#201 2009-01-19 15:44

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Youlcsi! Esetleg egy másik orvost nem akarsz megkérdezni? Hátha annak más a véleménye!

Nincs jelen

 

#202 2009-01-19 16:17

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

nem az orvossal van a baj, hanem velem... nem bírom a tehetetlenséget...
már sokszor sok helyen leírtam, hogy szerencsére nem vagyok rosszul. panaszaim kibírhatóak, de zavaróak, és sajnos az eddigi tapasztalatok alapján tüneti szerekre sem reagáltak.
persze annak meg még örülök is, hogy nem kapok mindenféle mérgeket, csak ijesztõ, hogy újra benne van a pakliban, hogy arra várok, lesz-e rosszabb...

Nincs jelen

 

#203 2009-01-21 22:33

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

luigi!
édes ez az aggódás :), de majd ha a dokimmal gond lesz, azt észre fogod venni az orvost keresek-topicban.
de tudom, hogy erre nem fog sor kerülni :)

Nincs jelen

 

#204 2009-02-09 19:03

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Most hívott a dokim, hogy a ct nem elég, reggel mr-re kell mennem. Aki volt már MR-en (kismedencei) légyszi írja le hogym ilyen! Kell-e inni ott is kontrasztanyagot, megy-e infúzió, vagy bármit is raknak/töltenek belém? Köszi!!
(Bocsi de most nem volt idõm visszaolvasgatni)

Nincs jelen

 

#205 2009-02-09 19:20

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Nincs jelen

 

#206 2009-02-10 07:24

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm.

Nincs jelen

 

#207 2009-02-11 16:07

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Agica!

Mikor mész a vizsgálatokra? Mi van veled????

Nincs jelen

 

#208 2009-03-31 16:24

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Diagnózis-topikban felmerült a defecographia, aminek a felvetésekor én azt mondtam, állj, elég a fölösleges vizsgálatokból. Proctológus végzi, kontrasztanyaggal töltik fel a colont, amit aztán egy röntgengépben ki kell sz.rnia a szerencsétlen páciensnek. Utánanéztem, milyen tünetekre való ez, - nem egyznek az enyémekkel - meg a doki is elárulta magát, hogy rosszul tudja a tüneteimet, így nem vállaltam be. Állítólag van ilyen, hogy az okozza a széklet elakadást, hogy ferdén áll a végbél, amit mûtéttel ki lehet korrigálni. Na de, mint utánanéztem, és mint az orvos is mondta, ilyenkor az van, hogy elégtelen a kiürülésérzés, de utána már csak kevés széklet ürül.

Nincs jelen

 

#209 2009-03-31 20:29

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Sa-ni, teljesen megértelek!! De tényleg. Szóval végülis végbél lenyomatot vesznek??? Nagyon morbid. Köszi az infot.

Nincs jelen

 

#210 2009-04-01 11:01

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Úristen! Mi az hogy végbél lenyomat? Na neeeeeeeeee!

Nincs jelen

 

#211 2009-04-01 15:59

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ööö nem egészen lenyomat, hanem röntgenfelvételt készítenek a végbélrõl "mûködés" közben... Bocs, nem akartam senkinek hányingert okozni, csak kérdeztétek a diagnózis-topikban, hogy mi ez.

Személyes tapasztalatom nincs róla, és "amíg szóból értek én", nem is lesz.... fõleg így, hogy olyan tüneteknél érdemes (állítólag) elvégezni, amikor úgy megy valaki többször, hogy az 1. rendes után csak kis mennyiség ürül, ami az elferdülés miatt "beakadt".
NAgyon nagy szemétség, hogy egy bizonyos gyógyszer (Ondansetron) felírást nekem ehhez akarjék kötni. És még hülyének akart nézni a (fiatal férfi) orvos, hogy én ugyan mit berzenkedek ettõl a vizsgálattól. Hát köszi szépen az empátiát!... Az Ondansetron állítólag f.sós IBS-eseknek jó, így lemondtam arról is, mert nem biztos, hogy nekem jó.

Nincs jelen

 

#212 2009-04-01 19:26

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Fúúúúú, így még durvább... kösz az infot!!!!! jajj, ki találhat már ki ilyet, de komolyan. Szerintem lehet, hogy valami egészen különleges szadista hajlamai lehetnek.... vagy csak ennyire találékony mérnök ember... úúúúúúúúúúristen

Nincs jelen

 

#213 2009-04-24 14:43

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!!Kérdezném hogy milyen az az MR vizsgálat,mert majd mennem kell Május 6.-án ilyen vizsgálatra,és csak annyit tudok rolla hogy lekell nyelni egy csövet,meg feküdni kell egy csõben,30 perc a vizsgálat. Valaki leírná részletesebben milyen ez a vizsgálat??Fáj?vagy milyen?? nagyon gáz??
Üdv:Szimi

Nincs jelen

 

#214 2009-04-24 15:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi írta:

Sziasztok!!Kérdezném hogy milyen az az MR vizsgálat,mert majd mennem kell Május 6.-án ilyen vizsgálatra,és csak annyit tudok rolla hogy lekell nyelni egy csövet,meg feküdni kell egy csõben,30 perc a vizsgálat. Valaki leírná részletesebben milyen ez a vizsgálat??Fáj?vagy milyen?? nagyon gáz??
Üdv:Szimi


MRI_a
MRI_b
MRI_c

Szimi, tanulmányozd a megadott helyeken lévõ információkat.
A csõben fekvés igaz (bár én nem csõnek hívnám..), de csõnyelésrõl én nem hallottam :)
Kontrasztanyagok szoktak adni, de injekcióban.

Nincs jelen

 

#215 2009-04-24 20:05

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Aiolosz,köszi szépen,az utolsó oldit még majd átnézem tüzetesebben,azt mondta a doki hogy kapok kontrasztanyagot injekcióban,és gyomorszondán keresztül :O  .Ha megyek valami olyan vizsgálatra amit még sosem csináltak,mindig bevagyok tojva,fõlleg az ilyen csöves vizsgálatoktól :(
Üdv: Szimi

Nincs jelen

 

#216 2009-04-24 20:32

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hát ez amit mesélsz Szimi, az a szelektív enterográfia. A vékonybélre kiváncsi a doki. Én ugyan MRI-n még nem voltam, de a CT-n kettõs kontrasztanyag van. Egyet meg kell inni, egyet branülbe adnak be a vénába. De ez a szelektív enterográfia ha jól tudom olyan, hogy az orrba ledugnak egy nagyon vékony szondát, ami egész a vékonybélig lecsusszan és akkor belenyomják a kontrasztanyagot és nézik a beleidet. Ha az MRI gép hasonlít a CT-re, akkor kibírható, mert nem végig dugnak be a csõbe, hanem csak idõnként! Túl fogod élni, bár nem kellemes az enterográfia, de jobb, mint a tüki!

Nincs jelen

 

#217 2009-04-25 04:45

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok! Szimi, kontrasztanyagot MRI-hez injekcióban is, ivás utján is, meg ezek szerint szondával is bejuttatnak. Viszont egy csõben kell feküdni és úgy végzik a vizsgálatot. Kicsit  hangos, de ki lehet bírni.:) Viszont fém cuccokat szigorúan kivenni, mert igen nagyon erõs mágneses térben fogsz leledzeni. Szia!

Nincs jelen

 

#218 2009-04-25 10:42

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!!  Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Na majd megírom milyen volt a vizsgálat :S

Nincs jelen

 

#219 2009-05-06 08:31

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok,,ma megyek MRI re,a gyomorszondásra,tisztára tojok már,már rémálmom is volt az este :( Gondoljatok rám 15 óra után,majd megírom milyen volt!!
pussz

Nincs jelen

 

#220 2009-05-07 15:44

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi! Nem számoltál be a vizsgálataidról! Légy szí pótold!

Nincs jelen

 

#221 2009-05-07 21:27

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Én,nem számóltam be,mert nem gondoltam hogy érdekel valakit is  :) ,Nemtom a doki miért mondta nekem a csõnyelést,mert semmi ilyesmi nem volt,sima MRI volt,megittam 1 kancsó kontrasztot,lefekltettek,vénába adtak béllassítót,meg kontrasztot,és betugtak a csõbe,na ott hírtelen rámtõrt a pánik,de aztán lenyugtattam magam,ugyhogy röviden ennyi vólt,eredményt még nem küldték.puszi :)

Nincs jelen

 

#222 2009-05-07 21:37

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi! Ez MRI volt? Nem CT? Ugyanígy csinálják a CT-t is. Mit vizsgáltak neked? Beleidet?

Nincs jelen

 

#223 2009-05-07 21:52

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi írta:

"...Nemtom a doki miért mondta nekem a csõnyelést,mert semmi ilyesmi nem volt..."

:) én mondtam ....

Nincs jelen

 

#224 2009-05-07 22:04

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Aiolosz :D ,hát igen,legközeleb  rád hallgatok ,nem a dokira!!
Én,MRI volt,hát nekem a doki azt mondta vékonybélre kiváncsi,mert azt tükivel nem tudta megnézni,azt nézték!

Nincs jelen

 

#225 2009-05-08 08:53

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi! Nekem is furcsa volt, hogy az MRI-n mit és hova dugnak. Biztos összekeverte a dokid. Van egy olyan enterográfia, ahol az orrba ledugnak egy vékony csövet, ami egész a vékonybélig lemegy, beletesznek kontrasztanyagot és azt röntgennel nézik. Evvel is meg tudják nézni a vékonybelet. Nekem például CT enterográfiával nézték a vékonybelet. Tehát különbözõ vizsgálati módszerek vannak.

Nincs jelen

 

#226 2009-05-08 15:01

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Én,!! Tuti bekavart a dokim,mindegy a lényeg hogy nem kellett nyelnem csövet:D

Szerkesztette: Szimi (2009-05-08 15:02)

Nincs jelen

 

#227 2009-05-15 08:20

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Jövõhéten megyek sigmoidoscopiára. A dokim bódítás nélkül akarja csinálni, mert ez állítólag anélkül is kibírható.
Ha valakinek volt ilyen vizsgálat légyszi írjon, hogy milyen volt. Biztos ne kérjek semmi bódítót hozzá?
Köszi,
O.

Nincs jelen

 

#228 2009-05-15 09:24

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia ollala!

Ha hallottál/olvastál a tükrözésekrõl akkor ez valami hasonlatos, vagyis abból a szempontból ugyanaz, hogy belesnek hátulról. A colonoskopiával ellentétben viszont nem mennek olyan messzire a bejárattól (ami többnyire inkább kijárat)
Ahogy olvastam, meg ami nekem lejött belõle az "elszenvedõ" részérõl nem igazán különbözik egy vastagbél tükrözéstõl.
Többünknek volt már ilyen élménye, valóban ki lehet bírni. Bár nem egy túlzottan kellemes dolog. Én szoktam kérni elõtte egy szurit, ez általában seduxen szokott lenni, és akkor már könnyebben ráhangolódok a doki jelszavára:
"Próbálj meg lazítani..."

sigmodioscopia

Szerkesztette: pasek (2009-05-15 09:25)

Nincs jelen

 

#229 2009-05-15 10:04

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Pasek drága! A kijáratot a rectoskopiával nézik. Az se egy nagy élmény. Sõt.........

Nincs jelen

 

#230 2009-05-15 22:37

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Én kedden megyek gyomor tükrözésre és csütörtökön vastagbél tükrözésre. Nagyon félek tõle. Itt ahol lakom csinálják. Mindenkinek adnak bódító infekciót, de lehet kérni altatást alkalmanként 10 ezer Ft-ért. (Ez kicsit sok szerintem fölég, hogy már egy csomó pénzt elköltöttem minden más hasznos dologra.)

Ha van valami korábbi leírás a tükrözésekrõl légyszi valaki tegye be nekem! Köszönöm.

Nekem még nem tudják mi a bajom... nincs hasmenésem, csak 3-4 szer járok naponta wc-re és állandóan görcsölök. Alig birok enni, de ha elkezdem utána egy kicsit jobb. A dietetikus mondta, hogy ez biztosan bélgyulladás, de csak a tükrözés mondja meg melyik. Egyébként amikor nagyon görcsöltem akkor kórházba küldtek vakbélgyanúval, ahol a jég, meg az infúzió kicsit levitte a gyulladást. Csak azt mondtam, az orvosoknak, hogy nem fáj a hasam, pedig fájt, így haza engedtek és kezdõdött a tura, mindenféle orvoshoz. A gasztrora sokat kellet várni, a dietetikushoz hamarabb eljutottam és Õ mondta a szigorú diétát, amitõl teljesen kiborultam, de most már rájöttem, hogy nekem jó a dolog.
Na röviden ennyi.

Nincs jelen

 

#231 2009-05-16 01:05

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szabóné írta:

"..Ha van valami korábbi leírás a tükrözésekrõl légyszi valaki tegye be nekem! Köszönöm. ..."

Olvasd el ezt:
Colonoscopia ( Kolonoszkópia , Vastagbéltükrözés, Béltükrözés)

Nincs jelen

 

#232 2009-05-16 10:16

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm Ailosz!

Nem gyugodtam meg, de egy kicsitt jobb, hogy tudom mi fog történni velem. Bár olvastam a ki-ki csodában hogy szinte mindenkinek volt már 4-5 tükrözése, szóval ki lehet birni. Mondjuk legjobban a nem evéstõl félek. Kedden gyomortükrözés 11-kor, úgye addig nem ehetek; aztán szerdán délbem kell kezdeni a hashajtót és csütörtök 11-kor vastagbéltükrözés, szóval kb. 3 nap nem evés. Ettõl félek a legjobban. Így is alig birom tartani a súlyomat (45-48 kg/165 cm vagyok). Gondoltam megkérek tápszert, hogy az utánna lévõ hetekben össze tudjam magamszedni. Ha az orvos felírja kb. mennyibe kerül?

Egyébként nagyon tetszenek a fórumok és sokat segítettek megállapítottam, hogy én nem vagyok nagyon beteg. Az állandó görcsökkel megprobálom elviselni, csak kicsit kellemetlen. Remélem, hogy nekem a diéta tud segíteni, hogy ne legyen rosszabb a helyzet.

Üdv Mindenkinek!
Anikó

Nincs jelen

 

#233 2009-05-16 15:49

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Anikó!

Én is hasonló cipõben járok, mint te, csak nekem ez a napi több, általában 2 wc mindig a menzesz alatt van, utána visszaáll normálisan napi 1-re. Ami viszont folyamatosan van, az az alhasi görcsök, nem túl erõs, de kellemetlen és ami fura, hogy a kismedencében érzem, bár felette a sigma környék is érzékeny nyomásra. Elõször nõgyógyászati problémára gondoltam, de negítív lett a vizsgálat. Ja és a gyakori székelési inger, ami nagyon kellemetlen.
Nekem csütörtökön lesz sigmoidoscopia, azt mondta a dokim, hogy elég az alsó 1/3-ot megnézni.
Amúgy a laborod negatív?

O.

Nincs jelen

 

#234 2009-05-17 19:31

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Ollala!

Hát igen eléggé hasonló, akkor a tünetünk. Nekem jobb oldalt és bal oldat fáj, mindig úgyanott. Meg van az a kuruttyulás a hasamban, az mindig.

Hát a laboromról, ne is beszéljünk. Nem tudok most mindent pontosan, de a vérsülyedésem 28. Van valami gyulladás. De múltkor voltam nõgyógyásznál és 3 féle gyógyszert szedtem végig: 2 antibiotikumot és 1 gombaölõt. Aztán semmi sem változott most is tele vagyok baktériummal. Mondta a háziorvosom, hogy kéne szedjek megint antibiotikumot, de én azt feleltem, hogy várjuk meg a tükrözéseket. Az amúgyis gyenge gyomromat, bélrendszeremet nem akarom még tovább terhelni gyógyszerrel. Szerintem ezek a dolgok nagyon összefügnek.

Amúgy a vérleletem a házidokinál maradt majd kedden kapom vissza. Meg mégegy érdekes, hogy a pajzsmirigyem túltermel, egy kicsit. Ennek tüneitei, hogy nem tudok rendesen aludni kikapcsolodni, egész nap görcsben áll a gyomrom... De szerintem az egész szervezetünk egy rendszer és egyben kell kezelni és a fõ probléma sok minden mást is kiválthat. Ti hogy vagytok ezzel?

Hát a tükrözés után többet fogunk tudni. Neked is sok sikert hozzá!

Üdv!

Nincs jelen

 

#235 2009-05-17 20:41

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hát még egy hasonlóság van köztünk, nekem is 28 volt a süllyedésem a márciusi vérvételen.  Meg is ijedtem, de a gasztro doki felvilágosított, hogy bélgyulladásban a CRP a lényeg, az meg nekem normális. Valszeg igaza van, mert tegnapelõtt voltam megint vérvételen és most már csak 20 a süllyedés, ami normális, tehát biztos, hogy nem a bél probléma okozta. Amúgy nekem mára megszünt a székelési inger és a hasam is alig fájt. Múlt hónapban is ez volt. A menzesz után 1 héttel minden tünetem elmúlt és csak a következõ menzesz elõtt pár nappal jött vissza minden. Úgy látszik most megint ez lesz a forgatókönyv. A pajzsmirigyem nekem jó. Ja és én is szedtem antibiotikumot az idén 2-szer is, hugyúti fertõzésre, meg fogászati problémára, de a hasam már a gyógyszer szedések elõtt is fájdogált, bár csak nagyon enyhén. Neked is minden jót!
Ollala

Nincs jelen

 

#236 2009-05-18 08:31

ollala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Pasek!

A múltkor elfelejtettem, de köszi a választ a sigmoidoscopiáról!
Még azt szeretném tõletek megkérdezni, hogy szerintetek nekem miért csak sigmoidoscopiát javasolnak?
A gasztro dokim is, meg Molnár Tamás is itt az orvos válaszol rovatban, csak végbél tükrözést javasol, mert nincsenek tipikus IBD tüneteim, csak puffadás, székelési inger, meg enyhe alhasi fájdalom és a labor, meg az UH is jó. Nekem ez fura, mert így ha feljebb van valami, akkor mi van?
Köszi,
O.

Nincs jelen

 

#237 2009-05-18 10:13

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Ollala!

Igen olvastam, hogy a CRP a lényeg, de azt nem tudom.

De szerintem a nõgyógyászati gyulladások és az antibiotikum szedése kiválthat gyomor panaszokat. Végül is egy ember vagyunk és az egész szervezetünk összefügg egymással.

Ja igen és fogászat, azt mondták nekem, hogy szedessem ki az amalgám tömésemet, mert az is rossz hatássla van a szervezetre és a többi fogat is begyullassza.

Szép napot! :)

Nincs jelen

 

#238 2009-05-18 10:21

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Szabóné! Az IBD-nél a CRP a döntõ. Ha az magas, akkor tuti a bélgyulladás. A süllyedés lehet egy kicsit magasabb, de az még nem jelent IBD-t. A 28-as süllyedés nem mondom, hogy kevés, de nem a világ vége. Talán lehet egy kisebb gyulladásod: fog, torok, nõgyógyászati vagy bármi. Járj utána egy gócvizsgálat alkalmával, de ettõl még nincs IBD. Nézess CRP-t és akkor ki fog derülni!
Szép napot!

Nincs jelen

 

#239 2009-05-18 13:52

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia ollala!
A sigmabél feljebb van mint a végbél, az torkollik a végbélbe, így, ha csak végbéltükit javasoltak, akkor ezzel még egy picit feljebb is mennek. Végülis, azért ha ezzel is meg tudtak állapítani vlmit, akkor jó. Ha meg nem és a tüneteid megmaradnak, akkor annak ellenére, hogy furcsán néznek majd Rád, kérd a colonoscopiát, mert azért mégis alaposabb. Az a legfontosabb, hogy a tünetek meg legyenek szüntetve.

Nincs jelen

 

#240 2009-05-18 15:40

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

OFF
Sziasztok,
ez a crp dolog furcsa, mert amikor most nagyon rosszul voltam az én crp-m bizony olyan 9 körül mozgott, pedig ha az állapotomat nézem, a csillagokban lett volna a helye... (de azt hiszem, hogy errõl már többen is írtak, csak most nem jut eszembe, hogy hol...). Halihóóóó
ON

Nincs jelen

 

#241 2009-05-18 20:16

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy szelektív enterographia vizsgálatom lesz, na erre megint rámegy fél napom. Háziorvost kérhetem, hogy írjon ki aznapra táppénzre (fõleg, hogy a gasztrós dokim mondta kérjek majd seduxen-t, hogy ne legyek megint olyan aktív), mert nincs annyi szabadság a világon amennyi elmegy a vizsgálatokra :(

Balázs

Nincs jelen

 

#242 2009-05-18 21:49

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves CptBalu, igen, kérheted! Már én is kérdeztem az enyémet és azt mondta, hogy teljesen elfogadható módon létezik ilyen. Ne is ilyenre pazarold a szabijaidat!!! Jobbulást!

Nincs jelen

 

#243 2009-05-19 08:56

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok,megjött az MRI vizsgálat eredménye,sajna van szükületem4-4.5 cm es szakaszon,6-7 mm falvastagság),majd holnap megyek a dokimhoz az eredménynel,ilyenkor most mi lesz?? ír erõsebb gyógyszert??mert ugy volt hogy szedtem 50 mg imuránt, meg a prednisolont,napi 20 mg al kezdtem,az rendbe is hozott,aztán csökkenteni kelett a prednisolont,és mire elfogyott,emelte az imurán 75 mg ra,na de aztán totál rosszul lettem,visza dokihoz,akkor csinálták az MRI-t is,meg a prednisolont megint szedem,minden másnap 5 mg.Na most így vagyok.Arra lennék kiváncsi most szerintetek mi lesz?? ír ki másik gyógyszert hogy a szûkûlet elmuljon??Várom a válaszotokta,aki már járt így,írja már meg léccike hogy mi következik ilyenkor.
Üdv: Szimi

Szerkesztette: Szimi (2009-05-19 09:00)

Nincs jelen

 

#244 2009-05-19 18:18

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi!Gyógyszertõl a szûkület már elmúlni nem fog.Itt olvastam,hogy már tágítják.Nekem  92-ben észrevették a szûkületet,azóta úgy élek és nem érzem hogy van.

Nincs jelen

 

#245 2009-05-19 19:09

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Mercy,köszi a válaszod,szoval nem múlik el??
De remélem nem fognak megint mûteni,hát most mûtöttek nemrég :( ,nekem sem fáj most,csak hallom a hangját.tágítják?? na szép,ezt megkeresem,hát nem vagyok túl boldog,reméltem gyógyszertõl rendbejövök!
Üdv:Szimi

Nincs jelen

 

#246 2009-05-19 19:12

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szimi! Milyen hangja van a bélszûkületnek?

Nincs jelen

 

#247 2009-05-19 19:28

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

De mosat ez a szûkület hogy lett már ennyi idõ alatt??Nemértem,pedig vigyáztam a kajával,az idegeskedéssel,mitõl a fenéteõl lett ez??? ÚTÁLOM

Nincs jelen

 

#248 2009-05-19 19:29

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

ÉN,van neki egy sajátos kortyogós hangja!
lehet röhögni :D de ez télleg így van :)

Szerkesztette: Szimi (2009-05-19 19:30)

Nincs jelen

 

#249 2009-05-19 19:43

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Te Szimi! Az enyém is kotyog és állítólag nincs szûkületem. Ez nem másért kotyog?

Nincs jelen

 

#250 2009-05-19 20:01

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Nem szokott kortyogni,mûtét elött volt ilyen hangja,meg mostanában van megint...

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB