudatot és
meddig próbálunk ezzel apellálni, zsarolni a környezetünket, kínozni önmgaunkat, stb
Mert egyet sose felejtsen ez az ember, a betegség fenntartásával hosszútávon csakis önmgaunkat tehetjük tönkre.

Tudom hogy mindez könny?nek hangzik. De az is. Csakis mi nehezítjük meg az életünket, f?leg azzal hogy korlátokat szabunk és negatív gondolati beidegz?désekkel kínozzuk önmagunkat. Mindezt saját tapasztalatból mondom. Nem nem vagyok tökéletes, én is van úgy hogy kínlódok ezzel a teherrel, de már sikerült többször elengednem és most is elfogom, mert tudom hogy csakis rajtam múlik.

Szerkesztette: Misha (2005-11-26 19:18)

Nincs jelen

 

#9 2005-11-27 20:50

Liliom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia.
Számodra mit jelent az, hogy meditálás? Mert err?l mindenhol mást olvas az ember. Van aki ezt egy er?szakos tudatmódosításnak éli meg és van, aki már egy kiadós és pihentet? alvást is ennek hív. Szóval?

Nincs jelen

 

#10 2005-11-27 23:58

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

A meditáció az számomra meditáció :)
Érdekes hogy feltetted ezt a kérdést, mert pont tegnap beszélgettem egy
német sráccal és felvilágosított hogy náluk a németben a meditáció szót többféle
kontextusban is használják, én azt hittem nálunk otthon nem, de ezek szerint mégis.
Úgyhogy most megpróbálom kifejteni hogy számomra mit is jelent:

Én alapvet?en megkülönböztetem a meditációt, a relaxációt és az alvást.

A meditáció számomra egy tudatos mély bels? elmélyülést jelent. Ahol a cél az ego és a tudatalatti (vagy nevezzük valódi énünknek vagy lelkünknek) közötti szakadék sz?kítése. Vagyis egy olyan kiteljesült állapot elérése ahol önmagam vagyok. A legfontosabb hogy semmi er?szak ne legyen a meditációban, sajnos valóban sokan azért ódzkodnak t?le mert pl. a buddhista meditációk az ego kiiktatására irányulnak. Én ezzel nem értek egyet, az egora szükség van, mert egy eszköz, méghozzá ha jól használjuk akkor az önkifejezés/önkiteljesítés eszköze, vagyis a cél hogy valódi énünk rajta keresztül nyílvánuljon meg. Buddhizmus nem véletlenül akarja az egót kiiktatni. Mivel az egó az oka a pusztításnak és a rombolásnak a világunkban, egyszóval a torzulásnak ami jelen van. De miért? Azért mert az emberek az egójukkal vagyis a tudatukkal azonosítják önmagukat, és ezáltal elhalkul a lelkük szava. Valódi önmaguk feledésbe merül, ezért keresi sok vallás Istent vagy az isteni utat vagy tudatot, stb. Pedig már rég ott van benned, te magad vagy az, teljes vagy és mindig is az voltál, csak nem önmagadat éled, mivel az azonosulás által mindez elvész. Vagyis torzítunk mi is, mint egy rossz tükör.
Ezt a torzítást segít kisimítani a meditáció. A meditáció is csak egy eszköz mint minden az életben, és mi döntünk róla hogy manipulációra, er?szakra vagy önkiteljesedésre használjuk. És nem a meditáció az egyetlen út, bármivel képesek vagyunk harmóniát teremteni és torzulást is. Nem a fegyverek a gonoszak, hanem akik rosszra használják azt.

Hú ez kicsit hosszúra sikeredett, de csak így tudtam igazán kimutatni azt hogy mit jelent számomra a meditáció.

A relaxáció pedig egyfajta tudatos lazítás. Nagyon alkalmas a fájdalom és a feszültség megszüntetésére. Minden meditáció el?tt el kell lazulnia az embernek testileg is lelkileg is, hogy befelé tudjon figyelni és hogy hagyja a változást végbemenni a jó irányba.
De van úgy hogy nem meditálok hanem csak egya hosszú relaxációt csínálok, mert az rendkívül feltölt és kikapcsol.

Az alvást az imerjük :D ide még csak annyit hogy egy nehéz nap al?tt jól esik egy mély relaxáció alvás el?tt.

Természetesen mindez amit leírtam az én világnézetem. Mint ahogy nincs arany út, se szentírás (bocs keresztények :)) ezért az enyém sem az. Mindannyian azért vagyunk a fizikai síkon hogy megélhessük önmgaunkat, és csak rajtunk áll hogy mikor kezdjük el ezt is tenni. A legtöbben beleesünk abba a hibába hogy magunkon kívül keressük a boldogságot, az utat, a vallást, stb Pedig csak egyszerüen hagyni kéne hogy áradjön a bölcsességünk valódi lényünkb?l. Könnyen hangzik? Hát az is, csak mi (én sem vagyok kivétel) megnehezítjük az életünket :-) Éljünk hát végre, engedjük el a betegségünket, hagyjuk a változást végbemenni és legyünk jók egymáshoz, legyünk jók önmagunkhoz.

Szerkesztette: Misha (2005-11-28 00:03)

Nincs jelen

 

#11 2005-11-28 13:32

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia Misha!

Írtad, hogy a bab kiesik az étrendb?l. Nos az én lányom crohnos és elég gyakran csinálok neki bablevest úgy, hogy gyömbért teszek a levesbe, ami csökkent a puffasztó voltán és egy kistányérra kiszedem a babot, amit a levesébe szánok és kinyomkodom a héjából, bele a levesébe, egy picit babrás, de így egyáltalán nem puffasztó. Még annyit, hogy nem szoktam berántani, s?rítésképpen kiszedek a levesb?l mikor megf?tt egy adag zellert, karalábét, fokhagymát még egy kicsi brokkolit is szoktam bele tenni összturmixolom és visszaöntöm. Így azokat a zöldségeket is megeszi, amiket nem szeret. Remélem kés?bb neki is változik majd a hozzáállása, de most még kénytelen vagyok id?nként becsapni, 12 éves és hiába próbálok vele beszélni egyszer?en nem akarja megérteni, hogy az ? érdekében kell változtatni az étkezési szokásán.

Nincs jelen

 

#12 2005-11-28 14:29

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Misha, nagy öröm volt Téged olvasni....tudomásom szerint NAGYOn magas vastartalommal bír a fekete áfonya és a szeder...

Nincs jelen

 

#13 2005-11-28 14:30

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

köszönöm a 2 gyümi tippet!

Nincs jelen

 

#14 2005-11-28 21:35

Liliom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Értem,amit írtál és aranyos vagy, hogy ezt megosztottad itt mindnyájunkkal...
Bár szerintem a világban jelen lév? torzulás mögött is mindig van valami jóság, valami bölcsesség ami id?r?l id?re megnyilvánul- ha hagyjuk...
Én amúgy hiszek benne, hogy az emberek alapvet?en jók. És bár te bocsánatot kérsz a keresztényekt?l- de szerintem ez is csak egy út, ami által megnyilvánul és értelemt nyer az, hogy van bennünk emberekben, valami isteni eredet?, valami, amit szerintem az evolúció nem tud megmagyarázni...
De ne felejtsd el, az emberek néha megölik az újítókat, mert még nem készek a változásra...
Remélem akik ezeket a sorokat olvassák - készek változtatni...Bár jobb szó ide az ige szenved? alakja, ami nem tartalmazza ezt a racionalitást amir?l beszélünk, hogy VÁLTOZNI... Akarat nélkül...

Nincs jelen

 

#15 2005-11-28 22:09

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

igen ezt én is így gondolom, h id?r?l id?re megnyilvánul, csak szerintem ezt kihagytam.
és pont erre akartam én is célozni azzal hogy mindenkiben ott rejkik a valódi lénye.
többféle út vezet fel a hegyre, de egyiket sem lehet 100%-os "szent útnak" tekinteni. ezzel pedig arra gondolok, h én is járok rendzseresen templomba, buddhistás közösségekbe, és néha még krisnásokhoz is be-be nézek. szóval miondegyikb?l kiveszem a pozitívumokat és természetesen tisztelem és elfogadom ?ket.
és szerintem nincs szükség e?szakos hirdetésének ezeknek a dolgoknak, mert aki készen van a változásra az úgyis megtalálja azokat az embereket, helyzeteket, stb amik el?re viszik

Nincs jelen

 

#16 2005-11-29 14:38

boncuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!újonc vagyok minden tekintetben(net,colitis),úgyhogy szeretnék egy kis segitséget kérni étkezéssel kapcsolatban(meg minden egyéb, ami e betegséggel kapcsolatos).Közeledik a karácsony és imádom a mákosbeiglit valamint a diós kókuszos süteményeket.Ehetek bel?lük...csak egy kicsit?Lemondtam a káposztáról,a babról,borsóról,narancsról(alig merek rostos élelmiszert enni)...stb,de a máktól nagyon nehezen tudnék megválni.Egy éve nem ettem-akkor kezd?dött a betegség-,most kb.május óta jól vagyok(nincs hasmenésem,nem fáj semmim).Nagyon jó orvos kezébe kerültem,de nagyon elfoglalt-meg nem is jut eszembe mindig minden kérdés-nem akarom ilyesmivel zaklatni.Kiváncsian várom tanácsaitokat!Köszi

Nincs jelen

 

#17 2005-11-29 15:30

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Küldtem mailt :D

Nincs jelen

 

#18 2005-11-29 18:48

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Misha!
Örülök, hogy megosztod velünk az életformádból adódó tapasztalatokat. Én is a jógának meditácviónak vagyok a híve. 10 éve tudok a  colitisemr?l. Az ötödik évben voltam a legrosszabb állatpotban. Akkor kezdtem a tudatos gyógyulást. Jógázni jártam. Nem érdekelt, hogy higgyek benne vagy sem. Csináltam amit kell.Egyszer csak azt vettem észre, hogy átjött.  Ebb?l adódóan megkeztem az étrendváltoztatást. Nagyon sokmindent leírtál abból , ahogyan változtatni kell. Sajnos így a sorokat olvasva , nagyon kevés betegtársunknak lesz lelki ereje a változtatáshoz. Otthon egyedül végezni a gyakorlatokat szinte lehetetlen. Kell egy jóga oktató hozzá, aki a lelkét is átadja. Sokat gondolkodtam azon, hogyan lehetne megoldani azt, hogy találkozhassunk. Talán egy klub formájában./de hol?/

Nincs jelen

 

#19 2005-11-29 21:32

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Judit!

emailben elküldtem a választ üzenetedre

Nincs jelen

 

#20 2005-11-29 21:46

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Részlet Markus Schirner: Légzéstechnikák cimü könyvböl

Tudta-e hogy a gyógyászatban az oxigéné a legfontosabb elem?
Tudta-e hogy egy mély,hosszú lélegzetvétellel hatszor-tizszer annyi levegöhöz jutunk mint a szokásos felületes légzéssel?
Tudta-e hogy agyunk a belélegzett oxigén 80%-át felhasználja?
Tudta-e hogy nyirokrendszerük tisztitó folyamatait tudatos és helyes légzéssel a tizszeresére gyorsithatjuk?
Tudta-e hogy a test legnagyobb izma a rekeszizom?
Tudta-e hogy a kb 750 millio tüdöhólyagocskánkból átlagosan csak minden huszadikat
használjuk?
Tudta-e hogy a test salakanyagainak 70%-a a kilégzéssel távozik? További 20%-ot  választ ki a bör, csupán 10%-ot az emésztörenszer? (orvosom szerint ez nem minden salakanygra igaz)

Üdv Ksanyi
Jó lélegzet vételt :)

Nincs jelen

 

#21 2005-11-30 19:21

Liliom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Ha költ? vagy, számodra egyértelm?, hogy egy felh? úszik ebben a papírban. Felh? nélkül nem lenne víz, víz nélkül nem élnének a fák: fa nélkül pedig nem lenne papír. Így tehát itt van a felh? a kezedben... S most gondoljuk el pl. a napsugarat. A napsugár nagyon fontos, hisz nélküle nem fejl?dnének az erd?k, és mi emberek sem élhetnénk napsugár nélkül. A favágónak tehát napsugárra van szüksége, hogy ki tudjon vágni egy fát, és a fának is napsugárra van szüksége, hogy n?hessen. Így tehát a napsugár is ott van ebben a darb papírban, itt a kezedben... S ha még mélyebbre tekintesz.. akkor nemcsak a felh?t és a napot látod itt a papíron, hanem mindent: a búzát, amely a favágó kenyerét adta, a favágó apját, anyját - egész családját. Mindez itt van ebben a kis papírban. Ez itt tehát a világ létezésének bizonyságtétele, s mindez, itt - egy kicsiny papírban.

Mindenkinek szép estét és sok-sok lelkier?t mindenhez.

Nincs jelen

 

#22 2005-11-30 21:11

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kínában egy vízhordozónak volt 2 nagy cserépedénye. Annak a botnak egy-egy
végén lógtak, amit a nyakában hordott. Az egyik edényen volt egy repedés,
míg a másik tökéletes volt és mindig egy teljes adag vizet szállított. A
pataktól a házig tartó hosszú séta végén a megrepedt edény már csak félig
volt vízzel. Két teljes évig ez így ment, minden nap- a vízhordozó már csak
másfél edény vizet szállított vissza a házba. Természetesen a tökéletes
edény büszke volt a teljesítményére, hisz tökéletesen csinálta. De a
szegény törött cserép szégyellte a tökéletlenségét, és nyomorultnak érezte
magát, hogy csak
félannyit tudott teljesíteni.. A két év keseruség után, egyik nap
megszólította a vízhordozót a pataknál.

- Szégyellem magam, mert a víz szivárog egész úton hazafelé.

A vízhordozó így válaszolt a cserépnek:

- Észrevetted, hogy virágok az ösvényen csak a te oldaladon teremnek,
s nem a másik cserép oldalán? Ez azért van így, mert én mindig tudtam a
hibádról, és virágmagot szórtam az ösvénynek erre az oldalára. Minden nap
te locsoltad oket, amíg haza sétáltunk. Két éve leszedem ezeket a
gyönyöru virágokat, hogy az asztalt díszítsem velük. Ha nem lennél olyan,
amilyen vagy, akkor ez a gyönyöruség nem ragyogná be a házamat.

Tanulság:
Mindannyiunknak megvan a saját különleges hibája. Mi mindannyian törött
cserépedények vagyunk. De ezek a törések és hibák, amik mindannyiunkban
megvannak teszik az életünket olyan nagyon érdekessé és értékessé.
Csak el kell fogadnunk mindenkit
olyannak, amilyen, s a jót meglátni másokban.

Nincs jelen

 

#23 2005-11-30 21:23

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Misha, Liliom!
Köszi, nagyon szépeket írtatok.

Nincs jelen

 

#24 2005-12-01 08:16

Nyolcvanhat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Misha, Liliom!

Nagyon szépek ezek a gondolatok, nagy szükségünk van ilyenekre, hogy lássuk a napot az alagút végén.
Id?nként rám tör? nagy keser?ségemben én is keresni szoktam, hogy ezek a nehéz helyzetek milyen pozítiv dolgokat hozhatnak nekem. Bármennyire is úgy t?nik, hogy minden csak rossz körülöttünk, el?bb-utóbb meg kell találnunk valami jót, és ha ez megvan, akkor ezt kell er?síteni magunkban.
Kívánom, hogy mindenki találja meg a nehéz helyzetekben is a számára pozítív dolgokat.

Nincs jelen

 

#25 2005-12-01 12:06

boncuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Misha!Nagyon jó téged "hallgatni"!Igen bölcs ember lehetsz!

Nincs jelen

 

#26 2005-12-01 12:32

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Some things in life are bad
They can really make you mad
Other things just make you swear and curse.
When you're chewing on life's gristle
Don't grumble, give a whistle
And this'll help things turn out for the best...

And...always look on the bright side of life...
Always look on the light side of life...

nekemmeg ez :D

Nincs jelen

 

#27 2005-12-01 13:15

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Zoli kihozta a kisördögöt bel?lem :D

"A veszt?hely felé közeledve egy ilyen eseményekre szakosodott bazársoron
haladtak át. Nagy volt a választék álszakállakból és kövekb?l.
Egy id?s asszony haladt el mellettük, hátul a két vállán keresztülvetve, és
a nyakával jól megtámasztva egy élettelennek t?n? szamarat vitt. Lazán.
- Szakállat, hölgyem? - kérdezte t?le az egyik árus széles mosollyal.
Az asszony nem állt meg, úgy válaszolt.
- Jaj, nincs nekem id?m kövezésre, megint beteg szegény.
És elsietett vállán a szamárral. Brájenék akkor értek oda az árushoz.
- Köveket, uram?
- Nem kell nekem! Van ott épp elég elszórva a földön!
- De nem ilyenek uram - kapta el? a kollekció egyik szép darabját a
keresked? - Nézze meg, simítsa végig! Igazi mestermunka.
Brájen anyja ezen a téren valódi ínyenc volt.
- Hm, hm - gondolkodott egy pillanatig - veszünk két hegyeset és egy nagy
lapost.
- Kaphatok egy laposat mama? - kérdezte Brájen, és amikor az anyja szúrósan
nézett rá, zavartan helyesbített - Bocs! Papa...
- Jól van akkor - döntött az asszony - két hegyes, két lapos és egy csomag
kavics.
- Egy csomag kavics - ismételte az árus, és miközben eltette a pénzt, a jól
értesültek magabiztosságával hozzátette: - Jónak ígérkezik a mai program.
Helyi fiú.
- Az jó! - örült meg Brájen anyja.
- Jó szórakozást! - köszönt utánuk a keresked?."

Szerkesztette: Misha (2005-12-01 13:18)

Nincs jelen

 

#28 2005-12-01 14:42

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Ha valaki még több pozitív meger?sítést szeretne használni akkor tudom ajánlani azokat amelyek Louise L. Hay könyvében találhatóak. Ne tekintsétek raklámnak! Csak segíteni szeretnék azoknak akik meg szeretnének gyógyulni!

Az élet végtelen körforgásában, ahol most vagyok,
minden teljes, egész és tökéletes.
de az élet mégis folyton változik.
Nincs kezdet és nincs vég,
csupán az anyag és a tudat
állandó egymásba fordulása.
Az élet nem áll meg, nem akad el, meg nem öregszik,
hisz minden pillanata teljes megújulás.
Egy vagyok azzal a Hatalommal,
mely létrehozott, és T?le kaptam er?met, mellyel alakíthatom körülményeimet.
Boldog vagyok, mert tudom, hogy elmémet
bármire használhatom, egyedüli irányítóként.
Az élet minden pillanata egy új kezdet,
amint a régit?l távolodunk.
Ez a pillanat új kezdet számomra itt és most.
Világomban minden rendben van.





Az élet végtelen körforgásában, ahol most vagyok,
minden teljes, egész és tökéletes.
Hiszek egy nálam nagyobb hatalomban, mely
minden nap minden percében részesít engem erejében.
Megnyílok a bels? bölcsességnek,
hisz tudom, hogy csupán Egy Intelligencia létezik
e Világegyetemben. T?le származik
minden válasz, minden megoldás,
minden gyógyulás, minden új alkotás.
Bízom ebben a Hatalomban és Intelligenciában,
hisz tudom, hogy bármit szeretnék is tudni,
feltárul el?ttem az,
s bármire is van szükségem, megkapom azt
a megfelel? helyen, id?ben és összefüggésben.
Világomban minden rendben van.





Az élet végtelen körforgásában, ahol most vagyok,
minden teljes, egész és tökéletes.
Égi er?k vezérelnek s óvnak szüntelen.
Biztonságos magamba néznem.
Biztonságos a múltba tekintenem.
Nem tölt el félelemmel, ha a határtalan élet elém tárul.
Messze több vagyok önmagamnál
múltamnál, jelenemnél, jöv?mnél.
Kész vagyok felülkerekedni személyes problémáimon,
hogy megismerjem saját létem nagyszerüségét.
Minden er?mmel azon vagyok, hogy megtanuljam
szeretni
önmagam.
Világomban minden rendben van.


akinek még többet szeretne ezekb?l a Wikidézetek oldalán megtalálja a többit
http://hu.wikiquote.org/wiki/%C3%89ld_az_%C3%A9leted

szép karácsonyi ajándékot lehet bel?le készíteni! pl. készítesz egy olyan heti órendet ahol mindegyik naphoz kiválasztasz egyet ezek közül :D

Szerkesztette: Misha (2005-12-01 14:44)

Nincs jelen

 

#29 2005-12-01 19:33

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

A faluban árvíz van. Emberünk fölmenekül a háza tetejére. A víz már félig ellepte a házát, amikor arra jön egy csónak. Az ismerõsök kiabálnak neki,
'gyere szállj be a csónakunkba!'
'Nem szállok!'
'De gyere, mert jön az ár és elviszi a házad!'
'Majd Isten megsegít!'
A csónak elmegy. A vízszint emelkedik, a ház rogyadozik, amikor ismét megjelenik a csónak. Az emberek ismét hívják:
'Gyere szállj be a csónakunkba! Segítünk, hogy megmenekülj!
'Nem, nem megyek!'
'De mindjárt összeomlik a házad, beleesel a vízbe és megfulladsz!'
'Majd Isten megsegít!'
Elment a csónak. Jött a víz, a ház összeomlot, emberünk beleesett a vízbe, megfulladt. A lelke felkerült Istenhez. Kérdezi Isten: 'Miért nem szálltál be a csónakba?'
'Hát, Istenem, vártam, hogy majd megsegítesz!"
'Kétszer is küldtem érted csónakot!'... Tanulság: sokszor nem vesszük észre a lehetõségeket, elmegyünk mellettük!!!

Nincs jelen

 

#30 2005-12-02 10:57

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Ez aztán a bélgyógyító étrend!!! :) :) :)

Nincs jelen

 

#31 2005-12-08 01:44

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Megfogalmazom e topicnak a lényegét egy mondatban:
Én szeretem a vastagbelemet, és mindent megteszek a gyógyulásomért.
odafigyelek a testem jeleire, és ezen jelek csak segítenek nekem hogy
életemet mégjobban élhessem, hogy végre arra a bizonyos jó dallamra, arra
a rezgésre ami minden anyag esszenciája.. ami nélkül nem lenne mozgatóer?
a világunkban. légy egy ezzel az er?vel!

Nincs jelen

 

#32 2005-12-08 09:43

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Én sosem szerettem a chipset. az én szervezetem csak a zsírt érzi bel?le :)
olyan rákattanós "muszáj enni dolog", mint a mogyoró, meg ezek, amit nem tudsz letenni míg ki nem ürül a tál. fúúúj
bocsi Zoli, ellenvéleményen vagyok :)
JA de most van valami light chips is vagy mi a szösz...

Nincs jelen

 

#33 2005-12-11 19:09

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Na már 3 napja tünetmentes vagyok :D és mostmár többet nem is hagyom kiújulni..

Nincs jelen

 

#34 2005-12-11 22:16

Csjudit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok!!!
Szerintem a Zoli egy ""kisördög" ! Senkinek se jusson eszébe a chsips evés. Szerintem túl sok benne a zsiradék, rendkivül nehéz étel. Még a gyerekem is rosszúl lesz ha azt eszi.
Én pl nem tudom megemészteni a zsírt. Viszont ha elcsábulok, van egy jó gyógyszerem
a MOTILIUM /cohronosoknak  nem ajánlott!!!/ az mindíg segít. Ezt akkor kaptam amikor kiderült a refluxom. Vizsgálat közben az orvos rögtön mondta, hogy a reflux az oka a bélbetegségemnek. Félig meddig igaza lett.

Nincs jelen

 

#35 2006-01-12 13:20

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok sorstársaim. Én egy éve vagyok crohn beteg/iletitis terminalis/ Haspuffadással és enyhe hasmenéssel és jobboldali alhasi fájdalommal. Napi 3×1 Pentasát szedek. Nekem a tüneteim sokkal kissebbek lettek amióta eszem a z aktiviát, naponta egyet és iszom a japán kristálygombából a limonádét. Ezeken a fórumokon én is sokat tanultam t?letek ezért gondoltam, hogy segitségetekre leszek én is. Gyógyulást mindenkinek!

Szerkesztette: mendi63 (2006-01-13 21:40)

Nincs jelen

 

#36 2006-01-16 08:43

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Mendi en itt valaszolnek arra amit a bemutatkozaskor kerdeztel:

a crohn betegseget regen ileitis terminalisnak hivtak, ez nem egy fajtaja. Szoktak felosztani aszerint milyen belszakaszt erint. A leggyakoribb a terminalis ileum= a vekonybel utolso szakasza, de barhol lehet az emesztorendszerben. Gyakori a vastagbelen is, viszonylag ritka a gyomorban az elofordulas. Masreszt szoktak osztalyozni aszerint, hogy fekelyeket okoz, vagy szukuletet, vagy fistulakat, vagy ezek barmely kombinaciojat.
A felosztas azonban idoleges, eppen ezert nem kell neki nagy jelentoseget tulajdonitani, mert lehet, hogy diagnosztizalaskor meg csak a vastagbel erintett 1.5 ev mulva viszont a vekony is az lesz, ez persze egyaltalan nem torvenyszeru, szoval osztalyozas ide-oda az aktualis allapotot kell kezelni, eppen ezert van szukseg gyakori vizsgalatokra.

Urologiai es nogyogyaszati problemak viszont csak kovetkezmenyei a kezelesnek (pl. szteroid, immunszupresszalo szerek, antibiotikumok), vagy sulyos esetben maganak a betegsegnek pl. belso fistulak eseten.

Nincs jelen

 

#37 2006-01-16 11:36

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

sziasztok

Hol lehet a kristálygombát beszerezni, s mennyiért?

köszi: Ildico

Nincs jelen

 

#38 2006-01-16 12:50

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

A kristalygombat legjobb ha kapod vkitol,igy biztosan tudod hogy jo heltrol szarmazik.Cask ne vidd tulzasba  mennyiseget!!
Nekem se az ize,se a hatasa nem tetszik,kegyetlenul noveli az etvagyat,da nekem fajt is a pockosom tole.Hizni szeretnel?

Nincs jelen

 

#39 2006-01-16 14:27

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Nekem hasmenesem lett tole, pedig kb. 1 dl-eket ittam. Szoval gyorsan abba is hagytam.

Nincs jelen

 

#40 2006-01-23 11:29

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Úgy látom ellenvélemény az már van,viszont pozitiv vélemény még nincs a hozzászólásom óta. Én el?ször az MCCBE honlapon olvastam a kristálygombáról /bár mifelénk ezt   KAUKÁZUSI VIZESKEFIR-nek nevezik./ Nekem megvan két oldalnyi leirás róla, most  tö-
möritve begépelem.
.......Akefirgomba kutatója szerint azok az emberek akik egész életükben ezt itták, soha nem kaptak tüd?bajt,nem lettek rákosak és a különböz? gyomorbetegségek ismeretlenek voltak számukra. Kefirrel gyógyitották a légz?szervi hurutokat, a gyomorgörcsöt,a krónikus bélgyulladásokat a májgyulladást,az epebajokat, a hólyagbetegségeket és segit a sulyos betegségek lábadozásában is. Kiváló eredményeket értek el az ekcémák és a n?gyógyászati betegségekben is.
Felhasználási területek: különböz? idegbetegségek, bels? daganatok
hörghurut,érelmeszesdés, szivinfarktus
máj-, epe-, és vesemegbetegedések
fert?z? májgyulladás, gyomor és bélbetegségek
hasmenés, szorulás,vérképz? szervek megbetegedései
kiütések, ekcémák.
A legfontosabb, hogy a kefir megakadályozza a bélben az anyagok rothadását,ez által életmeghosszabbitó hatást fejt ki. A gombák kora igen lényeges a bélproblémák gyógyitásában.A 24 órás gomba hashajtó hatást fejt ki.Er?s székrekedés esetén 2-4 héten keresztül este lefekvés el?tt fogyasszuk. A 48 órás kefirnek normalizáló hatása van.Id?sebb kefirgombák hasmenés esetén alkalmazhatók jól. A gombák életkorát  a mosástól kezdve számoljuk.
Két liter elkészitése: 2 literes csav. tetej? üveg
6 kanál kefirgomba
5 kanál cukor kb. 10 szem mazsola
1/2 mosott citrom
és persze 2l viz.
A fenti anyagokat  üvegbe töltjük,megkeverjük,másnap ismét megkeverjük és a köv. nap leszürjük. A gombát  vizzel alaposan kimossuk és a fentiek szerint ujból duzzadni hagyjuk.Az állomány föl fog szaporodni /ebb?l tudok én adni/.


Én már most 2 hónapja iszom napi 1 litert és nekem nagyon sokat segitett. Azóta elég a napi 3×1 Pentasa, szteroidot nem szedek és ennek ellenére is szinte nyugalmi állapotban van  mindenem. A székletem is normalizálódott el?tte hasmenéses voltam. L ehet, hogy a boltban kapható kaukázusi kefir is ezt a célt szolgálja. Javaslom esetleg a boti kefirt próbáljátok ki, hamarabb hozzátudtok jutni. Mindenkinek gyógyulást.

Szerkesztette: mendi63 (2006-01-23 15:47)

Nincs jelen

 

#41 2006-01-23 16:35

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Figyelj Zoli! Nem akarok magyarázkodni de!!!!! a szövegben ugy van,hogy AZOK az emberek akik ezt itták nem lettek betegek. Na és akkor ugye van a másik tábor akik NEM itták na hát ezek a csúnya emberkék lettek a betegek. És sajnos mi is betegek lettünk. Na de félre a viccel. Ebb?l a betegségb?l a mai orvostudomány állása szerint nem lehet meggyógyulni ezt én is tudom nagyon jól. Csak én is mint mi itt ezekben a fórumokban mindannyian próbáljuk enyhiteni a betegség oly sokfajta tünetegyüttesét. Ebben a gombában is él? joghurtkulturáról van szó amely a bélflóránk helyreállitásában nagyon fontos szerepet játszik. Én ennek köszönhet?en  ismét egyre er?teljesebb életet élek. Nem vagyok olyan fáradt,levert,életunt mint el?tte. A vérképemben a We: 39-r?l 19-re ment le.Persze az is lehet,hogy az egész csak egy placebó  és mivel hiszek benne ezért gyógyulok. Mellékesen hozzáteszem a természetgyógyászatban igazából nem hiszek.Ezért szedem a Pentasát is nehogy visszaessek.Lehet, hogy véletlenszer? az egybeesés és amugy is az inaktiv szakaszba kerültem voln a betegségemmel. Nem tudom de nem is akarom kikisérletezni hogy ne igyam mert attól félek visszaesek. Hát igen ezek a fránya orvosok megint elsunnyogtak egy mindent gyógyitó szert, szégyeljék magukat. Jó jó: természetesen igazad van de te se ugy vedd az én cikkemet,hogy ezzel meg akarom váltani a világot csak nekem ez bejött úgy mint másnak az pl. az aloevera vagy bizonyos étrend, jóga, légzési gyakorlatok és még sorolhatnám. / Azért olyan jó veled egy kicsit vitatkozni/

Nincs jelen

 

#42 2006-01-24 08:22

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Zoli,

sztem inkabb ebben higgyen az ember, mint a TSO-ban, ez legalabb total ingyen van, csak viz, cukor, mazsola, es citrom kell hozza, ja es egy uveg, muanyag szuro. Nem nagy befektetes meg egy placeboert se.
Nekem mondjuk nem jott be :(

Nincs jelen

 

#43 2006-01-30 20:11

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Ildico! Kérdezted, hogy hol lehet beszerezni a kristálygombát: www.kefirgomba.hu weboldalon megtalálod.

Nincs jelen

 

#44 2006-01-31 12:57

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Mendi!
Nagyon köszönöm a segítséged.

Üdv. Ildico

Nincs jelen

 

#45 2006-01-31 13:40

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Na már kb. kari óta megint teljesen tünetmentes vagyok. És ismételten csak azt tudom mondani hogy a könyített étrend segített hogy összeszedjek egy kis energiát, amit arra fordítottam hogy változtassak. Hiszen nem a küls? körülményeket kell okolni, hanem bels? megélésünk diszharmónikus ha betegek vagyunk, és ez különösen kézzel fogható ennél a betegségnél.
Találkoztam olyannak is aki már több éve, asszem kb. 20, tünetmentes.
És most elhatároztam hogy ezentúl én is az leszek. És eddig jó úzon haladok.
Mostani felépülésemben a gondolataim pozitívra való hangolása segített a legtöbbet.
De természetesen mindent megtettem a gyógyulásért. Egy dolgok most sem tettem meg orvosom javaslatára, szteroidot most se szedtem és nem is fogok.
Most már megint teljes er?mben vagyok, 60 kilóval nyomok fekve, pedig én magam alig vagyok 68 kiló. Mondjuk ebben a meditáció és a jóga is segít.

A kristálygombáról jut eszembe. Én kétszer is próbáltam már. De sztem fölösleges csodát
várni t?le, mert mi magunk tudjuk csakis meggyógyítani magunkat, semmi küls? dolog nem fog önmagában csodát hozni. Ez tapasztalatból mondom, mert nekem aztán volt id? hogy kívül kerestem mindent. Persze ez nem jelenti azt hogy nem érdemes kipróbálni, és nem járulhat hozzá a gyógyulásunkhoz. Lehet hogy pont ez ad meg egy lök?er?t arra, hogy jobban odafigyeljünk értedünkre vagy testünkre, mivel jó sokat kell tökölni vele naponta rendszeresen, amit ha jól csínálunk egyfajta gyógyító szertartássá is válhat, mint egy zen budhista számára a teaszertartás.

Nincs jelen

 

#46 2006-02-03 09:34

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Sziasztok
3 évig küszködtem görcsökkel, sipolyokkal, lázzal szteroiddal,sz?külettel.
Én diétával, stb. most 4 hónapja gyógyszer és tünetmentes vagyok.
Csak rajtatok múlik, hogy megszabaduljatok ett?l a rémségt?l.
Mindenkinek kívánom, hogy sikerüljön:     


                                                                      Wandi

Nincs jelen

 

#47 2006-02-03 09:59

Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Szia Wandi!

Írnál err?l kicsit b?vebben?

Üdv Zsuzska

Nincs jelen

 

#48 2006-02-05 13:54

wandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Kedves Zsuzska!
Két éve figyelem szisztémásan az ételek hatását, vannak ártalmatlanok, és amik fellobbantják a gyulladást. Hatásuk nem azonnal jelentkezik, van amelyik az evését?l kb. 4 nap múlva hat. Így a diéta sem rögtön használ, fokozatosan javulsz t?le. Alapjában a "m?kajákat" kerüld,  semmi "E", tartósítószer, szójalecitiin, adalék.
Aki úgy érzi, hogy nem boldogul egyedül, segítek szívesen.
Most úgy látom az aktív szakból ki lehet jönni, kb. egy hónap alatt gyógyszer nélkül is elboldogulhatsz,.Ha azt kérdezitek miért csinálom ezt így, irtózom a kémiai gyógyszerekt?l,
hisztem, hogy a gyógyszerek kés?bb visszütnek. Akit b?vebben is érdekel, keressen meg.

                                     egy próbát megér!          WANDI

Szerkesztette: wandi (2006-02-08 07:51)

Nincs jelen

 

#49 2006-02-07 02:00

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

egyetértek és igazat adok. De saját tapasztalatom szerint, önmagában nem elegend? a diéta. Teljes életmódváltásra van szükség, és ne sírjon sekni hogy nincs ideje lazítani vagy meditálni vagy éppen olyan gyógyító gyakorlatokat végezni mint a jóga vagy a chi kung gyakorlatsorok.

Mindenki maga dönt arról hogy megakar gyógyulni vagy sem. Ez nem játék ez nem egy influenza ami elmúlik ha beveszem a megfelel? kapszulát. Itt csaj azon múlik hogy megvan-e a igazi szándék a gyógyulás irányába és eldöntöm hogy mindent megteszek a gyógulás érdekében vagy behúzódok a sarokba szidom a világot és nem teszek valójában semmit az egszéségemért.

Azt hiszem van okom rá, hogy ilyen szavakkal éljek, mert a colitssel én is megélrtem a poklot, de azt nem hagytam hogy a poklok poklába vezessen az út.

Szóval sok er?t és kitartást kívánok mindenkinek a gyógyuláshoz, és ne felejtsetek el nyitottak maradni és használni minden jó lehet?séget a gyógyulás érdekében.
Valamint még egy jó tipp, ne az orvosodtól vagy bármilyen küls? személyt?l illetve módszert?l várd a gyógyulást. Hanem tudd hogy te vagy az aki meggyógyíthatod magadat, és ebben segítenek a felsorolt metodikák és eszközök.

Nincs jelen

 

#50 2006-02-15 14:33

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Bél-gyógyító étrend

Na ma f?ztem királyságot! Jó sok brokkoli meg 1 kis cukkini, delszeletelve serpeny?be olajon elkészítve, megsózzuk, megf?szerezzük hozzá 1 kis mascarpone krémet, közben csínáltam fincsi olaszt tésztát, tésztéval összekeverjük is és istenfinom lesz. Mellesleg a jó sok brokkoli kisebb vasbomba :D szóval még egszséges is

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB